اخباروگزارش های کارگری 22-24 دی ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

پایان ماه چهارم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: روزشنبه 24 دی ماه اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران چهارمین ماه را پشت سر گذاشت: - جمعه شب(23 دی): سر دادن شعار شبانه توسط دانشجویان و همراهی همسایه‌ها؛ خوابگاه دخترانه چمران دانشگاه تهران: از جمله شعارها: "فقر و فساد گرونی میریم تا سرنگونی"د"مرگ بر دیکتاتور" قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان"

- ادامه تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل ساختمان قوه قضاییه
- در اعتراض به اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی؛ دانشگاه بهشتی

- تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی جهان نسبت به بیکاری و عدم پرداخت مطالبات وحق بیمه و وعده های توخالی مسئولان مقابل استانداری زنجان
- در حادثه تصادف سرویس رفت وآمد کارگران کارخانه کبیر ریس6 کارگر جان باختند
- سرویس رفت وآمد کارکنان مرکز بهداشت مبارکه هم تصادف کرد و 5 مصدوم بر جاگذاشت
ادامه تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل ساختمان قوه قضاییه
روزشنبه 24 دی، جمعی از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان های مرکزی کرج و قزلحصار با برپایی دوباره تجمع مقابل ساختمان قوه قضاییه در پایتخت خواهان توقف اعدام بستگانشان شدند.

درهمین رابطه:تجمع خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل ساختمان قوه قضاییه
روز دوشنبه 19 دی،جمعی از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام زندان های مرکزی کرج و قزلحصار بابرپایی تجمع مقابل ساختمان قوه قضاییه در تهران وبرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارها خواهان توقف اعدام بستگانشان شدند.
تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی جهان نسبت به بیکاری و عدم پرداخت مطالبات وحق بیمه و وعده های توخالی مسئولان مقابل استانداری زنجان
روز شنبه 24 دی، کارگران روغن نباتی جهان برای باری دیگر برای اعتراض به بیکاری وعدم پرداخت مطالبات وحق بیمه و وعده های توخالی مسئولان دست به تجمع مقابل استانداری زنجان زدند.

یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت: مسئولین باید پاسخگوی مطالبات ما در زمینه بیمه و معوقات باشند و خسارت های وارده به کارگران و خانواده هایشان را جبران کنند.
وی، با اشاره به واریز نشدن حق بیمه کارگران، ادامه داد: کارگران معوقات چند صد میلیون تومانی دارند.

فشار بر خانواده‌ی فرحناز سلیمان نژاد بازنشسته‌ی فرهنگی
بنابر خبرهای رسیده به شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران خانم فرحناز سلیمان نژاد، بازنشسته فرهنگی تهران که به بهانه حضور در اعتراضات در خیابان شرکت داشته از دو هفته پیش بازداشت شده‌اند. گفته شده تا کنون درخواست‌های خانواده برای آزادی‌ ایشان از سوی مسئولین توجهی نشده است. در حالی‌که مدعی هستند خانم سلیمان نژاد صذفاً در اعتراضات حضور داشته اما به او اجازه‌ی داشتن وکیل انتخابی داده نشده است.
فرحناز سلیمان نژاد که ابتدا در زندان اوین بازداشت بوده، مدتی‌ست به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.
محکومیت بهزاد قدیری به ۳ سال و ۳ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق
بهزاد قدیری، دانشجوی سال آخر رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، در تاریخ ۱۴ مهر با یورش نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد.
وی در دادگاه به ۳ سال و ۳ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است و در حال حاضر به قید وثیقه موقتا آزاد است.
محمدمهدی پناهیان، دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ساری، عضو تیم ملی کیک بوکسینگ و دارنده مدال طلای کشوری، در تاریخ ۱۰ دی ماه مقابل درب منزل شخصی خود در فریدونکنار، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده
و با گذشت ۱۴ روز هیچ خبری از وی در دست نیست.
تداوم بازداشت علی اسداللهی
علی اسداللهی شاعر، نویسنده و دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، در تاریخ ۳۰ آبان ماه در منزل خود دستگیر شد.
بنا بر گفته‌ی نزدیکان، وی از ابتدای دستگیری در سلول انفرادی به سر برده، مورد ضرب و شتم واقع شده و در این مدت تنها چند بار و هر بار برای مدت بسیار کوتاهی اجازهٔ تماس با بستگان خود را داشته است.
گفتنی‌ است، وی پس از تحمل حدود ۵۰ روز انفرادی، پس از انتقال به فشافویه تنها یکبار اجازه‌ی ملاقات با خانواده را پیدا کرده است.
در حادثه تصادف سرویس رفت وآمد کارگران کارخانه کبیر ریس6 کارگر جان باختند
آخرین گزارش ها منتشره حاکی از جان باختن 6 کارگر کارخانه کبیر ریس می باشد که 5 نفرشان در دم جان باختند ونفر ششم دربیمارستان جان خودرا ازدست داد.
در همین رابطه:
ادامه سریال تصادف سرویس رفت وآمد کارگران واینبار کارخانه کبیر ریس وجان باختن 5 نفرومصدومیت 11 نفردیگر- وخامت حال 2 مصدوم
بامداد روز پنج شنبه 22 دی، اتوبوس رفت وآمد کارگران کارخانه کبیر ریس با20 سرنشین به علت نقص فنی ترمز در گردنه نقره کمر ،در مسیر فرمهین به تفرش دراستان مرکزی با کامیون تصادف کرد.
آخرین گزارش ها حاکی ازجان باختن 5 نفرومصدومیت 11 نفر می باشد.
همچنین حال 2 مصدومه این حادثه وخیم گزارش شده است.
سرویس رفت وآمد کارکنان مرکز بهداشت مبارکه هم تصادف کرد و 5 مصدوم بر جاگذاشت
صبح روز شنبه 24 دی، اتوبوس حامل کارکنان مرکز بهداشت مبارکه در اتوبان دستجردی روبروی شهرک آزمایش از پشت با یک دستگاه کامیون بنز تانکر دار تصادف کرد و5 نفر از سرنشینان اتوبوس دچار مصدومیت شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 23 دی ماه 1401
آغاز هفته هیجدهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران سپری شد
روز جمعه 23 دی ماه اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران بقرارزیر ادامه و وارد هفته هیجده شد:
- ادامه جمعه های اعتراضی اهالی استان سیستان وبلوچستان با راهپیمایی وتجمع درشهرهای:
- خاش
- راسک
- زاهدان
(حضور نیروهای امنیتی – اطلاعاتی دولت ودستگاه رهبری در راهپیمایی برای به بیراهه کشاندن اعتراضات وبازداشت وگوشمال دادن یکی از آنها توسط معترضان)
*شعارها:
«نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری»
«آزادی آزادی آزادی»
«چه یک نفر چه صد نفر پیش به سوی انقلاب»
«مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»
«مرگ بر جمهوری اعدام»
«این آخرین پیامه اعدام کنی قیامه»
«مرگ بر دیکتاتور»
«مرگ بر اصل ولایت فقیه»
«مرگ بر خامنه ای لعنت بر خمینی»
«مرگ برخامنه ای»
«خامنه ای حیا کن مملکتو رها کن»
«خامنه ای ضحاک میکشیمت زیر خاک»
«امسال سال خونه سید علی سرنگونه»
«مرگ بر لاریجانی و مرگ بر خامنه ای»
«بسیجی سپاهی دشمن ما شمایی»
«مرگ برسپاهی»
«مرگ بر بسیجی»
«مرگ بر مخبر»
«تهرانی با غیرت حمایت حمایت»
- ادامه جمعه های اعتراضی در شهرستان گالیکش استان گستان
- آویزان کردن طناب دار در اعتراض به اعدام‌های ظالمانه؛ دانشکده اقتصاد دانشگاه بهشتی

- تجمع اعتراضی کارکنان رسمی پالایش گاز فجر جم نسبت به عدم اجرای ماده10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت
- تجمع اعتراضی اهالی تفتان نسبت به تخریب محیط زیست و جلوگیری از استخراج معدن طلای این منطقه
تجمع اعتراضی کارکنان رسمی پالایش گاز فجر جم نسبت به عدم اجرای ماده10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت
روز چهارشنبه 21 دی، کارکنان رسمی پالایش گاز فجر جم برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم اجرای ماده10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت دست به تجمع مقابل ساختمان شرکت زدند.

تجمع اعتراضی اهالی تفتان نسبت به تخریب محیط زیست و جلوگیری از استخراج معدن طلای این منطقه
روز جمعه 23 دی،ده ها نفر از اهالی برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به تخریب محیط زیست دست به تجمع در دامنه کوه سفیدپوش در استان سیستان و بلوچستان زدند و از استخراج معدن طلای این منطقه جلوگیری کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی،معدن طلای تفتان توسط شرکت آریا جنوب در حال فعالیت است و مردم این منطقه می گویند که تاکنون مجوز سازمان محیط زیست را نیز نگرفته است.
بنابهمین گزارش شرکت آریا جنوب وابسته به ارگان نظامی سپاه پاسداران است و با استخراج و فعالیت در این معدن باعث تخریب محیط زیست، طبیعت بکر آن و حیات وحش شده است.
قابل یاد آوری است که اهالی این منطقه روز پنج شنبه 19 آبان سال جاری با کاروانی ده ها خودرویی به محل معدن طلای تفتان رفته و مانع از استخراج این معدن شده بودند.
گزارشی از مرگ مشکوک دنیا فرهادی
دنیا فرهادی، دانشجوی معماری دانشگاه آزاد اهواز، روز چهارشنبه ۱۶ آذر در مجاورت رودخانه کارون ناپدید شد و سپس جسد بی‌جان وی پیدا شد.
بنابه اخبار واصله دنیا روز ۱۶ آذر در اعتراضات دانشجویی حضور یافته و همان جا با بسیجی‌های دانشگاه درگیری کلامی داشته است.
وی ساعت ۹ شب با یکی از دوستان خود که هویت او مشخص نیست قرار داشته و این را با تماسی به اطلاع مادر خود میرساند. وی ساعت ۱۰ شب نیز تماس ناموفقی با پدر خود داشته و پس از آن ناپديد شده است.
گفته میشود خانواده وی پس از آن‌که نگران فرزند خود شده‌اند گوشی وی را ردیابی کرده و متوجه میشوند کنار پل کارون آخرین محل حضور دنیا بوده است. پس از آنکه در محل حضور پیدا میکنند با خونی ریخته شده روی زمین مواجه میشوند. آزمایش‌ها نشان داده است که خون متعلق به دنیا فرهادی بوده است.
تا چهار روز نیروهای امنیتی اجازه حضور غواص برای پیدا کردن دنیا در رود کارون را نمیدهند تا اینکه بعد از چهار روز جسد بی‌جان وی توسط ماهیگیرهای کوت عبداله پیدا شده و خانواده متوجه شده‌اند دخترشان تیر خورده است.
محکومیت مهتاب انصاریان به تحمل ۲سال حبس
مهتاب انصاریان دانشجوی گرافیک دانشگاه سوره که درتاریخ ۲۴ آبان بازداشت شده بود و اکنون بیش از ۲ ماه در زندان قرچک به‌سر می‌برد، به رای دادگاه بدوی به تحمل ۲سال حبس محکوم شد.
دادگاه انقلاب ساری حکم بیتا حقانی را صادرکرد
بیتا حقانی دانشجو گرافیک دانشگاه قدسیه ساری که در تاریخ ۲۶ مهر بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب ساری، به ۱۸ سال حبس و ممنوع‌الخروجی محکوم شد. در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجاتت اسلامی، ۵سال حبس برای وی لازم‌الاجرا خواهد بود.
گفتنی‌ است، وی پیش‌تر به "افساد فی‌ الارض" نیز متهم شده بود که در جلسه‌ی دادگاه از این اتهام تبرئه شد.
دادگاه بدوی شعبه یک انقلاب تبریز حکم نازلی سعیدی را صادر کرد
نازلی سعیدی در دادگاه بدوی شعبه یک انقلاب تبریز به ریاست حملبر به اتهام تبانی علیه امنیت ملی به ۱۵ ماه حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام به پرداخت ۱۰ میلیون تومان و به‌ عنوان مجازات تکمیلی به دو سال ممنوع الخروجی محکوم شده است و اکنون در انتظار دادگاه تجدید نظر است.
وی که دانشجوی پزشکی ورودی بهمن ۹۷ دانشگاه اردبیل (دانشجوی میهمان علوم پزشکی تبریز) است در تاریخ ۴ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با وجود حکم عدم تحمل حبس، ۵۶ روز در بازداشت به‌سر برده و نهایتا در تاریخ ۲۸ آذر با در نظر گرفتن سوابق پزشکی و به قید وثیقه موقتا آزاد شد.
بصیراحمدی دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه علم و صنعت در روز یک‌شنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد
از مکان فعلی ونهاد بازداشت‌کننده ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
عیسی ابراهیم زاده آزاد شد
عیسی ابراهیم زاده فعال کارگری که در ۳۰ آبان ۱۴۰۱ توسط نیروهای سرکوبگر اطلاعات هنگام بازگشت به روستای ده شمس بازداشت شد؛ روز پنج شنبه ۲۲ دی با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی تا زمان دادگاه رسیدگی به پرونده اش از زندان اشنویه آزاد شد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 22 دی ماه 1401
هفدهمین هفته اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران سپری شد
روز پنج شنبه 22 دی ماه اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران هفدهمین هفته را پشت سرگذاشت:
- دیوارنویسی در حمایت از اعتراضات مردمی؛ خوابگاه الزهرا دانشگاه مدنی آذربایجان

- در حمایت از رادبه کشاورز، دانشجوی زندانی دانشگاه علامه، دانشجویان ادبیات فارسی سر جلسه امتحان جای وی را خالی کردند

- روایتی از دانشگاه امیرکبیر در روز بزرگداشت یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین در ۱۸ دی
۱۸ دی پلی تکنیک آیینه تمام نمای این خط مشی جمهوری اسلامی بود که:
"تا زمانی که زورمان برسد هر کاری می کنیم."
- پیام معلم آزاده ژیلا خیر پس از آزادی
- ادامه سریال تصادف سرویس رفت وآمد کارگران واینبار کارخانه کبیر ریس وجان باختن 5 نفرومصدومیت 11 نفردیگر- وخامت حال 2 مصدوم
روایتی از دانشگاه امیرکبیر در روز بزرگداشت یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین در ۱۸ دی
۱۸ دی پلی تکنیک آیینه تمام نمای این خط مشی جمهوری اسلامی بود که:
"تا زمانی که زورمان برسد هر کاری می کنیم."
▪مطابق با ساعت اعلام شده، دانشجویان در جلوی دانشکده پلیمر به جهت یادبود جانباختگان جنایت هواپیمای اوکراینی،قصد روشن کردن شمع داشتند.
▪نیروی های حراست نما با تمام قوا از صبح ۱۸ دی با رفت و آمد و گشت زنی هایشان قصد القای تحت کنترل بودن شرایط را داشتند.همچنین برای ایجاد ترس در گروه‌های دو تا سه‌نفره در معابر دانشگاه حضور داشتند.آن ها بالای پله های دانشکده پلیمر نیز حضور پر تعدادی داشتند.
▪وقتی دانشجویان میخواستند شمع های خود را روشن کنند با مقاومت شدید حراست نماها مواجه شدند. آن ها با ادبیات زننده خود، که بیشتر مناسب چاله‌میدان بود تا دانشگاه، سعی در متفرق کردن دانشجوها داشتند.
▪چند دقیقه به همین منوال گذشت و ناگهان یکی از مزدوران با ایجاد مزاحمت برای یک دانشجو، محیط دانشگاه را با میدان جنگ اشتباه گرفت و با ارائه اطلاعات وی به سایر مزدوران قصد دستگیری وی را داشتند. به راستی هرچه ما دانشجویان پلی تکنیک از حضور و دوستی با یکدیگر خشنود و مفتخریم از زبونی و بی چیزی دانشگاه خشمگینیم. دنبال کردن دانشجویان با موتور در دانشگاه جنایتی است که به هیچ عنوان مسبوق به سابقه نبوده است.
▪دانشجویان با مشاهده این رفتار به سمت مکان حادثه رفته و در آن جا پس از درگیری با حراست و شنیدن توهین های مکرر این اراذل شعار دادند.
▪حالا که دیگر قدرت دانشجویان را دیده بودند با خواهش و تمنا خواستار این شدند که دانشجویان فقط شمع روشن کنند و شعار ندهند.
دانشجویان از اول نیز همین را میخواستند. آن ها هنوز عزادار هم دانشگاهی های قربانی خود و سایر مسافرین پرواز ۷۵۲ هستند که مقصرینش نه شناخته و نه مجازات شده اند.
▪این پایان ماجرا نبود؛ بعد از پایان مراسم یادبود آن ها دو نفر دو نفر دست به تعقیب دانشجویان میزدند و بعضا بر مبنای برخی اخبار آن ها را مترو تئاتر شهر نیز تعقیب کردند و برخی از دانشجویان را بازداشت کردند.
▪این عدت و شدت اعمال امنیتی تنها برای روشن کردن چند شمع برای مسافرین پرواز ۷۵۲ بود، پروازی که قاتلینش هنوز طلبکارند و بازماندگانش هنوز مظلوم و دادخواه.
آن ها از روشن کردن شمع هم می ترسند.
پلی تکنیک بار ها ثابت کرده است،
ما بر آن عهد که بودیم، برآنیم هنوز...
شیوه‌ای جدید در ممنوع‌الوردی و محروم‌سازی دانشجویان
دانشگاه علامه طباطبایی طی یک اقدامی جدید و غیرقانونی و در ادامه‌ی سرکوب، با ارسال پیامک به دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی، از ممنوع‌الورودی به مدت یک‌ ماه و انتقال مکان امتحان آنان به دانشکده‌ی بیمه اکو خبر داد‌. در این پیامک دلیل ممنوع‌الوردی را شرکت در تجمع ۲۰ دی عنوان کرده‌اند.
پیام معلم آزاده ژیلا خیر پس از آزادی
لب های بسته، نقطه ضعفی نیست
با آن هم می توان خندید
با گلوی بسته نیز
می توان چیزی نوشت
و با گوش های کر چیزی شنید
من با لبان بسته
بغض در گلو شکسته ام را فریاد می زنم
کسی میشنود !؟
کسی نمی شنود !؟
این مهم نیست
مهم این است که من با بغض درگلو شکسته و لب های بسته
برسر پایم
با درود و سپاس بیکران از دختران و دانش آموزان خوبم آینده سازان ایران عزیز، اندک معلمان کنشگر و مردم آزاده کازرون، فعالین صنفی استان فارس و سراسر کشور بخاطر پیگیری ها و حمایتهای بی دریغشان.
دست تک تک شما را به مهر میفشارم
به امید روزی که فرزندان و دانش آموزان ما تنها شادی رامشق کنند و بر سر هیچ چهارراهی کودک کاری نباشد.
ژیلا خیر
۲۱ دی ماه ۱۴۰۱
اجبار به ارائه درخواست بازنشستگی یک معلم دیگر!
در پی اعمال فشار نهادهای نظامی- امنیتی و حراست وزارت و ادارات آ.پ به معلمان فعال صنفی و اجبار آنان با تهدید و ارعاب به ارائه درخواست بازنشستگی، مهدی جعفری_سنقری معاون پرورشی دبستان سهیل ۲ در تاریخ ۸ آذر به اتاق ریاست اداره احضار و طبق گفته ایشان، با فشار از سوی نهادهای امنیتی، مجبور به ارائه درخواست بازنشستگی اجباری شده است. این درحالی است که به دلیل کمبود شدید نیرو، تاکنون نیرویی جهت جایگزینی ایشان معرفی نشده است.
احضار ستارزارعی، توسط تخلفات اداری
ستار زارعی،دبیر ریاضی دبیرستان‌های خمینی شهر بیستم مهر بازداشت و بعد از پانزده روز با قید وثیقه آزاد شد . بعد از تشکیل دادگاه با اتهاماتی شبیه تمام معترضین، به چهار ماه زندان تعزیری محکوم و دهم دیماه برای گذراندن زندان خود را معرفی نمود.
آقای زارعی سال ۱۳۸۶ نیز با ده ماه انفصال خدمت اداره تلفات مجازات گردید و اکنون دوباره با اتهاماتی مشابه توسط تخلفات اداری احضار شده است.
ستار زارعی سال ۸۶ ، ۹۶ ، ۹۹ و ۱۴۰۰ نیز بازداشت و بازجویی شده است.
تایید شش سال حبس تعزیری و دو سال تبعید و ممنوعیت فعالیت علیه کارگران زندانی رضا شهابی و‌ حسن سعیدی در بیدادگاه تجدیدنظر
بیدادگاه تجدید نظر، احکام بیدادگاه بدوی علیه رضا شهابی وحسن سعیدی از فعالان سندیکای کارگران شرکت واحد را بدون حضور آنان عینا تایید کرده است.
در بیدادگاه بدوی و بدون حضورشان، رضا شهابی و حسن سعیدی به اتهامات کلیشه ای فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، هر یک به مجموعاً ۶سال حبس تعزیری (۵سال اجرایی) محکوم شدند. و در حکم صادره مجازات تکمیلی مبنی بر ممنوعیت خروج از کشور و عضویت در احزاب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و منع از اقامت در تهران و استان‌های مجاور به مدت ۲سال تعیین شده‌است.
تایید احکام ظالمانه شش سال حبس تعزیری و دو سال تبعید ‌و ممنوعیت فعالیت علیه کارگران زندانی رضا شهابی و‌ حسن سعیدی موجب خشم و انزجار هر چه بیشتر خانواده های این عزیزان و ‌همه ما شده است. همکاران ما باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند.
همانطور که پیشتر اعلام‌کرده‌بودیم انتظار دادگاهی عادلانه از حاکمیت توهمی بیش نیست، و‌ یکبار دیگر به مقامات حکومتی یادآوری میکنیم که سرکوب، زندان، سناریوسازیهای نخ نما و دادگاههای فرمایشی دیگر اثر ندارند.
کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.
چاره زحمتکشان وحدت و تشکیلات است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه
۲۲ دی ۱۴۰۱
ادامه سریال تصادف سرویس رفت وآمد کارگران واینبار کارخانه کبیر ریس وجان باختن 5 نفرومصدومیت 11 نفردیگر- وخامت حال 2 مصدوم
بامداد روز پنج شنبه 22 دی، اتوبوس رفت وآمد کارگران کارخانه کبیر ریس با20 سرنشین به علت نقص فنی ترمز در گردنه نقره کمر ،در مسیر فرمهین به تفرش دراستان مرکزی با کامیون تصادف کرد.
آخرین گزارش ها حاکی ازجان باختن 5 نفرومصدومیت 11 نفر می باشد.
همچنین حال 2 مصدومه این حادثه وخیم گزارش شده است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید