اخبار و گزارش های کارگری 16 مهر1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فراخوان 22 مهر 1400 شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران: زمان: روزپنج شنبه 22مهر0 140 ساعت 10 مکان تجمعات : - تهران و کرج مقابل سازمان برنامه و بودجه - استانها ادارات کل آموزش وپرورش- شهرستانها ادارات آموزش و پرورش- صاحب منصبان هرکجا پامیگذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومیشوند:1- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بوشهر مقابل استانداری و حوالی فرودگاه همزمان با بازدید رئیسی از ازاین استان. صاحب منصبان هرکجا پامیگذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومیشوند:

1- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بوشهر مقابل استانداری و حوالی فرودگاه همزمان با بازدید رئیسی از ازاین استان

- روزجمعه هم حق کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش به حق طلبیشان ادامه دادند

- کنش های کارگران شهرداری های کشور درنیمه اول مهرماه 1400

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

به تبعیض بین رانندگان و کارکنان شرکت واحد و پرسنل شهرداری تهران پایان دهید

- روزنامه‌نگاران مستقل ایران:نیاز خسرو صادقی به درمان و امتناع مسئولان اوین

- - دیدار جمعی از اعضای تشکل‌های صنفی فرهنگیان همدان ، قزوین ، اسلامشهر ، گیلان و تهران با خانواده معلم دربند عزیز قاسم‌زاده

- کنشگران صنفی آموزش فارس :غلامرضاغلامی‌کندازی را دریابید

به مناسبت ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ روز بازنشستگی جناب غلامی کندازی

- اطلاعیه شبکه بین‌المللی سندیکایی همبستگی و مبارزه

در حمایت ازاعتصابات متعددی که در ایران در جریان است!

*صاحب منصبان هرکجا پامیگذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومیشوند:

1- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بوشهر مقابل استانداری و حوالی فرودگاه همزمان با بازدید رئیسی از ازاین استان

روز جمعه 16 مهر همزمان با بازدید رئیسی از بوشهر،جمعی از اهالی این استان مقابل استانداری برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پاسخگویی به مشکلاتشان دست به تجمع مقابل استانداری وحوالی فرودگاه زدند.

برپایه یک گزارش دریافتی،معترضین درحوالی فرودگاه از جمله شعار میدادند:

«عدالت دروغه»« کدوم عدالت »

تصویری ازمقابل استانداری:


2- اعتراض کارگران رستوران‌های شهرک مسکونی شهرستان جم نسبت به بیکاری 18 ماهه همزمان با حضور وزیر نفت

روز جمعه 16 مهر همزمان با حضور وزیر نفت، کارگران رستوران‌های شهرک مسکونی شهرستان جم اعتراضشان را نسبت به بیکاری 18 ماهه ابرازکردند.

*روزجمعه هم حق کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش به حق طلبیشان ادامه دادند


روز جمعه 16 مهر،کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت با برپایی تجمع مقابل فرمانداری شهرستان شوش به حق طلبیشان درراه دست یابی به مطالباتشان بقرارزیرادامه دادند:

1- تعیین تکلیف فوری مدیریت شرکت و شفاف سازی نحوه و قیمت واگذاری شرکت به دولت-بانک

2- پرداخت فوری حقوق های معوقه و سایر مطالبات عرفی و قانونی

3- تسریع در انجام عملیات کشت و اُورهال-تعمیر کارخانه

4- بازگشت به کار اخراجی ها مطالبه گر

5- تمدید قرارداد فصلی ها

6- اعلام و اجرای حکم صادر شده علیه اسدبیگی-رستمی در پرونده اختلاس

7- مختومه شدن پرونده خانم فرزانه زیلابی(وکیل کارگران هفت تپه)

*کنش های کارگران شهرداری های کشور درنیمه اول مهرماه 1400

توضیحات

رخداد

تحت نظر بخش

محل خدمت

شهرداری شهر

تاریخ

شماره

نسبت به عدم پرداخت شش ماه حقوق دست از کار کشیدند و در محوطه شهرداری تجمع نمودند

اعتصاب

نامعلوم

نامعلوم

نیکشهر / سیستان و بلوچستان

1400/07/01

1

همسر یک کارگر شهرداری دهدشت به دلیل عدم توانایی خرید لوازم التحریر کودک خود بخاطر نداشتن وضعیت مالی دست به خود سوزی زد

خودسوزی

نامعلوم

حمل و نقل

دهدشت

01/04/1400

2

یک آتش‌نشان در حین مانور روز آتشنشان فوت گردید

فوت

دولتی

آتشنشانی

دزفول

07/04/1400

3

نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق خود دست به اعتراض زدند

اعتراض

نامعلوم

نامعلوم

رودبار

10/07/1400

4

نسبت به عدم دریافت 9 ماه حقوق به مدت یک هفته از جمع اوری زباله های سطح شهر ممانعت کرده اند

اعتصاب

دولتی

پسماند

لالی / خوزستان

11/07/1400

5

به دلیل کم بودن حقوق و قرارداد ها دست به تجمع در میدان اصلی این شهر زدند

تجمع

نامعلوم

اکثر بخش‌ها

خرمشهر

11/07/1400

6

برای اعتراض به بلاتکلیفی معیشتی

چهارمین روز اعتصاب وخوداری از جمع آوری زباله ها از سطح شهر

خصوصی

شهرداری

اهواز

14/07/1400

7

برای اعتراض به سطح پایین حقوق ونداشتن امنیت شغلی

تجمع مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش

خصوصی

خدمات شهری کیش

کارگران خدمات شهری کیش

14/07/1400

8

برای اعتراض به عدم پرداخت 5 ماه حقوق و15 ماه حق بیمه

دهمین روز اعتصاب واجتناب از جمع آوری زبال از سطح شهر

خصوصی

خدمات شهری

خرمشهر

15/07/1400

9

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

به تبعیض بین رانندگان و کارکنان شرکت واحد و پرسنل شهرداری تهران پایان دهید

متاسفانه سالهاست علیرغم اعتراض مکرر رانندگان وسندیکای کارگران شرکت واحد نسبت به تبعیضات موجود میان پرسنل شهرداری و رانندگان و کارگران شرکت واحد ، هر روز شاهد تبعیض بیشتری بین کارکنان شرکت واحد و پرسنل شهرداری هستیم .

از آنجایی که رانندگان و پرسنل شرکت واحد از زیر مجموعه های شهرداری محسوب میشوند، اما شهرداری تهران در پرداخت امتیازهای رفاهی و نقدی و شارژ بن ها ، حق ویژه ای را برای پرسنل شهرداری درنظر میگیرد و رانندگان شرکت واحد از این امکانات هیچ بهره ای نمی برند .

بطور مشخص در دوسال گذشته شهرداری تهران مبلغ یک میلیون تومان بصورت غیرنقدی کارت بن های پرسنل خودش را برای دومین بار شارژ کرده است ، این درحالی است که نه تنها این امکان را در اختیار پرسنل زحمت کش شرکت واحد قرار نمی دهد بلکه حتی در پرداخت مزایایی که از حق و حقوق رانندگان می باشد، یا خوداری میکند و یا با تاخیرهای طولانی با کم و کسری پرداخت میکند .

سندیکای کارگران شرکت واحد به مسئولان شهرداری تهران تاکید میکند، با وجود کمبود اتوبوس و راننده، جابجایی شهروندان در تهران بزرگ‌ به وسیله رانندگان زحمت کش و پرسنل شریف شرکت واحد بیش از توان خودشان کار انجام می دهند که سزاوار پاداش و تشویق هستند.

متاسفانه خستگی این کار پر مشقت و طاقت فرسا با تبعیض ها مابین پرسنل شهرداری و شرکت واحد توسط مسئولین شهرداری بر تن رانندگان زحمت کش چند برابر کرده است و نارضایتی های جدی بین رانندگان خطوط بوجود آورده است که درصورت ادامه این تبعیض ها، رانندگان و کارگران حق اعتراض را برای خود محفوظ میدانند.

*روزنامه‌نگاران مستقل ایران:نیاز خسرو صادقی به درمان و امتناع مسئولان اوین

طبق گزارش‌ها، خسرو صادقی بروجنی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، بیش از یک ماه است که در وضعیت جسمانی نامناسبی به سر می‌برد و علیرغم مراجعه مکرر به بهداری، با وجود بدن درد، بی‌خوابی، سرگیجه و حالت تهوع هنوز هیچ اقدامی برای تشخیص و درمان او صورت نگرفته است.

خسرو صادقی برای تسکین درد ناشی از بیماری و دردهای بدن خود، بالاجبار به مصرف بلند مدت داروهایی که دارای کورتون هستند روی آورده است. به گفته پزشکان مصرف بلند مدت این نوع داروها، منجر به عوارض جانبی بسیاری برای سلامتی فرد می‌شود.

او از مرداد ماه سال ۹۹ برای گذراندن ۷ سال حبس خود در زندان اوین به‌سر می‌برد.

*کنشگران صنفی آموزش فارس :غلامرضاغلامی‌کندازی را دریابید

به مناسبت ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ روز بازنشستگی جناب غلامی کندازی

شاید کمتر فرد یا معلمی را بتوان یافت که از تصحیح خطاهای فکری در جلسات و مجامع فکری ابراز خشنودی کند و با فروتنی با نقدها برخورد کند. تمایز غلامرضا غلامی کندازی با خصیصه های ذکر شده زبانزد خاص و عام است.

وی فردی است که در نهایت تواضع، فروتنی، بردباری و حوصله ای بی نظیر با تاکید بر خرد جمعی و سرمشق گیری از تفکر انتقادی، به دنبال حقیقت و احقاق حقوق جامعه فرهنگیان بوده و هست.

تاکید وی بر مدارا و گفتگو با همگان، از وی چهره ای محبوب بین جامعه فرهنگیان ساخته است و خستگی ناپذیری وی در احقاق مطالبات صنفی معلمان وی را به اسطوره ای بی بدیل مبدل کرده است.

اعتقاد وی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یکی دیگر از خصوصیات بارز وی است. باور به حل مشکلات صنفی فرهنگیان وی را وادشت تا در اکثر جلسات نقد و بررسی سند تحول بنیادین حضور فعال داشته باشد و خواستار اجرای کامل سند مذکور شود. تاکید غلامی کندازی بر سند تحول بنیادین نشانه ی حرکت او در مسیر قانون در کنش های صنفی بوده است.

وی با روحیه ی آزادی خواهی همیشه از معلمان دربند در تمامی مجامع دفاع کرده است و خواستار آزادی تمامی معلمان دربند بوده است. اکنون وی دربند است و حمایت جامعه فرهنگیان از چنین معلم دلسوز و قانون مداری ضروری است ؛

پس او را دریابیم.

۱۵ مهر ۱۴۰۰

دیدار جمعی از اعضای تشکل‌های صنفی فرهنگیان همدان ، قزوین ، اسلامشهر ، گیلان و تهران با خانواده معلم دربند عزیز قاسم‌زاده

۱۵ مهر ۱۴۰۰


برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکلهای فرهنگیان ایران

*اطلاعیه شبکه بین‌المللی سندیکایی همبستگی و مبارزه

در حمایت ازاعتصابات متعددی که در ایران در جریان است!


اعتصابات کارگران موسوم به «غیر رسمی» که در چندین شرکت پیمانکاری بدون قرارداد دائمی در بخش نفت و پتروشیمی و گاز کار می‌کنند، جایی شروع می‌شود و جای دیگری پس از مذاکره با کارفرمایان پایان می‌یابد . شورای سازماندهی اعتراضات در 4 اکتبر 2021 اعلام کرد که کارگران واحد حمل و نقل میدان گازی پارسیان اعتصاب خود را پایان داده و گفته‌اند که توقف اعتصاب موقت است و اگر به توافق‌ها احترام نگذارند، اعتصابات دوباره از سر گرفته می‌شود.

در حالیکه این کارگران به اعتصاب خود بطور موقت پایان دادند، رانندگان کامیون‌های مجتمع پتروشیمی گچساران از سوم اکتبر اعتصاب خود را آغاز کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه (که توسط دولت به رسمیت شناخته نشده و حتی ممنوع شده است) هشتمین روز اعتصاب خود را در 5 اکتبر اعلام کرد. کارگران محل کار خود را ترک کردند تا در خیابان های شهر شوش تظاهرات کنند. خواسته‌های آنها عبارتند از: پرداخت حقوق معوقه، تعیین مدیریت شرکت (مدیریت فعلی با تصمیم دادگاه بر کنار شده است)، بازگشت کارگران اخراجی ( کارگرانی که به خاطر شرکت در اعتراضات هفت تپه اخراج شده اند)، تمدید قرارداد کارگران فصلی و کارگران دفع آفات، متوقف کردن تعقیب قضایی فرزانه زیلابی (وکیل کارگران هفت تپه که به خاطر دفاع از کارگران تحت تعقیب قضایی ست. و اکنون کارگران هفت تپه دفاع از او را به عهده گرفتند).

در 5 اکتبر حدود پنج هزار کارگر مس سونگون (واقع در 130 کیلومتری تبریز، مرکز استان آذربایجان غربی) کار را متوقف کردند و در مقابل دفاتر شرکت پیمانکاران تجمع کردند. در واقع این کارگران در پنج کارخانه‌ی مختلف پراکنده‌اند. کارگران خواستار افزایش دستمزد و بهبود شرایط کار هستند. آنها مجبور شده‌اند که با قراردادهای موقت سه ماه کار کنند در حالیکه برخی از این کارگران بین 15 تا 20 سال سابق کار دارند.

کارگران معدن زغال سنگ کرمان هم از هشت روز قبل در اعتصاب بسر می برنند. روز چهار اکتبر نیروهای پلیس «یگان ویژه» به تجمع مسالمت آمیز کارگران در چهارراه دشتخاک نزدیک کرمان حمله کردند. در این حمله یک کودک و یک زن زخمی شدند که به بیمارستان منتقل شدند.

این معادن یا خصوصی و یا نیمه دولتی هستند. کارگران حقوق برابر برای هر دو بخش و همچنین پایان دادن به قراردادهای موقت (89 روزه) را مطالبه می‌کنند. آنها همچنین می‌خواهند که بیمه‌های تامین اجتماعی پرداخت شود و طبقه‌بندی مشاغل ایجاد شود. تعداد این کارگران بین 900 تا 1000 است.

معلمان دوره دبستان تا دبیرستان در سراسر ایران تجمعات و اعتراضاتی را ترتیب داده‌اند. یکشنبه 3 اکتبر معلمان در 50 شهر ایران برای مطالبات خود جمع شدند. تقاضای آنها افزایش حقوق خود و مخالفت با قوانین بدی‌ست که در مجلس شورای اسلامی در حال تهیه شدن است. معلمان همچنان به ادامه‌ی بازداشت حدود 15 همکار خود در زندان اعتراض کردند. دستگیری عزیز قاسم‌زاده در همین روز نه تنها معلمان که بسیاری از تماشا‌چیان را تحت تاثیر قرار داد. قاسم‌زاده معلمی ست که در کانون صنفی معلمان گیلان فعال است. شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان تجمع سه اکتبر را فراخوانده بود. قاسم‌زاده در یک کانال تلویزیونی به زبان فارسی که در خارج از ایران مستقر است در حال توضیح اهداف و خواسته‌های معلمان برای گردهمایی بود که ناگهان چند مامور پلیس در خانه‌ی او را کوبیدند و به زور وارد خانه شدند، او در همان لحظه گفت: «ماموران امنیتی رسیدند». تلفن همراه او روشن بود و صدای مادرش شنیده می‌شد که از ماموران تقاضا می‌کرد که پسرش را نبرند و با او با خشونت رفتار نکنند. یکی از ماموران متوجه روشن بودن تلفن همراه می‌شود و آنرا با خشونت قطع می‌کند. اگر‌چه که هزارها کاربر اینترنت در شبکه‌های اجتماعی خواستار آزادی قاسم‌زاده شده‌اند اما وی در حال حاضر همچنان در بازداشت به سر می‌برد و بیم آن می‌رود که شکنجه شود.

در پایان باید اضافه کنیم که چندین فعال کارگری یا در زندان هستند و یا برای اجرای حکم احضار شده‌اند. از جمله:

- شاپور احسانی راد، محکوم به 5 سال زندان و در حال حاضر در زندان تهران بزرگ

- ناهیدخداجو، محکوم به 5 سال زندان و احضار جهت اجرای حکم

- نسرین جوادی، محکوم به 5 سال زندان و احضار جهت اجرای حکم

- حیدر قربانی محکوم به یازده سال حبس

- سجاد شکری به 5 سال زندان محکوم شده است و هم‌اکنون در زندان اوین زندانی ست.

- آرش جوهری محکوم به 10 سال زندان شده و هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

لیست زندانیان کارگر مطلقا کامل نیست، همچنان که تعداد اعتصابات و اعتراضات کامل نیست.

5 اکتبر 2021

لینک به مطلب اصلی به زبان فرانسوی

https://laboursolidarity.org/Soutenons-les-nombreuses-greves

تشکلات عضو شبکه بین‌المللی سندیکایی همبستگی و مبارزه

تشکلات ملی سندیکایی بین‌حرفه‌ای:

Central Sindical e Popular Conlutas (CSP-Conlutas) - برزیل

Confederación General del Trabajo (CGT) – حکومت اسپانیا

Union syndicale Solidaires (Solidaires) - فرانسه

Confederazione Unitaria di Base (CUB) - ایتالیا

Confédération Générale du Travail du Burkina (CGT-B) – بورکینا

Confederation of Indonesia People's Movement (KPRI) - اندونزی

Confederación Intersindical (Intersindical) – حکومت اسپانیا

Confédération Générale Autonome des Travailleurs en Algérie (CGATA) - الجزایر

Batay Ouvriye - هائیتی

Unione Sindacale Italiana (USI) - ایتالیا

Confédération Nationale des Travailleurs - Solidarité Ouvrière (CNT SO) - فرانسه

Sindicato de Comisiones de Base (CO.BAS) – حکومت اسپانیا

Organisation Générale Indépendante des Travailleurs et Travailleuses d'Haïti (OGTHI) - هائیتی

Sindacato Intercategoriale Cobas (SI COBAS) - ایتالیا

Confédération Nationale du Travail (CNT-f) - فرانسه

Intersindical Alternativa de Catalunya (IAC) - کاتالونیا

Union Générale des Travailleurs Sahraouis (UGTSARIO) – صحرای غربی

Ezker Sindikalaren Konbergentzia (ESK) - باسک سرزمین

Confédération Nationale de Travailleurs du Sénégal Forces du Changement (CNTS/FC) – سنگال

Sindicato Autorganizzato Lavorator COBAS (SIAL-COBAS) - ایتالیا

General Federation of Independent Unions (GFIU) - فلسطین

Confederación de la Clase Trabajadora (CCT) - پاراگوئه

Red Solidaria de Trabajadores - پرو

Union Syndicale Progressiste des Travailleurs du Niger (USPT) - نیجر

Union Nationale des Syndicats Autonomes du Sénégal (UNSAS) - سنگال

Unión Nacional para la Defensa de la Clase Trabajadora (UNT) - السالوادور

Solidaridad Obrera (SO) – حکومت اسپانیا

Independent Workers Union of Great Britain (IWGB) - انگلستان

Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza (OZZ IP) - لهستان

Centrale Démocratique des Travailleurs de Martinique (CDMT) – مارتینیک

Associazione Diritti Lavoratori Cobas (ADL COBAS) – ایتالیا

Pakistan Labour Federation (PLF) – پاکستان

Organisation Démocratique Syndicale des Travailleurs de Centrafrique (ODSTC) – جمهوری آفریقای مرکزی

Palestine New Federation of Trade Unions (New Unions) – فلسطین

تشکلات ملی سندیکایی حرفه‌ای:

National Union of Rail, Maritime and Transport Workers (RMT/TUC) - انگلستان

Centrale Nationale des Employés – Confédération Syndicale Chrétienne (CNE/CSC) - بلژیک

Sindicato Nacional de Trabajadores del Sistema Agroalimentario (SINALTRAINAL/CUT) - کلمبیا

Trade Union in Ethnodata - Trade Union of Empoyees in the Outsourcing Companies in the financial sector - یونان

Syndicat national des travailleurs des services de la santé humaine (SYNTRASEH) – بنین

Sindicat dos Trabalhadores da Fiocruz (ASFOC-SN) - برزیل

Organizzazione Sindicati Autonomi e di Base Ferrovie (ORSA Ferrovie) - ایتالیا

Union Nationale des Normaliens d’Haïti (UNNOH) - هائیتی

Confederazione Unitaria di Base Scuola Università Ricerca (CUB SUR) - ایتالیا

Coordinamento Autorganizzato Trasporti (CAT) - ایتالیا

Syndicat des travailleurs du rail – Centrale Démocratique des Travailleurs du Mali (SYTRAIL/CDTM) – مالی

Gıda Sanayii İşçileri Sendikası - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GIDA-IŞ/DISK) – ترکیه

Syndicat National des Travailleurs du Petit Train Bleu/SA (SNTPTB) - سنگال

Asociación Nacional de Funcionarios Administrativos de la Caja de Seguro Social (ANFACSS) – پاناما

Palestinian Postal Service Workers Union (PPSWU) - فلسطین

Union Syndicale Etudiante (USE) - بلژیک

Sindicato dos Trabalhadores de Call Center (STCC) - پرتغال

Sindicato Unitario de Trabajadores Petroleros (Sinutapetrolgas) - ونزوئلا

Alianza de Trabajadores de la Salud y Empleados Publicos - مکزیک

Canadian Union of Postal Workers / Syndicat des travailleurs et travailleuses des postes (CUPW- STTP) – کانادا

Syndicat Autonome des Postiers (SAP) - سوئیس

Federación nacional de trabajadores de la educación (SUTE-Chile) - شیلی.

Plateforme Nationale des organisations professionnelles du secteur public – ساحل عاج

Fédération nationale des ouvriers et collectivités locales - Union Marocaine du Travail (UMT-Collectivités locales) - مراکش

Centrale Générale des Services Publics FGTB, Cheminots (CGSP/FGTB Cheminots) - بلژیک

Botswana Public Employees Union (BOPEU) - بوتسوانا

Organisation Démocratique du Rail – Organisation Démocratique du Travail (ODR/ODT) – مراکش

Federacao Nacional dos Trabalhadores em Transportes Aéros do Brasil (FNTTA) - برزیل

Federação Nacional dos Metroviários (FENAMETRO) - برزیل

Namibia Football Players Union (NAFPU) – نامیبی

Palestinian Electricians' Trade Union (PETU) – فلسطین

Missão Publica Organizada – پرتغال

Syndicat National des Travailleurs du Secteur Industriel du Togo (SYNATSITO) – توگو

تشکلات سندیکایی محلی:

Trades Union Congress, Liverpool (TUC Liverpool) - انگلستان

Sindacato Territoriale Autorganizzato, Brescia (ORMA Brescia) - ایتالیا

Fédération syndicale SUD Service public, canton de Vaud (SUD Vaud) - سوئیس

Sindicato Unitario de Catalunya (SU Metro) - کاتالونیا

Türkiye DERİ-İŞ Sendikasi, Tuzla et Izmir (DERİ-İŞ Tuzla et Izmir) - ترکیه

L’autre syndicat, canton de Vaud (L’autre syndicat) - سوئیس

Centrale Générale des Services Publics FGTB, Ville de Bruxelles (CGSP/FGTB Bruxelles) – بلژیک

Arbeitskreis Internationalismus IG Metall, Berlin (IG Metall Berlin) – آلمان

Sindicato Unificado de Trabajadores de la Educación de Buenos Aires, Bahia Blanca (SUTEBA/CTA de los trabajadores Bahia Blanca) - آرژانتین

Sindicato del Petróleo y Gas Privado del Chubut/CGT - آرژانتین

UCU University and College Union, University of Liverpool (UCU Liverpool) - انگلستان

Sindicato di base Pavia (SDB Pavia) - ایتالیا

United Auto Workers local 551 Ford Chicago (UAW Ford Chicago) – ایالات متحده

Sindicato Uno Prodinsa, Maipú – شیلی

Asociación Gremial de Trabajadores del Subterráneo y Premetro, Buenos Aires (SUBTE/CTAt) – آرژانتین

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (واحد) – ایران

Sindicato Único de Trabajadores de Notimex, (SutNotimex) - مکزیک

Eğitim Sen section de Diyarbakır (Eğitim Sen Diyarbakır/KESK) – ترکیه

تشکلات سندیکایی بین‌المللی:

Industrial Workers of the World - International Solidarity Commission (IWW)

جریان‌ها، گرایش‌ها یا شبکه‌های سندیکایی:

Transnationals Information Exchange Germany (TIE Germany) - آلمان

Emancipation tendance intersyndicale (Emancipation) - فرانسه

Globalization Monitor (GM) – هنگ‌کنگ

Courant Syndicaliste Révolutionnaire (CSR) - فرانسه

Fronte di lotta No Austerity - ایتالیا

Solidarité Socialiste avec les Travailleurs en Iran (SSTI) - فرانسه

Basis Initiative Solidarität (BASO) - آلمان

LabourNet Germany - آلمان

Resistenza Operaia - operai Fiat-Irisbus - ایتالیا

Workers Solidarity Action Network (WSAN) – ایالات متحده

United Voices of the World (UVW) - انگلستان

Unidos pra Lutar - برزیل

Corriente Político Social Sindical 1° de Mayo de Buenos Aires – آرژانتین

Coordinamento Nazionale Unitario Pensionati di oggi e di domani (CONUP) – ایتالیا

National Association of Human Rights Defenders – فلسطین

Red de Trabajadores – آرژانتین

Coordinadora Sindical de Solidaridad de Cartagena (CSSC) – کلمبیا

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید