اخباروگزارش های کارگری 19-20 مرداد ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف: زنگ خطر به صدا درآمد! نقشه های ضد کارگری را خنثی کنیم. - فراخوان چهارمین تجمع سراسری معلولان ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست - فرهاد نوایی، کودک ۱۶ ساله با قید وثیقه آزاد شد - صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای امید افضلی پور  - صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای رحیم دانیالی - تجمع اعتراضی جمعی از اهالی چالشتر شهرکرد نسبت به تقسیمات کشوری مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری - جان باختن یک کارگر مقنی در نیشابوربراثر برق گرفتگی

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف: زنگ خطر به صدا درآمد! نقشه های ضد کارگری را خنثی کنیم. همکاران عزیز میدانید که عده ای در حال پخش این خبر هستند که هفت تپه قرار است دوباره به بخش خصوصی واگذار شود چونکه ممکن است سودده نباشد. ما دقیقا به وضعیت سال قبل از واگذاری به اسدبیگی رسیده ایم. کلکی که مدیران دولتی و مدیران شرکت میزنند برای اینکه شرکت را به غارت برده و بعد به بخش خصوصی واگذار کنند این است. دفعه قبل هم همینطور بود: کشت و کار را رها میکنند، کارخانه را رو به نابودی میبرند و اورهال نمیکنند، بخش های مختلفی را نصفه کاره میکنند مثلا اداره برق کاملا رها شده و حتی تعمیر و شست و شو و نگهداری پمپ ها رها شده است و رئیس این اداره اصلا در شرکت نیست. مدیر کشاورزی و امثال رفعت کشت و برداشت را نابود میکنند، بازرگانی وارد زد و بند و فساد میشود، حراست از اراذل و اوباش حمایت میکند، مزارع به حال خود رها میشوند، احشام به مزارع حمله میکنند، و به طور خلاصه نه چیزی از کشت و نه چیزی از صنعت هفت تپه باقی می ماند. میلیاردها تومن دزدی شده. حجم سند سازی صوری و قلابی انقدر بالاست که حد و اندازه ندارد. هم دزدی شده و غارت و هم شرکت را با هزینه و بدهی بالا مواجه کرده اند. لابد از این به بعد میگویند شرکت ضررده شده و باید به بخش خصوصی واگذار شود. بخش خصوصی را میاورند هر غلطی دوست داشت میکند، تغییر کاربری میدهد، هزاران کارگر را اخراج میکند، ارز به جیب میزند، پول خرید یک هزارم پرداخت میکند و صاحب شرکت میشود، با اعتبار شرکت اختلاس میکنند، حقوق ها به تعویق میافتد، همه چیز دوباره زیر صفر میرود ما باید باز هم پنج سال بجنگیم و مصیبت بکشیم که دوباره شرکت دولتی شود و همه چیز به صفر برگردد.
چه کسی مسئول این وضع است؟ هفت طرح، ناصری و مدیرانش. اینها بلای جان هفت تپه شده اند. ویروسی هستند که به جان ما و شرکت افتاده. چه کسانی این ویروس را در میان ما اشاعه میدهند؟ فعالین کارفرمایی مانند خنیفر و رفعت و خائن هایی مانند آنها. حالا همین خائن ها برای اینکه اربابشان ناصری را نگه دارند میگویند ای داد ای هوار شرکت خصوصی خواهد شد و باید از ناصری و مدیران فاسدش مثل رفعت حمایت کرد. در حالی که همین ناصری و مدیرانش مسبب تخریب و نابودی شرکت هستند. 
بله باید شرکت را نجات داد اما اول باید با لگد زیر خائن ها و مدیران هفت طرح زد. وقتی فعالین صدیق و مستقل کارگری فریاد میزدند برخی میگفتند الان باید سکوت کنیم که شرکت وضعش بهتر شود. فعالین مستقل کارگری برای همین روزها فریاد میزدند. میگفتند باید مدیران فاسد را برداشت باید شرکت به حداکثر وضعیت برسد و با شیوه کاری هفت طرح ما موفق نخواهیم شد. در عوض این فعالین مورد تعرض و حمله قرار گرفتند و اکثر ما سکوت کردیم. حالا باید تاوان این سکوت و عدم حمایت از فعالین را بدهیم. خودمان کردیم که خودمان باید جمعش کنیم.
باید مثل روزهای باشکوه اعتراض و اعتصاب و یکدست شدن هفت تپه متحد شویم، باید از فعالین مستقل دلجویی کنیم و پشتیبانی کنیم. باید علیه مدیران فاسد هفت طرح متحد شویم. باید برای وضعیت نابسامان شرکت دست به اعتراض بزنیم. 
ما باید این ویروس ها را از تن خودمان و شرکت پاک کنیم. مدیران هفت طرح و فعالین کارفرمایی مثل خنیفرو رفعت و سایر خائن ها باید افشا و رسوا شوند و دست از تخریب فعالین مستقل و حمایت از مدیران فاسد هفت طرح بردارند. در این صورت هم وضع شرکت بهتر میشود و خطر واگذاری به بخش خصوصی را از سر میگذارنیم و هم وضعیت شرکت تثبیت و وضعیت حقوق بهتر میشود و تعداد بیشتری از همکاران فصلی قراردادی خواهند شد. این چیزی که قرار بود به دست بیاوریم. یادمان رفت که قرار بود خودمان به صورت جمع و شورایی بر مدیریت شرکت نظارت کنیم. برخی خائن ها ما را سرگرم مسائل حاشیه ای کردند و حواسمان را پرت کردند که یادمان برود همین هفت طرح دارد شرکت را نابود میکند. نقشه های ضد کارگری آنها تا جایی رسید که حتی فعالین کارگری دلسوز و مستقل ما را مورد حمله قرار دادند. حالا وقت آن است که با اتحاد دوباره این نقشه های ضد کارگری را خنثی کنیم.
همکاران عزیز! برای جلوگیری از تخریب شرکت و جلوگیری از واگذاری شرکت به بخش خصوصی باید از مسببین این وضعیت اعلام برائت و دوری کنیم. باید فعالین کارفرمایی  و خائن ها و این مدیران فاسد را کنار بزنیم. برای درمان این تن خسته و رنجور خود و شرکت باید این ویروس ها را از بدن خود بیرون کنیم. ما در یک بزنگاه مهم در تاریخ هفت تپه هستیم و نباید اجازه داد وضعیت گذشته بر سر ما بیاید. ما باید خودمان برای سرنوشت خودمان اقدام کنیم. تا دیر نشده، اقدام کنیم.
پنج شنبه - ۱۹ مرداد ۱۴۰۲
*فراخوان چهارمین تجمع سراسری معلولان
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست
 
در پی عدم حصول نتیجه از سه تجمع قبلی، فراخوان چهارمین تجمع سراسری معلولان با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی و پایبندی به قوانین و مقررات ج.ا منتشر می‌شود.
لذا بدین‌وسیله از افراد دارای معلولیت و خانواده‌های آنان و همچنین فعالان واقعی این حوزه درخواست می‌شود در تجمعات سراسری معلولان با حضور یا بازنشر فراخوان مشارکت حداکثری نموده و حق پایمال‌‌شده پنج‌ساله معلولان را از حاکمیت مطالبه کنند.
مطالبه تجمعات سراسری؛ اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولان ( پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به معلولان شدید و خیلی شدید به میزان حداقل دستمزد سالانه)
تاریخ چهارمین تجمع سراسری؛ یکشنبه ۲۲ مردادماه ساعت ۹ به بعد همزمان با روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی

نام شهرها و آدرس مکان‌های تجمع به شرح زیر می‌‌باشد؛ ( در صورت اعلام آمادگی سایر شهرها، این لیست بروزرسانی می‌شود)
-اردییل، اداره کل بهزیستی، کارشناسان، بلوار دایی، فلکه ولیعصر ساعت ۱۰
-کرمانشاه، مقابل استانداری، بلوار کشوری
-کرمان، مقابل استانداری، چهارراه ولیعصر، چهارراه خورشید، انتهای خیابان پاسداران
-سنندج، مقابل بهزیستی شهرستان سنندج، چهارراه صفری ساعت ۹ صبح
-قم مقابل استانداری، انتهای خیابان خاکفرج جنب نمایشگاه دائمی ساعت ۱۰ صبح
-مشهد مقابل استانداری خراسان رضوی در بلوار ملک الشعرا بهار راس ساعت ۹:۳۰ صبح (مکان قرارما چهارراه لشکر کنار -ورودی ایستگاه مترو امام خمینی راس ساعت ۹ صبح برای حرکت به سمت استانداری)
ساری، مقابل بهزیستی مازندران،‌ خیایان رودکی( شهبند)
بروجرد خیابان طالقانی مقابل اداره بهزیستی بروجرد
توضیح ۱؛ تجمع مردادماه تهران به دلیل عدم استقبال معلولان و خانواده‌های آنان لغو شد؛ در صورت ثبت‌نام  و اعلام آمادگی حداقل ۱۵۰ نفر،  برای پنجمین تجمع سراسری در تاریخ یکشنبه ۵ شهریور ( سومین روز از هفته دولت) مقابل نهاد ریاست جمهوری،تجمع برگزار خواهد شد ودر غیر این‌ صورت در تهران برنامه تجمعی نخواهیم  داشت.
توضیح ۲؛ افراد دارای معلولیت می‌توانند با در دست داشتن شعار تجمعات
  (https://t.me/dscampaign/10731)
حتی به صورت تک نفره مقابل بهزیستی، استانداری و یا فرمانداری عکس اعتراضی انداخته و برای کمپین ارسال نمایند(عکس‌های بدون شعار منتشر نخواهند شد)
احتمال بروزرسانی پست زیاد است...
ای معلول بپا خیز، برای رفع تبعیض
ای معلول داد بزن، حقتو فریاد بزن
*فرهاد نوایی، کودک ۱۶ ساله با قید وثیقه آزاد شد
بر اساس گزارشات رسیده،فرهاد نوایی، نوجوان ١٦ ساله مهابادی، امروز از کانون اصلاح و تربیت ارومیه آزاد شد.
فرهاد در آبان‌ماه ۱۴۰۲ در روستای ترشکان شهرستان مهاباد دستگیر شده بود و بیش از هشت‌ماه در زندان بود. او پیش‌تر توسط دادگاه کیفری یک ویژه نوجوانان مستقر در مهاباد به اتهام "اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرائم بر ضد امنیت داخلی کشور" به دو سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده بود.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای امید افضلی پور 
امید افضلی پور، دبیر مشاوره عشایر استان چهارمحال و بختیاری با سابقه ۲۳ سال، طی حکمی که از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش این استان صادر گردید، به ۳ ماه انفصال از خدمت محکوم شد.
برخی از اتهامات این معلم خدمتگزار به شرح زیر است:
۱- کم شمردن دستاوردهای امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی
۲- صحبت (درکلاس) درخصوص حجاب وپوشش اسلامی واجباری
۳- ایجاد حس بدبینی وتشویش اذهان همکاران و دانش آموزان وخدشه به شخصیت امام خمینی و انقلاب اسلامی
نکته حائز اهمیت در این رای استناد هیات تخلفات به اظهارات دانش‌آموزان و پرونده‌سازی مدیر مدرسه پروین اعتصامی است.
این مدیر با توجه به جایگاهی که آن‌را تصاحب کرده است [با فرض محالِ اینکه معلم، چنین صحبتهایی را در کلاس درس داشته‌است] به جای مدیریت اتفاقات و حل مساله در مدرسه، شروع به پرونده‌سازی علیه این معلم نموده است. اگر این مدیر ذره‌ای به خدا و روز آخرت اعتقاد داشته باشد، چگونه می‌تواند در روز جزا، پاسخگوی خانواده‌ی این معلم (که باید سه ماه را بدون حقوق بگذرانند)باشد؟؟
*صدور رای قطعی سه ماه انفصال خدمت برای رحیم دانیالی
رحیم دانیالی، دبیر در شهرستان آبدنان با ۲۸ سال سابقه، طی حکمی که از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش استان ایلام صادر گردید، به ۳ ماه انفصال از خدمت و قطع رتبه‌بندی محکوم شد.
برخی از اتهامات این معلم خدمتگزار به شرح زیر است:
۱- حمایت از اعتراضات سال گذشته در فضای مجازی
۲- شرکت در تجمعات صنفی معلمان
این حکم در حالی صادر شده است که شرکت در اعتراضات صنفی، وفق اصل ۲۷ قانون اساسی، قانونی است و در ماه‌های گذشته و در شهرهای مختلف آرای صادره در دادگاه‌ها، شرکت در تجمعات صنفی را مصداق جرم تلقی نکرده‌اند.
جای تاسف است که در نظام آموزشی کشور، «سکوت» در مقابل ظلم، به مثابه عملکرد درست، و «اعتراض» قانونی به ظلم، جرم تلقی می‌شود.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی چالشتر شهرکرد نسبت به تقسیمات کشوری مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری
روزپنج شنبه 19 مرداد، جمعی از اهالی چالشتر یکی از محلات شهرکرد برای اعتراض به تقسیمات کشوری مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری، دست به تجمع کردند وخواهان داشتن شهرداری مستقل شدند.
 
*جان باختن یک کارگر مقنی در نیشابوربراثر برق گرفتگی
روز پنج شنبه 19 مرداد،یک کارگر مقنی 47 ساله حین کارحفرچاه در یکی از روستاهای بخش مرکزی نیشابور بر اثر اتصال برق دستگاه بالابر دچار برق گرفتگی شد ودر دم جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 


اخباروگزارش های کارگری 20  مرداد ماه 1402
تجمع اعتراضی شبانه اهالی محله الارد رباط کریم نسبت به قطعی 4 روزه آب
پنج شنبه شب (19 مرداد)،جمعی از اهالی محله الارد رباط کریم برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به قطعی 4 روزه آب درخیابان تجمع کردند.
 
تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت پیش‌فروش خودروی رضایت خودروی طراوت نوین استان قزوین با شعار«مسئول بی لیاقت استعفا استعفا»
روزجمعه 20 مرداد، مالباختگان شرکت پیش‌فروش خودروی رضایت خودروی طراوت نوین از شهرهای استان قزوین خودرا به قزوین رساندند تا در ادامه کنش های دامنه دارشان با تجمع مقابل مسجدالنبی صدای اعتراضشان را در گوش های کر مسئولین فرو کنند.
تجمع کنندگان با سر دادن شعار«مسئول بی لیاقت استعفا استعفا» خشمشان را نسبت به بی خیالی مصلحتی مسئولان بنمایش گذاشتند.
 
 
اعتصاب قصابان لنده در اعتراض به نرخ گوشت قرمز
تهدید قصابان به صدور فرم تخلف ازطرف رئیس جهاد کشاورزی لنده
روزجمعه 20 مرداد برای چندمین روز متوالی، قصابان شهر لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد برای  اعتراض به نرخ گوشت قرمزکرکره مغازه هایشان را بالا نکشیدند.
به گزارش 20 مرداد یک منبع خبری محلی، چند روزی است که قصابان شهرستان لنده درب مغازه های خود را به علت ارزان بودن قیمت گوشت در این شهرستان بر روی مردم بسته اند و عرضه مواد پروتئینی که جزئی از نیاز مردم این شهرستان است خودداری می کنند تا اینکه قیمت پیشنهادی آنها به تصویب برسد.
ربودن و شکنجه سونیا شریفی، دانش‌آموز ۱۷ ساله در آبدانان ایلام
بر اساس گزارشات منتشر شده، روز چهارشنبە ١٨ مردادماه ١٤٠٢، سونیا شریفی، توسط نیروهای امنیتی این شهر با توسل بە زور سوار ماشین شدە و پس از انتقال بە مکان نامعلومی، مورد بازجویی و ضرب و شتم قرار گرفتە و سپس در همان مکان رها شدە است. این دانش‌آموز ١٧ سالە از ناحیە سر زخمی شدە است.
سونیا شریفی، در جریان اعتراضات روز ٢٨ آبان‌ماە ١٤٠١ در شهرستان آبدانان از توابع ایلام توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و جرح بازداشت و در دادگاە انقلاب ایلام بە “محاربە” متهم و محکوم شد. خانم شریفی بعد از بازداشت بلافاصلە بە بازداشتگاە اطلاعات ایلام و سپس بە کانون اصلاح و تربیت ایلام منتقل شد و نهایتا در تاریخ  ۲۴ آذرماه ۱۴۰۱، با تودیع وثیقه آزاد شد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
صدور حکم بازنشستگی اجباری و تقلیل گروه خانم منصوره سرافرا
هیات تخلفات آموزش و پرورش استان گیلان طی حکمی خانم سرافراز از فعالین گیلان را به بازنشستگی اجباری با ۲۵ روز و تقلیل گروه محکوم کرد 
در مصداق های صدور این رای مواردی چون تحصن برای رتبه بندی و تجمع اعتراضی جلوی اموزش و پرورش آمده است
هیات تخلفات بعنوان بازوی نهادهای امنیتی عملا به عامل اصلی سرکوب معلمان تبدیل شده است 
شورای هماهنگی ضمن محکومیت صدور رای علیه این فعال صنفی اعلام می دارد جامعه معلمان نسبت به چنین رویه‌ای ساکت نخواهد ماند و  دور جدید اعتراضات ضمن تداوم مطالبه گری نوک پیکان اعتراضات برای برچیده شدن اساس و ساختار هیات تخلفات خواهد بود.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید