اطلاعیه شماره ٢٧: از کردستان تا جلفا قدرت به دست شورا

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 امروز سه شنبه ۲۴ آبان، شاهد دور دیگری از اعتراضات تودە ایی جوانان، مردم رنجدیده و انسانهای آزادیخواه و برابری طلب در سراسر ایران بودیم. مردم به پا خواسته و معترض در سالگرد آبان ۹۸ و سرکوب خونین آن یکبار دیگر پایه ها و نمادهای حاکمیت را نشانه گرفتند.
«این آخرین پیام است هدف کل نظام است»، «زن، زندگی، آزادی»، «آزادی، برابری، حکومت شورایی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشد چه رهبر»، «از کردستان تا جلفا، قدرت به دست شورا» شعارهایی بود که امروز هم در خیابانها، دانشگاه ها و.....طنین افکنده بود.


شهرهای مختلف کردستان امروز در کنار شهرهای دیگر عملا تعطیل و شاهد حضور وسیع مردم معترض و آزادیخواه بودند.
بوکان امروز شهر خروشان خشم انسانهای آزادیخواه و برابری طلب بر علیه جمهوری جنایتکار اسلامی بود. خروش جوانانی که عرصه و فضا را به سرکوبگران تنگ کرده بودند. جمعیتی چند هزار نفره تمام محلات بوکان را تسخیر کرده و به سوی فرمانداری به حرکت در آمدند. یگانهای ویژه که توان مقابله با توده بپا خواسته بوکان را نداشتند، در مقابل خروش جوانان پا به فرار گذاشتند.
طبق اخبار رسیده به دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی) جاده محوربوکان- سقز و میاندواب- بوکان برای جلوگیری از ورود
نیروهای یگان ویژه، بوسیله جوانان کاملا مسدود شد. جوانان انقلابی و مردم آزادیخواه وبرابری طلب در چند منطقه از شهر، از جمله جاده حصار، امیرآباد، ابوذر و همچنین در منطقه خاوران و فلکه فرمانداری با روشن کردن آتش و راهبندان با شعار «زن، زندگی، آزادی» و «مرگ بر دیکتاتور» به اعتراض پرداختند.
در کامیاران تمام شهر مملو از اعتراضات جوانان و مردم انقلابی بر علیه جمهوری اسلامی بود اخبار ها حاکی از درگیری شدید مردم رنجدیده کامیاران با سرکوبگران جهل و سرمایه بوده که منجر به تسخیر پایگاه بسیج محمد رسول الله شده است. در این در گیریها عده ای کشته و زخمی شده اند که آماردقیقی هنوز در دست نیست.
در سقز محله کریم آباد که طی دوماه گذشته یک شب بدون آتش و اعتراضات و خروش جوانان را بسر نبرده است، امروز نیز صحنه اعتراض مردم و جوانان آزادیخواه بود.
در سنندج، جوانان و مردم انقلابی در چند منطقه با روشن کردن آتش و سد معبر و با شعارهای «کردستان، کردستان، گورستان فاشیستان» و «زن، زندگی، آزادی» و... به اعتراضات بر علیه حاکمیت جمهوری اسلامی پرداختند. همچنین دانشجویان دانشگاه کردستان در یکی از خیابان‌ها در همایشی زیبا همبستگی خود را با مردم بلوچستان نشان دادند.
در مهاباد، جوانان پر شور و مردم انقلابی در چند منطقه و خیابان آتش روشن کرده و با شعار «از کردستان تا جلفا قدرت بدست شورا» و «از کردستان تا جهرم، قدرت به دست مردم»، عزم انقلابی خود را برای بر پایی حاکمیت شورایی نشان دادند.
در مریوان و جوانرود و کامیاران و قروه، اعتراضات تودە ایی و انقلابی بر علیه جمهوری اسلامی همچنان پر خروش ادامه دارد.

دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی) به مردم آزادیخواه کردستان درود میفرستند و آنان را به اتحاد حول پرچم آزادی و برابری فرا میخواند.

آزادی برابری حکومت شورایی
دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی)