خانواده های جانباختگان، مردم آزاده و انقلابی! ماشالله کرمی و وکیل او را تنها نگذاریم ویک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

علیرغم گذشت بیش از ٤٠ روز  روز از بازداشت ماشالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی، معترض اعدام شده، و وکیل او امیرحسین کوهکن، آنها همچنان در وضعیت بلاتکلیف به سر میبرند. سیامک اعظمی، برادر سپهر اعظمی یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، در پیام‌رسان «ایکس» نوشت که آقایان کرمی و کوهکن «در انفرادی و در اتاقی هشت متری» نگهداری می‌شوند و چندین پرونده علیه آنها تهیه شده است.

او افزود که دادستان کرج «اعلام کرده تا گردن نگیرند، همین‌طوری باید در انفرادی باشند». خانواده کرمی را طوری تهدید کرده‌اند که حتی سر خاک بچه‌شان هم دیگر نمی‌آیند و حتی فامیل‌های دورشان نیز تحت کنترل نیروهای سرکوب حکومتی هستند. 

مردم مبارز کردستان!
ماشالله کرمی یکی از صدها خانواده جانباخته است که در انقلاب زن زندگی آزادی فرزندانشان توسط جنایتکاران حکومت اسلامی، به قتل رسیده و یا اعدام شده اند. محمد مهدی کرمی فرزند ماشالله کرمی یکی از چهار اعدامی انقلاب زن زندگی آزادی است که همراه با دیگر خانواده های جانباختگان همواره پرچم و آرمانهای عزیزانشان را برافراشته نگهداشته اند. ماشالله کرمی بحق صدای آزادیخواهی و دادخواهی جانباختگان انقلاب جاری است. حکومت جنایتکار اسلامی با دستگیری او و وکیل او امیر حسین کوهکن میخواهد این نماد دادخواهی و انقلابی را به تسلیم بکشاند. میخواهد صدای دادخواهی او و صدها خانواده جانباخته را با زندان و تهدید و اذیت و آزار از آنها سلب کند. با تمام قوا کنار این خانواده ها قرار گیریم و جمهوری اسلامی را در اهداف پلیدش ناکام بگذاریم. 

دادخواهان! مردم!
حمایتهای اعتراضی شما از ماشالله کرمی و وکیل او امیر حسین کوهکن در این روزهای سخت وظیفه ای مبرم و انسانی است. صدای آنها شویم. خواهان آزادی فوری آنها بشویم. دهها نهاد و تشکل کارگران و معلمان، زنان و دانشجویان، هنرمندان و گروه های تاتر و ورزشی و فرهنگی برای همبستگی و برای آزادی آنها میتوانند دست به اقدامات موثر بزنند. 

سازمانهای سیاسی، نهادهای مدافع زندانیان سیاسی، وکلا و کانون های مدافع حقوق زندانیان و همه مردم آزاده را فرا می خوانیم در کردستان و در سراسر کشور قاطعانه برای آزادی ماشالله کرمی و امیر حسین کوهکن و پایان دادن به فشارهای رژیم علیه آنها دست به اعتراض بزنیم.
 
یاد جانباختگان گرامی باد 
زنده باد همبستگی با خانواده های دادخواهان 
 
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
٢١ مهر ١٤٠٢
١٣ اکتبر ٢٠٢٣
 

 

تظاهرات و راهپیمایی مردمی در زاهدان،  اعتصاب کارگران در شرکت نوین صنعت رجا
روز ۲۱ مهر مردم در زاهدان در ادامه جمعه های اعتراضی علیرغم فضای شدید امنیتی و حضور وسیع نیروی سرکوب حکومت در شهر، بار دیگر به خیابان آمدند و راهپیمایی کردند و با سر دادن شعارهای مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور تداوم انقلاب را فریاد زدند. در این روز مردم با نیروهای نظامی درگیر شده و در تقابل با آنها شعار "بیشرف، بیشرف" سر میدادند.
امروز همچنین کارگران بخش های مختلف واحد تعمیرات واگنهای مسافری شرکت نوین صنعت رجا در تهران، در اعتراض به خلف وعده ها و سطح پایین حقوق دریافتی و وضعیت بد معیشتی خود دست به اعتصاب زدند. به گفته این کارگران مزد ده میلیونی با توجه به رشد سرسام آور نرخ تورم و خط فقر سی میلیونی به هیچوجه کفاف معیشت آنها را نمیدهد. این کارگران قبلا نیز در این رابطه اعتراضاتی داشته و هر بار با تهدید اخراج روبرو شده اند. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ مهر  ۱۴۰۲،  ۱۳ اکتبر  ۲۰۲۳