اخباروگزارش های کارگری5-7 بهمن ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- گرامیداشت یاد محمود احمدی ازجان باختگان اعتراضات سراسری ایذه بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش در روستای سرراک سفلی این شهرستان: - احضار زینب مولایی‌راد و میثم پیرفلک(مادر وپدر زنده یاد کیان)
-تجمع اعتراضی سرایداران و کارکنان خدماتی آموزش و پرورش تهران نسبت به سطح پایین حقوق مقابل وزارت آموزش و پرورش - اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه شکلات‌سازی فرمند دراعتراض به سطح نازل حقوق-

بیانیه کارگران غیر رسمی وزارت نفت ( ارکان ثالث)

- بیانیه‌ی انجمن نجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت احکام صادره برای فعالان صنفی سارا سیاهپور،محمود ملاکی،محسن عمرانی و بازداشت محمد رضاعلیجانی
- بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در اعتراض به تداوم زندان اسماعیل عبدی
- بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در خصوص رفتار توهین‌آمیز و تهدیدآمیز دانشگاه با دانشجویان و خانواده‌هایشان و همچنین پرونده‌سازی انضباطی در خصوص حجاب
- بازداشت مرضیه جانی پور، معلم بازنشسته در تهران
- تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رفیق سلیمی
- حذف و تصفیه در دانشگاه ادامه دارد…
- آزادی موقت به قید وثیقه علیرضا نوری
*******
*گرامیداشت یاد محمود احمدی ازجان باختگان اعتراضات سراسری ایذه بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش در روستای سرراک سفلی این شهرستان
*احضار زینب مولایی‌راد و میثم پیرفلک(مادر وپدر زنده یاد کیان)
بنقل از اینستاگرام مهرداد پیرفلک عموی زنده یاد کیان:
« در این زمان که برای خانواده ما مصیبت عظیم و استرس غیرقابل تحمل به وجود آوردند و برای پرستاری و تیمار از برادرم که در ۲۴ ساعت باید چندین نفر در کنارش باشند و نیاز به آرامش و تمرکز در این فضای آشفته داریم. زن برادر را تعلیق کردند و برای او و برادرم که حتی توانایی نشستن ندارد و با زخم های عمیق و تن بی رمق که فقط با برانکارد میتوان جابجاش کرد احضاریه می فرستند.»
*تجمع اعتراضی سرایداران و کارکنان خدماتی آموزش و پرورش تهران نسبت به سطح پایین حقوق مقابل وزارت آموزش و پرورش
روزپنج شنبه 6 بهمن، سرایداران و کارکنان خدماتی آموزش و پرورش تهران برای انعکاس هرچه بیشتر اعتراضشان نسبت به سطح پایین حقوق دست به تجمع مقابل وزارت آموزش و پرورش زدند.

*اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه شکلات‌سازی فرمند دراعتراض به سطح نازل حقوق
روزپنج شنبه 6 بهمن، کارگران کارخانه شکلات‌سازی فرمند(صنایع غذایی فرمند) برای اعتراض به سطح نازل حقوق دست از کارکشیدند ودراین واحد تولدی در کرج تجمع کردند.
*بیانیه کارگران غیر رسمی وزارت نفت ( ارکان ثالث):
با خبر شدیم جمعی از همکاران علیرغم تجارب 44 ساله در عملکرد و پاسخهای از پیش تعیین شده و هدفمند نظام، همچنان سیاست شکست خورده رایزنی های پشت درهای بسته با مجلس و دولت را در پیش گرفته ،روز گذشته چهارم بهمن ماه به مقابل مجلس رفتند. اما اینبار نیز همچون همیشه سرشان به سنگ خورد و جز توهین و اهانت چیزی نصیبشان نشد. ما کارگران غیر رسمی نفت همین جا اعلام می‌نماییم ، عملکردهای این چنینی و از روی استیصال ، که خواست دستگاه فاسد بوده ، نگاه تبعیض آمیز و استثمار بیشتر جامعه کارگری را موجب میگردد ، به هیچ وجه پذیرفتنی نبوده ، دیگر اجازه نمیدهیم با وعده های پوچ و عوامفریبانه معیشت و جایگاه کارگری را به بازی بگیرند ، صدا ما صدای جامعه است و: "فقط کف خیابون بدست میاد حقمون."
ما تاکید میکنیم ، هیچ نماینده ای با عناوین فعلی که در نشست‌های تکراری و بدون نتیجه با نمایندگان مجلس و دولت دیدار میکنند را به رسمیت نشناخته و تایید نمیکنیم و در وقت مشخص نمایندگان خود را تعیین و معرفی خواهیم نمود. بعلاوه لازم است متذکر شویم که ما و همه مردمی که بیش از چهار ماه است در اعتراض هستند. دردهای مشترکی داریم و شعار زن، زندگی، آزادی شعار اتحاد همه ما مردم است. ما از فقر و بی تامینی و شرایط برده وار کاری و زیر پا گذاشته شدن هر روزه حرمت انسانها به ستوه آماده ایم. به سرکوبها و بازداشتها و اعدامها اعتراض داریم. ودر برابر این شرایط راهی جز اعتصابات سراسری و بلند کردن صدای اعتراضمان در مقابل ما قرار ندارد. باید به این وضعیت بردگی و سرکوبگریها پایان داده شود.
از این رو ضمن تجدید پیمان با خیزش انقلابی- مردمی « زن ، زندگی ، آزادی » در تایید بیانیه سوم بهمن ماه شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی وزارت نفت، اعلام میداریم ، *جنبش اعتراضی کارگران غیر رسمی وزارت نفت (ارکان ثالث) ، جهت دستیابی به حق و حقوق و مطالبات صنفی- اجتماعی خود، معطل و در انتظار تغییر رویکرد و هیچ لطف و مرحمتی از سوی این جناح و آن جناح حکومتی نیست. هیچگونه اعمال قدرتی از بالای سر را چه در کار و چه در زندگی بر نمیتابیم. و تاکید می‌نماییم، خواست ما اداره شورایی و جمعی جامعه است...!*
ما کارگران غیر رسمی وزارت نفت، همچنان که در فراخوان سوم دی ماه و قبل از آن ، در نافرمانیهای مدنی- شغلی از قبیل اعتراضات درون کارگاهی ، اعتصابات صنفی و تمرد از دستور کار در کنار شعار نویسی در محیط کاری خود ، اراده جمعی جنبش اعتراضی کارگران را به نمایش گذاشته و از طریق انتشار پستهای اعتراضی در مدیای اجتماعی قدرت اتحاد خود را به رخ صاحبان قدرت کشیده ایم. ما نه تنها هرگونه نشست و تعامل با عناصر نظام جمهوری اسلامی را محکوم می‌نماییم ، بلکه هیچگونه وکالتی را برای دستیابی متفاوت به صندلی قدرت و تداوم محرومیت طبقه کارگر و ستمکش جامعه و تداوم اختلاف طبقاتی به هیچ کس در هیچ لباسی تقدیم نمی نماییم. تنها راه موجود جهت احقاق حقوق و مطالبات صنفی-اجتماعی خود را برگزاری اعتصابات و اعتراضات کارگری میدانیم و بر آن اصرار میورزیم.
اتحاد، اتحاد ، اتحاد. شعار انقلابی ما کارگران تا رسیدن به لحظه پر شکوه پیروزی است.
#زن_زندگی_آزادی
کارگران غیر رسمی وزارت نفت ( ارکان ثال)
پنجم بهمن ماه ، هزار و چهارصد و یک خورشیدی.
منبع:کانال شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت
*بیانیه‌ی انجمن نجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت احکام صادره برای فعالان صنفی سارا سیاهپور،محمود ملاکی،محسن عمرانی و بازداشت محمد رضاعلیجانی
در ادامه احضار و بازجویی معلمان و بازداشت آن‌ها، اکنون شاهد صدور احکام ناعادلانه و به دور از قانون برای فعالان صنفی #محمود_ملاکی بازرس کانون صنفی معلمان استان بوشهر که حدود ۳۸ روز است در بازداشتگاه اطلاعات سپاه به سر می برد (انفصال از خدمت به مدت ۶ ماه) و #سارا_سپاهپور فعال صنفی معلمان تهران و شاغل در کرج (۶ سال زندان و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال محرومیت از فعالیت های صنفی) و #محسن_عمرانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان بوشهر ( کسر یک سوم کل حقوق) و همچنین بازداشت#محمد_رضا_علیجانی فعال صنفی استان خراسان رضوی (شهر مشهد) می‌باشیم.
آنان که پرچمداران اجرای عدالت بودند و برای احقاق حقوق همکاران و دانش آموزان‌شان همواره استوار و مقاوم گام برمی‌داشتند و فریادهای شان برای آزادی معلمان دربند از همه رساتر و بلند تر بود، اما به جرم عدالت‌خواهی در چهار چوب قانون اساسی و به دور از هرگونه رفتار ساختارشکنانه، با صدور این احکام غیرمنصفانه گرد بی‌عدالتی بر رخسار دانش افروزشان نشاندند.
انجمن صنفی معلمان فارس، ضمن محکومیت بازداشت طولانی مدت معلم آگاه و فرهیخته #محمود_ملاکی، حکم صادره برای این همکار آزاداندیش و همچنین احکام صادره برای معلمان شجاع و حق طلب #سارا_سپاهپور و #محسن_عمرانی و بازداشت #محمد_رضا_علیجانی را به شدت محکوم نموده و اعلام می دارد بازداشت معلمان و صدور چنین احکامی برای فعالان صنفی شریف و آزاده در هر کجای کشور، نه تنها مانعی برای فعالیت جامعه فرهنگیان کنش‌گر نمی باشد بلکه آن‌ها را در مسیرشان مصمم تر و عزم و اراده شان را استوارتر و راسخ‌تر می‌نماید و از نهادهای مربوطه خواستار لغو احکام صادره و پایان دادن به سرکوب و احضار و بازداشت معلمان و آزادی تمامی معلمان بازداشت شده و زندانی می‌باشد.
تو ای بانگ شور افکن، تا سحر بزن شعله تا کران ها
که در خون خستگان، دل شکستگان، آرميده طوفان
قفس را بسوزان، رها کن پرندگان را، بشارت دهندگان را
که لبخند آزادی، خوشه ی شادی، با سحر بروید
ستاره ستیزد و شب گریزد و صبح روشن آید
*بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در اعتراض به تداوم زندان اسماعیل عبدی
اسماعیل عبدی دبیرکل سابق کانون صنفی معلمان ایران و از پیشروان جنبش اعتراضی معلمان نزدیک به ۸ سال است که به شکل ظالمانه‌ای زندانی است. با وجود اینکه اوایل سال ۹۹ و با پایان محکومیت‌اش می‌بایست از زندان آزاد می‌شد اما با اجرائی شدن حکم تعلیقی ۱۰ ساله‌ی غیرقانونی توسط نهادهای امنیتی از آزادی او ممانعت بعمل آمد.
با وجود تحمیل اینهمه ظلم و ستم و و آزار و شکنجه بر اسماعیل عبدی و خانواده اش، اکنون نیز که شعبه نهم دیوان عالی کشور با پذیرش اعاده دادرسی مطابق ماده ۴۷۴، دادنامه پیشین را نقض و اتهامات وارده را مردود دانسته و خواهان توقف اجرای حکم و بررسی مجدد پرونده در دادگاه شعبه هم عرض شده است، اما نهادهای امنیتی و مقامات قضائی کماکان مانع از آزادی او می‌گردند.
اسماعیل عبدی سالهای طولانی در دفاع از حقوق معلمان برای تشکلیابی آزادانه و حق دانش‌آموزان برای برخورداری از آموزش رایگان و برابر تلاش کرد و در این مسیر مورد آزار و ستم فراوان قرار گرفت. سالهاست که وی را در زندان محبوس کرده و از زندگی در کنار فرزندان و خانواده و تدریس علم و دانش‌ به دانش‌آموزان محروم کرده‌اند.
اسماعیل عبدی نماد حق‌طلبی، و به حق آموزگارِ تلاش انسانی برای ایجاد جامعه‌ای بهتر برای آینده‌ی فرزندان این کشور است. او شایسته‌ی بزرگداشت و تقدیر است اما حکومت با تداوم تحمیل زندان و آزار و شکنجه‌ی او بیشتر از هر زمانی ثابت کرده است که دشمن آزادی و رفاه و عدالت، و در نقطه‌ی مقابل خواست و مطالبات جامعه قرار دارد.
در جریان بررسی پرونده اسماعیل عبدی، نهادهای امینتی و قضائی به نقض آشکار قوانین قضائی جاری خود نیز پرداخته‌اند و ممانعت از آزادی او تماماً امری قانونشکنانه است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران همگام و در کنار شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، تداوم زندان اسماعیل عبدی را قویاً محکوم می‌کند و بدینوسیله اعلام می‌دارد ما کارگران همدوش با معلمان، خواهان پایان دادن به قانونشکنی‌های نهادهای امنیتی علیه اسماعیل عبدی و آزادی فوری و بی‌قید و شرط این معلم آزاده و برجسته هستیم.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۶ بهمن ۱۴۰۱
*بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده‌ی زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در خصوص رفتار توهین‌آمیز و تهدیدآمیز دانشگاه با دانشجویان و خانواده‌هایشان و همچنین پرونده‌سازی انضباطی در خصوص حجاب.
در بخشی از این بیانیه‌ آمده‌ است:
پنجمین ماه انقلاب ژینا نیز از راه رسید؛ انقلابی نوین که با غریو "زن" آغاز شد و با نوید "زندگی و آزادی" به ما شهامت ایستادن و جنگیدن داد.
مسئولین دانشگاه تهران! روی سخن ما با شماست. شما می‌توانید ما را آزار دهید اما نمی‌توانید انقلاب ژینا را از ما بگیرید چرا که این انقلاب حالا در ذهن و جان ما رسوخ کرده و جای گرفته است.
ما دانشجویان دانشکده‌ی زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران ضمن محکومیت خفقان حاکم بر فضای دانشگاهی، مخالفت خود را با احکام سختگیرانه‌ی حجاب اجباری اعلام داشته و از همتایانمان در سایر دانشکده‌ها درخواست همدلی و هم‌صدایی داریم.
در نهایت "پیروز نبرد ملتی‌ست که خواست او آزادی و زندگی‌ست. زندگی بر مرگ پیروز می‌شود."
۶بهمن۱۴۰۱
*بازداشت مرضیه جانی پور، معلم بازنشسته در تهران
مرضیه جانی پور، معلم بازنشسته روز پنجشنبه 29دی ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.
برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان
*تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رفیق سلیمی
رفیق سلیمی از هفتم آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و بیش از ۵۰ روز را در بازداشتگاه اطلاعات سنندج بسر برد. زیر بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی بود که از وی اعتراف اجباری بگیرند. پسرش فواد سلیمی هم با او بازداشت شده بود و سپس با وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت تا پایان بررسی پرونده آزاد شد. روز چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ رفیق سلیمی را به زندان مرکزی سنندج منتقل کردند و تاکنون در بلاتکلیفی بسر میبرد. رفیق سلیمی بیمار است و احتیاج به درمان پزشکی دارد و از خدمات پزشکی محروم میباشد. هنوز مشخص نیست چه اتهاماتی به او وارد کرده‌اند. جان بازداشت شدگان در خطر جدی است "صدایشان باشیم.
برگرفته ازکانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
حذف و تصفیه در دانشگاه ادامه دارد…
بنا به اخبار واصله از دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی، دکتر #امیر_نیک‌پی جامعه شناس برجسته و مدرس جامعه شناسی حقوقی و انسان شناسی حقوقی اخراج شده است. نیک پی تحصیل‌کرده مدرسه عالی علوم اجتماعی پاریس و دانشجوی جامعه شناسان و فیلسوفان نامداری چون ادگار مورن، محمد ارکون، آلن تورن و کاستوریادیس بوده است. از نیک‌پی تاکنون کتابهای 'جامعه شناسی دینداری' و 'مدرنیته، سیاست و سکولاریسم: ریشه انقلابی به نام دین' به فارسی و 'سیاست و دین در ایران معاصر' به فرانسوی و مقالات متعدد به فارسی، انگلیسی و فرانسوی به چاپ رسیده است.
در صورت صحت این خبر تلخ، دکتر نیک‌پی بعد از دکتر #نگار_ذیلابی (دانشکده الهیات) و دکتر #محمد_راغب (دانشکده ادبیات) و دکتر #اسلام_ناظمی (دانشکده مهندسی کامپیوتر) چهارمین استاد در معرض اخراج دانشگاه بهشتی است. این پروژه اخراج اساتید دانشگاه همزمان و در ادامه فرایند تصفیه دانشگاه در سراسر کشور انجام شده است و پیش‌تر با اخراج دکتر #رضا_امیدی از استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران کلید خورده بود.
منبع:کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
آزادی موقت به قید وثیقه علیرضا نوری
علیرضا نوری دانشجوی ریاضی دانشگاه امیرکبیر که از تاریخ ۲۴ آبان در بازداشت به‌سر می‌برد، ۵ بهمن به قید وثیقه آزاد شد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 5 بهمن ماه 1401
- تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل زندان قزلحصار
یورش نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگان ومصدوم شدن تعدادی ازآنها
- چهارمین روز اعتصاب وتجمع کارگران پتروشیمی بندرامام دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالبات دیگر
- تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان امام اهواز
- پیام ارسالی از همکاران:اطلاعیه اطلاعیه اطلاعیه
- چسباندن کاغذ در حمایت از ژاسمین حاج میرزا محمدی،مهتاب انصاریان و ملیکا هاشمی، سه دانشجوی زندانی دانشگاه سوره توسط دانشجویان دانشکده صنایع دستی
- وخیم شدن شرایط جسمانی کارگر زندانی داود رضوی
- صدور حکم سارا سیاهپور
- حکم انفصال از خدمت محمود ملاکی
- تائید حکم ۵ سال زندان پویا مظلومی، فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی دانشگاه خوارزمی
- ۸۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی امیررضا حسینی
تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل زندان قزلحصار
یورش نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگان ومصدوم شدن تعدادی ازآنها
روز چهارشنبه 5 بهمن، خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل زندان قزلحصاردرادامه اعتراضات سریالیشان دست به تجمع مقابل زندان قزلحصارزدند وبابرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارها خواهان اعدام نکردن بستگانشان شدند.
خبرهای منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از یورش نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگان ومصدوم شدن تعدادی ازآنها می باشد.
درهمین رابطه:ادامه اعتراضات خانواده های زندانیان محکوم به اعدام با تجمع مقابل دفتر ارتباطات مردمی قوه‌قضاییه
روز سه شنبه 4 بهمن، خانواده های زندانیان محکوم به اعدام درادامه اعتراضاتشان نسبت به اعدام بستگانشان مقابل دفتر ارتباطات مردمی قوه‌قضاییه تجمع کردند.
چهارمین روز اعتصاب وتجمع کارگران پتروشیمی بندرامام دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالبات دیگر
روز چهارشنبه 5 بهمن برای چهارمین روز متوالی، کارگران پتروشیمی بندرامام برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان دست از کار کشیدند و دراین مجتمع واقع در در شهرستان ماهشهر راهپیمایی و تجمع کردند.
بنابه فیلم های کوتاه منتشره درشبکه های اجتماعی کارگران شعار میدادند «مدیر بی‌کفایت نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «خوردن حق کارگر حرامه»و......
درهمین رابطه:
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
صبح امروز چهارشنبه ۵ بهمن ماه همکاران شاغل در پتروشیمی بندر امام برای چهارمین روز دست به اعتراض زدند.
اعتراض این همکاران به تبعیض های موجود در اختلاف دستمزد، پاداش و مزایای شغلی میان خود با سایر واحدهای منطقه بوده و خواستار ودیعه مسکن، دو آیتم رفاهی و انگیزشی، اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت کارانه هستند
تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان امام اهواز
امروز چهارشنبه ۵ بهمن پرسنل بیمارستان امام اهواز با برگزاری تجمعی به وضعیت نامطلوب سرویس های ایاب و ذهاب و تاخیر ده ماهه در پرداخت کارانه های خود اعتراض نمودند
تجمع کنندگان بعد از حضور سعید آزنده معاون توسعه و علی نجفی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در بیمارستان خمینی ضمن هو کردن این افراد شعار "مسئول بی کفایت نمی خواهیم نمی خواهیم" سر دادند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
پیام ارسالی از همکاران:اطلاعیه اطلاعیه اطلاعیه
این یک متن و اطلاع رسانی جهت یادآوری است به جهت انجام نشدن موارد زیر. فقط به قول آقای رییس‌جمهور یکماه وقت دارید تا این موارد و مشکلات حل و فصل شود.
1- اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و نداشتن امنیت در خطوط های تندرو و فیدر و ایزوله نبودن خطوط بی ار تی .
2-واریز نکردن معوقات سه درصد صندوق ذخیره کارکنان
3-معوقات لباس فرم برای همه پرسنل (رانندگان و فنی و توقفگاه)
4-معوقات شیرو کیک. و معوقات شارژ کارت های اعتباری و معوقات خدمات رفاهی مشهد و شمال
5- نداشتن حق تشکل و یا نمایندگان مستقل کارگری که بتوانند به کارگر خدمت رسانی و از حق و حقوقش دفاع کنه؛ مثل حق سندیکا
6-نبود ابزار آلات و لوازم یدکی استاندارد و تجهیزات ایمن در محیط کار
7- واریز نکردن چهار درصد بیمه سخت و زیان آور و اقساطی دادن پاداش پایان خدمت
8- تعیین و تکلیف سهام بانک شهر و سود های چند ساله و وام ندادن به پرسنل محترم شرکت و سهامداران
9-خیلی از این مشکلات وجود دارد که توسط مدیران شرکت واحد و شهرداری پشت گوش انداخته و به سرانجام نرسیده. ( مثل پروژه های مسکن، خرید لوازم غیر استاندارد و درجه ۳)
10- آزادی بی قید و شرط کارگران و نماینده های کارگران از زندان
11-اعتبار نداشتن کارت‌های شناسایی بازنشستگان و استفاده نکردن از تسهیلات بازنشستگی
۱۲-رانندگان جدید و تازه استخدامی که قرارداد مستقیم با آنها بسته نشده نیمی از حق وحقوق آنها توسط مدیران و شرکت های صوری شهرداری به جیب زده میشود
در مورد بخش خصوصی که شرکت واحد به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده. الان توی این وضعیت و مشکلات و تورم بالا، بخش خصوصی در حال فلج شدن و به نقطه صفر رسیدن است. ندادن سالی یکبار لاستیک دولتی و ندادن کارت خوانها به موقع و خیلی از این موارد که باید از زبان کارکنان بخش خصوصی شنید
قرار براین است که سه گروه از دولتی ها و بخش خصوصی و رانندگان هادیان و حامیان شهر با یکدیگر متحد شوند تا به مطالبات خود که تمام مدیران شرکت و شهرداری از آن باخبر هستن برسند. امیدواریم که این اطلاع رسانی در همه ی گروه ها و کانال های شرکت و شهرداری پخش و نشر بشه تا همه کارکنان از آن با خبر شوند، تا برای رسیدن به مطالبات به حق خود و انجام اقدامات لازم و سریعتر و همگانی آماده شویم. لطفاً تمام همکاران اعم از شاغلین، بازنشستگان و بخش خصوصی و هادیان و حامیان شهر را به گروه دعوت و اضافه کنید تا در روز اعلامی به خواسته‌های همگی رسیدگی شود. امیدواریم که تا اون روز همه ی مشکلات و عقب ماندگی ها برطرف شود.
?? با تشکر از پیام همکاران عزیز، از کلیه همکاران‌گرامی درخواست می کنیم‌ که در تماس با فعالین و‌ نمایندگان سندیکا و یا از طرق زیر پیام و پیشنهادات خود را برای ما جهت درج و پیگیری ارسال کنند.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات است!
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،
۵ بهمن ۱۴۰۱
چسباندن کاغذ در حمایت از ژاسمین حاج میرزا محمدی،مهتاب انصاریان و ملیکا هاشمی، سه دانشجوی زندانی دانشگاه سوره توسط دانشجویان دانشکده صنایع دستی.


وخیم شدن شرایط جسمانی کارگر زندانی داود رضوی
داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد که در ۵ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بند ۲۴۰ وزارت اطلاعات نگهداری میشد، پس از مدت ها انفرادی و بازجویی‌های طولانی در شرایط بد زندان اوین ۸ کیلو کاهش وزن پیدا کرد، و او را پس از اتمام بازجویی به زندان تهران بزرگ انتقال دادند و طی این مدتی که آنجاست دچارمشکلات داخلی (خونریزی معده)شده و احتیاج شدید به مراقبت های درمانی در خارج از زندان را دارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد نگران سلامتی عضو‌هیات مدیره ی خود میباشد و‌تداوم بازداشت موقت او را ظالمانه و غیر قابل توجیه دانسته و‌خواهان‌انتقال فوری رضوی به بیمارستانی با امکانات‌مناسب خارج از زندان و نیز آزادی بدون قید و شرط او‌ میباشد.
کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.
کارگر زندانی آزاد باید گردد
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
چاره کارگران اتحاد و تشکل است
#داود_رضوی #رضا_شهابی #حسن_سعیدی
با امید به گسترش صلح و عدالت در ایران و‌ تمام جهان
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۵ بهمن ۱۴۰۱
صدور حکم سارا سیاهپور
سارا سیاهپور فعال صنفی معلمان تهران به ۶ سال زندان، ٢سال ممنوعیت خروج از کشور و ٢ سال محرومیت از فعالیت‌های صنفی و قانونی محکوم شده است.
حکم انفصال از خدمت محمود ملاکی
طبق اطلاعات رسیده به کانون صنفی معلمان استان بوشهر دادگاه اداری (هیات رسیدگی به تخلفات اداری) حکم انفصال از خدمت به مدت شش ماه برای آقای محمود ملاکی بازرس کانون صنفی معلمان استان بوشهر، صادر نمود.
این حکم در حالی صادر گردید است که جناب ملاکی بالغ بر ۳۵ روز است که در بازداشت اطلاعات سپاه می‌باشد.
از دشمنان برند شکایت به دوستان
چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم
کانون صنفی معلمان استان بوشهر این احکام ظالمانه را محکوم می‌نماید.
پنجم بهمن ماه
تائید حکم ۵ سال زندان پویا مظلومی، فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی دانشگاه خوارزمی

با رد درخواست تجدیدنظر، حکم ۵ سال زندان #پویا_مظلومی تائید و به مرحله‌ی اجرا درآمده است.
وی پیش‌تر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، به ۵ سال حبس، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال ممنوعیت از هر نوع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده بود.
۸۸ روز بازداشت و بلاتکلیفی امیررضا حسینی
امیررضا حسینی دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد شهر قدس ورودی ۹۸ که در روز ۷ آبان بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، پس از ۸۸ روز همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد و دادگاه از تعیین کردن قرار وثیقه برای ایشان امنتا می‌ورزد.
گفتنی است این دانشجو در دادگاه بدوی به ۳‌سال و ۷ماه حبس به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام محکوم و اکنون در انتظار دادگاه تجدیدنظر است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 7 بهمن ماه 1401
- گرامیداشت یاد حسین سعیدی ازجان باختگان اعتراضات سراسری ایذه بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش با سردادن شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه»و.... علیرغم تلاش های مذبوحانه نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری برای ممانعت
- ادامه جمعه های اعتراضی اهالی استان سیستان وبلوچستان با راهپیمایی وتجمع درشهرهای:
- راسک
- زاهدان
بازداشت تعدادی از معترضان توسط نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری در زاهدان
- ادامه جمعه های اعتراضی در شهرستان گالیکش استان گستان
- انتشار شبنامه در توصیف و محکومیت وضعیت ۴ ماه اخیر دانشگاه، اساتید مستقل و تعلیق‌ شده ، دانشجویان بازداشت شده و احکام سنگین انضباطی توسط دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
- ناکارآمدی مدیریت و شهرداری در عدم پرداخت مطالبات معوق رانندگان و کارگران شرکت واحد و ضرورت همراهی رانندگان با تشکل مستقل خود
- ناپدیدسازی قهری کومار شابویی، دانش آموز ۱۴ ساله اهل اشنویه
- بازداشت مجدد سیدعلی موسوی، دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف
- برگزاری جلسه‌ی دادرسی پیروز نامی دبیرکل کانون صنفی معلمان خوزستان
*******
* گرامیداشت یاد حسین سعیدی ازجان باختگان اعتراضات سراسری ایذه بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش با سردادن شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه»و.... علیرغم تلاش های مذبوحانه نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری برای ممانعت
- ادامه جمعه های اعتراضی اهالی استان سیستان وبلوچستان با راهپیمایی وتجمع درشهرهای:
- راسک
- زاهدان
بازداشت تعدادی از معترضان توسط نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری در زاهدان

+شعارها:
«سفره ما خالیه خامنه ای جانیه»
«این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»
«وکالت ما مدرن است نه فرد محور»
«نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری»
«خامنه ای حیا کن مملکتو رها کن»
«مرگ برخامنه ای»
«مرگ بر بسیجی»
« فقر و فساد گرونی میریم تا سرنگونی»
*ادامه جمعه های اعتراضی در شهرستان گالیکش استان گستان
*انتشار شبنامه در توصیف و محکومیت وضعیت ۴ ماه اخیر دانشگاه، اساتید مستقل و تعلیق‌ شده ، دانشجویان بازداشت شده و احکام سنگین انضباطی توسط دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

*ناکارآمدی مدیریت و شهرداری در عدم پرداخت مطالبات معوق رانندگان و کارگران شرکت واحد و ضرورت همراهی رانندگان با تشکل مستقل خود
از آنجا که سندیکا همیشه در پرداخت مطالبات معوق رانندگان به مدیریت و مسئولین شهرداری گوشزد می‌کند و از مسئولین می‌خواهد که پرداخت حق و حقوق کارگران را در اولویت کاری خودشان قرار بدهند، تا رانندگان وکارگران بتوانند با علاقمندی پیشتر و با انگیزه بهتر در محیط کار حاضرشوند و در خدمات رسانی به شهروندان با روحیه بالاتری عمل نمایند.
ولی متاسفانه این مسئولین گویا هیچ گوش شنوایی ندارند و یا اصلا مطالبات معوق کارگران و مشکلاتشان برای این آقایان هیچ اهمیتی ندارد.
طبق گزارشات ارسالی به سندیکا مطالبات متعددی که شامل خواسته های فوری و‌حداقلی و‌ نیز پایه ای و‌ عمومی تر می باشند کماکان بی پاسخ مانده اند. از جمله کارفرما حتی موارد حداقلی و فوری ای همچون پرداخت پاداش عدم تصادف و توزیع لباس فرم و کت و شلوار و کاپشن زمستانی که هر دو سال یکبار توزیع میگردد را تا کنون پرداخت نکرده است. البته فقط کاپشن هر دو سال یکبار میباشد.
همکاران محترم توجه داشته باشید.
مطابق پیمان های دسته جمعی که توسط نمایندگان واقعی کارگران در سالیان پیش با کارفرما منعقد شده و در وزارت کار و رفاه اجتماعی هم به ثبت رسیده. کارفرما موظف میباشد هر سال یک دست کت و شلوار به رانندگان داده و یا هزینه دوخت آن را به قیمت روز و بازار پرداخت نماید. حتی دادن البسه گرم و زمستانی و لباس فرم به صورت کامل که شامل کفش ، جوراب،کمربند، شلوار و پیراهن میباشد جزوء مفاد پیمان های دسته جمعی است.
مناسفانه در بعضی از سال ها مشاهده شده که به خاطر سکوت و عدم اعتراض رانندگان هزینه دوخت آنرا با قیمت بسیار نازل و زیر قیمت بازار به رانندگان پرداخت کرده، در صورتیکه این مطالبات جزو مطالبات قانونی آنها میباشد و کارفرما میبایستی در اسرع وقت بدون هیچ گونه کم و کسری این حق و حقوق را پرداخت کند. نه اینکه با پرداخت نقدی و با نصف قیمت سعی کند به این شکل حق و حقوق رانندگان را به اجحاف بکشاند.
سندیکای کارگران شرکت واحد به همکاران محترم اعلام می‌نماید برای احقاق کلیه حقوق و‌ مطالباتمان اعتراضات خود را به اشکال های گوناگون ابراز نموده و در کنار سندیکای مستقل خودشان قرار بگیرند و بدانند که تنها با وحدت و حمایت از تشکل واقعی می‌توان به تمام مطالبات خود رسید، در غیره اینصورت این مطالبات قانونی یکی پس از دیگری به فراموشی سپرده خواهند شد.
از همکاران‌گرامی، درخواست می کنیم‌ که در تماس با فعالین و‌ نمایندگان سندیکا و یا از طرق زیر پیام و پیشنهادات خود را برای ما جهت درج و پیگیری ارسال کنند.
چاره کارگران وحدت و تشکیلات است!
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،
۷ بهمن ۱۴۰۱
*ناپدیدسازی قهری کومار شابویی، دانش آموز ۱۴ ساله اهل اشنویه
بنا به گزارشات منتشر شده، روز پنج‌شنبه ۶ بهمن، یک کودک ۱۴ ساله اهل اشنویه به نام کومار شابویی در منزل خانوادگی‌اش در این شهر توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است. از دلیل بازداشت، اتهام انتسابی و محل نگهداری این کودک اطلاعی در دسترس نیست.
بازداشت این کودک بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته و ماموران امنیتی وسایل شخصی این خانواده از جمله گوشی‌های تلفن همراه را با خود برده‌اند.
*بازداشت مجدد سیدعلی موسوی، دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف
بنابر اخبار واصله سیدعلی موسوی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه صنعتی شریف و ساکن گرگان در تاریخ یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ هنگامی که برای بازپس‌گیری موبایلش به پلیس فتا مراجعه کرده بود، مجددا بازداشت شد. گفته می‌شود او اکنون در بازداشت و تحت فشار شدید است.
*برگزاری جلسه‌ی دادرسی پیروز نامی دبیرکل کانون صنفی معلمان خوزستان
جلسه‌ی دادرسی دادگاه پیروز نامی دبیرکل کانون صنفی معلمان خوزستان روز شنبه ۸ بهمن با وکالت خانم فرزانه زیلابی در شعبه ۱ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی احسان ادیب‌مهر به اتهام "فعالیت تبلیغی علیه نظام" برگزار می‌شود.
آقای پیروز نامی پیش‌تر و به صورت غیابی به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دو سال منع فعالیت تشکیلاتی محکوم شده بود و دادگاه روز شنبه در اعتراض به این رأی صادره‌ در دادگاه غیابی و برای واخواهی بوده است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید