اعتراض کارگران آبفای شوش و سیمان ارومیه، و اخباری از وضعیت زندانیان تبعیدی و یک مطلب دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روز شنبه یکم مهرماه تعدادی از کارکنان آبفا در شهرستان شوش در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدها، عدم اجرای طرح  طبقه بندی مشاغل که اجرای آن میتواند بهبودی اندک در دستمزد آنها ایجاد کند و تبعیض در پرداختی ها در شرکت تجمع کردند و پیگیر مطالباتشان شدند. بنا بر خبرها برخی از کارگران این شرکت بین ۶ تا ۱۰ ماه مزد و بعضا چندین سال بیمه خود را  طلب دارند. این شرکت در گذشته زیر نظر پیمانکار بوده و پیمانکار بیمه کارگران را ماهها پرداخت نکرده است.

روز اول مهر همچنین کارگران کارخانه سیمان ارومیه در اعتراض به سطح نازل دستمزدها و تعویق پرداخت آنها دست به اعتصاب زدند. 
بنا بر آخرین گزارشات زندانیان سیاسی تبعیدی به قزلحصار به دستور رئیس سازمان زندان های استان تهران از "بند امن" قزلحصاربه واحد چهار منتقل شده اند و این انتقال  در حالی صورت گرفته است که از ان زمان هیچ کدام از این زندانیان با خانواده های خود امکان تماس و ملاقات نداشته اند. شرایط خاص این زندانیان و عدم اطلاع  از شرایط نگهداری آنها موجب نگرانی شدید خانواده های انها و بسیاری از مردم شده است. این زندانیان عبارتند از: سعید ماسوری، جعفر ابراهیمی، کامیار فکور، لقمان امین‌‌پور، افشین بایمانی، سپهر امام‌‌جمعه، زرتشت احمدی‌راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده و مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد. این زندانیان از روز ۱۲ شهریور از اوین به زندان قزلحصار تبعید شده اند و در اعتراض به این انتقال و شرایط زندان دست به  اعتصاب غذا زدند. 
گفتنی است که وضع جسمی جعفر ابراهیمی معلم زندانی بدلیل بیماریهای روده ای و دیابت، وخیم است و خطر نابینایی او را تهدید میکند. فدراسیون اتحادیه ای آموزش بین الملل با ۳۲ میلیون عضو در کارزاری اضطراری بر آزادی فوری او و همه معلمان زندانی و درمان جعفر ابراهیمی تاکید کرده است. حزب کمونیست کارگری این سیاست های سرکوبگرانه حکومت را شدیدا محکوم میکند و بر آزادی فوری همه زندانیان سیاسی و تحت درمان قرار گرفتن جعفر ابراهیمی تاکید دارد. جمهوری اسلامی بخاطر همه این جنایاتش باید در سطح جهان بایکوت شود و سران آن تحت پیگرد قرار گیرند. با قدرت مبارزاتمان در زندانها را باز خواهیم کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲ مهر  ۱۴۰۲،  ۲۴ سپتامبر  ۲۰۲۳

 

 

۳ مهر: تجمعات اعتراضی بازنشستگان مخابرات 
روز ۳ مهر بازنشستگان مخابرات طبق قرار دوشنبه های هر هفته  در اعتراض به فقر و گرانی و عدم اجرای کامل آیین نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹  و نیز عدم  رفع مشکلات بیمه درمانی خود در چندین شهر تجمع کردند.  این تجمعات در شهرهای تهران، اصفهان، زاهدان، اردبیل، اهواز، خرم آباد، شیراز، کرمانشاه ، رشت و  اراک برگزار شد. 
در کرمانشاه بازنشستگان با راهپیمایی در برابر شرکت مخابرات استان شعار میدادند :"تا حق خود نگیریم، دوشنبه ها می آییم". در اصفهان یکی از بازنشستگان فریاد زد و گفت که ما بازنشستگان تا وقتی به حق و حقوقمان نرسیم اعتراضمان ادامه دارد و جمعیت یکصدا با گفتن "صحیح است، صحیح است" شعار فقط کف خیابان بدست میاد حقمون را سر دادند. در اهواز نیز بار دیگر بازنشستگان مخابرات با راهپیمایی خود خیابانها را به صحنه اعتراض خود تبدیل کرده و شعار میدادند : "نه سازش نه تسلیم مرگ بر این ظالمین!".
بازنشستگان بعلاوه شعار میدادند :"سهامدار عمده حق ماها را خورده"، "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن"، " مدیر بی کفایت استعفا، استعفا"، " ظلم و ستم کافیه ما عمر نوح نداریم!"، "عدالتی ندیدیم فقط کلک شنیدیم!"، "  وعده وعید کافیه سفره ما خالیه!"، " یخچال بازنشسته  خالی تر از گذشته!"، "تا حق خود نگیریم، دوشنبه ها همین است"، "تا حق خود نگیریم، آروم نمی نشینیم"، "گرانی و تورم بلای جان ما شد"،" مدیر بی لیاقت، دشمن بازنشسته"، و " شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد!".


حزب کمونیست کارگری ایران
۳ مهر ۱۴۰۲،  ۲۵ سپتامبر  ۲۰۲۳