اخباروگزارش های کارگری 16 اسفند ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(ویژه تجمعات اعتراضی سراسری فرهنگیان نسبت به مسمومیت های زنجیره ای با همراهی جمعی از اهالی شهرها،دانش آموزان و دانشجویان) - تجمعات اعتراضی سراسری فرهنگیان نسبت به مسمومیت های زنجیره ای با همراهی جمعی از اهالی شهرها،دانش آموزان و دانشجویان- اخباربگیر ببندهای امروز:1- حمله نیروهای نظامی- امنیتی به تجمع فرهنگیان گیلان با گاز اشک‌آور2- آقایان محمدعلی زحمت کش و غلامرضا غلامی کندازی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان فارس به همراه ۱۰ معلم دیگر و همچنین ۷ نفر از دانش آموزان و اولیا که در جریان تجمع اعتراضی روز سه شنبه ۱۶ اسفند بازداشت شده بودند، آزاد شدند.
3- بازداشت یک معلم در تجمع امروز ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ کرج

4 - بازداشت ۶ نفر از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان سنندج
5 - طبق اخبار رسید به شورای هماهنگی، نیروهای سرکوب، امروز شانزدهم اسفند به تجمع معلمان سنندج با گلوله‌های ساچمه‌ای حمله کرده‌اند.
6- بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان اصفهان در رابطه برخورد ناشایست و ضرب و شتم و دستگیری معلمان اصفهان
7- بازداشت صادق سامره‌ایی معلم کرمانشاهی
8- ضرب ‌و شتم معلمان مریوان در تجمع صنفی فرهنگیان به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
- خواندن سرود زن و بالا بردن پلاکارد به مناسبت روز جهانی زن و در اعتراض با مسمومیت‌های سریالی؛ پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران
- تجمع دانشجویان دانشگاه علامه در اعتراض به حملات شیمیایی اخیر
- تجمع دانشجویان در اعتراض به حملات شیمیایی و مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز
- اجرای پرفورمنس در اعتراض به حملات شیمیایی و مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز
- ماسک زدن به کتابهای کودک در اعتراض به مسمومیت‌های سریالی در مدارس؛ دانشگاه امیرکبیر
- پخش پارچه نوشته در دانشگاه در اعتراضات به مسموم‌سازی مدارس دخترانه و خوابگاه‌های دانشجویی؛ دانشگاه نوشیروانی بابل
- چسباندن کاغذ رو دیوار در اعتراض به مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه بهشتی
- بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در خصوص مسمومیت‌های سریالی درمدارس
- بیانیه‌ی دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس در اعتراض به حملات شیمیایی به دانش‌آموزان
- تهران:
1- اعتراض مردم به حملات شيميايي به مدارس دخترانه مقابل اداره آموزش و پرورش منطقه ٥ با شعار مرگ بر حكومت بچه كش
2- شعار اعتراضی درخیابان جمهوری در حمایت از دانش آموزان
*******
*تجمعات اعتراضی سراسری فرهنگیان نسبت به مسمومیت های زنجیره ای با همراهی جمعی از اهالی شهرها،دانش آموزان و دانشجویان
روز سه شنبه 16 اسفند،جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته،جمعی از اهالی شهرها،دانش آموزان ودانشجویان به فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران پاسخ مثبت دادند ودست به تجمع زدند.
1- أصفهان:تجمع مقابل اداره کل آموزش وپرورش استان
2- اهواز: تجمع اعتراضی فرهنگیان
3- الیگودرز:تجمع اعتراضی فرهنگیان

4- بابل:تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان
5- بجنورد:تجمع اعتراضی فرهنگیان
6- بوشهر:تجمع اعتراضی فرهنگیان
7- بهمئی :اعتراض یک‌نفره همکار فرهنگی
8- تاکستان:تجمع اعتراضی فرهنگیان شاغل وبازنشسته
9- جلفا:تجمع اعتراضی فرهنگیان

10- رشت:تجمع اعتراضی فرهنگیان ،اولیای دانش آموزان و‌ معلمان

11- ساری:تجمع اعتراضی فرهنگیان
12- سجاسرود زنجان :تجمع اعتراضی فرهنگیان
13- سقز:تجمع اعتراضی فرهنگیان

در سقز علیرغم فضا بسیار امنیتی و بسته بودن درب ورودی آموزش و پرورش و ممانعت نیروهای امنیتی از تجمع همکاران، معلمان غیور این شهر در خیابان پشت آموزش و وپرورش تجمع نمودند و برگ زرین دیگری را به کنشگری خود اضافه نمودند و حتی برای متفرق کردن جمعیت بسیار زیاد همکاران از ماشینهای ضد شورش و آب‌پاش استفاده کردند.
14- سنندج:راهپیمایی جمعی از معلمان، دانش‌آموزان و والدین وتجمع مقابل اداره کل آموزش وپرورش استان کردستان

15- شیراز: تجمع اعتراضی معلمان و والدین مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان فارس

16- شیروان:تجمع اعتراضی فرهنگیان
17- کازرون:تجمع اعتراضی فرهنگیان
18- کاشمر:تجمع اعتراضی فرهنگیان

19- کرج:تجمع تجمع معلمان و فرهنگیان استان البرز مقابل اداره کل آموزش وپرورش

20- کرمانشاه: تجمع اعتراضی فرهنگیان
21- لاهیجان:تجمع اعتراضی فرهنگیان
22-مریوان :تجمع اعتراضی فرهنگیان
23- مشهد: تجمع جمعی ازمعلمان، فرهنگیان و تعدادی از اهالی

طی اخبار رسیده به شورای هماهنگی, تجمع معلمان مشهد با حضور گسترده شیرزنان این خطه برگزار شد.
با وجودی که همکاران ما در پیاده رو تجمع کرده بودند و هیچ مشکلی برای ترافیک خیابان نبود، بعد از مدتی نیروی انتظامی اعلام کرد به دلیل ایجاد مشکل ترافیک تجمع شما قانونی نیست و بلا فاصله به معلمان حمله کرده و با اسپره فلفل و فحاشی و هل دادن جمعیت را متفرق کردند.
24- نورآباد ممسنی: تجمع اعتراضی فرهنگیان
25- نیشابور:تجمع اعتراضی فرهنگیان ،اولیای دانش آموزان و‌معلمان
26- هرسین:تجمع اعتراضی فرهنگیان

27-همدان:تجمع اعتراضی فرهنگیان

28- یاسوج:تجمع اعتراضی فرهنگیان
*اخباربگیر ببندهای امروز:
1- حمله نیروهای نظامی- امنیتی به تجمع فرهنگیان گیلان با گاز اشک‌آور
تجمع امروز سه شنبه ۱۶ اسفند معلمان و والدین دانش آموزان مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در رشت با پرتاب گاز اشک آور توسط یگان ویژه و حملات لباس شخصی ها به درگیری کشیده شد.
2- آقایان محمدعلی زحمت کش و غلامرضا غلامی کندازی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان فارس به همراه ۱۰ معلم دیگر و همچنین ۷ نفر از دانش آموزان و اولیا که در جریان تجمع اعتراضی روز سه شنبه ۱۶ اسفند بازداشت شده بودند، آزاد شدند.
3- بازداشت یک معلم در تجمع امروز ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ کرج
در تجمع اعتراضی فرهنگیان البرز امروز ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ آقای رحمان عابدینی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.
4 - بازداشت ۶ نفر از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان سنندج
امروز سە‌شنبە ١٦ اسفند پیرو فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، معلمان شهر سنندج همراە اولیاء و دانش آموزان برای دفاع از حریم مدرسە و دانش‌آموزان، کە سە ماە است آماج حملات بیولوژیکی (تروریستی) قرار گرفتەاند، در مقابل ادارەکل آموزش و پرورش سنندج دست بە تجمع اعتراضی زدند.
در جریان این اعتراض مدنی و مسالمت‌آمیز معلمان مورد هتاکی و هجوم نیروهای انتظامی و لباس شخصی قرار گرفتند کە طی آن تعدادی از همکاران کە هویت چهار نفر آنها محرز است مورد اصابت تیر ساچمەای قرار گرفتند و دو نفر از همکاران بەنامهای بهاالدین ملکی و وریا کریمی بازداشت و بە پلیس امنیت منتقل شدند.
اعضای هیات مدیرە انجمن که برای پیگیری وضع دوستان بازداشتی بە پلیس امنیت مراجعە کردە بودند، که متاسفانە دو نفر دیگر از اعضاء هیات مدیرە آقایان کمال فکوریان و جبار پاکزاد هم بازداشت شدند.
در ادامە بازداشت‌های امروز آقایان مختار اسدی در منزلش و آقای عابد احمدی مقابل پلیس امنیت امشب بازداشت شدند. تاکنون از اعضای هیات مدیرە و فعالین صنفی سنندج ٦نفر بازداشت شدەاند.
5 - طبق اخبار رسید به شورای هماهنگی، نیروهای سرکوب، امروز شانزدهم اسفند به تجمع معلمان سنندج با گلوله‌های ساچمه‌ای حمله کرده‌اند.
طبق خبری که به دست ما رسیده، زخمی شدن ۲ معلم در این شهر محرز است.

6- بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان اصفهان در رابطه برخورد ناشایست و ضرب و شتم و دستگیری معلمان اصفهان
روزسه شنبه 16 اسفند، کانون صنفی فرهنگیان استان اصفهان بیانیه ای بشرح زیردر رابطه برخورد ناشایست و ضرب و شتم و دستگیری معلمان أصفهان منتشرکرد:
همکاران ارجمند
در دنیای مدرنیته ی امروز، شوربختانه با فکرهای بسته ای روبرو هستیم که بیش از عرف معمول دهن باز می‌کنند و از دنیای ادب فاصله وحشتناکی گرفته‌اند و دانسته یا نادانسته با خشونت کلامی و فیزیکی به مبارزه با معلمان و کنشگران خشونت پرهیز بر خاسته اند؛ غافل از اینکه مبارزه با اهل فکر و قلم کار آسانی نیست.
معلمان شایسته و کنشگران شجاع دریافته‌اند که باید با تمام توان در مقابل بادهای موقتی و ویرانگر ایستاد و مقاومت نمود و با مغزهای زنگ زده و قرون وسطایی، با اندیشه‌ورزی مقابله کرد و خواسته صنفی و اجتماعی خود را عنوان نمود.
حمله‌ی امروز، به کلینیک فرهنگیان اصفهان و ضرب و شتم و دستگیری معلمان بخصوص خانم‌ها، کاری ناشایست و نشأت گرفته از بی‌تدبیری مسئولان محترم آموزش و پرورش امروز است که نمی‌دانند، توهین به معلم توهین به خودشان تلقی می‌شود که نمی‌توانند به خواسته‌های به حق زیر مجموعه خود پاسخ علمی و منطقی بدهند. ما بر این باوریم که علم را با علم باید پاسخ داد نه با انواع و اقسام چماق‌ها.
کانون فرهنگیان استان اصفهان
شانزده اسفند ماه ۱۴۰۱
7- بازداشت صادق سامره‌ایی معلم کرمانشاهی
بنا بر اخبار رسیده به کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، صادق سامره‌ایی نویسنده کورد، فیلم ‌ساز و معلم کرمانشاهی امروز بعداز ظهر در منزل شخصی خود در شهرک پردیس توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شد. بنا به گفته خانواده از محل نگهداری این فیلمساز و نویسنده کرمانشاهی خبری در دسترس نیست.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت بازداشت صادق سامره‌ایی، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه‌ی دانش‌آموزان و دیگر معلمان زندانی می‌باشد.
8- ضرب ‌و شتم معلمان مریوان در تجمع صنفی فرهنگیان به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
امروز ۱۶ اسفند ماه نیروهای امنیتی و لباس شخصی در چند لایه اداره آموزش و پرورش را محاصره کرده بودند چندین نفر از معلمان وارد اداره آموزش و پرورش شدند که نیروهای امنیتی و لباس شخصی با هل دادن و کنار زدن خانم ها وارد اداره آموزش و پرورش شدن و ابتدا آقای ناصر تاتلی را به شدت کتک زدند بعد که معلمان مقاومت کردند ادیب قادری را نیز کتک زدند.
نیروهای امنیتی و لباس شخصی مانع رفتن معلمان به طرف داره اموزش و پرورش شدند و جمعیت شهروندان و معلمان که بیشتر از ۵۰۰ نفر بودند را متفرق کردند و در خیابان روبرویی آرام قادری را کنار همسرش مورد ضرب و شتم قرار دادند.
نیروهای لباس شخصی به ماشین یک شهروند که به اتفاق خانواده قصد رفتن به اداره آموزش و پرورش را داشتند حمله کرده و شیشه های ماشین ایشان را با باتوم شکستند و خواستند که آنها را بازداشت کنند اما معلمان و شهروندان مانع شدند.
نیروهای امنیتی تمام خیابانها و کوچه های منتهی به اداره اموزش و پرورش را قرق کرده بودند و با رکیک‌ترین الفاظ به معلمان و شهروندان هتاکی کرده و مانع رفتن به طرف اداره آموزش و پرورش می‌شدند.
نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی در همدستی با لباس شخصی به نوعی خشن برخورد می کردند که روی لباس شخصی‌های سپاه و اطلاعات را سفید کرده بودند.
یکی از لباس شخصی در جواب یکی از معلمان که گفتند می خواهم به اداره آموزش و پرورش بروم گفت «اولا رئیس اداره و حراست گفتند هرکی خواست وارد شود بزنید و بازداشت کنید دوما اگر هم نمی گفتند ما خودمان آتش به اختیار عمل می کردیم و منتظر دستور آنها نمی‌شدیم»
چند گزارش :
1-گزارشی کوتاه تجمعات امروز
?تجمعات معلمان در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به حملات شیمیایی علیه دانش‌آموزان و مدارس امروز در ۲۸ شهر برگزار شد،
? در تهران سرکوب‌گران با مسدود کردن مسیرهای منتهی به مجلس عملا از هر گونه تجمع معلمان جلوگیری کردند، اما معلمان و والدین با راهپیمایی، اعراضات را به خیابان‌های اطراف کشاندن و شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش و مرگ بر طالبان، چه در ایران چه افغان» سر دادند.
? در مشهد، سقز، شیراز، کرج، اصفهان، رشت، نیشابور و مریوان نیروهای سرکوب‌گر جمهوری اسلامی به تجمعات حمله کردند و در شیراز محمدعلی زحمتکش و غلامرضا غلامی کندازی را بازداشت کردند.
?در سنندج با یورش سرکوب‌گران، معلمان و مردم معترض حاضر در صحنه دست به مقاومت زدند، سرکوب‌گران به سمت معترضان گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای شلیک کردند. در تجمع سنندج یک معلم بازنشسته به نام بهاالدین ملکی بازداشت و به گزارش رسانه‌های حقوق بشری کردستان دو نفر هم زخمی شده‌اند.
?لیست شهرهایی که در اعتراضات امروز شرکت داشتند
۱: اصفهان
۲: شیراز
۳: سنندج
۴: سقز
۵: مشهد
۶: کرج
۷: لاهیجان
۸: رشت
۹: بابل
۱۰: هرسین
۱۱: کاشمر
۱۲: اهواز
۱۳: الیگودرز
۱۴: نور‌آباد ممسنی
۱۵: سجاسرود_زنجان
۱۶: مریوان
۱۷: بوشهر
۱۸: همدان
۱۹: جلفا
۲۰: کازرون
۲۱: نیشابور
۲۳: کرمانشاه
۲۴: ساری
۲۵: بجنورد
۲۶: تاکستان
۲۷: قزوین
۲۸: یاسوج
2- هجوم لباس شخصی ها به تجمع فرهنگیان و اولیای دانش آموزان معترض به مسمومیت های سریالی اخیر
سه شنبه ۱۶ اسفندماه،‌ در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران جمعی از معلمان و اولیا دانش آموزان گیلانی، با حضور در اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نسبت به مسمومیت های سریالی اخیر دانش آموزان دختر، دست به تجمع اعتراضی زدند. درب اداره کل از حوالی ساعات نزدیک به ۱۰ به روی معلمان بسته شد و مراجعینی که کار اداری داشتند، از درب کوچک دیگری که به حیاط راه ندارد وارد ساختمان می شدند. ماموران برای جلوگیری از شکل گیری تجمع و متفرق کردن حاضران در حین برگزاری مراسم به پخش گاز فلفل در میان جمعیت مبادرت ورزیدند. اما علی رغم آنکه برخی از حاضران با سرفه‌ها‌ی شدید و گلو درد مواجه شدند اما مانع متفرق شدن جمعیت نشد. نیروی انتظامی در تجمع امروز اقدامی علیه تجمع کنندگان نداشت.
در ابتدای تجمع که با استقبال باشکوهی همراه بود، شعر یار دبستانی توسط حاضرین هم‌خوانی شد.
سپس برنامه با سخنرانی جعفر میرزا باقری عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان آغاز شد،محکومیت مسمومیت های اخیر، مقاومت در برابر دسیسه به تعطیلی کشاندن مدارس دخترانه و گرامیداشت روز جهانی زن، از اهم مطالب سخنران این تجمع بود.
و معلمان حاضر در این تجمع نیز بارها با شعار زن زندگی آزادی و معلم می میرد ذلت نمی پذیرد، سخنران را همراهی کردند.
سپس آقای اکبرزاده باغبان از شعرای نام آشنای گیلانی با قرائت اشعاری به ویژه خواندن شعرهایی از شیون فومنی، شور و هیجان مضاعفی بر مراسم ایجاد نمود. در ادامه آقای تیمور باقری کودکانی از اعضای هیئت مدیره گیلان، به ایراد سخن پرداختند و به ویژه به مسمومیت سریالی علیه دانش آموزان دختر اعتراض کردند و تبعات خطرناک و جبران‌ناپذیر آن را گوشزد کردند.
در پایان مراسم هنگام قرائت قطعنامه پایانی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران که توسط یکی از بانوان معلم قرائت می‌شد، به ناگهان لباس شخصی‌ها با فحاشی و زد و خورد و حمله به معلمین، تجمع مسالمت آمیز معلمان را برهم زدند.آنان با هجوم به جایگاه اجرای مراسم با ربودن دستگاه صوتی،از قرائت قطع نامه جلوگیری به عمل آوردند.آنان در عین حال دو جوان حاضر در تجمع را با زور و خشونت دستگیر کردند.جمعیت حاضر با افزایش خشونت لباس شخصی ها با شعار بی شرف بی شرف و بسیجی، سپاهی داعش ما شمایید به اعتراض برخاستند.از سوی دیگر در پی زدن گاز فلفل یکی از حاضران به علت وخامت حالش،او را از محل تجمع خارج کردند.خانم دیگری با زدن دو باره گاز فلفل به علت بیماری آسم،حالش بسیار وخیم شد به طوری که از مسئولین اداره کل با گفتن این جمله:«برادر من دارم می میرم در را باز کنید یک آب به من بدید» نیروهای مستقر اداره کل در نگهبانی به او می گفتند: «بمیر آب نداریم» که در این لحظه یکی از همان لباس شخصی ها با فحاشی از کارمندان مستقر در نگهبانی اداره کل خواست که در را باز کنند این خانم حالش خیلی بد است که در این لحظه در را باز می کنندو به او آب می دهند. از سوی دیگر یکی از بازنشستگان در تشریح وضعیت امروز تجمع رشت چنین می گوید:
«تقریبا در آخر این تجمع بودیم باران شدیدی می آمد ومن هم بنری در دستم بود و نزدیکی نیروی انتظامی ایستاده بودم وبه قطعنامه پایانی گوش می کردیم که ناگهان دستی بنر خیس شده را از دستم کند و مشت محکمی به گونه‌هایم زد تا به خود بجنبم مشت دیگری به صورت دیگرم کوبید و چنان هولم داد و با الفاظ رکیکی که نثارم کرد من به زور توانستم کنترل خودم را حفظ کنم و نیفتم و یک لحظه توانستم نگاهش کنم (با هیکلی غول آسا با مغزی تهی و دور از انسانیت که فقط در خدمت زر و زور وقدرت ...)
لحظه‌ای نگذشته بود که حمله وحشناک لباس شخص‌ها و ما موران امنیتی به داخل جمعیت معترضین شروع شد و با بگیر و ببند و مشت ولگد به جان این زنان و مردان افتادند که اصلا وصف این را شبیه حمله مغولها ست که ما در تاریخ خوانده‌ایم در حالی که نیروی انتظامی در بهت و حیرت فرو رفته بودند این از ما بهتران تعدادی تجمع کنندگان زن و مرد را بزور داخل ون کردند و بردن ..»
در نهایت تجمع امروز با ناتمام ماندن قرائت قطع نامه و سرقت باند صوتی مراسم توسط لباس شخصی‌ها به پایان رسید.
3- گزارش از تجمع صنفی فرهنگیان شهرستان آبدانان ۱۶اسفند ۴۰۱
تعدادی از همکاران فرهنگی در شهرستان آبدانان امروز سه شنبه ۱۶اسفند همراه با فرهنگیان سراسر کشور ساعت ۱۰ صبح درب اداره آموزش و پرورش تجمع نمودند که با برخورد نامناسب فرمانده انتظامی مواجه شدند لازم به ذکر است که ۶ماشین با تعداد زیاد مامور نیروی انتظامی آموزش و پرورش آبدانان را احاطه نموده بودند واگر درایت فرهنگیان نبود قصد دو نیروی رده بالای آنها ایجاد خشونت بود که ختم به خیر گردید ویکی از آنها الفاضی به کار برد که جز خودش در شأن هیچ معلمی نبود
همکاران فرهنگی البته از جنس با غیرتها با اینکه بارندگی شدید بود ولی حضور به هم رساندند
?خواسته فرهنگیان آبدانان به قرار ذیل بود
اعتراض به مسمومیت دانش آموزان
اعتراض به روش لاک پشتی و غلط رتبه بندی
اعتراض به زندانی بودن همکاران فرهنگی
اعتراض به فروش فضاهای آموزشی
اعتراض به احکام ناعادلانه به فرهنگیان از قبیل بازنشستگی تبعید وانفصال از خدمت
اعتراض به سرکوب فرهنگیان با احکام غیر قانونی توسط تخلفات اداری آموزش و پرورش
اعتراض به عدم اجرای همسان سازی برای بازنشسته
4- ما کم بودیم اما بودیم
در پی فراخوان تجمع سراسری شورای هماهنگی و کانون صنفی معلمان استان_بوشهر ، امروز سه شنبه با وجود حضور سنگین نیروهای امنیتی ، تعدادی از همکاران درب اداره کل تجمع نمودند .
معلمان تجمع کننده خواسته ی اول خود یعنی بازگشت به کار جناب آقای محمود ملاکی بازرس کانون صنفی بوشهر را به اطلاع مسئولین رساندند .
در این تجمع چند نفر از والدین دانش آموزان حضور داشتند و مساله مسمومیت دانش آموزان را مطرح نمودند(در تصویر حضور ندارند)
در گفتگوی بین نیروهای امنیتی و معلمان چالش خاصی پیش نیامد
در پایان تجمع کنندگان با بلند کردن برگ های سفید وضعیت اسفبار آموزش و پرورش که در مقال و دفتر نمی گنجد را اعلام کردند.
5- گزارش از تجمع امروز اصفهان:
?ارسالی از همکاران اصفهان
ساعت ۱۰ رسیدم هشت بهشت روبروی اداره کل آموزش و پرورش. چند نفر نشسته بودن. تعداد مامورا بیشتر از آدما بود. کم کم مردم بیشتر شدن.
شروع کردن به متفرق کردن. نمیذاشتن جمع حتی ۱۰ نفره شکل بگیره.
الکی شروع کردن داد زدن، کتک زدن، دستگیر کردن. مامور خانومم بود. چند نفر رو میخواستن دستگیر کنن مردم نذاشتن. چند نفر هم بردند. تو گوش پیرمرد سیلی زدند و بردند، حرمت هیچی نگه نمیداشتند
گوشی دست هرکی بود میگرفتن ازش. هر کی تک میفتاد میگرفتن. یسری رو هل دادن تو درمانگاه، یسری رو متفرق کردن.
تا لحظه ای که من بودم بالای ۷۰ نفر بودن، اما متفرقشون میکردن و حتی ۱۰ نفر یکجا جمع نمیتونس بشه.
یسریشون وحشی و بی ادب بودن، یسریشونم در نقش پلیس خوب هی صحبت میکردن که برید، درست میشه، عوامل مسمومیت دستگیر شدن و ال و بل...
درسته خیلی ترسناکه، اما اگ جمعیت بیشتر بیاد، و اگه مردم با دوستاشون بیان، تو گروهای چار نفره، خیلی بهتره...
*خواندن سرود زن و بالا بردن پلاکارد به مناسبت روز جهانی زن و در اعتراض با مسمومیت‌های سریالی؛ پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران

۱۶ اسفند ۱۴۰۱
*تجمع دانشجویان دانشگاه علامه در اعتراض به حملات شیمیایی اخیر

بنا به اخبار واصله، حراست طی درگیری با دانشجویان معترض، تعدادی از آن‌ها را با خود برده است و این دانشجویان تاکنون نزد دوستانشان بازنگشته‌اند.


۱۶ اسفند ۱۴۰۱
*تجمع دانشجویان در اعتراض به حملات شیمیایی و مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز.
۱۶اسفند۱۴۰۱
*اجرای پرفورمنس در اعتراض به حملات شیمیایی و مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز.
۱۶اسفند۱۴۰۱
*ماسک زدن به کتابهای کودک در اعتراض به مسمومیت‌های سریالی در مدارس؛ دانشگاه امیرکبیر.

۱۶اسفند ۱۴۰۱
*پخش پارچه نوشته در دانشگاه در اعتراضات به مسموم‌سازی مدارس دخترانه و خوابگاه‌های دانشجویی؛ دانشگاه نوشیروانی بابل.

۱۶اسفند۱۴۰۱
*چسباندن کاغذ رو دیوار در اعتراض به مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه؛ دانشگاه بهشتی.

*بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در خصوص مسمومیت‌های سریالی درمدارس
به نام فرزندان ایران...
سالیان سال در سودای آزادی هم پای هم بودیم. جامعه، دانشگاه، مدرسه... آنچه از سر گذراندیم مثنوی هفت منیست که هر بابش برای تاریخی کفایت می‌کند. هر بار سرکوب را چنان به ما چشاندند که گمان بردیم مگر راهی دیگر باقی مانده و آنچه از آستین در می‌آورد سحری دیگر است که جان باقی مانده را بازستاند تا در فضای رعب و وحشتش سرافرازانه ناقوس مرگ بنوازد. آنگاه که در خیابان ها فریاد زدیم زن زندگی آزادی آن زمان که جواب‌مان شد گلوله، اشک آور ک زندان. آن زمان که نعش عزیزان‌مان بر دار استبداد، خون بر دلمان می‌کرد حتی گمان نمی‌بردیم روزی برای بقایش هر چند کوتاه سلامت کودکانی را دست‌آویز کند که خنده‌هایشان فضای غم زده را از عشق و امید پر می‌کرد به جای نوای پرطنین زندگی فریاد برآرد: دیگر نمیتوانم نفس بکشم.
نزدیک به چهار ماه است که این حملات گسترده در سراسر ایران امنیت و سلامت کودکان و خانواده­‌هایشان را هدف گرفته و کسانی که ادعای حفظ امنیت در کشور را دارند در این مدت کوچک‌ترین پاسخی به مردم نداده­‌اند. خانواده­‌های نگران در جلوی درب مدارس فرزندان‌شان کتک می‌خورند و معلمان که تنها خواهان حفظ امنیت جان دانش­‌آموزانشان در محیط آموزش هستند سرکوب میشوند.
این بار هم حکومت قصد دارد با اعمال سرکوب­‌های سنگین و بایکوت خبری، فضای خفقان را بر جامعه حکم فرما کند؛ در حالی که جان و سلامت کودکان مسئله­‌ای نیست که خانواده­‌ها، معلمان و سایر اقشار مختلف در برابر آن سکوت کنند و بر رنج چهل و چند ساله خود ادامه دهند.
جامعه دغدغه­‌مند دانشجویان پلی­‌تکنیک هم دردی خود با کودکان و خانواده­‌هایی که آسیب دیده از این حملات عامدانه هستند را اعلام میدارد و تا آخرین لحظه پای سرزمین خود ایستاده و با وجود سرکوب­‌های گسترده و اعمال فشار مضاعف بر دانشجویان، فریاد حق‌خواهی، آزادی و امنیت را سرخواهد داد.
*بیانیه‌ی دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس در اعتراض به حملات شیمیایی به دانش‌آموزان
در میانۀ خیزش «زن، زندگی، آزادی» دختران دانش‌آموز روسری‌هایشان را درآوردند، به خیابان‌ها آمدند، مشت‌ها گره کردند و فریاد «نه روسری نه توسری، آزادی و برابری» را در فضای شهر و خیابان طنین‌انداز کردند. این صدایی بود برخاسته از مبارزات جنبش زنان ایران از انجمن‌های مخفی زنان در عصر مشروطه تا امروز. صدایی بود که از زبان زنان می‌گفت «تساوی حقوق زن ایرانی را خواستاریم». تعصبات ارتجاعی مردسالارانه و مذهبی همواره سد راه زنان برای دستیابی به آزادی و برابری بوده است. اینان زن را محبوس در کنج اندرونی می‌خواستند، زیرا می‌دانستند که زنان می‌توانند ریشۀ ظلم و استبداد را از بیخ برکنند. با بالا گرفتن صدای آزادی‌خواهی زنان در قیام ژینا مستبدان و مرتجعان احساس خطر کرده‌اند و خود را ناتوان از خاموش کردن شعلۀ آزادی در قلب زنان دیده‌اند؛ آتشی که بنیاد استبداد و ارتجاع را می‌سوزاند و بر باد می‌دهد. امروز از سر ناتوانی، خباثت را به نهایت رسانده‌اند و به حملات تروریستی و شیمیایی به مدارس روی آورده‌اند و در خیال باطلشان می‌خواهند با حربۀ هراس دوباره «روسری و توسری» را حاکم کنند و دختران را به کنج اندرونی بفرستند.
همانی که در خیابان به گلوله می‌بندد و در زندان تجاوز و شکنجه و اعدام می‌کند پشت این حمله‌های تروریستی به دانش‌آموزان است. راه مقابله با این تروریسمِ حکومتی مشابه قبل است: همبستگیِ جمعی و اعتراض در خیابان و دانشگاه و مدرسه. اگر امروز جلوی این حملات تروریستی نایستیم به ساحت‌ها و فضاهای دیگر جامعه نیز کشیده خواهد شد و هیچ‌کس و هیچ‌جا ایمن نخواهد بود و فردای ایران را از امروز نیز تیره‌تر خواهد کرد.
برون‌رفت از این وحشت جز به دست مردم ممکن نمی‌شود. هیچ نیروی اهریمنی‌ای را توان ایستادن در مقابل قدرت مردم نیست. امروز باید همه یک‌صدا شویم و دست‌هایمان را در هم گره زنیم و این دیو دروغ و جنایت را درهم شکنیم. باید همدل شویم و به دل سیاهی بتازیم و آن را عقب برانیم و خود پیش رویم. «زن، زندگی، آزادی» آرمانی برای فردا نیست، شیوه‌ای از زندگی در همین امروز است. باید جلوی هرگونه تعرض به جسم و جان و روان و حقوق تک‌تک افراد جامعه را بگیریم.
ما دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس دانش‌آموزان را تنها نمی‌گذاریم و در حمایت از آنان صدای خود را بلند می‌کنیم و از دیگر دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها می‌خواهیم که در مقابل پیش‌روی تروریسم حکومتی و اسلامی سکوت نکنند و فریاد آزادی‌خواهی و ارتجاع‌ستیزی و استبدادشکنی را دوباره در دانشگاه‌ها حاکم کنند.
*تهران:
1- اعتراض مردم به حملات شيميايي به مدارس دخترانه مقابل اداره آموزش و پرورش منطقه ٥ با شعار مرگ بر حكومت بچه كش
2- شعار اعتراضی درخیابان جمهوری در حمایت از دانش آموزان
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید