اخباروگزارش های کارگری 16-17-18  دی ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها - کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه در هفتمین روز اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق برای سومین بارمقابل فرمانداری شوش تجمع کردند

- ادامه اعتراضات متقاضیان مسکن ملی زنجان نسبت به افزایش قیمت وبلاتکلیفی بابرپایی تجمع همزمان با سفر رئیسی
- کانون نویسندگان ایران:گرامی باد یاد بکتاش آبتین، ستم‌کشته‌ی راه آزادی
«روز دوشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۵ در گورستان امامزاده عبدالله شهرری در کنار خانواده و دیگر دوستداران بکتاش آبتین مزار او را گلباران می‌کنیم.»
- دانش‌آموزان کرمانی قربانی سیاست‌های تبلیغاتی آموزش و پرورش 
- خودکشی کارگر جوان میدان میوه و تره بار کلاه سبزها خانی آباد تهران
- جان باختن یک کارگردر معدن چاه گز بهاباد براثرعبور غلطک از سرش
- مرگ ومصدومیت 2کارگر دریزد براثر سقوط در چاله آسانسور
- جان باختن یک کارگر درسنندج براثر سقوط از ارتفاع
- جان باختن  یک کارگرمعدن چناروئیه زرند
*******
*شنبه اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعدم تحقق وعده ها
روز شنبه 16 دی برای باری دیگر،کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات و عدم تحقق وعده ها دست به تجمع زدند.
 
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث):
تجمع گسترده کارگران ارکان ثالث ،پشتیبانی و اداری شرکتهای پیمانکاری پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی، امروز ۱۶ دی ماه ۱۴۰۲.
طبق گزارش دریافتی، خواست فوری همکاران ما علاوه بر حذف کامل شرکتهای پیمانکاری، بازنگری و اجرای صحیح و کامل طرح طبقه بندی مشاغل، اجرای طرح مرخصی دو به دو برای کارگران اداری - پشتیبانی، حق استفاده از مرخصی استحقاقی دو نیم روز در ماه، برخورداری از مزایا و بک پی گاز کارت و... می‌باشد.
کارگران ارکان ثالث و پشتیبانی و اداری، علیرغم تهدید ها و سنگ اندازی های واحد حراست و مدیریت مجتمع گاز این تجمعات را عملی نموده، تاکید نمودند تا تحقق کامل مطالبات خود هر هفته روزهای شنبه اعتراضات خود را ادامه خواهند داد.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) حمایت کامل خود را از تمامی اشکال اعتراضی این همکاران اعلام نموده کارگران سایر بخشهای پالایشگاهی و پتروشیمی در پارس جنوبی را به اعتراضات هفتگی فرا می خواند
یادآوری:تجمعات اعتراضی کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعده های توخالی مسئولان
روز شنبه 4 آذر،کارگران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ، اجرانشدن  دو هفته کار- دو هفته استراحت در بخش اداری و پشتیبانی مجتمع، زیرساخت نامناسب خوابگاه‌ها، فرسوده بودن امکانات و تجهیزات و عدم شمول قانون کار برای راننده‌های غیرمالک وعدم پرداخت بموقع مطالبات وعده های توخالی مسئولان دست به تجمع زدند.
براساس گزارش های رسانه ای شده،در روز‌های گذشته پالایشگاه‌های چهارم، هفتم و نهم نیز تجمع کرده بودند.
 
*کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه در هفتمین روز اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق برای سومین بارمقابل فرمانداری شوش تجمع کردند
روز شنبه 16 دی، کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه همزمان با هفتمین روز از دوره جدید اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق برای سومین بارمقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند.
 
درهمین رابطه:چهارمین روز اعتراضات کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه نسبت به سطح نازل حقوق بابرپایی تجمع دوباره مقابل فرمانداری شوش
روزچهارشنبه 13 دی، کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه در چهارمین روز از دورجدید اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق دست به تجمع دوباره مقابل فرمانداری شهرستان شوش زدند.
یکی از کارگران حاضر درتجمع با بیان اینکه خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نزدیک کردن حقوق کارگران همانند دیگر شرکت‌های فولادی هستیم،به خبرنگاررسانه ای  گفت: چندین سال است ما کارگران شرکت فولاد پارس هفت تپه از مسئولان شرکت درخواست رفع تبعیض و بهبود وضعیت شغلی و مزایای دریافتی داریم اما تغییری در شرایط شغلی و مزایای دریافتی ما ایجاد نشد و در نتیجه ما کارگران امروز دوشنبه (11دی ماه) تصمیم گرفتیم با حضور در مقابل ساختمان فرمانداری صدای خود را به گوش مسئولان برسانیم.
یکی از کارگران معترض هم گفت: کارگران قراردادی فولاد پارس هفت تپه ماهانه با اضافه‌کاری و سایر مزایای جانبی، مبلغی در حدود 10 تا 12 میلیون تومان دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت‌ اقلام مصرفی و غذایی، ناچیز است.
این کارگر که پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکارانش است، در ادامه گفت: در حالی ما کارگران قراردادی از میزان دریافتی حقوق خود رضایت نداریم که سطح حقوق کارگران شاغل  این کارخانه به نسبت کارگرانی که در سایر کارخانه‌های تولیدکننده آهن و فولاد فعالیت دارند، پایین‌تر است.
*ادامه اعتراضات متقاضیان مسکن ملی زنجان نسبت به افزایش قیمت وبلاتکلیفی بابرپایی تجمع همزمان با سفر رئیسی
روز شنبه 16 دی همزمان با سفر رئیسی به زنجان، متقاضیان مسکن ملی زنجان در ادامه اعتراضات دامنه دارشان  نسبت به افزایش قیمت وبلاتکلیفی+ دست به تجمع در مسیر عبور رئیس الوعده از فرودگاه به استانداری زدند.
 
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: از سال 98 که پروژه 400 واحد مسکن ملی زنجان با حضور رییس‌جمهورِ وقت کلنگ زنی شد، با مشکلات مختلفی روبرو هستیم و علیرغم اعتراضات مکرر متاسفانه هیچ کدام از مشکلاتمان از سوی مسئولان استانی حل نشده است بنابراین وقتی متوجه شدیم رئیس جمهور قصد سفر به زنجان را دارد، با تجمع در مسیر عبور هیات دولت خواستیم صدایمان را به گوش رئیس جمهور برسانیم تا به مشکلاتمان رسیدگی کند.
او گفت: دلیل تجمع متقاضیان طرح ملی مسکن زنجان، بلاتکلیفی در تحویل آپارتمانهایی‌ست که قرار بود دولت دوساله تحویل  دهد اما هم اکنون بیش ازدو سال از موعد اعلامی گذشته و هر دوره بر مبلغ میزان پرداختی این واحدها اضافه می‌کنند.
او با بیان اینکه این واحدها تا زمان تحویل همچنان دچار افزایش قیمت هستند، گفت: 200 میلیون تومانی که در ابتدا قرار بود متقاضیان آن را در اقساط 40 میلیون تومانی در 5 دوره پرداخت کنند، حالا به اقساط 50 میلیون تومانی افزایش پیدا کرده که باید در 12 دوره پرداخت شود! این مبالغ البته جدا از بازپرداختِ وام 550 میلیون تومانی است. اقساطِ این وام هم که با سودِ 23 درصد پرداخت می‌شود، چیزی حدود 9 میلیون تومان است که معلوم نیست منِ کارگر چگونه قرار است با حقوق حداکثر 10 تا 12 میلیونی آن را پرداخت کنم.
+ادامه اعتراضات متقاضیان مسکن ملی زنجان نسبت به افزایش قیمت وبلاتکلیفی بابرپایی تجمع مقابل ساختمان دادگستری استان زنجان 
روزشنبه 9 دی،جمعی از از متقاضیان مسکن ملی زنجان که تعدادی از آنها کارگران شهرداری زنجان و کارگران بخش‌های دیگر هستند درادامه اعتراضاتشان نسبت به افزایش قیمت وبلاتکلیفی مقابل ساختمان دادگستری استان زنجان تجمع کردند. 
*کانون نویسندگان ایران:گرامی باد یاد بکتاش آبتین، ستم‌کشته‌ی راه آزادی
«روز دوشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۵ در گورستان امامزاده عبدالله شهرری در کنار خانواده و دیگر دوستداران بکتاش آبتین مزار او را گلباران می‌کنیم.»
پیش از ظهر ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۰، قلب پرشور بکتاش آبتین از تپش ایستاد. زندان‌بانان حکومت که در بی‌اعتنایی به جان و سلامت زندانیان، کارکشته‌اند، این‌بار نیز پس از ابتلای مجدد آبتین به کرونا، به‌رغم‌ علائم آشکار بیماری، با اخلال عامدانه در روند درمان او، «جنایت عمدی» دیگری را کلید زدند؛ آبتین را پس از چندین روز سرگردانی میان بند و بهداری شبانه به بیمارستان طالقانی بردند، به تخت بیمارستان زنجیر کردند، در بی‌خبری مطلق جامعه او را شبانه‌روز آزار دادند و سرانجام جسم نیمه‌جانش را به خانواده‌ سپردند. کار از کار گذشته بود و چنان‌که خودش، بریده بریده، در روزهای آخر بر زبان می‌آورد در آن مهلکه مرگ را پیش چشمانش آورده بودند.
بکتاش آبتین آزادی‌خواه و آزاد‌اندیش بود. در برابر سرکوب و ستم، سکوت و مصالحه نمی‌شناخت. کانون نویسندگان ایران را پرچم‌دار آزادی‌خواهی می‌دانست و عضو پایدار کانون بود. مبارزه را فضیلت می‌شناخت و از همین رو ایستاد و جان بر سر آرمان‌های ‌خود نهاد. هم‌ او‌ که پیش از زندان در پیامی گفته بود:
«امروز به اندازه‌ی کافی شاعر خوب، فیلمساز خوب، هنرمند خوب داریم. چیزی که کم داریم این است که یک سری آدم بایستند و مبارزه کنند»
اکنون دو سال از قتل حکومتی آبتین گذشته است. او خود نبود تا جنبش آزادی‌خواهانه‌ی مردم را ببیند. او‌ نبود تا دلاوری زنان را بستاید و همچون همیشه دوشادوش مردم به جان آمده بایستد. نبود تا در برابر جنایت و سرکوب حاکمیت همراه یاران کانونی‌اش باشد و بانگ آزادی‌خواهی برآورد. اما عزم و آرمان آبتین در یاد و آثارش ماندگار است و در قلب مردم آزادی‌خواه زنده می‌ماند.
گرامی‌‌داشت یاد آبتین، پاسداشت پایداری و ایستادگی است، پاسداشت آنان که چشم بر آزادی‌کشی نمی‌بندند و جانشان را نیز در راه تحقق آزادی دریغ نمی‌کنند. اکنون که حکومت به ضرب و‌ زور، گرد یأس می‌پراکند و سایه‌ی سنگین خفقان را بر سر و سامان مردم می‌گستراند، اکنون که صدای دادخواهان را خفه می‌کند تا مگر دادخواهی به محاق رود، کانون نویسندگان ایران یاد بکتاش را به یاد همه‌ی ستم‌کشتگان راه آزادی؛ همچون محمد مختاری و محمدجعفر پوینده و ... گره می‌زند و به بانگ بلند اعلام می‌کند که دادخواه جان جوان پرپر شده‌ی آبتین است و تا روشن شدن تمامی ابعاد این جنایت و محاکمه‌ی عاملان و مقصران آن از پا نمی‌نشیند.
 روز دوشنبه ۱۸ دی ساعت ۱۵ در گورستان امامزاده عبدالله شهرری در کنار خانواده و دیگر دوستداران بکتاش آبتین مزار او را گلباران می‌کنیم.
۱۶ دی‌ ۱۴۰۲
*دانش‌آموزان کرمانی قربانی سیاست‌های تبلیغاتی آموزش و پرورش 
در حالیکه ۲۰ دانش‌آموز در حادثه تروریستی کرمان جان خود را از دست داده‌اند، رسانه‌ها قبل از برگزاری مراسم از برگزاری اردوهای دانش‌آموزی با عنوان زایر بهشت در کرمان خبر داده بودند.
علاوه بر این دو روز قبل از برگزاری مراسم در کرمان، اداره کل آموزش و پرورش این استان از تعطیلی همه مدارس در همه مقاطع این استان در روز سالگرد خبر داده بود.
مستنداتی که به کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران رسیده است، نشان می‌دهد که حضور اکثر دانش‌آموز جان‌باخته با برنامه ‌ریزی مدارس و اداره آموزش و پرورش، و بدون حضور اولیا آنها انجام شده است.
جزئیات بیشتر از جنسیت و مقاطع تحصیلی ۲۰ دانش‌آموز  جان‌باخته در انفجار تروریستی کرمان
از مجموع ۲۰ دانش‌آموز جان‌باخته  این جنایت تروریستی، ۱۰  دانش‌آموز، دختر و ۱۰  دانش آموز دیگر نیز پسر بوده‌اند. چهار تن از این دانش‌آموز ان با یکدیگر خواهر و برادر و دو تن دیگر با یکدیگر برادر بوده‌اند و درواقع از یک خانواده چهار دانش‌آموز و از خانواده دیگر دو دانش‌آموز جان‌باخته‌اند.
۱۰ دانش‌آموز مشغول تحصیل در مقطع ابتدایی و پایه‌های اول، دوم، سوم، پنجم و ششم بودند.
چهار دانش‌آموز از مقطع متوسطه اول و پایه‌های هشتم و نهم بوده و شش نفر دیگر نیز مشغول تحصیل در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم هنرستان بودند.
تمامی این ۲۰ دانش‌آموز کرمانی هستند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
*خودکشی کارگر جوان میدان میوه و تره بار کلاه سبزها خانی آباد تهران
روز شنبه 16 دی،یک کارگر جوان میدان میوه و تره بار کلاه سبزها خانی آباد تهران با حلق آویز کردن خود به زندگیش خود خواسته پایان داد.
*جان باختن یک کارگردر معدن چاه گز بهاباد براثرعبور غلطک از سرش
یک کارگر حین کار آسفالت کاری در معدن چاه گزشهرستان بهاباد دراستان یزد براثرعبور غلطک از سرش جان خودرا ازدست داد.
*مرگ ومصدومیت 2کارگر دریزد براثر سقوط در چاله آسانسور
یک کارگر حین کار جابجایی مصالح ساختمانی با یک آسانسور بدون نرده و حفاظ به  چاله آسانسور سقوط کرد و جان باخت ویک کارگر دیگر نیز در این حادثه دچار مصدومیت شد که به مرکز درمانی انتقال یافت.
*جان باختن یک کارگر درسنندج براثر سقوط از ارتفاع
یک کارگر 27 ساله بنام عرفان باسامی واهل روستای بیساران  شهرستان سروآباد دراستان کردستان و ساکن سنندج حین کار آرماتوربندی براثر سقوط از ارتفاع جان خودرا ازدست داد.
*جان باختن  یک کارگرمعدن چناروئیه زرند
پیکر بی جان یک کارگر41 ساله در یکی از گزنگ های غیرفعال معدن چناروئیه زرند پیداشد.
مدیر معدن چناروئیه در این باره به خبرنگاررسانه ای گفت: یک حادثه در معدن اتقاق افتاده است که مرگ یکی از کارگران را در پی داشته است ولی دلیل آن هنوز برای ما معلوم نیست.
وی ادامه داد: کارگر فوت شده یکی از نیروهای زیربنکری (یعنی خارج از کارگاه استخراج) بوده است و اصلاً کاری به کارگاه نداشته است. همکارانش متوجه عدم حضور وی می شوند که بعد از جستجو جنازه بی جان او را در یکی از گزنگ های غیرفعال معدن که کاملاً تعطیل می باشد، پیدا می کنند.
وی افزود: آنچه که مشخص است این کارگر چوب های موجود در ورودی این گزنگ را برداشته و وارد گزنگ شده است؛ما اصلاً نمی دانیم چرا به این محل رفته است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 17 دی ماه 1402
- زنده و جاوید باد یاد محمد مهدی کرمی ومحمد حسینی در اولین سالگرد به قتل رسیدنشان
- یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری
2- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع درشهرهای 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
کرمانشاه تجمع مشترک بازنشستگان تامین اجتماعی وکشوری مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
گسترده تر ومستحکمترباد همبستگی بازنشستگان
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
هشتمین روز اعتراض کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه نسبت به سطح نازل حقوق تجمع همزمان  با کارگران بازنشسته تامین اجتماعی فرمانداری شوش 
زنده باد اتحاد کارگران شاغل وبازنشسته
3- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان،اهوازوقائمشهر با شعارهای:
« عدالتی ندیدیم به مجلس رای نمی دیم »
« عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«حسین حسین شعارشون دروغ و دزدی کارشون»
- ادامه اعتراضات کارگران صنعت نسبت به کیفیت غذای رستوران و تلاش های مذبوحانه پیمانکاران
1- تهدید کارکنان معترض به کیفیت غذا در رستوران های شرکت نفت و گاز گچساران از سوی مافیای پیمانکاران
2- در نفت و گاز غرب منطقه تنگ بیجار هم پیمان غذایی بهمین منوال می‌باشد
3- در رابطه با وضعیت غذا در شرکت نفت و گاز پارس(عسلویه) وضع از همه شرکت های نفتی بدتره.
- بیانیۀ جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس در محکومیت تروریسم
- پوستر کانون نویسندگان ایران به مناسبت دومین سالگرد جان باختن رهرو آزادی بکتاش آبتین
*******
زنده و جاوید باد یاد محمد مهدی کرمی ومحمد حسینی در اولین سالگرد به قتل رسیدنشان
بامداد روزشنبه 17 دی 1401 حاکمیت اسلامی ایران برای ایجاد جو رعب و وحشت وجلوگیری از ادامه اعتراضات سراسری محمد مهدی کرمی و محمد حسینی را اعدام کردند.
یادشان زنده و جاوید باد
 
*یکشنبه های اعتراضی کارگران شاغل و بازنشسته: 
1- یکشنبه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و شرکت نفت فلات‌قاره درجزیره سیری
 
 
2- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع درشهرهای 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
کرمانشاه تجمع مشترک بازنشستگان تامین اجتماعی وکشوری مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان
گسترده تر ومستحکمترباد همبستگی بازنشستگان
وشوش مقابل فرمانداری شهرستان
هشتمین روز اعتراض کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه نسبت به سطح نازل حقوق تجمع همزمان  با کارگران بازنشسته تامین اجتماعی فرمانداری شوش 
زنده باد اتحاد کارگران شاغل وبازنشسته
روز یکشنبه 16 دی، کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه درهشتمین روز از دوره جدید اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق همزمان  با کارگران بازنشسته تامین اجتماعی مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند.
یادآوری:کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه در هفتمین روز اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق برای سومین بارمقابل فرمانداری شوش تجمع کردند
روز شنبه 16 دی، کارگران کارخانه  پارس فولاد هفت ‌تپه همزمان با هفتمین روز از دوره جدید اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق برای سومین بارمقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند.
 
شعارها:
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«لشکری کشوری تامین اجتماعی اتحاد اتحاد»
«بازنشسته کارگر اتحاد اتحاد»
«اتحاد اتحاد علیه فقروفساد»
«حقوق فولادی حق مسلم ماست»
«دولت سرمایه دارعلیه نیروی کار»
«شورای عالی کار حامی سرمایه دار»
«عدالتی ندیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
« ما دیگه رای نمی دیم خیلی دروغ شنیدیم»
«فقط دروغ شنیدیم عدالتی ندیدیم»
«اجرای همسان سازی بدون حقه بازی»
«مدعی عدالت خجالت خجالت»
«رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«پیام ما به دولت خجالت خجالت»
«رئیسی بی عرضه برگرد برو به حوزه»
«زیربار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی ننگ براین زندگی ننگ براین زندگی»
«دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست»
«حاصل کار دولت غارت جیب ملت»
«حسین حسین شعارشون دروغ دزدی کارشون»
«دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند»
«کومهار تورم دروغ نگید به مردم»
«تامین اجتماعی چه اسم اشتباهی»
«تامین اجتماعی از ظلم وجور دولت آزاد باید گردد»
«تامین اجتماعی از انحصار دولت آزاد باید گردد»
«تامین غارت کردند مارو بیچاره کردند»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«هم مجلس هم دولت ظلم می کنند به ملت»
«نه مجلس نه دولت نیستند بفکرملت»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه»
«فقر فساد گرانی بلای جان مردم»
«حقوق نصف نیمه سکوت کنی همینه»
«معیشت درمان بدتر از هرزمان»
«چای دبش عالیه حساب ما خالیه»
تصاویر:
اهواز:
 
شوش:
 
3- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهرهای اصفهان،اهوازوقائمشهر با شعارهای:
« عدالتی ندیدیم به مجلس رای نمی دیم »
« عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«حسین حسین شعارشون دروغ و دزدی کارشون»
 
*ادامه اعتراضات کارگران صنعت نسبت به کیفیت غذای رستوران و تلاش های مذبوحانه پیمانکاران
1- تهدید کارکنان معترض به کیفیت غذا در رستوران های شرکت نفت و گاز گچساران از سوی مافیای پیمانکاران
چند سالی است وضعیت کیفیت خدمات دهی در اغلب رستوران های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به شدت پایین آمده و سرویس گیرندگان در واحد های عملیاتی نفت و گاز گچساران به شدت از این موضوع ناراضی هستند.
پیمان های خدمات غذایی رستوران های داخل ناحیه و خارج از ناحیه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در مناقصاتی فقط عاید «چند پیمانکار خاص» می شود و این مافیا چند سال است بر غذا و سلامت کارکنان نفت و گاز گچساران سایه افکنده اند و اعتراضات کارکنان تاکنون به نتیجه نرسیده است.
کار به گونه ای پیش رفته که اگر صدای کارکنان نفت در اعتراض به غذای بی کیفیت در  جایی بلند شود این مافیای پیمانکار با تهدیداتی این اعتراضات را سرکوب می کنند و کار بجایی رسیده که کارکنان از ترس تهدیدات حاضرند غذای منزل در در محل کار سرو کنند از حق خود بگذرند و سکوت اختیار کنند.
اگر بگوییم صد در صد مهمانسراهای نفت این مشکلات را دارند شاید اغراق کرده ایم اما 80تا 90درصد رستورانهای نفت و گاز گچساران این مشکلات را دارند.
کارکنان خدمات که بعنوان نماینده یا ناظر شرکت نفت بر پیمان های این پیمانکاران نظارت دارند نیز تهدید می شوند و حتی مورد ضرب و شتم از سوی این مافیای پیمانکاران قرار گرفته اند و دست این نیروها هم به جایی بند نیست.
روسای مربوطه خدمات که ضعیف و از پیمانکاران می ترسند .
هر چه جلوتر می رویم این مشکلات برای کارکنان نفت گچساران بیشتر و بیشتر می شود و فریاد کارکنان نفت گچساران به جایی نمی رسد.
این کارکنان انتظار دارند رزرو غذا برای آنها اختیاری شود تا هزینه این غذای بی کیفیت از آنها کسر نشود و مجبور نباشند با تهدیدات پیمانکاران روبرو باشند .
چرا مناقصه پیمانهای رستوران های شرکت نفت و گاز گچساران بصورت فراگیر برگزار نمی شود و شرکت های بزرگ با تخصص وارد این مناقصات نمی شوند و پیمان ها فقط به چند پیمانکار خاص داده می شود که تقریبا همه اقوام نزدیک هم هستند و حقوق کارکنان نفت را  تضییع و آنها را علنأ تهدید می کنند.
شنیده ایم اگر از بیرون پیمانکاری قصد ورود به مناقصات داشته باشد تهدید می شوند و از حضور در مناقصات منصرف می شوند.
فریاد «هیهات منه ظله »پرسنل شرکت نفت و گاز گچساران بلند شده و امیدوارند مسولان وزارت نفت با اعزام تیم های بازرسی  به این موضوع مهم که با سلامت کارکنان نفت مرتبط است رسیدگی و تصمیمی جدی اتخاذ کنند.
در پایان این مافیای پیمانکار چنان فربه شده اند و قدرت گرفته و زورگو و تهدیدگر شده اند که در حوزه نفت گچساران کسی جلودارشان نیست .
مشکل اصلی در امور حقوقی و قراردادهای نفت گچساران است که چند پیمانکار خاص فقط می تواند در پیمانهای غذایی شرکت کنند.
2- در نفت و گاز غرب منطقه تنگ بیجار هم پیمان غذایی بهمین منوال می‌باشد
هر ساله پیمانکار سال قبل ابقا می شود
کیفیت غذاها واقعا خراب می باشد
همکاران انتظار دارند بن‌کارت شارژ شود و مثل پرسنل ستادی در صورت انتخاب غذا کارت کشیده شود .
3- در رابطه با وضعیت غذا در شرکت نفت و گاز پارس(عسلویه) وضع از همه شرکت های نفتی بدتره.
هیچ نظارتی از طرف خدمات و پشتیبانی شرکت بر پیمانکار نمیشه و به اعتراضات پیاپی پرسنل هم کوچکترین اهمیتی داده نمیشه.
قاطعانه به شما میگم هیچ کدام از وعده های غذایی این شرکت اگه به آزمایشگاه برده بشه نمیتونه تاییده سلامت بگیره حالا شما ببینید این غذا با بدن ماها تو این ۱۴ روز چه میکنن. شرکت و ناظراش که بی عرضه تر از این حرفان تا کاری برای پرسنل بکنن حداقل وزارت نفت یه دخالتی کنه تا بساط این پیمانکارای کفتارصفت برچیده بشه. 
این که دیگه عودت مالیات و بک پی ماده ده نیست به اعضا و جوارح آقایون فشار وارد کنه.
*بیانیۀ جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس در محکومیت تروریسم
از آبان ۱۴۰۱ موجی از حملات تروریستی ایران را فراگرفته است. دو حملۀ تروریستی به شاه‌چراغ، بیش از دویست حملۀ تروریستی به مدارس و مسموم‌سازی دانش‌آموزان و اخیرترینش هم حملۀ تروریستی در کرمان. آیا زمان آن نرسیده است که زنگ هشدار دربارۀ تروریسم را در کشورمان به صدا درآوریم؟ آیا نباید تروریسم را یک خطر جدی برای اکنون و آیندۀ ایران بشناسیم و با علت‌کاوی و توضیح منطق و بستر شکل‌گیری آن مانع گسترش آن شویم؟
ایران ما در محاصره و اشغال بنیادگرایان مذهبی منطقه و حکومت اسلام‌گرای جمهوری اسلامی است که هم‌سوی با یکدیگر تروریسم را وسیله‌ای مشروع یا مقدس معرفی می‌کنند و باکی از به‌کارگیری آن ندارند. جمهوری اسلامی که یک حکومت امنیتی است در منطقه حامی گروه‌های تروریستی است و حملات تروریستی نیابتی یا مستقیمی را پیش می‌برد و در ایران نیز علیه مردم ایران با هر عقیده و باوری، چه موافقانش و چه مخالفانش، دست به عملیات تروریستی می‌زند تا با ایجاد ناامنی روانی و امنیتی‌سازی جامعه و دوگانه‌سازی‌های دروغین ایجاد رعب و وحشت کند و بتواند چندصباحی بیشتر به تصاحب قدرت ادامه دهد. همین‌جا می‌شود پرسید که آیا شیوه‌ای که جمهوری اسلامی برای سرکوب معترضان در جنبش زن، زندگی، آزادی به کار برد هم شکلی از تروریسم حکومتی نبود؟ آیا چشمان خاموش‌شده شاهدی بر تروریسم و خشونت کور نیستند؟
جمهوری اسلامی با چنین ویژگی و سابقه‌ای نمی‌تواند خود را فریبکارانه حافظ امنیت کشور و مردم جا بزند و در جایگاه اخلاقی‌ای هم نیست که بتواند حملات تروریستی را محکوم کند، حتی اگر خود در آن مستقیماً نقشی نداشته باشد. جمهوری اسلامی نه توانایی حفظ امنیت کشور و مردم را دارد و نه خواست و ارادۀ آن را.
اما موضع ما دانشجویان آزادی‌خواه دربارۀ حملۀ تروریستی کرمان چه باید باشد؟ دموکراسی و حکومت قانون یعنی پذیرش دیگری به‌مثابه شهروند دارای حقوق در جامعه. در دموکراسی یاد می‌گیریم که حتی اگر با دیگری هیچ‌گونه همدردی و‌ هم‌سویی هم نداشته باشیم، او حق زیستن امن به‌مثابه شهروند دارای حقوق قانونی مشخص را دارد. تروریسم حق افراد برای زیستن آزاد و امن در جامعه را نقض می‌کند و بنابراین نقض بنیادهای دموکراسی و حقوق اساسی انسان است و برای به‌کارگیری آن نمی‌توان هیچ توجیهی ساخت. پس تروریسم همواره و همه‌جا و علیه هرکسی محکوم است. ما نیز حملۀ تروریستی در کرمان را در کنار حملات تروریستی به دانش‌آموزان در مدارس و حملات تروریستی به معترضان در خیابان‌ها محکوم می‌کنیم. در پایان تأکید می‌کنیم که راه حفظ امنیت و مبارزه با تروریسم نه از مسیر جمهوری اسلامی که از مسیر مردم و حکومت مردم و ایجاد دموکراسی در ایران می‌گذرد. تنها در جامعه‌ای دموکراتیک با حقوق شهروندی و حاکمیت قانون می‌توان در امنیت و آزادی زیست.
جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس
*پوستر کانون نویسندگان ایران به مناسبت دومین سالگرد جان باختن رهرو آزادی بکتاش آبتین

 

اخباروگزارش های کارگری 18 دی ماه 1402
- درچهارمین سالگرد قتل حکومتی با پرتاب موشک‌های سپاه پاسداران به پرواز 752 هواپیمای اوکراینی یاد 176 قربانیانش را گرامی می داریم
برگزاری مراسم جانباختگان هواپیمای اکراینی در محل حادثه
یادبود چهارمین سالگرد جان‌باختگان شریفی هواپیمای اوکراینی در انجمن فارغ‌التحصیلان و دانشکده های مکانیک و مواد دانشگاه صنعتی شریف وممنوع‌التصویری جان باختگان قتل موشکی بدلیل حجاب
- ممانعت ماموران لباس شخصی از برگزاری مراسم سالگرد قتل حکومتی بکتاش آبتین
- تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نسبت به عدم اجرای  صحیح وکامل طرح طبقه بندی مشاغل، عدم پرداخت  مطالبات ومالیات حقوق با تجمع در اهواز
- تجمع اعتراضی کارگران معدن زغال سنگ طزره نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم همسان سازی حقوق وبروزنشدن طرح طبقه بندی مشاغل و خلف وعده مدیران
- تجمع اعتراضی  کارگران شرکت حمل و نقل ریلی رجا نسبت به سطح پایین حقوق و وعده های توخالی مدیران مقابل ساختمان معاونت اجرایی
- اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
- ناکارآمدی مدیریت در پرداخت پاداش عدم تصادف رانندگان 
چرا پاداش عدم تصادف رانندگان پرداخت نمیشود؟
- سخنان گهربار حسن صادقی برای بازنشستگان!!
- اعتراض کشاورزان اصفهان نسبت به عدم اختصاص حق آبه با راهپیمایی وتجمع مقابل شرکت آب منطقه ای استان
- تجمع اعتراضی اهالی روستای قره‌ قشلاق شهرستان سلماس نسبت به احداث کارخانه نمک در اراضییشان
- نهمین دوره تجمعات سراسری معلولان از امروز آغاز شد
تجمع اعتراضی معلولان مقابل بهزیستی کرمانشاه
- تجمع خانواده‌های دارای فرزند اوتیستیک در بهزیستی کرمانشاه
- تجمع اعتراضی خانواده‌های بیماران دوشن نسبت به عدم وارادت داروی دفلازاکورت مقابل وزارت بهداشت
- ممنوعیت سروناز احمدی  از حق ملاقات، تماس، دریافت کتاب و اجازه ترجمه 
- دیوان عدالت اداری حکم به محکومیت تحسین مصطفی فعال صنفی معلمان داد  
- پیروز نامی برای چندمین بار در یکسال اخیر به دادگاه انقلاب فراخوانده شد 
- ادامه سرکوب دانشجویان در دانشگاه‌ها
- بازهم جابجایی کارگران کشاورزی با وانت و واژگونی - اینبارمصدومیت 9 کارگر در دزفول
- سرویس رفت و آمد کارگران کارخانه لاستیک بارز هم واژگون شد و 8 مصدوم برجا گذاشت
*******
*درچهارمین سالگرد قتل حکومتی با پرتاب موشک‌های سپاه پاسداران به پرواز 752 هواپیمای اوکراینی یاد 176 قربانیانش را گرامی می داریم
18 دی بر اثر شلیک دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران  ایران  به هواپیمای اوکراینی دقایقی بعد از برخاستن از باند فرودگاه خمینی تمامی 176 مسافر پرواز 752 جان خود را از دست دادند.
 
برگزاری مراسم جانباختگان هواپیمای اکراینی در محل حادثه 
طنین صدای "فریاد از این بیداد" خانواده‌های جانباختگان پرواز در شاهدشهر، محل سرنگونی هواپیمای مسافربری
خانم منظر ضرابی که از معلمان بازنشسته هستند و  ۴ عزیزش را در پرواز PS752 از دست داد، در چهارمین سالگرد این جنایت، بیانیه انجمن را در شاهدشهر،محل سرنگونی هواپیما می‌خواند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
یادبود چهارمین سالگرد جان‌باختگان شریفی هواپیمای اوکراینی در انجمن فارغ‌التحصیلان و دانشکده های مکانیک و مواد دانشگاه صنعتی شریف وممنوع‌التصویری جان باختگان قتل موشکی بدلیل حجاب
 
 
 
 
منبع اخبار دانشگاه صنعتی شریف:کانال شریف تودی
ممنوع‌التصویری جان باختگان قتل موشکی به دلیل حجاب
 تصویر دو نفر از جان‌باختگان شریفی هواپیمای اوکراینی به‌خاطر حجاب از روی میز یادبود چهارمین سالگرد این فاجعه در دانشکده مکانیک برداشته شد.
 
*ممانعت ماموران لباس شخصی از برگزاری مراسم سالگرد قتل حکومتی بکتاش آبتین
 
دومین سالگرد قتل حکومتی زنده‌یاد بکتاش آبتین، شاعر و مستندساز که بر اساس بیانیه کانون نویسندگان ایران قرار بود امروز دوشنبه هجدهم دی‌ماه بر مزار او برپا شود، با مداخله لباس شخصی ها برگزار نشد.
در این مراسم اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان که پس از تحمل بیش از 8 سال زندان به تازگی و مشروط آزاد شدند نیز حضور داشت.
 
جاویدنام بکتاش آبتین، شاعر، نویسنده و مستندساز زندانی بر اثر تعلل عمدی مسئولان در اعزام به موقع وی به بیمارستان و عدم دسترسی به خدمات مناسب درمانی در زندان، جان خود را از دست داد.
برگرفته از کانال شورای بازنشستگان ایران
*تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نسبت به عدم اجرای  صحیح وکامل طرح طبقه بندی مشاغل، عدم پرداخت  مطالبات ومالیات حقوق با تجمع در اهواز
روزدوشنبه 18دی، کارگران ارکان ثالث شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نسبت به عدم اجرای  صحیح وکامل طرح طبقه بندی مشاغل، عدم پرداخت  مطالبات منجمله نفت کارت و بن کارت ومالیات حقوق دست به تجمع  مقابل ساختمان شرکت در اهواززدند.


 
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث مناطق نفت‌خیز جنوب، اهواز.
خواست فوری این همکاران، هم صدا و متحد با کارگران ارکان ثالث پارس جنوبی، علاوه بر حذف شرکتهای پیمانکاری، بازنگری، تصحیح و اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، حق استفاده از نفت کارت و بن کارت و دیگر مزایای متناسب با شرایط کار و برابر با سایر ارکان نفت می باشد.
علیرغم کارشکنی ها و تهدیدات نهادهای امنیتی و حراست، کارگران ارکان ثالث در اهواز و مجتمع گاز پارس جنوبی با همبستگی و اتحاد، اعتراضات خود را عملی نموده، تصمیم خود جهت پیوستن به اعتراضات هفتگی نفت را اعلام داشته اند.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) بعنوان یک تشکل مستقل کارگری، صدای این همکاران و فرصتی برای هماهنگی و اتحاد بیشتر در صفوف مبارزات کارگری، همه کارگران ارکان ثالث نفت را در حوزه های مختلف به پیوستن به اعتراضات هفتگی کارگران نفت فرا خوانده، حمایت کامل خود را از آن اعلام مینماید.
دوشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۲
*تجمع اعتراضی کارگران معدن زغال سنگ طزره نسبت به سطح نازل حقوق منجمله عدم همسان سازی حقوق وبروزنشدن طرح طبقه بندی مشاغل و خلف وعده مدیران
روزدوشنبه 18 ی،کارگران معدن زغال سنگ طزره برای اعتراض به سطح نازل حقوق منجمله عدم همسان سازی حقوق وبروزنشدن طرح طبقه بندی مشاغل و خلف وعده مدیران دست به تجمع دراین معدن از زیرمجموعه واحد زغال سنگ البرز شرقی زدند.
 
یکی از کارگران معترض به خبرنگاررسانه ای گفت: برخلاف وعده‌ای که مدیران معدن زغال سنگ البرز شرقی، در حضور برخی مسئولان برای افزایش حقوق‌ داده بودند، هنوز پولی به حساب کارگران پرداخت نشده است.
وی افزود: مدیران شرکت زغال سنگ البرز شرقی وعده داده بودند همراه با حقوق آذرماه، افزایش حقوق برای همه کارگران اعمال می‌شود اما روز گذشته با دریافت حقوق آذر متوجه شدیم افزایش حقوقی برای کارگران صورت نگرفته است.
این کارگر گفت: کارگران خواستار بازنگری در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و نزدیک کردن حقوق خود به کارگران  دیگر شرکت‌های معدنی هستند. در این معدن حدود ده سال پیش طرح طبقه‌بندی مشاغل انجام شد و ضریب افزایش حقوق کارگران  نسبت به سایر معادن زغال سنگ قابل مقایسه نیست و در سطح پایینی قرار دارد.
*تجمع اعتراضی  کارگران شرکت حمل و نقل ریلی رجا نسبت به سطح پایین حقوق و وعده های توخالی مدیران مقابل ساختمان معاونت اجرایی
روزیکشنبه 17 دی ، کارگران شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح پایین حقوق و وعده های توخالی مدیران دست به تجمع مقابل ساختمان معاونت اجرایی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران زدند.
براساس گزارش رسانه ای شده،تجمع امروز کارکنان شرکت حمل و نقل ریلی رجا ، سومین تجمع آنها در هفته های اخیر بوده است.
بنا بهمین گزارش،نامه ای که از سوی کارکنان شرکت حمل و نقل ریلی رجا منتشر شده ، آنها فروردین ماه امسال جلسه ای با بختیاری مدیرعامل این شرکت با موضوع افزایش حقوق داشته اند و قول هایی نیز از سوی مدیرعامل رجا در این زمینه داده شده است.
طبق این نامه، افزایش حقوق پایه احکام متناسب با سطح تورم با توجه به افزایش بی سابقه درآمد رجا، افزایش جبران ساز مبالغ حق جذب به دلیل عدم افزایش متناسب چند سال اخیر از جمله مطالبات کارکنان این شرکت به شمار می رود.
همچنین حذف محدودیت سقف اضافه کاری و فعال کردن اضافه کار تشویقی و غیرفیزیکی ، کارانه و بهره وری های ماهانه از دیگر مطالبات تجمع کنندگان به شمار می رود.
*اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
روز دوشنبه 18 دی، کارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران(شرکت پیمانکاری شرکت فن آوری فراساحلی دلتای مکران)زیرمجموعه پتروشیمی مکران چابهاربرای اعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق دست از کارکشیدند وتجمع کردند.
یادآوری:اقدام به خودکشی یکی ازکارگران کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهاردراعتراض به عدم پرداخت حقوق
روزیکشنبه 10 دی،یک کارگر کارخانه آب شیرین‌ کن مکران چابهارزیرمجموعه پتروشیمی مکران چابهاربنام مردای برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق اقدام به خودکشی کرد.
به گزارش یک منبع خبری محلی،مرادی صبح روز گذشته با مراجعه به کارفرما این شرکت درخواست حقوق عقب افتاده خود کرده و از وضعیت موجود در پرداخت معوقات مالی شرکت اعتراض کرده و عنوان کرده در صورت عدم پرداخت حقوقش شکایت خواهد کرد و کارفرما در جواب وی از ادبیات ناشایستی استفاده کرد.
سپس این کارگربه بالای ساختمان نیم‌کاره محوطه شرکت رفت و گفت:شرمنده زن بچه خود شده و چیزی برایش مهم نیست و نیم ساعت زمان تعیین میکند تا حقوق عقب افتاده‌اش پرداخت شود.
بنا بهمین گزارش،پس از ساعتی گفتگو کارکنان شرکت با وی و مذاکره مقامات شرکت و قول پرداخت حقوق عقب افتاده اش این کارگر از ساختمان پایین آمد وازخودکشی منصرف شد.
*ناکارآمدی مدیریت در پرداخت پاداش عدم تصادف رانندگان 
چرا پاداش عدم تصادف رانندگان پرداخت نمیشود؟
هرساله برای رانندگانی که در طول یکسال تصادف نداشته و از بیمه شخص ثالث اتوبوس به جهت مقصر بودن استفاده ننموده  مبلغی را به عنوان پاداش عدم تصادف در نظر گرفته و این مبلغ با فیش حقوقی مهرماه پرداخت میشد. هر چند در گذشته نیز شاهد تأخیراتی بودیم، ولی گویا امسال به لطف مدیران و معاونین ناکارآمدتر و بی تجربه تر این پاداش نیز به مطالبات معوق پیوسته تا مطالبات رانندگان انباشتگی بیشتری داشته باشد.
با و جود اینکه ۱۰ ماه از سال جاری می‌گذرد اما هنوز پاداش عدم تصادف رانندگانی که در سال ۴۰۱ تصادف نداشته اند پرداخت نشده است. پاداش عدم تصادف به رانندگان خطوط به شرط عدم تصادف در طول یکسال پرداخت میگردد و مبلغ آن در سال گذشته ۷۰۰ هزار تومان بود. 
پاداش عدم تصادف سالهاست که به رانندگان پرداخت میشود و البته انگیزه مدیریت از پرداخت پاداش عدم‌تصادف تخفیف شرکت های بیمه برای بیمه کردن خودرو به دلیل عدم تصادف در طول یکسال میباشد و با توجه باینکه هزینه بیمه اتوبوس بالاست بنابراین مبلغ قابل توجهی می‌شود. علاوه بر این اتوبوسی که تصادف نمی‌کند دائما در خط در حال کار است، اما به دلیل تصادف اتوبوس از خط خارج و به مدت یک و یا دو هفته متوقف می‌شود.
مدیریت و‌ مسئولان ناکارآمد شرکت واحد با رویکرد چند سال اخیر در رابطه با حذف انواع دریافتی رانندگان و دیگر کارگران، پرداخت پاداش عدم تصادف را به تاخیر طولانی انداخته است تا بلکه نظیر طرح طبقه بندی مشاغل، لباس فرم، کاپشن و غیره موفق به قطع پرداخت پاداش عدم تصادف گردد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به مدیریت تاکید می‌کند پرداخت مطالبات رانندگان و دیگر کارگران را جزو وظایف اصلی کاری خود در نظر بگیرد و از معاونین خود بخواهد این پرداختی ها را در اسرع وقت و در اولین فرصت انجام دهند.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۸ دی ۱۴۰۲
*سخنان گهربار حسن صادقی برای بازنشستگان!!
اسماعیل گرامی (کارگر بازنشسته)
خبرگزاری ایلنا گزارش داد حسن صادقی (رئیس به اصطلاح اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در یک تجمع در مقابل مجلس اظهار داشت "ما اینجا آمده ایم تا از کمسیون تلفیق بودجه مجلس استمداد بطلبیم". او در بخشی از سخنان خود میگوید "برخی اعضای کانونها برای مذاکره با مجلسی ها رفته اند اما هنوز نتیجه ای صورت نگرفته است. یعنی نمایندگان اقناع میشوند، اما در وقت عمل عقب نشینی کرده و پیشنهاد فروش نفت توسط سازمان تامین اجتماعی را مطرح میکنند". او به نکته جالبی اشاره میکند که "نمایندگان مجلس اقناع میشوند اما در وقت عمل عقب نشینی میکنند"! او دانسته و یا ندانسته میگوید نمایندگان مجلس هیچ کاره میباشند، بی خاصیت هستند و هر آنچه به آنها دیکته شود همان را تصویب میکنند! او میگوید "ما از مجلس شورای اسلامی فعلی، همواره خیر دیدیم و در این دو سال مجلس جدید، هر سال ۹۰ هزار میلیارد تومان با تقاضا از مجلس برای سازمان تامین اجتماعی گرفتیم". بله خیر دیدیم، خیر!! مجلسی که اقناع میشود اما در وقت عمل عقب نشینی میکند به "تقاضا"ی حسن صادقی و یارانش گوش کرده، اقناع شده، عقب نشینی هم نکرده و هر سال ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی داده است! انتخابات مجلس نزدیک است و او باید تبلیغ کند که در انتقال پول از دولت به سازمان، مجلس نقش اساسی داشته است و دارد! نمایندگان مجلس نه تنها خیّر نیستند بلکه در انتقال پول از دولت به سازمان هیچ نقشی ندارند، این پولها باید از این جیب حکومت به آن جیب حکومت ریخته بشود تا سازمان بتواند از پس خرج و مخارج خود برآید. چنین تصمیماتی از یک مرکزیت واحدی، منطببق بر سیاست کلی حکومت تبعیت میکند و نمایندگان بی خاصیتِ مجلس فقط باید مهر تایید فرمایشی خود را پای آن بزنند.
از آنجا که نمایندگان مجلس پیشنهاد فروش نفت توسط سازمان تامین اجتماعی را مطرح کرده اند، حسن صادقی میگوید "سازمان تامین اجتماعی شعبه نفتی نیست و نمیخواهد بابک زنجانی شود". اواز فساد درون حکومت بهتر از هرکس دیگری آگاه است و میداند سازمان نمیتواند با مافیای نفتی درون حکومت همچون بابک زنجانی رقابت کند. او میگوید "بهتر است خودشان نفت را بفروشند زیرا ابزار دور زدن ها را دارا هستند و پول آنرا به سازمان تامین اجتماعی بدهند"! حکومتی دزد و قاچاقچی. او در رابطه با پولهای نفتی میگوید "حواله دادن مطالبات سازمان تامین اجتماعی به فروش بشکه های نفتی که معلوم نیست کجا تولید و کجا فروخته میشود و آیا پول آن به کشور باز میگردد یا خیر، بازنشستگان را به لب چشمه بردن و تشنه باز آوردن است". او نمیداند و یا فراموش کرده است که ما بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران را ۴۴ سال پیش لب چشمه بردند و قرار بود پول نفت را بر سر سفره مان بیاورند اما ما را تشنه برگرداندند و بخاک سیاه نشاندند! او هنوز برایش معلوم نیست پولی که از فروش بشکه های نفتی بدست میآید چه میشود که سوال میکند آیا این پولها به کشور باز میگردند یا خیر!؟؟ گویا او از مخارج بالای نیروهای نیابتیِ حکومت در فلسطین، لبنان، عراق، یمن و سوریه خبر ندارد و یا نمیداند مافیاهای حکومتی مانند زالو در حال مکیدن خون اقتصاد این کشور یعنی ثروت ملی و ارزش اضافی تولید شده توسط کارگران میباشند.
حسن صادقی هرگز نمیتواند با سخنان متناقض و گهربار! خود، برای مجلس آبرو بخرد و مجلس را حلال مشکلات بازنشستگان معرفی نماید و بدین شکل بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران را به پای صندوقهای رای بکشد.
۱۷ دیماه ۱۴۰۲
*اعتراض کشاورزان اصفهان نسبت به عدم اختصاص حق آبه با راهپیمایی وتجمع مقابل شرکت آب منطقه ای استان
فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی ازراهپیمایی و تجمع روز دوشنبه 18 دی کشاورزان اصفهان مقابل شرکت آب منطقه ای استان برای اعتراض به عدم اختصاص حق آبه خبرمی دهند.
معترضین از جمله شعار می دادند«ساسانی(مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان) حیا کن  ریاستو رها کن»،«آب زاینده رود حق مسلم ماست»،«مسئول بی لیاقت دیگربکش خجالت»،«برابری عدالت این است صدای ملت» و...
*تجمع اعتراضی اهالی روستای قره‌ قشلاق شهرستان سلماس نسبت به احداث کارخانه نمک در اراضییشان
براساس تصاویر منتشره در شبکه های اجتماعی،روزدوشنبه 18 دی، اهالی روستای قره‌ قشلاق شهرستان سلماس دراستان آذربایجان غربی برای اعتراض به احداث کارخانه نمک در اراضییشان دست به تجمع زدند.
 
دلیل اصلی اعتراض تجمع کنندگان این است که احداث کارخانه نمک ونفوذ پساب صنعتی به زمینها و منابع آبی  غیر قابل کشت شدن زمینهای کشاورزی و نابودی مراتع و باغات و ایجاد مشکلات محیط زیستی در منطقه را بهمراه خواهد داشت.

 


*نهمین دوره تجمعات سراسری معلولان از امروز آغاز شد
تجمع اعتراضی معلولان مقابل بهزیستی کرمانشاه
تعدادی از معلولان کرمانشاه و کنگاور در اعتراض به عدم اجرای ماده ۲۷ قانون معلولان صبح امروز مقابل بهزیستی استان کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند
 
در پی این تجمع، معلولان با شهبازی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه دیدار و پیرامون مطالبات معلولان گفتگو کردند
طبق ماده ۲۷ قانون معلولان،دولت مکلفه به هر معلول شدید و خیلی شدید  فاقد شغل و درآمد، کمک‌هزینه معیشتی به میزان حداقل دستمزد سالانه وزارت کار پرداخت کنه اما متاسفانه دولت با سوءاستفاده از عدم آگاهی و مطالبه‌گری جدی معلولان بیشتر از پنج ساله که این کمک‌هزینه رو پرداخت نمی‌کنه و تا فشار خیلی ‌جدی به هر دولتی وارد نشه اراده‌ای برای اجرای این ماده قانونی وجود نخواهد داشت؟  (حداقل دستمزد امسال ۵ میلیون و ۳۰۸ هزار تومنه)
*تجمع خانواده‌های دارای فرزند اوتیستیک در بهزیستی کرمانشاه
تعدادی از خانواده‌ها صبح امروز برای دومین بار با برگزاری تجمع اعتراضی  در اداره کل بهزیستی کرمانشاه و تحویل طومار به مسئولان، خواستار ایجاد مرکز نگهداری از افراد اوتیستیک شدند.
 
 
در شهریورماه نیز این خانواده‌ها تجمع برگزار کرده بودند
*تجمع اعتراضی خانواده‌های بیماران دوشن نسبت به عدم وارادت داروی دفلازاکورت مقابل وزارت بهداشت

روزدوشنبه 18 دی،تعدادی از خانواده‌های بیماران دوشن با برگزاری تجمع اعتراضی مقابل وزارت بهداشت، خواستار واردات قانونی داروی دفلازاکورت شدند.
 
منبع 3 خبربالا:کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
*ممنوعیت سروناز احمدی  از حق ملاقات، تماس، دریافت کتاب و اجازه ترجمه 
 سروناز احمدی، فعال حقوق کودک و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین، با ممنوعیت‌های مختلفی از جمله ممنوعیت تماس، ملاقات، دریافت کتاب و اجازه ترجمه مواجه شده است.
ماموران زندان، اجازه تحویل متن‌های ترجمه شده بوسیله این زندانی به خانواده‌اش را نمی‌دهند.
این فعال حقوق کودک به همراه همسرش کامیار فکور از اردیبهشت ماه امسال در حال گذران حبس در زندان اوین هستند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*دیوان عدالت اداری حکم به محکومیت تحسین مصطفی فعال صنفی معلمان داد  
 دیوان عدالت اداری بدون توجه به دفاعیات این فعال صنفی صرفا با استناد به ادعاهای اداره کل آموزش و پرورش کردستان حکم به رد دادخواست شاکی داده است.
 آموزش و پرورش با استناد به مصوبه شورای عالی امنیت ملی و شورای تامین استان در آبان ۱۴۰۲ حقوق و مزایای تحسین مصطفی را بعنوان یکی از لیدرهای جنبش زن، زندگی، آزادی قطع کرده بود. در رای صادره از دیوان عدالت اداری به موارد امتیاز آور اشاره شده است و محکومیت ایشان را نداشتن مدارک و مستندات امتیازآور دانسته است. 
در حالیکه این فعال صنفی معلمان 
امتیازاتی چون : 
«نفر برتر الگوی تدریس استان کردستان 
نفر برتر الگوی تدریس کشور 
سە مقاله علمی پژوهشی 
پژوهشگر برتر ٤ سمینار بین‌المللی
مدرس ۳ دورە ضمن خدمت 
مدرس  دوره های کارگاه آموزشی  
مولف کتاب حقوق زبان
۷ تقدیرنامه وزیر
١٦ لوح تقدیر مدیر کل 
بیش از ۱۵۰۰ ساعت دوره آموزشی» را در کانامه خود دارد. 
در پی جنبش ژینا، دستگاه‌های امنیتی سرکوب را به معیشت کارمندان تعمیم داده و هر بار شاهد صدور احکامی غیرقانونی هیات‌های تخلفات آموزش و پرورش هستیم.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*پیروز نامی برای چندمین بار در یکسال اخیر به دادگاه انقلاب فراخوانده شد 
دادگاه انقلاب اهواز بار دیگر پیروز نامی، از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان خوزستان را محاکمه کرد.
این فعال صنفی معلمان خوزستان در شانردهم دی‌ماه و در پرونده‌سازی جدید با اتهام‌های نشر اکاذیب و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی /خارجی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و عضویت در دسته یا جمعیت‌های داخل کشور با هدف برهم زدن امنیت کشور در  شعبه سوم دادگاه انقلاب اهواز حاضر شد
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ادامه سرکوب دانشجویان در دانشگاه‌ها
احمد پیروزنیا دانشجوی دکتری ادبیات دانشگاه تربیت مدرس با حکم بدوی کمیته انضباطی دانشگاه به:
اخراج از خوابگاه (به صورت دائمی) 
ممنوعیت از غذا (به صورت دائمی)
ممنوعیت استفاده از وام (به صورت دائمی) 
ممنوعیت استفاده از تمام خدمات رفاهی
و تعلیق آموزشی به مدت 6 ماه تحصیلی محکوم شد.
ایشان در ماه خرداد سال جاری از آموزش و پرورش تهران نیز اخراج شده بودـ
برگرفته از کانال شوراهای صنفی دانشجویان  کشور
*بازهم جابجایی کارگران کشاورزی با وانت و واژگونی - اینبارمصدومیت 9 کارگر در دزفول
صبح روز دوشنبه 18 دی،وانت بار حامل کارگران کشاورزی در محور جاده چغامیش دزفول در استان خوزستانواژگون شد  و8کارگر زن و یک مرد مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
*سرویس رفت و آمد کارگران کارخانه لاستیک بارز هم واژگون شد و 8 مصدوم برجا گذاشت
روز دوشنبه 18 دی،مینی بوس حامل کارگران کارخانه لاستیک بارزدر نزدیکی شهرک صنعتی دهگلان دراستان کردستان واژگون شد و 8 کارگراین گرئه صنعتی واقع در شهرک صنعتی دهگلان در 30 کیلومتری شهر سنندج مصدوم شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید