حضور گسترده مردم بر مزار مهسا امینی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حضور گسترده مردم بر مزار مهسا امینی هم‌زمان با آخرین پنج‌شنبه سال؛ مهسا_امینی دختر ۲۲ ساله ۲۵ شهریور ماه پس از بازداشت از سوی گشت ارشاد کشته شد. رویدادی که به یکی از گسترده ترین اعتراضات مردم ایران علیه نظام حاکم با شعار #زن_زندگی_آزادی بدل شد.صالح نیکبخت به رادیو فردا: گفتگو با رسانه‌های داخل و خارج از کشور جرم نیست.صالح نیکبخت، حقوقدان و وکیل خانواده مهسا امیری، با تایید خبر احضار و تفهیم اتهام از طرف قضاییه به رادیو فردا گفت که مصاحبه با رسانه‌های داخل و خارج از کشور جرم نیست. آقای نیکبخت با قرار کفالت تا زمان برگزاری جلسه دادگاه بە صورت موقت آزاد است.

https://twitter.com/i/status/1636388283948347398

او وکالت شماری از زندانیان سیاسی را نیز بر عهده دارد و در چند ماه گذشته به‌دلیل پیگیری پرونده کشته شدن مهسا امینی تحت فشار نیروهای امنیتی بوده است. نیلوفر حامدی و الهه محمدی دو خبرنگار شاغل در رسانه های ایران نیز به‌دلیل پیگیری حوادث مربوط به کشته شدن مهسا امینی بازداشت شده‌اند.مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در چند ماه گذشته تلاش کرده‌اند از اطلاع‌رسانی وکلا، فعالان مدنی و سیاسی و خبرنگاران در مورد اعتراضات سراسری شش ماه گذشته جلوگیری کنند.

قطعنامه پارلمان اروپا در محکومیت مسمومیت مشکوک دانش‌آموزان با اکثریت قاطع تصویب شد
هانا نویمان، از نمایندگان آلمان در پارلمان اروپا، روز پنج‌شنبه، ۲۵ اسفند، خبر داد که قطعنامه پارلمان اروپا در محکومیت مسمومیت مشکوک دختران دانش‌آموز در ایران با اکثریت قاطع به تصویب رسید.او در پیامی در این مورد نوشت که این قطعنامه خواستار تحقیق بین‌المللی در مورد مسمومیت‌ها؛ اعمال تحریم‌هایی در ارتباط با این مسئله؛ پشتیبانی از شهروندان ایرانی برای دور زدن محاصره اینترنتی؛ و دسترسی راحت‌تر ایرانیان به روادید ورود به اروپا شده است.