اخباروگزارش های کارگری21-22مهرماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- تجمع سراسری فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشور برای دست یابی به مطالباتشان از جمله اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان 80 درصد حقوق هیأت علمی دانشگاه ها و همسان‌سازی‌بازنشستگان براساس قانون مدیریت خدمات کشوری  سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:تجمع اعتراضی سراسری معلمان شاغل و فرهنگیان بازنشسته در تهران و همزمان در دهها شهر کشور در اعتراض به عدم اجرای کامل رتبه سازی و اجرای ناقص همسان سازی و معلمان زندانی، امروز پنج شنبه ۲۲مهرماه

+ ضرب و شتم رادا مردانی توسط نیروهای امنیتی در تجمع معلمان تهران

- هفدهمین روزاعتصاب و اعتراض کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان نسبت به سطح پایین حقوق ازجمله تبعیض در پرداخت حقوق وعدم همسان سازیش،وعده توخالی مسئولان با تجمع خانوادگی مقابل استانداری کرمان

- حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه ادامه دارد

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل و اجرای فوری آن در شرکت واحد، تاثیر بسزائی درحقوق بازنشستگی رانندگان و کارگران دارد

*تجمع سراسری فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشور برای دست یابی به مطالباتشان از جمله اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان 80 درصد حقوق هیأت علمی دانشگاه ها و همسان‌سازی ‌بازنشستگان براساس قانون مدیریت خدمات کشوری

روزپنج شنبه 19 مهر، فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشوردرراه دست یابی مطالباتشان از جمله اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان 80 درصد حقوق هیأت علمی دانشگاه ها و همسان‌سازی‌بازنشستگان براساس قانون مدیریت خدمات کشوری به فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در26 استان پاسخ مثبت دادند وبیش از 45 تجمع مقابل اداره کل آموزش وپرورش در مراکز استان ها واداره آموزش وپروش در شهرستان ها و مقابل سازمان برنامه و بودجه درپایتخت(فرهنگیان شاغل وبازنشسته استان های البرز وتهران)برپاکردند.

فرهنگیان شاغل وبازنشسته در اهواز پیش از برگزاری تجمع مقابل اداره کل آموزش وپرورش برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عملکرد صدا وسیما دست به تجمع مقابل ساختمان این سازمان زدند که با دخالت نیروی انتظامی روبرو شدند.

تجمع یکنفره یک معلم مقابل اداره آموزش وپرورش شهرستان ایذه:

استان ها وشهرستان هایی که فرهنگیان شاغل وبازنشسته تجمع اعتراضی برپا کردند بقرارزیراست:

آذربایجان شرقی(تبریز،جلفا)،

اردبیل(اردبیل)،

اصفهان(اصفهان)،

ایلام(ایلام)،

بوشهر(بوشهر)،

چهارمحال و بختیاری(شهرکرد)،

خراسان رضوی(مشهد)،

خراسان شمالی(بجنورد،شیروان)،

خوزستان(اندیمشک،اهواز،ایذه – یک معلم بتنهایی-، بهبهان،خرمشهر)،

زنجان(زنجان)،

فارس(داراب،جهرم،شیرا ز،نورآباد ممسنی)

قزوین(تاکستان،قزوین)

قم(قم)،

کردستان(سقز،سنندج، مریوان)،

کرمان(کرمان)،

کرمانشاه(کرمانشاه،جوانرود)،

کهگیلویه و بویراحمد(یاسوج)،

گیلان(بندرانزلی،رشت)،

لرستان(الیگودرز،بروجرد،پلدختر،سلسله،خرم آباد)،

مازندران(ساری،فریدونکنار)،

مرکزی(اراک)

هرمزگان(بندرعباس)،

همدان(همدان،ملایر)

یزد(یزد)

شعارها:

- معلم زندانی آزاد باید گردد

- معلم بپاخیز برای رفع تبعیض

- معلم داد بزن حقتو داد بزن

- معلم قیام کن از حق خود دفاع کن

- معلم می میرد ذلت نمی پذیرد

- معلم می میرد سازش نمی پذیرد

- معلم می میرد حقه نمی پذیرد

- فرهنگی در عذابه هیئت رئیسه خوابه

- رتبه بندی حق ماست نتیجه رنج ماست

- اجرای همترازی بدون حقه بازی

- نه تبعیض نه سازش رتبه بدون خواهش

- نه تسلیم نه سازش رتبه بدون خواهش

- معلم بیداراست ازتبعیض بیزاراست

- فرهنگی می میرد تبعیض نمی پذیرد

- وعده زیاد شنیدیم نتیجه اش رو ندیدیم

- وعده زیاد شنیدیم عدالتی ندیدیم


گزارش تجمع فرهنگیان اصفهان مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ ساعت ۱۰ صبح

یک همکار:

بر سر آنم که گر ز دست برآید

دست به کاری زنم که غصه سرآید

از ساعت ۱۰ صبح روز پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۲ فرهنگیان درد آشنا و آگاه استان اصفهان از نواحی مختلف شهر اصفهان و شهرستان‌های نزدیک مرکز استان مثل خمینی‌شهر به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پاسخ مثبت دادند و جلوی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تجمع کردند.

خیلی زود تجمع شکل گرفت و همکاران فرهنگی با هماهنگی، شروع سر دادن شعارهای حق‌طلبانه کردند.

چند دقیقه‌ای نیز به سخنرانی برخی از همکاران داوطلب اختصاص یافت و در این سخنرانی‌های کوتاه مطالبات مغفول مانده فرهنگیان در این سال‌ها یادآوری شد.

مطالبات صنفی فرهنگیان شامل حقوق‌ معنوی و مادی است که از سال ۱۳۵۷ تا کنون هر روز شاهد تعرض حاکمیت به بخشی از آن بوده‌ایم به طوری که از آن شیر، یال و دم و اشکمی نمانده است.

شعارهای فرهنگیان فریاد از فقر و فرق بود و درد نان!

کمترین تحریری از یک آرزو این است

آدمی را آب و نانی باید و آنگاه آوازی...

نکته مهم این تجمع، شرکت فرهنگیان از هر نوع تفکر سیاسی و شعارهای مشترک آنها در این تجمع بود.

کارد چنان به استخوان رسیده که بسیاری از فرهنگیانی که همیشه با شعار و تجمع مخالف بودند، اکنون خود را جلوی صف می‌کشانند و فریاد بر می‌آورند:

معلم بیدار است از تبعیض بیزار است.

یکی از خواسته‌های فرهنگیان در این تجمع، همراهی مدیر کل و مسئولان اداره کل آموزش و پرورش به عنوان یک معلم با همکاران خود بود.

خواسته‌ای بحق که نشان دهد همراهی قلبی آنها با همکارانشان در عمل نیز مصداق دارد.

آنچه به نظر می‌رسد این است که معلمان به این‌ تجمعات ادامه می‌دهند و این آتشِ زیر خاکستر هر روز شعله‌ورتر شده و تا نتیجه مطلوب ادامه خواهد یافت:

دست از طلب ندارم تا کام من برآید

یا جان رسد به جانان یا جان‌ ز تن برآید

برگرفته ازکانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

گزازشی از تجمع امروز فرهنگیان تهران پنجشنبه ۲۲/۷/۱۴۰۰ ساعت ۱۰

جمعیتی حدودا ۱۵۰ نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته امروز در مقابل سازمان برنامه تجمع اعتراضی داشتند ‌ وخواسته های شاغلین وبازنشستگان را مجددا تکرار کردند، حدودا ۲۰ نفر از جمعیت حاضر نیروهای امنیتی و تعدادی عکاس تشکیل می‌دادند.

هر چند از فرهنگیان تهران وشهرهای اقماری این چنین انتظارحضوری بعید و دور از انتظار بود!!! ولی سخنان کوبنده چند معلم شاغل و بازنشسته در خصوص وعده‌های عمل نشده دولتمردان حقیقت مطلب را بیان نمودند و تا حدودی جای خالی افراد منفعل ومحافظه‌کار و بی تفاوت در برابر سرنوشت خود و خانواده بزرگ فرهنگیان را پر کردند، و عرق شرم بر پیشانی فرهنگیانی گذاشتند که از بدیهی ترین حقوق انسانی و حق شهروندی خود دفاع نکردند و در بین فرهنگیان حضور نداشتند.این تجمع در ساعت ۱۲ با قرائت قطعنامه توسط یکی از فعالین بازنشسته پایان پذیرفت.

رضازاده بازنشسته فرهنگی

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

تجمع اعتراضی سراسری معلمان شاغل و فرهنگیان بازنشسته در تهران و همزمان در دهها شهر کشور در اعتراض به عدم اجرای کامل رتبه سازی و اجرای ناقص همسان سازی و معلمان زندانی، امروز پنج شنبه ۲۲مهرماه

این تجمع براساس فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران داده شد که امروز پنجشنبه ساعت ده صبح در تهران و همزمان درشهرهای قزوین تاکستان اصفهان اهواز خرمشهر بجنورد کرمانشاه بروجرد پلدختر ساری مریوان سقز بهبهان قم زنجان جوانرود ممسنی نورآباد اراک اندیمشک خرم آباد اردبیل شیروان فریدونکنار سنندج یاسوج الیگودرز بندرعباس بوشهر کرمان داراب ایذه همدان ملایر و جهرم برگزار گردید .

درهمین زمینه درتجمع اعتراضی معلمان درتهران ماموران لباس شخصی به یکی از معلمان بنام راد مردانی حمله ور شدند وایشان را مورد ضرب وشتم قراردادند وقصد دستگیری وی را داشتند که با کمک دیگر معترضین بخصوص زنان موفق به دستگیری وی نشدند

سندیکای اتوبوسرانی تهران وحومه از تمامی مطالبات معلمان و فرهنگیان بازنشسته حمایت میکند و اعتراض و اعتصاب را ازحق مسلم مزدبگیران میداند.

*ضرب و شتم رادا مردانی توسط نیروهای امنیتی در تجمع معلمان تهران

رادا مردانی دانشجوی زندانی سابق با وجود اینکه از ۵ روز گذشته به شعبه یک بازپرسی دادسرای ناحیه ۱ کرج فراخوانده شده، پس از اتمام تجمع فرهنگیان تهران مورد حمله نیروهای امنیتی لباس شخصی قرار گرفت و ضمن ضرب و شتم جهت دستگیری وی اقدام نمودند که با تلاش و ممانعت سایر معلمان خصوصا زنان معلم این اقدام نیروهای امنیتی جهت دستگیری او ناکام ماند.

منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*هفدهمین روزاعتصاب و اعتراض کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان نسبت به سطح پایین حقوق ازجمله تبعیض در پرداخت حقوق وعدم همسان سازیش،وعده توخالی مسئولان با تجمع خانوادگی مقابل استانداری کرمان

روزپنج شنبه 22 مهر، همزمان با هفدهمین روزاعتصاب و اعتراض کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان نسبت به سطح پایین حقوق ازجمله تبعیض در پرداخت حقوق وعدم همسان سازیش وعده توخالی مسئولان،دست به تجمع خانوادگی مقابل استانداری کرمان زدند.

یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: کار در تمامی معادن یکی است اما حقوق دریافتی کارگر معدن خصوصی با دولتی بسیار متفاوت است.

وی ادامه داد: کارفرما برای اینکه این معدن خصوصی است می گوید من بیشتر از این نمی توانم به شما حقوق بدهم اگر می خواهید ادامه دهید و الا خدا حافظ.

یکی دیگر از کارگران معترض گفت: متاسفانه با بسیاری از مسئولین شهرستان از جمله نماینده مجلس اززرند صحبت کردیم وعده هایی دادند اما متاسفانه تاکنون عملیاتی نشده است.

وی افزود: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره بیمه وعده اضافه حقوق یک میلیون تومانی موقت به کارگران دادند که این امر برای کارگران به صرفه نیست.

کارگر معدن سراپرده نیزگفت: هدف ما از تجمع این است که چرا طرح طبقه بندی مشاغل، همسان سازی حقوق اجرا و چرا این معادن همانند معادن همجوار به بخش دولتی اختصاص داده نمی شود.

وی بیان کرد: متاسفانه کارگری که در معادن خصوصی کار می کند با نیروی کمتر اما بهره وری بیشتری دارد اما حقوق و بیمه ای که در مقابل به کارگر پرداخت می شود در مقابل کارگران معادن همجوار بسیار ناچیز است، ما می گوییم فقط عدالت باید اجرا شود.

این کارگر تصریح کرد: اگر معدن دولتی 4 تن زغال تولید می کند، معدن سراپرده 9 الی 11 تن تولید دارد و هر کارگر باید 60 واگن زغال بزند حال قیمت هر واگن زغال سه میلیون تومان است که یک میلیون آن متعلق به کارفرما باشد حال خود شما حساب کنید که باید چقدر به کارگر تعلق می گیرد که متاسفانه کارگر تنها 4 میلیون تومان حقوق ماهیانه دریافت می کند.

وی افزود: متاسفانه مالیات بر ارزش افزوده هم از این حقوق کسر می گردد و بیمه هم آن طور که شایسته است پرداخت نمی شود.

این کارگر معدن سراپرده عنوان کرد: خیلی در حق ما اجحاف شده است، ازجمله اینکه امکانات کافی و وافی نداریم به طور مثال برای خوردن صبحانه یک مکانی نداریم که بتوانیم یک صبحانه را در آرامش و رعایت بهداشت میل کرده و با انرژی بیشتری مجددا به محل کار برگردیم.

وی خاطرنشان کرد: این حقوقی که ما دریافت می کنیم تا پنجم ماه بیشتر نمی رود و بعد از آن باید نگاهمان به دست آشنایان باشد.

یکی دیگر از کارگران گفت: این اعتصابات از ماه بهمن سال 99 صورت گرفته اما متاسفانه هیچکدام از دولتمردان جوابگوی این کارگران زحمتکش نیستند و هم اکنون نیز 20 روز تمام خانواده های آنان با همراه داشتن فرزند علی الخصوص نوزاد 7 ماهه برای دفاع از حقوق همسرانشان آنها را همراهی می کنند اما باز کسی جوابگوی ما نیست.

درهمین رابطه:آخرین اخباردرباره ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان در سه راهی دشتخاک زرند

روزسه شنبه 20 مهربرای پانزدهین روز متوالی، کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان به اعتصاب و تحمعشان در سه راهی دشتخاک زرند برای اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق وعدم همسان سازیش،ادامه دادند.

درهمین رابطه فرماندار زرند به خبرنگاران گفت: در ادامه پیگیری‌ها و برگزاری جلسات متعدد شورای تامین و کمیسیون کارگری شهرستان زرند و انتقال مسائل و مشکلات کارگری به استان و همچنین روز شنبه 17 مهرماه برگزاری جلسه 6 ساعته کمیسیون کارگری شهرستان زرند با حضور اعضای شورای تامین، کارفرمایان، سرمایه گزاران و نمایندگان کارگری معادن زغال سنگ،یکشنبه شب 18مهرماه نیز کمیسیون کارگری در فرمانداری کوهبنان به ریاست فرمانداران زرند و کوهبنان و با حضور مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری و مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان کرمان برگزار شد.

وی افزود: توافق اولیه بین نمایندگان کارگری و کارفرمایان معادن زغال سنگ شمال استان کرمان صورت گرفته و مقرر گردید تجمع اعتراضی این کارگران معادن زغال سنگ شهرستان‌های زرند و کوهبنان پایان یابد.

*حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه ادامه دارد

روزپنج شنبه 22مهر، تعدادی ازکارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه به تجمعشان برای دست یابی به مطالبات زیر ادامه دادند:

1- تعیین تکلیف فوری مالکیت شرکت و شفاف سازی قیمت واگذاری شرکت

2- پرداخت فوری حقوق های معوقه و مطالبات عرفی و قانونی

3- تسریع در انجام عملیات کشت و اُورهال کارخانه

4- بازگشت به کار اخراجی های مطالبه گر:بخشی، خنیفر، اخضری، سالاری

5- تمدید قرارداد فصلی ها

6- اجرای فوری حکم زندان اسدبیگی-رستمی و همدستان در اختلاس

7- مختومه شدن پرونده خانم فرزانه زیلابی (وکیل کارگران)


*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل و اجرای فوری آن در شرکت واحد، تاثیر بسزائی درحقوق بازنشستگی رانندگان و کارگران دارد

در چندین سال گذشته بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل از سوی کارگران و رانندگان شرکت واحد بارها مطرح گردیده است و سندیکای کارگران شرکت واحد هم اقدامات و پیگیری های متعددی را از طریق مدیریت شرکت واحد و شورای شهر و شهرداری تهران انجام داده است که مستندات این پیگیری ها در کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد موجود میباشد .

چندین تجمع اعتراضی ازسوی رانندگان و کارگران شرکت واحد درمقابل شهرداری و شورای شهر تهران برگزار گردیده که دراین زمینه مدیریت شرکت واحد و مسئولان شهرداری وعده وعید هایی هم به کارگران داده اند که بجز حداقلی پرداخت بعنوان علی الحساب و جلسات مستمر مدیریتی و وعده وعیدهای تکراری، چیزی نصیب رانندگان و کارگران زحمتکش نشده است .

ازآنجایی که بخش بزرگی از کارگران و رانندگان در شرکت واحد در آستانه بازنشستگی هستند ، مدیریت شرکت واحد با ترفند روش پرداخت علی الحساب بخش زیادی از رانندگان و کارگران که در سالهای گذشته و جاری بازنشسته شده اند را عملا از امتیاز بهره بردن از طرح بازنگری طبقه بندی مشاغل محروم میکند و با توجه به اینکه در چهارده سال گذشته این بازنگری انجام نشده است رانندگان و کارگرانی که بازنشسته میشوند و بهره ای از اجرای طرح نمیبرند و در نتیجه با حداقل حقوق بازنشسته می شوند و آنچه که واقعا حقشان بوده را قانونی از دست میدهند .

سندیکای کارگران شرکت واحد به مدیریت اعلام میدارد باید هرچه زودتر طرح بازنگری طبقه بندی مشاغل را بطور کامل اجرا کنید. اجرای این طرح در این وضعیت بحرانی نه تنها درحقوق بازنشستگی کارگران و رانندگان شاغل تاثیر گذار است، بلکه در شرایط سخت معیشتی و گرانی افسار گسیخته میتواند گوشه ای از مشکلات معیشتی، درمانی و آموزشی رانندگان و کارگران زحمت کش و بازنشستگان را تامین کند.

سندیکا تاکید میکند درصورت عدم فوری اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل ، کارگران و رانندگان شرکت واحد حق اعتراض را به اشکال مختلف برای خود شان محفوظ میدانند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 21 مهرماه 1400

فراخوان 22 مهر 1400 شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

زمان: روزپنج شنبه 22مهر0 140 ساعت 10

مکان تجمعات :

- تهران و کرج مقابل سازمان برنامه و بودجه

- استانها ادارات کل آموزش وپرورش

- شهرستانها ادارات آموزش و پرورش

- قطعنامه پایانی تجمع سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ۲۲ مهر

- تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات آموزشی شهرکرد نسبت به سطح پایین حقوق و بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری

- تجمع اعتراضی کارکنان خدماتی و سرایداران مدارس قم نسبت به سطح پایین حقوق ونداشتن امنیت شغلی مقابل اداره کل آموزش و پرورش

- ادامه حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل اداره کار شوش

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:

ایستادگی ، مقاومت و مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه بر خواسته ها و افشاگری در فاسد بودن بخش خصوصی کارخانه منجر به محکومیت اسدبیگی و دارودسته فاسدش گردید.

- تجمع اعتراضی کارگران خدمات شهری و پاکبانان نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری منجمله سطح پایین حقوق مقابل شهرداری مرکزی اصفهان

- ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیرازنسبت به بلاتکلیفی 15 ساله برای دریافت مطالبات ووعده های توخالی مسئولان طرازاول استانی وکشوری مقابل استانداری فارس

*قطعنامه پایانی تجمع سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ۲۲ مهر

ما امروزدرحالی بنابرفراخوان شورای هماهنگی،همسو باسایرفرهنگیان شاغل وبازنشسته‌،کشور تجمع کرده‌ایم که بیش ازهرزمان دیگرزندگی ومعیشت معلمان درتنگناست، وضعیت آموزش فرزندان این سرزمین به انحراف رفته است.تعلیم وتربیت فرزندان این سرزمین قربانی چپاول وغارت منابع ثروت این کشورشده است.

مااینجا گرد آمده ایم که بگوییم لایحه رتبه‌بندی بارگذاری شده درمجلس موردقبول مانیست وهمانطور که درنامه ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به نمایندگان مجلس آمده‌است،خواستارتغییر آن هستیم بایستی حقوق ومزایای هرفرهنگی حداقل هشتاددرصدحقوق ومزایای اعضای هیئت علمی دانشگاه باشد. ماباافرایش ساعت کارموظف از۲۴ ساعت به ۳۰ ساعت شدیدا مخالفیم.

همچنین مادراینجاگرد‌هم آمده ایم تاازحقوق بازنشستگان دفاع کنیم،ماخواستار اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم وتاکید می‌کنیم همسان‌سازی بازنشستگان بایدبه صورت کامل اجراگردد و بدهکاری دولت به آنان پرداخت شود.

ما درحالی برحق قانونی بازنشستگان تاکید می‌کنیم که متاسفانه باتوجه به نرخ روزافزون تورم،وکاهش ارزش پول، بازنشستگان سال ۹۹ هنوزپاداش پایان خدمت خودرادریافت نکرده اند.

ازدیگرخواسته‌های ما،دفاع ازحقوق دانش‌آموزان با تاکید برآموزش رایگان، عادلانه وباکیفیت است. اسنانداردتراکم هرکلاس 16 دانش آموزاست، تهیه ی واکسن موردتایید سازمان بهداشت جهانی وتوزیع ماسک والکل،حق دانش آموزان است،بنابرگفته ی مسئولان حداقل 3 میلیون کودک ازآموزش مجازی محروم بوده‌انداز آنجایی که این محرومیت ناشی ازعدم دسترسی به امکاناتی مانند تبلت وگوشی هوشمندواینترنت مناسب است ماخواهان تامین رایگان این ملزومات برای همه ازجمله دانش‌آموزان مناطق محروم هستیم.از طرفی وظیفه دولت است که امکانات آموزش مجازی رابرای تمام معلمان فراهم نماید.

افسوس که درطی روزهای گذشته باافزایش اعتراضات وتجمعات معلمان، نیروهای امنیتی وقضایی روندنادرست گذشته راادامه داده، اقدام به احضار، پرونده‌سازی،بازداشت واخراج فعالان صنفی نمودنده اند . شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم نمودن این اقدامات غیر مسئولانه ، خواهان توقف احضارها، بسته‌شدن پرونده‌ها،آزادی معلمان دربندوبازگشت به کارمعلمان اخراجی است. مسیری که کانون‌های صنفی وانجمن‌های صنفی عضوشورای هماهنگی وفعالان صنفی انتخاب نموده‌اند ، مسیرمطالبه‌گری قانونی وبرحق است.

ازنظرماحاکمیت به جای بگیرو ببندهاو تهدیدها بایددرقبال فرهنگیان شاغل وبازنشسته پاسخگوباشدو مطالبات معلمان رامحقق نمایدوبداند این مطالبه‌گری متکی به فردنیست ونمی‌توان بااحضار،پرونده ‌سازی،زندان و اخراج آن رامتوقف نمود.

ماآمده ایم فریادبزنیم که ستم برمردم واقشار مختلف جامعه خلاف اخلاق انسانی بوده وپایدارنمی ماند، ظلم به زیان همه ملت است،ماآمده ایم صدای بی صدایان باشیم،مربیان پیش دبستانی وآموزشیاران نهضت سوادآموزی امنیت شغلی ندارند،برابر قانون اساسی اشتغال حق همه ی شهروندان است. دست ازاستثمار معلمان خریدخدمات آموزشی بردارید،جوفعالیت های مسالمت آمیزودلسورانه ی اصناف رابیش ازاین امنیتی نکنید،آنان فقط درمقابل کاروخدمت خالصانه ی خود،مزد شایسته ی یک زندگی آبرومندرامی خواهند.اعتراض حق مردم است وسرکوب معترضین،جامعه رابه سمت خشونت می کشاند.

درپایان باسپاس ازهمه ی کسانی که در فراخوانها، شورای هماهنگی را همراهی می کنند،ازهمه ی فرهنگیان،درخواست می‌کنیم نسبت به حقوق خودبی‌تفاوت نباشندوپیگیرانه تاتحقق کامل همه ی مطالبات، کوشش نمایند.

پیام مافرهنگیان،به مردم شریف ایران این است که تعلیم وتربیت فرزندان شماسالهاست تعطیل شده است، دانش آموزان شمابه حال خودرهاشده اند.دولت همواره جیب شماراخالی می کندوبرای ارتقای سطح علمی فرزندان شماهیچ تلاشی نمی کند.

پیام مابه دیگر اقشار واصناف این است که تنهاراه رهایی ازفقروبدبختی وانحطاط اخلاقی،اقتصادی، اجتماعی و برون رفت از انزوای بین المللی همبستگی و همصدا یی است.

پایان سخن اینکه در صورت بی توجهی حاکمیت به خواسته های فرهنگیان ، زمان و شیوه ی برگزاری اعتراضات گسترده تر در فراخوان بعدی به آگاهی خواهد رسید.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۰ مهر ۱۴۰۰

*تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات آموزشی شهرکرد نسبت به سطح پایین حقوق و بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری

روزچهارشنبه 21 مهر، معلمان خرید خدمات آموزشی شهرکرد برای اعتراض به سطح پایین حقوق و بلاتکلیفی استخدامی دست به تجمع مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری زدند و خواستار تعیین تکلیف و جذب به عنوان معلم رسمی شدند.


معلمان خرید خدماتی با بیان اینکه دستمزد ما بسیار پایین‌تر از معلمان رسمی است و امنیت شغلی و امید به آینده نداریم، خواستار یکسان‌سازی حقوق و دستمزد کادر آموزشی و رفع تبعیض گسترده شدند.

یکی از این معلمان به خبرنگاررسانه ای گفت: عادلانه نیست بعد از سال‌ها تدریس، نگران آینده باشیم و دستمزدمان کفاف یک هفته از ماه را ندهد.

*تجمع اعتراضی کارکنان خدماتی و سرایداران مدارس قم نسبت به سطح پایین حقوق ونداشتن امنیت شغلی مقابل اداره کل آموزش و پرورش

روزچهارشنبه 21 مهرٍ،جمعی از کارکنان خدماتی و سرایداران مدارس قم برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح پایین حقوق ونداشتن امنیت شغلی مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان قم تجمع کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،حدود 650 خدمتکار و سرایدار در مدارس استان فعالیت می کنند که تعدادی از این افراد امروز در اجتماعی در اداره کل آموزش و پرورش نسبت به پایین بودن حقوق و مزایا و امنیت شغلی خود اعتراض داشتند.

پایین بودن حقوق ،اجباری بودن اضافه کاری و عدم پرداخت هزینه اضافه کاری قطع شدن سهمیه لباس کار و اجرای تغییر شغلی خدمتکاران و سرایداران با توجه به اینکه برخی مدارک دانشگاهی اخذ کردن از مهمترین مشکلات اجتماعی کنندگان در اداره کل آموزش و پرورش بود.

*ادامه حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل اداره کار شوش

روزچهار شنبه 21مهر، کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه درادامه حق طلبیشان دست به تجمع مقابل اداره کار شهرستان شوش زدند وباایراد سخنرانی برادامه کنش هایشان تا دست یابی به تمامی خواسته هایشان منجمله بازگشت بکار همکاران حق طلبشان تاکید کردند.


مطالبات:

1- تعیین تکلیف فوری مالکیت شرکت و شفاف سازی قیمت واگذاری شرکت

2- پرداخت فوری حقوق های معوقه و مطالبات عرفی و قانونی

3- تسریع در انجام عملیات کشت و اُورهال کارخانه

4- بازگشت به کار اخراجی های مطالبه گر:بخشی، خنیفر، اخضری، سالاری

5- تمدید قرارداد فصلی ها

6- اجرای فوری حکم زندان اسدبیگی-رستمی و همدستان در اختلاس

7- مختومه شدن پرونده خانم فرزانه زیلابی (وکیل کارگران)

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:

ایستادگی ، مقاومت و مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه بر خواسته ها و افشاگری در فاسد بودن بخش خصوصی کارخانه منجر به محکومیت اسدبیگی و دارودسته فاسدش گردید.

امروز ۲۱ مهرماه کارگران نیشکر هفت تپه در شانزدهمین روز اعتصاب خود شاهد محکومیت های قطعی مدیریت بخش خصوصی کارخانه و دارودسته اش به زندان های طویل مدت بودند، این دست آورد وخلع ید بخش خصوصی ومحکومیت اسد بیگی تنها از راه مبارزه و پیگیری مستمر کارگران نیشکر هفت تپه بدست آمده است که ادامه این مبارزات میتواند کارگران را به تمامی مطالبات وخواسته هایشان برساند .

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه ازتمامی خواسته ها ومطالبات کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه حمایت میکند.

محکومیت اسدبیگی ودارودسته اش بشرح زیر میباشد:

امید اسد بیگی به 20 سال حبس،رد اموال،جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد

محکومیت مهرداد رستمی به 20 سال حبس، رد مال و جزای نقدی

دو نفر از متهمان هر کدام به 15 سال حبس، سه نفر دیگر هر کدام به 10 سال و بیش از 17 نفر هر کدام به 5 سال حبس محکوم شدند

*تجمع اعتراضی کارگران خدمات شهری و پاکبانان نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری منجمله سطح پایین حقوق مقابل شهرداری مرکزی اصفهان

روز دوشنبه 20 مهر،جمعی از کارگران خدمات شهری و پاکبانان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری منجمله سطح پایین حقوق مقابل شهرداری مرکزی اصفهان تجمع کردند.

روزسه شنبه 21 مهر،درهمین رابطه مدیر کل حوزه شهردار اصفهان به خبرنگاررسانه ای گفت: افرادی که روز گذشته در مقابل شهرداری مرکزی اصفهان تجمع کردند، کارگران خدمات شهری و پاکبانان بودند.

وی با اشاره به درخواست‌های افراد تجمع کننده، افزود: بخش مهمی از تقاضای این افراد شکایت از شرکت‌ها بود که حق و حقوق آنها را به درستی پرداخت نمی‌کنند.

مدیر کل حوزه شهردار تصریح کرد: با توجه به افزایش تورم و مشکلات اقتصادی که در سال‌های اخیر ایجاد شده و به واسطه آن فشار سنگینی به کارگران تحمیل و زندگی آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است، این افراد تقاضای افزایش حقوق و مزایای خود را مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد درخواست‌ها و دغدغه‌های این افراد حداکثر تا سه هفته آینده در جلسه‌ای با مسئولان معاونت خدمات شهری بررسی و مواردی که به شرکت‌ها مربوط می‌شود به آنها ارجاع داده شود تا نظارت جدی‌تری داشته باشند. همچنین بخشی از درخواست‌ها در خصوص میزانی که باید به شرکت‌ها برای حقوق پرداخت شود به شهرداری باز می‌گردد، تا حد امکان که قوانین و شرایط اجازه می‌دهد بررسی دقیق شده و حقوق کارگران پرداخت می‌شود.

*ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیرازنسبت به بلاتکلیفی 15 ساله برای دریافت مطالبات ووعده های توخالی مسئولان طرازاول استانی وکشوری مقابل استانداری فارس

روزچهارشنبه21 مهر، کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیرازدرادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به بلاتکلیفی 15 ساله برای دریافت مطالبات ووعده های توخالی مسئولان طرازاول استانی وکشوری برای دیگرمقابل استانداری فارس تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده،حدود 400 نفر از این بازنشستگان، در اجتماع امروز حضور داشتند و خواهان پرداخت 250 میلیارد تومان طلب خود شدند که از سال 85 تاکنون پرداخت نشده است.

سال گذشته ابراهیم رئیسی در مقام رئیس قوه قضاییه، به استان فارس سفر کرد و نمایندگان بازنشستگان موفق به دیدار با وی شدند. در آن زمان، رئیسی دستور داد که مقام‌های قضایی استان فارس موضوع‌های حول این شرکت را پیگیری کنند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید