اخبار نفت:شماره ۵۲ تجمعات اعتراضی کارگران رسمی شرکت نفت و گاز آغاجاری و  فلات قاره سکوی ابوذر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز چهارشنبه ۱۳ آذر کارگران رسمی سکوی ابوذر در شرکت نفت فلات قاره و شرکت بهره برداری گاز و نفت آغاجاری در امیدیه در خوزستان در ادامه اعتراضاتشان به تعیین سقف حقوق و بی پاسخ ماندن مطالباتشان دست به تجمع زدند و با به دست گرفتن دست نوشته هایی مطالباتشان را اعلام کرده و پیگیر شدند. بیش از سه ماه است که کارگران رسمی نفت برای پیگیری خواستهایشان علیه سرکوبگریهای حکومت در اعتراضند.

این کارگران اعلام کرده اند که تا وقتی پاسخ نگیرند به اعتراضشان ادامه خواهند داد. مطالبات اعلام شده کارگران رسمی نفت عبارتند از:حذف سقف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، عودت کسورات مازاد مالیات، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت معوقات آن و عدم دست‌درازی به صندوق بازنشستگی. از اعتراضات کارگران نفت وسیعا پشتیبانی کنیم. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۳ دی  ۱۴۰۲،  ۳ ژانویه ۲۰۲۴

 


تجمع پرستاران و کادر درمان ایلام و کارگران فولاد هفت تپه
امروز سیزدهم دیماه جمعیت قابل توجهی از پرستاران و کارکنان درمانی ایلام در اعتراض به پرداخت نشدن عادلانه ی تعرفه، کارانه و اضافه کاری و پایمال شدن حقوق خود در برابر دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند.
سطح نازل حقوقها، عدم پرداخت تعرفه ها، فشار سنگین کاری و اضافه کاری های اجباری از جمله موضوعات اعتراضی سراسری پرستاران است.   در حرکت اعتراضی امروز پرستاران، تجمع کنندگان با فریاد شعارهایشان حق و حقوق خود را طلب میکردند. اعتراضات در میان پرستاران گسترده است و در چند ماه اخیر مرتبا در شهرهای مختلفی چون خرم آباد، اهواز، تهران، اراک،  دیواندره، مشهد، فسا، سنندج،  صومعه سرا، رشت، سقز، کرمانشاه، ارومیه ، کاشان، آران و بیدگل، یزد، اسلام آباد غرب و اراک تجمعات داشته و پیگیر مطالباتشان شده اند.
در این روز همچنین  کارگران فولاد شهرک صنعتی هفت تپه در اعتراض به وضعیت قراردادهای کاری و عدم پرداخت به موقع دستمزدهایشان و سطح پایین آن و نیز واریز نشدن سنوات بیمه خود مقابل  درب فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند. به گفته کارگران مزد ناچیز آنها حتی کفاف ده روز زندگیشان را نمیدهد. بیش از ۱۵۰ کارگر در این شرکت کار میکنند و تجمع اعتراضی قبلی آنها در یازدهم دیماه برگزار شد.

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۳ دی  ۱۴۰۲،  ۳ ژانویه ۲۰۲۴