فراخوان جمعی از اعضای نظام پزشکی به اعتصاب و تجمع و تحصن

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۹۸: -روز ۹ آبان جمعی از اعضای نظام پزشکی بیانیه ای در همبستگی با مردم ایران دادند. در بخشی از این بیانیه چنین آمده است:"صدای رسای اعتراض و دادخواهی مردم در سراسر ایران به گوش اعضای نظام پزشکی نیز رسیده و ما همبستگی خود با مردم عزیز ایران را اعلام می‌داریم. ضمن تشکر از تمامی هم صنفان و دیگر اصناف پیشرو در اعتصابات در حمایت از آنان از تمام اعضای خدمتگزار نظام پزشکی، تمام محصلین در حوزه پزشکی و درمانی در تمام مقاطع تحصیلی و آموزشی و تخصصی، تمام شاغلین در مراکز آموزشی و درمانی خصوصی و دولتی دعوت می‌کنیم سکوت خود را شکسته و از سه شنبه دهم آبان ماه ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی اعتصاب خود را آغاز نمایند"

در این بیانیه خواسته شده است که جز در موارد اورژانس از پذیرش بیماران و مراجعه کنندگان خودداری شود. در بیانیه همچنین پزشکان برای ساعت ۱۱ صبح روز یازدهم آبانماه به تجمع و فراخوان در برابر نظام پزشکی‌های حوزه ی خدمت خود در سراسر کشور فراخوان داده اند.
گفتنی است که در این هفته پزشکان در همبستگی با اعتراضات مردم در چندین شهر تجمعاتی داشته اند که خلاصه ای از آن را اشاره میکنیم:
-روز هفتم آبانماه در ادامه اعتراضات اخیر پزشکان در همبستگی با انقلاب امروز پزشکان جراح سنندج در اعتراض به سرکوبگری های وحشیانه حکومت و حمله به خوابگاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و در همبستگی با مردم اعلام اعتصاب کردند و تاکید نمودند که تا زمان پاسخگویی مقامات در برابر این وضعیت به اعتصاب ادامه میدهند و تنها جراحی های اورژانس را انجام خواهند داد.
-روز ۵ آبان پزشکان اصفهان در حمایت از انقلاب مردم به خیابان آمدند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در این روز پزشکان در مهاباد نیز تجمع داشتند. همچنین روز ۴ آبان پزشکان در تهران در امیرآباد تجمع داشتند و جمعیت بزرگی از مردم به جمع آنها پیوستند وبا سرکوبگران درگیرشدند و دو روز قبل نیز تجمع پزشکان در شیراز را داشتیم. در این روز همچنین در دانشگاههای تهران،‌ غرب، آزاد کرج، گوهردشت، علم هنر یزد، اصفهان، دانشگاه آزاد تهران، و چندین دانشگاه دیگر دانشجویان تجمعات و تظاهرات بزرگی بر پا کرده و با شعارهای پی در پی و همخوانی آهنگ "برای" و فریاد "نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم" انقلاب را فریاد زدند.
- روز چهارم آبان ماه شماری از پزشکان بنا بر فراخوان قبلی و در اعتراض به دخالت نیروهای امنیتی در روند درمان و در همبستگی با مردم در تهران تجمع و تظاهرات کردند و شعارهای مرگ بر دیکتاتور، توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه را سر دادند. بنا بر گزارشات مقابل نظام پزشکی جمعیت زیادی گرد آمده بودند و نیروی انتظامی اجازه نمیداد که کسی به آنطرف برود و با تفنگ ساچمه ای به مردم حمله میکرد. مردم شعار مرگ بر دیکتاتور سر می دادند. این فراخوان از سوی پزشکان تهران واصفهان برای تجمع امروز و فردا پنجم آبان داده شده بود. دو روز قبل نیز درشیراز پزشکان تجمع داشتند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند و علیرغم حمله نیروهای سرکوب به تجمع آنها امروز پزشکان در تهران تجمع کردند.
- روز دوم آبانماه پزشکان در شهر شیراز در همبستگی با اعتراضات مردم مقابل ساختمان نظام پزشکی تجمع کردند. پزشکان شعار میدادند:"سنندج، زاهدان، چشم و چراغ ایران"، "از شیراز تا کردستان، ایران شده قبرستان"، "آزادی آزادی آزادی"، "زندانی سیاسی آزاد باید گردد"
پزشکان علاوه بر تجمعات طی بیانیه هایی همبستگی خود را با مبارزات مردمی اعلام کرده و سرکوب گری های حکومت را محکوم کرده اند. بنا برخبرها تا کنون بیش از ۳۰ نفر از پزشکان در تجمعات اعتراضی شان بازداشت شده اند. پزشکان بازداشتی، تمامی دستگیر شدگان اخیر باید فورا آزاد شوند. با قدرت انقلابمان میتوانیم در زندانها را باز کنیم. هیات مدیره نظام پزشکی تبریز طی بیانیه ای حمله مزدوران حکومتی به پزشکان و سرکوبگری های حکومت را محکوم کردند. در همین رابطه افرادی از هیات مدیره نظامی پزشکی به نشانه اعتراض از کار خود استعفاء دادند.
تجمعات اعتراضی پزشکان و همبستگی آنها با اعتراضات مردمی گویای فضای گسترده اعتراض در سطح جامعه است. این تجمعات در عین حال نشانگر پیوستن بخش های مختلف کارکنان جامعه به اعتراضات خیابانی است. باید وسیعا به این اعتراضات گسترش داد. بخش های مختلف جامعه با اعتراضات خود به اعتراضات خیابانی وصل میشوند.

نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ آبان ۱۴۰۱ُ، ۳۱ اکتبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۹۷
تظاهراتهای شبانه و تجمعات در بیش از ۳۰ دانشگاه شکل گرفته است
علاوه بر دانشگاهها امروز و در تظاهرات های خیابانی از همان آغاز صبح تا تظاهرات های شبانه در شهرهای مختلف امروز و تظاهرات شبانه در نقاط مختلف تهران وشهرهایی چون سقز، سنندج، مریوان، کامیاران، بندرعباس، تبریز، قم، مهاباد، آبدانان، مردم به خیابان آمدند و شعارهای ضدحکومتی سر دادند. در تهران در اتوبان مدرسی مردم با راهبندان و بوق ممتد صدای اعتراضشان را بلند کردند. جوانان در حوزه علمیه شهرک باقری را هدف قرار دادند. در تهرانسر دانش آموزان به خیابان آمدند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در چیتگر نیز مردم به خیابان آمده و در گلشهر در متروی خط صادقیه فریاد شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای در سالن بلند شد. در سقز مثل هر شب مردم آتش روشن کرده و به خیابان آمده و تجمع کردند. امروز در سقز مردم در پارک لاله مرکز منتسب به ارسال پارازیت را آتش زدند. در مریوان نیز تظاهرات شبانه شکل گرفته و امروز دانش آموزان مثل روزهای دیگر به خیابان آمدند و شعار آزادی، آزادی، آزادی سر دادند.
در بلوار ساحلی بندرعباس نیز مردم به خیابان آمدند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند. در کامیاران شمار زیادی از مردم دست به تجمع و اعتراض زدند. در این شهر مردم دوربین های نظارتی شهر را به آتش کشیدند. در تبریز مردم در محله اهراب به خیابان آمدند و جوانان شهر با آتش بر پاکردن کنترل محلات بسیاری را به دست گرفتند. در زنبیل آباد قم مردم به خیابان آمدند و حکومت با قطع برق تلاش کرد که مانع تجمع مردم شود. همینطور شماری از جوانان معترض محور مواصلاتی جکیگور به قصرقند را بستند. در اراک شهرک ولیعصر و چشمه موشک سرکوبگران به مردم گاز اشک آور شلیک کردند. مردم با آنها مقابله کردند و درگیری به جریان افتاد. در دزفول یکی از دختران جوان عمامه آخوندی را پرت کرد و مورد تشویق مردم قرار گرفت. شب گذشته نیز جوانان در دزفول تجمع داشتند.
امروز در پیرانشهر در روستای زیوکه مراسم خاکسپاری کومار در افتاده نوجوان ۱۶ ساله ای که روز گذشته بدست حکومت به قتل رسید برگزار شد و مردم زیادی جمع شدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. از سوی دیگر امروز بر مزار جواد حیدری یکی دیگر از جانباختگان اعتراضات مردمی به مناسب روز تولد وی جمعیت زیادی جمع شدند. جواد حیدری در ۳۱ شهریور از پشت هدف اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و بدلیل عدم انتقال وی به مراکز درمانی جان باخت. در شهریار نیز چهلمین روز درگذشت عرفان خزایی در آرامستان وحیدیه برگزار شد و مردم با شعار مرگ بر خامنه ای این مراسم را به صحنه دیگری از اعتراض خود تبدیل کردند. "عرفان خزایی" جوانی ۲۱ ساله، در جریان خیزش مردم شهریار در روز ۳۰ شهریور به قتل رسید.
یک کارزار مردمی این روزها در شهرهای مختلف پرت کردن عمامه آخوندهاست و فشار جدی ای را روی آنها گذاشته است.
علیرغم تشدید سرکوبگری های حکومت اعتراضات در دانشگاه ها گسترده بود. یک موضوع اعتراضات دانشجویان امروز اعتراض به بازداشت ها و حمله به خوابگاهها و محاصره دانشجویان در برخی از دانشگاه ها بود. این تجمعات در بیش از ۳۰ دانشگاه برگزار شدند که عبارتند از: دانشکده های مختلف دانشگاه بهشتی، الزهرا، دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی، دانشگاه جنوب، دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیرکبیر، آزاد سنندج، شریف، داروسازی دانشگاه رشت، دانشگاه صنعتی شاهرود، نوشیروانی بابل، دانشجویان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه امیرکبیر، دانشکده نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر، علامه، دانشگاه تهران مرکز- واحد سوهانک، چمران اهواز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه آزاد پرند، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه زنجان، دانشگاه دخترانه رسام کرج، دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه رازی کرمانشاه، خرم آباد، دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه بقیة الله سبزوار، دانشگاه فرهنگ و هنر فاضل شیراز، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شیراز، دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز، ‏دانشگاه بین‌المللی قزوین، دانشکده فنی تهران جنوب، دانشگاه سیرجان، دانشگاه مدنی آذربایجان، دانشجویان معدن دانشگاه تهران، و دانشگاه علم و فرهنگ.
بدینگونه انقلاب با قدرت به جلو گام بر میدارد و سرنگونی جمهوری اسلامی و "زن زندگی آزادی" را فریاد میزند.

نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ آبان ۱۴۰۱ُ، ۳۱ اکتبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۹۵
ایستادگی قدرتمند دانشجویان در مقابل سرکوبگری حکومتیان
سرکوب دانشجویان را شدیدا محکوم میکنیم
امروز نهم آبان ماه دانشگاهها یکپارچه اعتراض است. در برخی دانشگاهها چون بهشتی بخش های مختلف آن در صف واحد و بزرگی جمع شده و شعار آزادی، آزادی، آزادی سر میدهند. جمهوری اسلامی با حمله به خوابگاهها و محاصره دانشجویان و بازداشتهای وسیع تلاش میکند که اعتراضات را عقب زند. اما دانشجویان فریاد میزند " " هر یک نفر کشته بشه، هزار نفر پشتشه""، "توپ، تانک، فشفشه، دیگر اثر ندارد"
از آغاز امروز دانشجویان در اعتراض به سرکوبگریها و با تاکید بر ادامه اعتراضات در دانشگاه های مختلفی چون دانشکده ادبیات دانشگاه بهشتی، الزهرا، دانشکده، اقتصاد علامه طباطبایی، شیراز، دانشگاه جنوب، دانشجویان مهندسی شیمی و علوم ریاضی دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیرکبیر، آزاد سنندج، شریف، داروسازی دانشگاه رشت، دانشگاه صنعتی شاهرود، نوشیروانی بابل، دانشجویان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه امیرکبیر، دانشکده نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر، علامه، دانشگاه تهران مرکز-واحد سوهانک، دانشگاه بهشتی ،
در دانشکده های ادبیات و مهندسی شیمی و علوم ریاضی، دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بهشتی دانشجویان دست به تحصن زده اند. دانشجویان متحصن دانشکده‌های مختلف دانشگاه بهشتی بعدا به یکدیگر پیوسته و تجمع اعتراضی بزرگی تشکیل دادند و تعدادی از اساتید نیز درحمایت از دانشجویان، به این تجمع پیوستند و جمعیت یکصدا شعار "آزادی، آزادی، آزادی" سر دادند. در دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی دانشجویان در پی منع ورود گروهی از دانشجویان به دانشکده تحصن کردند. در الزهرا نیز دانشجویان در اعتراض به سرکوب گسترده دانشجویان و تعلیق جمع کثیری از دانشجویان تحصن خود را آغاز کردند. دانشجویان دانشگاه جنوب نیز در تحصن هستند. همچنین دانشجویان دانشکده فنی مهندسی دانشگاه در اعتراض به سرکوب گسترده دانشجویان با شعار "دانشجو داد بزن حقتو فریاد بزن"دست به تجمع زده اند. یک کارزار مهم دانشجویان شکستن دیوار آپارتاید جنسی است. در شیراز دانشجویان دختر و پسر این دیوار را در سلف دانشگاه شکستند. در دانشگاه آزاد تهران-جنوب دانشجویان تجمع کرده و شعارهای ضد حکومت سر دادند. دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل نیز بعد از ممانعت حراست دانشگاه از ورودشان به سلف در محوطه دانشگاه سفره پهن کردند. دانشجویان دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیرکبیر نیز در اعتراض به ممنوع الورودی جمعی از دانشجویان و بازداشت ها در اعتراض هستند. در این دانشگاه دانشجویان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ نیز در اعتراض هستند. امروز همچنین دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج نیز تجمع کرده و شعار "ژن ژیان آزادی" سردادند. جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف نیز مقابل سردر این دانشگاه در اعتراض به منع ورود بخشی از دانشجویان به دانشگاه تحصن کرده اند. دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود تجمع کرده و شعارهایی چون " توپ تانک مسلسل دیگر اثر ندارد، به مادرم بگویید دیگر دختر ندارد" و شعار " هیز تویی، هرزه تویی، دختر آزاده منم" را سر دادند.
دانشجویان دانشگاه تهران مرکز-واحد سوهانک نیز در حال تظاهرات هستند و نیروی سرکوب بسیاری در محل مستقر است. با آمبولانس نیروی سرکوب آورده اند. دانشجویان دانشگاه علامه تجمع کرده و با کوبیدن پا بر زمین شعار میدهند:" نه پادگان، نه زندان، درود بر دانشگاه ". آنها با پلاکاردی در دست با مضمون"از آسمان ایران خون اگر می‌بارد علامه متحد قصد تسلیم ندارد" برعزم خود بر ادامه اعتراض و تظاهرات تاکید دارند.
دانشگاه یک سنگر پرخروش انقلاب است و اعتراضات آنها به خیابان وصل شده است. از دانشجویان باید وسیعا حمایت و پشتیبانی کرد
خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۹۶
اعلام آمادگی وکلا برای وکالت دست
بیش از ۳۰ وکیل دادگستری طی بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با اعتراضات مردمی و درخواست آزادی بازداشت شدگان در اعتراضات مردمی، سرکوبگری های حکومت را در قبال مبارزات مردم و بویژه نحوه برخورد گشت ارشاد با زنان در ارتباط با موضوع حجاب اجباری را محکوم کردند. این وکلا در پیام همبستگی خود، اعلام آمادگی کرده اند که برای وکالت و دفاع از بازداشت شدگان آماده اند.
دو هفته قبل نیز اعضای کانون وکلا دست به تجمع زدند و در حمایت از خیزش مردمی شعار دادند. این وکلا از جمله شعار میدادند "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و "زن زندگی آزادی"، ‌و "وکلا فدای ملت، وکلا حامی ملت".
گیرشدگان اعتراضات مردمی
بدین ترتیب وکلا نیز به عنوان بخشی از جمعیت شاغل جامعه به عنوان بخشی از جامعه در کنار مردم قرار دارند. قبلا هم شاهد بیانیه پزشکان در همبستگی با مبارزات مردمی و در اعتراض به دخالت نیروهای امنیتی در روند درمان و در همبستگی با مردم بودیم. این همبستگی ها گویای فضای فراگیر و گسترده انقلاب کنونی برای سرنگونی جمهوری اسلامی و پیوستن بخش های مختلف کارکنان جامعه به اعتراضات خیابانی است. باید وسیعا به این اعتراضات گسترش داد. بخش های مختلف جامعه با اعتراضات خود به اعتراضات خیابان وصل میشوند.

نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمیونست کارگری ایران
۹ آبان ۱۴۰۱ُ، ۳۱ اکتبر۲۰۲۲

tel:00447435562462
tel:00447435562462