اخباروگزارش های کارگری 26 -27 - 28 آذر ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

نودو سومین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: روز شنبه 26 آذرماه همزمان با نودو سومین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران شاهد ادامه اعتراضات بقرار زیربودیم: - جنگ وگریز خیابانی در دروازه شیمران تهران - تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه چمران اهواز نسبت به قتل دنیا فرهادی - تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی دانشگاه شیرازنسبت به حکم محاربه محمد احمدوند - شعارنویسی در دانشگاه ارومیه - دیوارنویسی علیه سکوت در مقابل احکام اعدام مجیدرضا رهنورد ومحسن شکاری؛ خوابگاه دانشگاه شریف.

و
- بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت بازداشت مسعود فرهیخته، پرونده سازی های جدید و حذف غیرقانونی رتبه بندی ازاحکام برخی از فعالین صنفی
- اعتصاب وتجمع سراسری کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش حقوق و اعتراض به وعده های سرکاری مسئولان طراز اول کشور
روز شنبه 26 آذر، کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش حقوق واعتراض به عدم اجرای ماده 10 قانون وظایف واختیارات وزارت نفت ، مالیات های سنگین، قانون پاداش سنوات بازنشستگی و...وهمچنن وعده های سرکاری مسئولان طراز اول کشوردست به اعتصاب وتجمع سراسری زدند.
شعارها:
«وزیر دروغگو نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»
«وزیر بی لیاقت استعفا استعفا»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»

ربودن محمد ناصری، کودک ۱۷ ساله اهل بوکان
شامگاه سه‌شنبه ۲۲ آذر،محمد ناصری، کودک ۱۷ ساله اهل بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلومی منتقل شده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم‌کردن سرکوب خشونت‌بار اعتراضات مردمی، بازداشت و قتل دانش‌آموزان و فرهنگیان، خواستار آزادی بدون قید شرط و سریع دانش‌آموران و معلمان زندانی است.
آخرین خبرها در توییتی از رامین صفرنیا، حاکی است کە موکلش پرهام پروری، طی تماس تلفنی با پدرش، گفته است که اتهام محاربه فعلا از اتهامات او حذف شده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران امیدوار است با تحقق این خبر، پدر و مادر پرهام پروری، که از معلمان بازنشسته شهرستان سقز، استان کردستان، می باشند، از نگرانی به در آیند. ماەهاست این دو زوج فرهنگی، وضعیت اسفناک تنها فرزندشان را با دلهره و نگرانی شبانەروزی دنبال می کنند و مسافتی طولانی را به امید نجات جان فرزندشان مدام از سقز به تهران را بارها طی کردەاند.
پست اینستاگرامی علی آدینه‌زاده، پدر ابوالفضل آدینه‌زاده شهید ۱۶ ساله‌ی قیام در مشهد
پسر بابا دیشب مامان خیلی بی‌تابی می‌کرد
ضجه و ناله‌هایی که در طی سی و اندی سال زندگانی از او ندیده بودم با این حالات غریب بودم و بیگانه
من و خواهرانت مات و مبهوت و اشک ریزان این حالات را نظاره می‌کردیم و خشم و نفرت ما از قاتلانت بیشتر و بیشتر می‌شد، چرا که درد کشیدن مادرت برای هیچ کدام از ما قابل تحمل نیست همانطور که تو طاقت ناراحتی هیچ کس را نداشتی
مامان هر لحظه بر زبانش لعن و و نفرین بود میخواهی بدانی چه میگفت؟
ناله می‌کرد و با اشک به درگاه خدا میگفت من که سرافراز شدم اما خداوندا :قاتلان بچه‌ام روزی هزاران بار بمیرند و زنده شوند؛ الهی مادران و پدرانشان با مرگِ ذلت بار بچه هایشان سرافکنده شوند
من نیز از نفرین و خشم مستثنی نیستم من هر لحظه می‌گویم و اکنون هم فریاد میزنم: مرگ بر حکومت بچه‌کش، مرگ بر قاتلانت
پسرم راهت ادامه دارد من و خواهرانت و تمام هموطنانت راهت را ادامه می‌دهیم. اما شما پسر غیورم راحت و آسوده بخواب و با روح بزرگت برای ما انرژی و نیرو بفرست تا به آزادی و آرامش برسیم
ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم
چند کلمه ای با جناب اژه‌ای صحبت دارم: سخنان جنابعالی رو شنیدیم شما وقیحانه از نیرو های تحت امر خود خواستید که اجرای احکام اعدام رو سرعت ببخشند و از شماتت شماتتگران نگران نباشند. هرچند که بسیاری از حقوقدانان آرا و احکام صادره توسط قضات تحت امر شما را زیر سوال برده‌اند و بر مردم ناعدالتی شما کاملا روشن است.
دوباره می‌گویم چطور می‌شود در پرونده قتل بسیجی ها در عرض ۲۳ روز حکم اعدام صادر می‌کنید اما در پرونده فرزند من ابوالفضل آدینه زاده، حتی با گذشت ۷۰ روز نه تنها قاتل مشخص نشده بلکه پرونده در جریان دادرسی هم قرار نگرفته و به وکلای ما اجازه نداده‌اید پرونده را بررسی کنند مگر طبق چیزی که در گواهی فوت درج شده پسر من به قتل نرسیده است؟
جنایت، جنایت هست
ما به کدام محکمه برویم که جواب ما را بدهند و دست قاتل بچه من را در دستانم بگذارند؟
سرتاسر مکانی که پسر من مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود دوربین‌های مدار بسته هست چه چیز را از من و خانواده‌ام پنهان می‌کنید که پرونده‌های پسر من را از بین برده‌اید و پرسنل بیمارستان رو تهدید کردید تا چیزی بروز ندهند
چه چیز را کتمان می‌کنید که نیرو های شما بیمارستان رو پر کرده بودند و شما همه چیز را امنیتی کرده بودید...
این چه عدالتی است که شما در این حکومت از آن صحبت می‌کنید البته که نیازی به جواب نیست تک‌تک هم وطنانم نظاره‌گر اعمال ناعادلانه شما هستند و روز حساب ماهم فرا خواهد رسید.
بزودی...
والسلام
ارژنگ مرتضوی دانشجوی رشته علوم کامپیوتر دانشگاه خوارزمی کرج ورودی ۱۴۰۱، روز ٢۶ آذر مقابل درب دانشگاه توسط نیروهای امنیتی و با همکاری حراست ربوده شده است.
این دانشجو از روز ٢٣ مهر تا به امروز جهت ورود به دانشگاه ممنوع‌الورود بوده و امروز در پی تماس حراست برای دریافت کارت دانشجویی خود به دانشگاه مراجعه کرده بود.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
مریم بلالپور دانشجوی مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی ورودی ۹۸، در تاریخ ۲۱ آذر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌است.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
تداوم بی‌خبری از وضعیت رضوان بازانی
رضوان بازانی دانشجوی سال اول رشته گرافیک دانشکده فنی دخترانه سنندج و اهل جوانرود که به همراه سه تن دیگر از دانشجویان این دانشکدە به نام‌های تینا خدری، ثنا خدامرادی و هانیه چهاردولی، روز چهارشنبە ۲۳ آذر مقابل درب خوابگاه توسط نیروهای لباس شخصی ربوده شده‌اند، همچنان در وضعیت نامشخصی به‌سر می‌برد.
تداوم بی‌خبری از وضعیت تینا خدری
تینا خدری دانشجوی سال اول رشته گرافیک دانشکده فنی دخترانه سنندج و اهل جوانرود که به همراه سه تن دیگر از دانشجویان این دانشکدە به نام‌های ثنا خدامرادی، هانیه چهاردولی و رضوان بازانی، روز چهارشنبە ۲۳ آذر مقابل درب خوابگاه توسط نیروهای لباس شخصی ربوده شده‌اند، همچنان در وضعیت نامشخصی به‌سر می‌برد.
در پی گسترش روند سرکوب فعالین صنفی معلمان، امروز ۲۶ آذرماه، ساعت یک ظهر، نیروهای اطلاعات سپاه آقای محمود ملاکی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان بوشهر را دستگیر نمودند.
لازم به ذکر است آقای ملاکی، طی یکسال گذشته بارها توسط نیروهای امنیتی (وزارت اطلاعات، پلیس امنیت، اطلاعات سپاه) بصورت سریالی دستگیره شده و در دادگاه دارای چندین پرونده باز با یک اتهام مشخص اما با جمله بندی متفاوت هستند: فعالیت صنفی و مطالبه‌ی حقوق معلمان و دانش آموزان جرم نابخشودنی است که ایشان مرتکب شده‌اند.
لازم به ذکر است ۲۹ آذرماه تاریخ برگزاری دادگاه یکی از پرونده‌های جناب ملاکی است.
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در محکومیت بازداشت مسعود فرهیخته، پرونده سازی های جدید و حذف غیرقانونی رتبه بندی ازاحکام برخی از فعالین صنفی
روز شنبه 26 آذر، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای بشرح زیر در محکومیت بازداشت مسعود فرهیخته، پرونده سازی های جدید و حذف غیرقانونی رتبه بندی ازاحکام برخی از فعالین صنفی منتشر کرد:
همکاران محترم!
دانش آموزان و اولیای گرامی!
تصمیمات و عملکرد مسوولان در رده‌ها و مناصب مختلف مدیریتی کشور، بیانگر دور باطلی ست که هیچ نورامیدی از بهبود شرایط و اصلاح امور از آن ساطع نمی‌شود. کما این‌که طی ۴۳ سال حکمرانی در نظامِ جمهوری اسلامی آن‌چه که از آن استنباط نشده جمهوریت و اسلامیت است.
شوربختانه عده‌ای زمام امور را در دست گرفته اند که هم‌چنان عنان از کف بریده، شمشیر جهل و قهر آن‌ها هر روز بر پیکر زخمی جامعه‌ی بزرگ ایران فرود می آید.
از قضا در این میان، آموزش و پرورشی که همواره _در هر جای جهان_ رمز پیشرفت و توسعه‌ است، در این کشور با تصمیمات نابخردانه و هیجانی به قهقرا رفته و مورد غضب و کین واقع شده است.
در پاسخ به اظهارات اخیر #سخنگوی_دولت باید گفت که متولیان اصلی آموزش و پرورش که همانا معلمان و فعالان صنفی دلسوز هستند آماج شدیدترین و زشت‌ترین حملات از سوی دست اندرکاران امر و نهادهای امنیتی بوده‌اند!
نمونه هایی از اجحاف های صورت گرفته در حق مطالبه گران صنفی معلمان به شرح ذیل است.
#مسعود_فرهیخته معلم و فعال صنفی خوشنام و بی‌ادعا از حدود بیست روز پیش زمانی که میز گفتگو با مدیر کل البرز را ترک می‌کند، مقابل اداره کل آن استان دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می‌شود!
#اسکندر_لطفی #مسعود_نیکخواه و #شعبان_محمدی با پرونده سازی‌های پی در پی از طرف نیروهای امنیتی و همدستی صدا و سیمای فرقه‌ای، در خطر مواجهه با احکام ناعادلانه هستند.
#عزیز_قاسمزاده، #محمود_صدیقی_پور، #انوش_عادلی از گیلان #مریم_زیرک و #اسماعیل_فرهنگ‌منش از قزوین، #لطیف_روزیخواه و #علی_حاجی از جلفا #علی_نجفی از همدان
#پیروز_نامی از خوزستان #ژیلا_خیر از فارس، #صلاح_الدین_سرخی #مجید_کریمی #پرویز_احسنی #کاوه_محمدزاده #امید_شاه_محمدی #هیوا_قریشی از کردستان و همکاران دیگری از سایر استان‌ها زیر تیغ بی‌عدالتی و بی‌کفایتی و یا در بازداشت و یا منتظر صدور و اجرای احکام ناعادلانه و غیرقانونی هستند!
#اسماعیل_عبدی #رسول_بداقی #جعفر_ابراهیمی #محمد_حبیبی #هاشم_خواستار #مهدی_فتحی و #جواد_لعل_محمدی نیز کماکان در حال سپری کردن احکام ناعادلانه در زندان هستند.
آن‌چه که این روزها بیش از هر زمانی بر جبین ناکارآمدی‌های وزارت آموزش و پرورش جلوه می‌کند، اقدام غیرقانونی در حذف بی‌ضابطه‌ی رتبه‌بندی برخی از فعالان صنفی در استان‌های مختلف از جمله خوزستان است که حقیقتا خشم جامعه‌ی فرهنگی کشور را برانگیخته که با هیچ معیار و سنجه‌ای قابل درک و تحمل نیست! چرا که معلمان از اساس با اجرای ناقص و بی‌تاثیر قانون رتبه‌بندی مخالف بودند، از طرفی این دولت قبل از اجرای نیم‌بندِ همین قانون، تورم ظالمانه‌ای بر دوشِ آحاد ملت و به ویژه معلمان تحمیل کرده و کماکان از اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان محترم سر باز زده است.
اگر چه این‌روزها درپیِ خیزش به حق و مشروع ملت ایران برای استیفای حقوق از دست‌رفته، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی _که ۲۵ تشکل صنفی در سراسر کشور را نمایندگی می‌کند_ برای همراهی با مردمِ شریف ایران، سعی در عدم بروز و پیگیری مطالبات صنفیِ خود را داشت، اما با توجه به این‌که معلمان و دانش آموزان نیز همانند سایر اقشار جامعه مورد تعدی و ظلم واقع شده‌اند و از طرفی چون این‌مطالبات در راستای خواسته‌های آحاد ملت است، برآن شدیم در صورت عدم پاسخگویی و بازگشت مسوولان تصمیم‌گیر از مسیر انحرافی و غیرعقلانی خود در قبال این قشر، مسیر مطالبه‌گری خود را از هر طریق ممکن و ظرفیت‌های قانونی دنبال نماییم.
#شورای_هماهنگی_تشکلهای_صنفی_فرهنگیان_ایران کماکان مسوولان وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادها و افرادی که در بروز این لطمات سنگین بر جامعه و ساختار آموزش و پرورش کشور نقش داشته‌اند را مسئول اصلی این نابه‌سامانی‌ها می‌داند و انتظار دارد تضییع کنندگان حقوقِ فرهنگیان خواسته‌های مشروع و قانونی قشر فرهنگی و دانش آموزان را محقق سازند. این شورا خواهان آزادی بی قید و شرط تمامی معلمان زندانی، دانش آموزان و دستگیرشدگان حوادث اخیر کشور است زیرا اعتقاد دارد ریشه‌ی تمام معضلات و نابه‌سامانی‌ها که موجبات این خیزش همه‌گیر را فراهم کرده، مسوولان مملکتی از صدر تا ذیل‌، در ارکان مختلف حاکمیتی می‌باشند! همچنین این شورا هشدار می‌دهد در صورت تکرار و اصرار مقامات بر ادامه‌ی راه ناصوابی که در پیش گرفته‌اند، حق استفاده از تمام امکانات و بسترهای قانونی و عرفی به‌ویژه #اصل_۲۷_قانون_اساسی برای خود و جامعه را محفوظ دانسته و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
دادگاه انقلاب اهواز ۵ کارگر بازنشسته را احضار کرد
دادگاه انقلاب اهواز ۵ کارگر بازنشسته را برای محاکمه در ۲۱ دی‌ماه احضار کرد. بهرام گرگان، محمد برون، فرهاد رهداری، جهانشاه اسدنیا و حسین اکبری بیرگانی کارگران بازنشسته، ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ دستگیر شده و یک ماه تحت بازجویی قرار داشتند. دادگاه انقلاب این کارگران را به «اجتماع و تبانی و اقدام علیه نظام و امنیت ملی از طریق مشارکت در تجمعات بازنشستگان در اهواز در تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۰» متهم کرده است. قرار است آن‌ها در شعبه یک دادگاه انقلاب اهواز محاکمه شوند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
اعتصاب وتجمع سراسری کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش حقوق و اعتراض به وعده های سرکاری مسئولان طراز اول کشور
روز شنبه 26 آذر، کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش حقوق واعتراض به عدم اجرای ماده 10 قانون وظایف واختیارات وزارت نفت ، مالیات های سنگین، قانون پاداش سنوات بازنشستگی و...وهمچنن وعده های سرکاری مسئولان طراز اول کشوردست به اعتصاب وتجمع سراسری زدند.
شعارها:
«وزیر دروغگو نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»
«وزیر بی لیاقت استعفا استعفا»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
تصاویر:

- اهواز

- بیجار

- خارک

- عسلویه

- کارکنان معاونت مطالعات شیمیایی مناطق نفتخیز

- گچساران

- مرکزبهره برداری خطوط لوله گاز گناباد

- ماهشهر

- مرکز آموزش مجتمع محمودآباد

بازهم واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران و اینبار مصدومیت 16 کارگر شهرک صنعتی عطار نیشابور
صبح روز شنبه 26 آذر، مینی‌بوس حامل کارگران شهرک صنعتی عطار در ابتدای جاده نیشابور به مشهد واژگون و 16 نفر مصدوم شدند.

 


اخباروگزارش های کارگری 27 آذر ماه 1401
نودوچهارمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
چه خبرها ازروز یکشنبه 27 آذرماه ،نودوچهارمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران؟
- تجمع اعتراضی جمعی از هنرمندان نسبت به بازداشت ترانه علیدوستی مقابل زندان اوین

- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
- شعارنویسی دانشجویان دانشگاه خوارزمی در اعتراض به اعدام ها

- دیوار نویسی دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه سوره

- دیوار نویسی دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه امام علی بندرانزلی
- حمایت از معلمان و همکاران فرهنگی آموزش و پرورش مریوان و سروآباد
و
- تجمع اعتراضی آتش‌نشانان تبریزی
- اعتصاب و تجمع كارگران کارخانه سيمان دهلران برای احقاق حقوق برحقشان
- شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
26 آذر یک دستاورد بزرگ برای همکاران رسمی شاغل در نفت
- تعداد کارگران زن جان باخته حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن به 4 نفر رسید
حمایت از معلمان و همکاران فرهنگی آموزش و پرورش مریوان و سروآباد
فرهنگیان و معلمان در کنار فعالیت های آموزشی، علمی و پرورشی، با توجە بە رسالت انسانی و معلمی خود در راستای مطالبات برحق دانش آموزان و معلمان و بازنشستگان فرهنگی همواره فعالیت های مدنی و فرهنگی انجام داده اند. به همین جهت از طرف حاکمیت و مسئولین اداری شهرستان و استان، همکاران فرهنگی متحمل هزینه های نامدنی و غیر فرهنگی و ناعادلانه گشته اند. تهدید، ارعاب، احضار و بازداشت همکاران در یک سال اخیر نمونه بارزی از برخوردهای غیر فرهنگی و امنیتی با معلمان مریوان و سروآباد بوده است.
در حال حاضر تعدادی از معلمان و همکاران فرهنگی در دفاع از حقوق معلمان و داتش آموزان با بازداشت و پروندە‌های امنیتی و قضایی مواجه هستند.
در سه ماه اخیر و در پی اعتراض و نارضایتی های مدنی و گسترده مردم به مشکلات فرهنگی و سیاسی و اقتصادی، جامعه فرهنگیان و دانش آموزان متاثر از ناامنی و وضعیت غیرعادی پیش آمده و با تعطیلی های گسترده و تحصن مدارس همراه شدند.
فرهنگیان و همکاران گرامی مریوان و سروآباد، همانگونه که مستحضر هستید در سه ماه اخیر تعدادی از معلمان و فرهنگیان مریوان و سروآباد به بهانه غیبت و شرکت در تحصن برای تعداد زیادی از همکاران با کسر حقوق و ابلاغ رسمی هیات بدوی تخلفات اداری اداره کل استان فراخوانده شدەاند و به اتهامات واهی پرونده آنها در آن هیات بررسی خواهد شد.
از همه همکاران انتظار می رود که از فرهنگیانی که با مشکلات اداری و قضایی مواجه شدەاند، حمایت کنند و آنها را در مقابل اتهامات بی اساس تنها نگذارند.
لذا بە عنوان فرهنگیان مریوان و سروآباد اعلام می داریم:
ما معلمان برای دفاع از حقوق معلمان و دانش آموزان مانند همکاران دیگر در تحصن شرکت کردەایم و همچنین ما بازنشستگان ضمن حمایت قاطع از همکاران شاغل، شرکت در تحصن و تجمع مدنی و مسالمت آمیز را حق خود می دانیم و در این رابطه خواهان لغو ابلاغ هیٲت بدوی تخلفات اداری اداره کل استان کردستان هستیم.
1- آرام محمدی
2-اقبال عبدی
3-آرام قادری
4-سید حبیب الله سجادی
5-لیلا علوی
6-محمد فتحی پور
7- صالح حبیبی
۸-محمد امین سعید پور
9-گلاویژ کهنه پوشی
10-اسماعیل امینی
11-سیوان سلیمانی
12-سیدجمال قادرنژاد
13-احمدایران پناە
14-ولی قادری
15-نسرین حسینی
16-سیروان مصنفی
17-مظفر شریفی
18-خالدشهیدی
19-ناصرتاتلی
20-حمدی کوثری
21-فرهاد مجیدیان
22-عابد کهنه پوشی
۲۳-زهره عنایتی
24-علی دلاویز
25-اشکان محمدی
26-دانا آذریان
27-مهدی مرادی
28-تحسین مصطفی
29-ناهید محمدی
30-سهیلا سجادی
31-منصور امینی
32.مریم ملایی
33-فاطمه غلامی
34_بختیار عبدالهی
35- آرام فردوسی
36- یدالله عابدی
37منصور پرندی
38-خالد مجیدی
39-حمزه محمدی
40-جبار دوستی
41-سمیه رحیمی
42-برهان آسایش
43-خالد روئینە
44-عارف داوری
45.مولود احمدی
46.عمر کیانی‌پور
46-طیب نیک رفتار
47-خبات خدری
48-عبدالرحمن حسینی
49-سید مهدی تفسیری
50-علی عسکر رحیمی
51-محمد محمدی
52-مستورە حق دوست
53- ناصح جهانی
54-مسلم حسینی
55-امید صادقی
56-مختار بارخدا
57-صلاح آزادی
58-مختار کسرایی
59-لیلی کهنه پوشی
60-شهین حسن پور
61-منصور صالحی نیا
62-ناصر آزاد هبکی
63-لیلا بهرامی
64-علی رستمی
65-محمد ناصری
66-عبدالوهاب نجمی
67-مسعود عبدی
68-ژیلانامداری
69-سیروان کهنه پوشی
70-حسین ولی پور
71-عرفان منوچهری
72- کامیل راست خدیو
73-محمد سبحانی
74-راشد محمدیان
75-اقبال کهنەپوشی
76-مسعود شفيعي
77-هیمن امین صالحی
78_ محمد یعقوبی
79-فرید بهرامی
80. سیروان نیک پی
81.محمد حسین پیرخضران
82.فاروق نرگسی
83.شرمین سعیدی
84-محمدفهیم احمدی
85-ابراهیم بابایی
86- شهرام احمدی
87.فرید فاروقی
۸۸-حسن پیرخضران
۸۹-حامد تبنا
90-سیدامین ابراهیمی
۹۱. موسی محمودی
تکمیل این اسامی همچنان ادامە دارد
تجمع اعتراضی آتش‌نشانان تبریزی
آتش نشانان تبریزی صبح یکشنبه در اعتراض به وضعیت معیشتی و ترمیم حقوق با توجه به سختی و خطرات شغلشان، مقابل ساختمان شورای شهر تبریز تجمع اعتراضی برگزار کردند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
اعتصاب و تجمع كارگران کارخانه سيمان دهلران برای احقاق حقوق برحقشان
بنابه گزارش وتصویر منتشره در شبکه های اجتماعی،روزیکشنبه 27 آذر، كارگران کارخانه سيمان دهلران شهرک صنعتی دهلران برای احقاق حقوق برحقشان دست از کارکشیدند ودراین واحد تولیدی در استان ایلام تجمع کردند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
26 آذر یک دستاورد بزرگ برای همکاران رسمی شاغل در نفت
روز 26 آذر همکاران رسمی ما در مناطق مختلفی چون عسلویه، ماهشهر، تنگ بیجار، گچساران، جزیزه خارک، اهواز و محمود آباد در اعتراض به بدتر شدن وضع معیشتی خود و برای پیگیری خواستهای برحقشان دست به اعتصاب زدند و تجمعات بزرگ خود را برگزار کردند. این تجمعات در پاسخ به فراخوان قبلی شکل گرفت و متحد و سراسری برگزار شد که در طول چند دهه اخیر بیسابقه بود،. اکنون جای خوشحالی است که همکاران رسمی ما چنین متحد و متشکل پیگیر مطالبات خود هستند و به باور ما امروز وقت آنست که آنها نیز شورای سازماندهی اعتراضات خود را رسما اعلام کنند تا در کنار یکدیگر بتوانیم اعتراضاتی سراسری را برای پایان دادن به قوانین برده وار حاکم در مناطق نفتی بعنوان مناطق ویژه اقتصادی و در اعتراض به اختلاسها و دزدی ها و بساط پیمانکاران چپاولگر متحدانه جلو ببریم. بتوانیم به نا امنی محیط کار که هر روزه قربانی میگیرد و نیز به فضای امنیتی حاکم در مراکز نفتی پایان دهیم و شرایط زندگی و کارمان را به سطح قابل قبولی برسانیم.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت همانطور که بارها تاکید کرده است خود را همراه تمامی بخش های شاغل در نفت دانسته و از مبارزات همکاران رسمی نفت قاطعانه دفاع میکند. روشن است که اعتراض همکاران رسمی نفت ادامه خواهد داشت و اعتصاب و تجمعات روز 26 آذر آنها اعتراضی اخطاری بود. این دوستان اعلام کرده اند که اگر به مطالباتشان پاسخ داده نشود تدارک حرکت اعتراضی بعدی خود را و این بار در سطح گسترده تری خواهند دید
گفتنی است که همکاران ما در پتروپالایش ها نیز برای روزهای سوم ، چهارم و پنجم دیماه در اعتراض به وخیم تر شدن وضعت معیشتی و شغلی شان فراخوان به اعتصاب داده اند. ما از اعتراضات این همکاران نیز پشتیبانی کرده و میکوشیم که صدای اعتراضشان باشیم.
در آخر بر پیوستن فراخوانهای سراسری برای اعتراض روزهای 28 تا 30 آذر علیه اعدام ها و سرکوبها تاکید می کنیم . شورای سازماندهی از تمامی همکاران رسمی و غیر رسمی، پیمانی و پروژه ای و ارکان ثالثی و روز مزدی، در تمام بخش های نفت در عسلویه، کنگان، در بخش های حفاری و عملیاتی، در بخش های سوخت، در پالایشگاهها و پتروشیمی وصنایع وابسته میخواهد که وسیعا به این اعتراضات بپیوندند و با اعلام اعتصابداذددررا خشم و نفرت خود را علیه اعدام اعلام کنند.
#نه_به_اعدام #زن_زندگی_ آزادی
آزادی صادق زنده بودی به قید وثیقه
صادق زنده بودی دانش آموز پایه سوم دبیرستان که از روز جمعه ۲۹ مهرماه جاری در بوشهر زندانی بود، به قید وثیقه آزاد شد.
خاطرنشان می شودکه صادق زنده بودی، دانش آموز بوشهری، روز ٢٩ مهرماە بازداشت شده بود و‌ حدود دو هفته بعد با تودیع وثیقه آزاد شد. بر اساس خبر تکمیلی ارسالی بە شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، صادق زنده بودی، در روز ۲۶ آبان مجددا دستگیر و پس از یک ماه بازداشت موقت، خوشبختانه با قید وثیقه آزاد شده است.
آزادی این دانش‌آموز عزیز را به خانواده‌ی محترم زنده‌بودی که از همکاران فرهنگی‌مان هستند، تبریک می‌گوییم.
حمله شبانه تعدادی لباس‌شخصی به خوابگاه‌های دانشگاه نوشیروانی بابل
بنا به گزارشات رسیده، حوالی ساعت ۳ بامداد ۲۷ آذرماه، تعدادی لباس شخصی به خوابگاه‌های امینیان و ریحانه دانشگاه نوشیروانی بابل با سنگ حمله کردند که این حمله همراه با توهین و تهدید، منجر به شکستن شیشه پنجره اتاق‌ها و راهرو شد. این حمله که پیش از این به‌گونه‌ای دیگر اتفاق افتاده بود، متاثر از خطبه‌های نماز جمعه امام جمعه بابل صورت گرفته است و نیروهای انتظامی نیز تلاشی در جهت محافظت دانشجویان نداشته‌اند.
محکومیت امیررضا حسینی به ۳ سال و ۷ ماه حبس به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام
امیررضا حسینی دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد شهر قدس ورودی ۹۸ که روز ۷ آبان در جریان بازداشت دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، طی دادگاه ۲۳ آذر به قضاوت قاضی برجسته، به ۳ سال و ۷ ماه حبس به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام محکوم شد.
علی خالصی‌نژاد دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه فنی شمسی‌پور تهران ورودی بهمن ۹۸، در تاریخ ۲۵ آبان توسط نیروهای امنیتی در محله جنت‌‌آباد بازداشت شده است.
این دانشجو اکنون در زندان فشافویه به‌سر می‌برد و با وجود گذشت بیش از یک‌ماه همچنان خبری از آزادی وی در دست نیست.
آزادی موقت
? #رضا_رشیدی، دانشجوی کارشناسی ارشد نقشه‌برداری، دانشگاه تهران، تاریخ بازداشت: ۱۸ مهر، تاریخ آزادی: ۲۶ آبان، به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی.
? #احمدرضا_اندرز، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، دانشگاه تهران، تاریخ بازداشت: ۲۵ آبان، تاریخ آزادی: ۲۶ آذر، به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی.
? #صوفیا_صاحبی، دانشجوی میکروبیولوژی، دانشگاه آزاد تهران شمال، تاریخ بازداشت: ۱۴ آبان، تاریخ آزادی: ۲۰ آذر، به قید وثیقه.
? #ایلیا_موگویی، دانشجوی مهندسی مکانیک، دانشگاه ازاد تهران شمال، تاریخ بازداشت: ۴ آبان، تاریخ آزادی: ۱۹ آذر، به قید وثیقه.
? #مریم_مومنی، دانش‌آموخته سینما، دانشگاه سوره، تاریخ بازداشت: ۱۲ آبان، تاریخ آزادی: ۲۳ آذر، به قید وثیقه.
? #هدی_توحیدی، دانشجوی دکتری علوم سیاسی، دانشگاه علامه، تاریخ بازداشت: ۳۱ شهریور، تاریخ آزادی: ۲۶ آذر، به قید وثیقه.
? #مرضیه_امیری، دانش‌آموخته علوم اجتماعی، دانشگاه تهران، تاریخ بازداشت: ۹ آبان، تاریخ آزادی: ۲۶ آذر، به قید وثیقه ۶۰۰ میلیونی.
آمنه زمانی معلم هنر و عضو انجمن "یاری کودکان در معرض خطر" به زندان قرچک منتقل شد.
?عالیه امامزاده مادر خانم زمانی در توییتی نوشت که بالاخر بعد از گذشت ۲۳ روز، موفق شدند به صورت کابینی او را ملاقات کنند.
?آمنە زمانی، در تاریخ ۳ آذر، در دفتر انجمن یاری کودکان در معرض خطر در یک جلسه رسمی بین انجمن‌ها بازداشت شد.
?آمنه زمانی، که در چند مدرسه غیرانتفاعی هنر درس میداد، در انجمن یاری کودکان در معرض خطر نیز عضو بود و یاریگر و معلم بسیاری از کودکان کار و خیابان بود.
ادامەی بازداشت حمید مجیری
آقای حمید مجیری، دبیر آموزش و پرورش خمینی شهر، با بیست و نه سال سابقه، ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ در محل کار دستگیر و به بازداشتگاه اطلاعات اصفهان منتقل شد. آقای مجیری در روزهای اول بازداشت، پذیرش بیمارستان برای انجام عمل جراحی اضطراری داشتند؛ اما با وجود پیگیری های فراوان، با انتقال ایشان به بیمارستان موافقت نشد؛ بعد از ده روز بازداشت به زندان دستگرد منتقل گردید.
بر اساس آخرین گزارشات رسیده به شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، آقای مجیری، روز چهارشنبه، تحت شدیدترین جو امنیتی در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفتند و بلافاصله به زندان بازگردانده شدند. متاسفانه علی رغم تلاش فراوان، هیچ یک از اعضای خانوادەی آقای مجیری موفق به ملاقات ایشان نشدند.
بیشتر خبرهای مربوط به حمید مجیری،از طریق دیگر زندانیان کسب می گردد .
لازم بە یادآوری است کە اوایل آذرماە، قاضی پرونده، تودیع وثیقه جهت آزادی حمید مجیری، تا برگزاری دادگاه، را اعلام‌ نموده بود؛ اما روز بعد قاضی مجددا این تصمیم را ملغی نمود.
ستار زارعی، معلم خمینی شهر، که پیشتر با وثیقەی ٥٠٠ میلیونی آزاد شده بود به چهار ماه زندان محکوم شد
روز ۳۰ آذر ۱۴۰۱، دادگاه آقای ستار زارعی، که مدتی قبل با وثیقەی ٥٠٠ میلیونی آزاد شدە بود، برگزار شد و ایشان را به چهار ماه زندان محکوم کردند. همچنین آقای زارعی، از طرف هیات تخلفات اداری احضار شده بودند و تا کنون هنوز هیچ حکمی از طرف این هیات صادر نشده است.
لازم بە یادآوری است کە ستار زارعی، در سال ۸۶، به مدت ده ماه از خدمت انفصال شدند.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن ابراز ناخرسندی از بازداشت و زندانی کردن معلمان، دانش آموزان و آحاد مردم و صدور احکام ناعادلانه توسط نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی را محکوم می کند. این شورا انتظار دارد پروندەهای همەی معلمان زندانی در دادگاههای قانونی بدون اعمال نظرهای ناصواب و با رویەی صحیح قضایی مورد بازبینی قرار گیرد.
مرضیه امیری آزاد شد
شامگاه شنبه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ مرضیه امیری روزنامه‌نگار و فعال کارگری پس از ۴۷ روز بازداشت، با تودیع وثیقه ششصد میلیون تومانی موقتاً از زندان آزاد شد.
آخرین اخبار از وضعیت داود رضوی، عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد
خانواده داود رضوی ۲۴ اذر ماه مانند هفته های قبل به زندان اوین مراجعه کردند که پس از معطلی فراوان و منتظر ماندن در صف طولانی مراجعین برای ملاقات با زندانیان نوبتشان فرا رسید و موفق به ملاقات کابینی با داود رضوی شدند.داود رضوی از ۵ مهر ماه بازداشت می باشند و هم چنان تحت بازجویی و تمدید قرار بازداشت موقت می باشد.
داوود رضوی ساعت ۲۳:۳۰ تاریخ ۲۷ آذرماه طی تماس کوتاه ۲ دقیقه ای خود، تنها اطلاع دادند که در حال انتقال از زندان اوین به زندان تهران بزرگ می باشد و قرار است به بند ۶ زندان تهران بزرگ منتقل شوند.ایشان از علت این انتقال ناگهانی چیزی نگفتند. وی پس از ۸۲ روز بازداشت هم چنان بلاتکلیف می باشد و خانواده ی او در نگرانی به سر میبرند.
کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.
با امید به گسترش صلح و عدالت در ایران و‌ تمام جهان
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
تعداد کارگران زن جان باخته حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن به 4 نفر رسید
آخرین گزارش های رسانه ای شده بتاریخ 27 آذر حاکی از جان باختن 4 کارگر زن حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن می باشد.
4 کارگر زن دیگر هم در بیمارستان سوانح و سوختگی بیمارستان امام موسی کاظم اصفهان بستری هستند.
سه نفراز این مصدومان بدلیل سوختگی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان تحت مداوا قراردارند.
یادآوری:
+جان باختن 2 کارگرزن حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن
روز های سه شنبه 22 آذر و چهارشنبه 22 آذر 2 کارگرزن حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن جان باختند.
++سوختگی شدید 9 نفر از جمله 8 کارگر زن در حادثه آتش سوزی سرویس رفت و آمد کارگران در استان چهارمحال و بختیاری
بامداد روز دوشنبه 21 آذر، مینی بوس حمل کارگران در محور نقنه به دهاقان دچار آتش سوزی شد و 9 نفر از جمله 8 کارگر زن دچار سوختگی شدید شدند.
مصدومان ابتدا به بیمارستان ولی عصر بروجن منتقل شدند و سپس بدلیل وخامت حالشان به بیمارستان سوانح سوختگی أصفهان انتقال داده شدند.

 

اخباروگزارش های کارگری 28 آذر ماه 1401
نودوپنجمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
روز دوشنبه 28 آذرماه ،نودوپنچمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
- مراسم خاکسپاری محمد حاجی رسول‌پور در روستای آلیکند بوکان باشرکت جمعیت کثیری وسردادن شعارهای اعتراضی
(محمد حاجی‌‌ رسول‌ پور، زندانی سیاسی سابق که دراعتراضات سراسری بوکان دستگیر شده بود بر اثر شدت شکنجه در زندان به کما رفته و در بیمارستان قلی‌‌پور بوکان جان خود را از دست داد.)
- گرامیداشت یاد فایق مام قادری از جان باختگان اعتراضات سراسری بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش در مهاباد باشرکت جمعی از اهالی و وسردادن شعارهای اعتراضی و خواندن سرود
- گرامیداشت خاطره شادمان احمدی از جان باختگان اعتراضات سراسری دهگلان بمناسبت زادروزش برسرمزارش باشرکت خانواده وجمعی از اهالی دهگلان
- جنگ و گریز خیابانی در شهرهای:
- تهران(اکباتان،خیابان انقلاب،جمالزاده وپونک شهرک نفت)
- کرج(گلشهر)
- اعتصاب جمعی از کسبه های بازار درشهرهای:
- ایوان غرب
- روانسر
- سقز
- سنندج
- کامیاران
- کرمان
و
- اعتصاب رزیدنت‌های بیمارستان رسول اکرم و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعتراض به معوقات حقوقی
- بیانیه‌ی شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان و بازنشستگان رسمی صنعت نفت ایران و تعیین ضرب الاجل یک هفته ای
وهمچنین
- پیام انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت محمود ملاکی بازرس کانون صنفی معلمان بوشهر
- کارگران زن جان باخته حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن 5 نفرشدند
اعتصاب رزیدنت‌های بیمارستان رسول اکرم و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعتراض به معوقات حقوقی

از جمله شعارها:
"خط فقر ۱۸ میلیون، حقوق رزیدنت ۶ میلیون"
"هر یه نفر تعلیق شه، هزار نفر پشتشه"
"رزیدنت بی‌چاره، حقش خوردن نداره"
"رزیدنت بیدار است، از حرف زور بیزار است"

۲۸ آذر ۱۴۰۱
بیانیه‌ی شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان و بازنشستگان رسمی صنعت نفت ایران و تعیین ضرب الاجل یک هفته ای
روز شنبه 26 آذر،درپی اعتصاب وتجمع سراسری کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش حقوق و اعتراض به وعده های سرکاری مسئولان طراز اول کشور، شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان و بازنشستگان رسمی صنعت نفت ایران بیانیه ای با تعیین ضرب الاجل یک هفته ای منتشر کرد .
بخشی از متن بیانیه:
سالهاست که چشمهای دولتمردان کور و گوشهایشان کر شده است. زبانشان به جز برای وعده‌های توخالی و دروغ در کامشان نچرخیده، و هیچگاه صدای ناله و فغان کارکنان نفت و خانواده هایشان را نشنیده‌اند. خانواده‌هایی که نیمی از سال را به دلیل مشکلات کاری کارکنان مجبورند بدون از حضور پدر خانواده سر کنند و صورت خود را با سیلی سرخ نگهدارند و برای حفط آبروی مجموعه نفت و نظام اخم در هم نکشند.
و آنگاه که برای رسیدن به حقوق از دست رفته شان فریاد دادخواهی سر دادن با باتوم ستم فریادشان را خاموش کردند، هیچ گاه ۱۲ شهریور سیاه را از خاطر نخواهیم برد.
اکنون پس از سالها بی مهری دولتمردان زمان آن رسیده است که خاموش نمانیم، دولتمردان باید بدانند که اگر، کارکنان صنعت نفت تاکنون از قدرت همبستگی خویش برای گرفتن حق خود استفاده نکرده است، ناشی از نجابت این زحمتکشان بوده و نه هیچ چیز دیگر.
گردهمایی ۲۶ آذر آغازیست بر دادخواهی همه حقوقی که باید میگرفتیم و تاکنون از دستیابی از آن بازمانده ایم، و این آغاز راهست، تا دیگر هیچ دولتمردی بر آن نباشد که از حتی یک حق کوچک برای خانواده نفت چشم پوشی کند، ما با تمام توان در برابر ستمگران خواهیم ایستاد.
دولتمردان خوب میدانند که بهترین استعدادها و نخبگان جامعه و دانشگاها را برای صنعت نفت جذب کرده اند، پس یک نخبه به اندازه استعدادش برای گرفتن حقش تلاش خواهد کرد و همه راه ها را یکی پس از دیگری خواهد آزمود، پس برآن نباشید که ما در پی آزمون های دیگر بفرستید، زیرا سخت پشیمان خواهید شد.
بنابراین نیاز است وزارت نفت بجای بکار گماشتن دستگاه زیان رسان مشاوران ناآگاه، که جایگاه اندیشمندان را اشغال کرده اند و در اجرای قانون سنگ اندازی میکنند، در اندیشه برطرف کردن نگرانی های کارکنان نفت باشند، زیرا یک سازمان بهره‌ور زمانی به راندمان درست خود میرسد که کارکنان آن نگران گذران زندگی خود نباشند.
نگرانی های ما را دریابید پیش از انکه نگرانی های ما باعث پشیمانی شما گردد.
۱- اجرای درست قانون و ظایف و اختیارات صنعت نفت موسوم به ماده ده، بصورت کمال به گونه ای که همه کارکنان از آن سود ببرند، با پرداخت کامل بک پی و همچنین اصلاح حقوق پایه بر اساس تورم افسار گسیخته.
۲- بررسی وضعیت صندوق بازنشستگی نفت و کوتاه کردن دستهای پیدا و پنهانی که نه برای آینده کارکنان که فقط برای پرکردن جیب‌های خود مشغول زد و بند می‌باشند .
۳- پیشگیری از بکارگیری مدیران وارداتی و سفارشی و رانتی که از مجموعه های دیگر به صنعت نفت وارد شده و بعلت نداشتن شناخت از صنعت نفت بزرگترین عاملان وضع موجود می‌باشند .
۴- افزایش چشمگیر سطح کیفی و ارائه خدمات مناسب در بخش بهداشت و درمان نفت به نحوی که شایسته کارکنان فرهیخته نفت باشد،
۵- اصلاح مالیات نجومی و بازگرداندن آنچه تاکنون به ناحق و بر اساس سلیقه‌ای شخصی از کارکنان کسر شده است.
۶- مخالفت شدید با قرار گرفتن وزارت نفت در زیر چتر خدمات کشوری، زیرا صنعت نفت موتور اقتصاد کشور است، و برای توسعه و سرعت گرفتن نیاز به انرژی بهینه دارد، کارمند نفت باید مزد تلاش بالای خود را دریافت نماید.
بنابراین از تاریخ ۲۶ آذر ۱۴۰۱ به مدت یک هفته چنانچه موارد یاد شده به صورت کامل انجام نگیرد، به گونه ای که موارد مالی در کارت حقوق مشاهده نگردد و در سایر موارد نشست نامه وزارتی ارایه نگردد، سومین گام از اعتراضات مدنی و صنفی را در پی خواهد داشت.
از تریبون دادخواهی کارکنان صنعت نفت، از همه کارکنان دادخواه صنعت نفت سپاسگزاریم، و تلاش انها را برای دریافت حقوق از دست رفته را ستایش میکنیم. باز هم می آییم.
آزادی پریا فرامرزی دانش‌آموز ۱۶ ساله در شیراز
پریا فرامرزی دانش آموز ( کودک ) ۱۶ ساله که از ۱۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در پاسارگاد بازداشت شده بود، از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد. پریا فرامرزی در مدت زمان بازداشت به مدت یک ماه از حق تماس ملاقات با خانواده محروم بود.
پریا دانش‌آموز ۱۶ ساله از تاریخ ۱۹ مهرماه با حمله‌ی ده‌ها ماموران امنیتی به منزل‌شان در پاسارگاد شیراز ربوده شده بود. پریا در اثر فشارهای بازجویی دو مرتبه "سکته چشمی" داشته و به بیمارستان منتقل شده است. سرکوب‌گران حتی نام بیمارستان را به والدین او نگفته‌ بودند. اما با اطلاع رسانی این موضوع زمینه برای آزادی این دانش آموز زندانی فراهم شد.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تبریک آزادی پریا فرامرزی به خانواده محترم ایشان و همه دانش آموزان آزاد اندیش و عدالت طلب ایران، خواهان آزادی همه دانش آموزان بازداشتی و مختومه کردن پرونده آنهاست.
محکومیت محمدصادق صادقی به یکسال حبس تعزیری، دو سال ممنوع‌الخروجی و دوسال ممنوعیت استفاده از فضای مجازی
محمدصادق صادقی، دانشجوی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی دانشگاه تهران که در تاریخ ۴ آبان بازداشت و با قرار کفالت در تاریخ ۲۱ آذر موقتا آزاد شده‌ بود، طی دادگاهی که روز یکشنبه ۱۹ آذر با قضاوت قاضی صلواتی برگزار شد به اتهام اجتماع و تبانی، به یکسال حبس تعزیری، دو سال ممنوع‌الخروجی و دوسال ممنوعیت استفاده از فضای مجازی محکوم شد.
بیتا حقانی دانشجوی گرافیک دانشگاه قدسیه ساری، در تاریخ ۲۶ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن مراحل بازجویی، به زندان قائم‌شهر منتقل شده است.
گفته می‌شود این دانشجو با گذشت بیش از دوماه از بازداشت، بدون تشکیل دادگاه به افساد فی‌الارض متهم شده‌است.
پارسا الله‌ورد دانشجوی مهندسی دریا دانشگاه امیرکبیر ورودی ۹۸، در تاریخ ۳۰ آبان در حوالی میدان کاج سعادت‌آباد همراه با ضرب و شتم توسط اطلاعات سپاه ربوده و پس از گذراندن ۵ روز در سلول انفرادی جهت بازجویی، به زندان تهران بزرگ( فشافویه) منتقل شده است.
این دانشجو با وجود گذشت ۲۹ روز از بازداشت، صرفا جهت رسیدگی به پرونده تعیین شعبه شده و همچنان بدلیل بلاتکلیفی و شرایط نامناسب زندان فشافویه، حال روحی مناسبی ندارد.
۷۶ روز بازداشت و بلاتکلیفی مریم عظیمی
مریم عظیمی، دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی کودک و نوجوان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ورودی ۱۴۰۰، روز ۱۲ مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذراندن یک هفته بازجویی در زندان اوین، به زندان قرچک منتقل شده است.
علی‌رغم گذشت ۷۶ روز از بازداشت، این دانشجو همچنان در بلاتکلیفی به‌سر می‌برد و خبری از آزادی وی در دست نیست.
آزادی موقت داریوش صیدی به قید وثیقه
داریوش صیدی دانشجوی ریاضی دانشگاه امیرکبیر که ۲۴ آبان بازداشت شده بود، شامگاه ۲۷ آذر به قید وثیقه آزاد شد.
آزادی موقت محمدپارسا قاسمی‌راد به قید وثیقه ۱.۵ میلیاردی
محمدپارسا قاسمی‌راد، دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران مرکز (واحد پونک) ورودی ۹۹ که شامگاه چهارشنبه ۲۷ مهر بازداشت شده بود، امروز مورخ ۲۸ آذر به قید وثیقه ۱.۵ میلیاردی آزاد شد‌.
صدور ابلاغ اتهام از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات اداری استان کردستان
صدور ابلاغ اتهام از سوی هیئت رسیدگی به تخلفات اداری استان کردستان با عنوان شرکت در تحصن روز ۶ و ۷ مهرماه
برای ۸ نفر از معلمان مریوان:
زکیه رستمی
شیدا شمس
علی دلاویز
کژال باخویشی
آرزو محمودی
فاروق سعیدزاده
مستوره حقدوست
محمد سبحانی
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ، خواهان پایان دادن به پرونده سازی‌های امنیتی برای معلمان و کنشگران صنفی و مدنی و آزادی همه‌ی زندانیان صنفی و عقیدتی و سیاسی و معترضان ماه‌های اخیر و ابطال احکام آنها است.
حذف رتبەبندی از احکام تعدادی از فعالین صنفی
آموزش و پرورش شهرستان ایذه، در اقدامی غیرقانونی، علی رغم اینکه اعمال رتبه بندی برای کوکب بداغی، این بند را در حکمی جدید ایشان حذف کرده است. این در حالی است که رتبەبندی از احکام حقوقی تعدادی دیگر از فعالین صنفی در شهرهای مختلف دیگر حذف شده است. ادارت آموزش و پرورش به جای اینکه مدافع حقوق پرسنل خود باشد، در تضییع حقوق یک فعالین صنفی پیش قدم شده اند.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن اقدام معلم ستیزانه آموزش و پرورش استان های مختلف، مجددا هشدار می‌دهد که عواقب این اقدام غیرقانونی مسلما گریبان بانیان آن را خواهد گرفت.
پری آقایی آزاد شد
خانم پری آقایی، مشاور ثبت نام و حسابدار یک مدرسه‌ی غیرانتفاعی در تهران، پس از گزارش کذب مادر یکی از دانش‌آموزان، در تاریخ ۲۴ مهر بازداشت شده بود، دوشنبه ۲۱ آذر با قید وثیقه آزاد شد. دادگاه خانم آقایی، با اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تشویق به فساد برگزار شده، اما هنوز رای دادگاه برای ایشان صادر نشده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تبریک آزادی خانم آقایی، خواهان پایان دادن به پرونده سازی‌های امنیتی برای معلمان و کنشگران صنفی و مدنی و آزادی همه‌ی زندانیان صنفی و عقیدتی و سیاسی و معترضان ماه‌های اخیر و ابطال احکام آنها است.
پیام انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت محمود ملاکی بازرس کانون صنفی معلمان بوشهر
آهای خبردار !
آهای خبردار !
تو شب سیاه
تو شب تاریک
از چپ و از راست
از دور و نزدیک
یک نفر داره
جار میزنه جار
آهاااااااااای غمی که
مثل یک بختک
رو سینه من
شده ای آوار
از گلوی من
دستت رو بردار !
از گلوی من
دستت رو بردار !
?روز یکشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱،همکار شریف و فرهیخته مان آقای محمود ملاکی، بازرس کانون صنفی معلمان بوشهر بازداشت شد. هنوز از علت بازداشت ایشان و نهاد بازداشت کننده اطلاعی در دست نیست.
?بازداشت همکارمان محمود ملاکی در پی بازداشت تعداد دیگری از معلمان از جمله بانو ژیلا خیر، نشان می دهد که هیچ ارادەای در ارکان حاکمیت برای شنیدن صدای مردم و حل مشکلات وجود ندارد، بلکه حاکمیت با پافشاری بر راەحل فشار و تهدید، قصد سرکوب فعالان صنفی و ایجاد رعب و وحشت در بدنه جامعه معلمان را دارد؛ راەحل تکراری و بی نتیجەای که بارها آزموده شده است.
?انجمن صنفی معلمان فارس، ضمن محکومیت بازداشت آقای محمود ملاکی اعلام می دارد که این بازداشت ها نمی تواند کمترین خدشەای به اراده فعالان در پیگیری خواستەهای قانونی شان وارد نماید.
همچنین خواستار آزادی هر چه سریع تر معلمان زندانی و بازداشتی از جمله معلم آگاه و شجاع، محمود ملاکی می باشد.
کارگران زن جان باخته حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن 5 نفرشدند
برپایه گزارش های رسانه ای شده بتاریخ 28 آذر،یکی دیگراز کارگران مصدوم حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن جان خودراازدست داد.
درهمین رابطه:
+تعداد کارگران زن جان باخته حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن به 4 نفر رسید
آخرین گزارش های رسانه ای شده بتاریخ 27 آذر حاکی از جان باختن 4 کارگر زن حادثه آتش سوزی سرویس رفت وآمد کارگران سردخانه مواد غذایی بروجن می باشد.
4 کارگر زن دیگر هم در بیمارستان سوانح و سوختگی بیمارستان امام موسی کاظم اصفهان بستری هستند.
سه نفراز این مصدومان بدلیل سوختگی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان تحت مداوا قراردارند.
++سوختگی شدید 9 نفر از جمله 8 کارگر زن در حادثه آتش سوزی سرویس رفت و آمد کارگران در استان چهارمحال و بختیاری
بامداد روز دوشنبه 21 آذر، مینی بوس حمل کارگران در محور نقنه به دهاقان دچار آتش سوزی شد و 9 نفر از جمله 8 کارگر زن دچار سوختگی شدید شدند.
مصدومان ابتدا به بیمارستان ولی عصر بروجن منتقل شدند و سپس بدلیل وخامت حالشان به بیمارستان سوانح سوختگی أصفهان انتقال داده شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید