هلند: آکسیون حمایتی از مردم فلسطین علیه نسل‌کشی و اشغالگری اسراییل!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در ادامه آکسیون‌های حمایتی نیروهای انقلابی و دمکرات از خلق فلسطین در سراسر جهان و محکومیت جنایات اسراییل علیه توده‌های محروم فلسطینی، روز شنبه ۱۸ نوامبر ۲۰۲۳ یک حرکت اعتراضی و افشاگرانه در شهر آمستردام هلند برگزار شد. این حرکت از سوی “کمیته حمایت از مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران در هلند” که فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در هلند بخشی از آن هستند و همچنین جمعی از فعالین سیاسی چپ و دمکرات هلند سازمان یافت و برگزار شد.

این مراسم در دفاع از مردم فلسطین و محکومیت نسل کشی توده‌های فلسطینی در غزه به دست اسراییل و اربابان امپریالیستش بود.

رفقا از ساعت ۱۲:۳۰ بعداز ظهر در میدان دام آمستردام حاضر شده و به برپایی چادر و نصب بنرها و شعارهای انقلابی علیه نظام سرمایه‌داری و امپریالیستها علیه رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی و علیه رژیم اشغالگر اسراییل پرداختند. با توجه به هوای بسیار بد و بارانی و امکانات محدود برگزار کنندگان آکسیون، امکان نمایش تمام بنرها و عکس‌ها نبود. میدان دام به دلیل حساسیت و خشم و نفرت مردم آزادی‌خواه هلند و سایر ملل علیه نسل‌کشی خلق فلسطین شلوغ بود و از جمله مراسمی هم توسط نیروهای طرفدار فلسطینیان در این میدان در حال برگزاری بود که شعار اصلی آن “فلسطین، آزاد” و “غزه، آزاد” بود. 

در جریان مراسم اطلاعیه‌هایی به هلندی و انگلیسی در بین عابرین و بازدیدکنندگان از مراسم پخش شد و رفقا به صحبت با مردم و روشنگری در مورد مسایل فلسطین و ایران پرداختند. همچنین سرودها و ترانه‌های مردمی و انقلابی به زبان‌های مختلف به ویژه سرودهایی به زبان عربی در حمایت از جنبش مردم فلسطین و ضرورت همبستگی بین‌المللی پخش شد. 

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران با آرم و بنر سازمان در این مراسم شرکت فعال داشتند. یک جوان آلمانی با دیدن آرم سازمان از رفقا در مورد هویت و مواضع سیاسی چریکهای فدایی خلق ایران سوالاتی کرد و وقتی که فهمید رفقا و برگزارکنندگان این آکسیون مارکسیست هستند بسیار خوشحال شد و گفت که در حال آشنا شدن و یاد گرفتن مارکسیسم است. این مراسم با موفقیت در ساعت ۳ بعدازظهر در یک شرایط آب و هوایی خیلی بد به پایان رسید.  

نابود باد صهیونیسم و امپریالیسم، دشمن خلق‌های تحت ستم خاورمیانه!
زنده باد مقاومت توده‌های محروم فلسطین علیه دولت اشغالگر اسراییل و حامیان امپریالیستش!
پیروز باد انقلاب! زنده باد سوسیالیسم!

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در هلند
۲۱ نوامبر ۲۰۲۳

Tags: آمریکا آمستردام اسراییل امپریالیسم ایرانیان چریکهای فدایی خ