کارگران فولاد کاویان اهواز اعتصاب کردند

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ده‌ها کارگر فولاد کیان اهواز در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل بار دیگر دست از کار کشیدند. اتحادیه آزاد کارگران با انتشار چند ویدئو از کارگرانی که اعتصاب کردند، نوشت: کارگران دست از کار کشیدند و مقابل در ورودی شرکت تجمع کردند. خواسته این کارگران اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است که بیش از یک سال و نیم است با اراده مدیران شرکت به تعویق افتاده است.

در این ویدیو که تجمع کارگران در مقابل در ورودی شرکت مشخص است، صدای راوی پشت دوربین می‌گوید: اعتصاب کارگران به دلیل اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی.


فولاد کاویان شرکتی متعلق به رسول دانیال‌زاده، یکی از ابربدهکاران بانکی در ایران و خانواده او است. رسول دانیال‌زاده در سال ۱۳۹۸ از ایران خارج شد اما مدتی بعد رسانه‌های حکومتی مدعی شدند که نیروهای امنیتی موفق شده‌اند او را از آلمان به ایران بازگردانند.

بر بنیاد گزارش اتحادیه آزاد کارگران این کارخانه در اهواز هزار کارگر دارد که بالغ بر ۷۰۰ نفر آن‌ها به صورت قراردادی و به واسطه شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی مشغول به کار هستند.

کارگران فولاد کاویان در سال‌های قبل نیز چند مرتبه در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل تجمع و تحصن کرده بودند.

طرح طبقه‌بندی مشاغل یکی از خواسته‌های کارگران در کارگاه‌های مختلف است که از سوی کارفرمایان نادیده گرفته می‌شود. برآورد می‌شود بالغ بر ۹۰ درصد کارگران شاغل در کارگاه‌های سراسر ایران با قراردادهای موقت مشغول به‌کار باشند.

دسته بندی‌ها: اخبار, ایران, مجله روز, کارگری