تداوم بازداشت شریفه محمدی، فعال کارگری در رشت

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

شریفه محمدی، فعال کارگری ساکن رشت که از ۱۴ آذرماه در بازداشت نیروهای امنیتی به‌سر می‌برد، کماکان با کارشکنی دادسرای رشت در پذیرش قرار وثیقه و فشار ضابطین پرونده در محرومیت‌های حقوقی روبه‌روست. شریفه محمدی طی ۱۶ روز گذشته تنها دو‌بار تماس تلفنی کوتاه مدت داشته است و این سلب حق از ارتباط با خانواده، نگرانی‌ها پیرامون سلامت وی را افزایش داده است.

از سوی دیگر، علی‌رغم صدور نامه تودیع قرار وثیقه و‌ تامین آن از سوی خانواده، بازپرس شعبه ۴ دادسرای رشت، با کارشکنی‌های متعدد، از پذیرش سند، جلوگیری به‌عمل آورده است، این فشارهای امنیتی شامل جلوگیری از ورود همسر شریفه محمدی به داخل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب رشت نیز هست.

شریفه محمدی از فعالان کارگری ساکن رشت، در تمامی روزهای گذشته از حق دسترسی به درمان و دیدار با فرزند خود نیز محروم بوده است.

 ادامه بازداشت شریفه_محمدی"
 جرم او چیست؟

بیش از دوهفته از بازداشت #شریفه_محمدی فعال کارگری می گذرد و نگرانی از وضعیت سلامتی او افزایش یافته است. به ویژه آنکه در همان یکی - دو شب اول، خود مسئولین بازداشتگاه به خاطر وضعیت نگران کننده خانم محمدی  درمورد وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی از خانواده و همسر او خواستند که برای وی دارو تهیه کرده و آن را به وی برسانند. با اینهمه این فعال کارگری  همچنان از حق تماس و حق ملاقات باخانواده‌‌ی نگران خود و حق درمان محروم مانده  است. 
به راستی جرم شریفه چیست؟ اینکه متعلق به یک خانواده زحمتکش است؟ اینکه هرکاری از دستش برآید ، بی دریغ برای دوستان و آشنایان انجام می دهد؟ اینکه حق آموزش و بازی و شادی را نه تنها برای فرزند خود، بلکه برای همه کودکان می خواهد؟ به این جرم باید در بازداشت و تحت فشار باشد تا فرزند خردسالش همچنان با این سئوال درگیر باشد که "اگر فقط چند تا سئوال از مادرم داشتند، پس چرا او را آزاد نمی کنند و شب ها به خانه نمی آید؟".
به راستی مگر چه تحقیقاتی قرار است انجام بشود که یک مادر به خاطر آن باید شانزده روز‌‌ از  فرزند خردسالش دور باشد و بدون هیچ گونه  ملاقات و تماس تلفنی  تحت فشارهای روحی و جسمی قرار بگیرد؟

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجادتشکل های کارگری ادامه بازداشت #شریفه_محمدی را محکوم نموده و بار دیگر یادآور می شود که جای هیچ کارگر و فعال کارگری در زندان نیست.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری.
۱۴۰۲/۰۹/۲۹
https://t.me/komite_h/30707

♦️ کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، فعالین جنبش زنان، و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.

به امید برقراری عدالت در ایران و سراسر جهان. 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

@Vahed_Syndica 
https://t.me/vahedsyndica