تجمعات اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی و فولاد در چندین شهر و یک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران شریفه محمدی آزادی باید گردد: امروز هفدهم تیر ماه بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، کرمانشاه، شوش و اهواز تجمع کردند. در این روز همچنین بازنشستگان فولاد نیز در شهرهای اصفهان، قائمشهر، دامغان و اهواز در اعتراض به فقر و فلاکت و بساط سرکوبگریهای حکومت و برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند. 

در شوش به روال معمول بازنشستگان از شهرهای شوش، کرخه و هفته تپه جمع شده و در گرمای سوزان بالای ۵۰ درجه به فقر، تبعیض ، حقوقهای ناچیز و بی تامینی ها و بساط اختلاس و دزدی و سرکوبگریهای حکومت دست به تجمع و راهپیمایی زدند و با فریاد شعارهای اعتراضی خود پیگیر مطالباتشان شدند. در این تجمع فریدون  نیکوفر یکی ازبازنشستگان سخنرانی کرد و ضمن اعلام اعتراض علیه حکم ظالمانه اعدام برای فعال کارگری شریفه محمدی بر آزدی فوری او و لغو این حکم شنیع، و بر حق تشکل برای همه مردم تاکید کرد. سخنان او با کف زدن جمعیت مورد تایید قرار گرفت. در  این تجمع بازنشستگان شعار میدادند: "نوبت ما که میشه ، خزانه خالی میشه"،  تامینو غازت کردند، ما را بیچاره کردند"، " کشوری، لشکر، تامین اجتماعی، اتحاد، اتحاد"، " زیر بار تورم، شکسته پشت مردم"، "فقط کف خیابون، بدست میاد حقمون"، و "روسری را رها کن، فکری به حال ما کن". 
در کرمانشاه بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین بازنشستگان کشوری و خدمات درمانی و مخابرات  در اتحاد با یکدیگر تجمع داشتند. یکی از بازنشستگان معترض در خصوص مطالبات کارگران سخنرانی کرد و در اشاره به انتخابات حکومتی گفت "تغییر یک مهره  در این ساختار نمیتواند مطالبات بر زمین مانده را تحقق بخشد" و بر تداوم اعتراضات و مطالبه گری تا رسیدن به مطالبات تاکید کرد. در این تجمع همچنین یکی از بازنشستگان کشوری پیرامون آوار معضلاتی همچون پولی شدن آموزش و بهداشت و بیکاری جوانان ومشکلات معیشتی مردم سخنرانی کرد. این سخنرانی ها با کف زدن تجمع کنندگان همراه بود. بازنشستگان شعار میدادند: "گرانی، تورم، بلای جان مردم"، "معلم زندانی آزاد باید گردد"، "بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن"، "هم مجلس هم دولت ، دروغ میگن به ملت "، "کارگر زندانی آزاد باید گردد"، و "درد ما دردشماست مردم  به ما ملحق شوید".
در تهران تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی با همراهی بازنشستگان کشوری در  برابر سازمان تأمین اجتماعی برپا شد. تجمع‌کنندگان در سخنرانی ها و شعارهایشان از جمله به نابرابری حقوق زنان و مردان بازنشسته اعتراض داشتند. در تهران نیز تجمع کنندگان با شعار "شریفه محمدی آزادی باید گردد"، اعتراض خود را به حکم اعدام وی اعلام داشتند. دیگر شعار های تجمع کنندگان عبارت بودند از:"حقوق طبق‌ تورم"، "نه صدقه نه منت، حقوق بدین با عزت"، "درمان رایگان حق مسلم ماست "، "زن و مرد برابرند، متحد و دلاورند"، و " ظلم و ستم در اینجا، مضاعفه بر زنها".
در این روز بازنشستگان فولاد علاوه بر مطالبات سراسری بازنشستگان بر اجرای صحیح همسان‌سازی های سال ۹۹ و سال ۱۴۰۳ و جبران عقب افتادگی حقوق بازنشستگان صندوق فولاد نسبت به سایر صندوق های بازنشستگی و ترمیم حقوق و مستمری خود مطابق با نرخ تورم تاکید کردند. بازنشستگان فولاد در تجمعات و راهپیمایی خود با فریاد شعار" فولادی داد بزن، حقتو فریاد بزن"  پیگیر مطالباتشان شدند.
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۷ تیر ۱۴۰۳، ۷ ژوئیه  ۲۰۲۴

 

 


اینبار هم مردم سرنگونی را انتخاب کردند! 
در مورد دور دوم انتخابات رژیم

دور دوم انتخاب رئیس جمهور اسلامی با رئیس جمهور شدن پزشکیان خاتمه یافت. در این دور نیز سرنگونی طلبی پیروز شد! اینبار معلوم نیست تعداد آرا را چند برابر کرده‌اند. اما همه شواهد نشان میدهد که برای جبران شکست قاطع دور اول باید میزان مشارکت را بسیار بالاتر نشان میدادند. پیام خامنه‌ای که صبح جمعه گفت «شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است» بیانگر این نیاز بود. 

آنچه مردم در شهرهای مختلف شاهد بودند حوزه‌های خالی بود. دور دوم نیز ادامه شکست قاطع دور اول بود و با هیچ ترفند و با هیچ قیمتی این شکست مفتضحانه را نمی‌توان جبران کرد.

چند مرتجع را جلو جامعه گذاشتند، در دور اول ۸۷ درصد جامعه با عدم شرکت در این مضحکه تودهنی محکمی به حکومت زد و همان‌ها که شرکت کردند نیز کاندید اصلی خامنه‌ای و سپاه را سکه یک پول کردند و در دور دوم نیز کاندید اصولگرایشان شکست خورد و پزشکیان برنده اعلام شد. اصلاح‌طلبی که کوچکترین وعده‌ای در مقابل یک جامعه خشمگین و معترض نداد جز اینکه او هم در خامنه‌ای ذوب شده و فرامین او را اجرا خواهد کرد. اما نفس اینکه مجبور شدند کاندیداتوری او را تایید کنند و در دوره‌ای که تلاش میکردند بالای حکومت را تماما یکدست کنند او را از صندوق بیرون بیاورند، به معنی تن دادن خامنه‌ای و هسته سخت قدرت به عقب‌نشینی در برابر صف متحد مردم سرنگونی‌طلب و شروع تشتت و بهم ریختگی بیشتر در صفوف حکومت است. اما این ترفند نیز دردی از حکومت دوا نخواهد کرد. 

در جریان این نمایش انتخاباتی بخش‌های مختلف مردم یکبار دیگر با صدای بلند اعلام کردند رای ما سرنگونی است. چوبدستی شکسته اصلاحات دیگر نه تنها نمی‌تواند کابوس سرنگونی حکومت را تخفیف بدهد، بلکه بحران حکومت را تشدید می‌کند و خشم و نفرت مردم از کل حکومت و آتش انقلاب را شعله‌ورتر خواهد کرد. در هم کوبیدن کل نظام جمهوری اسلامی بقدرت انقلاب! این مسیری است که جامعه برای رهایی خود انتخاب کرده و با قدرت بیشتری ادامه خواهد داد. 

حکومت برای جبران شکست راهی جز تداوم و گسترش سرکوب و اعدام و جنایت ندارد. اما با جامعه‌ای آگاه‌تر و منجسم‌تر طرف است. جامعه‌ای که رایش را سالها است داده است و مسیر پیشروی‌اش را با خیزش و انقلاب مشخص کرده است. حکومت نه جلو بی‌حجابی عمومی و خرد کردن بنیادهای اسلامی‌اش را میتواند بگیرد و نه جلو اعتصابات و اعتراضات را و نه جلو پیشروی و متشکل‌شدن بخش‌های مختلف جامعه را. دوره متشکل کردن و متشکل شدن بیشتر و انتخاب سیاسی آگاهانه برای پیشروی‌های بیشتر و سرنگونی حکومت قاتلان و فاسدان اسلامی است. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۶ تیرماه ۱۴۰۳، ۶ جولای ۲۰۲۴