اخباروگزارش های کارگری  21  مرداد ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری زاهدان نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق مقابل ساختمان شهرداری مرکزی - تجمع اعتراضی جمعی از اهالی روستای مارون 3 واقع در خوزستان نسبت به بیکاری ومسدئد کردن جاده- تجمع اعتراضی زنان تبریز در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه مقابل ساختمان اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان‌شرقی 

- سومین تجمع اعتراضی مشتریان لاماری نسبت به گران فروشی شرکت آرین پارس موتور مقابل ساختمان شورای رقابت
- تجمع اعتراضی مالباختگان خودرویی تاکستان مقابل شرکت راز خودرو با مدیریت بابک طاهرخانی
- تجمع اعتراضی جمعی از مرغداران گوشتی کشور نسبت به مشکلات اقتصادی مقابل وزارت جهاد کشاورزی
- محرومیت ۲۰۰ دانشجو از خوابگاه
- تلفات هرروزه کارگران ارکان ثالث و اورهالی در هوای گرم و کشنده و سکوت و بی تفاوتی مسؤلین. ظلم و تبعیض پایانی ندارد!
- جان باختن یک کارگر در سقزحین کار زیر اجسام سنگین
- جان باختن یک کارگرجوان درکرج براثر سقوط ازارتفاع
*******
*تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری زاهدان نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق مقابل ساختمان شهرداری مرکزی
روزشنبه 21 مرداد، کارگران فضای سبز شهرداری زاهدان برای اعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق مقابل ساختمان شهرداری مرکزی زاهدان تجمع کردند.
 
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی روستای مارون 3 واقع در خوزستان نسبت به بیکاری ومسدئد کردن جاده
روزشنبه 21 مرداد،کانال کمیته پیگیری ایجادتشکل های کارگری با انتشار فیلمی کوتاه نوشت:
جمعی از اهالی روستای مارون 3 واقع در خوزستان در اعتراض به وضعیت بیکاری دست به تجمع زده و برای مدتی مانع از تردد خودروها در جاده‌های اطراف شدند.
*تجمع اعتراضی زنان تبریز در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه مقابل ساختمان اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان‌شرقی 
فریاد و اعتراضات برای دریاچه ارومیه از زنان تبریز شروع شد 
تجمع اعتراضی زنان تبریز در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه مقابل ساختمان اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان‌شرقی 
«اروم گولی سوسوزدی» دریاچه اورمیه تشنه است
سد ها را بشکنید 
دریاچه ارومیه را پر کنید.
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*سومین تجمع اعتراضی مشتریان لاماری نسبت به گران فروشی شرکت آرین پارس موتور مقابل ساختمان شورای رقابت
روزشنبه 21 مرداد برای سومین بار، مشتریان لاماری برای اعتراض به گران فروشی شرکت آرین پارس موتور مقابل ساختمان شورای رقابت تجمع کردند.
 
تجمع کنندگان در گفتگوبا خبرنگاررسانه ای دلیل اصلی بلاتکلیفی خریداران خودرو لاماری را شورای رقابت عنوان کردند.
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی دوباره مشتریان لاماری و کرمان‌ موتورنسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت
روز دوشنبه 2 مرداد، مشتریان لاماری و کرمان‌ موتوردرادامه اعتراضشان نسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت تجمع کردند.
 
بنا به گزارش رسانه ای شده،حواله‌داران خودروی لاماری که یک هفته قبل در اعتراض به گران‌فروشی شرکت «آرین پارس موتور» جلوی وزارت صمت تجمع کرده بودند، امروز (دوشنبه) بار دیگر با تجمع در برابر ساختمان شورای رقابت خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر قیمت این خودرو شدند.
*تجمع اعتراضی مالباختگان خودرویی تاکستان مقابل شرکت راز خودرو با مدیریت بابک طاهرخانی
روزشنبه 21 مرداد،کانال اتحادیه آزاد کارگران با انتشار دوفیلم کوتاه از تجمع اعتراضی مالباختگان خودرویی تاکستان مقابل شرکت راز خودرو با مدیریت بابک طاهرخانی،خبرداد.
*تجمع اعتراضی جمعی از مرغداران گوشتی کشور نسبت به مشکلات اقتصادی مقابل وزارت جهاد کشاورزی
روزشنبه 21 مرداد، جمعی از مرغداران گوشتی کشوربرای اعتراض به مشکلات اقتصادی مقابل وزارت جهاد کشاورزی تجمع کردند.
 
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند:نهاده های سویا و ذرت خود را از سال گذشته و قبل از طرح آزاد سازی یارانه ها، دریافت نکرده اند.
 آنها افزودند:بخشی از نهاده‌های خود را که مربوط به قبل از طرح آزادسازی یارانه ها و با ارز دولتی یا همان ارز 4200 تومانی است را طلبکار هستند.
*محرومیت ۲۰۰ دانشجو از خوابگاه
بر اساس گزارشات واصله، دست‌کم ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان، به شکل غیرقانونی و بدون اخطار قبلی، از خوابگاه محروم شده‌اند.
این محرومیت بدون هیچ اخطار قبلی‌ای صورت گرفته و دانشجویان تنها پس از مراجعه به سامانه برای رزرو خوابگاه متوجه آن شده‌اند. مسئولین امور خوابگاه عنوان کردند که این محرومیت‌ها بدلیل گزارش حراست مبنی بر عدم رعایت قوانین پوشش و استعمال سیگار رخ داده‌است. همچنین اکثر دانشجویان محروم شده دختر هستند و از آنان خواسته شده‌ تا برای رفع این محرومیت، تعهدنامه‌ای را امضا کنند.
گفتنی است که گزارش حراست بدون ارائه هیچ شواهدی و تنها با ابلاغ غرض‌ورزانه اسامی دانشجویان صورت گرفته‌است.
 لازم بذکر است که بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های دانشگاهی، هیچ نهادی از جمله حراست نمی‌تواند بدون احضاریه رسمی و تشکیل پرونده و درنهایت صدور حکم‌ انضباطی، دانشجویی را از خوابگاه یا هر نوع امکانات و حقوق دانشجویی منع کند. محرومیت دانشجویان و اخذ تعهدنامه به این شکل، تخلف آشکار حراست و معاونت دانشجویی است.
*تلفات هرروزه کارگران ارکان ثالث و اورهالی در هوای گرم و کشنده و سکوت و بی تفاوتی مسؤلین. ظلم و تبعیض پایانی ندارد!
گرمای کشنده مناطق عملیاتی نفت جنوب بویژه در خوزستان و پارس جنوبی در شرایطی تهدید کننده هرروزه جان کارگران است که مراکز اورژانس و درمانگاه های پیرامون این مناطق بخشی از فضای درمانی خود را اختصاص داده اند به وضعیت اورژانسی کارگرانی که با حمله های قلبی، مشکلات تنفسی و گرما زدگی ،به این مراکز اعزام می‌شوند.
اتفاقی که هرروزه در جریان است و ظاهراً روال معمول کار و تولید در تصمیمات مدیران نفتی و دولتی بیشتر از جان انسانها ارزش داشته، کارگر میبایست تحت هر شرایطی در خدمت تولید باشد.
واقعیت این است که کارگر تحت این عنوان عاملی است که میبایست برای تأمین سود و سرمایه صاحبان قدرت علاوه بر عرضه توان جسمی خود، جانش را نیز تقدیم کند تا در شرایط معمول زیاده خواهی سرمایه دار و چپاولهای بی حد و حصر وقفه ایجاد نگردد.
تعبیری واقعی و موجود از بردگی مزدی!
اما سکوت مسؤلان و رسانه های در خدمتشان در چنین شرایطی از آنجا تبدیل به شاخص تضاد با خواست توده مردم میگردد که فضای مجازی بیان کننده واقعیات جامعه و مشخصاً مصائب کارگر است. بدین شکل که در بخشهای مختلف عملیاتی کارگران اقدام به انعکاس وضعیت کار و مشقات آن در مناطق نفتی نموده، پرده از واقعیات نا گفته بر میدارند.
با همه شواهد موجود، این حقیقت غیر قابل کتمان است که همه عوامل در خدمت به نظام سرمایه داری موجود، صاحبان قدرت و سرمایه و در نهایت منافع مدیریت نفت، مسؤلان و عوامل سود اندونزی شان یعنی پیمانکاران مفتخور است و تمامی امکانات در خدمت به معمول بودن شرایط است و تداوم استثمار ما کارگران.
از این بابت ما کارگران ارکان ثالث اعلام میکنیم، علیرغم همه امکانات به کار گرفته شده در سکوت خبری و امنیتی داخلی، از بابت وضعیت کاری مان در شرایط گرمای طاقت فرسا که آنچنان آشکار و بدیهی است که از دید محافل خبری سراسر جهان پنهان نمانده، مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، در بیان واقعیات و مطالبات از هیچ تلاشی فروگذار نکرده با توجه به عزم عوامل سازشکار دولتی در کتمان واقعیت ها و تلاششان در عقب نگه داشتن صدای اعتراضات کارگران، از جایگاه ویژه تشکل‌های کارگری همچون شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) اتحاد و همبستگی خود را بیشتر از پیش استحکام بخشیده در پی تحقق مطالبات خود از طریق این تشکل های مستقل کارگری قطعاً مسیر اعتراضی را پیش خواهیم گرفت.
در ازای برخورد غیر انسانی قوانین و مجریان آن، صاحبان قدرت و سرمایه و پیمانکاران مفتخور، بدون هیچ تردیدی اعتصابات کارگری در به رخ کشیدن قدرت متحول کننده طبقه کارگر، تعیین کننده و قریب الوقوع بوده، این خط و نشان ما است در جمع و جور کردن بساط زورگویی و بردگی از نوع مزدی آن!
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث)
۲۱ مردادماه ۱۴۰۲
*جان باختن یک کارگر در سقزحین کار زیر اجسام سنگین
روزپنج شنبه 19 مرداد،یک کارگر جوان بنام سوران طاعتی حین کار در یک کارگاه تولیدی واقع در شهرستان سقز براثر سقوط اجسام سنگین بررویش جان خود را ازدست داد.
*جان باختن یک کارگرجوان درکرج براثر سقوط ازارتفاع
روزجمعه 20 مرداد،یک کارگر30ساله حین کاردر یک ساختمان نیمه کاره واقع در منطقه گلشهر کرج براثر پاره شدن سیم کابل بالابر از طبقه چهارم به پایین سقوط کرد و در دم جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید