خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۸۷-۲۸۹

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

تجمعات بازنشستگان مخابرات در چندین شهر و کارگران برق در تهران.  روز سوم بهمن بازنشستگان مخابرات بنا بر فراخوانی از قبل اعلام شده در اعتراض به بدتر شدن وضع معیشتی خود و تاخیر در پرداخت مطالبات و فریز کمک هزینه های رفاهی وسطح نازل حقوقها در مقابل ساختمان مرکزی مخابرات در شهرهای مختلف تجمع کردند. بنا بر خبرهای تا کنونی این تجمعات در شهرهای یزد، خرم آباد، مشهد، اردبیل، رشت و شهر کرد بر پا شده است. در شهر کرد بازنشستگان مقابل استانداری تجمع کردند و با فریاد شعارهایشان خواستار استعفای مقامات مسئول شدند.

در این روز همچنین کارکنان برق کشور دست از کار کشیدند و مقابل وزارت نیرو تجمع و اعتراض کردند. اعتراض این کارگران به سطح نازل حقوقها و عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت سختی کار و جمعه کاری ودیگر آیتم های مزدی است. در رابطه با این موضوعات این کارگران بارها تجمع داشته ند.
همراه با اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی در اشکال گوناگون، بخش های مختلف کارگری نیز در اعتراض به وخیم تر شدن هر روز بیشتر وضع معیشتی خود بطور متوالی دست به اعتراض و تجمع و اعتصاب میزنند. حزب کمونیست کارگری از این اعتراضات حمایت و پشتیبانی کرده و بر اعتصابات و تجمعات سراسری و متحدانه کارگران تاکید دارد.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۳ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳


خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۸۸
تجمعات بازنشستگان مخابرات در یازده شهر، تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش در تهران و اخباری دیگر
امروز دوشنبه ۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ بازنشستگان مخابرات در یازده شهر از جمله در شهرهای تهران، اصفهان، سنندج ، یزد، خرم آباد، مشهد، اردبیل، رشت، کرمانشاه، ایلام و شهر کرد در مقابل ساختمان مخابرات مرکزی در این شهر ها تجمع داشتند. و در شهر کرد این تجمع در مقابل استانداری برپا شد. در این حرکت اعتراضی بازنشستگان مخابرات با شعارهای "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن"، "فقط کف خیابان، بدست میاد حقمون" پیگیر مطالباتشان شدند. در شهرکرد بازنشستگان با فریاد شعارهایشان در اعتراض به وضع بد معیشتی خود خواستار استعفای مقامات مسئول شدند.
در این روز همزمان جمع بزرگی از بازنشستگان آموزش و پرورش مقابل این وزارتخانه تجمع داشتند. این تجمعات بنا بر فراخوانهای از قبل اعلام شده بازنشستگان مخابرات و آموزش و پرورش و در اعتراض به بدتر شدن وضع معیشتی آنها و عدم پاسخگویی به مطالبات اعلام شده شان برپا شدند. بازنشستگان آموزش و پرورش شعار میدادند: "ننگ ما، ننگ ما، وزیر الدنگ ما"، "گرانی، تورم، بلای جان مردم"،"وزیر بی کفایت استعفاء ، استعفاء". بازنشستگان نیروهای انتظامی را که تلاش داشتند مانع تجمع آنها شون هو میکردند.
خواستهای بازنشستگان که بارها در اعتراضات آنها اعلام شده عبارتند از: اجرای کامل همسان سازی و افزایش سطح حقوقها به بالای خط فقر (که گفته میشود معادل ۳۰ میلیون تومان است)، درمان و تحصیل رایگان برای همگان و داشتن حق مسکن، پایان دادن به اختلاسها و دزدی ها و امیتی کردن مبارزات و داشتن حق تشکل و تجمع و اعتراض.
همانطور که قبلا گزارش کردیم امروز سوم بهمن علاوه بر بازنشستگان کارکنان برق کشور نیز در اعتراض به سطح نازل حقوقها و عدم پاسخگویی به مطالباتشان مقابل ساختمان وزارت نیرو تجمع داشتند.
گفتنی است که روز گذشته دوم بهمن نیز شماری از معلولین در اعتراض به لایحه بودجه ریاضتی حکومت و حذف همان حداقل هایی که در ردیف بودجه قانون حمایت از معلولین به آنها اختصاص می یافت در مشهد در مقابل فرمانداری و در تهران مقابل مجلس اسلامی تجمع کردند. تجمع کنندگان شعار میدادند: قانون معلولان اجرا باید گردد.
لایحه ریاضتی بودجه حکومت به زمزمه های اعتراض بیش از پیش در میان کارگران و بازنشستگان دامنه زده است. حزب کمونیست کارگری از این اعتراضات حمایت و پشتیبانی کرده و بر اعتصابات و تجمعات سراسری و متحدانه همه بخشهای کارگران و مردم تاکید دارد.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۳ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳

 


خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۸۹
تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی بندر امام و شعاردهی های شبانه
امروز سوم بهمن ماه کارگران پتروشیمی بندر امام برای دومین روز اعتصاب کرده و در محل کار خود دست به تجمع زدند. کارگران معترض شعار میدادند:" مسئول بی‌کفایت نمی‌خوایم نمیخوایم". اعتصاب و اعتراض این کارگران به وضع بد معیشتی و پرداخت نشدن حقوق و مزایا صورت گرفت. بنا بر خبرها علی عسکری، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس وابسته به سپاه پاسداران، با شنیدن خبر اعتصاب کارگران از تهران راهی بندر خمینی شده است.
اعتراض در میان بخش های مختف کارگران نفت گسترده است. این اعتراضات بستر اعتصابات سراسری در این صنعت کلیدی را فراهم آورده است. حزب کمونیست کارگری بر اعتصابات سراسری در نفت و در تمامی مراکز کارگری به عنوان یک گام مهم در تقویت انقلاب و مقابله با حکومت چپاول و جنایت تاکید دارد.
بنا به گزارشها امشب نیز مانند شبهای دیگر در محلاتی از تهران همچون پونک، شهرک باقری، جنت آباد جنوبی، اکباتان و نیز در محلات مختلف کرج شعاردهی جریان داشت مردم شعار میدادند: "مرگ بر جمهوری اعدامی"، "مرگ بر دیکتاتور"، مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر"، "مرگ بر خامنه ای"، "اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت"، و "بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی".

نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۳ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳