اخباروگزارش های کارگری26-27-28 فروردین ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- از سرگیری اعتراضات اهالی چهارمحال وبختیاری نسبت به انتقال آب از استان و آبگیری تونل گلاب با راهپیمایی وتجمع در میدان قمربنی هاشم شهر کرد - یکشنبه های اعتراضی کارگران بازنشسته:تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق ومستمری وعدم همسان سازیش مقابل سازمان تامین اجتماعی تهران و اداره کل تامین اجتماعی استان های ایلام، خراسان رضوی،خوزستان، کرمانشاه، گیلان، و….

- دومین روزتجمع اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به سطح پایین حقوق،نداشتن امنیت شغلی و مسدود کردن کارت رفت وآمد 30 همکار حق طلب و وعده های توخالی

- دومین روز اعتصاب کارگران راه آهن شمال غرب در اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق ومطالبات دیگر

در دومین روز اعتصاب حقوق اسفند ماه کارگران پرداخت شد

- ادامه تجمع اعتراضی کارگران شرکتی آبفا بهبهان نسبت به تبعیض در پرداخت حقوق و عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی برای دومین روز

- تجمع اعتراضی کارکنان وزارت کشور کهگیلویه و بویراحمد نسبت به حذف فوق العاده شغل مقابل استانداری

- ادامه بی خبری از ناصر امیرلو و محمد ایران‌نژاد از بازداشتی های پارک کرج ونگرانی خانواده هایشان

- دادگاه تجدید نظر حکم یک سال زندان رسول کارگر را تایید نمود.

- بیانیه ی انجمن صنفی معلمان کردستان(سقز وزیویه)در پی صدور رای ناعادلانه علیه رسول بداقی.

- تجمع اعتراضی کامیون‌داران کشور نسبت به افزایش هزینه‌های گمرگ و اسقاط کامیون‌های از رده خارج شده مقابل ساختمان ریاست جمهوری

- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده بهداشت نسبت به امکانات زیستی خوابگاه و وضعیت حمل نقل

،انترنتی و ورزشی

- ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان به کیفیت غذای سلف سرویس با تحریم غذا و چیدنش در محوطه خوابگاه

- جان باختن یک کارگر کارخانه ذوب آهن کوار بر اثر حادثه کاری

*از سرگیری اعتراضات اهالی چهارمحال وبختیاری نسبت به انتقال آب از استان و آبگیری تونل گلاب با راهپیمایی وتجمع در میدان قمربنی هاشم شهر کرد

روز یکشنبه 28 فروردین،جمعی از اهالی چهارمحال وبختیاری با راهپیمایی و برپایی تجمع در میدان قمربنی هاشم شهر کرد اعتراضشان را نسبت به انتقال آب از استان و آبگیری تونل گلاب از سرگرفتند.


بنا به ویدئو های منتشره درشبکه های اجتماعی وگزارشات رسانه ای شده،تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی ازجمله «زنگ خطر بصدا درآمد»، «انتقال آب کوهرنگ، گلاب و بهشت‌آباد مثلث شوم نابودی چهارمحال و بختیاری»،«نه به سد کوهرنگ 3» و سردادن شعارهایی همچون«وای اگر دست به برنوشویم»،«وای اگر ایل من برنو بدست بگیرد»،«مرگ برمافیا»،«مرگ بر خائنین»،«مرگ بر مدیر بی کفایت»،«مرگ بر مدیر بی لیاقت»،«این همه بی عدالتی هرگزندیده ملتی»اعتراض خود را نسبت به طرح‌های انتقال آببنمایش گذاشتند.


تجمع کنندگان اعلام کردند:«ازاین پس منتظر هیچکس نمی نشینیم و خودمان در میدان طرح های مافیارا به خاک وخون می کشیم.»

* یکشنبه های اعتراضی کارگران بازنشسته:

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق ومستمری وعدم همسان سازیش مقابل سازمان تامین اجتماعی تهران و اداره کل تامین اجتماعی استان های ایلام، خراسان رضوی،خوزستان، کرمانشاه، گیلان، و….

روز یکشنبه 28 فروردین برای دومین بار درسال جدید، کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشوربرای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به سطح نازل حقوق ومستمری وعدم همسان سازیش دست به تجمع مقابل مقابل سازمان تامین اجتماعی تهران و اداره کل تامین اجتماعی استان های ایلام خراسان رضوی،خوزستان، کرمانشاه، گیلان، و….در ایلام،مشهد،اهواز،کرمانشاه،رشت و...زدند.

 

*دومین روزتجمع اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به سطح پایین حقوق،نداشتن امنیت شغلی و مسدود کردن کارت رفت وآمد 30 همکار حق طلب و وعده های توخالی

روز یکشنبه 28 فروردین برای دومین روز متوالی، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران نسبت به سطح پایین حقوق،نداشتن امنیت شغلی و مسدود کردن کارت رفت وآمد 30 همکار حق طلب و وعده های توخالی دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند وخواستار پاسخگویی مسئولان شدند.


گزارش های منتشره در شبکه های اجتماعی حاکی از برخورد قهرآمیز نیروهای انتظامی با کارگران معترض در روز شنبه 27 فروردین مقابل استانداری در کلانشهر اهواز می باشد.

روز شنبه 27 فروردین به تجمع کنندگان گفته شد جلسه ای در اداره کار برای رفع مشکل کارگرانی که کارتشان بسته شده است تدارک دیده اند.

پس از حضور جمعی از کارگران در اداره کار به آنها گفته شد که شما مانع تولید هستید و باید طی یک تعهد کتبی متعهد شوید مانع تولید نشوید.

بنابهمین گزارشات، بنقل از مسئولین حراست فرمانداری اهواز روز دوشنبه 29 فروردین جلسه ای متشکل از فرماندار و نماینده اداره کار ،شرکت تشکیل شده و جمعی از کارگرانی که کارتشان بسته شده را به این جلسه دعوت نموده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، امروز یکشنبه 28فروردین‌ماه جلسه‌ی «بررسی و رفع مشکلات کارگران شرکت گروه ملی فولاد ایران و شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان » به ریاست رضا نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان برگزار شد.

کارگران حق طلب فولاد اهواز اعلام کردند در صورت متحقق نشدن خواسته هایشان جمعی از کارگران رهسپار تهران خواهند شد ومقابل مجلس ونهادریاست جمهوری تجمع خواهند کرد.

خواسته های کارگران بشرح زیر اعلام شده است:

1- استمرار تولید ، باز هم تاکید میکنیم استمرار تولید ، اگر معنی آن را متوجه نمیشوید ، منظور از استمرار تولید یعنی اینکه مواد اولیه به خط تولید تزریق شده و محصول تولید کنیم. یعنی اینکه کارگر میخواهد کار کند و تولید دهد.

2- ورود مواد اولیه ، یعنی اینکه ما میخواهیم مواد اولیه وارد شرکت شود تا بتوانیم تولید کنیم.

پس از دو ماه از وعده ورود 100هزار تن شمش توسط شورای تامین هنوز خبری از آن نشده است.

3- ترمیم و تامین قطعات یدکی خطوط تولید ، یعنی اینکه خطوط تولید نیازمند یکسری قطعات و تعمیرات میباشد تا بتوان با آن تولید انجام دهد.

4- اجرای طرح طبقه بندی مشاغل که در قانون نیز آمده و حق کارگر گروه ملی نیز میباشد

5- تعیین تکلیف گروه ملی و خروج از سیطره بانک ملی و بازگشت به بدنه دولت یا یک زنجیره فولادی و عدم دخالت آقای سید کریم حسینی نماینده عده ای خواص در مجلس شورای اسلامی که اینروزها بواسطه افراد ستاد انتخاباتیش که به لطف ایشان به پست و مقامی رسیده اند در تمام امور شرکت دخالت میکند.

*دومین روز اعتصاب کارگران راه آهن شمال غرب در اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق ومطالبات دیگر

در دومین روز اعتصاب حقوق اسفند ماه کارگران پرداخت شد

روزیکشنبه 28 فروردین برای دومین روز متوالی، کارگران راه آهن شمال غرب (زنجان،تاکستان و...)برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت حقوق اسفند ماه 1400 و بن ماه رمضان به مبلغ یک میلیون پانصد هزارتومان وبن نوروز ازرفتن برسرکار خودداری کردند.

شرکت خدمات فنی مهندسی ریل صنعت کاران در دومین روز اعتصاب کارگران حقوق اسفندماه را پرداخت کرد.


*ادامه تجمع اعتراضی کارگران شرکتی آبفا بهبهان نسبت به تبعیض در پرداخت حقوق و عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی برای دومین روز

روز یکشنبه 28 فروردین برای دومین روز متوالی، کارگران شرکتی آبفا بهبهان به تجمعشان در محل کاربرای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به تبعیض در پرداخت حقوق و عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی،ادامه دادند.

کارگران معترض آبفا بهبهان به خبرنگار رسانه ای گفتند:چرا باید حقوق ما کارگران با تاخیر پرداخت شود، علارغم اینکه دریافتی ما از کارگران رسمی پایین‌تر است.

آنها افزودند:علیرغم بیان اعتراضات‌مان، از هیچیک از مدیران و مقامات پاسخ روشنی نگرفته‌ایم.

درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران شرکتی آبفا بهبهان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی

روز شنبه 27 فروردین،جمعی از کارگران شرکتی آبفا(اداره آب و فاضلاب) بهبهان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی دست به تجمع درمحل کارشان زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: با وجود اینکه قبلا اداره آبفای بهبهان برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران وعده داده بود اما هنوز عملیاتی نشده و ما کارگران دوماه مزد معوقه (بهمن واسفند سال1400) طلبکاریم. در عین حال عیدی سال گذشته ما هم پرداخت نشده است.

یکی از کارگران آبفای بهبهان گفت: مشکلات کارگران آبفای بهبهان با 10 تا 15 سال سابقه کار زمانی آغاز شد که با شرکت آبفار ادغام شدیم. در حال حاضر کارگران از شرایط کار خود رضایت ندارند و تقریبا هر چند ماه یکبار حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند. در عین حال میزان دریافتی کارگران پیمانکاری نسبت به سایر کارگران قراردادی به ویژه رسمی‌ها به صورت حداقلی پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه از کارفرما می‌خواهیم مطالباتمان را بپردازد، درپایان گفت: کارگران آبفای بهبهان در یکی دو سال گذشته برای تحقق خواسته‌هایشان چندین بار به دفتر مسئولان مربوطه مراجعه کرده‌اند که در هر نوبت با بی‌توجهی مسئولان روبرو شدند.

*تجمع اعتراضی کارکنان وزارت کشور کهگیلویه و بویراحمد نسبت به حذف فوق العاده شغل مقابل استانداری

روز یکشنبه 28 فروردین،جمعی از کارکنان وزارت کشور کهگیلویه و بویراحمد برای اعتراض به حذف فوق العاده شغل مقابل استانداری در یاسوج تجمع کردند.


یکی از کارکنان استانداری کهگیلویه و بویراحمد به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: با این وضعیت تورم و مشکلات اقتصادی و افزایش هر روزه قیمت ها، بخشی از حقوق کارمندان استانداری حذف شده است، موضوع تجمع امروز کارکنان همین است؛ مبلغی تحت عنوان «فوق العاده شغل» در فیش پرداختی بود که الان آن را حذف کرده اند، همین‌طور یک «فوق العاده خاص» به کارکنان برخی دستگاه ها داده شده ولی به کارکنان استانداری داده نشده است.

*ادامه بی خبری از ناصر امیرلو و محمد ایران‌نژاد از بازداشتی های پارک کرج ونگرانی خانواده هایشان

پس از دو روز از بازداشت مرتضی صیدی همسرم، ناصر امیرلو و محمد ایران‌نژاد می‌گذرد، و ما خانواده‌ها در بی‌خبری و نگرانی به سر می‌بریم. علی‌رغم پیگیری‌های خانواده‌ها از مراجع قضایی و امنیتی، هنوز پاسخ روشنی از مقامات مسئول نگرفته‌ایم.

لازم به ذکر است، که مرتضی از بیماری فشار خون رنج می‌برد، اما ماموران امنیتی قرص‌های مرتضی را تحویل نگرفتند. اعلام می‌کنم، که سلامت جسمی و روحی مرتضی صیدی و رفقایش که در بند هستند، بر عهده‌ی مقام‌های قضایی و امنیتی قرار دارد. همچنین لازم به تأکید است، که مرتضی کارگر ساختمانی است، و جز داشتن دغدغه‌های طبقه‌ی کارگر، «جرمی» مرتکب نشده است.

برگرفته از صفحه‌ی فیسبوک زهرا صادقی همسر مرتضی صیدی

*دادگاه تجدید نظر حکم یک سال زندان رسول کارگر را تایید نمود.

رسول کارگر فعال صنفی فرهنگیان پیشتر به یکسال حبس و تبعید محکوم شده‌بود در دادگاه تجدید نظر حکم تبعید لغو و حکم زندان تایید شده‌است در این حکم ۱۰ ماه از یک سال حکم به مدت ۲ سال تعلیق شده‌است.

شورای هماهنگی ضمن محکوم نمودن این حکم و حمایت از این فعال صنفی اعلام می‌کند جنبش معلمان مقهور این احکام نخواهد شد و پاسخ این هجمه‌‌ها را در تجمع یکم اردیبهشت محکم خواهد داد.

*بیانیه ی انجمن صنفی معلمان کردستان(سقز وزیویه)در پی صدور رای ناعادلانه علیه رسول بداقی.

صدور حکم ظالمانه، غیرواقعی ودبه دور از اصول صحیح حاکم بر آیین دادرسی مبتنی براصول قانون اساسی وقوانین موجود، برای رسول بداقی، از سوی دستگاه قضایی که اصولاً می‌بایست حامی و پرچمدار حق‌محوری وقانون‌محوری در کشور باشد، بیش از هر واقعیت دیگری، نشانگر عدم استقلال سیستم قضایی کشور بوده و بار دیگر نشان داد که دستگاه قضایی کشور، به شدت تحت نفوذ نهادهای امنیتی قرار داشته و به هیج وجه، قادر به دفاع از حقوق عامه‌ی جامعه، در مقابل قانون‌گریزی‌ها وقانون‌شکنی‌های دستگاه حاکم نمی‌باشد. اگر چه به خوبی نمایان است که صدور این حکم ظالمانه برای رسول بداقی تنها مجازات او نیست، بلکه دهن کجی واضح به بخش عظیمی از جامعه فرهنگیان است که اعتراض خود نسبت به وضعیت موجود را بارها و بارها در کنار رسول بداقی و رسول بداقی ها به گوش ناشنوای مسئولین رسانده‌اند، بدون شک هدف این حکم، خاموش کردن جنبش معلمان ایران است، هدفی که امید است در سایه‌ی اتحاد معلمان ایران زمین و به میدان آمدن خیل عظیم همکارانی که تاکنون علی رغم نارضایتی از وضعیت موجود، رسماً به عرصه‌ی مطالبه‌گری حقوق اساسی خود ورود ننموده‌اند، عقیم گشته و با حمایت همه جانبه و سراسری از رسول بداقی در تجمعات پیش‌رو زمینه‌ی شکسته شدن حکم ایشان، درفرایند تجدید نظر فراهم گردد. بار دیگر تاُکید می‌کنیم، صدور حکم ۵ ساله زندان برای رسول بداقی و ممنوع‌الخروجی و ممنوعیت زندگی برای او در تهران و شهرستان‌ها واستان‌های همجوار، آنهم به خاطر عضویت در تشکل‌های صنفی و مطالبه‌گری حقوق صنفی که براساس اصول۲۶ و۲۷ قانون اساسی، کاملاً قانونی می‌باشد، نشانه‌ی بارز عملکرد فراقانونی دستگاه قضا و ترتیب‌اثر دادن به درخواست نهادهای امنیتی می‌باشد، رویه‌ای که متاُسفانه در روند پرونده‌سازی برای سایر فعالین صنفی نیز، به وضوح قابل مشاهده است. لذا به عنوان انجمن صنفی معلمان کردستان(سقز وزیویه)، وعضوی از خانواده بزرگ تشکل‌های صنفی معلمان سراسر کشور، چنین حکم سنگینی علیه رسول بداقی را حکم علیه مطالبه‌گری صنفی و حق‌خواهی معلمان می‌دانیم و نارضایتی خود را نسبت به این رویه نادرست و ناعادلانه، اعلام می داریم و اعلام می‌کنیم که از تمام ظرفیت خود برای روشنگری و آگاهی‌بخشی به بدنه‌ی جامعه، در این راستا استفاده خواهیم نمود.

انجمن صنفی معلمان کردستان(سقز وزیویه)

۱۴۰۱/۰۱/۲۸

*تجمع اعتراضی کامیون‌داران کشور نسبت به افزایش هزینه‌های گمرگ و اسقاط کامیون‌های از رده خارج شده مقابل ساختمان ریاست جمهوری

روز یکشنبه 28 فروردین،جمعی از کامیون‌داران کشوربرای اعتراض به افزایش هزینه‌های گمرگ و اسقاط کامیون‌های از رده خارج شده مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند.

‌بنابه گزارش رسانه ای شده،طی دو سال زمان ترخیص کامیون‌ها، هزینه قیمت اسقاطی که رانندگان برای پلاک شدن آنها به راهداری پرداخت شده از 250 میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافته است.

*تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده بهداشت نسبت به امکانات زیستی خوابگاه و وضعیت حمل نقل،انترنتی و ورزشی

روزیکشنبه 28 فروردین،حدود 250 دانشجوی دانشکده بهداشت اوز زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان برای اعتراض به به امکانات زیستی خوابگاه و وضعیت حمل نقل،انترنتی و ورزشی در دانشکده تجمع کردند.


براساس گزارش رسانه ای شده،این تجمع در پی تشدید مشکلات خوابگاهی، رفاهی و حمل و نقل دانشکده بهداشت و عدم رسیدگی مسئولان مربوطه صورت گرفت.

دانشجویان با تجمع در محوطه دانشکده بهداشت اوز خواهان رسیدگی به مشکلات رفاهی این دانشگاه شدند.

از جمله مهم‌ترین مشکلات می‌توان به ظرفیت خوابگاه‌ها، آنتن‌دهی اینترنت در خوابگاه، فقدان امکانات رفاهی و ورزشی و عدم تعامل با دانشجویان اشاره کرد.

*ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان به کیفیت غذای سلف سرویس با تحریم غذا و چیدنش در محوطه خوابگاه

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان درادامه اعتراضاتشان نسبت به کیفیت غذای سلف سرویس ازجمله تهیه طوماری با 600 امضا دست به تحریم غذا و چیدنش در محوطه خوابگاه زدند.


*جان باختن یک کارگر کارخانه ذوب آهن کوار بر اثر حادثه کاری

روزیکشنبه 28 فروردین، یک کارگر کارخانه ذوب آهن کوار واقع در استان فارس براثر حادثه کار جان خودراازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

- جاری شدن دوباره آب زاینده رود برای 10 روزبدنبال از سرگیری تجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهان نسبت به عدم تخصیص حق آبه - بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون ادامه اعتراضات صنفی- ادامه اعتراضات کارگران پروژه ای نسبت به عدم افزایش حقوق با اعتصاب کارگران شرکت پتروصنعت اروند سایت 1 پتروشیمی بوشهر- تجمع اعتراضی کارگران شرکتی آبفا بهبهان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی

- ادامه کنش های کارگران پیمانی شهرداری منجیل برای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم و رفع تبعیض درپرداخت حقوق

- ادامه اعتراضات کارگران شهرداری ایرانشهر نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق ،13 سال عیدی وماه ها حق بیمه زیرسایه سکوت مصلحتی مسئولان

- تجمع اعتراضی سراسری وهمزمان داروسازان کشور نسبت به سطح حقوق و عملکرد انجمن داروسازان مقابل سازمان غذا و دارو

- اخراج تعدادی ازکارگران شرکت دخانیات ایران و جذب 300نفر از توصیه‌شدگان

- کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران :

همراهی جمعی از همکاران و اعضای هیت مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان با صلاح آزادی

- محکومیت رسول بداقی به 5 سال حبس و دو سال تبعید به استان‌های غیرهمجوار تهران و ممنوع الخروجی دردادگاه بدوی

- آخرین اخبار درباره بازداشتی های یکی از پارک‌های کرج:

1- تکرار دستگیری های زنجیره اي اول ماه می

2- آزادی امیر عباسی و تداوم بازداشت مرتضی صیدی، امیر امیرقلی، محمد ایران‌نژاد، سارا عسگری و ناصر امیرلو

3- امیر امیرقلی آزاد شد

4- سارا عسگری آزاد شد

- کانون نویسندگان ایران:جان علیرضا ثقفی در خطر است

- گزارش پزشکی قانونی در رابطه با خطر جانی علیرضا ثقفی

- ادامه تجمعات اعتراضی اهالی سراوان رشت وجلوگیری از حمل زباله به منطقه

- تجمع اعتراضی مرغداران استان چهارمحال بختیاری نسبت به کمبود نهاده‌های دامی، ممنوعیت خروج مرغ از استان ، پایین بودن قیمت وعدم خرید تضمینی مرغ توسط شرکت پیشتیبانی امور دام مرغ مقابل استانداری

- جان باختن یک کارگرمقنی در حادثه ریزش چاه فردیس

*جاری شدن دوباره آب زاینده رود برای 10 روزبدنبال از سرگیری تجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهان نسبت به عدم تخصیص حق آبه+

بدنبال از سرگیری تجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهان نسبت به عدم تخصیص حق آبه درسال جاری،حدود 45 میلیون مترمکعب آب زاینده‌رود به مدت 10روز تا 5 اردیبهشت ‌ماه جاری خواهد شد.

بنابه گزارشات منتشره ،خروجی سد زاینده‌رود برای نوبت سوم کشت شرق اصفهان از بامداد 26 فروردین‌ماه افزایش یافته است.

براین اساس بدنبال حق طلبی کشاورزان اصفهان با از سرگیری برپایی تجمعات اعتراضی نسبت به عدم تخصیص حق آبه پس از تعطلات سال نو، آب در رودخانه زاینده رود دومین بار در فروردین ماه امسال جاری شد تا در دوره‌ای 10 روزه 45 میلیون مترمکعب آب برای آبیاری نوبت سوم مزارع شرق و باغ‌های غرب اصفهان تخصیص پیدا کند.

+ادامه اعتراضات کشاورزان اصفهان نسبت به عدم تخصیص حق آبه با برپایی تجمع مقابل ساختمان های مدیریت کشاورزی و استانداری

روزهای دوشنبه وسه شنبه 22و23 فروردین، کشاورزان اصفهان در ادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم تخصیص حق آبه دست به تجمع مقابل ساختمان های مدیریت کشاورزی و استانداری زدند.


براساس گزارش رسانه ای شده،با بسته شدن دریچه سد زاینده رود و خشک شدن چندین باره این رودخانه، کشاورزان اصفهان بازهم مقابل استانداری تجمع کردند و خواهان دریافت حقابه هایشان شدند.

روز گذشته نیز کشاورزان اعتراض شان به وضعیت آب را با تجمع در مدیریت کشاورزی شهرستان اصفهان اعلام کردند.

دریچه سد روز 15 فروردین ماه بسته شد، درحالی که کشاورزان اعلام کرده بودند برای به نتیجه رسیدن محصولات شان، باید آب تا خردادماه باز بماند.

+تجمع اعتراضی کشاورزان شرق اصفهان نسبت به عدم تداوم جریان آب زاینده‌رود مقابل دادگستری

روز دوشنبه 15 فروردین،جمعی از کشاورزان شرق اصفهان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم تداوم جریان آب زاینده‌رود دست به تجمع مقابل دادگستری زدند وخواستار ادامه جریان آب در زاینده رود حداقل تا نیمه خرداد ماه شدند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،طبق وعده استانداری در 10 روز اول فروردین آب در زاینده رود جاری بود تا به اراضی شرق اصفهان برسد، اما یکی از کشاورزان اصفهان گفت: آب حداقل تا نیمه خرداد باید جریان داشته باشد تا نیاز کشاورزان، به ویژه گندم کاران برطرف شود.

وی افزود:در حال حاضر 30 درصد اراضی شرق اصفهان زیر کشت غله و گلرنگ رفته و اگر جریان آب زاینده رود بسته شود، کشت کشاورزان آسیب زیادی می‌بیند و عملا باز کردن آب در همین چند روز هم بی فایده خواهد بود.

*بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون ادامه اعتراضات صنفی

همکاران عزیز، معلمان شاغل و بازنشسته!

درود بر شما

سال گذشته ، سال خیزش و اعتلای جنبش معلمان برای تحقق مطالباتی بود که یک دهه از عمر آن‌ها می‌گذرد.

مطالباتی که جزو حقوق اولیه معلمان است، اما توسط حاکمیت در دولت‌های مختلف به گروگان گرفته‌شده است.

در همین راستا در سال ۱۴۰۰ شورای هماهنگی با حمایت معلمان مطالبه گر و معترض توانست یازده تجمع سراسری را سازمان‌دهی و رهبری نماید و مطالبات فرهنگیان بازنشسته و شاغل را در کنار حق آموزش رایگان به گوش جهانیان برساند.

امروز هیچ فردی از حاکمان نمی‌تواند مدعی شود که از خواسته ی معلمان بی‌خبر است و ما در سال گذشته با تمام مسئولان اتمام‌حجت نمودیم.

فرهنگیان شریف ، همانطور که خود بهتر می دانید، شورا ظرفی تشکیلاتی است که به ما قدرت سازمان‌دهی و فراخوان می‌دهد، پس ضروری است هم شورا و هم تشکل‌های عضو شورا ، در راستای انسجام ارکان خودبیشتر تلاش نمایند.

در همین راستا پس از تجمع باشکوه اسفندماه، شورای هماهنگی بنا بر اساسنامه و ضرورت بازسازی تشکیلاتی، برای برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده تلاش نمود ولی متأسفانه نهادهای حاکمیتی و امنیتی مانع برگزاری مجامع شورا شدند.

در چنین شرایطی ضرورت دیدیم که فعلاً از برگزاری مجمع چشم‌پوشی نموده و بر پیگیری مطالبات متمرکز شویم، و با توجه به ‌پیش رو بودن هفته معلم و ضرورت ادامه کنشگری، با رأی قاطع اعضای شورا و خواست معلمان، ادامه اعتراضات در دستور کار شورای هماهنگی قرارگرفت و برگزاری مجمع به فرصتی مناسب موکول شد.

مروری بر اعتراضات در سال گذشته نشان می‌دهد که بازنشستگان عزیز چگونه در شرایط کرونایی پای مطالبات ایستادند، اما نه‌تنها همسان‌سازی اجرا نشد بلکه با رشد نرخ تورم این عزیزان بیش از گذشته به زیرخط فقر رانده شدند و امروز زندگی با این سطح از درآمد عملاً برایشان غیرممکن شده است.

در مورد معلمان شاغل هم دیدیم که چگونه رتبه‌بندی را سلاخی کردند و با آیین‌نامه ناکارآمد عملاً در پی آن هستند که اقلیتی از افزایش حقوق اندک برخوردار شوند.

این شکل از رتبه‌بندی هرگز مورد قبول فرهنگیان نبوده است.

اما بی‌توجهی حاکمیت به این مطالبات محدود نمی‌گردد و این روزها شاهد آن هستیم که تیمی مافیایی صندوق ذخیره فرهنگیان را هدف قرار داده‌اند، همان‌هایی که در ادامه سیاست‌های پولی سازی و خصوصی‌سازی آموزش دولت قبل به دنبال سلب حق آموزش رایگان و باکیفیت هستند و حتی در مناطق محروم تحت عناوین مختلف از والدین پول می‌گیرند.

در کنار این مطالبات ما مدام بر آزادی معلمان زندانی و توقف احضار فعالان صنفی و لغو احکام زندان معلمان تاکید نمودیم اما از اسفندماه تاکنون نه‌تنها معلمان زندانی آزاد نشدند بلکه ده ها معلم احضار و دادگاهی شدند و همچنان این خط سرکوب و ارعاب ادامه دارد.

مجموع این شرایط باعث شده است که امروز اعلام کنیم:

۱. هیچ‌یک از مطالبات سال گذشته فرهنگیان تحقق‌نیافته است.

فرهنگیان خواهان اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و بعد از اجرای این قانون و اعمال رتبه‌بندی و همسان‌سازی واقعی باید حقوق هر معلم بازنشسته و شاغل به‌ویژه معلمان تازه استخدام و معلمان غیررسمی به بالای خط فقر برسد.

پاداش پایان خدمت بازنشستگان 1400 و معوقات حق التدریس پرداخت شود ، همچنین معلمان استخدام موقت بطور رسمی پذیرفته شوند.

۲.حق برخورداری از آموزش رایگان و باکیفیت به‌خصوص در مناطق محروم یک حق انسانی و همگانی است و در اصل ۳۰ قانون اساسی به‌صراحت بر آن تاکید شده است.

ما همچنان این حق را به‌عنوان یک مطالبه ی جدی پیگیری می‌کنیم و از والدین محترم و دانش آموزان می‌خواهیم در این مسیر شورا را همراهی کنند و از پرداخت هر نوع وجهی به مدارس دولتی خودداری نمایند.

هیچ مدیری حق ندارد از دانش‌آموزی تحت هر عنوانی پول دریافت نماید.

۳.تمام دارایی و املاک وزارتخانه جزئی از مالکیت عمومی است و وزارتخانه حق ندارد تحت عناوینی مانند واگذاری به بخش خصوصی به آنان دست‌درازی نموده و به‌صورت رانتی در اختیار مافیا قرار دهد.

فرهنگیان با هرگونه تغییر مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان مخالف بوده و کلیه دارایی صندوق و زیرمجموعه‌های آن متعلق به فرهنگیانی است که در روز اول در این صندوق سرمایه‌گذاری نموده‌اند.

۴.معلمان زندانی نماد و سمبل جنبش معلمان هستند ، ما برای آزادی آنان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، آنان باید بدون فوت وقت آزاد شوند .

احضار ، پرونده‌سازی ، بازداشت و تهدید معلمان متوقف‌شده و احکام ظالمانه علیه فعالان صنفی لغو شود.

5 .مهم‌ترین عامل موفقیت معلمان، داشتن تشکل‌های مستقل از حاکمیت است.

ما بر حق برخورداری از تشکل مستقل و قدرتمند تاکید داریم و حاکمیت نمی‌تواند این حق قانونی و صنفی را از ما سلب نماید.

ما از همه معلمان در هر شهرستان و استان که تشکل ندارند خواهشمندیم، که کانون‌ها یا انجمن‌های صنفی مستقل تشکیل داده و به شورای هماهنگی بپیوندند.

فرهنگیان شریف!

با توجه به موارد فوق شورای هماهنگی قصد دارد به خاطر عدم تحقق مطالبات و بی‌توجهی حاکمیت، به اعتراضات خود به‌صورت مداوم تا رسیدن به هدف ادامه دهد.

درهمین راستا شورای هماهنگی به تمام فرهنگیان شاغل وبازنشسته در ایران فراخوان می‌دهد که درتجمع روز پنجشنبه، اول اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ ، قدرتمندانه ومتحد شرکت نمایند.

مکان تجمع

مراکز استان‌ها: اداره کل آموزش‌وپرورش

شهرستان‌ها: اداره آموزش‌وپرورش

تهران: جلوی وزارت آ.پ ( خ سپهبد قرنی)

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۶ فروردین ۱۴۰۱

*ادامه اعتراضات کارگران پروژه ای نسبت به عدم افزایش حقوق با اعتصاب کارگران شرکت پتروصنعت اروند سایت 1 پتروشیمی بوشهر

روز شنبه 27 فروردین،کارگران شرکت پتروصنعت اروند سایت 1 پتروشیمی بوشهربا انتشار گزارشی در شبکه های اجتماعی بشرح زیراز اعتصابشان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد،خبردادند:

ما حدوده 70 نفرهستیم و سایت 1 پتروشیمی بوشهر برای شرکت پتروصنعت اروند کارمیکنیم

بعداز حدوده یک ماه که از سال جدید میگذره امروز وایسادیم که تکلیف حقوق جدید مشخص بشه ولی طبق معمول سرپرست کارگاه دنبال بهانه بود ،ماهم همگی ترک کار کردیم و اومدیم خوابگاه .

از دوستان و همکارانی که توی منطقه ی عسلویه و کنگان و سایت 1 پتروشیمی بوشهر و برای شرکتهای کیان نصب و سازه پاد و جهانپارس و استیم کارمیکنن تقاضا میکنیم با دیگر دوستان همکاری کنن که هرچه زودتر تکلیف حقوق جدیدمون معلوم بشه .

چون همگی ادعا دارن که هنوز هیچ شرکتی اعلام حقوق نکرده ،پس بهتره با هماهنگ بودنمون این بهانه ی بچگانه رو ازشون بگیریم و مجبور بشن هرچه سریعتر قرارداد جدید باافزایش حقوق جدید رو اعمال کنن.

درهمین رابطه:اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد

+کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد دست از کار کشیدند

امروز جمعه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ حدود ۴۰۰ نفر از کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان که در استخدام شرکت مبین صنعت و پیمانکاری ممبینی هستند، در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال جدید دست از کار کشیدند و به صورت جمعی تسویه حساب کردند.

کارگران پروژه‌ای شاغل در این شرکت روز گذشته خواستار افزایش ۵۷ درصدی دستمزد‌ها شدند اما پیمانکار تنها حاضر به افزایش ۱۰ درصدی به دستمزد کارگران شد که حدود ۴۰۰ نفر از این کارگران در اعتراض به عدم افزایش دستمزد مطالبق خواسته‌شان دست از کار کشیده و تسویه حساب نمودند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران– ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

++شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:

بنا بر اخبار منتشره حدود ۴۰۰ نفر از همکاران پروژه ساخت مخازن در پالایشگاه آدیش کنگان ( پیمانکاری جمشید ممبینی ؛ شرکت مبین صنعت کوشای اسپانه) امروز جمعه ۲۶ فروردین‌ در حرکتی اعتراضی کار را تعطیل و با پیمانکار پروژه تسویه حساب کرده اند.

اعتراض این همکاران به عدم افزایش ۵۷ درصدی دستمزد‌ها از سوی کارفرما بوده است.

پیمانکار پروژه فقط حاضر به افزایش ۱۰ درصدی دستمزدها بوده که مورد موافقت کارگران قرار نگرفته است.

*تجمع اعتراضی کارگران شرکتی آبفا بهبهان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی

روز شنبه 27 فروردین،جمعی از کارگران شرکتی آبفا(اداره آب و فاضلاب) بهبهان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی و وعده های توخالی دست به تجمع درمحل کارشان زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: با وجود اینکه قبلا اداره آبفای بهبهان برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران وعده داده بود اما هنوز عملیاتی نشده و ما کارگران دوماه مزد معوقه (بهمن واسفند سال1400) طلبکاریم. در عین حال عیدی سال گذشته ما هم پرداخت نشده است.

یکی از کارگران آبفای بهبهان گفت: مشکلات کارگران آبفای بهبهان با 10 تا 15 سال سابقه کار زمانی آغاز شد که با شرکت آبفار ادغام شدیم. در حال حاضر کارگران از شرایط کار خود رضایت ندارند و تقریبا هر چند ماه یکبار حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند. در عین حال میزان دریافتی کارگران پیمانکاری نسبت به سایر کارگران قراردادی به ویژه رسمی‌ها به صورت حداقلی پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه از کارفرما می‌خواهیم مطالباتمان را بپردازد، درپایان گفت: کارگران آبفای بهبهان در یکی دو سال گذشته برای تحقق خواسته‌هایشان چندین بار به دفتر مسئولان مربوطه مراجعه کرده‌اند که در هر نوبت با بی‌توجهی مسئولان روبرو شدند.

*ادامه کنش های کارگران پیمانی شهرداری منجیل برای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم و رفع تبعیض درپرداخت حقوق

روز شنبه 27 فروردین، کارگران پیمانی شهرداری منجیل دراستان گیلان از ادامه کنش های دامنه دارشان برای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم و رفع تبعیض درپرداخت حقوق ،خبردادند.

این کارگران به خبرنگاررسانه ای گفتند: نزدیک به 32 نفر هستیم که برابر مقرارت قانون کار در مجموعه شهرداری منجیل مشغول کار هستیم.

آنها افزودند:در نتیجه حضور پیمانکار مطالباتشان به صورت حداقلی پرداخت می‌شود و این موضوع آن‌ها را در شرایط بد مالی قرار داده است.

آنها ادامه دادند:فاصله حقوق یک کارگر قرارداد مستقیم با شرکتی حدود دو تا سه میلیون تومان است بنابراین سالهاست ما کارگران خدماتی شهرداری منجیل تحت مسئولیت یک شرکت واسطه‌ای مشغول کار بوده‌ایم، شرکتی که به بهانه تامین نیرو عملا هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارد و فقط هر ماه بخش از حقوق ما را برداشت می‌کند.

یک کارگر پیمانکاری شهرداری منجیل با بیان اینکه بارها مسئله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از شهرداری و شورای اسلامی شهر منجیل مطالبه کرده‌ایم، افزود: با وجود آنکه مدیریت شهرداری منجیل با سرپرستی اداره می‌شود اما ما کارگران خواستار رفع تبعیض با عقد قرارداد مستقیم با شهرداری هستیم که یک خواسته قانونی است.

او افزود: در چند سال گذشته حقوق کارگران پیمانی معمولا با سه تا شش ماه تاخیر پرداخت می‌شد اما حقوق کارکنان و کارگران قرارداد مستقیم شهرداری تقریبا به‌روز بوده است. آخرین حقوقی که چند روز پیش ما دریافت کرده‌ایم حقوق بهمن 1400 بود و خبری از پرداخت مابقی مطالباتمان نیست.

اواضافه کرد:علاوه بر پرداخت دستمزدهای پایین، مسئله فقدان امنیت شغلی نیز ازجمله نگرانی‌های کارگران پیمانکاری شهرداری منجیل است. به عنوان نمونه قراردادهای کوتاه‌مدت موجب شده امنیت شغلی کارگران از دست برود. این درحالی‌ست که در طول این سال‌ها بارها کارگران شاهد بوده‌اند بعد از خاتمه قرارداد، از میان همکارانشان شماری به عنوان نیروی مازاد معرفی و در نتیجه بیکار شده‌اند.

*ادامه اعتراضات کارگران شهرداری ایرانشهر نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق ،13 سال عیدی وماه ها حق بیمه زیرسایه سکوت مصلحتی مسئولان

روز شنبه 27 فروردین،کارگران شهرداری ایرانشهردر استان سیستان و بلوچستان برای باری دیگر اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق ،13 سال عیدی وماه ها حق بیمه زیرسایه سکوت مصلحتی مسئولان ابرازکردند.

تعدادی از کارگران شهرداری ایرانشهر درگفتگوباخبرنگاررسانه ای ضمن بیان مشکلاتی که در نتیجه‌ عدم دریافت 5 ماه حقوق بر آن‌ها تحمیل شده است، خواستار رسیدگی بازرسان اداره کار به وضعیت مطالبات معوقه خود شدند.

یکی از کارگران با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان استانی در واکنش به اخباری که در شش ماه گذشته در مورد شرایط سخت زندگی کارگران شهرداری ایرانشهر در نتیجه عدم دریافت چندین ماه حقوق منتشر شده است، گفت: از بازرسی وزارت کار می‌خواهیم با ورود به شهرداری ایرانشهر به روند پرداخت حقوق کارگران شاغل در آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: 5 ماه حقوق (با احتساب فروردین ماه سال جاری) و 13 سال عیدی از شهرداری طلبکاریم که فقط شهرداری قبل از سال نو حدود یک میلیون تومان به حساب حدود 650 کارگر به صورت علی‌الحساب پرداخت شده و هیچ خبری از پرداخت 4 ماه حقوق سال گذشته و عیدی و پاداش، علیرغم اینکه کمتر از سه روز تا پایان فروردین ماه سال 1401 داریم؛ نیست.

او گفت: شرایط زندگی کارگران شهرداری ایرانشهر به دلیل‌ عدم پرداخت حقوق، عیدی و بیمه خوب نیست و از این بابت جا دارد وزارت کار؛ بازرسان خود را روانه شهرداری ایرانشهر کند.

این کارگر با بیان اینکه باید مشخص شود تا چه زمانی معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود، گفت: 13سال است، شهرداری ایرانشهر به ما کارگران عیدی نمی‌دهد و آغاز سال جاری را همانند سالهای گذشته بدون عیدی و حقوق سپری کردیم. در حال حاضر هم که ماه مبارک رمضان است، سفره‌هایمان خالی‌تر از همیشه است.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران؛ همه کارگران این مجموعه در فصل گرما و سرما برای رفاه مردم و زیباسازی فضای شهر بدون هیچگونه تعطیلی و ایجاد وقفه در کارمان هر روز از صبح تا عصر تلاش می‌کنند بدون اینکه زحمتشان به چشم بیاید و همیشه دغدغه قرارداد، حقوق، عیدی و امنیت شغلی دارند. حال سوال این است که چرا قانون برای ما کارگران شهرداری ایرانشهر رعایت نمی‌شود؟ تکلیف ما کارگران چه زمانی مشخص خواهد شد؟

*تجمع اعتراضی سراسری وهمزمان داروسازان کشور نسبت به سطح حقوق و عملکرد انجمن داروسازان مقابل سازمان غذا و دارو

روز شنبه 27 آبان،جمعی از داروسازان کشور برای اعتراض به سطح حقوق و عملکرد انجمن داروسازان همزمان در تعدادی از استان ها دست به تجمع مقابل سازمان غذا و داروزدند.

داروسازان تجمع کننده که نسبت به حقوق‌های تعیین شده توسط انجمن داروسازان معترضند به خبرنگاررسانه ای گفتند:

طی چند سال گذشته وضعیت معیشتی داروسازان تضعیف شده است و حقوق‌های پرداخت شده در شأن پزشکان داروساز نیست.

آنها افزودند: داروسازان از رتبه‌های برتر کنکور و نخبگان کشور هستند اما آنطور که باید و شایسته است حقوق دریافت نمی‌کنند.

پزشکان داروساز معترض ادامه دادند:وضعیتِ بد درآمدی و سرخوردگیِ داروسازان از کار و ناامیدی از آینده‌ی شغلی، مهاجرت این گروه را طی سالهای اخیر تشدید کرده است.

آنها اضافه کردند: بیش از 16 ماه است که به بهانه‌های واهی انتخابات انجمن داروسازان برگزار نمی‌شود. اعضای فعلی انجمن داروسازان با رای 5 درصد از داروسازان انتخاب شده‌اند و ما خواهان برگزاری انتخابات مجدد برای تعیین اعضای جدید هستیم.

این داروسازان با انتقاد به عملکرد انجمن داروسازان ،افزودند: این انجمن در تعیین حقوق داروسازان کشور به منافعِ داروخانه‌داران توجه می‌کند و توجهی به معیشتِ داروسازان ندارد.

آنها درخاتمه گفتند:افزایشِ حقوق آن‌ها بار مالی به دولت و مردم تحمیل نمی‌کند و صرفا باید از سود نجومیِ صاحبانِ داروخانه به حقوق داروسازان اضافه شود تا از مهاجرت نخبگان جلوگیری شود و داروسازان خدمات بهتر و با کیفیت‌تری در داروخانه‌ها به مردم ارائه دهند و انگیزه‌ی بیشتری برای کار داشته باشند.

*اخراج تعدادی ازکارگران شرکت دخانیات ایران و جذب 300نفر از توصیه‌شدگان

قرارداد تعدادی ازکارگران شرکت دخانیات ایران برای سال جدید تمدید نشده است و از بعد از تعطیلات نوروزاجازه‌ی ورود به شرکت را پیدا نکردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 27 فروردین،بدنبال جذب 300نفر از توصیه‌شدگان در شرکت دخانیات ایران ده‌ها نفر ازکارگران با سابقه اخراج شدند.

*کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران :

همراهی جمعی از همکاران و اعضای هیت مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان با صلاح آزادی

امروز شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ساعت ده صبح آقای صلاح آزادی (معلم) با همراهی عده ای از همکاران و اعضای هیت مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان در بازپرسی شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان مریوان برای دفاع از اتهامهای انتسابی حضور و در پایان بازپرسی با قید کفالت تا برگزاری دادگاه آزاد شدند.

سپاس از تمام دوستان وکنشگرانی که آقای آزادی را همراهی کردند.

*محکومیت رسول بداقی به 5 سال حبس و دو سال تبعید به استان‌های غیرهمجوار تهران و ممنوع الخروجی دردادگاه بدوی

رامین صفر نیا وکیل رسول بداقی در توییتی اعلام کرد که موکلش رسول بداقی بابت اجتماع و تبانی به چهار سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی به یک سال حبس محکوم شده است.آقای بداقی همچنین به منع خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان هم جوار به مدت دو سال محکوم شده است.این حکم بدوی است و قابلیت اعتراض در دادگاه تجدید نظر دارد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن این حکم غیر عادلانه و حمایت همه جانبه از رسول بداقی چهره شناخته شده و هزینه داده و فداکار جنبش معلمان ایران اعلام می کند که معلمان مطالبه گر در تجمع ۱ اردیبهشت در سراسر کشور با اعلام حمایت قاطع خود از رسول بداقی بر ناحق بودن این حکم تاکید خواهند داشت و با حمایت خود از چهره پیش تاز جنبش معلمان حق طلب ایران شرایط شکستن این حکم ظالمانه را در دادگاه تجدید نظر فراهم خواهند آورد.

*آخرین اخبار درباره بازداشتی های یکی از پارک‌های کرج:

1- تکرار دستگیری های زنجیره اي اول ماه می

همانند سال های گذاشته با نزدیک شدن اول ماه می نیروهای امنیتی برای ایجاد رعب و وحشت دست به دستگیری های زنجیره ای در گوشه و کنار کشور می زنند تا بلکه نیروهای اجتماعی از برگزاری برنامه های اول ماه می و روز معلم پرهیز کنند.

امروز بعد از ظهر در پارکی در کرج نیروهای لباس شخصی بعد از چند ساعت تعقیب چند فعال اجتماعی و کارگری را دستگیر کرده اند و بعد از دستگیری به همراه تعدادی از آنها به خانه هایشان می روند برای بازرسی و با برخورد نامناسب و تحقیر آمیز با فرد بازداشت شده در مقابل خانواده و سرقت وسایل فرد از خانه اش. بدون کوچکترین توضیحی همانند باندهای پارامیلیتاری امریکای جنوبی ، خانواده وحشت زده را در یک شرایط بسیار بدی رها می کنند.

۱- این موضوع که چرا اول دستگیر می کنند و سپس به خانه فرد حمله می برند تا بلکه سندی پیدا کنند برای برائت از کارشان موضوعی است که از قبل از سال ۱۳۶۰ شروع شده و بخشی از فرهنگ نیروی سرکوب در جامعه ایران می باشد.

۲- اینکه بعضی از این افراد را بعد از چند ساعت آزاد می کنند و تعدادی را نگه می دارند از سنت تفرقه بیانداز و حکومت کن نیروهای امنیتی می آید که می خواهند فعالین را به هم بدبین کنند و در این رهگذر در راستای بی اعتمادی عمومی استفاده کنند و نشان دهند که تبحر دارند برای خنثی کردن نیروی مخالف و بی اعتمادی نیروهای اجتماعی به یکدیگر

۳- در جامعه ای که بر اساس آمار قوه قضاییه سالانه تا یک و نیم میلیون پرونده قضای برای مردم تشکیل می شود نشان از این دارند که از نگاه نیروهای امنیتی بخش اعظم مردم ایران پرونده دارند و در هر بزنگاهی از این پرونده ها استفاده می کنند علیه مردم تحت ستم. این پرونده سازی ها بیشتر برای به سکوت کشاندن مبارزین است و اگر سکوت نكنند فعالين اجتماعی ، کارگری و سیاسی را به زندان مي برند. حال اذیت و آزار وثیقه گذار امری پیچیده تري است كه اغلب مردم با آن بخوبي آشنايي دارند.

۴- در چنین شرایطی بسیار مهم است قبل از هرگونه پخش خبری که نیروهای امنیتی بتوانند علیه آن از فعالین اجتماعی سوء استفاده کنند باید دوری جست و بجای شک کردن به یکدیگر به نیرویي باید شک کرد که با علم به اینکه در بسیاری از کشورهای منطقه لشگرهای نظامی دارد چرا از جمع شدن چند نفر اینگونه هراس دارد؟ انگشت شک را باید به طرف نیروی امنیتی برد.

۵- در هر صورت باید به نیروی اجتماعی موجود اعتماد داشت و مطمئن بود که روح عمومی جامعه ایران درست حرکت کرده است که بعد از چهار دهه هیچگونه سیاست رعب و وحشت کارساز نبوده و همچنان نیروهای اجتماعی برای ساختن دنیایی انساني زحمت می کشند و به طبقه کارگر اعتقاد دارند و هر نیروی سرکوب را به هیچ می گیرند و در راه مبارزه برای آینده بهتر حرکت می کنند.

با آرزوی آزادی تمامی زندانیان از زندان و بزرگداشت اول ماه می حتی در زندان برای تمامی زحمتکشان ایران

۲۶ فروردین ۱۴۰۱

کانون مدافعان حقوق کارگر

2- آزادی امیر عباسی و تداوم بازداشت مرتضی صیدی، امیر امیرقلی، محمد ایران‌نژاد، سارا عسگری و ناصر امیرلو

گزارش تکمیلی

بنابر گزارش‌‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امیر عباسی فعال کارگری بازداشت شده، شب گذشته و پس از ساعاتی بازجویی آزاد می‌گردد اما دیگر فعالین کارگری دستگیرشده همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی است.

مرتضی صیدی، امیر عباسی، ناصر امیرلو، امیر امیرقلی، محمد ایران‌نژاد و سارا عسگری عصر روز جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ در یکی از پارک‌های کرج مورد حمله نیروهای امنیتی قرار می‌گیرند و بازداشت می‌شوند. سپس مأمورین مرتضی صیدی و امیر عباسی را دستبند به دست به منزل مرتضی برده و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی دوباره آنها را با خود میبرند.

شب گذشته همچنین منازل دیگر فعالین دستگیرشده نیز مورد تفتیش مأمورین قرار گرفته و لوازم شخصی آنها نیز ضبط گردیده است.

امیر عباسی پس از ساعاتی بازجویی آزاد میشود اما پنج نفر از فعالین دستگیرشده هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند.

تاکنون تلاش خانواده بازداشت‌شدگان برای پیگیری وضعیت آنها بی نتیجه بوده است و مسئولین قضایی هیچ پاسخی درباره دلایل و مکان بازداشت آنها ارائه نداده‌اند. تنها ناصر امیرلو و مرتضی صیدی ظهر امروز تماس کوتاهی با خانواده‌شان داشته‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت فعالین کارگری در آستانه روز جهانی کارگر را اقدامی در راستای سرکوب جنبش کارگری و تلاش برای ممانعت از برگزاری هر نوع تجمعی ارزیابی می‌کند و ضمن ابراز انزجار از چنین برخوردهای سرکوبگرانه‌ای خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط فعالین کارگری بازداشتی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

3- امیر امیرقلی آزاد شد

بنابر آخرین خبر دریافتی، امیر امیرقلی ساعتی پیش آزاد شده است.

بر این اساس مرتضی صیدی، سارا عسگری، ناصر امیرلو و محمد ایران‌نژاد هنوز در بازداشت نیروهای اطلاعات هستند.

4- سارا عسگری آزاد شد

بنابر آخرین خبر دریافتی، سارا عسگری از دستگیرشدگان روز گذشته آزاد شده است.

بر این اساس مرتضی صیدی، ناصر امیرلو و محمد ایران‌نژاد هنوز در بازداشت نیروهای اطلاعات هستند.

منبع 2 خبربالا کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*کانون نویسندگان ایران:جان علیرضا ثقفی در خطر است

حال عمومی علیرضا ثقفی، نویسنده، فعال کارگری و عضو زندانی کانون نویسندگان ایران رو به وخامت نهاده است. سالخوردگی، تغذیه‌ی نامناسب و استرس‌های ناشی از بازداشت باعث افزایش خطرناک فشار خون‌ او در سه روز اخیر شده و با وجود مراجعه به بهداری و دریافت دارو تا کنون در وضعیت او تغییری حاصل نشده است. با این حال بهداری زندان از اعزام او به پزشکی قانونی و تشکیل پرونده‌ی پزشکی سر باز زده است.

علیرضا ثقفی که ماه گذشته در مراسمی در کرج بازداشت شد، از ۲۰ اسفند ماه برای اجرای حکم پیشین‌اش به زندان کچویی منتقل شده است. بی‌توجهی به وضعیت ثقفی جان او را به خطر می‌اندازد. بی‌تردید مسئولیت هر گزندی به سلامت او بر عهده‌ی زندانبانان است.

*گزارش پزشکی قانونی در رابطه با خطر جانی علیرضا ثقفی

امروز یکشنبه مسئولین زندان کچویی کرج، علیرضا ثقفی را به پزشکی قانونی بررسي وضعيت جسمي شان بردند.

طبق گزارش پزشکی قانونی حال ایشان بسیار وخیم است و باید سریع به بیمارستان منتقل شود. اما متاسفانه ایشان را بجای انتقال به بیمارستان به زندان منتقل کرده اند و گفته اند که علیرضا ثقفی را به بیمارستان انتقال داده می شود که تا این لحظه هنوز ایشان در زندان هستند.

کانون مدافعان حقوق کارگر خواهان انتقال هر چه سریعتر علیرضا ثقفی به بیمارستان است و ایشان باید تحت معالجه پزشکی قرار گیرد و تمامی مخارج بیمارستان ایشان را قوه قضاییه بپردازد. جای علیرضا ثقفی و هیچ فعال اجتماعی، سیاسی و کارگری زندان نیست و باید آزاد شوند

۲۷ فروردین ۱۴۰۱

کانون مدافعان حقوق کارگر

*ادامه تجمعات اعتراضی اهالی سراوان رشت وجلوگیری از حمل زباله به منطقه

دور جدیداعتراض اهالی سراوان رشت که از روز دوشنبه 22 فروردین که باتجمع در مسیر خودروی حمل زباله وجلوگیری از حمل زباله به منطقه آغازشده کماکان ادامه دارد.

روز شنبه 27 فروردین، یکی از تجمع کنندگان با اشاره به وضعیت بغرنج و اسف بار زیست محیطی که در پی سال ها انباشت زباله در این منطقه به وجود آمده است،به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: سال ها است مردم در محیطی پر از مگس و آلوده زندگی می کنند. من از مسئولان می خواهم یک بار هم شده بیایند در این منطقه زندگی کنند. آیا مسئولان می توانند یک سال در این مکان به طور دائم به سر ببرند؟

یکی دیگر از اهالی معترض منطقه با بیان اینکه سال ها پیش خانمی که رئیس سازمان محیط زیست بود به این منطقه آمد اما عملا اتفاقی نیفتاد، گفت: مسئله ی مرگ و زندگی است. مسئله ی سرطان است که بلاگیر مردم منطقه شده است.

درهمین رابطه:اهالی سراوان رشت مسیر خودروی حمل زباله به منطقه را مسدود کردند

روز دوشنبه 22 فروردین،جمعی از اهالی سراوان با نصب بنر در مسیر خودروی حمل زباله به منطقه از ورود خودروی حمل زباله به این منطقه جلوگیری کنند.

برپایه گزارش منتشره،روزانه حدود هزار تُن زباله در سراوان رشت دفن می‌شود که 550 تُن مربوط به شهر رشت و بقیه مربوط به 50 شهر و روستای اطراف است.

از سال 1396 تاکنون مسئولان وقت قول دادند محل دفن زباله سراوان را ساماندهی کنند.

اسفندماه سال گذشته بود که اسدالله عباسی استاندار گیلان پسماند را ابرچالش این استان عنوان کرد و با برگزاری جلسه کمیته مدیریت پسماند در سراوان، عنوان کرد: فرمانداران و شهرداران گیلان یک هفته مهلت دارند اقدامات عملی و برنامه های عملیاتی برای مدیریت مشکل زباله و پسماند را انجام دهند.

*تجمع اعتراضی مرغداران استان چهارمحال بختیاری نسبت به کمبود نهاده‌های دامی، ممنوعیت خروج مرغ از استان ، پایین بودن قیمت وعدم خرید تضمینی مرغ توسط شرکت پیشتیبانی امور دام مرغ مقابل استانداری

روز شنبه 27 فروردین، مرغداران استان چهارمحال بختیاری برای اعتراض به کمبود نهاده‌های دامی، ممنوعیت خروج مرغ از استان، پایین بودن قیمت مرغ وعدم خرید تضمینی مرغ توسط شرکت پیشتیبانی امور دام مرغ دست به تجمع مقابل استانداری درشهرکرد زدند.

مسوول یکی از واحد‌های مرغداری با اشاره به اینکه برنامه زمان‌بندی برای جوجه‌ریزی و خرید و فروش مرغ در استان پیش‌بینی شده بود، گفت: براساس برنامه زمان‌بندی در اواسط بهمن ماه جوجه‌ریزی در این واحد انجام شد و اکنون پس از گذشت 60 روز و وزن‌گیری مرغ‌ها تا حدود چهار کیلو و بیشتر، تقاضا در بازار برای خرید مرغ با این وزن وجود ندارد و شرکت پشتیبانی امور دام نیز برنامه‌ای برای خریداری کردن مرغ‌های مازاد تاکنون ارائه نداده است.

وی افزود: خریداری نشدن مرغ مازاد مرغداران توسط شرکت پشتیبانی امور دام و جهادکشاورزی یکی از مهمترین مشکلات مرغداران استان است و این امر باعث شده که وزن مرغ‌ها افزایش یابد.

این مرغدار گفت: افزایش وزن مرغ‌ها سبب می‌شود گرایش بازار نسبت به خرید آن کاهش یابد و مرغداران با این وضع متضرر خواهند شد.

وی، گفت: هزینه تولید و مواد اولیه از جمله نهاده دامی 60 درصد افزایش یافت در حالی که قیمت مرغ افزایش چندانی نداشته است و مرغ کیلویی 190هزار ریال از درب مرغداری خریداری می‌شود.

این مرغدار خواستار تامین نهاده از سوی دولت برای حمایت از مرغداری‌ها شد و گفت: با توجه به اینکه قیمت مرغ افزایش چندانی ندارد، دولت از واحد‌های مرغداری استان حمایت بیشتری داشته باشد.

*جان باختن یک کارگرمقنی در حادثه ریزش چاه فردیس

روز جمعه 26 اردیبهشت،یک کارگر مقنی 45 ساله حین کار در عمق هشت متری چاه در شهرک 17 شهریور فردیس در استان البرزبراثر ریزش چاه زیر تلی از آوارگرفتار وزنده به گورشد و جسدش پس از 25 ساعت از چاه خارج شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 26 فروردین ماه 1401

- فراخوان کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای تجمع در دفاع ازامنیت شغلی ومیشتی بازکردن کارت 30 همکار مقابل استانداری

- اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد

- اعتصاب کارکنان پست یزد برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق

- ادامه کنش های کارگران شرکتی مخابرات اصفهان دراعتراض به خلف وعده شرکت شسکام و برای احقاق حقوق برحقشان

- پیام اختصاصی اسماعیل عبدی از زندان مرکزی کرج خطاب به همسرش منیره عبدی

- کانون نویسندگان ایران:احضار و تفهیم اتهام فرامرز سه‌دهی

- ممانعت بهداری زندان کچویی از فرستادن علی رضا ثقفی به بیمارستان

- جان باختن کارگر شهرداری منطقه 4 اصفهان حین کار براثر تصادف

*فراخوان کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای تجمع در دفاع ازامنیت شغلی ومیشتی بازکردن کارت 30 همکار مقابل استانداری

زمان:شنبه 27 فروردین – ساعت 9

مکان:مقابل درب استانداری خوزستان

خواسته ها:

- تعين تكليف شركت، استمرار در ورود مواد اولیه ، ترمیم خطوط

- اجرای طرح طبقه بندی مشاغل

- باز کردن کارت 30 نفر از پرسنل

بخش پایانی فراخوان:

حالا که گوش شنوایی نیست که فریاد ما را بشنود و یاریگری نیست که یاریگر کارگر باشد فردا شنبه مورخ 27 فروردین ماه درب استانداری خوزستان تجمع کرده و خواسته هایمان را فریاد خواهیم زد.

تا زمانی که نتیجه ای ملموس دستگیرمان نشود ، درب استانداری خوزستان سکنی گزیده و اگر نیاز باشد درب مجلس شورای اسلامی و دفتر ریاست جمهوری نیز بست خواهیم نشست.

وعده ما فردا شنبه راس ساعت 9 صبح درب استانداری

*اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد

+کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد دست از کار کشیدند


امروز جمعه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ حدود ۴۰۰ نفر از کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آدیش کنگان که در استخدام شرکت مبین صنعت و پیمانکاری ممبینی هستند، در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال جدید دست از کار کشیدند و به صورت جمعی تسویه حساب کردند.

کارگران پروژه‌ای شاغل در این شرکت روز گذشته خواستار افزایش ۵۷ درصدی دستمزد‌ها شدند اما پیمانکار تنها حاضر به افزایش ۱۰ درصدی به دستمزد کارگران شد که حدود ۴۰۰ نفر از این کارگران در اعتراض به عدم افزایش دستمزد مطالبق خواسته‌شان دست از کار کشیده و تسویه حساب نمودند.


اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

++شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:

بنا بر اخبار منتشره حدود ۴۰۰ نفر از همکاران پروژه ساخت مخازن در پالایشگاه آدیش کنگان ( پیمانکاری جمشید ممبینی ؛ شرکت مبین صنعت کوشای اسپانه) امروز جمعه ۲۶ فروردین‌ در حرکتی اعتراضی کار را تعطیل و با پیمانکار پروژه تسویه حساب کرده اند.

اعتراض این همکاران به عدم افزایش ۵۷ درصدی دستمزد‌ها از سوی کارفرما بوده است.

پیمانکار پروژه فقط حاضر به افزایش ۱۰ درصدی دستمزدها بوده که مورد موافقت کارگران قرار نگرفته است.

*اعتصاب کارکنان پست یزد برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق

از آغاز سال جدید تا به امروز چند روز کارکنان پست یزد برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوقشان دست به اعتصاب زدند و از توزیع نامه ها وبسته های پستی خودداری کردند.

برپایه گزارش 26 فروردین یک منبع خبری محلی،از ابتدای سال تا کنون چندین روز پست چی ها که در سرما و گرما و کرونا در کنار مردم بودند به دلیل عدم پرداخت معوقات به حق خود اعتصاب کردنده اند و مرسولات و نامه های مردم با تاخیر به دستشان رسیده است، که ریشه این موضوع در اولویت قرار ندادن پرداخت معوقات این قشر زحمت کش و پرداخت به پیمانکاران دیگر و برخورد های نامناسب از مهمترین دلایل این اعتراضات بوده است.

*ادامه کنش های کارگران شرکتی مخابرات اصفهان دراعتراض به خلف وعده شرکت شسکام و برای احقاق حقوق برحقشان

روز جمعه 26 فروردین، کارگران شرکتی مخابرات اصفهان دراعتراض به خلف وعده شرکت شسکام و برای احقاق حقوق برحقشان ازجمله اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل،خبردادند.

کارگران معترض شرکت مخابرات اصفهان با اشاره به ثبت شکایتشان از شرکت شسکام تا آخر فرودین ماه،به خبرنگار رسانه ای گفتند: شرکت شسکام بر خلاف قولی که در حضور نماینده فرماندار و اداره کار داده بود از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل امتناع کرد و تنها ضریب ریالی اعمال گردید.

آنها افزودند: شرکت شسکام بر خلاف قولی که در حضور نماینده فرماندار و اداره کار داده بود، از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل امتناع کرد و تنها ضریب ریالی اعمال گردید.

کارگران حق طلب شرکت مخابرات اصفهان ادامه دادند:نه تنها طبقه‌بندی اجرایی نشد بلکه عنوان گروه‌ها که به اشتباه داده شده نیز تصحیح نگردید. به طور مثال نیروی‌ام دی آف که در گروه شغلی تکنسین تعمیرات (صفحه 50 از طبقه‌بندی شسکام) با مدرک فوق دیپلم و بر اساس تجربه کاری باید از گروه 10 تا 14 قرار می‌گرفت با عنوانی غلط و در گروه 6 ابقا گردیده است و در خصوص باقیِ مشاغل هم این اتفاق و بی‌عدالتی مشهود است. همچنین در طبقه‌بندی ضعیف شرکت شسکام عنوانی برای نیروهای زحمت کش سیم بانی و کابل و حتی در گروه ADSL وجود ندارد و بصورت فرضی و بر اساس بودجه خودشان تعیین شده است.

آنها گفتند:با وجود این طرح ضعیفی که شرکت شسکام ارائه داده، ما به اجرای همین طبقه‌بندی هم راضی شدیم اما شرکت حاضر نشد طرح خود را نیز اجرایی کند.

آنها اضافه کردند:طبق قانون، شرکت زیرمجموعه باید در اجرای طرح طبقه‌بندی از شرکت مادر پیروی کند. یعنی طرح طبقه‌بندی شرکت مخابرات باید برای ما اجرایی شود اما شسکام طرح جداگانه‌ای برای خود نوشت و حتی همان طرح خود را نیز اجرایی نکرد.

یادآوری:

+بازگشت بکار کارگران حق طلب مخابرات اصفهان بدنبال کنش های دامنه دارشان وادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم اجرای طرح طبقه ‌بندی مشاغل

روز چهارشنبه ۱۷ فروردین، کارگران حق طلب مخابرات اصفهان از بازگشت بکارشان بدنبال کنش های دامنه دارشان وادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم اجرای طرح طبقه ‌بندی مشاغل،خبردادند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،نیروهای شرکتیِ مخابرات اصفهان که از ابتدای دی ماه سال گذشته به دلیل شکایت به وضعیت خود و عدم اجرای طرح طبقه ‌بندی مشاغل، اثر انگشت آن‌ها حذف شده بود، به کار برگشتند.

آنها گفتند: اواخر سال گذشته جلسه‌ای در فرمانداری تشکیل و پیرو این جلسه نیروها به کار خود برگشتند.

آنها افزودند: قرار بود بعد از بازگشت به کار بین نیروها و شرکت شسکام جلسه‌ای برای به جریان انداختنِ اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و پرداختِ معوقات حاصل از اجرای این طرح تشکیل شود اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

آنها ادامه دادند: از ابتدا ما پیگیرِ اجرای طرح طبقه‌بندیِ مشاغل بودیم که به دلیلِ این پیگیری، شرکت شسکام اثرانگشت نیروها را حذف و آن‌ها را برای مدتی از کار اخراج کرد. همین موضوع باعث شد اولویتِ ما بازگشت به کار باشد اما موضوعی که از ابتدا به دنبال آن بودیم را همچنان با قاطعیت پیگیری می‌کنیم و اگر تا آخر این ماه اتفاقی در خصوص اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیفتد شکایت خود را در اداره کار ثبت خواهیم کرد.

++ادامه اعتراضات کارگران حق طلب اخراجی مخابرات اصفهان با برپایی تجمع مقابل اداره مخابرات

روز دوشنبه ۱۸ بهمن،جمعی از کارگران شرکتی حق طلب مخابرات اصفهان درادامه اعتراضاتشان نسبت به حذف اثرانگشت واخراج از کاردست به تجمع مقابل اداره مخابرات اصفهان زدند وخواستاربازگشت بکارشدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: امروز جلسه‌ای با حضور مقامات کشوری و لشگری و مدیران مخابرات و همچنین با حضور ویدئوکنفرانسیِ وزیر ارتباطات پیرامون دستاوردهای مخابرات در این اداره انجام شد و ما رفتیم تا صدای اعتراض خود را به گوش این مسئولین برسانیم.

خاطرنشان میشود که تعدادی از نیروهای مخابرات استان اصفهان بابت معوقات مزدی خود و عدم رعایت طرح طبقه‌بندی مشاغل از شرکت شسکام مخابرات به اداره کار شکایت کردند که در پی شکایت آن‌ها اثر انگشت و کارت ترددشان از اعتبار ساقط شد و دو نفر نیز به طور کامل اخراج شدند.

آن‌ها تا کنون پیگیری‌های بسیاری برای بازگشت به کار انجام داده‌اند. فرمانداری استان اصفهان پیش‌تر قول مساعدت به آن‌ها داده بود.

+++ادامه کنش های کارگران حق طلب اخراجی شرکت مخابرات اصفهان برای بازگشت بکار با تجمع درفرمانداری

روز دوشنبه ۴ بهمن، کارگران حق طلب اخراجی شرکت مخابرات اصفهان از ادامه کنش هایشان برای بازگشت بکار با برپایی تجمع درفرمانداری کلانشهر اصفهان خبردادند.

این کارگران حق طلب اخراجی به خبرنگاررسانه ای گفتند:پیگیری‌های بسیار برای بازگشت به کار، تاکنون به نتیجه نرسیده و نیروهای شرکتی مخابرات بدون حقوق در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند.

آنها یادآورشدند:مدیریت مجموعه از تاریخ یک دی‌ماه به دلیل پیگیریِ حقوق و درخواستِ اجرای طرح طبقه‌بندی و دریافت مابه‌التفاوت ناشی از اجرای طرح طبقه‌بندی، با حذف اثر انگشت، مانع ورود کارگران به محل کار شده و دو نفر از کارگران نیز در این پروسه به طور قطعی حکم اخراج گرفته‌اند.

*پیام اختصاصی اسماعیل عبدی از زندان مرکزی کرج خطاب به همسرش منیره عبدی

مانندِ امیر ، گرمِ رویا هستم

چون ماندانا همیشه تنها هستم

دلتنگیِ من به لطفِ سلولِ تو نیست

ای زندانبان! فکرِ مبینا هستم

سلام منیره جان

روزگار سختت به خیر عزیز من

امسال هم تولدت را از زندان تبریک می‌گویم، و دست‌های نجیبت را می‌بوسم.

بمان برای تک تک روزهایی که ندیدمت، برای بوی آشنای خانه‌مان، برای مبینا، ماندانا و امیرحسین که در هوای نبودنم قد کشیده‌اند و بر حضور کوهوار تو تکیه کرده‌اند.

اینجا، میان این‌همه دیوارهای مرئی و نامرئی، تنها وجود تو‌ست که مرا به زندگی پیوند می‌زند. تو سهم مرا از آسمان کوچک زندان وسعت می‌بخشی؛ تا دوام بیاورم.

بی شک آزادگی وام‌دار صورت اندوهگین توست، و ایستادگی شکل دست‌های تو را دارد.

منیره! دوام بیاور برای تلفن‌های بریده بریده‌ام از زندان، برای امید من که به روزگاری روشن کنار تو نفس بکشم و صورت فرزندانمان را ببوسم.

روزی به جهان بهار بر می‌گردد

آرامشِ بی‌شمار بر می‌گردد

خاموش نشو! رفیق من! ماه منیر!

خورشید به این مدار بر می‌گردد

اسماعیل عبدی/ زندان مرکزی کرج/ ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

*کانون نویسندگان ایران:احضار و تفهیم اتهام فرامرز سه‌دهی

فرامرز سه‌دهی، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران، روز دوشنبه ۲۲ فروردین، در پی ابلاغِ قبلی به شعبه‌ی ۱۳ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهواز احضار و تفهیم اتهام شد.

در این جلسه فرامرز سه‌دهی از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی به نفعِ گروه‌ها و یا سازمان‌های مخالفِ نظام جمهوری اسلامی ایران» با حضور وکیل مدافعش، مورد بازجویی قرار گرفت و تفهیم اتهام شد. این شاعر ساکن بهبهان پس از دفاع و ردِ اتهام انتسابی با تودیع قرار کفالتِ ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

در پی موج تازه‌ی احضارها و پرونده‌سازی‌ها در ماه‌های اخیر، فشار بر اعضای کانون نویسندگان ایران نیز همچون گذشته ادامه یافته است. این احضار در حالی صورت گرفته است که هم‌اکنون چهار عضو کانون نویسندگان ایران، رضا خندان (مهابادی)، آرش گنجی، هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی در زندان به سر می‌برند.

*ممانعت بهداری زندان کچویی از فرستادن علی رضا ثقفی به بیمارستان

در سه روز گذشته در چندین نوبت فشار خون علیرضا ثقفی تا حد ۲۲ درجه بوده است که بهداری زندان کچویی در حد بسیار محدودی با ایشان رفتار می کند و با دادن چند قرص معمولی ایشان را به بند زندان می فرستد. حتي رئیس زندان شخصا خودش در دیدار با علیرضا ثقفی تایید می کند که ایشان وضعیت جسمی اش بسیار وخیم است و نیاز دارد که به بیمارستان فرستاده شود.

بهداری های زندان های ایران از زمان شجاع‌الدین شیخ‌الاسلام‌زاده تا به امروز بطور مستقیم خود عاملی هستند برای اذیت و آزار که به شکنجه های سیاه معروف هستند و با جلوگیری از فرستادن زندانی به بیمارستان و ندادن داروی زندانیان در از بین بردن فعالین سیاسی، کارگری، اجتماعی و مدنی در تمامی دوران های این حاکمیت در کنار بازجویان و شرایط بد زندان نقش ضد انسانی خود را به نمایش گذاشته اند که نمونه های آن بسیار فراوان هستند از زنده یاددان زهرا کاظمی، هدا صابر،ستار بهشتی، شاهرخ زمانی تا آبتین بکتاش و اخيرا مهدي صالحي در اصفهان می‌توان نام برد.

علیرضا ثقفی دبیر کانون مدافعان حقوق‌ کارگر فردی شناخته شده در مبارزات کارگری جهانی از امریکای لاتین، آفریقا تا آسیا یکی از دلایل زندانی بودن اش بخاطر شرکت در نشست سالانه ۱۳۸۷ سازمان جهانی به نمایندگی از طرف کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری است و ایشان در شرایط ضد انسانی در زندان بسر ببرد و زندانی بودن ایشان بخاطر دفاع و مبارزه برای طبقه کارگر ایران و جهان است و در چند هفته گذشته بسیاری از نهادها و کنفدراسیون های کارگری جهانی از جمله کانون نویسندگان ایران، کانون صنفی معلمان ایران (تهران) کنفدراسیون های کارگری ترکیه، فرانسه، کنفدراسیون مواد غذایی ، کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری مورد حمایت قرار گرفته.

کانون مدافعان حقوق کارگر اعلام می کند که بهداری زندان کچویی کرج مسئول هر اتفاقی است که برای علیرضا ثقفی بیافتد و تمامی ارکان نظام باید جوابگو باشند و در نشست امسال سازمان جهانی کار جنبش صنفی جهانی کارگران با همفکری با هم بار دیگر به نقش ضد کارگری حکومت می پردازند و شرایط ضدکارگری حکومت ایران را رسواتر خواهند کرد.

۲۶ فروردین ۱۴۰۱

کانون مدافعان حقوق کارگر

*جان باختن کارگر شهرداری منطقه 4 اصفهان حین کار براثر تصادف

صبج روز جمعه 26 فروردین،یک کارگر شهرداری منطقه 4 اصفهان(شرکت خدماتی سبز صفه تمیز)حین کار در خروجی خیابان هشت بهشت در محدوده بزرگراه صیاد شیرازی براثربرخورد یک خود رو با وی و پرتاب شدن به میزان 9 متر به جلودر دم جان خود را ازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید