تجمعات قدرتمند و گسترده تر تنها جواب به موج دستگیری ها

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

متعاقب فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی برای تجمعات و آکسیونهای اعتراضی، روز پنجشنبه در شهرهای مختلف کردستان از جمله سنندج، سقز، مریوان، دیواندره و بوکان تجمعات وسیع اعتراضی بر پا شد. جمهوری اسلامی طبق روال همیشگی برای جلوگیری از تجمعات اعتراضی از چند روز قبل اقدام به دستگیریهای گسترده در شهرهای مختلف کرده است. تا این لحظه طبق اخبار منتشره بیشتر از چهل نفر از معلمان در شهرهای سقز، دیواندره، مریوان و سنندج دستگیر و بازداشت شده اند.

در همانحال رژیم با گسیل نیروهای سرکوب در میادین اصلی شهر و مقابل آموزش و پرورش این شهرها عملا فضای شهرها رابه شدت میلیتاریزه کرده است. طبق اخبار تک تیراندازها را در بالای بام ساختمان آموزش و پرورش سنندج مستقر کرده اند. قرار بود با ایجاد فضای ارعاب در جامعه، کسی جرات اعتراض و تجمع را نداشته باشد.

تجمعات گسترده امروز در شهرهای سنندج، مریوان، سقز، دیواندره و ... جواب دندان شکنی به تقلاهای شکست خورده نظام اسلامی برای ایجاد ارعاب و زهر چشم گرفتن از جامعه بود. معلمان و فرهنگیان در سطحی گسترده در این تجمعات شرکت کردند وخواهان آزادی همکارانشان در کنار خواست همسان سازی و رتبه بندی حقوق و ارتقای وضعیت معیشتی شدند.

دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی) در کنار معلمان از تمام خواستها و مطالبات آنها دفاع و پشتیبانی می کند. دفتر کردستان معلمان، خانواده دانش آموزان و مردم آزادیخواه را به تجمعات گسترده تر و قدرتمندتر و حضور گسترده تر در میادین و مقابل آموزش و پرورش و .... فرا میخواند. باید این تعرض از سر استیصال را با قدرت تمام عقب زد و رژیم را از کرده خود پشیمان کرد. باید در مقابل دستگیری هر تک فعال و شخصیت دستگیر شده صدها نفر جای آنان را در میادین مبارزه و اعتراض پر کنند. نباید خانواده دستگیر شده ها را تنها گذاشت و باید با حضور قدرتمندتر و تجمعات گسترده تر زمین را زیر پای حاکمیت ناکارآمد و فاسد داغ کرد. باید عزیزانمان را با قدرت و اتحاد و همبستگی از چنگ این جانیان بیرون کشید.

دفتر کردستان حزب حکمتیست( خط رسمی)
۱۶ ژوئن ۲۰۲۲