لغو گسترده پروازها در آمریکا به علت همه‌گیری و هوای نامساعد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

لغو پروازها در آمریکا در طول تعطیلات کریسمس و سال نو به علت همه‌گیری کووید و هوای نامساعد ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است. به گزارش سایت "FlightAware" تقریبا ۴۴۰۰ پرواز روز شنبه در اطراف جهان لغو شد که بیش از ۲۵۰۰ مورد از آنها در آمریکا بود. خطوط هوایی به دلیل قرنطینه بعضی از خدمه در پی ابتلا به کووید-۱۹ با کمبود پرسنل روبرو هستند. بارش سنگین برف در بخش مرکزی آمریکا هم به مشکلات اضافه کرده است. بیش از هزار پرواز از دو فرودگاه اوهر و میدوِی در شیکاگو لغو شده است.

خطوط هوایی یونایتد در بیانیه‌ای اعلام کرد: "لغو پروازهای امروز به مسائل مربوط به خدمه به دلیل اومیکرون و آب و هوا مربوط می شود. ما با مسافرانی که پرواز آنها لغو شده زود تماس گرفته‌ایم تا وقت کافی برای رزرو مجدد جا یا برنامه‌ریزی بهتر برای وقت خود داشته باشند."
برای روز یک‌شنبه که خیلی از مردم از تعطیلات به خانه برمی‌گردند برف‌ و باد شدید پیش‌بینی می‌شود بنابراین انتظار اختلال بیشتر می‌رود.
از روز ۲۴ دسامبر بیش از ۱۲ هزار پرواز در آمریکا لغو شده است.

خطوط هوایی سعی داشته‌اند برای حل مشکل کمبود پرسنل با ارائه حقوق بیشتر نیرو جذب کنند. اما اتحادیه‌های کارگری در مورد ابتلا کارکنان این بخش به کووید یا مشکل برخورد با مسافران عصبانی ابراز نگرانی می‌کنند.
آمریکا به دلیل شیوع سریع سویه اومیکرون ویروس کرونا شاهد جهش آمار ابتلا است.
شهر نیویورک با وجود واکسیناسیون گسترده شاهد رکورد تازه ابتلاست. ویروس کرونا همه بخش‌های شهر، از اداره پلیس تا صنعت تئاتر برادوِی، را تحت تاثیر قرار داده با این حال موارد بستری شدن خیلی بیشتر نشده است.
اریک آدامز شهردار جدید شهر روز شنبه کار خود را شروع کرد.
او در اولین نطق خود گفت که شهر "تحت‌الشعاع بحران‌ها قرار نخواهد گرفت."
او گفت: "این همه‌گیری نه فقط از نظر جسمی بلکه از لحاظ روحی هم روی ما اثر گذاشته و من واقعا مردم شهر را تشویق می‌کنم صرف نظر از شرایطی که می‌گذرانیم آرامش درونی خود را پیدا کنند."

https://www.bbc.com