اخباروگزارش های کارگری11-18 تیر ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- بیست وپنجمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در اهوازوشوشتر - اعتراضات دامنه دار کارگران کارخان سیمان شرق نسبت به سطح پایین حقوق ومرخصی اجباری- تجمعات اعتراضی اهالی شهرستان میناب نسبت به بو و طعم نامناسب آب شرب وکاهش فشارو قطعی مکرر،شاخ شانه کشیدن فرمانده انتظامي برای تجمع کنندگان وسرانجام عقب نشینی شورای تامین

- آخرین خبر درباره وضعیت محمدعلی زحتکش در دوازدهمین روز اعتصاب غذا

- اذیت وآزار خانواده های معلمان وکارگران زندانی

تمدید قرار بازداشت محمدحبیبی نیز برای بار سوم

- عدم پاسخگویی دادسرای زندان اوین ، بلاتکلیفی وسردرگمی خانواده ها در بیست وهفتمین و هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی امروز هجدهم تیرماه .

- ادامی بی خبری از واله زمانی

- بیانیه کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران"، در همبستگی با کارگران و‌ معلمان زندانی در ایران و حمایت از نامه سرگشاده خانواده های آنان

- جان باختن کارگر راهداری رودبار گیلان براثر واژگونی غلطک

- کشف پیکر بی جان کارگر شهرداری همدان در اتاقک ویژه استراحت در میدان شیرسنگی

*بیست وپنجمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در اهوازوشوشتر

روز شنبه 18 تیر،با راهپیمایی وتجمع دراهوازوشوشتراعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی کشور نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق بیست وپنجمین روز راپشت سرگذاشت.

اهواز - راهپیمایی وتجمع مقابل استانداری خوزستان

شعارها:

- دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند

- عزا عزاست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

- مخبربی لیاقت خجالت خجالت

- قالیباف حق مونو پس بده

- منزلت معیشت حق مسلم ماست

- درمان رایگان حق مسلم ماست

- زیربارستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم درره آزادگی مرگ براین بردگی مرگ براین بردگی

- وعده وعید کافیه سفره ما خالیه

- ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه

شوشتر - راهپیمایی وتجمع

شعارها:

- دولت ورشکسته دشمن بازنشسته

- دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست

*اعتراضات دامنه دار کارگران کارخانه سیمان شرق نسبت به سطح پایین حقوق ومرخصی اجباری

کارگران کارخانه سیمان شرق واقع در مشهد جاده کلات برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح پایین حقوق ومرخصی اجباری بارها دست به تجمع مقابل فرمانداری مشهد زدند.

بدنبال این اعتراضات جلسه ای از طرف فرمانداری با مدیر عامل کارخانه سیمان شرق برگزارشد ومقرر شد:

1- کارگران موجود در کارخانه به فعالیت خود ادامه دهند.

2- حق و حقوق کارگران طبق قانون کار پرداخت گردد.

3- مرخصی اجباری کارگران حذف گردد.

*تجمعات اعتراضی اهالی شهرستان میناب نسبت به بو و طعم نامناسب آب شرب وکاهش فشارو قطعی مکرر،شاخ شانه کشیدن فرمانده انتظامي برای تجمع کنندگان وسرانجام عقب نشینی شورای تامین

طی هفته گذشته،جمعی از اهالی میناب بدنبال آغاز استفاده از آب سد سرنی برای آب شرب و بو و طعم نامناسب آب وکاهش فشارو قطعی مکرر تجمعاتی را در سطح این شهرستان دراستان هرمزگان برای اعتراض برپا کردند.

پس از این تجمعات اعتراضی فرمانده انتظامي شهرستان ضمن تایید اعتراضات برای تجمع کنندگان شاخ وشانه کشید اما در ادامه وگسترش اعتراضات شورای تامین شهرستان با صدور اطلاعیه‌ای بتاریخ 17 خرداداعلام کرد تامین آب شهر میناب تا اطلاع ثانوی و برای انجام بررسی‌های دقیق‌تر به روال سابق از طریق چاه‌ها بازگشت.

*آخرین خبر درباره وضعیت محمدعلی زحتکش در دوازدهمین روز اعتصاب غذا

انجمن صنفی معلمان فارس:بنا به اخبار رسیده از زندان عادل آباد شیراز حال محمد علی زحمتکش در دوازدهمین روز اعتصاب غذای ایشان رو به وخامت گذاشته و قادر به تکلم نمی باشد.

این فعال صنفی همچنین دچار اُفت فشار شدید شده و جامعه فرهنگیان ایران نگران حال ایشان می باشد .

جان محمدعلی زحتکش درخطراست

*صدایش باشیم*

*اذیت وآزار خانواده های معلمان وکارگران زندانی

تمدید قرار بازداشت محمدحبیبی نیز برای بار سوم

کانال حمایت از محمد حبیبی:

امروز هم ( ۱۸ تیرماه ) خدیجه پاک‌ضمیر همسر محمدحبیبی معلم زندانی به همراه خانواده های دیگر معلمان و فعالان کارگری بازداشتی به دادسرای اوین مراجعه کرد.

علی رغم اینکه روز چهارشنبه ۱۵ تیر به آنها گفته شده بود که شنبه مراجعه کنید؛ امروز گفتند که بازپرس حاجی مرادی نیست و دوباره چهارشنبه بیایید!

سرگردان کردن خانواده‌ها و بی‌خبری از عزیزان دربند؛ بر نگرانی‌هایشان افزوده‌ است.

لازم به ذکر است برخی خانواده ها هر بار برای پیگیری از راه دور به تهران می‌آیند.

بیش از یک ماه است که محمدحبیبی و دیگر معلمان زندانی و فعالان کارگری دربند؛ با خانواده های خود هیچ تماس تلفنی نداشته اند و ممنوع الملاقات شده اند.

قرار بازداشت محمدحبیبی نیز برای بار سوم تمدید شده است.


*عدم پاسخگویی دادسرای زندان اوین ، بلاتکلیفی وسردرگمی خانواده ها در بیست وهفتمین و هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی امروز هجدهم تیرماه .

امروز هجدهم تیرماه مجددا خانم نسرین رحیمی همسر حسن سعیدی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد که هیجدهمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد و شرایط جسمانی خوبی ندارد به همراه خدیجه پاک ضمیر همسر معلم زندانی محمد حبیبی و خانواده های رسول بداقی،آنیشا اسدالهی به دادسرای زندان اوین مراجعه کردند.

درخواست ملاقات با بازپرس شعبه دوم را داشتند که حاج مردای در دادسرا حضور نداشتند و درخواست ملاقات با رئیس دادسرا را کردند که ایشان هم در دادسرا حضور نداشتند و سپس بعداز گذشت ساعتی گفتند اسامی شما را برای ملاقات دوشنبه خواهیم داد و به محض خروج خانواده ها دفتر دار حاج مرادی خانواده ها را صدا کردند که برای دوشنبه هم کسی نیست نیایید و چهارشنبه بیایید با حاج مرادی صحبت کنید و به خانواده معلم زندانی محمد حبیبی هم اعلام کردند که قرار بازداشتش برای سومین ماه تمدید گردیده است.

رضا شهابی عضودیگر سندیکا امروز بیست وهفتمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد و وضعیت جسمانی اش نامشخص است

برگرفته از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

*ادامی بی خبری از واله زمانی

بیش از یک ماه است که واله زمانی عضو سندیکای نقاشان البرز در بازداشت است و با وجود ابتلای وی به بیماری‌های حاد کبد و معده و هپاتیت نوع سی دسترسی به دارو و نظارت پزشکی ندارد.

جان واله زمانی در خطراست

برگرفته از صفحه فیس بوک جوانمیر مرادی

*بیانیه کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران"، در همبستگی با کارگران و‌ معلمان زندانی در ایران و حمایت از نامه سرگشاده خانواده های آنان

۱۷ تیر ماه

ایران: سرکوب و بازداشت فعالان صنفی و ‌معلمان نقض آشکار استانداردهای بین‌المللی کار است.

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران" طی چندین نامه خطاب به مقامات ایرانی، و با هماهنگی جنبش بین‌المللی کارگری، به درخواست خانواده‌های رضا شهابی، حسن سعیدی , جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، رسول بداقی، محمد حبیبی، حسن سعیدی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، کیوان مهتدی و مسعود نیک‌خواه، وضعیت این فعالان سندیکایی را محکوم کرده است.

فعالان سندیکایی در زندان اوین و بدون حق ملاقات زندانی هستند. این فعالان سندیکایی در دو ماه گذشته تحت بازجویی های بی وقفه قرار گرفته اند. ادامه بازداشت و بدرفتاری با آنها نقض آشکار کلیه استانداردهای بین المللی کار، حقوق بشر و کنوانسیون های سازمان جهانی کار، از جمله حق سازماندهی و آزادی تشکل و بیان، است.

روز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه (سندیکای واحد) بیست و پنجمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت. مقامات دولتی ایران علیرغم اینکه شهابی در اعتصاب غذا است و حالش وخیم می باشد، بازجویی از او و حبس او را در سلول انفرادی ادامه می دهند. حسن سعیدی، یکی از اعضا و سازمان‌دهندگان سرشناس همین سندیکا، امروز ۱۷ تیر، در هفدهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌برد و به دلیل بازجویی‌های اجباری که به آن معترض است، تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد. جان رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است.

خانواده‌های فعالین‌سندیکایی و‌ کارگری جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، رسول بداقی، محمد حبیبی، حسن سعیدی، رضا شهابی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، کیوان مهتدی، مسعود نیک‌خواه در نامه‌ای مشترک یورش نیروهای امنیتی به منازل این فعالین در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ را محکوم کردند. در این مدت معلمان و فعالان صنفی بسیاری دستگیر شدند، از جمله افرادی که در حال حاضر در زندان اوین در بازداشت به سر میبرند. بلافاصله پس از این دستگیریها، شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، با همکاری نهادهای اطلاعاتی، اقدام به افترا زنی و طرح اتهام علیه آنان کردند. بستگان بازداشت شدگان خواستار پایان فوری جرم انگاری و اتهامات واهی به عزیزانشان و پایان دادن به بازجویی های بی وقفه، توهین آمیز و تهدیدآمیز از سوی مسئولان شده اند. آنها می گویند تهدید و توهین ماموران زندان و بازجویان در برخورد با زندانیان و خانواده های آنها نمونه بارز آزار و شکنجه است و باید فورا متوقف شود.

از سوی دیگر، شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان (فرهنگیان)ایران که بیست کانون صنفی معلمان در ایران را نمایندگی میکند، گای رایدر، دبیر کل سازمان جهانی کار (ILO) را مورد خطاب قرار داده است و اظهار نموده است، «شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به اطلاع شما می رساند که متاسفانه اعضای شورای هماهنگی و اعضای تشکل های معلمان عضو شورای هماهنگی به دلیل فعالیت های مسالمت آمیز خود مورد برخورد سرکوبگرانه مقامات قضایی حکومت ایران از جمله با احکامی مانند تبعید، زندان و اخراج از کار قرار گرفته اند. دولت ایران اگرچه عضو سازمان جهانی کار است، اما به هیچ یک از مقاوله نامه های آن احترام نمی گذارد». شورای هماهنگی تصریح می کند که با وجود این همه نقض جدی استانداردهای بین المللی کار و مقاوله نامه های سازمان جهانی کار، دولت ایران به عنوان عضو هیات مدیره سازمان‌جهانی کار انتخاب شده است.

همچنین دستگیری دو عضو اتحادیه های کارگری فرانسوی به دلیل دیدار دوستانه در ایران با اعضای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران که این فعالین نیز به نوبه خود به اتهام "حفظ ارتباط با عناصر خارجی" بازداشت شده بودند را محکوم می کنیم. اکثر بازداشت شدگان فوق در سلول های انفرادی نگهداری می شوند که نقض قوانین داخلی ایران و موازین بین المللی است. آنها از فرصت دفاع علنی و دسترسی به وکلای خود محروم شده اند.

این در حالی است که دولت ایران امسال نیز مانند سال های گذشته افراد خاصی را به عنوان نمایندگان تشکل های کارگری ایران به کنفرانس بین المللی کار ۲۰۲۲ فرستاد در حالی که آنها نماینده کارگران ایران نیستند. همانطور که احتمالا می دانید این نمایندگان به اصطلاح کارگری ایران در سمت های مختلف تحت حمایت دولت قرار دارند و به تصویب قوانین ضد کارگری کمک کرده اند و به دلیل ارتباط نزدیک با قدرت حاکم از انواع امتیازات اقتصادی و سیاسی بهره مند شده اند.

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران"، در چندین نوبت و‌ طی نامه های اعتراضی‌متعدد در روزهای اخیر به رهبری، قوه قضاییه و‌ نیز نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل خواهان لغو بدون فید و شرط اتهامات وارده علیه فعالین کارگری و‌ معلمی زندانی و رعایت حق تشکل، آزادی انجمن، تجمع و آزادی بیان، و نیز تصمین حقوق و حریم خصوصی اعضای خانواده رهبران و فعالین زندانی و امنیت و سلامتی آنها، شده است و‌ تاکید‌نموده است که تا زمانیکه این خواسته ها و‌ ملاحظات برآورده‌ نشوند به اقدامات لازمه در این زمینه ادامه خواهد ‌داد.

پیشتر، طی بیانیه ای به تاریخ ۶ خرداد ۱۴۰۱، کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا اعلام‌کرده بود «آزادی تشکل، بیان، تجمع، اعتراض، اعتصاب و همبستگی طبقاتی و بین المللی برخی از شناخته شده ترین حقوق اتحادیه های کارگری و رهبران آنها است. این آزادی های اساسی مندرج در سازمان جهانی کار و سایر کنوانسیون های بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران لازم الاجرا هستند. تداوم نقض این حقوق اساسی توسط دولت ایران تنها باعث تشدید انزجار عمومی نسبت به سرکوبگران می شود و ما مجدداً تاکید می کنیم که ایران باید از مقاوله نامه ها و استانداردهای بین المللی سازمان جهانی کار که توسط این کشور تصویب شده است، پیروی کند».

منبع:سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

*جان باختن کارگر راهداری رودبار گیلان براثر واژگونی غلطک

یک کارگر 54 ساله راهداری رودبار گیلان بنام علی حسین زاده با 24 سال سابقه کارحین کار در منطقه بلوکات این شهرستان براثر واژگونی غلطک بشدت مصدوم شد و پس از انتقال به بیمارستان جان خودراازدست داد.

*کشف پیکر بی جان کارگر شهرداری همدان در اتاقک ویژه استراحت در میدان شیرسنگی

پس از چند روز بی خبری ازیک کارگر شهرداری همدان ،پیکر بی جانش در اتاقک ویژه استراحت در میدان شیرسنگی این شهرستان پیداشد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 17 تیر ماه 1401

کارگران حق طلب مجتمع مس سونگون ورزقان آزاد باید گردند

1- ولی‌الله محمودی

2- ارشد کاظمپور

3- جعفر عباسپور

4- مهرداد منفرد

5- خدایی

6- فرزاد زالی‌زاده

7- اسماعیل ایزدخواه

- چهارمین روزاعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان

آزادی سعید جباریان یکی از کارگران حق طلب زندانی وباداشت یکی دیگر از کارگران حق طلب بنام اسماعیل ایزدخواه

- اعتراض به بی آبی در شهرستان اصلاندوز با تجمع درمحورپارس‌آباد - اردبیل ومسدود کردن جاده بین المللی

بازداشت 3 نفر از تجمع کنندگان با دستور قضایی و همکاری نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی

- آخرین خبر از کارگران زندانی دراعتصاب غذا رضا شهابی وحسن سعیدی

- معلمان کنشگر زندانی آزاد باید گردند

- کانون نویسندگان ایران:بازداشت محمد رسول‌اف و مصطفی آل‌احمد

*چهارمین روزاعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان

آزادی سعید جباریان یکی از کارگران حق طلب زندانی وباداشت یکی دیگر از کارگران حق طلب بنام اسماعیل ایزدخواه

گزارش از آخرین وضعیت اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان

امروز جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان در چهارمین روز از اعتصاب خود قرار دارند.


آخرین گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران حاکی از این است که شب گذشته ساعت ۱۲ شب نیروی یگان ویژه‌ی بیشتری وارد مجتمع شدند و با تهدید تلاش کردند تا چادرهای کارگران را جمع کنند و با کنار زدن خودروهای کارگران ورودی معدن را باز کنند، که کارگران بخاطر ممانعت از ایجاد تنش چادرها را جابجا کردند. در نهایت و ساعت ۱ بامداد حسین فتحی مدیرکل اداره کار آذربایجان شرقی به همراه مدیر مجتمع و فرمانده انتظامی منطقه به میان کارگران آمده ‌و سعی در آرام کردن کارگران داشتند. اما کارگران با اشاره به اظهارات کذب فتحی در شبکه استانی درباره عدم برخورد سرکوبگرانه با کارگران+ حاضر به شنیدن صحبتهای او‌ نشدند و اعلام کردند که نمایندگان ما در بازداشت هستند و باید آنها را آزاد کرده سپس حاضر به مذاکره خواهیم شد.

لازم به ذکر است که شب گذشته اسماعیل ایزدخواه از کارگران شرکت آهن‌آجین در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. از میان کارگران بازداشت شده تنها سعید جباریان که دیروز صبح در جریان یورش نیروهای گارد ویژه دستگیر شده بود آزاد شده است و از سرنوشت ۷ کارگر بازداشتی دیگر اطلاعی در دست نیست.

+حسین فتحی مدیرکل اداره کار و رفاه آذربایجان شرقی شب گذشته در شبکه استانی با دروغ‌پردازی سعی در تکذیب حمله‌ی نیروهای یگان ویژه به کارگران اعتصابی مس سونگون ورزقان را داشت که با اشاره مجری برنامه به فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی مواجه شد.

*اعتراض کارگران کارخانه کاغذ سازی کریمان بم نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی همزمان با بازدید استاندار کرمان از صنایع خودروسازی

روز پنج شنبه 16 تیر همزمان با بازدید استاندار کرمان از صنایع خودروسازی، کارگران کارخانه کاغذ سازی کریمان بم اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ابرازکردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 17 تیر، مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان یک طرفه قراردادش رابا کارخانه کاغذ سازی کریمان بم فسخ کرده و285 کارگررابیکارکرده است.

بنابهمین گزارش، کارخانه خودروسازی کرمان موتور قراردادی پنج ساله مبنی بر تحویل ضایعات به شرکت کریمان بم داشته اما از 2 هفته پیش مانع از ورود کارگران کارخانه کاغذ سازی کریمان بم این به کرمان موتور برای برداشتن ضایعات شده است.

*اعتراض به بی آبی در شهرستان اصلاندوز با تجمع درمحورپارس‌آباد - اردبیل ومسدود کردن جاده بین المللی

بازداشت 3 نفر از تجمع کنندگان با دستور قضایی و همکاری نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی

جمعی از اهالی شهرستان اصلاندوز برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به نحوه تقسیم و توزیع آب در ناحیه یک و دو طرح پایاب سد خداآفرین با تجمع درمحورپارس‌آباد – اردبیل موجب مسدود شدن این جاده بین المللی شدندد.

روزسه شنبه 14 تیر، رئیس حوزه قضایی شهرستان اصلاندوز به خبرنگاران گفت:عاملان انسداد جاده پارس‌آباد - اردبیل با دستور قاطع قضایی و همکاری نیروهای اطلاعاتی و انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

*آخرین خبر از کارگران زندانی دراعتصاب غذا رضا شهابی وحسن سعیدی

رضا شهابی و حسن سعیدی دو تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که حدود دوماه است در بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت هستند امروز هفدم تیر ماه به ترتیب بیست وششمین و هفدهمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر میگذرانند و شرایط جسمانی هردو عضو سندیکا رو به وخامت است بطوری که ضعف جسمانی شدید و کاهش وزن از همان هفته های اول اعتصاب غذا در قبل از ملاقات ممنوع کاملا مشهود بود.

رضا شهابی دارای بیماری های زمینه ای است و قبل از اعتصاب غذا دچار نوسان در فشار خون بوده و دائما نیمه چپ صورت و بدنش بی حس می شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت رو به وخامت این دو عضو سندیکا ، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط‌ رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر فعالان در بند میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

برگرفته از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

*معلمان کنشگر زندانی آزاد باید گردند

1- رسول بداقی

2- اسکندرلطفی

3- شعبان محمدی

4- مسعود نیکخواه

5- جعفر ابراهیمی

6- محمد حبیبی

7- غلامرضا غلامی کندازی

8- محمدعلی زحمتکش(دراعتصاب غذا برای یازدهمین روز)

9- مهدی فتحی

10- هیوا قریشی

11- کاوە محمدزادە

12- امیدشاە محمدی

13- پرویز احسنی

*کانون نویسندگان ایران:بازداشت محمد رسول‌اف و مصطفی آل‌احمد

ساعاتی پیش محمد رسول‌اف و مصطفی آل‌احمد با یورش ماموران امنیتی حکومت بازداشت شدند. همچنین خانه‌ی این دو کارگردان سینما توسط ماموران تفتیش شده است و نزدیکان محمد رسول‌اف اعلام کرده‌اند که تفتیش خانه‌ی او چند ساعت ادامه داشته است. این در حالی‌ست که خبرگزاری جمهوری اسلامی در خبر کوتاهی که در این رابطه منتشر کرده، به دلیل «مبادرت به تهیه‌ی بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان تفنگت را زمین بگذار»، این دو کارگردان را «مرتبطین با ضد انقلاب» نامیده و به آن‌ها اتهام‌های «اقدام به التهاب آفرینی» و «برهم زدن امنیت روانی جامعه» را وارد کرده است.

گفتی‌ است پس از فاجعه‌ی متروپل آبادان و در اعتراض به سرکوب مردم معترض توسط حکومت، جمعی از سینماگران بیانیه‌ای با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» منتشر کردند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به «سابقه‌ی محکومیت قضایی» محمد رسول‌اف به دلیل «اقدامات مخل امنیت» افزوده که این کارگردان «با سوء استفاده از رافت اسلامی آزادانه مشغول فعالیت و فیلمسازی بوده است.»

آخرین اثر پخش شده از محمد رسول‌اف، مستند «جنایت عمدی» است که پس از قتل بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو کانون نویسنگان ایران ساخته شد.

در ماه‌های اخیر فشارها بر نویسندگان، هنرمندان و فعلان صنفی و مدنی افزوده شده است، آزارها و پرونده‌سازی‌ها ادامه دارد و هر روز اخباری از سرکوب فزاینده‌ی حاکمیت منتشر می‌شود.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 16 تیر ماه 1401

- مجموعه ای درباره سومین روز اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان،یورش ددمنشانه نیروی یگان ویژه واسامی 7 کارگرحق طلب بازداشتی

- روز چهارشنبه 15 تیر، کارکنان مخابرات استان تهران همراه با همکارانشان دراستان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه ،گیلان ویزد برای اعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی دست به تجمع مقابل ساختمان شاهد مرکزمخابرات زدند

- تجمع جمعی از اهالی شهرستان بویر احمد در اعتراض به بی تفاوتی مسئولان نسبت به منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و حوزه زاگرس

- جلوگیری از ملاقات خانواده های تعدادی از کارگران و معلمان بازداشتی در سالن ملاقات زندان اوین، امروز پنجشنبه شانزدهم تیرماه در بیست وپنجمین و شانزدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی وحسن سعیدی

- گزارش هایی درباره معلمان زندانی

1- کژال کریمی همسر معلم زندانی شعبان محمدی :

2- سمانه عابدینی همسر معلم زندانی جعفرابراهیمی

3- اسامی 13 معلم بازداشتی اخیر

صدای معلمان زندانی باشیم

*مجموعه ای درباره سومین روز اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان،یورش ددمنشانه نیروی یگان ویژه واسامی 7 کارگرحق طلب بازداشتی

اتحادیه آزاد کارگران ایران:

1- تداوم اعتصاب و تجمع کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان برای سومین روز

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ کارگران شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سونگون ورزقان برای سومین روز متوالی در اعتصاب به سر میبرند و در محوطه معدن تجمع کرده‌اند.

شب گذشته نیز تعداد بیشتر ۱۲۰۰ نفر از کارگران شب را در داخل چادر یا ماشین‌های خودشان یا بر روی آسفالت‌ محوطه گذراندند.

لازم به ذکر است که معدن مس سونگون در یک منطقه سردسیر واقع شده و دمای هوا در این فصل حدود ۱۰ درجه است.

روز گذشته با بازداشت ۳ نفر دیگر از کارگران تعداد کارگران بازداشتی به ۵ نفر رسیده است. ولی‌الله محمودی، ارشد کاظمپور، جعفر عباسپور، مهرداد منفرد و خدایی اسامی کارگران بازداشت شده توسط نهادهای امنیتی است که بنابر اطلاعاتی که به همکارانشان رسیده است به زندان اهر منتقل شده‌اند.

2- گسیل دادن نیروهای یگان ویژه برای سرکوب کارگران اعتصابی معدن سونگون ورزقان

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، از ساعتی پیش تعداد زیادی نیروی یگان ویژه به محل معدن سونگون گسیل داده شده‌ است.


3- یورش نیروهای یگان ویژه به کارگران اعتصابی معدن سونگون ورزقان

بنابر آخرین گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، دقایقی پیش نیروی یگان ویژه با حمله به کارگران اعتصابی معدن سونگون تلاش کردند تا تعدادی از کارگران معترض را بازداشت نمایند.

تاکنون بازداشت 2 نفر دیگر از کارگران به اسامی سعید جباریان و فرزاد زالی‌زاده عنوان شده است.

در سه روزه گذشته که کارگران در اعتصاب هستند، استخراج و باطله‌بردای در معدن متوقف شده و نیروهای امنیتی و انتظامی با سرکوب و بازداشت فعالین تلاش دارند تا به اعتصاب خاتمه بدهند.

*روز چهارشنبه 15 تیر، کارکنان مخابرات استان تهران همراه با همکارانشان دراستان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه ،گیلان ویزد برای اعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی دست به تجمع مقابل ساختمان شاهد مرکزمخابرات زدند

درهمین رابطه:

+ادامه اعتراض کارکنان مخابرات کشورنسبت به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی با اعتصاب وتجمع دراستان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه ،گیلان ویزد

روز چهارشنبه 15 تیر، کارکنان مخابرات استان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه وگیلان برای اعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی دست ازکارکشیدند ودر شهرهای شهرکرد،کرمانشاه ورشت تجمع کردند.

بنا به گزارش رسانه ای شده تجمعی هم از طرف کارکنان مخابرات استان یزد با دردست داشتن پلاکاردهایی درشهریزد برگزارشد.

شهرکرد:

- کرمانشاه

- رشت

++اعتصاب وتجمع کارکنان مخابرات استان ایلام دراعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی

صبح روز سه شنبه 14 تیر، کارکنان مخابرات استان ایلام برای اعتراض حذف آیتم حق جذب برای افراد سی سال خدمت به بالا و نیز کاهش دستوری حق جذب برای همکاران زیر سی سال خدمت و فریز نمودن رفاهیات دست از کارکشیدند و با تجمع در ساختمان مرکزی مخابرات استان ایلام وبرافراشتن پلاکاردها اعتراضشان را بنمایش گذاشتند.

*تجمع جمعی از اهالی شهرستان بویر احمد در اعتراض به بی تفاوتی مسئولان نسبت به منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و حوزه زاگرس

روز پنج شنبه 16 تیر، جمعی از اهالی شهرستان بویر احمد برای اعتراض به بی تفاوتی مسئولان نسبت به منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و حوزه زاگرس دست به تجمع در جنگل های بلوط شهرستان بویراحمد(جاده یاسوج – شیراز)زدند.

تجمع کنندگان با برافراشتن بنرها وایراد سخنرانی اعتراضشان را نسبت به تخریب جنگل ازجمله دفع زباله‌های یاسوج در این جنگل‌ها،بریدن درختان،قاچاق هیزم وزغال وساختن کشتارگاه وساختمان هایی بنام دانشگاه ابرازکردند.

*جلوگیری از ملاقات خانواده های تعدادی از کارگران و معلمان بازداشتی در سالن ملاقات زندان اوین، امروز پنجشنبه شانزدهم تیرماه در بیست وپنجمین و شانزدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی وحسن سعیدی

امروز پنج شنبه شانزدهم تیرماه ، خانواده های رضاشهابی وحسن سعیدی دو تن از اعضای سندیکا و رسول بداقی ، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، شعبان محمدی ،کیوان مهتدی ،آنیشا اسدالهی، با وجود اینکه روز پنجشنبه ، روزملاقات بود و قرار بود اگر ملاقات نباشد طبق گفته های بازپرس به خانواده ها تلفنی خبر خواهند داد .

وقتی به اتاق ملاقات رفتند ، گفتند از سوی بازپرس حاج مرادی ملاقات ممنوع هستند و‌ بازپرس و بازجو هم‌ به مرخصی رفته و نیستند.

و از آنجایی که خانواده ها همگی به عدم‌ ملاقات با زندانیان اعتراض کردند گفتند تا بازپرس و بازجو حاضر نباشند نمیتوانند اجازه ملاقات بدهند.

حدود دو ماه از بازداشت فعالان معلمان و اعضای سندیکا و مرتبطین با این پرونده ساختگی و سناریو سازی میگذرد و جعفر ابراهیمی سومین ماه بازداشت را میگذاراند اما همچنان بازجویی ها ادامه دارد و تعدادی از خانواده ها بیش از یک ماه است که از وضعیت زندانیشان بی خبر هستتند .

رضا شهابی و حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد به ترتیب بیست و پنجمین و شانزدهمین روز اعتصاب غذایشان را امروز شانزدهم تیر ماه پشت سر میگذارانند و شرایط جسمانی هردو وخیم گزارش شده است.

مسئول بند ۲۰۹ زندان اوین اعتصاب غذای این دو فعال سندیکایی زندانی را تایید کرد و درمقابل فریاد نگرانی خانواده های اعتصاب کنندگان گفتند ما هرروز آنها را میبینیم حالشان خوب است.

برگرفه از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*گزارش هایی درباره معلمان زندانی

1- کژال کریمی همسر معلم زندانی شعبان محمدی :

روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه، برای پیگیری پرونده‌‌ی شعبان محمدی، از اعضای هیئت مدیره‌ی انجمن صنفی معلمان کردستان_مریوان که حدود دوماه از بازداشت ایشان می‌گذرد٬ به دادسرای اوین مراجعه کردم. در طی این مراجعه تعدادی از خانواده‌های دیگر فعالین کارگری و معلمینی که قربانی سناریوسازی نهادهای امنیتی هستند، نیز حضورداشتند. انتظار چندین ساعته در سالن دادسرای اوین برای دیدار با آقای مرادی بازپرس شعبه دوم، بی‌نتیجه ماند و درنهایت تنها به ما اعلام کردند که فردا پنجشنبه شانزدهم تیرماه دوباره مراجعه کنیم تا شاید بتوانیم با عزیزان‎مان دیداری داشته باشیم.

امروز پنج‌شنبه شانزدهم تیر، ساعت ده و نیم صبح بار دیگر همه‌ی خانواده‌ها به شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کردیم و تا آخرین دقایق وقت اداری منتظر ماندیم. اما در نهایت به ما اطلاع دادند که عزیزان دربندمان، ممنوع الملاقات و ممنوع التلفن شده‌اند و بنا به نظر بازجوها تا اطلاع ثانوی٬ ملاقات و یا تماس تلفنی با آنان امکانپذیر نیست.

با توجه به وضعیت بیماری شعبان محمدی و نیاز ایشان به دسترسی به دارو و نظارت پزشک٬ بی خبری از وضعیت ایشان شدیدا موجب نگرانی ما شده است. ما پرونده سازی‌های نهادهای امنیتی برای مجرم انگاری ایشان و دیگر متهمان این پرونده‌‌ را شدیدا محکوم کرده و معتقد هستیم که برخورد مراجع قضایی و امنیتی با آن‌ها از اساس غیرقانونی، غیراخلاقی و نیز غیرانسانی است.

2- سمانه عابدینی همسر معلم زندانی جعفرابراهیمی

امروز(پنج شنبه 16 تیر) در حالی به سالن ملاقات رفتیم که شخص بازپرس دیروز به ما گفتند اگر ملاقات نباشد به شما تلفنی اعلام خواهیم کرد. اما امروز پاسخ زندان این بود که به دستور مستقیم ایشان ممنوع الملاقات هستند، پاس دادن خانواده ها و عدم پاسخگویی نقطه مشترک تمام این روزها بوده.

ضمنا مسئولین ۲۰۹ اعتصاب غذای آقای شهابی و آقای سعیدی را مورد تایید قرار دادند.

ولی پاسخشان در برابر فریادهای ما نگران خانواده هایمان هستیم این بود که ما هر روز میبینیمشان حالشان خوب است!!!

3- اسامی 13 معلم بازداشتی اخیر

صدای معلمان زندانی باشیم

1- رسول بداقی

2- اسکندرلطفی

3- شعبان محمدی

4- مسعود نیکخواه

5- جعفر ابراهیمی

6- محمد حبیبی

7- غلامرضا غلامی کندازی

8- محمدعلی زحمتکش(دراعتصاب غذا برای دهمین روز)

9- مهدی فتحی

10- هیوا قریشی

11- کاوە محمدزادە

12- امیدشاە محمدی

13- پرویز احسنی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اخباروگزارش های کارگری 15 تیر ماه 1401

- بیست وچهارمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای اصفهلن،اهواز، دورود،شوش، شوشتر، کرمان، کرمانشاه و....

- مجموعه ای درباره دومین روز اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان دراعتراض به بازداشت 2 همکار حق طلب توسط نیروهای امنیتی وعدم تحقق مطالباتشان

- ادامه اعتراض کارکنان مخابرات کشورنسبت به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی با

اعتصاب وتجمع دراستان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه ،گیلان ویزد

- دومین روزتجمع اعتراضی جمعی از اهالی بندر امام نسبت به نداشتن امنیت اجتماعی مقابل دادگستری

- با افزایش فشار از طریق عدم پاسخگویی به خانواده های کارگران و معلمان زندانی میخواهند شکست سناریو سازی دروغین را جبران کنند

- آخرین خبر ازاسکندرلطفی (سوران)

- سه نفر دیگر از اعضای انجمن صنفی معلمان فارس آزاد شدند.

- نهمین روز اعتصاب غذا محمد علی زحمتکش

- بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان ایران(تهران) درباره‌ی اعتصاب غذای محمد علی زحمتکش در زندان شیراز

*بیست وچهارمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای اصفهلن،اهواز، دورود،شوش، شوشتر، کرمان، کرمانشاه و....

روز چهارشنبه 15 تیر،کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی دربیست چهارمین روز اعتراضشان نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوقدست به راهپیمایی وتجمع در شهرهای اصفهلن،اهواز، دورود،شوش، شوشتر، کرمان، کرمانشاه و....زدند.

تجمع کنندگان با برافراشتن بنرها،ایراد سخنرانی وسردادن شعارها عزم راسخشان را درراه دستیابی به مطالبات برحقشان بنمایش گذاشتند.

اهواز- راهپیمایی وتجمع مقابل استانداری خوزستان، فرمانداری اهواز و دفاتر بهارستان نشینان

شعارها:

- ننگ ما ننگ ما مخبر الدنگ ما

- دشمن ما همینجاست دروغ می گند آمریکاست

- گرانی تورم بلای جان مردم

- عزا عزاست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

- رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو

- شش کلاس دروغگو حاصل وعده هات کو

- مدعی عدالت خجالت خجالت

- دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند

- فقط کف خیابون بدست میاد حقمون

- کجای این عدالته دستش تو جیب ملته

شوش - تجمع خانوادگی مقابل فرمانداری شهرستان

تصاویر:

 

شعارها:

- مدعی عدالت خجالت خجالت

- ننگ ننگ ما صدا وسیمای ما

- خیلی دروغ شنیدیم عدالتی ندیدیم

- فقط کف خیابون بدست میاد حقمون

شوشتر

شعارها:

- دولت شش کلاسه باعث اعتراضی

- رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو

- توپ،تانک،فشفشه مخبرباید گم بشه

-نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت

کرمان

شعارها:

- حسین حسین شعارشون دزدی وغارت کارشون

- زیربارستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم درره آزادگی مرگ براین زندگی مرگ براین بردگی

- کرمانشاه


*مجموعه ای درباره دومین روز اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان دراعتراض به بازداشت 2 همکار حق طلب توسط نیروهای امنیتی وعدم تحقق مطالباتشان

اتحادیه آزاد کارگران ایران:

1- دومین روز از اعتصاب و تجمع کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان


امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ کارگران شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سونگون ورزقان برای دومین روز متوالی در اعتصاب به سر میبرند و در محوطه معدن تجمع کرده‌اند.

لازم به ذکر است که این کارگران شب گذشته را نیز در داخل چادر یا ماشین‌های خودشان یا بر روی آسفالت‌ محوطه گذراندند.

هنوز دو نفر از کارگرانی که روز گذشته بازداشت شده بودند آزاد نشده‌اند و تنها پاسخی که مدیریت مجتمع به کارگران اعتصابی داده‌اند این است که آب و غذا را بر روی آنها بسته‌اند و مداوماً به سرکوب توسط نیروهای یگان ویژه تهدید میشوند.

2- آب و غذا را بر روی کارگران اعتصابی مجتمع مس سونگون بستند

 

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، صبح امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ با دستور مدیریت مجتمع مس سونگون ورزقان آشپزخانه شرکت تعطیل شده است و مانع از انتقال آب آشامیدنی برای مصرف کارگران هم شده‌اند.

کارگران شرکت‌های پیمانکاری شاغل در معدن سونگون از ظهر روز گذشته در اعتراض به عدم تحقق مطالبات‌شان و بازداشت دو نفر از همکاران دست به اعتصاب و تجمع در محوطه مجتمع زده‌اند.

3- کارگران اعتصابی مجتمع مس سونگون ورزقان ورودی معدن را مسدود کردند


بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ کارگران اعتصابی شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سونگون ورزقان در دومین روز متوالی از تجمع‌شان و در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان به خواسته‌های‌شان ورودی معدن را مسدود کرده‌ تا مانع از خروج کنستانتره از معدن شوند.

*ادامه اعتراض کارکنان مخابرات کشورنسبت به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی با

اعتصاب وتجمع دراستان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه ،گیلان ویزد

روز چهارشنبه 15 تیر، کارکنان مخابرات استان های چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه وگیلان برای اعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی دست ازکارکشیدند ودر شهرهای شهرکرد،کرمانشاه ورشت تجمع کردند.

بنا به گزارش رسانه ای شده تجمعی هم از طرف کارکنان مخابرات استان یزد با دردست داشتن پلاکاردهایی درشهریزد برگزارشد.

شهرکرد:


- کرمانشاه


- رشت

 

درهمین رابطه:اعتصاب وتجمع کارکنان مخابرات استان ایلام دراعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی

صبح روز سه شنبه 14 تیر، کارکنان مخابرات استان ایلام برای اعتراض حذف آیتم حق جذب برای افراد سی سال خدمت به بالا و نیز کاهش دستوری حق جذب برای همکاران زیر سی سال خدمت و فریز نمودن رفاهیات دست از کارکشیدند و با تجمع در ساختمان مرکزی مخابرات استان ایلام وبرافراشتن پلاکاردها اعتراضشان را بنمایش گذاشتند.

 

*دومین روزتجمع اعتراضی جمعی از اهالی بندر امام نسبت به نداشتن امنیت اجتماعی مقابل دادگستری

روز چهارشنبه 15 تیر برای دومین روز متوالی، جمعی از اهالی بندر امام برای اعتراض به نداشتن امنیت اجتماعی مقابل دادگستری این شهرستان در میدان فانوس تجمع کردند.


درهمین رابطه:راهپیمایی وتجمع جمعی از اهالی بندر امام دراعتراض به نداشتن امنیت اجتماعی

روز سه شنبه 14 تیربدنبال تیراندازی دوشنبه شب وجان باختن 2 نفر، جمعی از اهالی بندر امام برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به نداشتن امنیت اجتماعی دست درمیدان فانوس تجمع کردند وسپس بطرف بازار راهپیماایی وبه تجمعشان در کوی بلوکی ها این شهر دراستان خوزستان ادامه دادند.


برپایه گزارش یک منبع خبری محلی،بامداد سه‌شنبه 14 تیر ماه ، یک راکب موتور سوار با انگیزه خصومت شخصی بطرف مردم تیراندازی کور کر ودونفر ازاهلی بندرامام (پدر و پسر ) جان خود را از دست دادند.

*با افزایش فشار از طریق عدم پاسخگویی به خانواده های کارگران و معلمان زندانی میخواهند شکست سناریو سازی دروغین را جبران کنند

امروز پانزدهم تیرماه بیست وچهارمین روز اعتصاب غذای رضاشهابی و پانزدهمین روز اعتصاب غذای حسن سعیدی است که در انفرادی زندان اوین محبوس هستند .

خانواده رضا شهابی همچنان از وضعیت سلامت این عضو هیئت مدیره سندیکا که در بند انفرادی زندان اوین در اعتصاب غذا بسر میبرد بی خبر هستند و هیچ اطلاعی از وضعیت جسمانی همسرشان ندارند.

امروز پانزدهم تیر آقای شهابی طی تماس کوتاهی فقط اعلام داشته ۲۴ روز است که در اعتصاب غذا است و گفته ملاقات ممنوع میباشد و همچنان در انفرادی است .

صدایش بسیار با ضعف و نگران کننده بگوش میرسید.

علیرغم شرایط وخیم جسمانی این دو عضو سندیکای کارگران شرکت واحد به دلیل اعتصاب غذا، همچنان بازپرس پرونده وعده ملاقات و یا تلفن را به خانواده های این زندانیان به بعد موکول میکند که در دو هفته گذشته بطور مرتب این خانواده ها جهت پیگیری وضعیت همسرانشان به دادسرا ی زندان اوین مراجعه کردند و بی پاسخ به منزل برگشته اند ، تنها در هفته گذشته خانواده آقای سعیدی ملاقات کوتاهی در حضور بازپرس داشته اند که از کاهش وزن شدید این فعال سندیکایی خبر دادند و تا امروز همچنان از وضعیت ایشان بی خبر هستند.

همچنین خانوادهای تعدادی از معلمان بازداشتی از جمله محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی و رسول بداقی و خانواده های کیوان مهتدی و آنیشا اسدالهی هم، همچنان سردرگم‌ در دادسرای زندان اوین با عدم پاسخگویی مسئولان قضایی دادسرا درمورد زندانیان خود روبرو هستند.

از آنجایی که در دوماه گذشته عوامل امنیتی با افزایش فشار از قبیل تمدید قرار بازداشت تا سه ماه ، انفرادی و بازجویی های متعدد نتوانستند سناریو دروغین شان را به دو عضو زندانی سندیکا و معلمان و دیگر بازداشت شدگان در خصوص پرونده سازی و سناریو جاسوس سازی، تحمیل کنند و با شکست کامل این سناریو روبرو شدند .

با افزایش فشار برخانواده ها از طریق بی خبری در مورد زندانیانشان، میخواهند به تلاش های بیهوده ادامه دهند تا بتوانند بلکه سریال تکراری نخ نمای اعتراف گیری را کامل کنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن سناریو تکراری ونخ نمای اعتراف گیری برای سرکوب فعالین کارگری و معلمان ، خواستار آزادی بی قید شرط رضا شهابی و حسن سعیدی دوعضو سندیکای واحد و تمامی معلمان بازداشتی و مرتبطین با پرونده سازی دروغین جدید وزرات اطلاعات علیه تشکل های مستقل کارگران و معلمان میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

*آخرین خبر ازاسکندرلطفی (سوران)

بنا بر اخبار واصله از پنج‌ شنبه نهم تیر ماه اسکندرلطفی تماس هایی با خانواده داشته و طی آخرین تماس در روز گذشته خبر انتقال خود به بند عمومی را به خانواده اعلام نموده است. اما در کمتر از ۲۴ ساعت با انتقال دوباره او به بند ۲۰۹ و ممنوع الملاقات کردنش، سناریوسازان دور جدید فشارهای امنیتی برای سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران را در دستور کار قرار داده اند‌.

از آنجا که علی رغم همه فشارهای وارد شده بر آقایان اسکندرلطفی،شعبان محمدی، مسعود نیکخواه، رسول بداقی،جعفرابراهیمی ومحمد حبیبی، به دلیل شفاف بودن فعالیت های صنفی و قانونی این کنشگران، سناریو سازان تا کنون با شکست مواجه بوده اند، به دنبال تشدید و تجدید فشار حداکثری در جهت ضربه زدن به جنبش مطالبه گری معلمان ایران هستند.

شورای هماهنگی ضمن محکوم کردن این رویه غیرقانونی و غیراخلاقی و برخلاف حقوق شهروندی، انتظار دارد که عقلای قوم با درنظر گرفتن پیامدهای خطرناک این رفتارهای معلم ستیزانه، شرایط برگزاری دادگاه عادلانه کنشگران صنفی را مطابق قانون اساسی فراهم آورند و به روند فشارهای حداکثری غیرقانونی پایان دهند.

*سه نفر دیگر از اعضای انجمن صنفی معلمان فارس آزاد شدند.

اصغرامیرزادگان،محمد عالیشوندی وحمیدعباسی که در جریان گردهمایی اعتراضی قانونی معلمان در سراسر کشور روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت در فارس بازداشت شده بودند، امروز ۱۵ تیر ۱۴۰۱ آزاد شدند.

لازم به ذکر است آقایان محمدعلی زحمتکش و غلام رضاغلامی کندازی و خانم زهرا اسفندیاری دیگر معلمان زندانی فارس هستند که همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می برند.

شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی معلمان در بند امیدوار است که با پایان دادن به روند پرونده سازی و آزادی معلمان در بند روندی عقلایی و قانونی در تصمیم گیری های کشور ایجاد شود.

*نهمین روز اعتصاب غذا محمد علی زحمتکش

محمد علی زحمتکش بازرس انجمن صنفی معلمان فارس در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و بلاتکلیفی در زندان عادل آباد شیراز

جان محمد علی زحمتکش درخطراست

*بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان ایران(تهران) درباره‌ی اعتصاب غذای محمد علی زحمتکش در زندان شیراز

روزگار غریبی ست.

اسمش محمدعلی ست. شهرتش زحمتکش. محمد علی زحمتکش. معلمی آگاه، خوش فکر، صبور، آرام، محکم، اهل قلم، و در واقع، کنشگری پرتوان و پر استقامت، در مسیر مطالبه گری.

اهل فارس است، رزمنده ی دوران جنگ و مجروح جنگی است. در حال حاضر هم بازرس انجمن صنفی معلمان فارس.

آثار قلمی فراوانی دارد که عمدتا در قالب داستان های کوتاه و با عنوان (دمچری ) شهرت یافته است.

این همکار فرهیخته ی ما، از آغاز جنبش اخیر معلمان تا کنون بارها بازداشت شده و زندانی شده و حبس کشیده، اما از آرمان‌هایش دست بر نداشته است.

این اواخر مجددا بازداشت شده و کماکان در بازداشت به سر می برد.

از ۸ روز پیش دست به اعتصاب غذای خشک زده و طی دو سه روز گذشته، اعتصاب غذای خشک خود را به اعتصاب غذای تر تبدیل کرده، یعنی فعلا آب آشامیدنی می نوشد.

وضعیت اکنون او قطعا نگران کننده است و چنانچه سریعا نسبت به آزادیش اقدام نشود حال عمومی او به وخیم‌تر خواهد شد.

بی تردید، مسئولیت حفظ جان و سلامتیش با مسئولان زندان و دستگاه قضایی خواهد بود.

#کانون_صنفی_معلمان_ایران (تهران) ضمن هشدار، از مسئولان ذیربط می‌خواهد، نسبت به رفع نگرانی هایی که در این رابطه وجود دارد، سریعا اقدام نمایند و با آزادی این همکار گرانقدر، موجب رفع نگرانی‌های خانواده‌ی ایشان و همه‌ی همکاران فرهنگی شوند.

بی تردید، ادامه ی برخوردهای امنیتی با معلمانی که تنها سلاحشان قلم و کلامشان حق است حاصلی جز نا امید کردن جامعه در استفاده از راه‌های مسالمت آمیز مطالبه گری به همراه نخواهد داشت.

کانون صنفی معلمان ایران( تهران)

۱۴۰۱/۴/۱۵

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 14 تیر ماه 1401

- مستحکمتر وگسترده تر با د همبستگی کارگران در راه دستیابی به مطالبات برحقشان :

اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان دراعتراض به بازداشت 2 همکار حق طلب توسط نیروهای امنیتی وعدم تحقق مطالباتشان

- تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری ولشکری نسبت به سطح پایین حقوق در اردبیل، بندرعباس، کرمانشاه و.....

- اعتراض کارکنان وزارت جهاد کشاورزی نسبت به عدم افزایش حقوق بابرپایی تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه ووزارت جهاد کشاورزی

یورش نیروهای سرکوب به تجمع کنندگان مقابل سازمان برنامه و بودجه وبازداشت تعدادی از آنها

- اعتصاب وتجمع کارکنان مخابرات استان ایلام دراعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی

- تجمع اعتراضی کارگران سد شفارود رضوانشهرنسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق مقابل فرمانداری

- اعتصاب کارگران شهرداری ویسیان در اعتراض به عدم پرداخت 8 ماه حقوق

- تجمع اعتراضی دانشجویان انترن دانشگاه علوم پزشکی یزد نسبت به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت مطالبات ومشکلات آموزشی با پلاکارد« دانشگاه علوم پزشکی یزد سیستم نوین برده داری

- راهپیمیی وتجمع جمعی از اهالی بندر امام دراعتراض به نداشتن امنیت اجتماعی

- هشتمین روز اعتصاب غذا محمد علی زحمتکش

- ناصرموسوی آزاد شد

- برائت روح الله ( رادا ) مردانی از اتهام تمرد

- 4 سندیکای فرانسه:جان رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است!

- جان باختن یک کارگر جوان یکی از معادن محلات براثر سقوط سنگ برسرش

- جان باختن یک کارگر کارخانه سیمان راسک براثر سقوط از ارتفاع

- جان باختن یک کارگر مقنی در حادثه ریزش چاه محله یافت‌آباد

*مستحکمتر وگسترده تر با د همبستگی کارگران در راه دستیابی به مطالبات برحقشان :

اعتصاب کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان دراعتراض به بازداشت 2 همکار حق طلب توسط نیروهای امنیتی وعدم تحقق مطالباتشان


کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان دست به اعتصاب زدند

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، ظهر امروز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱ کارگران پیمانکاری شرکت‌های آهن‌آجین، مبین، نوآوران، زحل و ندای رهاوی شاغل در مجتمع مس سونگون ورزقان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات‌شان و همچنین بازداشت دو ‌نفر از همکاران توسط نهادهای امنیتی دست از کار کشیده و در محوطه معدن دست به تجمع زده‌اند.

لازم به‌ذکر است که این کارگران چندین ماه است که پیگیر اجرای همسان‌سازی حقوق با کارگران رسمی و کارگران سایر معادن هستند و همچنین خواسته‌های دیگری از جمله اجرای کامل و صحیح طبقه‌بندی مشاغل دارند اما علیرغم اعتراضات و اعتصابات مکرر تاکنون مدیریت مجتمع و شرکت‌های پیمانکاری خواسته‌های این کارگران را اجرا نکرده‌اند.

طبق اطلاعات رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز صبح دو نفر از کارگران معدن به اسامی ولی‌الله محمودی و ارشد کاظم‌پور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. ولی‌الله محمودی نماینده کارگران شرکت آهن آجین می‌باشد.

هم‌اکنون نیروهای امنیتی و انتظامی به قصد ایجاد رعب و‌ وحشت و سرکوب کارگران، هم در معدن و هم در ورزقان در حال آماده باش هستند.

اخبار اعتصاب کارگران معدن مس سونگون متعاقباً توسط رسانه‌های اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام می‌گردد

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱

تداوم اعتصاب و تجمع شبانه کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سونگون ورزقان که از ظهر امروز سه‌شنبه ۱۴ تیرماه دست به اعتصاب و تجمع زده بودند، کماکان در محوطه معدن تجمع شبانه خود را ادامه داده‌اند.

کارگران با برپایی چادر و تداوم تجمع اعلام کرده‌اند که تا رسیدن به خواسته‌های‌شان و آزادی دو ‌نفر از همکاران بازداشتی دست از اعتراض و اعتصاب نمی‌کشند.

نهادهای امنیتی کارگران بازداشت‌شده را تحت فشار قرار داده‌اند و آزادی آنها را منوط به پایان دادن به تجمع اعتراضی کرده‌اند. اما کارگران بر تحقق خواسته‌های خود پافشاری می‌کنند.

لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی و یگان ویژه‌ی زیادی در سطح شهر ورزقان مستقر شده‌اند و تهدیدهای زیادی را مبنی بر حمله‌ی شبانه به کارگران اعتصابی عنوان کرده‌اند اما کارگران اعلام کرده‌اند که چنانچه با برخوردهای سرکوبگرانه روبرو شوند اعتراضات خود را به خیابان‌های شهرها می‌کشانند.

کارگران اعتصابی شرکت‌های پیمانکاری شاغل در مجتمع مس سونگون بالغ بر ۳۰۰۰ نفر هستند و ماه‌هاست که پیگیر تحقق خواسته‌های‌شان هستند.

اخبار اعتصاب کارگران معدن مس سونگون متعاقباً توسط رسانه‌های اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام می‌گردد

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۴ تیرماه ۱۴۰۱

*تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری ولشکری نسبت به سطح پایین حقوق در اردبیل، بندرعباس، کرمانشاه و.....

روز سه شنبه 14 تیر، بازنشستگان کشوری ولشکری برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به سطح پایین حقوق دست به تجمع در شهرهای اردبیل، بندرعباس، کرمانشاه و.....زدند وبا برافراشتن بنرها وسردادن شعارهایی خواهان افزایش حقوق شدند.

اردبیل - تجمع مقابل صندوق بازنشستگان کشوری


بندر عباس - تجمع مقابل صندوق بازنشستگان کشوری


کرمانشاه - راهپیمایی وتجمع در میدان فردوسی

تصاویر:

 


شعارها:

- عزا عزاست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

- درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید

- دشمن ما همینجاست دروغ میگند آمریکاست

- رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو

- تاحق خود نگیریم آرام نمی نشینیم

- گرسنگان امروز سازندگان دیروز

- قالیباف دروغگو شعارت توخالیه

رییس مجلس یو یخچال ما خالیه

- هم مجلس هم دولت دروغ میگن به ملت

- میرکاظمی حیا کن صندلیتو رها کن

- تحقیرو حبس و زندان دیگه اثر ندارد

- بازنشسته بپا خیز برای رفع تبعیض

*اعتراض کارکنان وزارت جهاد کشاورزی نسبت به عدم افزایش حقوق بابرپایی تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه ووزارت جهاد کشاورزی

یورش نیروهای سرکوب به تجمع کنندگان مقابل سازمان برنامه و بودجه وبازداشت تعدادی از آنها

روز سه شنبه 14 تیر، کارکنان وزارت جهاد کشاورزی برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم افزایش حقوق دست به تجمع مقابل سازمان برنامه و بودجه زدند وبا یورش نیروهای سرکوب وبازداشت تعدادی از آنها روبروشدند.

بدنبال این حمله و دستگیری ها، حق طلبان مقابل وزارت جهاد کشاورزی رفتند وبه تجمعشان ادامه دادند.

یکی از تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت:مطالبه ما علاوه بر افزایش بیش از 10درصدی حقوق‌مان، یکسان‌سازی و همسان‌سازی با سایر وزارتخانه‌ها و عدم تبعیض حقوقی میان ادارات دولتی و عمومی است.

وی افزود:بسیاری از وزارتخانه‌ها در سطوح مشابه، دریافتی و حقوق بالاتری دارند و این دریافتی‌ها به همراه افزایش مزایای ریالی، باعث فاصله زیاد میان دریافتی کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و سایر وزارتخانه‌ها شده است.

اواضافه کرد: بسیاری از همکاران ما با 15 یا 20 سال سابقه و مدرک کارشناسی ارشد قرار است با 6 تا 7 میلیون تومان دریافتی بازنشست شوند.

اودرخاتمه گفت: با تورم موجود نمی‌توان با این حقوق زندگی کرد.

بنابه گزارش رسانه ای شده،تجمع امروز مقابل سازمان برنامه و بودجه به بازداشت چند نفر از کارکنان و کارمندان وزارتخانه منتهی شد که در ادامه کارکنان معترض با حضور در ساختمان وزارت کشاورزی با حراست این وزارتخانه گفتگو کردند و دماوندی‌نژاد (معاون وزیر کشاورزی) قول رسیدگی به مطالبات آن‌ها را داد.

*اعتصاب وتجمع کارکنان مخابرات استان ایلام دراعتراض به کاهش حق جذب و فریز کمک هزینه های رفاهی

صبح روز سه شنبه 14 تیر، کارکنان مخابرات استان ایلام برای اعتراض حذف آیتم حق جذب برای افراد سی سال خدمت به بالا و نیز کاهش دستوری حق جذب برای همکاران زیر سی سال خدمت و فریز نمودن رفاهیات دست از کارکشیدند و با تجمع در ساختمان مرکزی مخابرات استان ایلام وبرافراشتن پلاکاردها اعتراضشان را بنمایش گذاشتند.

 

*تجمع اعتراضی کارگران سد شفارود رضوانشهرنسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق مقابل فرمانداری

روز سه شنبه 14 تیر برای چندین وچندمین بار، کارگران سد شفارود رضوانشهر برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 7 ماه حقوق مقابل فرمانداری این شهرستان در استان گیلان تجمع کردند.


*اعتصاب کارگران شهرداری ویسیان در اعتراض به عدم پرداخت 8 ماه حقوق

کارگران شهرداری ویسیان در شهرستان چگنی استان لرستان برای اعتراض به عدم پرداخت 8 ماه حقوق از رفتن برسرکارشان خودداری کردند.


روز سه شنبه 14 تیرشهردارویسیان به خبرنگاران گفت: کارمندان و کارگران شهرداری ویسیان به خاطر نگرفتن حدود 8 ماه حقوق و کم توجهی مسئولان، شهرداری ویسیان را تعطیل کردند.

وی افزود: شهرداری ویسیان 20 نفر کارگر و کارمند دارد.

*تجمع اعتراضی دانشجویان انترن دانشگاه علوم پزشکی یزد نسبت به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت مطالبات ومشکلات آموزشی با پلاکارد« دانشگاه علوم پزشکی یزد سیستم نوین برده داری

روز سه شنبه 14 تیر،جمعی از دانشجویان انترن دانشگاه علوم پزشکی یزد برای اعتراض به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت مطالبات ومشکلات آموزشی تجمع کردند.


یکی از دانشجویان حاضر درتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت: در بسیاری از کشور‌ها اینترن‌ها به عنوان دانشجویان سال آخر به عنوان پزشک محسوب می‌شوند، اما در کشور ما زمانی که کرونا و بحرانی پیش می‌آید ما را به عنوان پرسنل می‌شناسند، ولی هنگام پرداخت حقوق و خدمات رفاهی ما را به عنوان یک دانشجو می‌پذیرند.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون نه تنها کارانه کرونا به ما پرداخت نشده است بلکه خدماتی، چون غذای رایگان هم حذف شده است.

وی افزود: شان و جایگاه ما در بیمارستان‌ها به دور از انتظار است. جایگاه پزشک عمومی هم در دید مردم و هم در مراکز درمانی به گونه‌ای شده که درخواست برای دستیاری را زیاد کرده است. از طرفی با کاهش ظرفیت آزمون دستیاری، راه رسیدن به تخصص هم سخت شده است.

وی با انتقاد از رویکرد وزارت بهداشت نسبت به پزشک‌های عمومی تصریح کرد: در بسیاری ازکشور‌های دنیا سیستم درمانی به صورت ارجاع تدوین شده است. یعنی قبل از آنکه مریض برای علت‌یابی به متخصص رجوع کند برای معاینه اولیه به پزشک عمومی مراجعه می‌کند. در حالی که در کشور ما سال‌هاست طرح هایی، چون پزشک خانواده مورد غفلت واقع شده است.

وی با اشاره به تعهد وزارت بهداشت برای گذراندن طرح دو ساله گفت: دستمزد دستیاران بسیار پایین و کشیک‌های ما زیاد است. کار در مراکز و بیمارستان‌های دیگر غیرقانونی است. یعنی ما اجازه نداریم با مهری که داریم، مریضی را جز در مراکز دیگر ملاقات کنیم.

در پایان وی با انتقاد از عملکرد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد نسبت به فراهم کردن امکانات رفاهی دانشجویان خاطرنشان کرد: بار‌ها جلساتی را با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار کرده ایم و در آن مسئله حقوق انترن‌ها و پاویون مطرح شد، که هر بار به بهانه‌های واهی از عمل به وظایف خود سر باز زدند. ما پیگیر خواسته‌های خود تا حصول نتیجه خواهیم بود.

*راهپیمیی وتجمع جمعی از اهالی بندر امام دراعتراض به نداشتن امنیت اجتماعی

روز سه شنبه 14 تیربدنبال تیراندازی دوشنبه شب وجان باختن 2 نفر، جمعی از اهالی بندر امام برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به نداشتن امنیت اجتماعی دست درمیدان فانوس تجمع کردند وسپس بطرف بازار راهپیماایی وبه تجمعشان در کوی بلوکی ها این شهر دراستان خوزستان ادامه دادند.


برپایه گزارش یک منبع خبری محلی،بامداد سه‌شنبه 14 تیر ماه ، یک راکب موتور سوار با انگیزه خصومت شخصی بطرف مردم تیراندازی کور کر ودونفر ازاهلی بندرامام (پدر و پسر ) جان خود را از دست دادند.

*هشتمین روز اعتصاب غذا محمد علی زحمتکش

محمد علی زحمتکش بازرس انجمن صنفی معلمان فارس در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و بلاتکلیفی در زندان عادل آباد شیراز

جان محمد علی زحمتکش درخطراست

*ناصرموسوی آزاد شد.

ناصر موسوی که در تاریخ ۱۹ خرداد در فارس بازداشت شده بود امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۱ آزاد شد.

به امید آزادی دیگر معلمان زندانی فارس

زهرا اسفندیاری

محمدعلی زحمتکش

اصغرامیرزادگان

غلامرضاغلامی کندازی

شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی این معلم در بند امیدوار است که با پایان دادن به روند پرونده سازی و آزادی معلمان در بند روندی عقلایی و قانونی در تصمیم گیری های کشور ایجاد شود.

*برائت روح الله ( رادا ) مردانی از اتهام تمرد

شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان لرستان در خصوص تجدید نظر خواهی روح الله ( رادا ) مردانی نسبت به اتهام تمرد که در دادگاه بدوی به پرداخت ۵ میلیون تومان محکوم شده بود، ضمن نقض دادنامه پیشین، با توجه به دفاعیات متهم و وکیل و نبود ادله کافی و اصل برائت، رای قطعی به برائت این فعال صنفی داد.

شورای هماهنگی ضمن استقبال از صدور حکم برائت روح الله مردانی از اتهام تمرد از مامورین انتظار دارد این رویه دادرسی عادلانه به فرهنگ عمومی دادرسی های عموم کنشگران صنفی و مدنی در سطح کشور تبدیل شود.

جامعه معلمان مشتاقانه منتظر آزادی همه معلمان زندانی و پایان دادن به پرونده سازی های امنیتی و صدور احکام قضایی ناعادلانه علیه کنشگران است.

*4 سندیکای فرانسه:جان رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است!

پاریس، ۵ ژوئیه ۲۰۲۲

ابراز نگرانی چهار سندیکای فرانسوی از اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی ، دربیست وسومین وچهاردهمین روز اعتصاب غذای این دوفعال سندیکایی

متن کامل بیانیه بنقل از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:

جان سندیکالیست های ایرانی رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است!

علیرغم این که سازمان های بین المللی مختلف در طی چند هفته گذشته، سازمان جهانی کار و مقامات ایرانی را مورد خطاب قرار داده اند اما سندیکالیست ها و معلمان کماکان زندانی بوده ویا تحت پیگرد قانونی قرار دارند.

رضا شهابی، فعال سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه (واحد) از روز دوشنبه ۲۲ خرداد در اعتصاب غذا به سر می برد. جان او اکنون در خطر است.

حسن سعیدی، یکی دیگر از فعالان سندیکای واحد نیز یک هفته است که دست به اعتصاب غذا زده است.

به خانواده های شان اجازه ملاقات آن ها را نداده اند. هنگامی که همسران و فرزندان آن ها اعتراض کردند، مسئولان زندان گفتند که قاضی،رضا شهابی و حسن سعیدی را از حق تماس گرفتن یا داشتن ملاقات محروم کرده است.

همین امر در مورد سایر معلمان و سندیکالیست های زندانی از جمله آقای کیوان مهتدی، خانم انیشا اسداللهی، خانم ریحانه انصاری نژاد، آقای رسول بداقی، آقای جعفر ابراهیمی و آقای محمد حبیبی نیز صدق می کند.

گفتگو با خانواده و ملاقات با آن ها در زندان جزو حقوق زندانی است. این که مقامات ایرانی این حقوق را مراعات نمی کنند غیر قابل توجیه است!

همانطور که سندیکای واحد توضیح می دهد: «به هیچ وجه فعالیت سندیکایی غیرقانونی نیست، به خصوص این که ایران عضو سازمان جهانی کار است». افزون آن که چندین نماینده سندیکای واحد تاکنون به دعوت سندیکاهای فرانسه به اروپا آمده اند.

حتی در ژوئن ۲۰۱۸ هیأتی از سندیکالیست های ایرانی از جمله رضا شهابی همراه با نمایندگان چندین اتحادیه‌های کارگری اروپایی و بین‌المللی در ژنو با مقامات سازمان جهانی کار دیدار رسمی داشتند.

ما از تمامی سازمان ها و افراد مدافع حقوق مزدبگیران و حقوق بشر می خواهیم که بار دیگر به مقامات ایرانی اعتراض کنند و خواستار آزادی فوری سندیکالیست های زندانی و رفع اتهامات علیه آن ها شوند.

برگرفته از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

*جان باختن یک کارگر جوان یکی از معادن محلات براثر سقوط سنگ برسرش

روز دوشنبه 13 تیر،یک کارگر 18 ساله حین کارسنگ شکنی در یکی از معادن شهرستان محلات براثر سقوط سنگ برسرش در دم جان خودرا ازدستداد.

*جان باختن یک کارگر کارخانه سیمان راسک براثر سقوط از ارتفاع

روز سه شنبه 14 تیر،راننده بولدوزر کارخانه سیمان شهرستان راسک بنام غلامرسول ایراندوست حین کاربهمراه بولدوزراز ارتفاع سقوط کرد وجان باخت.

*جان باختن یک کارگر مقنی در حادثه ریزش چاه محله یافت‌آباد

دوشنبه شب (13تیر)، یک کارگر 60 ساله حین کاردر خیابان سپیده جنوبی یافت آباد براثرریزش چاه وگرفتارشدن در عمق 13 متری جان خودرا ازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 13 تیر ماه 1401

- برپایی تجمع در شهرستان های دورود،شوش،شوشتر و... در بیست وسومین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق

- بیانیه‌ی انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه، در حمایت از تجمع ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱بازنشستگان

- ادامه اعتراضات دامنه دار کارگران قراردادی شرکتی و حجمی برق نسبت به عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق،عدم افزایشش درسال جدید با گذشت 3 ماه نیم وپرداخت قطره چکانیش

- اعتصاب کارگران و کارکنان شهرداری زرنه

- تمدید قرار بازداشت جعفر ابراهیمی برای سومین بار!

- آزادی 7 نفر از اعضای انجمن صنفی معلمان فارس

- صدای معلمان زندانی باشیم

- بازهم تصادف سرویس رفت وآمد کارگران ومصدومیت 10 کارگر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

- مرگ ومصدومیت 3 نفردرحصارک کرج براثر انفجار سیلندر گاز اکسیژن

*برپایی تجمع در شهرستان های دورود،شوش،شوشتر و... در بیست وسومین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق

روز دوشنبه 13 همزمان با در بیست وسومین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق شاهد برپایی تجمع در شهرستان های دورود،شوش،شوشتر و....بودیم.

شعارها:

- دشمن ما همینجاست دروغ می گند آمریکاست

- ظلم وستم کافیه سفره ما خالیه

- حقوق ما ریالیه هزینه ها دلاریه

- گرانی تورم بلای جان مردم

- مصوبه شورا اجراباید گردد

*بیانیه‌ی انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه، در حمایت از تجمع ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱بازنشستگان

مطالبه گران و پیشکسوتان ارجمند به استحضار می‌رساند، با توجه به تلنبار و بایگانی شدن مطالبات برحق و قانونی فراوان اقشار مختلف جامعه و بویژه مطالبات پیشکسوتان از جمله:

منزلت اجتماعی، افزایش حقوق متناسب با تورّم موجود، همسان‌سازی دائمی حقوق بازنشستگان، بیمه‌ی کارآمد و .....

که متأسفانه فراموش شدن این اقشار توسط سازمانهای مسئول و از طرفی افزایش نامتناسب ۱۰ درصدی با تورم چندین برابری، معادله‌ای غیر منطقی و ظالمانه برای حقوق‌بگیران کشور بخصوص بازنشستگان رقم زده است که هم‌اکنون با این اوضاع گرانی و هرج و مرج اقتصادی قابل قبول و قابل تحمل نمی‌باشد.

لذا انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه ضمن حمایت و شرکت در تجمع و حضورمیدانی

۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱،ساعت ۱۰ صبح

از تمامی کنشگران و مطالبه گران بویژه پیشکسوتان ستمدیده، درخواست می کند که مسئولانه و مجدّانه با حضور حداکثری خود در مکان‌های مشخص شده، خواسته های قانونی خود را فریاد زده و یکبار دیگر پیگیری مطالبات قانونی را از مسئولین درخواست نمایند.

"انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کرمانشاه " ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱

*ادامه اعتراضات دامنه دار کارگران قراردادی شرکتی و حجمی برق نسبت به عدم تبدیل وضعیت،سطح پایین حقوق،عدم افزایشش درسال جدید با گذشت 3 ماه نیم وپرداخت قطره چکانیش

اعترضات و نگرانی‌ها نسبت به شرایط حقوق و دستمزدی کارکنان وزارت نیرو به اوج خود رسیده است. حقوق و مزایای پایین از یک طرف و پرداخت قطره چکانی حقوق از سوی وزارت نیرو باعث شده تا موجی از اعتراضات نسبت به شرایط فعلی در صنعت برق ایجاد گردد.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 13 تیر، تعیین تکلیف تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شرکتی و حجمی برق ایران ماههاست در انتظار تصمیم گیری وزارت نیرو است، اما وزارت نیرو این موضوع را به تصویب نهایی در مجلس مشروط کرده است.

علاوه بر موارد فوق، مصوبه افزایش حقوق کارکنان صنعت برق نیز در انتظار تصمیم گیری وزیر نیرو است و با اینکه چهار ماه از سال می‌گذرد هنوز بلاتکلیف بوده و حقوق و دستمزد بخش قابل توجهی از کارکنان صنعت برق با شرایط سال گذشته پرداخت می‌گردد.

این درحالی است که حتی با احتساب تورم افسارگسیخته این روز‌ها ارزش فعلی همین حقوق‌های حداقلی نیز کمتر شده و بی ارزشتر می‌شود.

*اعتصاب کارگران و کارکنان شهرداری زرنه

بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران و کارکنان شهرداری زرنه از توابع شهرستان ایوان واقع در استان ایلام از روز یکشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۱ در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان دست به اعتصاب زده‌اند.

کارگران و کارکنان شهرداری زرنه ۷ ماه حقوق معوق پرداخت‌نشده، ۵۳ ماه بیمه‌ی معوق، معوقات چند ساله صندوق بازنشستگی و مطالبات معوق مربوط به اضافه کاری، مأموریت و تعطیل کاری از سال ۹۴ تاکنون دارند.

این کارگران پس از سالها پیگیری مطالبات‌شان از اردیبهشت امسال تاکنون اعتراضات متعددی انجام داده و نامه‌نگاری‌هایی با مسئولین استانی انجام داده‌اند اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند و در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات‌شان از روز گذشته دست به تحصن زده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱

*تمدید قرار بازداشت جعفر ابراهیمی برای سومین بار!

سمانه عابدینی، همسر معلم زندانی جعفرابرهیمی از تمدید قرار بازداشت وی برای سومین بار خبر داده است. سه هفته است که جعفر ابراهیمی هیچ تماسی نداشته است!

پیش از این نیز به منظور آزار و اذیت خانواده این معلم زندانی، یکبار قرار وثیقه صادر کردند و پس از تامین آن از قبولی سر باز زدند!

جعفر ابراهیمی در آستانه روز جهانی کارگر امسال و همزمان با تجمعات گسترده معلمان بازداشت شد. تمدید قرار بازداشت جعفر ابراهیمی برای سومین بار!

آزادی 7 نفر از اعضای انجمن صنفی معلمان فارس

1- شش نفر از اعضای انجمن صنفی معلمان فارس آزاد شدند.

ایرج رهنما ،بهنام محمدی ،رمضان ابونصری ،مراد نوشادی،حسام الدین مظلومی و مرتضی رشیدی، که در جریان گردهمایی اعتراضی قانونی معلمان سراسر کشور در فارس بازداشت شده بودند، امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۱ آزاد شدند.

2- مژگان باقری آزاد شد.

کبوتران آزادی یکی یکی آزاد خواهند شد.

خانم باقری عزیز آزادیتان مبارک.

مژگان باقری که در روز پنجشنبه ۲۲ اریبهشت در فارس بازداشت شده بود امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۱ آزاد شد.

لازم به ذکر است آقایان محمد علی زحمتکش،غلامرضا غلامی کندازی،اصغر امیرزادگان، حمید عباسی،ناصرموسوی،محمد عالیشوندی و خانم زهرا اسفندیاری دیگر معلمان زندانی فارس هستند که همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می برند.

شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی این معلم در بند امیدوار است که با پایان دادن به روند پرونده سازی و آزادی معلمان در بند روندی عقلایی و قانونی در تصمیم گیری های کشور ایجاد شود.

*صدای معلمان زندانی باشیم

1- رسول بداقی

2- اسکندرلطفی

3- شعبان محمدی

4- مسعود نیکخواه

5- جعفر ابراهیمی

6- محمد حبیبی

7- محمد عالیشوندی

8- اصغر امیرزادگان

9- غلامرضا غلامی کندازی

10- حمید عباسی

11- عبدالرزاق امیری

12- محمدعلی زحمتکش(دراعتصاب غذا برای هفتمین روز)

13- هیوا قریشی

14- کاوە محمدزادە

15- امیدشاە محمدی

16- پرویز احسنی

17- زهرا اسفندیاری

18- ناصرموسوی

*بازهم تصادف سرویس رفت وآمد کارگران ومصدومیت 10 کارگر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

عصر روز دوشنبه 13 تیر،مینی بوس حامل کارگران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در محور صفاییه به فولادشهر با یک تریلی تصادف کرد و 10 نفر مصدوم شدند که دو نفر آن‌ها سرپایی مداوا شده و سایرین به بیمارستان شهدای لنجان منتقل شدند.

*مرگ ومصدومیت 3 نفردرحصارک کرج براثر انفجار سیلندر گاز اکسیژن

روز دوشنبه 13 تیر،براثر انفجار سیلندر گاز اکسیژن در یک واحد تجاری شارژ سلیندر گاز اکسیژن در خیابان ساسانی منطقه حصارک کرج یک نفر جان خودراازدست داد و 2 نفرقطع عضوشدند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 12 تیر ماه 1401

- بیست ودومین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای اراک، اهواز، بندرعباس، دورود، رشت، شوشتر،کرمانشاه و.....

- تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان پاستور مشهد نسبت به سطح نازل حقوق وعدم پرداخت بموقعش

- تبدیل اعتصاب غذای خشک محمدعلی زحمتکش به تر

- تمدید قرار بازداشت و بی خبری مطلق ازوضعیت مسعود نیکخواه معلم زندانی

- ژاله روحزاد، دبیر بازنشسته به دادگاه کیفری احضار شد

- روناک رضایی به زندان سپیدار اهواز منتقل شد

- رئیسی چه میدونه سونگون چه خبره !!!

- جان باختن یک کارگرراه آهن سیرجان بر اثر برخورد لوکوموتیو باوی

- جان باختن کارگریک کارگاه جوشکاری قزوین براثر برق گرفتگی

- مرگ در خشکبیجار حین کار با موتور آب بر اثر برق گرفتگی

*بیست ودومین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای اراک، اهواز، بندرعباس، دورود، رشت، شوشتر،کرمانشاه و.....

روز یکشنبه 12 تیر، کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در بیست ودومین روز اعتراضشان نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق در شهرهای اراک، اهواز، بندرعباس، دورود، رشت، شوشتر،کرمانشاه و.....تجمع کردند.

اراک - راهپیمایی و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی


اهواز - راهپیمایی وتجمع مقابل استانداری خوزستان وفرمانداری

شعارها:

- مدعی عدالت خجالت خجالت

- رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو

- عزا عزا ست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

- دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند

- دولت حیا کن حق الناسو ادا کن

- صدا وسیمای ما ننگ ما ننگ ما

- گرانی تورم بلای جان مردم

- منزلت معیشت حق مسلم ماست

بندرعباس - تجمع مقابل استانداری هرمزگان

شعارها:

- بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن

- تورم صد درصد حق ما ده درصد

- فقط کف خیابون بدست میاد حقمون

دورود - تجمع مقابل اداره کار

شعار:دولت شش کلاسه همین روزا خلاصه

رشت - تجمع مقابل کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی


شعارها:

- ما بازنشستگانیم دنبال حق مانیم

- تا حقمان نگیریم از پا نمی نشینیم

شوشتر- تجمع مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان با پهن کردن سفره خالی وشعار وعده وعید کافیه سفره ما خالیه

کرمانشاه - تجمع وپهن کردن سفره خالی

*تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان پاستور مشهد نسبت به سطح نازل حقوق وعدم پرداخت بموقعش

انتشاریک فیلم کوتاه درشبکه های اجتماعی حاکی از تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان پاستور روزشنبه 11 تیر برای اعتراض به سطح نازل حقوق وعدم پرداخت بموقعش می باشد.

*تبدیل اعتصاب غذای خشک محمدعلی زحمتکش به تر

در پی وخامت جسمی جناب آقای محمدعلی زحمتکش، بازرس انجمن صنفی معلمان فارس با اصرار همکاران در انجمن صنفی فرهنگیان فارس وکانون صنفی معلمان_بوشهر و با اصرار هم بندی هایش، ایشان پذیرفتند که اعتصاب غذای خود را پس از ۶ روز به اعتصاب غذای تر تغییر دهند.

لازم به یادآوری است برای ایشان تعیین وثیقه نگردیده است و قصد آزادی این‌ همکار گرامی را ندارند .

ایشان اعلام نمودند تا زمان آزادی به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

*تمدید قرار بازداشت و بی خبری مطلق ازوضعیت مسعود نیکخواه معلم زندانی

نگارنده: ئەوین نیکخواه

۶۴ روز از بازداشت موقت و ۲۲ روز از ممنوع التماس بودن مسعود نیکخواه در بند ۲۴۰ انفرادی زندان اوین میگذرد.

مسعود نیکخواه که در یازدهم اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، در روز ۲۱ اردیبهشت با قرار وثیقه در میان استقبال جمعی از همکاران خود آزاد شد. ولی آزادی مسعود نیکخواه چند ساعت بیشتر طول نکشید و نیروهای امنیتی این معلم را در نزدیکی محل سکونت خود بار دیگر ربودند و پس از مدتی بازداشت در زندان سنندج به زندان اوین منتقل کردند.

بازداشت مجدد مسعود نیکخواه حالا به نزدیکی دوماه می رسد و ۲۲ روز است که هیچگونه تماسی از طرف این معلم زندانی با خانواده خود صورت نگرفته است و نگرانی ها از وضعیت این معلم زندانی هرروزه بیشتر می شود.

بدیهیست هرگونه بی‌خبری و اطلاع رسانی و محرومیت از تماس و ملاقات، مصداق بارز شکنجه و مغایر با قوانین است. حق هر زندانی مطابق با قانون، برخورداری از حق ملاقات و تماس با خانواده، تفهیم اتهام و استفاده از وکیل اختیاری می‌باشد.

همچنین تا زمانی که اتهامات وارده با سند و مدرک در دادگاه و با حضور قاضی پرونده بصورت علنی به اثبات نرسد، پرونده‌سازی، ترتیب و پخش نامستندات و مجرم پنداشتن آنان در خلاف قوانین است. حق تشکل های غیردولتی، تجمع، و درخواست مطالبات هر قشری ازجامعه بصورت مسالمت آمیز حقی طبیعی و رواست، و برخورد و زندان و سرکوب به جای رسیدگی و پیگیری خواسته‌هایشان کاملا محکوم است.

ما خواهان آزادی بی قید و شرط معلمان و فعالان کارگری زندانی، همچنین پایان دادن به پرونده سازی ها، تهدیدها و سرکوب ها و رسیدگی به تمامی مطالبات بر حق آنان هستیم.

منبع 2 خبربالا: کانال شورای هماهنگی تشکی های صنفی فرهنگیان ایران

*ژاله روحزاد، دبیر بازنشسته به دادگاه کیفری احضار شد

ژاله روحزاد، فعال صنفی معلمان و همسراسماعیل گرامی کارگر بازنشسته زندانی با دریافت ابلاغیه‌ای به دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدوسی تهران احضار شد. از این معلم بازنشسته خواسته شده که در تاریخ ۲۰ تیرماه، جهت رسیدگی به اتهام مطروحه در این دادگاه حاضر شود.

برگرفته از شبکه های اجتماعی

*روناک رضایی به زندان سپیدار اهواز منتقل شد

روناک رضایی، شهروند ساکن آبادان و دانشجوی ارشد مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، بیش از یک ماه پس از بازداشت، روز شنبه ۱۱ تیر از بازداشتگاه امنیتی سپاه به زندان سپیدار اهواز منتقل شد.

روز شنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱، روناک رضایی طی تماسی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان سپیدار اهواز خبر داد.

خانم رضایی هم اکنون در بند قرنطینه این زندان نگهداری می‌شود.

برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

*رئیسی چه میدونه سونگون چه خبره !!!

پیام کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران

جهانگیر رضوی مدیر مجتمع مس سونگون ورزقان که ید طولایی در استثمار کارگران منطقه و سرکوب اعتراضات کارگری دارد، یک طرح طبقه‌بندی صوری را بالأجبار به امضا و تایید نمایندگان کارگری رسانده و طی نامه‌ای به مسئولین زیربط اعلام نموده که طرح طبقه‌بندی به صورت تمام و کمال انجام یافته و تمامی حق و حقوق ناشی از طرح پرداخت شده است. این در حالیست که هیچ تغییر چشمگیری در حقوق و مزایای پرسنل صورت نگرفته و حقوق خردادماه نیرو هم بنابه گفته مسئولین شرکت آهن آجین به دستور شورای تامین شهرستان، سه روز ایام اعتصاب اخیر را غیبت محسوب کرده‌اند که موجب کاهش یک سوم حقوق کارگران شده است.

نمایندگان کارگری با تهدید و پرونده‌سازی‌هایی نظیر (برهم زدن نظم عمومی ، راهپیمایی بدون مجوز ، اخلال در تولید ملی ، قوم گرایی و ....)

مجبور به امضای طرح فوق شده‌اند و اکنون نیز دستور بازگرداندن ارامش به معدن و بالا بردن حجم کار به آنان داده شده است.

همچنین شرکت‌های پیمانکاری هم با سواستفاده از این نقطه ضعف و فرصت پیش آمده، نماینده کارگران را مجبور به پس گرفتن شکایت پرسنل از شرکت مبنی بر درخواست حق سنوات بیست ساله کارگران کرده است.

شایان ذکر است که کارگران از اوایل تیرماه حجم استخراج و باطله برداری معدن را به یک سوم کاهش داده‌اند و تا اجرایی نشدن طرح همسان‌سازی از تصمیم خود روی گردان نیستند.

چند هفته پیش طی سفر ابراهیم رئیسی به معدن سونگون ، کارگران نسبت به عدم رسیدگی مسئولین به اعتراضات یکساله پرسنل و تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا و عدم اجرای طرح همسان‌سازی اعتراض کرده بودند که رئیس‌جمهورمستقیما دستور پیگیری و حل مسئله را به وزیر صمت داده بود .

ولی ظاهرا مدیر مجتمع سونگون در جواب پیگیری کارگران گفته: رئیسی چه میدونه اینجا چه خبره؟!

ارسالی از طرف کارگران مجتمع مس سونگون ورزقان

*جان باختن یک کارگرراه آهن سیرجان بر اثر برخورد لوکوموتیو باوی

روزیکشنبه 12 تیر،یک کارگر35 ساله راه آهن سیرجان بنام محمد آفریکان بر اثر برخورد لوکوموتیو باوی جان خودراازدست داد.

*جان باختن کارگریک کارگاه جوشکاری قزوین براثر برق گرفتگی

یک کارگریک کارگاه جوشکاری واقع در بلوار میرزا کوچک خان قزوین حین کار جوشکاری دچار برق گرفتگی شد وجان خودراازدست داد.

*مرگ در خشکبیجار حین کار با موتور آب بر اثر برق گرفتگی

یک مرد 38 ساله حین کار با موتور آب در خشکبیجاردراستان گیلان دچاربرق گرفتگی شد و قبل از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 11 تیر ماه 1401

- بیست ویکمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای آبادان، اراک،اصفهان،اهواز،خرم آباد، دزفول،زنجان،ساری،شوش،شوشتر،کرج،کرمان،همدان و....

مقاومت بازنشستگان حق طلب اراک دربرابر یورش نیروهای سرکوبگر دستگاه رهبری و دولت با شعار«بی شرف بی شرف»

درتهران وقزوین نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری و دولت مانع از برپایی تجمع شدند

- پنجمین روز اعتصاب غذای خشک

- ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی در بیستمین روز و حسن سعیدی در دهمین روز اعتصاب غذا امروز یازدهم تیرماه

- نسرین جوادی جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد

- تجمع تراکتوری اعتراضی کشاورزان دزفول نسبت به سهمیه‌بندی گازوئیل مقابل فرمانداری

- تجمع اعتراضی مالباختگان صندوق امانات بانک ملی نسبت به عدم رسیدگی به پروندهٔ سرقت تنظیم مقابل ساختمان قوه قضائیه

- جان باختن یک کارگر جوان درحادثه ریزش چاه سیرجان

*بیست ویکمین روز اعتراضات کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق با راهپیمایی وتجمع در شهرهای آبادان، اراک،اصفهان،اهواز،خرم آباد، دزفول،زنجان،ساری،شوش،شوشتر،کرج،کرمان،همدان و....

مقاومت بازنشستگان حق طلب اراک دربرابر یورش نیروهای سرکوبگر دستگاه رهبری و دولت با شعار«بی شرف بی شرف»

درتهران وقزوین نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری و دولت مانع از برپایی تجمع شدند

روز شنبه 11 تیر، کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی دربیست ویکمین روز اعتراضشان نسبت به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیروعدم همسان سازی کامل حقوق دست به راهپیمایی وتجمع در شهرهای آبادان، اراک،اصفهان،اهواز،خرم آباد،دزفول،زنجان،ساری،شوش،شوشتر،کرج،کرمان،همدان و....زدند.

درتهران وقزوین نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری و دولت مانع از برپایی تجمع شدند.

آبادان - راهپیمایی وتجمع:

شعارها:

- هزینه های دلاریه حقوق ما ریالیه

- گرانی تورم بلای جان مردم

- میرهاشمی حیا کن سازمانو رها کن

اراکـ - راهپیمایی و تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی ومقاومت دربرابر یورش نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری ودولت

با شعارهای بی شرف بی شرف

و

زیر بار ستم نمی کنیم زندگی

جان فدا می کنیم در ره آزادگی

وای از این ظلم وای ازاین ظلم

 

 

اصفهان - تجمع:

شعار:وعده وعید کافیه سفره ما خالیه

اهواز - راهپیمایی وتجمع مقابل استانداری ،فرمانداری و دفتر بهارستان نشین

شعارها:

- هم مجلس هم دولت دروغ میگند به ملت

- مدعی عدالت خجالت خجالت

- ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما

- دولت خیانت می کند مجلس حمایت می کند

- صدا وسیمای ما ننگ ما ننگ ما

- مصوبات شور اجرا باید گردد

- تاحق حق خود نگیریم هر روز همین بساطه

- عزا عزا ست امروز روز عزاست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

خرم آباد - تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان لرستان:

شعارها:

- تا حق خود نگیریم آرام نمی نشینیم

- مصوبه شورا اجرا باید گردد

تهران: بسیج نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری ودولت برای جلوگیری از برپایی تجمع مقابل سازمان تامین اجتماعی

- دزفول:راهپیمایی وتجمع مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان:

شعارها:

- دولت بی لقایت استعفا استعفا

- مخبر بی لیاقت استعفا استعفا

زنجان - تجمع:


ساری - تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان مازندران:


شوش - راهپیمایی وتجمع:

شعارها:

- فقط کف خیابون بدست میاد حقمون

- رزمندگان دیروز گرسنگان امروز

- گرانی تورم بلای جان مردم

شوشتر- راهپیمایی و تجمع مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان:

شعار:رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو

قزوین - بسیج نیروهای امنیتی واطلاعاتی دستگاه رهبری و دولت برای جلوگیری از برپایی تجمع مقابل استانداری واداره کل تامین اجتماعی استان

کرج - تجمع

کرمان - راهپیمایی وتجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان:

شعارها:

- کابینه عدالت خجالت خجالت

- دولت بی لیاقت استعفا استعفا

همدان- تجمع مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان:


*پنجمین روز اعتصاب غذای خشک

محمد علی زحمتکش بازرس انجمن صنفی معلمان فارس در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و بلاتکلیفی در زندان عادل آباد شیراز

جان محمد علی زحمتکش در خطر است

*ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی در بیستمین روز و حسن سعیدی در دهمین روز اعتصاب غذا امروز یازدهم تیرماه

امروز یازده تیرماه رضا شهابی در بیستمین روز اعتصاب غذایش تماس بسیار کوتاهی که فقط به قصد رساندن صدایش بوده برقرار کرده و حتی خانواده ایشان موفق نشده اند درمورد سلامتی اش سوال کنند، گویا بازجو فقط قصد داشته به خانواده شهابی بگوید رضا هنوز میتواند حرف بزند.

صدای ضعیف رضاشهابی گویای شدت ضعف جسمانی اش بود معلوم نیست چقدر کاهش وزن دارد اما شرایط صدایش گویای وخامت جسمانی اش میباشد.

حسن سعیدی دیگر عضو سندیکای کارگران شرکت واحد امروز دهمین روز اعتصاب غذایش را در یکی از سلول های انفرادی زندان اوین درحالی پشت سر میگذارد که بشدت کاهش وزن داشته و شرایط جسمانی خوبی ندارد.

حسن سعیدی همچنان در انفرادی است وتحت بازجویی میباشد .

ادامه روند بازجویی ها و بی توجهی به اعتصاب غذا و شرایط وخیم جسمانی این دو کارگر سندیکایی زندانی ، اصرار بازجو برای تکمیل کردن پرونده برای اعتراف گیری ، جهت پیشبرد سناریو سازی علیه تشکل مستقل سندیکای کارگران شرکت واحد میباشد ، چرا که طبق گفته های قبلی سعیدی و شهابی چند هفته پیش پایان بازجویی ها اعلام شده بود .اما با تلاش های بازجو دوباره حکم انفرادی وبازجویی علیه این دو فعال سندیکایی از سوی دادسرای زندان اوین صادر شده است که مجددا از دوهفته گذشته تاکنون تحت بازجویی های متعدد وطولانی قرار دارند.

رضاشهابی و حسن سعیدی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و از اعضای سندیکا هستند که فقط وفقط به دلیل فعالیت سندیکایی و کارگری بازداشت شده اند وبطور مرتب از طریق نهادهای امنیتی تحت فشار بوده اند تا دست از این فعالیت ها بردارند.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

برگرفته از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*نسرین جوادی جهت اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد


امروز شنبه یازدهم تیرماه ۱۴۰۱ نسرین جوادی (اعظم خضری جوادی) از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران جهت اجرای حکم ۷ سال زندان به زندان اوین منتقل شد.

نسرین جوادی کارگر بازنشسته ۶۵ ساله‌، عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران است که در تجمع روز جهانی کارگر سال ۹۸ مقابل مجلس دستگیر شد و پس از ۲۹ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد گردید. سپس توسط قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم و آسایش عمومی و ‌تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور هم عیناً تأیید شده است.

مصادیق اتهامات واهی که علیه نسرین جوادی مطرح گردیده است شرکت در مراسم روز جهانی کارگر و حضور در تجمعات و گلگشتهای کارگری و بازنشستگان برای دفاع از مطالبات صنفی است.

وی علیرغم بیماری‌های متعدد و مصرف مکرر دارو و نظر پزشکان متخصص بیمارستان دولتی مبنی بر عدم توانایی تحمل حبس، امروز توسط شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای اوین به زندان منتقل شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اجرای حکم زندان نسرین جوادی را قویاً محکوم می‌کند و هشدار می‌دهد تداوم اجرای حکم، جان و سلامتی نسرین جوادی را با مخاطرات جدی روبرو خواهد کرد و خواستار آزادی وی و پایان دادن به اجرای این حکم ظالمانه و غیرانسانی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۱۱ تیرماه ۱۴۰۱

*تجمع تراکتوری اعتراضی کشاورزان دزفول نسبت به سهمیه‌بندی گازوئیل مقابل فرمانداری

روز شنبه 11 تیر،جمعی از کشاورزان 13شهر و بخش‌های چهارگانه شهرستان دزفول برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سهمیه‌بندی گازوئیل همراه با تراکتورهایشان مقابل فرمانداری این شهرستان دراستان خوزستان تجمع کردند.

یکی ازتجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: با توجه به اینکه شهرستان دزفول از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود، این نوع سهمیه‌بندی، کمر کشاورز و زمین‌دار را خواهد شکست.

یکی دیگر از کشاورزان گفت: سهمیه ماهیانه تراکتورهای 6 سیلندری که به بیش از پنج هزار لیتر سوخت ماهیانه احتیاج دارد تا با کمبود سوخت و توقف کار منجر نشود، متأسفانه در طی ماه‌های گذشته به هر یک دستگاه تراکتور 6 سیلندر یک هزار لیتر سوخت ماهیانه اختصاص داده شده است که این نوع سهمیه‌بندی باعث می‌شود تا در کمتر از یک هفته با کمبود سوخت، رانندگان مجبور به متوقف کردن تراکتورهای خود شوند.

*تجمع اعتراضی مالباختگان صندوق امانات بانک ملی نسبت به عدم رسیدگی به پروندهٔ سرقت تنظیم مقابل ساختمان قوه قضائیه

روز شنبه 11 تیر، مالباختگان صندوق امانات بانک ملی برای اعتراض به عدم رسیدگی به پروندهٔ سرقت مقابل ساختمان قوه قضائیه تجمع کردند.

*جان باختن یک کارگر جوان درحادثه ریزش چاه سیرجان

روزشنبه 11 تیر،یک کارگرجوان تبعه افغانستان حین کارحفر چاه در شهرک امیرالمومنین سیرجان براثر ریزش چاه در دم جان باخت.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 10 تیر ماه 1401

- اطلاعیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در حمایت ازتجمع اعتراضی 14 تیر بازنشستگان کشوری و لشکری

- چهارمین روز اعتصاب غذای خشک - جان محمد علی زحمتکش در خطر است

- در خواست اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای پایان اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه بازداشت آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی را محکوم میکند

- جان باختن 50 کارگر دراستان همدان براثر حوادث کاری طی سال گذشته

- جان باختن یک کارگر55 ساله درملایر براثر سقوط بالابر برویش

*اطلاعیه‌ی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در حمایت ازتجمع اعتراضی 14 تیر بازنشستگان کشوری و لشکری

روز جمعه 10 تیر،شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اطلاعیه ای تحت عنوان «پیش‌کسوتان در تنگنای معیشتی و در خط مقدم تبعیض» بشرح زیر در حمایت ازتجمع اعتراضی 14 تیر بازنشستگان کشوری و لشکری،منتشر کرد:

متاسفانه در سال‌های اخیر، به دلیل سوء مدیریت دولتمردان، وضعیت معیشتی بازنشستگان شریف کشوری و لشکری، در تنگنای شدید قرار دارد. به همین دلیل، این قشر عزیز، مانند سایر افرادی که حقوق قانونی خود را طلب می‌کنند، این بار نیز تصمیم گرفته‌اند در تاریخ ۱۴ تیر ماهِ ۱۴۰۱ بار دیگر، حقوق پایمال شده‌ی خود را در کف خیابان فریاد بزنند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از اعتراضات قانونی و به‌حق این قشر شریف، انتظار دارد مسئولان و دست اندرکان از بی‌اعتنایی و سرکوب این صداهای حق طلبانه دست بکشند.

صدای بازنشستگان صدای مظلومیت قشری است که از طریق همه مجاری قانونی برای تحقق مطالبات خود همت ورزیده‌اند و در نهایت برای اعتراض به تمام بد عهدی‌ها، از حق قانونی اصل ۲۷ قانون اساسی، در دفاع از حقوق خود بهره جسته‌اند.

*چهارمین روز اعتصاب غذای خشک - جان محمد علی زحمتکش در خطر است

محمد علی زحمتکش بازرس انجمن صنفی معلمان فارس در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و بلاتکلیفی در زندان عادل آباد شیراز

برگرفته از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

*در خواست اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای پایان اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی

به همکاران عزیزمان رضا شهابی و حسن سعیدی

یاران و همراهان! اعتصاب غذای شما عزیزان در زندان همچنان ادامه دارد و ما همکاران شما ضمن حمایت قاطع از اعتراض و مطالبه به حق شما به شدت نگران سلامتی و به خطر افتادن جانتان می باشیم. خانواده های شما نیز عمیقا از پیامدهای اعتصاب غذایی که عزیزان شان در انفرادی و در واکنش به بازجویی های پی در پی و اتهامات کاذب و تهدیدهای بازجویان به آن دست زده اند، نگرانند.

بر کسی پوشیده نیست که رضا شهابی و حسن سعیدی با وجود همه هزینه ها، آزارها، زندان تهدید و اخراج ازکار و فشارهایی که طی سالیان متمادی به کرات بر آنها وارد شده است، تا لحظه دستگیری پیگیر مطالبات همکاران خود و عموم رانندگان زحمتکش شرکت واحد و دفاع از حق تشکل و سندیکا بوده اند و وکالت گروهی از رانندگان را در پرونده فساد تعاونی مسکن مرکزی شرکت واحد در پروژه سپیدار 2 و 3 نیز برعهده داشتند.

آنان همواره در حمایت از حقوق هم طبقه ای های خود و در مسیر حق و عدالت بی هیچ ادعا تلاش کرده اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد و‌ اعضای آن لحظه ای برای آزادی همکاران خود و دادخواهی آنها کوتاهی نخواهند کرد و کماکان و با تمام قدرت به کارزاهای داخلی و بین المللی برای آزادی بدون قید و شرط کارگران و فعالین سندیکایی و بطور مشخص رضا شهابی و حسن سعیدی ادامه خواهند داد. در عین حال، از همکاران عزیزمان رضا شهابی و حسن سعیدی صمیمانه تقاضا داریم که به نگرانی روز افزون ما، خانواده و دوستدارانشان ، به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

جان شما برای بازجو و زندانبان ارزشی ندارد، اما برای ما کارگران و خانواده هایتان بینهایت پر ارزش و گرانقدر است. به امید اینکه به اعتصاب غذایتان هر چه زودتر پایان دهید.

یاران شما در سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۰ تیر ۱۴۰۱

*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه بازداشت آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی را محکوم میکند

آنیشا اسداللهی و همسرش کیوان مهتدی از روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه گذشته که از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند تا امروز دهم تیر ماه همچنان در بازداشت بسر میبرند.

مادر آنیشا که پس از حدود یک ماه، روز چهارشنبه هجدهم خرداد گذشته، با او ملاقات کرد از زبان او پیام اعتراض وی به بازداشتش را بازتاب داد.

آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی حق دارند که معترض باشند. آنها مثل رضا شهابی، حسن سعیدی، محمد حبیبی، رسول بداقی، جعفر ابراهیمی و سایر معلمان دربند بدون هیچ جرمی بازداشت شده اند.

آنیشا و کیوان فقط و فقط به خاطر همراهی، و حمایت از سندیکای کارگران شرکت واحد و معلمان مطالبه گر بازداشت شده اند.

به زعم نیروهای امنیتی، همبستگی طبقاتی بخش های مختلف جامعه کارگری جرمی است سنگین و نابخشودنی. مترجم، نویسنده، اهل قلم، روشنفکر، خاصه اگر جوان، صادق، پیگیر و آرمانخواه هم باشد به هیچ وجه نباید با جامعه کارگری تماس داشته باشد؛ همچنان که ازمنظر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، معلمان و یا بازنشستگان و دانشجویان هم نباید به هیج وجه با کارگران و بخصوص کارگران حق طلب ارتباط داشته باشند ودر محور حمایتی مطالبات کارگران به هیچ عنوان قرار نگیرند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی است و همچنین خانواده بزرگ فعالین و حامیان جنبش کارگری و سندیکاها و تشکل های مستقل کارگری در جهان را به حمایت و همبستگی و اعتراض به ادامه بازداشت آنان فرا می خواند.

به سهم خود یادآوری می کنیم که حمایت از آزادی فوری و بی قید و شرط آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی، حمایت از حق ارتباط و اصل همگرایی و همبستگی طبقاتی میان بخش های مختلف جنبش کارگری است.

*جان باختن 50 کارگر دراستان همدان براثر حوادث کاری طی سال گذشته

سخنگوی پزشکی قانونی استان همدان از جان باختن50 کارگر دراستان همدان براثر حوادث کاری طی سال گذشته خبرداد.

وی افزود: سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار است.

اوادامه داد: کار بر روی ساختمان بخش زیادی از حوادث کار را تشکیل می دهد و در این نوع کارها بیشتر شاهد سقوط از ارتفاع بوده در حالیکه با استفاده از کابل های خود نگهدار می توان از سقوط به ویژه از روی داربست جلوگیری کرد.

ئی درخاتمه گفت: هر ساله علاوه بر تلفات شاهد مجروح شدن و از کار افتادگی شماری از شهروندان به علت حوادث ناشی از کار هستیم در حالیکه با آموزش نیروی کار و تقویت بازرسی و نظارت بر کارگاه‌ها می توان از بروز حوادث کار جلوگیری کرد.

*جان باختن یک کارگر55 ساله درملایر براثر سقوط بالابر برویش

یک کارگر 55 ساله حین کار در ساختمانی واقع در ملایر براثر براثر سقوط بالابربدلیل نقص در کابل های نگهدارنده برویش در دم جان خودراازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید