اخباروگزارش های کارگری ,7,6,5 آذر ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

هفتاد وچهارمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران روز دوشنبه 7 آذرماه، همزمان با هفتاد وچهارمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران چگونه سپری شد؟

- مراسم خاکسپاری شورش نیکنام از جان باختگان اعتراضات سراسری مهاباد در روستای قلعه جوغه


*شورش نیکنام روز پنج شنبه 26 آبان در اعتراضات سراسری مهاباد بر اثرتیراندازی نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت زخمی و روزیکشنبه 6 آذردر یکی از بیمارستان‌های ارومیه جان خود را از دست داد.

- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:

- دانشکده‌ی معماری و شهرسازی(توحیدخانه) دانشگاه هنر اصفهان

- دانشگاه صنعتی سیرجان

- دانشگاه کردستان

- دانشکده ادبیات و علوم انسانی بهشتی

- دانشکده ریاضی دانشگاه بهشتی

- دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران(باهمراهی اساتید)

- دانشکده مکانیک دانشگاه تهران

- دانشکده کامپیوتردانشگاه صنعتی شریف

- دانشکده ادبیات دانشگاه علامه

- دانشکده مدیریت دانشگاه علامه

- دانشگاه هنر تهران

و

- چهارمین روز اعتصاب غذای میلاد عبدی دانشجوی کارشناسی مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

- دانش آموزان در مدرسه وخیابان:

- باغ فیض تهران

- مدرسه ای درکرج

- ادامه تجمع و جنگ وگریز خیابانی در سنندج

وهمچنین

- تداوم اعتصاب کارگران شرکت صنعتی مرتب برای سومین روز

- اعتصاب و اعتراض سراسری کامیونداران برای سومین روز متوالی

چهارمین روز اعتصاب غذای میلاد عبدی

میلاد عبدی دانشجوی کارشناسی مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ورودی ۱۴۰۰، که روز ۱۶ آبان مقابل خوابگاه توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود اکنون در چهارمین روز اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد. عدم رسیدگی به وضعیت وی، جانش را به خطر می‌اندازد.

تحصن سکوت دانشجویان و اساتید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در اعتراض به آیین‌نامه انضباطی جدید وزارتین بهداشت و علوم، سرکوب گسترده‌ی دانشجویان و اساتید و همچنین محکومیت کشتار و بازداشت کودکان و نوجوانان.


طی این تحصن کاغذ‌هایی با عنوان آگاهی از حقوق دانشجویی توزیع گردید.

۷ آذر ۱۴۰۱

تحصن امروز(دوشنبه 7 آذر) دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه تهران؛ دانشجویان این دانشکده همانند سه هفته گذشته امروز نیز در لابی دانشکده با جمعیتی بالغ بر ۸۰ نفر دست به تحصن زدند.


شوکه شدن منیب فتحی کودک اهل ‎جوانرود که روز ۲۹ آبان‌ لحظه قتل ‎عرفان کاکایی بر اثر شلیک مزدوران جمهوری ضد کودک را کاملاً دیده است

بر اساس گزارشات رسیده به شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران،منیب فتحی کودک اهل ‎جوانرود روز ۲۹ آبان‌ ۱۴۰۱ لحظه قتل ‎عرفان کاکایی بر اثر شلیک مزدوران جمهوری ضد کودک را کاملاً دیده است. در پی این واقعه، او دچار شوک و تشنج شدید شده است. پس از انتقال ‎منیب فتحی به بیمارستانی در کرمانشاه، او مدام به هوش آمده و با به یاد آوردن آن لحظه دوباره به گریه افتاده و بیهوش می‌شده است. به دلیل وخامت حال این کودک، او در روز ۵ آذر ۱۴۰۱ به بیمارستانی در تهران منتقل شده است.

تائید ناپدیدسازی قهری کودکی به نام حسام ریگی در زاهدان

بنابر خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی محلی بلوچستان حسام ریگی (چنگیز) فرزند مجید ساکن چهارراه رسولی حدودا ۱۷ ساله در روز جمعه ۲۲ مهرماه توسط نیروهای امنیتی ربوده (بازداشت) شده و تا امروز پس از گذشت ۴۵ روز هیچ‌ اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری این کودک بلوچ در دسترس نیست.

محکومیت آذین سعیدی‌نسب به 5 سال حبس

آذین سعیدی‌نسب دانشجوی محیط زیست دانشگاه تهران که در تاریخ ۳۱ شهریور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، با برگزاری دادگاهی بدون اجازه‌ی حضور وکیل، به ۵ سال حبس محکوم شده است.

ابوالفضل بیدوکی دانشجوی مهندسی صنایع و مصطفی موسوی دانشجوی مدیریت گردشگری دانشگاه یزد و ورودی ۱۴۰۰، ظهر پنجشنبه ۳ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

سمیع آسریس دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و اهل اشنویه، روز ۲۹ آبان پس از خروج از خوابگاه چمران این دانشگاه در خیابان طرزی مشرف به خوابگاه مورد حمله نیروهای لباس شخصی قرار گرفته و همراه با ضرب و شتم ربوده شده است‌.

این دانشجو اکنون در زندان مرکزی ارومیه به سر می‌برد اما همچنان خبر دقیقی از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده‌ی وی در دست نیست.

آزادی امیررضا دوزنده به قید وثیقه

امیررضا دوزنده دانشجوی جامعه‌شناسی دانشگاه مازندران، پس از ۶۰ روز بازداشت موقت، امروز به قید وثیقه آزاد شد.

آزادی رضا فتحی با قرار کفالت

رضا فتحی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشجوی ورودی ۱۴۰۱ کارشناسی ارشد علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف که در تاریخ ۱۳ آبان بازداشت شده بود. شب گذشته با قرار کفالت آزاد شد.

بازداشت مریم وحیدیان روزنامه‌نگار کارگری توسط نیروهای امنیتی

مریم وحیدیان، روزنامه‌نگار کارگری در جشن تولدش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

بنابه گزارش‌های منتشر شده شامگاه یکشنبه ششم آذرماه ۱۴۰۱، مریم وحیدیان روزنامه‌نگار کارگری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این در حالی روی داده است که یکشنبه شب تولد خانم وحیدیان بوده و ماموران امنیتی به منزل وی مراجعه و او را بازداشت کردند. ماموران همچنین ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه و لپ‌تاپ وی و مهمان حاضر در منزل را نیز ضبط و با خود برده‌اند.

برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

نامه‌ی جعفر ابراهیمی، معلم و زندانی سیاسی به معاونت قضایی زندان اوین

جعفرابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی پس از ۱۲ روز یکشنبه ۱۴۰۱/۶/۹ از بیمارستان مرخص شد. در این مدت عوامل زندان (بازرسان و برخی پاسیاران) بعنوان مامور یگان حفاظت زندان شرایط غیرانسانی برای وی ایجاد نموده بودند. نامه زیر اعتراض این فعال صنفی به رفتار غیرانسانی مأموران و اعمال محدودیت های فراتر از زندان در دوران بستری می باشد. متن زیر جهت روشنگری و اعتراض به عملکرد فاجعه‌بار ماموران زندان با یک زندانی بیمار است:

معاونت قضایی زندان اوین

آقای حمیدی

اینجانب جعفر ابراهیمی معلم و زندانی سیاسی، در تاریخ ۲۴ آبان، جهت درمان ناشی از بیماری با هزینه شخصی به بیمارستان اعزام شده و از آن تاریخ تاکنون بستری هستم. در طول این مدت از ملاقات با همسر و اعضای خانواده و وکلای خود محروم بوده و حق تماس تلفنی نداشته و بصورت دایمی با پابند به تخت زنجیر شده ام. شرایطی که هم اکنون بر من تحمیل شده به مراتب بدتر از شرایط زندان بوده لذا درخواست دارم:

ممنوعیت تماس و ملاقات اینجانب برداشته شود تا اعضای خانواده و وکلای من بتوانند برای پیگیری و عیادت به بیمارستان مراجعه نمایند.

در حالیکه یک پاسیار و دو سرباز بصورت شبانه روزی بالای سر من هستن زنجیر کردن اینجانب به تخت معنا ندارد لذا خواستار لغو دستور بستن زندانی با پابند یا دستبند به تخت هستم.

بی شک ادامه شرایط موجود مصداق بارز شکنجه جسمی و روحی یک زندانی بیمار است که بیش از هر زمان نیاز به آرامش دارد و تاثیر منفی بر روند درمان داشته، موجب به خطر افتادن سلامت اینجانب خواهد شد که در این صورت تبعات آن متوجه کسانی خواهد شد که این شرایط غیرانسانی و غیرپزشکی را رقم زده اند‌.

رونوشت: بازرسی اداره کل زندان های استان تهران

مسئول یگان حفاظت زندان اوین

جمعه ۴ آذر

به نام " ژن ژیان ئازادی"

بیانیه‌ی انجمن صنفی معلمان کوردستان (سقز و زیویه) در رابطه با برخورد قهرآمیز و توأم با توهین بە کرامت انسانی زندانیان صنفی و سیاسی خصوصاً معلم مبارز و دربند سوران اسکندر لطفی

"قتل و عام مردم بی‌گناه و خشونت عریان علیه زندانیان صنفی و سیاسی و دیگر شهروندان، از هر نوع آن برخلاف قانون اساسی بودە و محکوم است".

هم وطنان داغدار و عزادار ایران، آنچە امروز همە ما را بە مطالبە حق در کف خیابان واداشتە درد نشنیدن، ندیدن و کتمان رنج ماست.

نشنیدن فریادهای دلسوزانە و برآمدە از تعقّل و تخصص و عِرق بە وطن و هم‌میهن است، ندیدن کمرهای خموده‌ی شهروند ایرانی در داخل سطل‌های زبالە، نادیده انگاری اختلاس و دزدی صاحبان قدرت و رانت، از سوی حاکمان، اما در عوض دیدن چند تار موی ژینای کورد و همین بس برای حکم بە قتل او و بیش از ٤٥۰ زن و مرد و کودک ایرانی است و در پس تمامی این جنایات خونبار تحمیل دروغ و کِتمان این جنایات ضد بشری است.

آری خروش ما مردم ایران از زاهدان تا کوردستان، از مازندران تا چابهار برای برقراری عدالت و آزادی زیر لوای شعار متمدنانە‌ی زن زندگی آزادی است، اما وااسفا!!!!

پیداست این‌بار هم نشنیدن، ندیدن و ندادن جواب انسانی بە خواستەهای برحق و قانونی ملت معیار عملکرد حاکمیت است و همچون سالهای ٧٨-٨٨-۹٦-۹٨-١٤٠٠ مسیر سرکوب، کشتار دستە جمعی، آزار و شکنجە در سیاه‌چالەها درپیش است و جان جوانان، کودکان، زنان و دختران ایرانی در بستر خیابان گرفتە می‌شود و زندان‌ها مملو از وجود پاک حق‌طلبان راە آزادی از بین اقشار مختلف، همانند: معلمان، دانشجویان، دانش آموزان، کارگران و دیگر شهروندان غیور ایران شدە است. در گرماگرم این اعتراضات کە همانا حاصل لبریز شدن کاسەی صبر مردم است، شاهد هستیم کە در زندانهای بیداد، چە برخوردهای غیرانسانی با مبارزان راە آزادی خصوصاً هم صنفی‌های ما معلمان صورت می‌گیرد.در ماە‌های گذشتە جامعە معلمی در کوردستان شاهد بە بند کشیدن تعداد زیادی از معلمان دلسوز این خطه ازجملە آقایان سوران (اسکندر) لطفی و مسعود نیکخواه کە علی‌رغم گذاشتن وثیقه‌ی ٢ میلیارد تومانی تا زمان رسیدگی به پرونده‌‌ ایشان در دادگاه، بدون هیچ دلیلی از سوی نهادهای امنیتی به طرز ناشایستی دوباره بازداشت و روانه زندان شدند و این نیز یعنی ادامە روند نشنیدن و ندیدن! بدون شک بازداشت فعالان صنفی و مدنی بیانگر چیزی جُز هراس و وحشت حاکمیت از خیزش مردم حق‌طلب نیست. حال باید پرسید:

- زندان و شکنجە تا کِی؟!

- ادامە روند اعتراف‌گیری اجباری و سناریوسازی های نخ‌نما که جملگی خلاف قانون اساسی است، تا کِی ادامه می یابد؟!

- برمبنای کدام قانون می‌توان افرادی همچون معلمان دلسوز و آگاه ،که در پی اصلاح ساختار معیوب و نامناسب آموزش و پرورش هستند را این چنین به بند کشید؟!

آیا پاداش معلمان حق‌طلب و دلسوز باید زندان و شکنجه و توهین باشد؟!

انجمن صنفی معلمان کوردستان (سقز و زیویه)، ضمن حمایت قاطع از خواستەهای مردم معترض و برحق دانستن خیزش آنها به حاکمیت هشدار می‌دهد که تا دیر نشده دست از شکنجه و خشونت عریان علیه زندانیان و قتل و عام مردم بی‌گناه بردارد.

هر نوع خشونت و شکنجه‌ی افراد دستگیر شده و زندانی، برخلاف همین قوانین مصوّب موجود است و باعث تشدید اعتراضات مردم خواهد شد. لذا این انجمن از حاکمیت می‌خواهد با شنیدن خواستەهای برحقِ مردم مُهر پایانی بر قتل و عام، سرکوب و شکنجە فرزندان این دیار بگذارد و بانیان و آمران این جنایات را معرفی، محاکمە و مجازات نماید. انجمن صنفی معلمان کوردستان شکنجه، آزار و برخورد غیرانسانی با معلمان و دانش‌آموزان و همه‌ی زندانیان علی‌الخصوص سوران اسکندر لطفی سخنگوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، را بەشدت محکوم نموده و خواهان آزادی هرچه سریع‌تر ایشان و همه‌ی معلمان و دانش‌آموزان زندانی است.

خواستەی مردم ایران و جامعەی جهانی، خاموش کردن صدای تفنگ و زدودن بوی باروت و دادن فرصت زندگی آبرومندانە بر اساس شعار برحق زن زندگی آزادی بە این ملت ستمدیدە علی‌الخصوص مردم کوردستان، زاهدان و دیگر استانها بودە و می‌باشد.

انجمن صنفی معلمان کوردستان (سقز و زیویه)

٧ آذرماه ١٤٠١

کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه :نامه از همکاران

آنان که نظر را حرام می دانند

نظر حرام کردند و خون خلق حلال

هنوز از کشتار جوانان و هم وطنان عزیز آزرده خاطر هستیم ، هنوز اثرچوب بی رحم تبعیض و بی عدالتی بر تنمان نمایان است، هنوز که هنوز است ناملایمات و نامهربانی مسئولان اتوبوسرانی در صدر اخبار شرکت قرار دارد؛ تا هم اینک فراموش نکرده ایم که به جهت احقاق حقمان چه درگیری ها با اصحاب امنیت و سازمان بسیج این شرکت نداشته ایم و چه بی مهری ها از بسیجیهای شرکت نسبت به اعتراض هایمان نکشیدیم.

هنوز نام بردن از برخی از صحابه بسیج شرکت واحد که در اعتراضات اخیر هم پیمان با جباران زمان به جان مردم بی دفاع افتاده اند و با خشونت وصف ناشدنی به حمله و هجوم روی آورده اند، پریشان خاطرمان می کند ، که پس از این همه تحمل درد، خبر رسید که عده ای از بسیجیان شرکت بواسطه خوش خدمتی و کاسه لیسی و همچنین به گزارش همکاران، تصویر برداری از سایر همکارانی که در اعتراض اخیر شرکت واحدحضور داشتند، و ارسال آن تصاویر به مبادی امنیتی و اطلاعاتی کشور و به تبع آن موجب دستگیر نمودن کارگران شد، اعزام به مسابقات قطر شدند.

به راستی به صداقت کدام عقل سلیم باور کنیم که این تیم فوتبال، متعلق به مردمانی باشد که توسط این نادوستان بسیجی مورد حمایت قرار می گیرند. کدام یک از شما راضی هستید که این بسیجیان با پول مالیات شما عازم قطر شوند که در آنجا مروج کهنه پرستی افکار پوسیده خود باشند؟

هزینه‌های تحمیلی بر معلمان، کسر حقوق معلمان مریوان، به دلیل حضور در تحصن

تعدادی از معلمان مریوان، به دلیل حضور در تحصن مهرماه معلمان، در اعتراض به کشتن دانش‌آموزان و خشونت علیه کودکان و شهروندان برگزار شد کسر حقوق شده‌اند. ما معلمان مریوان از کسرحقوق شدن نگران نیستیم؛ در حالی‌که همه‌ی اقشار جامعه هزینه می‌دهند. بارها اعلام کرده‌ایم و باز همچنان معتقدیم که در کنار مردم ایستاده‌ایم و‌ خواهیم ایستاد.

کسر حقوق محمود مبارکشاهی، معلم ۳۰ سال خدمت، که از کارآمدترین و اصلح ترین معلمان ایران است، لکه ننگ دیگری است بر کارنامه مدیران ناکارآمد آموزش و پرورش است، زیرا اولین بار نیست که آقای مبارکشاهی از حقوق حقه خود به عنوان شایسته ترین معلم محروم می‌شود. آقای مبارکشاهی همواره به‌عنوان فعال صنفی قربانی ناشایسته‌سالاری شده و گزینش استصوابی مانع آن شده که در جایگاهی که ایشان شایسته هستند به کار گمارده شوند حتی اجازه نداده اند در طول ۳۰ سال خدمت، علیرغم اصرار معلمان و همکارانشان به عنوان مدیر مدرسه یا معاون مدرسه انتخاب شوند و قهرا توسط حراست از لیست شایسته ها و کارآمدن حذف شوند. همچنین، یکی دیگر از معلمان، که جوانی پر انرژی و توانمند است، به دلیل شاخص بودن در تاثیرگذاری و توانایی کسر حقوق شده است.

ما معلمان ‌مریوان، به حمایت از آقای مبارکشاهی به عنوان چهره محبوب، اثرگذار، بااخلاق و نیز جوان خوش قلب و باسواد، آقای کوششی احساس شرمندگی می‌کنیم و در ضمن به آنها حسد می‌ورزیم. آنها شایسته‌تریند و ما هم دوست داریم در کنار آنها باشیم و به این تبعیض که در حق ما روا داشته اند اعتراض داریم.

ما معلمان مریوان اصرار داریم همه ی ما را کسر حقوق کنید چرا ما را لایق کسر حقوق کردن نمی دانید؟

تداوم اعتصاب کارگران شرکت صنعتی مرتب برای سومین روز

امروز دوشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران شرکت صنعتی تولیدی مرتب در اعتراض به عدم پرداخت ۹ ماه حقوق معوقه برای سومین روز متوالی اعتصاب کرده و مقابل شرکت دست به تجمع زدند.

اعتصاب و اعتراض سراسری کامیونداران برای سومین روز متوالی

روزهای شنبه، یکشنبه ودوشنبه 6 و 7 آذر،تصاویر و فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی و چندرسانه حاکی از ادامه اعتصاب و اعتراض کامیونداران شهرهای اسد آبادهمدان،اسلام آباد کرمانشاه، بندرعباس، راوند کاشان ،سقز، شاپوراصفهان،شیراز، قزوین، کرمانشاه، مرند و.....می باشد.


2 کارگر مصدوم حادثه انفجارمجتمع فولاد بافق یزد هم جان باختند

دو کارگر مصدوم حادثه انفجار عصرروز جمعه ۴ آذرمجتمع فولاد بافق بنام های داریوش عرب زاده و موسی یزدان‌پرست در بیمارستان جان باختند.

درهمین رابطه:

+مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در حادثه انفجارمجتمع فولاد بافق یزد

عصرروز جمعه ۴ آذر،براثر حادثه انفجاردرمجتمع فولاد بافق یزد(فولاد تکنیک)حین کار جوشکاری

در پروژه آهن اسفنجی یک کارگر بنام میثم اسماعیلی ازارتفاع سقوط کرد و دردم جان باخت.

۲ کارگر دیگرهم دراین حادثه مصدوم و به بیمارستان ولیعصر بافق منتقل شدند.

++اعتصاب کارگران جوشکار مجتمع فولاد بافق در اعتراض به مرگ ومصدومیت سه همکارشان در حادثه انفجار

بنابر گزارش رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران جوشکار مجتمع فولاد بافق (فولاد ابویی) در اعتراض به عدم رعایت موارد ایمنی که منجر به انفجار و کشته شدن ۲ نفر از همکارانشان شد دست به اعتصاب زده‌اند.

روز گذشته جمعه ۴ آذرماه، سه کارگر جوشکار شاغل در فولاد تکنیک (فولاد ابویی) واقع در مجتمع فولاد بافق که روی کمپرسور ۷۱ مشغول جوشکاری بوده‌اند به علت نشت گاز و انفجار لوله گاز تخلیه نشده در آتش می‌سوزند و متاسفانه #میثم_اسماعیلی همانجا جان می‌بازد و #داریوش_عرب‌زاده هم بعد از چند ساعت جان خود را از دست می دهد. وضعیت جسمی #موسی_یزدان‌پرست هم با ۷۰ درصد سوختگی چندان مناسب نیست.

کارگران این شرکت همیشه معترض بوده‌اند که هیچ مجوزی برای کار در جاهای خطرناک و ریسک پذیر نباید صادر شود و در عین حال آن‌ها را وادار به کار در نقاط خطرناک می‌کنند.

کارگران جوشکار امروز شنبه ۵ آذرماه در این مجتمع فولاد در اعتراض به این وضعیت دست از کار کشیده اند و اقدام به اعتصاب کرده‌اند.

جان باختن یک کارگر کارخانه نئوپان ایلخچی براثر انفجار

روز دوشنبه 7 آذر، یک کارگر کارخانه نئوپان ایلخچی واقع درشهرستان اسکواستان آذربایجان شرقی

براثر انفجارجان خودراازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 6 آذر ماه 1401

هفتاد وسومین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران

چه خبرها ازروز یکشنبه 6آذر ماه، هفتاد وسومین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران ؟

- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:


- دانشگاه حکیم سبزواری(باهمراهی اساتید)


- دانشگاه آزاد سنندج(باهمراهی اساتید)

- دانشکده‌های فنی، ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه خوارزمی کرج

- دانشکده پلیمر دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک)

- دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک)

- دانشکده کامپیوتر دانشگاه بهشتی(ملی)

- دانشکده شهرسازی دانشگاه تهران

- چهارمین هفته تحصن دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

- دانشکده عمران و نقشه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

- دانشگاه صنعتی شریف

- دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی

- دانشکده‌ی معماری و شهرسازی پردیس باغ‌ملی دانشگاه هنر تهران

و

- اعتراض دانشجویان دانشگاه الزهرا به کیفیت بد غذایی

 


- اعتراض دانش آموزان هنرستانی در سنندج

- جنگ وگریزخیابانی درشهرهای:

- تهران(بلوارفردوس،دربند،ستارخان)

- سنندج

- تجمع خانواده‌های بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در جریان مقابل دادسرای زندان اوین

و همچنین

- ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازنسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق با برپایی تجمع مقابل وزارت کار

- تجمع اعتراضی کارکنان رسمی مخابرات استان آذربایجان شرقی به عدم پرداخت مطالبات و عملکرد مدیران شرکت مخابرات ایران در دفتر مدیر منطقه

چهارمین هفته تحصن دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران

ما دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک، این هفته نیز همانند گذشته در اعتراض به سیاست های دانشگاه، بازداشت دانشجویان و شیوه نامه جدید انضباطی دوشنبه ۷ آذر، ساعت ۱۳ در لابی دانشکده‌مان تحصن خواهیم کرد.

ناپدیدسازی قهری شعیب میربلوچ زهی نوجوان بلوچ درزاهدان

بنا بر گزارش خبرگزاری‌های محلی یک نوجوان بلوچ‌ به نام شعیب میربلوچ زهی ۱۷ ساله از ۳ آبان ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در زاهدان بازداشت شده است و با گذشت بیش از یک ماه خبری از وضعیت سلامت او موجود نیست.

به گفته یک منبع مطلع:«شعیب در بازداشتگاه مورد شکنجه قرار گرفته و علیرغم پیگیری های مکرر تاکنون پاسخی قانع کننده از سوی نهادهای امنیتی دریافت نکردند و شدیدا نگران وضعیت سلامت و محل نگهداری دقیق وی هستند.

خبرگزاری‌های محلی اعلام کردند که بدنبال اعتراضات اخیر در سیستان و بلوچستان تعداد زیادی از شهروندان و از جمله کودکان زیر ۱۸سال بدون دلیل و بر خلاف روال قانونی بازداشت شده اند که از سرنوشت بسیاری اطلاعی در دست نیست.

قتل حکومتی کودکی دیگر؛ رضا کاظمی، کودک ۱۶ ساله از کامیاران

رضا کاظمی، نوجوان ۱۶ ساله اهل موچش از توابع شهرستان کامیاران، که شامگاه سه‌شنبه اول آذرماه ١۴٠١ با تیراندازی نیروهای سرکوبگر از ناحیه سینه زخمی شده بود؛ متاسفانه بعد از چند روز دست‌ و پنجه نرم کردن با مرگ، امشب(یکشنبه شب 6 آذر) در بیمارستان کوثر، سنندج جانباخت.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، ، ضمن محکومیت شدید سرکوب و کشتار مردم و قتل کودکان و دانش‌آموزان بی‌گناه، خواهان توقف فوری کودک کشی توسط حکومت است.

خودکشی یک نوجوان دو روز بعد از آزادی در جلفا

عرشیا امامقلی‌ زاده علمداری، نوجوان شانزده ساله‌ای که به «جرم» عمامه‌پرانی در جلفا بازداشت شده و ده روز زندانی بود، تنها دو روز بعد از آزادی با قید وثیقه خودکشی کرد و جان باخت. بلافاصله بعد از این اتفاق خانواده تحت فشار قرار گرفتند که به هیچ‌وجه این موضوع در رسانه‌ها بازتاب نداشته باشد و پیکر این نوجوان امروز با حضور جمع محدودی از اعضای خانواده به خاک سپرده شد.

این چندمین زندانی بازداشتی در دوران قیام ژینا است که به فاصله‌ی کوتاهی بعد از آزادی موقت دست به خودکشی می‌زند و‌ این مرگ، همان قتل حکومتی است.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکومیت شدید سرکوب و کشتار مردم و قتل کودکان و دانش‌آموزان بی‌گناه، خواهان توقف فوری کودک کشی توسط حکومت است.

مدیر کمپین معلولان احضار شد!


بهروز مروتی مدیر کمپین معلولان ظهر امروز توسط «سازمان اطلاعات سپاه» برای ارائه توضیح در خصوص تحریم روز جهانی معلولان در همبستگی با مردم داغدیده و یک گفتگوی دوستانه! +احضار و مقرر گردید روز سه‌شنبه جاری به این نهاد امنیتی مراجعه نماید!

+ کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت:

تحریم مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در همبستگی با مردم داغدیده


◾اگرچه مناسبت‌ها فرصتی ارزشمند برای مروری بر آنچه که گذشته و نگاهی به آینده تا مناسبتی دیگر است؛ اما حال در آستانه سوم دسامبر (دوازدهم آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت تقریبا می‌توان گفت که از سال گذشته تا کنون نه تنها دستاوردی برای مرور و بالیدن به آن نداریم بلکه رنج‌های افزونی بر کل جامعه و به ویژه جامعه افراد دارای معلولیت تحمیل شده است.

▪در دو ماه گذشته در کنار جمع کثیری از جانباختگان چند نفر از شهروندان دارای معلولیت را نیز از دست دادیم که آن‌قدر غریبانه از میان ما رفتند حتی اشکهایمان را محکوم به حبس در چشمانمان کردند تا به سوگشان ننشینیم!

▪آری! جمعی از هموطنانمان به گناه فریاد حق‌طلبی کشته،معلول و مجروح و یا بازداشت شدند تا قلم،تن و روان ما یارای اندیشیدن به برنامه‌ها و مراسم مرسوم و بعضا کلیشه‌ای سوم دسامبر را نداشته باشد.

▪از این رو، ضمن تاکید بر احقاق حقوق ملت، و گرامیداشت یاد تمامی جانباختگان،برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت امسال را تحریم کرده و بر ضرورت توانبخشی شهروندانی که در پی حوادث تلخ اخیر معلول گشته‌اند؛ تاکید می‌کنیم.

ضرب و شتم و «آزار جنسی» سها مرتضایی در هنگام بازداشت

سها مرتضایی دبیر اسبق شورای صنفی کل دانشگاه تهران که ۳۰ آبان ماه توسط وزارت اطلاعت بازداشت شده بود، مورد آزار جنسی و ضرب و شتم قرار گرفته است.

ماموران برای انتقال او به زندان از خودرو سانتافه‌‌ای نقره‌ای رنگ استفاده می‌کنند و اقدام به بستن دست راست او به بالای یک صندلی و بستن پای راست او به بالای صندلی دیگر می‌کنند به طوری که در حالت آویزان قرار می‌گیرد و توسط یکی از ضابطین زن مورد ضرب و شتم و آزار جنسی قرار می‌گیرد.

تعرض ضابط با اعتراض سها مرتضایی روبه‌رو می‌شود که مامور مذکور پس از اعتراض سها با ضربات مشت، پا و شکم او را مجروح می‌کند.

گفتنی است پیش از انتقال مرتضایی به زندان اوین نیز باز هم او را مورد ضرب و شتم شدید قرار می‌دهند.

کانال شورای صنفی دانشجویان به دلیل رعایت اصول اخلاقی اطلاع‌رسانی، از افشای عمومی جزییات این تعرض آزاردهنده معذور است.

سها مرتضایی به زندان قرچک منتقل شد

سها مرتضایی دبیر اسبق شورای صنفی کل دانشگاه تهران که پیشتر خبر ضرب و شتم و آزار جنسی او توسط نیروهای امنیتی در زمان بازداشت منتشر شده بود، به زندان قرچک منتقل شد.

گفتی است مسئولان زندان قرچک به علت علایم ضرب و شتم و کبودی‌هایی که بر بدن سها مشهود بوده حاضر به پذیرش او نبودند.

محمد جواهری دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات جوانان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، مجموعا به ۴ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، منع عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و منع خروج از کشور به مدت ۲ سال محکوم شد.

این دانشجو از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

جواهری طی همدستی حراست دانشگاه تهران با نیروهای امنیتی، پس از اخراج از خوابگاه در ترمینال مسافربری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و بعد از ۲۱ روز، به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شد و هم اکنون از ورود به دانشگاه منع شده است.

لازم به ذکر است پس از بازداشت جواهری، پدر این دانشجو بر اثر فشار ناشی از مشخص‌نبودن وضعیت او، دچار سکته مغزی شده و بیش از یک ماه در بیمارستان بستری بود و با وجود انجام چندین عمل جراحی مغز، قدرت تکلم خود را از دست داده و و سمت راست بدن او فلج شده است.

محکومیت بنیامین مقدسی به سال حبس تعزیری

بنیامین مقدسی، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه تهران روز سه‌شنبه مورخ ۱ آذر ماه به قضاوت قاضی علی مظلوم به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وحید نظیری، دانشجوی مهندسی معدن دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۰، روز ۲۹ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و اکنون در زندان فشافویه به سر می‌برد.

تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

پرتو شهوندی، دانشجوی دکتری ریاضی دانشگاه تربیت مدرس ورودی ۹۸، روز ۲۹ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان قرچک منتقل شده است.

تا بدین لحظه از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.

آزادی مجید مسافر به قید وثیقه

مجید مسافر دانش‌آموخته مددکاری دانشگاه علامه و فعال سابق صنفی‌دانشجویی این دانشگاه و همچنین دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نور که روز ۲۳ آبان در منزل بستگان خود بازداشت شده بود، امروز به قید وثیقه آزاد شد.

آزادی دو تن از دانشجویان دانشگاه تهران

امین سالاری‌سلاجقه، دانشجوی رشته فلسفه، پس از بیش از ۶۰ روز بازداشت، روز ۶ آذر به قید وثیقه ۶۰۰ میلیونی آزاد شد.

حورا بدیهی، دانشجوی مهندسی مکانیک، بعد از ۲۸ روز بازداشت، روز ۵ آذر به قید وثیقه آزاد شد.

تائید حکم پنج سال زندان جعفر ابراهیمی، بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان‌ایران

جعفرابراهیمی، هفتەی پیش بدلیل مشکلات شدید گوارشی در بیمارستان بستری شد. آقای ابراهیمی، در طول مدت بستری، ممنوع الملاقات، ممنوع التلفن و پاهایش بصورت دائم به تخت زنجیر شده بود؛ امروز ۶ آذر ماه ۱۴۰۱ دادگاه تجدید نظر حکم پنج سال زندان ایشان را تایید کرد.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت تائید حکم جعفر ابراهیمی، و برخوردهای غیرانسانی با ایشان‌ در بیمارستان، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آقای ابراهیمی، همه‌ی دانش‌آموزان و دیگر معلمان زندانی می‌باشد.

مهدی‌ امیرپور از روزنامه‌نگارهای حوزه ورزشی ایران بازداشت شد

صدف فاطمی همسر مهدی امیرپور امروز(یکشنبه آذر) از بازداشت او خبر داد. خانم فاطمی اعلام کرد که مهدی امیرپور ساعتی پس از بازداشت در تماسی تلفنی از انتقالش به زندان اوین خبر داد.

برگرفته از کانالروزنامه‌نگاران مستقل ایران

اطلاعیه کانون صنفی معلمان استان بوشهر

در پی روند فشار و سرکوب معلمان، چند تن از معلمان استان بوشهر به هیات رسیدگی به تخلفات اداری احضار شدند. آقایان محمود ملاکی، محمد پیام ملاکی،محسن عمرانی،حبیب حبیبی،از جمله این همکاران می‌باشند.

لازم به ذکر است آقایان محمود ملاکی، محمد ملاکی و محسن عمرانی پیش‌تر نیز جهت توضیحات در مورد مطالبه‌گری اردیبهشت ماه به دادگاه اداری احضار شده بودند و گویا این هیات به این نتیجه رسیده که برای این سه همکار کیفرخواست صادر کرده و ده روز جهت دفاع کتبی به انها فرصت داده است. لازم به ذکر است این پرونده در زمان ریاست شخصی بنام احمد نوذری باز و اکنون با ریاست عبدالحمید اکرامیان، در حال بررسی است.

کانون صنفی معلمان استان بوشهر ضمن اعتراض شدید نسبت به پرونده‌سازی برای معلمان، امیدوار است مسئولین مربوطه با اندکی درایت به این رویه خاتمه دهند که بسیار به ثواب نزدیک و خیر ملک و ملت در آن است.

هرگونه ادامه فشار بر معلمان این حق را به کانون صنفی می‌دهد که در چهارجوب قانون از حق معلمان و دانش‌آموزان به تمامی روش‌های قانونی دفاع کند.

کانون صنفی معلمان استان بوشهر

ششم آذرماه ۱۴۰۲

بیانیه ی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت شکنجه و ضرب و شتم سوران اسکندر لطفی، عضو ارشد انجمن صنفی معلمان کردستان و سخنگوی شورای هماهنگی، همچنین تائید حکم پنج سال زندان برای جعفر ابراهیمی بازرس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

روز جمعه آذر، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای بشرح زیر در محکومیت شکنجه و ضرب و شتم سوران اسکندر لطفی، عضو ارشد انجمن صنفی معلمان کردستان و سخنگوی این شورا، همچنین تائید حکم پنج سال زندان برای جعفر ابراهیمی بازرس این شورا،صادرکرد:

مردم شریف ایران، همکاران و دانش آموزان عزیز

سال هاست که معلمان در قالب فعالیت های صنفی و در چهارچوب تشکل ها و کانون های مستقل علم مبارزه با تبعیض، تفریق و جهل در حوزه های مربوط به آموزش و پرورش کشور را برداشته و مسئولان را نهیب می زنند.

به دفعات و کرات، عواقب پیامدهای آموزش و پرورش ایدئولوژیک، واپسگرا و غیرعلمی گوشزد گردید و به مسئولان نسبت به نتایج آن انذار داده شد. اما دریغ از گوش شنوا!!

ماحصل و دستاورد رویکرد غلط ایدئولوژیک در آموزش و پرورش به طور خاص و اداره ی کشور به شیوه ی عام افتادن تشت رسوایی حاکمیت از بام بود و آن چیزی ست که هم اکنون نه تنها افکار عمومی مردم ایران بلکه جهانیان را نیز به واکنش و نکوهش آن واداشته است.

رسالت یک حکومت ایجاد زمینه و بستر مناسب برای پرورش استعدادها و بسط و توسعه ی کشور است به گونه ای که حقوق آحاد ملت از هر قشر و طیفی و با هر نگاهی محترم شمرده شود و قانون و قانون پذیری سرلوحه ی اندیشه و اعمال حکومت گران و مردم آن جامعه واقع شود و از آن باب آرامش و نیکبختی بر عرصه های مختلف زندگی مردم سایه گستراند.

متاسفانه انحصار طلبی، تنگ نظری و فساد در سیستم مدیریتی کشور به جایی رسیده که روز بروز حلقه های خودی نظام تنگ و محدودتر و باعث بی پشتوانه ماندن حاکمیت گردیده است و اکثریت قریب به اتفاق مردم در تصمیم گیری ها، برخورداری از امکانات و فرصتها به حاشیه رانده شده اند و این امر سبب بروز نارضایتی های عمده بالاخص در دو دهه ی اخیر گردیده است و هر بار این اعتراضات با قهری ترین و خشونت بارترین وجه ممکن سرکوب شد تا جایی که در شهریور امسال دمل چرکین این رویه ی غلط و ناپسند با قتل حکومتی #ژینا_امینی، بیش از هر بار سر باز کرد و باعث خیزش عمومی مردم ایران علیه حاکمیت شد و این اعتراضات بیش از دو ماه است که ادامه دارد و هر روز ابعاد آن گسترده تر می شود.

متاسفانه، حوادث اخیر بهانه ای شد برای فشار بیشتر بر فعالین صنفی شناخته شده و فرصتی برای سواستفاده جریان های خاص دست داد تا با معلمان نیک اندیشی که همواره این بحران ها را پیش بینی، گوشزد و هشدار داده بودند، به ناروا برخوردهای غیرقانونی شود.

در همین راستا پروژه سازیها شروع شد و افراد خوشنامی از جمله #سوران_اسکندر_لطفی، #مسعود_نیکخواه، #جعفر_ابراهیمی، #رسول بداقی، #محمد_حبیبی، #ژیلا_خیر و... یا بازداشت شدند و یا با احکام سنگین مواجه گردیدند.

اخیرا #سوران_اسکندر_لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی علی رغم گذاشتن وثیقه، در زندان تهران بزرگ شکنجه و ضرب و شتم گردیده و حکم پنج سال زندان #جعفر_ابراهیمی، در دادگاه تجدید نظر تائید شد!

برای همیشه نمی توان با سناریوسازی و دروغ چشم حقیقت و بصیرت مردم را بر واقعیات و حقایق بست.

بسیار حقارت آمیز است دستگاه های امنیتی یک کشور که در دام سودجویان، افراد فاسد و بازجو خبرنگاران متملق هرزه ای بیافتد که برای نیل به اهداف پلید خود، روشنفکران و اندیشمندان در حوزه های مختلف آموزشی، اجتماعی و سیاسی را قربانی کنند.

تمام مشکلات کشور ریشه در ناکارآمدی سیستم حکمرانی آن دارد و نسبت دادن آن به بیگانه، دخالت خارجی و... سناریویی کاملا نخ نماست و محلی از اعراب ندارد.

تا کی سر در برف فرو کرده و مشکلات دست ساخته ی خود را به غیر حوالت داده و با فرافکنی و فرار به جلو از زیر بار مسئولیت ها شانه خالی می کنید؟

کانون های صنفی فرهنگیان، به ویژه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکوم نمودن کشتار مردم بی دفاع در جریان خیزش اخیر و اعمال شنیع و غیرانسانی از دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی میخواهد هر چه زودتر معلمان بازداشتی از جمله آقای #سوران_اسکندر_لطفی، را آزاد نمایند چرا که صبر معلمان برای ابد نیست.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن ابراز ناخرسندی از بازداشت و زندانی کردن فله ای معلمان، دانش آموزان و آحاد مردم و توسل به زور و شکنجه با هدف اعتراف گیری برای چندمین بار هشدار می دهد عواقب رویداد هر حادثه ی ناگورای را متوجه حاکمیت به ویژه نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی می داند و در برابر آن سکوت نخواهد کرد. همچنین این شورا انتظار دارد پرونده های همه ی معلمان زندانی در دادگاههای قانونی بدون اعمال نظرهای ناصواب و با رویه ی صحیح قضایی مورد بازبینی قرار گیرد.

ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازنسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق با برپایی تجمع مقابل وزارت کار

روز یکشنبه 6 آذر، کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازدر دومین روز اعتراضشان نسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق با دست به تجمع مقابل وزارت کارزدند.


براساس گزارشرسانه ای شده تجمع کنندگان،خواستار اجرای مصوبه جلسه 16 اسفند ماه 1400 هیات امنای این صندوق هستند که از 9 ماه پیش در وزارت رفاه مسکوت مانده و باید برای اصلاح تبصره ذیل ماده 4 اساسنامه این صندوق به شورای عالی رفاه برای تصویب ارسال می‌شد.

بازنشستگان این صندوق عنوان می‌کنند در سال‌های اشتغال مطابق قانون کار و بیشتر از تامین اجتماعی بیمه پردازی کرده‌اند و علیرغم اینکه اساسنامه این صندوق، تکلیف مشمولیت آنها به قانون کار و رعایت حداقل‌های تامین اجتماعی مشخص کرده‌ است اما صندوق افزایش حقوق آنها را مطابق قانون کار به رسمیت نمی‌شناسد. این درحالیست که افزایش حقوق سالیانه کارمندان این صندوق خارج از قانون مطابق شورای عالی کار پرداخت شده است.

با توجه به موافقت هیات امنای این صندوق و علیرغم اعمال افزایش مزد مصوب شورای عالی کار برای بازنشستگان سایر سطوح که 38 درصد تعیین شده است آنها خواستار اعمال هرچه سریع‌تر برخورداری از افزایش حقوق متناسب با نرخ شورای عالی کار از ابتدای سال جاری هستند.

در همین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازنسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق مقابل ساختمان صندوق در خیابان میرداماد تهران

روز شنبه 5آذر،جمعی ازکارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازبرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق دست به تجمع مقابل ساختمان صندوق در خیابان میرداماد تهران زدند.

 

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: چرا علیرغم اینکه افزایش مزد مصوب شورایعالی کار برای بازنشستگان سایر سطوح 38 درصد است، مستمری ماهانه‌ی ما فقط ده درصد افزایش یافته است. ما خواستار افزایش قانونی حقوق ماهانه‌ی خود هستیم.

آنها افزودند: برخورداری از مستمری شایسته و متناسب با نرخ تورم، حق تمام بازنشستگان کشور است.

بازنشستگان آینده‌ساز در عین حال مطالبات دیگری از جمله درمان، بیمه تکمیلی و خدمات رفاهی مکفی دارند که از مدیران صندوق انتظار دارند در جهت تحقق این مطالبات اقدام کنند.

+ صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز توسط سازمان امور اداری و استخدامی كشور به عنوان مرجع قانونی و صلاحیتدار در این خصوص بررسی گردید و این سازمان با توجه به ماده 2 قانون تاسیس و اساسنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران طی مجوز 4118 مورخ 1354/12/26 موافقت اصولی خود را با تاسیس صندوق اعلام داشت.

شورای عالی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز در جلسه شماره هشتاد و هشت اسفند ماه هزار و سیصد و پنجاه و چهار ضمن موافقت با تشكیل صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز، آغاز فرآیند اجرایی صندوق را از 1355/01/01 اعلام نمود.

در ادامه نیز پس از تایید و تصویب سی و نهمین جلسه شورای عالی تامین اجتماعی مورخ چهاردهم اردیبهشت ماه هزار و سیصد و پنجاه و شش و موافقت وزارت بهداری و بهزیستی وقت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی طی مكاتبه‌ای به شماره 1/4062 مورخ 1356/07/02 موافقت خود را با ثبت قانونی صندوق به اداره كل ثبت شركت ها و مالكیت صنعتی اعلام می‌دارد.

تجمع اعتراضی کارکنان رسمی مخابرات استان آذربایجان شرقی به عدم پرداخت مطالبات و عملکرد مدیران شرکت مخابرات ایران در دفتر مدیر منطقه

روزیکشنبه 6 آذر، کارکنان رسمی مخابرات استان آذربایجان شرقی برای اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و عملکرد مدیران شرکت مخابرات ایران در دفتر مدیر منطقه تچمع کردند.


براساس گزارش منتشره در شبکه های اجتماعی،تجمع کنندگان خواستار شفافیت مالی شرکت و پرداخت هرچه سریعتر مطالبات معوقه و حقوق ماهانه خود شدند .

گزارش رسانه ای شده درباره اعتصاب کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد+

منابع کارگری در قزوین از توقف کار تعدادی از کارگران کارخانه «لوزام خانگی پارس» در روز گذشته(شنبه 5 آذر) خبر دادند. آن‌ها اظهار داشتند به دلیل آنکه پرداخت حقوق کارگران در حدود اندازه قانونی شورای عالی کار پرداخت می‌شود کفاف مخارج زندگی کارگران را نمی‌دهد به همین دلیل چون خواسته کارگران برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش حقوق با کارفرما به نتیجه نرسیده است، روز شنبه برای ساعاتی کار در کارخانه را متوقف کردند.

کارگران با اشاره به بحث بی‌توجهی به افزایش حقوق و دستمزد خود گفتند: درآخرین پیگیری افزایش حقوق، کارفرما وعده افزایش حقوق دستمزد و سایر مطالبات را به کارگران داد اما چون عملی نشد، کارگران تصمیم به اعتراض گرفتند.

به گفته یکی از کارگران، شرکت لوازم خانگی پارس یک مجموعه مجزای بزرگ تولیدی لوازم خانگی با حدود 500کارگر است که در حال حاضر کارگران علارغم دریافت به موقع حقوق، به شرایط درآمدی خود معترض هستند.

به گفته این کارگر شرکت لوازم خانگی؛ خواسته کارگران افزایش حقوق، اجرای طبقه‌بندی مشاغل و پرداخت حق بهره‌وری است.

+اعتصاب کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد

روز شنبه 5 آذر، کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد دست از کارکشیدند ودراین واحد تولیدی واقع در در شهر صنعتی البرز قزوین تجمع کردند.

بنا به گزارش های منتشره در شبکه های اجتماعی،در کارخانه لوازم خانگی پارس 600کارگر مشغول بکارندواین .احد صنعتی طی سالیان گذشته بر حجم تولید خود افزوده است، اما این مسئله در دستمزد کارگران تفاوتی ایجاد نکرده است و تنها مدیران و صاحبان آن را فربه‌تر کرده است.

گزارش رسانه ای شده درباره اعتصاب کارگران کارخانه سرماآفرین+

کارگران کارخانه «سرما آفرین» واقع در شهرک صنعتی البرز قزوین خواستار اجرای صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش دستمزدهایشان در حوزه کاری خود هستند.

یک منبع کارگری در شهرک صنعتی البرز قزوین به خبرنگاررسانه ای گفت: شماری از کارگران کارخانه سرما آفرین، تولیدکننده انواع دستگاه‌های تهویه، روز گذشته (پنجم آذر ماه) خواستار اجرای صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند.

به گفته وی؛ کارگران این کارخانه بیش از صد نفر هستند که درآمد برخی از آن‌ها نزدیک به حداقل حقوق است و دریافتی ماهانه‌شان کفاف معاش زندگی‌شان را نمی‌دهد. به همین دلیل آن‌ها یک تجمع در محوطه محل کارشان در کارخانه ترتیب دادند.

به گفته این کارگر، سالهاست طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران این واحد تولیدی به اجرا درآمده اما به روزرسانی نشده است.

او با بیان اینکه کارگران پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود هستند، در ادامه گفت: آنچه باعث افزایش حقوق کارگران می‌شود اجرای صحیح و به‌روز طرح طبقه‌بندی مشاغل است که طبق مقررات کار و تامین اجتماعی باید در کارگاه‌های بالای 100نفر اجرا شود.

به گفته وی، اجرای دقیقِ «طرح طبقه‌بندی مشاغل» یکی از خواسته‌های کارگران سرما آفرین است؛ کارگران این واحد تولیدی مانند بسیاری کارخانه‌های صنعتی، مدتهاست به دنبال اجرای صحیح طرحی هستند که براساس مواد 48 و 49 قانون کار، حق اساسی و مسلم آن‌هاست.

او با بیان اینکه کارگران از اداره کار و باقی مقامات کارگری در منطقه شهرک صنعتی درخواست کرده‌اند پیگیر مطالبه‌ی اجرای صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل باشند، گفت: طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران این کارخانه و سایر واحد‌های تولیدی که این قانون را در گذشته اجرا کرده‌اند هر شش سال یکبار باید به روزرسانی شود تا دریافتی کارگران بالا رود.

+کارگران شرکت سرماآفرین دست به اعتصاب زدند

امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران شرکت سرماآفرین واقع در شهر صنعتی البرز در اعتراض به سطح نازل دستمزدها اعتصاب کرده و در محوطه کارخانه دست به تجمع زدند.

رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، که بدنبال دردهای شدید در ۵ آذر به بیمارستان امام خمینی منتقل شده بود، با وجود اینکه پزشک متخصص، پس از نتیجه ام آر آی، اعلام کرده‌ بود که ایشان به جراحی اورژانسی و فوری نیاز دارد، همان روز گذشته به زندان اوین برگردانده شد. دلیل انتقال مجدد رضا شهابی به زندان عدم صدور دستور عمل برای جراحی فوری ایشان از طرف مسئولین زندان اوین‌می باشد.

‏آقای حسین تاج، وکیل مدافع رضا شهابی، امروز اعلام‌ کردند که درخواست‌ مرخصی درمانی ایشان را به دایرهٔ نظارت بر متهمان سیاسی-امنیتی زندان اوین و شعبهٔ ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران ارائه کرده اند.

اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقبا اعلام خواهد شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،

۶ آذر ۱۴۰۱

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

و

 

هفتاد ودومین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: روز شنبه 5 آذر ماه،همزمان با هفتاد ودومین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران شاهد اعتراضات بقرارزیر بودیم:الف- تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای زیر:- اصفهان- تهران(ستارخان)- رشت- کرج(گلشهر)ب- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:

- دانشگاه صنعتی شاهرود
- دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک)
- دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر
- دانشکده فیزیک دانشگاه امیرکبیر
- دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
- دانشکده زیست دانشگاه ملی(بهشتی)
- دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
- پردیس فارابی دانشگاه تهران واقع در قم
- دانشکده مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه تهران
- دانشگاه خوارزمی واحد تهران
- دانشگاه خوارزمی واحد کرج
- دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف
- دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف
- دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف
- دانشکده ادبیات دانشگاه علامه
- دانشگاه علم و صنعت
- دانشگاه علم و فرهنگ
و
- بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در تحریم کلاس‌های درس از تاریخ ۵ آذربرای همراهی و پشتیبانی از خیزش انقلابی مردم ایران واعتراض به سرکوب دانشجویان
- نامه ۲۱۰ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز به رئیس این دانشگاه در حمایت از دانشجویان
همچنین
- تحریم غذا وتجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در اعتراض به مسمومیت غذایی
د- اعتصاب کسبه بازارشهرهای:
- زاهدان
- کرمانشاه
و
- تجمع اعتراضی خانواده های بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در آبدانان مقابل دادسرای این شهر
- کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت:
تحریم مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در همبستگی با مردم داغدیده
وهمچنین
- اعتصاب ،تجمع وراهپیمایی کارگران ذوب‌آهن اصفهان برای افزایش دستمزد واعتراض به وعده های توخالی مسئولان
- اعتصاب کارگران جوشکار مجتمع فولاد بافق در اعتراض به مرگ ومصدومیت سه همکارشان در حادثه انفجار
- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازنسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق مقابل ساختمان صندوق در خیابان میرداماد تهران
- کارگران شرکت صنعتی تولیدی مرتب دست به اعتصاب زدند
- کارگران شرکت سرماآفرین دست به اعتصاب زدند
- اعتصاب کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد
- شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
همکاران قرارداد موقت در فازهای مختلف کنگان و عسلویه در تدارک اعتصاب هستند
تجمع اعتراضی خانواده های بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در آبدانان مقابل دادسرای این شهر
شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱

نامه ۲۱۰ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز به رئیس این دانشگاه در حمایت از دانشجویان
بخشی از نامه:
ابتدا به مناسبت درگذشت غمبار دانشجوی جوان پزشکی خانم آیلار حقی، لازم میدانیم به همه جامعه پزشکی و دانشگاهی و دوستان و همکلاسی های ایشان و خانواده داغدارشان صمیمیانه تسلیت بگوییم.
در روزهای سختی که جامعه و از جمله فضای دانشگاه از سر میگذارند، بازنگری مکرر شرایط و انتخاب بهترین رویکرد متناسب با اقتضائات زمان بسیار ضروری است تا مدیریت امور به بهترین وجه ممکن و با درایت و همه جانبه نگری انجام گیرد. این نامه با مشفقانه ترین نیت و برای حصول به این نتیجه نوشته میشود، با امید به اینکه دریچه نوری به این وضعیت نامطلوب بگشاید.
در شرایط کنونی حفظ امنیت دانشجویان که فرزندان یگانه این کشور هستند از وظایف مهم همه ما و بخصوص مدیران دانشگاه است. امنیت دانشجو علاوه بر امنیت فیزیکی شامل امنیت روانی نیز هست. اعتراضاتی که شنیده نمیشود و خواسته هایی که به آینده ای نامعلوم موکول میشود، دانشجویان را خسته، فرسوده و مهمتر از هر چیز ناامید میکند. آفت شوم ناامیدی نسل جوان و اندیشمند را باید با راهکاری مدبرانه، مبتکرانه و ایجابی ریشه کن کرد نه با برخورد و تشدید محدودیتها. اگرچه تاکنون عدم ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز را که نص قوانین است باید به فال نیک گرفت، اما برخوردهای فزاینده انضباطی و تشویق دانشجویان به سکون و محدودیت در ابراز نظر در شرایط انباشت مطالبات ایشان، نتایج نامطلوبی دارد که تشویش و استیصال و ناامیدی گسترده در دانشگاه یکی از آنهاست. ما با لمس این بی انگیزگی و ناامیدی، نگران آشفتگی روحی و سلب آرامش حداقلی دانشجویانمان برای رسیدگی به وظایف معمول تحصیلی، درمانی و انسانیشان هستیم.
دانشجویان دانشکده های مختلف به حق در تحقق انتظاراتشان از ما و شما در ایجاد یک چتر حمایتگر از ایشان، احساس سرخوردگی دارند و همین موضوع نگرانی مهم دیگر ماست. نبود کنش عملی از طرف استادان در همدلی مشفقانه، دانشجویان را با حس بی یاوری و احساس فاصله و شکافی عمیق میان خودشان و اساتید مواجه کرده است. زنهار که حتی اگر میخواهیم دانشجو به همان کارهای آموزشی و پژوهشی معمولش هم برسد، با این جداافتادگی روزافزون همین مقدار نیز مقدور نیست. همه ما میدانیم که کار آکادمیک به فضای امن و تعامل میان استاد و دانشجو نیاز دارد و این فضا اگر در گذشته کم یا بیش موجود بود، به سرعت در حال مفقود شدن است و این به معنای از دست رفتن کارایی دانشگاه در دستیابی به مهم ترین اهداف آن است. این یک دغدغه ی جدی است که در صورت تثبیت آن، خروج از این وضعیت بسیارسخت و زمانبر خواهدبود.
برای چاره جویی عاجل در این زمینه، از شما چند درخواست داریم:
◾درخواست اول: برای حفظ امنیت دانشجویان تمام توان خود را به کار بگیرید و نهایت گشاده دستی را به خرج دهید. احکام انضباطی فزاینده دانشجویان را که گه گاه سختگیرانه هم هست، با درایت و برای دستیابی به هدفی بزرگتر، لغو کنید.
◾درخواست دوم: در اولین فرصت از تمام ظرفیت و توامندی فردی و حقوقی خویش برای آزادسازی دانشجویان در بند از این دانشگاه، استفاده کنید و این را فراتر از یک انتخاب، یک امر ضروری تلقی نمایید.
◾درخواست سوم: استقلال نهاد دانشگاه را مهم و بنیادین بدانید و با بکارگیری همه ظرفیت های خود و مدیران ارشد دانشگاه، به این اصل اساسی پایبند بمانید.
این روزها، روزهای سختی برای همه ماست و باید بکوشیم تا از آزمون این روزهای دشوار، سربلند بیرون آییم. توفیق شما را در راه گذر از این دوران پر فراز و نشیب از خداوند منان خواستاریم.
پی نوشت: در آخرین روزهای جمع آوری امضاهای این نامه، با خبر شدیم که همه دانشجویان بازداشت شده دانشگاه علوم پزشکی تبریز به قید وثیقه یا غیر آن آزاد شده اند که خبر مسرت بخشی است. آرزوی ما تحقق کامل همه درخواست های مطرح شده در این نامه است.
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در تحریم کلاس‌های درس از تاریخ ۵ آذربرای همراهی و پشتیبانی از خیزش انقلابی مردم ایران واعتراض به سرکوب دانشجویان
بخشی از بیانیه:
"ضمن تسلیت به‌مردم شریف کردستان، همراهی و پشتیبانی خود را از خیزش انقلابی مردم ایران اعلام می‌داریم و در اعتراض به زندانی‌شدن، ضرب‌و‌شتم، ممنوع‌الورودی دانشجو‌ها، گرفتن‌ تعهد‌های اجباری و پادگان شدن دانشکده‌مان، دانشگاه را از تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ به‌مدت ده روز تحریم می‌کنیم."
گزارشی از تجمع ۵ آذر دانشگاه علامه طباطبایی تهران در اعتراض به بازداشت و سرکوب دانشجویان و مردم، همچنین به مناسبت روز جهانی "منع خشونت علیه زنان"
« سیستم فاسد نمی خوایم مهمون قاتل نمی خوایم»
امروز دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی علامه در لابی دانشکده سفره پهن کردند تا نهار بخورند، بعد از ممانعت حراست، به پارک رو به روی دانشکده رفتند و آنجا دور هم نهار خوردند. سپس به دانشکده برگشتند و برای پیگیری وضعیت دانشجوهای بازداشتی، تحصن کردند.
در همین حین متوجه برنامه بسیج شدند، که برای احمد نادری نماینده ی مجلس، جلسه ای با عنوان صدای دانشگاه در خانه ی ملت، ترتیب داده بودند. موقع ورود او به دانشکده شعار دادند، و او همچنان طبق برنامه به سالن مطهری وارد شد. حدود بیست نفر از دانشجویان بسیج، در سالن حاضر بودند، اما از ورود بقیه ی دانشجوها به سالن جلوگیری به عمل آمد.
در همین حین دانشجویان به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان، از دانشجویان دختر خواسته بودند روایت هایی از خشونت هایی که تجربه کرده اند بنویسند و در محل تعیین شده در لابی، بچسبانند.
از این رو رئیس حراست فیزیکی دانشگاه، دانشجویان را تهدید کرده بود که برایشان پرونده تشکیل میدهد و به کمیته انظباطی احضارشان می کند. اما در پایان او ضمانت داد که هیچ خطری هیچ کدام از دانشجویان را تهدید نخواهد کرد و هیچ کس برای این موارد زندانی نخواهد شد. این در حالی است که هفته ی گذشته یکی از دانشجویان پسر، در نزدیکی ورودی‌ دانشکده توسط نیروهای لباس شخصی مورد ضرب و شتم واقع شده و ربوده شده بود، و زمانی که دانشجویان از رئیس دانشکده درخواست پیگیری وضعیت او و دو تن دیگر از دانشجویان بازداشتی را کردند، رئیس دانشکده پاسخ داد: وقتی با تروریست ها همکاری می کند نتیجه همین می شود.
برخی شعارهایی که امروز سر داده شدند:
سیستم فاسد نمی خوایم، مهمون قاتل نمی خوایم
مسئولین دروغگو، حسین بُرزومون کو؟
علامه بیدار می ماند، میلاد را تنها نمی گذارد
گارد چماق به دستان، باید بره گورستان
از آسمان ایران، خون اگر ببارد، علامه متحد قصد تسلیم ندارد.
علامه متحد خار چشم مستبد.
مرگ بر سه فاسد، شاه و شیخ و مجاهد
بهش نگین اعتراض، اسمش شده انقلاب
۵ آذر ۱۴۰۱
تحریم غذا وتجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در اعتراض به مسمومیت غذایی

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در اعتراض به مسمومیت غذایی جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه و عدم مسئولیت‌پذیری و رسیدگی مناسب مسئولین دانشگاه.
دانشجویان معترض خواستار استعفای رئیس دانشگاه شدند.
گزارش رسانه ای شده:
از چهارشنبه هفته گذشته شماری از دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان که عمده آنها را دانشجویان تشکیل می‌دهند دچار مشکلات گوارشی شدند و به مراکز درمانی از جمله مرکز بهداشت این دانشگاه و بیمارستان های خمینی‌شهر مراجعه کردند.
امروز شنبه شماری از دانشجویان در اعتراض به بروز بیماری گوارشی در بین برخی از دانشگاهیان از خوردن غذای سلف دانشگاه امساک کردند و ظرف‌های غذای خود را از محل سِلف به سمت ساختمان مرکزی دانشگاه بر روی زمین قرار دادند و با حضور در مقابل دفتر رییس دانشگاه، خواهان مشخص شدن و اعلام دلیل اصلی شیوع این بیماری شدند.
کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت:
تحریم مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در همبستگی با مردم داغدیده

◾اگرچه مناسبت‌ها فرصتی ارزشمند برای مروری بر آنچه که گذشته و نگاهی به آینده تا مناسبتی دیگر است؛ اما حال در آستانه سوم دسامبر (دوازدهم آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت تقریبا می‌توان گفت که از سال گذشته تا کنون نه تنها دستاوردی برای مرور و بالیدن به آن نداریم بلکه رنج‌های افزونی بر کل جامعه و به ویژه جامعه افراد دارای معلولیت تحمیل شده است.
▪در دو ماه گذشته در کنار جمع کثیری از جانباختگان چند نفر از شهروندان دارای معلولیت را نیز از دست دادیم که آن‌قدر غریبانه از میان ما رفتند حتی اشکهایمان را محکوم به حبس در چشمانمان کردند تا به سوگشان ننشینیم!
▪آری! جمعی از هموطنانمان به گناه فریاد حق‌طلبی کشته،معلول و مجروح و یا بازداشت شدند تا قلم،تن و روان ما یارای اندیشیدن به برنامه‌ها و مراسم مرسوم و بعضا کلیشه‌ای سوم دسامبر را نداشته باشد.
▪از این رو، ضمن تاکید بر احقاق حقوق ملت، و گرامیداشت یاد تمامی جانباختگان،برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت امسال را تحریم کرده و بر ضرورت توانبخشی شهروندانی که در پی حوادث تلخ اخیر معلول گشته‌اند؛ تاکید می‌کنیم.
ناپدیدسازی قهری یک دانشجوی آموزش ابتدایی در چابهار
روز ۴ آذر ماه ۱۴۰۱، دانشجوی بلوچ علیرضا رئیسی دانشجوی رشته ی آموزش ابتدایی دانشگاه چابهار و اهل شهرستان سرباز توسط نیروهای لباس شخصی در شهرستان چابهار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
بر اساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی از لحظه‌ی بازداشت (ربایش قهری) ایشان منتشر شده، اتومبیل پلاک شخصی (منطقه آزاد) را می‌بینیم و فردی مسلح، اما در لباس بلوچ که اقدام به بازداشت ایسن جو.ان دانشجو می‌کنند.
چند تن از کودکان بازداشت شده بلوچ در زاهدان که با وساطت معتمدین آزد شدند
پنج تن از کودکان بازداشت شده بلوچ که روز جمعه ۴ آذر توسط نیروهای نظامی بازداشت شده بودند امروز با پادرمیانی معتمدین آزاد شدند.
بنابر گزارش خبرگزاری‌های محلی، روز گذشته ده‌ها تن از شهروندان زاهدانی که بیشترشان کودک زیر ۱۸ هستند و تعدادی هم مجروح بودند توسط نیروهای نظامی و لباس شخصی بازداشت شدند.
دانشجویان بازداشتی‌ دانشگاه علم و صنعت
#علی_فتاحی، بیست و سومین روز
#ایلیا_تابعی، بیست و هشتمین روز
#محمدمهدی_بصیرت‌نژاد، دهمین روز
#همایون_سلیمانی، بیستمین روز
#علی_منصوری، نهمین روز انفرادی
#امیرحسین_مختاری، دهمین روز
رادبه کشاورز، دانشجوی ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی، روز ۲۳ام مهر ماه توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده است و اکنون در زندان تهران بزرگ( فشافویه) به سر می‌برد.
این دانشجو طی رای بدوی دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس محکوم شده است.
بازداشت و بی‌خبری از سرنوشت دکتر بهروز چمن آرا، استاد دانشگاه کُردستان
بر اساس اخبار رسیده به کانال، دکتر بهروز چمن آرا اهل ایلام و از اساتید گروه زبان و ادبیات کُردی دانشگاه کُردستان و رئیس سابق پژوهشکده کُردستان شناسی، ظهر روز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ پس از بازگشت از جلسه‌ای که با دعوت حامد قادرزاده رئیس جدید دانشگاه کُردستان شرکت کرده بود، بازداشت شده است.
لازم به ذکر است دکتر بهروز چمن آرا یکی از سخنرانانی است که در تجمع ۱ آذر ماه ۱۴۰۱ اساتید دانشگاه کُردستان در اعتراض به سرکوب و بازداشت مردم و دانشجویان، بیانیه اساتید را به زبان آلمانی قرائت کرده‌ است.
حسین مصباحیان استاد گروه فلسفه از دانشگاه تهران اخراج شد
دکتر حسین مصباحیان ، عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، با انتشار متنی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرده که پس از شانزده سال حضور در گروه فلسفه دانشکده ادبیات و تدریس در گروه‌های فلسفه، تاریخ و ایران‌شناسی این دانشکده، «پیگیری مصرانه ریاست فعلی دانشکده ادبیات [عبدالرضا سیف] در از کار انداختن هر سه پرونده تمدید، تبدیل و تغییر وضعیت» باعث شده او «فاقد قرارداد استخدامی و در عمل اخراج شده به حساب» بیاید.
مصباحیان اعلام کرده که دیگر «اندازه اجحاف و ستمگری را از اندازه تحمل خود بیشتر» می‌بیند و «در شرایطی که حقوق مهمتر مردم به رسمیت شناخته نمی‌شود» ناگزیر «از پیگیری‌های بی‌حاصل حقوقی و قانونی» انصراف می‌دهد و از کار در دانشگاه کناره می‌گیرد.
این اولین بار نیست که «پیگیری مصرانه» عبدالرضا سیف منجر به بیرون رانده شدن اساتید از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران می‌شود. در سال ۱۳۸۶ دکتر محمد دهقانی، عضو سابق گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشکده، پیرو شکایت خصوصی عبدالرضا سیف به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران از این دانشگاه اخراج شد. عبدالرضا سیف در سال ۱۳۸۶ مدیرکل اداره آموزش دانشگاه تهران و عضو هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی این دانشگاه بوده است.
آزادی ریحانه معروف به قید وثیقه یک میلیاردی
ریحانه معروف دبیر شورا صنفی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به قید وثیقه یک میلیاردی ازاد شد.
بازداشت بابک نعمت زاده، دبیر آموزش و‌ پرورش در ملکان
بابک نعمت زاده، دبیر آموزش و پرورش شهرستان ملکان نیز در بین بازداشتی های اخیر است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت بازداشت بابک نعمت زاده، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آقای نعمت زاده، همه‌ی دانش‌آموزان و دیگر معلمان زندانی می‌باشد. نیز این شورا خواهان پایان بخشیدن به روند سرکوب معترضان به وضع موجود است.
ناپدیدسازی قهری زوج فعال مدنی در سنندج
چهارشنبه ٢ آذر ماه صهیب نادری، ٣٢ ساله و همسرش بیان صالحی، ٣٠ ساله، زوج فعال مدنی_کارگری توسط نیروهای حکومتی در شهر سنندج ربوده شده‌اند.
صهیب نادری فرزند معلم بازنشسته، مبشر نادری، از معلمان شریف و خوشنام سنندج است. متأسفانه تاکنون از دلایل بازداشت، اتهام‌های انتسابی و محل نگهداری آنان، اطلاعی منتشر نشده.
‌ سوران اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، در زندان تهران بزرگ، مورد ضرب و شتم بازجویان قرار گرفت و وضعیت جسمانی ایشان بسیار وخیم گزارش شده است.
سوران اسکندر لطفی ، سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان روز ۱۶ مهر ماه بدون هیچ مستند قانونی در مریوان و در منزل خود بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. روز ۲۵ آبان به علت کثرت بازداشتی‌های اعتراضات اخیر از بند ۲۰۹ زندان اوین، سوران به زندان بزرگ تهران انتقال داده شد. روحیه‌ی خوب سوران-اسکند لطفی، حس دوستی و حسن اخلاق و رفتار ایشان همواره مورد توجه زندانیان جوان بوده است. متاسفانه زندانبان «زندان بزرگ تهران» مقبولیت و مورد احترام بودن سوران را بر نتابیده و ایشان را به اسم بازجویی فراخواند‌ه‌اند و در اتاق بازجویی ایشان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. شدت شکنجه و کتک‌کاری به حدی بوده است که این معلم بازنشسته در چند روز گدشته وضعیت جسمی وخیمی داشته است و تاکنون هیچ نوع رسیدگی‌ای به وضعیت ایشان و هیچ نوع مداوایی صورت نگرفته است.
انجمن صنفی معلمان مریوان، در خصوص وضعیت سوران اسکندر لطفی ، معلم بازنشسته‌ای که بازجوها پاسخ ۳۰ سال زحمت و دلسوزی ایشان را با مشت و لگدها داده‌اند، ابراز نگرانی شدید کرده است و این برخوردها را بشدت محکوم می‌کند. نیز این انجمن، قوه‌ی قضائیه را مسئول جان سوران اسکندر لطفی می‌داند و خواهان آزادی بی قید و شرط آقای لطفی، و دیگر دانش‌آموزان و معلمان زندانی می‌باشد.
انجمن صنفی معلمان کوردستان_مریوان و سروآباد: وریا غفوری را آزاد کنید
بیانیه انجمن صنفی معلمان کوردستان_مریوان و سروآباد
وریا غفوری را آزاد کنید؛ فریاد “#وریا_را_آزاد_کنید” به این دلیل نیست که وریا فوتبالیست مشهور کورد است بلکه به وریا یک مکتب فکری است, وریا صدای مردم ایران است وریا صدای خفه شده مردم سرکوب شده کوردستان است. دستگیری فوتبالیست مردمی #وریا_غفوری، در حالی رخ داد که مردم کوردستان زیر شدیدترین سرکوب سیستمی هستند که تنها با جانشان در مقابل این سرکوب مقاومت می کنند.
بیان جملات آموزنده و انسانی در قالب بیانیه امروز تهی از فایده است زیرا ما معلمان در سنوات گذشته بارها به وضعی که به امروز منتهی شد و معلوم نیست به کجا ختم شود اعتراض کرده و راهکارهای لازم را ارائه دادیم اما گوش شنوایی نبود. آزادی و آزادیخواهی کلمه ای است که هر دهانی زیبنده بیان آن نیست، اما به دهان کاپیتان وریا غفوری زیبنده بود. وریا در قامت معلمی درس خود را پس داد و گفت: "وقتی اجتماع دچار درد باشد فوتبال برایم معنی ندارد".
درس وریا غفوری و تمام معلمان زندانی درس مهربانی و عشق بود، محور اساسی درس آنها این بود با کودکان مهربان باشید ، عدالت در عمل و آزادی در روش را سرلوحه کار خود قرار دهید کودکان را نکشید، جوانان را سرکوب نکنید ، آزادیخواهان را سپاسگزار باشید. بازداشت وریا غفوری ورزشکار با اخلاق اثبات ناتوانایی و استیصال حاکمیت در مقابل معلمانی است که به حسن رفتار و اسوه اخلاق انسانی اشتهار دارند.
انجمن صنفی معلمان کوردستان_مریوان و سروآباد، #وریا_غفوری، را معلم دانسته و ایشان را با افتخار معلم افتخاری خود معرفی می کنیم و آنچنان که خواهان آزادی همه معلمان در بند از جمله اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه هستیم خواهان آزادی وریا غفوری و همه آزادیخواهان هستیم. بار دیگر اعلام می داریم ما معلمان در کنار مردم بوده و در کنار مردم می مانیم. این انجمن به حاکمیت هشدار می دهد با فشار، ارعاب، تهدید، بازداشت و کشتار جامعه اداره نمی شود پس لازم است از رویکرد سرکوب در کوردستان و سایر نقاط ایران دست بردارید و خواسته های مردم را قبول کنید.
انجمن صنفی معلمان کوردستان، سروآباد و مریوان
5 آذرماه 1401
پیام جمعی از معلمان مهاباد در حمایت از سوران اسکندرلطفی، معلمان زندانی و وریا غفوری
شیر را بر گردن ار زنجیر بود
بر همه زنجیردارن، میر بود
کشتن، حبس و ضرب و شتم، نه اراده های شیفتهٔ آزادی را سست کرده و نه از بزرگی انسان های شرافتمند کاسته است.
بدینوسیله ما جمعی از معلمان شهر مهاباد استان آذربایجان غربی، ضمن اینکه خواستار آزادی بدون قید و شرط معلمان و معترضان و حق خواهان محبوس در زندان هستیم؛ ضرب و شتم سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران کاک اسکندر سوران لطفی، را در زندان شدیدا محکوم می کنیم و نیز به سبب سابقهٔ شریفانه و شرافتمندانهٔ وریا غفوری در صدای بی صدایان بودن و دفاع از حقوق به تاراج رفتهٔ مردمان این مُلک بلا دیده و جفا کشیده و دلجویی از «باوان» دختر خواهر شهیدمان(فرشته احمدی) با حضور در مهاباد، کاک وریا غفوری را به عنوان معلم افتخاری شهر مهاباد، شهر امید و آزادی معرفی می نماییم.
اعتصاب ،تجمع وراهپیمایی کارگران ذوب‌آهن اصفهان برای افزایش دستمزد واعتراض به وعده های توخالی مسئولان

گزارش اختصاصی درباره اعتصاب کارگران ذوب‌آهن اصفهان
بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱، کارگران شیفت صبح تمامی بخش‌های ذوب‌آهن اصفهان در اعتراض به خُلف وعده مسئولین نسبت به تحقق خواست افزایش دستمزد‌ها دست از کار کشیده و مقابل ساختمان اداری توحید که دفتر مدیرعامل در آن قرار دارد تجمع کردند.
مدیران شرکت مجدداً وعده و وعیدهایی اعلام کردند اما کارگران با بی‌اعتمادی به این وعده‌ها از مقابل قسمت اداری به سمت بخش بهره‌برداری راهپیمایی کرده و مسیر چُدن و مذاب را مسدود کرده و موجب توقف هر دو کوره‌ی بلند این بخش‌ها شدند.
درنهایت آقای نادری بعنوان نماینده “شستا” در میان کارگران حاضر شد و اعلام توافق کارفرما را با افزایش مبلغ ۵ میلیون تومان به حقوق ثابت پرسنل ‌گروه زیر ۱۴ و افزایش ۳ میلیون تومانی به حقوق ثابت گروه بالای ۱۴ عنوان کرد. این اعلام افزایش با توافق کارگران مواجه شده و پرسنل محل تجمع را ترک کردند.
لازم به ذکر است که این وعده افزایش حقوق قرار است در واریز حقوق این ماه در روز دهم آذرماه لحاظ شود. کارگران اعلام کرده‌اند چنانچه افزایش حقوق‌ها صورت نگیرد مجدداً دست به اعتصاب خواهند زد.
بنابر گفته‌ی کارگران، در روزهای اخیر فضای حاکم بر‌ مجتمع بسیار امنیتی‌تر شده و حراست مداوماً در حال تهدید و کنترل پرسنل است، به صورتی که امروز با هلی‌شات تجمع کارگران را کاملا زیر نظر داشتند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۵ آذرماه ۱۴۰۱
یادآوری: کارگران ذوب‌آهن اصفهان دست به اعتصاب زدند
بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان‌ماه ۱۴۰۱، کارگران شرکت ذوب‌آهن اصفهان از بخش‌های مختلف شرکت در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع کرده‌اند.
این اعتصاب مطابق فراخوان از پیش اعلام شده کارگران صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که کارگران بخش کک‌سازی شرکت روزهای ۱۷ و ۱۸ آبان دست به اعتصاب و اعتراض زده بودند و مدیران شرکت با اعلام وجود وضعیت بد مالی شرکت به خواسته‌های کارگران بی‌اعتنایی کردند.
همچنین بنابر خبری که به دست ما رسیده امروز مدیریت شرکت برای ممانعت از اعتصاب کارگران اقدام به واریز مبلغ یک میلیون تومان به حساب آنها نموده است. اما کارگران خواستار تحقق مطالباتشان از جمله افزایش دستمزدها، اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل و دیگر خواسته‌هایشان هستند.
اتحادیه آزاد‌ کارگران ایران- ۲۴ آبان ۱۴۰۱

اعتصاب کارگران جوشکار مجتمع فولاد بافق در اعتراض به مرگ ومصدومیت سه همکارشان در حادثه انفجار
بنابر گزارش رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران جوشکار مجتمع فولاد بافق (فولاد ابویی) در اعتراض به عدم رعایت موارد ایمنی که منجر به انفجار و کشته شدن ۲ نفر از همکارانشان شد دست به اعتصاب زده‌اند.
روز گذشته جمعه ۴ آذرماه، سه کارگر جوشکار شاغل در فولاد تکنیک (فولاد ابویی) واقع در مجتمع فولاد بافق که روی کمپرسور ۷۱ مشغول جوشکاری بوده‌اند به علت نشت گاز و انفجار لوله گاز تخلیه نشده در آتش می‌سوزند و متاسفانه #میثم_اسماعیلی همانجا جان می‌بازد و #داریوش_عرب‌زاده هم بعد از چند ساعت جان خود را از دست می دهد. وضعیت جسمی #موسی_یزدان‌پرست هم با ۷۰ درصد سوختگی چندان مناسب نیست.
کارگران این شرکت همیشه معترض بوده‌اند که هیچ مجوزی برای کار در جاهای خطرناک و ریسک پذیر نباید صادر شود و در عین حال آن‌ها را وادار به کار در نقاط خطرناک می‌کنند.
کارگران جوشکار امروز شنبه ۵ آذرماه در این مجتمع فولاد در اعتراض به این وضعیت دست از کار کشیده اند و اقدام به اعتصاب کرده‌اند.
تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازنسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق مقابل ساختمان صندوق در خیابان میرداماد تهران
روز شنبه 5آذر،جمعی ازکارگران بازنشسته صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ‌سازبرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم افزایش 38 درصدی حقوق دست به تجمع مقابل ساختمان صندوق در خیابان میرداماد تهران زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: چرا علیرغم اینکه افزایش مزد مصوب شورایعالی کار برای بازنشستگان سایر سطوح 38 درصد است، مستمری ماهانه‌ی ما فقط ده درصد افزایش یافته است. ما خواستار افزایش قانونی حقوق ماهانه‌ی خود هستیم.
آنها افزودند: برخورداری از مستمری شایسته و متناسب با نرخ تورم، حق تمام بازنشستگان کشور است.
بازنشستگان آینده‌ساز در عین حال مطالبات دیگری از جمله درمان، بیمه تکمیلی و خدمات رفاهی مکفی دارند که از مدیران صندوق انتظار دارند در جهت تحقق این مطالبات اقدام کنند.
+ صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز توسط سازمان امور اداری و استخدامی كشور به عنوان مرجع قانونی و صلاحیتدار در این خصوص بررسی گردید و این سازمان با توجه به ماده 2 قانون تاسیس و اساسنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران طی مجوز 4118 مورخ 1354/12/26 موافقت اصولی خود را با تاسیس صندوق اعلام داشت.
شورای عالی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز در جلسه شماره هشتاد و هشت اسفند ماه هزار و سیصد و پنجاه و چهار ضمن موافقت با تشكیل صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز، آغاز فرآیند اجرایی صندوق را از 1355/01/01 اعلام نمود.
در ادامه نیز پس از تایید و تصویب سی و نهمین جلسه شورای عالی تامین اجتماعی مورخ چهاردهم اردیبهشت ماه هزار و سیصد و پنجاه و شش و موافقت وزارت بهداری و بهزیستی وقت، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی طی مكاتبه‌ای به شماره 1/4062 مورخ 1356/07/02 موافقت خود را با ثبت قانونی صندوق به اداره كل ثبت شركت ها و مالكیت صنعتی اعلام می‌دارد.
کارگران شرکت صنعتی تولیدی مرتب دست به اعتصاب زدند
امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران شاغل در شرکت صنعتی تولیدی مرتب در اعتراض به عدم پرداخت ۹ ماه حقوق دست به اعتصاب زده و مقابل شرکت تجمع برپا کردند.
در روزهای اخیر تاکنون کارگران چندین شرکت فعال در صنعت خودروسازی کشور در اعتراض به عدم ‌رسیدگی‌ به مشکلاتشان دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند.
کارگران شرکت سرماآفرین دست به اعتصاب زدند
امروز شنبه ۵ آذرماه ۱۴۰۱ کارگران شرکت سرماآفرین واقع در شهر صنعتی البرز در اعتراض به سطح نازل دستمزدها اعتصاب کرده و در محوطه کارخانه دست به تجمع زدند.
منبع 2 خبر بالا:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
اعتصاب کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد
روز شنبه 5 آذر، کارخانه لوازم خانگی پارس برای افزایش دستمزد دست از کارکشیدند ودراین واحد تولیدی واقع در در شهر صنعتی البرز قزوین تجمع کردند.
بنا به گزارش های منتشره در شبکه های اجتماعی،در کارخانه لوازم خانگی پارس 600کارگر مشغول بکارندواین .احد صنعتی طی سالیان گذشته بر حجم تولید خود افزوده است، اما این مسئله در دستمزد کارگران تفاوتی ایجاد نکرده است و تنها مدیران و صاحبان آن را فربه‌تر کرده است.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
همکاران قرارداد موقت در فازهای مختلف کنگان و عسلویه در تدارک اعتصاب هستند
در یکی دو روز گذشته پیام های متعددی از همکاران در بخش های مختلف قراردادی و ارکان ثالثی دریافت کردیم که همگی بر آمادگی کارگران برای آغاز اعتصاب ها تاکید دارند.
این پیام ها که از طریق همکاران شاغل در فازهای ۱۱ - ۱۳ - ۲۲ و ۲۴ کنگان و فازهای ۱۵ و ۱۶ برای شورای سازماندهی ارسال شده است به بالاگرفتن نارضایتی از وضعیت قراردادها، نوبت کاری ها و مرخصی دو به دو، محاسبه مبالغ اضافه کاری و مطالبات پاسخ نگرفته قبلی اشاره دارد.
شمار بسیاری از این همکاران ارکان ثالثی هستند که قبلا اعتراضاتی با خواست قرارداد مستقیم داشته اند. در رابطه با خواسته های این همکاران وعده های زیادی داده شده که اجرایی نشده است و اکنون تنها راه در مقابل آنها اعتصاب و بلند کردن صدای اعتراضشان است.
این همکاران در اخباری که برای شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت ارسال کرده اند اطلاع داده اند که به زودی اعتصاب خود را آغاز خواهند کرد و از شورای سازماندهی خواسته اند که تمامی همکارانشان در این منطقه را به پیوستن به اعتصاب دعوت نماید.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت از خواستها و اعتراضات همکاران خود در فاز های مورد اشاره؛ حمایت و پشتیبانی کرده و تمامی کارگران در منطقه کنگان را به این اعتصاب فرا می خواند.
اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش فوری حقوقها، مستقیم شدن قراردادهای کاری و کوتاه شدن دست واسطه های مفتخور، ایمنی محیط کار و غیر امنیتی بودن محیط های کار خواستهایی سراسری است.
از اعتراضات همکاران نفتی در منطقه کنگان با تمام قدرت پشتیبانی کنیم و به آن بپیوندیم.
در اخبار تکمیلی بعدی، روز و زمان دقیق آغاز اعتصاب همکاران فازهای مورد اشاره را به اطلاع خواهیم رساند.
وضعیت بحرانی رضا شهابی
به گزارش رسیده، رضا شهابی از نظر سلامتی در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.
در پی تشدید دردها، رضا شهابی به بیمارستان امام خمینی اعزام شد. پزشک معالج این کارگر زندانی به وی اعلام کرده است که او بایستی بسیار فوری تحت عمل جراحی قرار گیرد. پزشک معالج اعلام کرده که دیسک مهره‌های C4 و C5 به شدت آسیب دیده است و به علت پارگی شدید دیسک‌ها، مهره‌‌های C1 و C2 هم تحت فشار شدید گرفته‌اند و در صورت عمل نشدن به صورت فوری، احتمال پارگی دیسک در این نواحی و صدمات جبران‌ناپذیر وجود دارد.
لازم به ذکر است در پی صدماتی که در سال ۸۹ در حین دستگیری و در دوران بازجویی بر رضا شهابی وارد گردید، وی متعاقبا در آن دوران مورد عمل جراحی کمر و گردن قرار گرفت. متاسفانه شرایط موجود در زندان اوین و فشار بازجویی های طولانی، دردهای گردن و کتف رضا شهابی را تشدید کرد، اما در دوران بازجویی رسیدگی مناسبی به این کارگر زندانی صورت نگرفت.
رضا شهابی، عضو‌هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، از ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، بدنبال پرونده سازی های اخیر وزارت اطلاعات علیه فعالین سندیکایی و معلمان ، بدلیل فعالیتهای سندیکایی و دفاع از حقوق کارگران بازداشت و هفته ها تحت بازجویی های متعدد و شدید قرار داشت که در اعتراض به این وضعیت به مدت ۴۲ روز در بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود.
سندیکای کارگران شرکت واحد نگرانی جدی خود را از تداوم حبس رضا شهابی اعلام‌نموده و‌خواهان عمل جراحی فوری برای شهابی و آزادی ایشان میباشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،
۵ آذر ۱۴۰۱
رونوشت:
فدراسیون جهانی کارگران حمل و‌ نقل
کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارکری
سازمان‌جهانی کار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید