دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی): تقدیر از همبستگی مردم مریوان برای كنترل آتش سوزی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

مردم آزادیخواه مریوان!  زنان، جوانان!
 دو هفته گذشته همگی شاهد آتش سوزی در جنگل های مریوان بودیم. متاسفانه مناطق زیادی دچار حریق شد و فاجعه ای زیست محیطی اتفاق افتاد كه جنگل ها و محیط زیست لطمات جبران ناپذیر خوردند و مردم منطقه نیز متحمل ضرر و زیان زیادی شدند. طبق خبرهایی كه بدست ما رسیده است، در جریان این آتش سوزی چندین گلوله توپ به جا مانده از جنگ ایران و عراق منفجر شده و حداقل ۶ نفر در اثر آن زخمی شده اند. متاسفانه در جریان آتش سوزی تعدادی از مردم و فعالین محیط زیست كه برای كنترل و خاموش كردن آتش تلاش كردند نیز دچار سوختگی شده اند.

آنچه شایان اهمیت است، همكاری و همگامی شما مردم آزادیخواه در مریوان و روستاهای اطراف، سازمانیابی خود در دسته ها و گروههای مختلف برای خاموش كردن آتش است. در این ماجرا تعداد زیادی از مردم منطقه و شهرهای دیگر از جمله سنندج، سقز، بانه، پاوه و...، داوطلبانه دسته دسته خود را به این مناطق و برای مهار حریق رسانده اند. در شهر مریوان و روستاهای نزدیك به محل آتش سوزی، مردم وسیعا با دسته های سازمانیافته به محل شتافتند و غذا، آب و امكانات لازم را تدارک دیدند. این همگامی و اتحاد مردم در مریوان و كمك های شهرهای دیگر جای تقدیر فراوان است.
 
در این میان و بر اساس اخباری كه منتشر شده است، دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی تعدادی از فعالین محیط زیست را به اسامیِ "آزاد روحی، لایق محمدی، دلیر محمدی، سرکوت عبادی و آلان اردشیری" را بازداشت کرده اند. این عمل شنیع را هزار بار باید محكوم كرد و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها شد.
 
زنان، مردم و جوانان آزادیخواه!
 
دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی) از تلاش و فداکاری های شبانه روزی تمامی انسانهای دلسوز در شهر مریوان و دیگر شهرهای کردستان که بدون وقفه و استراحت به كمك هم و با ابزارهای ابتدایی مشغول مهار آتش بودند، صمیمانه قدردانی می کند و برای زخمی ها آرزوی بهبودی هرچه سریعتر را دارد و خود را در کنار آنها می بینید.
 
شما مردم آزادیخواه در مریوان و بسیاری از شهرهای دیگر چه در كردستان و چه در بقیه استانها، در فجایع دیگر از جمله زلزله بم تا كرمانشاه، در وقایع سیل و خانه خرابی، در آتش سوزی ها، در دوره پاندمیك كرونا و... و در جریان آتش سوزی اخیر، همواره در كنار هم بوده و برای كمك به همدیگر علیرغم كارشكنی ها و ممانعت های جمهوری اسلامی، از هیچ كوششی كوتاهی نكرده اید. در جریان آتش سوزی اخیر شما مردم آزادیخواه مریوان بار دیگر صحنه های پر شوری از همبستگی، اتحاد و همیاری را به نمایش گذاشتید كه قابل ارج گذاری و آموزنده است.
 
در تمام این وقایع مردم آزادیخواه، زنان و جوانان انسان دوست، ثابت كردند كه با اتحاد و همكاری و با سازمان دادن نیروی خود، با حمایت همه جانبه از همدیگر نه تنها میتوانند به بسیاری از اهداف انسانی خود برسند، نه تنها میتوانند به عنوان تنی واحد و قوی در كنار هم باشند كه بعلاوه توانسته اند، كارشكنی های حاكمیت، توطئه و تهدید های آنها و عوامل شان را نیز خنثی كنند.
 
 
دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی)
۸ اوت ۲۰۲۳- ۱۶ مرداد ۱۴۰۲