آغاز سال جدید با طنین مرگ بر دیکتاتور بر فضای شهرها

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۶۰
نوروزتان پیروز
شب گذشته در آستانه تحویل سال ۱۴۰۲ در محلات مختلف تهران از جمله در تهرانسر، زیبا شهر، اکباتان و در شهرهای بسیاری از جمله شهرهای کرج، مشهد، سقز، اشنویه، سنندج، بوکان، پیرانشهر، روستای چوروننه، دهگلان، ارومیه، مهاباد، ایذه، رضوانشهر، شیراز، سردشت، و رشت شعاردهی علیه حکومت از منازل بسیار گسترده بود.

طنین شعارها نوید بخش سالی است که انقلاب و سرنگونی محتوم حکومت منفور و درمانده اسلامی را رقم خواهد شد. سال ۱۴۰۲ با طنین رسای مرگ بر دیکتاتور بر فراز خیابانهای سراسر ایران آغاز شد. در بسیاری از این شهرها جمعیت بسیاری از مردم به خیابان آمدند و با برافروختن آتش و رقص و شادی و با سر دادن شعارها ی "مرگ بر دیکتاتور"، "مرگ بر خامنه ای"، "امسال سال خونه سید علی سرنگونه"، "مرگ بر جمهوری اعدامی"، "زن، زندگی، آزادی" تداوم انقلاب را فریاد زدند و عزم جزم خود را برای سرنگونی جمهوری اسلامی اعلام کردند. در مناطقی از جمله در مهاباد مردم با نیروهای سرکوب درگیر شدند. در شهرهایی این جمع شدن ها بر مزار عزیزان جانباخته انقلاب صورت گرفت. قبرستان آیچی در سقز محل خاکسپاری مهسا امینی نماد انقلاب زن، زندگی، آزادی با فریاد مهسا مهسا و ژن ژیان آزادی به التهاب در آمده بود. در بوکان نیز مادران دادخواه جانباختگان اعتراضات اخیر با در دست داشتن تصاویر فرزندانشان بر سر مزار این عزیزان حاضر شدند
در بسیاری از شهرها مردم با پهن کرده سفره هفت سین با نشانهای انقلاب، یاد و نام جانباختگان انقلاب زن زندگی آزادی را گرامی داشتند و یا با گذاشتن گل بر مزار جناباختگان انقلاب به استقبال سال تازه رفتند. همچنین در لحظه سال جدیدجمعی از دوستان یلوفر حامدی و الهه محمدی پشت دیوارهای زندان قرچک و در نزدیک ترین فاصله با عزیزانشان بودند و بدینگونه همبستگی خود را با دستگیرشدگن انقلاب اعلام داشتند.
فیلمهای بسیاری از رساتر شدن شعار مرگ بر خامنه ای در لحظه سال تحویل و نیز همزمان با سخنرانی خامنه ای در شهرهای مختلف از جمله از کرج و از مشهد منتشر شده است. امروز یکم فروردین ماه نیز برپایی جشن نوروز در شهرهایی چون ارومیه و ماکو برقرار بود و همچون شبهای دیگر در بسیاری از محلات تهران از جمله در شهرک باقری، اکباتان، فرمانیه، دهکده المپیک، تهران غرب، گیشا، تهرانسر، تهرانپارس و در شهرهای دیگر هچون کرج، مشهد، شیراز، شعارهای ضد حکومتی سر داده شد.
گوهر عشقی مادر زنده یاد ستار بهشتی که بدست جانیان جمهوری اسلامی به قتل رسید، نیز با انتشار تصویری از خود در کنار مزار پسرش در حالی که تصویری از سیدمحمد حسینی را در دست داشت، در توییتی سال نو را تبریک گفت و نوشت: "بهار طبیعت و نوروز باستانی، بر شما خجسته باد".
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱ فروردین ۱۴۰۲، ۲۱مارس ۲۰۲۳