قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر را شدیدا محکوم میکنیم و یک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حزب کمونیست کارگری ایران: قتل فجیع داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس و همسر نویسنده‌اش وحیده محمدی‌فر بدرست‌توجه‌ها را به جمهوری اسلامی جلب کرده است. قتل این دو نفر با ضربات مرگبار چاقو یادآور قتل‌های زنجیره‌ای و بویژه  قتل داریوش و پروانه فروهر و همچنین حمید حاجی‌زاده و کودک خردسالش کارون است که به شیوه مشابهی در خانه خود توسط ماموران بالای وزارت اطلاعات رژیم دشنه آجین و مثله شدند.

شباهت این قتل‌ها و انتقاداتی که مهرجویی چند ماه پیش متوجه محمدرضا جعفری از باندهای جنایتکار حکومت به خاطر اعمال سانسور کرده بود و صحبتش در یک گردهمایی سینماگران که گفته بود قاتلین میان ما هستند و باید آنها را به محاکمه بکشیم، حاکی از آنست که این قتل همچون قتل‌های زنجیره‌ای، کار خود حکومت است.
 
جمهوری اسلامی بویژه در یکسال گذشته با موجی از اعتراض هنرمندان و همراهی آنها با انقلاب زن زندگی آزادی مواجه بوده است، تا حدی که حتی زندانی کردن آنها هم برای جمهوری اسلامی دردسرساز بوده است. "قتل مشکوک" سیاست شناخته شده جلادان حاکم است با این هدف که هم فضای ارعاب را دامن بزنند و هم به خیال خودشان هزینه سر به نیست کردن مخالفین را کاهش دهند. اما شرایط با دوره قتلهای زنجیره ای بسیار متفاوت است. در متن انقلاب زن زندگی ازادی این جنایات تنها به خشم و نفرت و  تعرض بیشتر مردم علیه قاتلین حاکم منجر خواهد شد.
 
حزب کمونیست کارگری این قتل و جنایت را شدیدا محکوم می کند و اعلام میکند که این جنایات نیز مطلقا کمکی به نجات حکومت نخواهد کرد. بلکه مردم را در ادامه راهشان مصمم‌تر خواهد ساخت.
 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ مهر ۱۴۰۲، ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳

۲۴ مهر: تجمعات اعتراضی کارگران رسمی نفت

دوشنبه های اعتراض

امروز ۲۴ مهر کارگران رسمی وزارت نفت شاغل در سکوهای فروزان و بهرگانسر، شرکت نفت فلات قاره  در راستای دوشنبه های  اعتراضشان و برای پیگیری خواستهای خود  دست به تجمع زدند. در همین رابطه کارگران رسمی نفت در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری نیز تجمع داشتند. اعتراضات این کارگران همانطور که قبلا گزارش کردیم  به سقف ‌حقوقها و کاهش سطح دریافتی هایشان،  مالیاتهای سنگین و محدودیت ۳۰ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی است.  در همین راستا خواستهای فوری اعلام شده این کارگران عبارتند از: حذف سقف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی و برگرداندن کسورات مازاد مالیات است.

کارگران معترض با دردست داشتن دست نوشته هایی خواستهایشان را اعلام داشتند. پیوستن بخش های مختلف صنعت نفت به دوشنبه های اعتراض یک قدم مهم در سراسری شدن اعتراضات در نفت است. این بسیار مهم است که با ایجاد شوراهای سازماندهی اعتراضات در تمام بخش های های نفت به تدارک اعتراضات سراسری در نفت برویم.

اعتراضات در نفت گسترده است. دوشنبه های اعتراضی الگویی برای همه بخش های شاغل در نفت است و میتواند به روز اتحاد مبارزاتی کارگران نفت در تمام مراکز نفتی تبدیل شود.   

اعتصابات در صنعت نفت در این بخش کلیدی اقتصادی در دل شرایط ملتهب انقلابی جامعه بستر ساز اعتصابات سراسری در سطح جامعه است. از اعتراضات کارگران نفت وسیعا حمایت کنیم و اخبار آنرا همه جا بازتاب دهیم.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۴ مهر  ۱۴۰۲،  ۱۶ اکتبر  ۲۰۲۳