آمستردام:گزارشی از تظاهرات 4 دسامبر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

به دنبال حرکت بزرگ کشاورزان و مردم دلیر اصفهان و شهر کرد علیه رژیم مردم ستیز جمهوری اسلامی، روز شنبه 4 دسامبر (2021) برابر با 13 آذر (1400) تظاهراتی در حمایت از مبارزات توده ها که به خاطر کمبود آب و سایر خواستهای بر حق خود به اعتراض بر خاسته اند و همچنین در پشتیبانی از جنبش دانشجوئی در سالگرد 16 آذر، در میدان دام آمستردام برگزار شد. این تظاهرات به فراخوان "کمیته حمایت از مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران- هلند" که "فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در هلند" یکی از تشکیل دهندگان آن می باشند، سازمان داده شده بود.

هدف این بود که صدای اعتراض توده های ستمدیده که به خصوص در روز جمعه 5 آذر در اصفهان مورد یورش وحشیانه نیرو های سرکوب جمهوری اسلامی قرار گرفته بودند را در سطح افکار عمومی مردم هلند هر چه بیشتر منعکس نموده و چهره سیاه رژیم وابسته به امپریالیسم و سرکوبگر جمهوری اسلامی را هر چه وسیعتر افشا کنیم.
برگزارکنندگان این حرکت مبارزاتی محل آکسیون را با پوستر ها و پارچه نوشته های مختلف و عکس شهدا تزئین نموده و برخی از اهداف جنبش مبارزاتی مردم ایران را به زبانهای هلندی و انگلیسی روی بنر هائی نوشته و در مقابل چشم رهگذران قرار داده بودند. در کنار این امر از طریق بلندگو مطالبات تظاهرکنندگان به زبانهای مختلف در فواصل زمانی به کرات به اطلاع مردم می رسید.
با توجه به پُر تردد بودن محل تظاهرات، تعداد زیادی از رهگذران در جریان جنایات جمهوری اسلامی و چگونگی و ابعاد سرکوب وحشیانه مردم اصفهان قرار گرفتند و در همبستگی با مردم ایران به برگزار کنندگان آکسیون برای پیشبرد اهداف مبارزاتی شان، کمک مالی نیز کردند.
فعالین چریکهای فدایی خلق ایران نیز با گذاشتن میز کتاب و آرم سازمان فعالانه در تدارک و پیشبرد این حرکت شرکت کردند. به دلیل رعایت شرایط و محدودیت های ناشی از شیوع کرونا و قوانین جدید، این حرکت در ساعت یک بعد از ظهر آغاز و در ساعت سه بعد از ظهر و پیش از فرا رسیدن موعد آغاز محدودیتهای شبانه با موفقیت به پایان رسید.
نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی!
زنده باد مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران برای نابودی رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی!

فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در هلند
15 آذر 1400 برابر با 6 دسامبر 2021

از اعتصاب کارگران مجتمع مس "سوُن گون" ورزقان حمایت کنیم!
یک بار دیگر و این بار در مجتمع مس سوُن گون ورزقان در آذربایجان، سرمایه دار تحت حمایت رژیم کارگر ستیز جمهوری اسلامی، با مبادرت به کشتار کارگران اعتصابی، چهره رذل و جنایتکار خود را بر همگان آشکار ساخت.
کارگران رنج دیده مجتمع مس سوُن گون ورزقان، چند روزی است که با درخواست همسان‌سازی دستمزد و مزایا و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عقد قراردادهای رسمی و در اعتراض به نازل بودن دستمزدها مبادرت به اعتصاب کرده اند. اما سرمایه دار این مجتمع که علیرغم مشاهده گرسنگی و شرایط وخیم زندگی کارگران حاضر به برآورده کردن خواست‌های آنان نبود، پس از آن که تهدیدات خود علیه کارگران حق طلب و شجاع این مجتمع را بی نتیجه یافت، پس از آن که از تهدید کارگران با چماق دولت سرکوبگر حامی خود (با این گفته که اگر کارگران به اعتصاب خود ادامه دهند با "دولت" طرف خواهند بود) نیز سودی نبرد، به اقدام توطئه گرانه و جنایتکارانه ای دست زد که در محضر عدالت، تنها آتش خشم و نفرت بی انتهای کارگران بر جان او، سزاوارش خواهد بود.
این سرمایه دار در شرایطی که کارگران در مقابل خواست وی مبنی بر شکست اعتصابشان مقاومت کردند و جهت جلوگیری از ورود مواد به سنگ‌شکن‌های معدن، کیلومتر ها در شرایط سرمای زمستان مبادرت به راهپیمائی نمودند، به منظور کشتار و سرکوب کارگران، یک دستگاه جرثقیل ده چرخ را بدون هیچ اخطار قبلی به میان تجمع چند هزار نفره آنان فرستاد. این جرثقیل با سرعت جهت زیر گرفتن کارگران به میان آنها رانده شد، اما خوشبختانه کارگران توانستند به سرعت عکس العمل نشان داده و از اطراف تریلی کنار بروند و به کوری چشم این سرمایه دار و حامیان رذل و مرتجع اش به هیچ کارگری صدمه ای وارد نشد.
سرمایه دار توطئه گر و جنایتکار مجمتع یاد شده، با وجود چنین اقدام ننگینی به منظور قتل عمد کارگران، نه تنها دستگیر نشد بلکه به تقاضای وی، نیروهای انتظامی و گارد ویژه از ساعات اولیه بامداد یکشنبه ۱۴ آذرماه در حمایت از او برای سرکوب کارگران در محوطه مجتمع مس سون گون وسیعا حضور یافته و مانع رفت و آمد آزادانه کارگران شده اند.
آخرین خبر منتشر شده در رابطه با مبارزه حق طلبانه کارگران رنجدیده اما دلاور مجتمع مس سون گون ورزقان این است که کارگرانی که در داخل محوطه معدن تحصن کرده‌اند، تحت محاصره نیروهای مسلح جمهوری اسلامی قرار گرفته اند و علیرغم سرمای شدید در این منطقه کوهستانی، از داشتن غذای گرم نیز محروم شده اند، چرا که آشپزخانه مجتمع را نیز به روی کارگران بسته اند. همچنین در جریان اینترنت و ارتباط کارگران از طریق موبایل اخلال ایجاد کرده اند.
چریکهای فدائی خلق ایران از اعتصاب کارگران مجتمع مس سوُن گون حمایت نموده و ضمن محکوم کردن توطئه جنایتکارانه کارفرمای این مجتمع، اعلام می دارند که رژیم کارگر ستیز جمهوری اسلامی که حامی سرمایه داران در قتل عمد کارگران ما می باشد، راهی جز سرنگونی و سپرده شدن به زباله دان تاریخ در پیش ندارد.

پیروز باد مبارات کارگران مجتمع مس سوُن گون
برقرار باد اتحاد و همبستگی و هوشیاری کارگران در مقابله با سرمایه داران!
مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی و نابود باد نظم ظالمانه سرمایه داری حاکم!

چریکهای فدائی خلق ایران
چهاردهم آذر 1400 برابر با پنجم دسامبر 2021