اخباروگزارش های کارگری6-7مهرماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

چهاردهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم! روز پنج شنبه 7 مهرماه چهاردهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع در شهرهای آبادان ، بندر عباس ،تهران ، رشت ،سنندج ،قم ،کرمان ،مسجد سلیمان ،مشهد ویزد ، تجمع دانشجویان دانشکده پزشکی اصفهان با شعار دانشجوی زندانی آزاد باید گرددوادامه اعتصاب و گسترش تحریم کلاس ها توسط دانشجویان ، اعتراض اساتید دانشگاه ها بااعتصاب،تحریم کلاس و صدور بیانیه و همچنین اعتراض ورزشکاران منجمله استعفا از تیم ملی ادامه پیدا کرد.

تجمع امروز(پنج شنبه 7 مهر) دانشجویان دانشکده پزشکی اصفهان در اعتراض به سرکوب فراگیر و بازداشت‌های گسترده نهادهای امنیتی.
این تجمع در شرایطی شکل گرفت که دانشگاه روز پنجشنبه تعطیل است.
حمایت گروهی از هنرمندان و فعالان مدنی از اعتصابات سراسری
گروهی از هنرمندان و فعالان سیاسی و فرهنگی از روز سه‌شنبه پنجم مهر با حمایت از فراخوان اعتصاب (https://t.me/kashowra/12653)#شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، از پدران و مادران ایرانی خواستند که «فرزندان خود را به مدرسه نفرستند».
در بیانیه فعالان سیاسی و فرهنگی آمده که «اقشار و گروه‌های مختلف جامعه ایران از معلم تا کارگر، از کاسب تا بازاری، از دانش‌آموز تا دانشجو، از کامیون‌داران تا اتوبوس‌رانان، همه و همه در تب و تاب تدارک اعتصاب و دست كشیدن از كار هستند».
امضاکنندگان این بیانیه از مادران و پدران «فرزندانی که سازندگان آینده ایران هستند»، درخواست کرده‌اند که آن‌ها را به مدرسه نفرستند.
«شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران» پیش از این از «تمامی معلمان شاغل و بازنشسته، پیشکسوتان و بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی، سندیکاهای کارگری، ورزشکاران و هنرمندان و همه افراد اثرگذار» خواسته بود که «در این روزهای سخت اما امیدانگیز، در کنار دانش‌آموزان و دانشجویان و مردم حق‌طلب قرار گیرند».
بیانیه‌ی جمعی از اساتید دانشگاه درباره‌ی محکومیت بازداشت دانشجویان و ضرورت آزادی هرچه سریع‌تر آنها(با 204 امضا تا انتشار خبر)
بسمه تعالی
متأسفانه یک‌بار دیگر شاهد آن هستیم که شنیده‌نشدن صدای بخش بزرگی از جامعه در ساختار حاکمیت و تداوم رویه‌ها و تصمیم‌های نادرست منجر به جریحه‌دار شدن وجدان جمعی، ریخته‌شدنِ خون افراد بیگناه و عزادار شدن ملتِ ایران شده است. در این میان آنچه شگفتی‌آور است برخورد گسترده و بی‌ضابطه با دانشجویانی است که اعتراض خود را به ظلم و تلاشِ خود را برای تغییر ساختارها به شکل مسالمت‌آمیز و بدون کوچکترین تعرضی به اموال عمومی یا ارزش‌های دینی بیان کردند.
در فضای فعلی به باور ما، اعتراضِ دانشجویان به ظلم و رویه‌های غلط ساختاری، نشان‌دهندۀ تعهد اخلاقی، پویایی فضای دانشگاه و وفاداری دانشجویان به آرمان‌های گرانقدری چون ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی است. همگان باید وجود چنین دانشجویانی را که حاضرند برای دفاع از آزادی و عدالت و کرامت انسانی، از خودگذشتگی کرده و هزینه‌های آن را به جان بخرند قدر دانسته و در برابر کنشگریِ اخلاقی و انسانی آنها سرِ تعظیم فرود آوردند.
متأسفانه، شاهد آن هستیم که نه فقط حساسیت‌های اخلاقی و انسانی دانشجویان گرامی‌ داشته نمی‌شود بعکس با برخوردهای گسترده با آنان عملاً فضای دانشگاه دعوت به انفعال و بی‌تفاوتی می‌شود. ما امضاکنندگان این بیانیه، فراگیرشدنِ بی‌تفاوتی و سکوت در فضای دانشگاه به دلیل ترس از هزینه‌های ابرازنظر و آرمان‌خواهی و ظلم‌ستیزی را خلاف ارزش‌های انسانی و اخلاقی و دینی می‌دانیم و ضمن دعوتِ همۀ همکاران به ابراز نظر و موضع‌گیری در دفاع از ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی و آزادی‌خواهی، لازم می‌دانیم به مسئولیت اجتماعی خود در برابر بهترین دانشجویانمان در دانشگاه عمل کنیم. به همین دلیل با توجه به التهاب کنونی فضای دانشگاه و نگرانی‌های بحق هم‌کلاسی‌ها و والدین و اساتید بازداشت‌شدگان از سرنوشت آنها و به ویژه با توجه به تجربه‌های قبلی برخورد با دانشجویان، شدیداً نگرانِ سلامت و سرنوشت دانشجویان بازداشت‌شده‌ایم و خواهان آزادی این دانشجویان و حضور آنها سرِ کلاس‌های درس در اسرع وقت هستیم. در غیر این صورت التهاب و نگرانی در فضای دانشگاه ادامه خواهد یافت و دانشگاه به فضای معمول خود باز نخواهد نگشت.
از اساتید دعوت می‌شود جهت امضای بیانیه وارد لینک زیر شوند:
https://forms.gle/8wK76DLGVfSLDzSE7
اعلام همراهی جمعی از اساتید دانشگاه هنر تهران با اعتصاب دانشجویان
ما جمعی از استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر تهران در اعتراض به نحوه برخورد با معترضان، ورود نیروهای امنیتی به داخل دانشگاه‌ها و هتک حرمت ساحت دانشگاه و دستگیری دانشجویان، تا زمان آزادی بی قید و شرط دانشجویان از شرکت در کلیه کلاس‌های حضوری و مجازی خودداری می‌کنیم.
اسامی اساتید همراه:
حامد اکرمی، مونس بسکابادی، مهدی بهشتی‌نژاد، رسول جلیلی، رضا خدادادی، منا سلطانی، فاطمه حسینی شکیب، حمید شانس، رضوان صادق‌زاده، سودابه صالحی، گلناز گلشن ، کوروش گلناری، مسعود علیا، علی اکبر علی‌زاد،بیژن غنچه‌پور،بهنام کامرانی ،امیر مازیار، بنفشه مقدم، علی‌رضا مستغنی ،کامبیز موسوی‌اقدم، نگین کشفی، حمیدرضا پاسوار، سینا ییلاق بیگی، مژده ثامتی، محسن ابراهیمی.
(این فهرست به‌روز می‌شود)
استفاده از کودکان دانش‌آموز به عنوان نیروی سرکوب محکوم است
در روزهای اخیر مشاهده شده که حکومت برای مقابله با اعتراضات خیابانی در پی قتل مهسا امینی از نوجوانان و دانش‌آموزان، در پوشش لباس و ادوات نظامی به نام نیروهای داوطلب «بسیجی» استفاده کرده است. با توجه به اندازه و طرح لباس و ادوات جنگی که دراختیار این نوجوان‌هاست، مشخص است از قبل برای چنین کاری تدارک دیده‌اند؛ درحالی‌که استفاده از کودکان و دانش‌آموزان به عنوان نیروی نظامی یا سپر انسانی، امری ممنوع و مذموم است.
ماده ۳۸ پیمان‌نامه‌ی حقوق کودک اعلام می‌کند که گروه‌های سیاسی نباید از افراد زیر پانزده سال در جنگ استفاده کنند. حکومت در قبال آرامش جسمانی و روانی کودکان مسئول است و حق ندارد کودکان را برای اقدامات نظامی بسیج کند و باید از نام‌نویسی آن‌ها برای شرکت در درگیری‌های نظامی خودداری شود.
منبع: کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان:
سو استفاده از کودکان در مخاصمات عملی ضد حقوق کودک و غیر انسانی ست.
جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان خواستار پایان دادن به این عمل از یکسو و آزادی بازداشت شدگان اخیر - بویژه کودکان و نوجوانان دستگیر شده - بدون هیچ قید و شرطی است.

گزارشی از بازداشت چهار معلم در شهر کامیاران
بنا به اخبار رسیده، در روزهای گذشته ۴ معلم و فعال صنفی به نام‌های حسام مهدی‌زاده، ادریس مهدی‌زاده، فرزین موفقی و خبات مظفری پس از احضار تلفنی به اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه کامیاران بازداشت شدند.
حسام مهدی‌زاده و ادریس مهدی‌زاده، دو برادر بازداشت شده پس از دو روز بازداشت با قرار وثیقه آزاد شدند اما فرزین موفقی و خبات مظفری کماکان در بازداشت به‌سر می‌برند.
پیشتر در روز دوشنبه ۴ مهر، لیلا عباسی، هنرمند و عضو کانون صنفی فرهنگیان بیجار که در تاریخ ۲۹ شهریور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود با قرار وثیقه آزاد شده است.
به دلیل قطعی و اختلال شدید در خطوط اینترنت و فضای به شدت امنیتی در شهرهایی که که صحنه اعتراضات مردمی هستند، دست‌یابی به آمار دقیق از بازداشت شدگان بسیار دشوار بوده اما منابع مختلف حاکی از بازداشت صدها نفر در هر شهر که در میان بازداشت شدگان تعدادی کودک وجود دارند.
برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
حسن سعیدی، از اعضای سرشناس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که در ۲۸ اردیبهشت ماه بدنبال یورش نیروهای امنیتی بازداشت و در زندان اوین در حبس به سر‌میبرد، روز گذشته، چهارشنبه ۶ مهر ماه، با پوشیدن لباس زندانی جهت اعزام خود به دادگاه مخالفت نمود و در نتیجه اعزام ایشان به دادگاه صورت نگرفت.
اعضای زندانی سندیکا، حسن سعیدی، رضا شهابی، داود رضوی، و‌ کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی و‌معترضین بازداشتی آزاد باید گردند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه
۷ مهر ۱۴۰۱
سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت داود رضوی را بشدت محکوم میکند. اعضای زندانی سندیکا و‌ کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی و‌معترضین بازداشتی آزاد باید گردند
داود رضوی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، سه شنبه شب، ۵ مهر ۱۴۰۱, بدنبال یورش ماموران سرکوبگر امنیتی، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین‌منتقل شد. برای ایشان قرار موقت یک‌ماه بازداشت تعیین کردند و‌ در حال حاضر در انفرادی و‌ تحت بازجویی به سر میبرد.
سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت داود رضوی را بشدت محکوم میکند و خواهان آزادی فوری ایشان و دیگر نمایندگان و‌ فعالین زندانی سندیکا، رضا شهابی و‌حسن سعیدی، میباشد.
کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، فعالین جنبش زنان و‌معترضین بازداشتی آزاد باید گردند.
۷ مهر ۱۴۰۱
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه
بازداشت سیدمحمدکرم زمانی، کانون صنفی فرهنگیان بیجار گروس-کردستان
صبح شنبه ۵ مهر ماه، آقای سید محمد کرم زمانی معلم شرافتمند و عضو برجسته ی کانون صنفی فرهنگیان بیجار گروس-کردستان پس از احضار بازداشت و به سنندج انتقال داده شده است! و تا ۲۴ ساعت خانواده ی این معلم شناخته شده در بی خبری مطلق و انتظاری تلخ به سر بردند
کانون صنفی فرهنگیان بیجار ضمن ابراز نگرانی عمیق و اعلام اعتراض خود ، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این معلم آزاده و اخلاق مدار می باشد.
بازداشت فعال کارگری "کامران ساختمانگر"
بر اساس گزارش رسیده از سنندج، امروز پنجشنبه ۷ مهرماه ، حدود ساعت یک بعد از ظهر ماموران امنیتی رژیم به منزل شخصی فعال کارگری کامران ساختمانگر هجوم برده و نامبرده را با طرز وحشیانه ایی ضرب و شتم کرده و همراه خود بردند.
محمد صالح همایونی دانشجوی رشته داروسازی دانشگاه شهید بهشتی روز دوشنبه بازداشت شده است و هم اکنون در زندان تهران بزرگ محبوس است.
از نهاد بازداشت‌کننده ایشان تا بدین لحظه اطلاعی در دست نیست.
پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی دانشگاه علامه توسط شورای صنفی
بیش از یک هفته از بازداشت دانشجویان دانشکده علامه طباطبایی، بهروزشیربیگی و فرهاد شجاع حیدری می‌گذرد. در این مدت، نه تنها دانشگاه کوچکترین تلاشی برای آزادی ایشان انجام نداده، بلکه از هر نوع پیگیری نیز شانه خالی کرده‌ است.
ما، همگام با بدنه دانشجویی، هر گونه اعمال فشار، تهدید، بازداشت و بی‌اطلاعی از دانشجویان خود و کل کشور را قویا محکوم کرده و خواستار آزادی هر چه سریعتر دانشجویان هستیم. همچنین اعلام می‌کنیم که از هیچ گونه تلاشی تا آزادی آنان فروگذاری نخواهیم کرد.
منبع: کانال شورای صنفی علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
اعلام همبستگی نویسندگان و هنرمندان ترکیه، افغانستان و کردستانِ عراق با جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران
این روزها فریاد همبستگی با جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران، در گوشه و کنار جهان به گوش می‌رسد. اکنون دیگر کمتر کسی است که نام مهسا (ژینا) امینی و شعار «زن، زندگی، آزادی» را نشنیده باشد و از مبارزه‌ی آزادی‌خواهانه‌ی مردم ایران حمایت نکرده باشد. در این میان نویسندگان و هنرمندان کشورهای همسایه نیز خاموش نماندند و از همان نخستین ساعت‌ها و روزها همراه مردم ایران شدند.
انجمن قلم (پن) ترکیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن حمایت از مبارزه‌‌ی زنان ایرانی با «تحمیل حجاب» و «دخالت در زندگی خود»، سرکوب این مبارزه به دست حکومت را محکوم کرد.
«جمعی از شاعران، نویسندگان و روزنامه‌نگاران افغانستان» نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی با «زنان» و «مردم» ایران، مبارزه را تنها راه رهایی دانستند. در بخشی از این بیانیه آمده است: «اینک که در آستانه‌ی پیروزی و ثمربخشی کشته‌های آبان نود و هشت هستیم؛ که شاهد پیروزی جنبش‌های دانشجویی، کارگری و ... و ثمربخشی مبارزات پیگیرانه‌ی تمامی زندانیان سیاسی هستیم؛ ما جمعی از شاعران، نویسندگان و روزنامه‌نگاران افغانستانی، برآنیم که در کنار مردم ایران، این نوید و این امید را که در چند قدمی تجربه‌ی آن قرار داریم، به زبان بیاوریم؛ به زبان بیاوریم تا باشد که مردم ایران بدانند؛ امروز نورِ چشمِ یک خاورِ ستمدیده شده‌اند!»
«نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران کردستان» عراق نیز با انتشار پیامی همبستگی خود با جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران را اعلام کردند. در بخشی از این پیام آمده است: «با تمام توانِ میدانی خویش در همه‌ی خیابان‌ها و شهرهای محل زندگی خود، از شما حمایت خواهیم کرد».
منبع:کانال کانون نویسندگان ایران
کارگران شهرداری یاسوج بابرپایی تجمع،محل برگزاری یادواره شهدای روحانی باحضور استاندار رابه اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وتهدید کارگران حق طلب به اخراج از کار تبدیل کردند
روز چهارشنبه 6 مهر، جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج در سینما انقلاب که محل برگزاری یادواره شهدای روحانی بود دست به تجمع در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق (6 تا ماه) وتهدید کارگران حق طلب به اخراج از کار زدند و استاندار را مجبور به پاسخگویی کردند.

یکی از کارگران فضای سبز به نمایندگی از دیگران خطاب به استاندار با اشاره به اینکه چند ماه حقوقی دریافت نکردند گفت: اگر اعتراض کنیم به اخراج و جابه‌جا شدن تهدید می‌شویم.
وی ادامه داد: مهر از راه رسیده و بچه‌هایمان را باید به مدرسه بفرستیم اما پولی نداریم که برای آنها لوازم التحریر و کیف و کفش بخریم چگونه به آنها بگویم که شهرداری به ما حقوق نداده بچه ‌‌که این مسائل را درک نمی‌کند.
وی با انتقاد از وضعیت شهر یاسوج گفت: به عنوان یک شهروند سوالی که داریم اینکه پل و پارکی در یاسوج احداث نشده خیابان‌ها هم آسفالت درست و حسابی ندارند زیرگذری هم که ساخته نشده این پول‌ها که در شهرداری است کجا می‌رود؟
تجمع اعتراضی جمعی از والدین دانش آموزان دارای معلولیت نسبت به عدم امکانات آموزشی و توانبخشی یکی از مدارس مشهد مقابل اداره آموزش و پرورش
جمعی از والدین دانش آموزان دارای معلولیت با تجمع مقابل اداره آموزش و پرورش استثنایی به عدم امکانات آموزشی و توانبخشی یکی از مدارس مشهد اعتراض کردند.
برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 6 مهر، این والدین در اولین روز از آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در محل اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی، ضمن اعتراض به وضعیت آموزشی، نیروی کار خدمات، بهداشت فردی و بهداشت محیط و سرویس مدارس، مراتب ناراحتی و اعتراض خود را به مدیرکل این اداره عنوان کردند.
یکی از مادران به نمایندگی از سایر والدین با بیان مشکلات موجود در مدرسه توانخواهی خدیجه کبری مشهد گفت: نخستین مشکل ما، نبود سرویس های مدرسه است که بچه های ما را جابجا کند و با توجه به نرخ های کنونی کرایه تاکسی، برای ما سخت است که بطور متوسط روزی 70هزار تومان کرایه بپردازیم.
این مادر ادامه داد: نیروی کار خدماتی در مدرسه ای با جمعیت 80 نفر دارای معلولیت جسمی حرکتی باید حداکثر 3 نفر باشد.
جان باختن 3 کارگردر خرم آباد بر اثر سقوط جرثقیل
صبح روز چهارشنبه 6 مهر،3 کارگرحین کاردر پروژه مسکن مهر کمالوند خرم آباد بر اثر سقوط جرثقیل در دم جان باختند.
براساس گزارش های رسانه ای شده،2 نفر از این کارگران 42 ساله و یک کارگر دیگر با 44 سال سن بومی منطقه بودند.
جان باختن یک کارگر کارگاه بلوک ‌زنی شهرستان خواف براثر برق گرفتگی
کارگر یک کارگاه بلوک ‌زنی واقع در روستای تیزآب شهرستان خواف در استان خراسان رضوی ، بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 6 مهرماه 1401
سیزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم
روز چهارشنبه 6 مهرماه سیزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع درشهرهای تهران ،سنندج ،مشهدو... واعتصاب وتجمع دانشجویان دانشکده علوم پزشکی و دامپزشکی دانشگاه شیراز، موسسه آموزش عالی سپهر دانشگاه اصفهان و دانشگاه حکیم سبزواری وادامه و گسترش تحریم کلاس ها توسط دانشجویان و جمعی از اساتید دانشگاه ها و اعتصاب در مدارس کرج ادامه پیدا کرد.
روز چهار شنبه 6 مهرماه همچنین شاهد اعتصاب وتحریم کلاس های درس دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهاردراعتراض به تجاوز سرهنگ فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر خردسال بودیم.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شیراز
یورش نیروهای سرکوبگربه تجمع کنندگان وبازداشت چندنفر

اعتصاب و تجمع جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز

تجمع و راهپیمایی دانشجویان موسسه آموزش عالی سپهر دانشگاه اصفهان
شعارها:
دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد
دانشجوی زندانی آزاد باید گردد
تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
لیست دانشگاه‌هایی که تاکنون به حرکت جمعی تحریم کلاس‌ها پیوسته‌اند:
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه تهران
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه هنر شیراز
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
دانشگاه یاسوج
دانشکده هنر دانشگاه سوره
دانشگاه صنعت نفت آبادان
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دانشگاه بوعلی‌سینا همدان
دانشگاه چمران اهواز
دانشگاه علم و صنعت
دانشگاه علوم توانبخشی تهران
دانشگاه الزهرا
دانشگاه خواجه‌نصیر
دانشگاه هنر تهران
دانشگاه خوارزمی
دانشگاه علامه
دانشگاه علم و فرهنگ
دانشگاه پلی‌تکنیک
دانشگاه تبریز
دانشگاه گیلان
دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه بین‌المللی قزوین
دانشگاه هنر تبریز
دانشکده هنر دانشگاه دامغان
دانشگاه فنی دکتر شریعتی تهران
دانشگاه گرمسار
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
دانشگاه نوشیروانی بابل
دانشگاه صنعتی شیراز
دانشگاه آزاد تهران مرکز
دانشگاه علوم پزشکی گیلان
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دانشگاه خیام مشهد
دانشکده فنی و حرفه‌ای الزهرا مشهد
دانشگاه صنعتی جندی شاپور
دانشکده فنی انقلاب اسلامی
دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز
دانشگاه اصفهان
دانشگاه هنر اصفهان
دانشگاه یزد
موسسه آموزش عالی علوم شناختی
دانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه تفرش
دانشگاه آزاد واحد تهران شمال
دانشگاه آزاد تهران واحد سوهانک
دانشگاه علوم پزشکی کردستان
دانشگاه آزاد کرج
دانشگاه رازی کرمانشاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
دانشگاه علوم پزشکی ایران
دانشگاه آزادشهر قدس
دانشگاه هرمزگان
دانشگاه خلیج فارس بوشهر
دانشکده دندانپزشکی همدان
دانشگاه علوم تحقیقات
دانشگاه حکیم سبزواری
دانشگاه صنعتی همدان
دانشگاه صنعتی سهند
دانشگاه آزاد اصفهان
دانشگاه ازاد مشهد
دانشگاه نیشابور
دانشگاه سمنان
دانشگاه کاشان
دانشگاه لرستان
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
دانشکده دندانپزشکی کرمان
دانشگاه صنعتی سجاد
دانشگاه شیراز
دانشگاه بین‌المللی قزوین
دانشگاه علوم پزشکی البرز
دانشکده فنی هفده شهریور کرج
دانشگاه ارومیه
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه علوم پزشکی بابل
دانشکده فنی فومن دانشگاه تهران
دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان
دانشگاه آزاد رشت
دانشگاه مارلیک نوشهر
دانشگاه معماری و هنر پارس تهران
مرکز آموزش عالی و فنی‌مهندسی بویین زهرا
دانشگاه آزاد رودهن
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
دانشگاه علوم پزشکی گلستان
دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات
دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه شهید باهنر کرمان
این لیست به‌روزرسانی می‌شود.
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در رابطه با تحریم کلاسها و درخواست برای پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده

اعتصاب و تحریم کلاس های درس دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در اعتراض به تجاوز سرهنگ فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر خردسال
دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با انتشار بیانیه ای اعلام اعتصاب و تحریم کلاس های درس در اعتراض به تجاوز سرهنگ فرمانده نیروی انتظامی به یک دختر خردسال کردند.
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر شیراز
مدت‌هاست که با در اختیار داشتن حداقل امکانات، تنها با عشق و کورسوی امید به آینده‌ای بهتر، به کسب علم و مهارت در چهارچوب دانشگاه هنر پرداخته‌ایم؛ کم لطفی های بسیار و نادیده گرفته شدن ها، نام ما را از صحنه دانشگاهیان کشور محو کرده، انگار که هیچ‌گاه وجود نداشته‌ایم. اکنون اما با صدای رسا، وجود خود را ابراز می‌کنیم.
امروز، ما، جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر شیراز، در اعتراض به سرکوب ناجوانمردانه تجمعات مسالمت‌آمیز مردم کشورمان، همچنین بازداشت دانشجویان در سراسر کشور در حین این تجمعات، از شرکت در کلاس های درس امتناع می‌ورزیم و خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی و حق تجمعات مسالمت‌آمیز در سراسر کشور هستیم. تحریم کلاس های درس نیز تا زمان بهبود وضع موجود ادامه خواهد داشت.
و در نهایت، از اساتید و دیگر دانشجویان در تمامی دانشگاه‌های کشور، دعوت به عمل می‌آید تا با تحریم کلاس های درس، حمایت خود را اعلام دارند.
جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر شیراز، مهرماه ۱۴۰۱
کرج- مدارس کرج در هماهنگی با معترضین خیابان اعتصاب کردند
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱

دیدار چند نفراز کارگران هفت تپه با خانواده مهساامینی و حضور بر مزاراین جان باخته
ابراهیم عباسی:
رفتیم از نزدیک چراغ روشنایی ره آزادی رو دیدیم، او در دل خاک آرامیده بود اما نقشه ی ره آزادی رو به روی آرامستان خود برای ما به یادگار گذاشته بود.

بیانیه بخشی از کارکنان رسمی صنعت نفت در اعلام حمایت از اعتراضات مردم به جان آمده و علیه سرکوبگریهای حکومت
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:پیام دریافتی از همکاران رسمی عملیاتی نفت
ما کارگران رسمی شاغل در بخش های عملیاتی نفت قتل مهسا امینی را که حقیقتا هشداری به همه ما مردم بود، و با هیچ دلیلی قابل توجیه نیست، شدیدا محکوم میکنیم. چنین جنایت و جنایاتی قلب همه ما را بدرد آورده است.
ما حمایت قاطع خود را از اعتراضات مردمی در کف خیابان اعلام میکنیم و خود بخشی از همین مردم هستیم که بیش از چهل سال است زندگی و کرامت انسانی مان بدست حاکمیت مستبد و ضد بشر پایمال شده است. از جمله همین امروز وضع معیشت به جایی رسیده است که هیچ تامین و شرایط قابل تحملی برای ما مردم نمانده است. ما خود شاهد بودیم که وقتی جمع شدیم و پیگیر مطالباتمان شدییم، همکارانمان را دستگیر کردند و برایشان پرونده تشکیل دادند.
ما دیگر به ادامه این شرایط برده وار زندگی و کار تن نمیدهیم. ما اولتیماتوم داده بودیم که اگر به خواستهایمان پاسخ داده نشود با خانواده ها به خیابان خواهیم آمد و حالا نه فقط مطالباتمان جواب نگرفته است، بلکه حاکمان اعتراضات ما مردم را دارند با سرکوب و گلوله پاسخ میدهند. با گشت ارشادشان به جان مردم افتادند و مهسای ما را به قتل رساندند و این شتری است که پشت در خانه هر کدام از ما خوابیده است. قدرت ما در اعتصاب سراسری و متحد ماست. ما ضمن اینکه همان مردمی هستیم که در تجمعات خیابانی حاضر میشویم و شعار زن، زندگی، آزادی سر میدهیم، اخطار میدهیم که اگر سرکوبگری ها ادامه یابد، اگر همه دستگیر شدگان آزاد نشوند، اگر به فضای پادیگانی در خیابانها و در شهرها و در محیط های کارمان پایان داده نشود و اگر معیشت و کرامت ما به ما بر نگردد همانطور که قبلا نیز اعلام کردیم دست از کار خواهیم کشید و این بار با خانواده هایمان و همراه مردم تجمع خواهیم کرد. دست از سرکوب و جنایت بردارید. معیشت، منزلت، حق مسلم ماست.
بخشی از کارکنان رسمی صنعت نفت
داود رضوی، عضو‌هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، سه شنبه ۵ مهر ماه ۱۴۰۱، بازداشت و به بند انفرادی ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید.
اطلاعات تکمیلی در خصوص بازداشت آقای رضوی را متعاقبا به اطلاع عموم خواهیم رساند.
سندیکای کارگران شرکت واحد بشدت بازداشت داود رضوی را محکوم میکند و خواهان آزادی ایشان و نیز دیگر اعضای زندانی سندیکا، رضا شهابی و‌حسن سعیدی، میباشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه
بازداشت جلیل آرام دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان در چابهار
روز سه شنبه 5 مهر،جلیل آرام دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان به دلیل گذاشتن استوری در پیج شخصی خود مبنی بر فراخوان عمومی شرکت در اعتراضات به تجاوز دخترخردسال چابهاری توسط سرهنگ فرمانده نیروی انتظامی پیش از شروع اعتراضات مردمی در چابهار بازداشت شده است.
هادی امیرمحسنی دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه امام صادق روز شنبه ۳ مهر در خیابان ۱۶ آذر بازداشت شده است.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان تا بدین لحظه اطلاعی در دست نیست.
محراب کمالی دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه شهید بهشتی امروز ۶مهر ساعت ۱۰ صبح در منزل بازداشت شد و تمامی لوازم الکتریکی وی ضبط شد.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان تا بدین لحظه اطلاعی در دست نیست.
شاهو بایزیدی دانشجوی فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی که روز دوشنبه ۲۸شهریور توسط پلیس امنیت بازداشت شده، هم‌اکنون در زندان تهران بزرگ (فشافویه) به سر می‌برد.
گفتنی‌ست این دانشجو طی بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سر و صورت وی بخیه خورده است.
شهریارشمس دانشجوی مدیریت دانشگاه آزاد تهران شمال و فعال دانشجویی به طرز وحشیانه‌ای توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
بنا به اخبار رسیده جهت فشار و اجبار وی بر بازداشت، ابتدا خواهر ایشان را در بیرون ساختمان خانه بازداشت و ضابطین مرد وی را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند، به طوریکه بینی وی شکسته و بر اثر ضربات بسیار بی‌هوش می‌شود. در ادامه با بازداشت و بیرون آوردن شهریار شمس، خواهرش آزاد و وی به مکانی نامعلوم منتقل می‌شود.
احمد پیروزنیا دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
وی عصر دیروز(سه شنبه 5 مهر) برای خرید از خوابگاه خارج و در میدان انقلاب بدون دلیل توسط لباس شخصی‌ها مورد بازخواست و ضرب و شتم قرار می‌گیرد؛ سپس بعد از دقایقی آزاد و به خوابگاه باز می‌گردد. اما ساعتی بعد با او تماس گرفته شده و به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار می‌شود.
از وضعیت فعلی ایشان اطلاعی در دست نیست.
مهدی کوهنورد دانشجوی کشاورزی دانشگاه تهران روز سه‌شنبه ۳ مهر بازداشت شده است.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان تا بدین لحظه اطلاعی در دست نیست.
محسن امیری دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس، هفته گذشته در منزل شخصی خویش بازداشت شده است و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید