اخباروگزارش های کارگری 10 دی ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

صد و هفتمین روزاعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: چه خبرها ازروز شنبه 10 دی ماه ،همزمان با صدو هفتمین روز اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران؟ - گرامیداشت یاد جام باختگان اعتراضات سراسری جوانرود(جمال اعظمی، مسعود تیموری، جوهر فتاحی، عرفان کاکایی، اسماعیل گل‌ عنبر ، تحسین میری و بهاءالدین ویسی) بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریشان در قبرستان حاج ابراهیم این شهربا شرکت جمعیت کثیری وبا سردادن شعارهای اعتراضی

شلیک مستقیم نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری بسوی تجمع کنندگان جان باختن برهان الیاسی وزخمی شدن تعدادی دیگر منجمله یک کودک 14 ساله
کشیده شدن اعتراضات به سطح شهرومقاومت دربرابریورش نیروهای ددمنش

- مراسم خاکسپاری برهان الیاسی در قبرستان حسن‌گایر جوانرود باشرکت جمعیت زیادی

- تجمع وجنگ وگریز خیابانی در شهرهای:
- تجمع در منطقه بازار آهنگران تهران وراهپیمایی تا منطقه بازار پاچنار
- جوانرود
- سمیرم
- سنندج
- شعارنویسی و پخش اطلاعات و خبرها به شکل روزنامه؛ دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران

و
- مجموعه ای درباره اعتصاب وتجمع سراسری کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش دستمزد
- حال عمومی لیلا حسین‌زاده در روز سیزدهم اعتصاب دارو رو به وخامت است
- دیدار اعضای انجمن صنفی فرهنگیان کرمانشاه، اسلام آباد غرب و جمعی از فرهنگیان هرسین با عبداله رضایی، عضو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، که روز پنجشنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱ با قید وثیقه از زندان آزاد شد
- اطلاعیه کانون نویسندگان ایران
- خود کشی وجان باختن راننده استیجاری شهرداری ارومیه بدلیل عدم پرداخت مطالباتش
- جان باختن یک کارگر 65 ساله در طالقان براثر افتادن سنگ بر روی سرش
مجموعه ای درباره اعتصاب وتجمع سراسری کارگران رسمی صنعت نفت برای افزایش دستمزد:
- تجمع اعتراضی کارگران رسمی صنعت نفت نسبت به عدم اجرای ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و وعده های توخالی مسئولان طراز اول کشور مقابل ساختمان مرکزی شرکت پالایش نفت آبادان
روز شنبه 10 دی ماه، کارگران رسمی صنعت نفت درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم اجرای ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و وعده های توخالی مسئولان طراز اول کشور،برای باری دیگر دست به تجمع مقابل ساختمان مرکزی شرکت پالایش نفت آبادان زدند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:
1- اعتصاب و تجمع همکاران رسمی نفت
امروز ۱۰ دی‌ همکاران رسمی ما در پالایشگاه آبادان و دیگر مناطق نفتی طبق فراخوان از قبلی برای پیگیری خواستهای برحقشان دست به اعتصاب زدند و تجمع زدند. در ابادان همکاران مقابل ساختمان مرکزی شرکت پالایش نفت تجمع داشتند. همزمان با تجمعات اعتصاب است و قرار است این است که همکاران بهره برداری هیچگونه کار تعمیراتی انجام ندهند. و نیروهای ایمنی هیچگونه مجوز "پرمیتی" صادر نکنند و واحدهای ستادی تنها به کارهایی که مستقیما به پرسنل مربوط است بپردازند. حرکت اعتراضی قبلی همکاران رسمی در ۲۶ دی ماه بود که بصورت تجمعات سراسری در مناطق مختلفی چون عسلویه، ماهشهر، تنگ بیجار، گچساران، جزیزه خارک، اهواز و محمود آباد انجام گرفت. خواستهای فوری همکاران رسمی نفت که قبلا نیز برای آن تجمع کرده اند عبارتند از: اجرای کامل ماده ده و پرداخت پی بک ده ساله آن، حذف مالیات های افزایشی از دستمزدها، افزایش حقوق و حذف سقف تعیین حقوق ها، پرداخت فوری پاداش پایان کار بازنشستگان، ابطال اساسنامه صندوق نفت و بهبود خدمات رفاهی و درمانی . همکاران رسمی نفت بر تداوم اعتراض خود تا متحقق شدن خواستهای خود تاکید دارند.
2- خبر دریافتی از یکی از همکاران:
"درود.
در پی فراخوان امضا نکردن پرمیت توسط پرسنل رسمی تا کنون طبق اخباری که دریافت کردم ، پرسنل رسمی فاز ۱۲ به فراخوان پیوسته و هیچ پرمیتی را امضا نکردند."
3- بنا بر خبر دریافتی از همکاران؛امروز دهم دی همزمان با اعتصاب در پالایشگاه آبادان،کارکنان میدان نفتی آذر مهران در استان ایلام و همینطور کارکنان رسمی پالایشگاه اراک نیز دست از کار کشیده و اعتصاب کرده اند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران:
1- کارکنان رسمی پالایشگاه نفت آبادان دست به تجمع اعتراضی زدند
امروز شنبه ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۱، کارکنان رسمی شاغل در پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدداً و مطابق فراخوان از پیش اعلام شده مقابل ساختمان مرکزی شرکت پالایش نفت آبادان دست به تجمع زدند.
مطابق این فراخوان اعتصاب، قرار است که امروز همزمان با برگزاری تجمعاتی، پرسنل بهره‌برداری هیچگونه درخواست کار تعمیراتی صادر نکنند، همکاران تعمیراتی هیچگونه کار تعمیراتی انجام ندهند، نیروهای ایمنی هیچگونه مجوز پرمیتی صادر نکنند و واحدهای ستادی تنها به اعمالی که مستقیما به پرسنل مربوط است بپردازند.
کارکنان رسمی صنعت نفت خواستار اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و پرداخت بک‌پی آن، حذف مالیات زیاد از حقوق‌ها، حذف سقف حقوقی، افزایش حقوق و دستمزد، پرداخت پاداش بازنشستگی، بهبود خدمات رفاهی و وضعیت بهداشت و درمان، ابطال اساسنامه صندوق نفت و رسیدگی به دیگر مطالباتشان هستند.
۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۱
2- اعتصاب و تجمع کارکنان شرکت نفتی آذر مهران استان ایلام
طبق خبرهای منتشرشده جمعی از کارکنان شرکت نفتی آذر مهران واقع در استان ایلام امروز شنبه ۱۰ دیماه ۱۴۰۱ دست از کار کشیده و مقابل شرکت تجمع برپا کردند.

3- اعتراض کارکنان رسمی نفت در پالایشگاه اراک
امروز شنبه ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۱، کارکنان رسمی نفت شاغل در پالایشگاه اراک همزمان با دیگر همکاران نسبت به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدداً و مطابق فراخوان از پیش اعلام شده دست به اعتراض زدند.
مطابق این فراخوان اعتصاب، قرار است که امروز همزمان با برگزاری تجمعاتی، پرسنل بهره‌برداری هیچگونه درخواست کار تعمیراتی صادر نکنند، همکاران تعمیراتی هیچگونه کار تعمیراتی انجام ندهند، نیروهای ایمنی هیچگونه مجوز پرمیتی صادر نکنند و واحدهای ستادی تنها به اعمالی که مستقیما به پرسنل مربوط است بپردازند.

حال عمومی لیلا حسین‌زاده در روز سیزدهم اعتصاب دارو رو به وخامت است
۱۳۵ روز از بازداشت لیلا حسین‌زاده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته‌ی انسان‌شناسی دانشگاه تهران می‌گذرد. لیلا حسین‌زاده در تاریخ ۲۹ مردادماه در مقابل منزلش در تهران همراه با ضرب و شتم دستگیر شد. در بازپرسی دادسرای تهران حکم یک ساعت الی هفت روز جهت انجام تحقیقات را به او نشان دادند و پس از ۲۴ ساعت به اداره‌ی اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد. پس از یک هفته روند تحقیقات و بازجویی‌های وی که در بازداشتگاه سروش شیراز انجام شد، به اتمام رسیده و به بند زنان زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شد و از آن تاریخ در بازداشت موقت به‌سر می‌برد. بلاتکلیفی او در بند زنان زندان عادل‌آباد شیراز در حالی است که پزشکی قانونی پیش از این برای وی دو بار حکم عدم تحمل حبس قطعی به‌دلیل ابتلا به بیماری خودایمنی کرون صادر کرده است. در طی بیش از ۴ ماهی که از بازداشت وی می‌گذرد بیماری‌أش رو به وخامت گذاشته و علایم جدیدی همچون ورم و کبودی دست و پا، عارضه‌های پوستی و تاری دید بروز کرده است. باوجود درخواست این دانشجوی زندانی جهت اعزام به چشم‌پزشک، مسئولین زندان تا مدت‌ها از اعزامش ممانعت کرده بودند. پس از حاد شدن علایم موسوم به یووئیت چشمی که خطر از دست دادن بینایی را دارد، بالاخره پس از گذشت یک ماه و نیم از درخواست اعزام، به بیمارستان منتقل شد و تحت معاینه‌ی سه پزشک (گوارش، پوست و چشم‌پزشک) قرار گرفت. بنابه گفته‌ی برادر لیلا حسین‌زاده این معاینات چنان شتابزده بوده که چشم‌پزشک از معاینه‌ی کامل او به بهانه‌ی نبودن وقت کافی سرباز زده و دکتر پوست تشخیصی داده که ربطی به عوارض شایع بیماری خودایمنی وی ندارد. وی پس از انجام این معاینات به زندان بازگردانده شد. قرار بود یک هفته پس از مصرف داروهای تجویزشده توسط متخصص پوست بار دیگر برای انجام آزمایش‌های تخصصی مربوط به بیماری کرون به بیمارستان اعزام شود. در طی این مدت مشخص شد که یکی از قرص‌های تجویزشده حاوی کورتون دوز بالا است. این درحالی است که داروی کورتون عوارض بیماری خودایمنی را پوشانده و نتیجه‌ی آزمایشات را متأثر می‌کند. لیلا حسین‌زاده در واکنش به این فریبکاری پزشکی، از تاریخ ۲۹ آذرماه دست به اعتصاب دارو زده و اعلام کرد در پروسه‌ی درمان زیرنظر سازمان زندان‌ها شرکت نخواهد کرد.
طبق اعلام نظر کمیسیون پزشکی قانونی که در تاریخ ۱۸ خرداد به شعبه‌ی یک اجرای احکام دادسرای تهران ارسال شده است، لیلا حسین‌زاده باید حداقل ۳ ماه در خارج از زندان زیر نظر پزشک متخصص تحت درمان قرار گیرد. باوجود ارسال نامه از سوی دادسرای تهران به بازپرسی شیراز در تاریخ ۱۸ مهر که مبتنی بر نظر کمیسیون پزشکی قانونی است، همچنان قرار بازداشت موقت او فک نشده است.
از آغاز اعتصاب داروی لیلا حسین‌زاده عوارض گوارشی بیماری‌ او همچون خونریزی و درد شدید در ناحیه‌ی شکم تشدید شده است. همچنین اختلال دید و درد شدید چشم‌ها، کبودی‌های دست و عارضه‌های پوستی در قسمت پا از دیگر عارضه‌های مصرف نکردن داروها و عدم رسیدگی پزشکی است که هر روز رو به وخامت می‌رود.
محرز است که محرومیت از رسیدگی پزشکی عوارض برگشت‌ناپذیری برای بیماری‌های خودایمنی دارد. جان لیلا حسین‌زاده در معرض خطر جدی است و هر چه زودتر باید آزاد شود.
تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت محمد شباهتی
بی خبری از محمد شباهتی، فعال صنفی-دانشجویی، با وجود گذشت ۲۳ روز از بازداشت در روز دانشجو
امروز با گذشت بیش از سه هفته از بازداشت محمد شباهتی، فعال صنفی-دانشجویی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، همچنان اطلاع دقیقی از محل نگهداری، نهاد بازداشت کننده و وضعیت سلامت او در دست نیست.
این دانشجو در روز ۱۶ آذر( روز دانشجو) همزمان با حضور رئیس‌جمهور در این دانشگاه، با ضرب و شتم شدید نیروهای سرکوب‌گرِ حراستِ دانشگاه در محوطه‌ی دانشگاه بازداشت و تا زمان تحویل به نیروهای امنیتی در اتاقک حراست زندانی و ضرب شتم شد.
باتوجه به شیوه بازداشت ایشان مسئولیت این اتفاق مستقیماً بر عهده‌ی رئیس دانشگاه تهران (آقای مقیمی) میباشد که مجوز ضرب و شتم و زندانی کردن دانشجو را به نیروهای حراست و مجوز ورود نیروهای امنیتی به محیط دانشگاه را صادر کرده‌اند.
استمرار فشار بر استادان همراه با دانشجویان
آذین موحد دانشیار و عضو رسمی هیئت علمی گروه موسیقی دانشگاه تهران در اکانت شخصی اینستاگرام خود درباره قطع حقوق خود به دلیل عدم همراهی با سرکوب اعتراضات داشجویان از طرف دانشگاه تهران به‌منظور ایجاد فشار برای همراهی با سرکوب دانشجویان اطلاع رسانی کرد.
دیدار اعضای انجمن صنفی فرهنگیان کرمانشاه، اسلام آباد غرب و جمعی از فرهنگیان هرسین با عبداله رضایی، عضو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، که روز پنجشنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱ با قید وثیقه از زندان آزاد شد.

چهل روز بازداشت
آزاد نشد. چهل روز از بازداشت ژیلا خیر، معلم هنرمند کازرون می گذرد و هنوز خبری از آزادیش نیست.
چهل روز شد که خانوادەی او به خصوص دخترش، صبورانه دلتنگی های غروب را با خیال او و امید آزادی اش سپری کردند.
چهل صبح را به امید دیدار عزیزشان چشم گشودند، ناباورانه روزها را بدون حضور او به چهل رساندند و همچنان نیز بلاتکلیف، چشم به راه آزادیش هستند. او که وجودش نماد عینی شرافت است و مصداق بارز و راستین معلمی.
چه تاریخ عجیبی دارد این سرزمین؛
جایی که ژیلا خیرها، رسول بداقی ها، فاطمه سادات هاشمی ها، جعفر ابراهیمی ها، محمد حبیبی ها، اسماعیل عبدی ها، مسعود فرهیخته ها ،محمود ملاکی ها و ... به دلیل انجام رسالت معلمی شان و به جرم عشق به دانش آموزانش و دفاع از آن ها و مطالبه ی آموزش رایگان و برابر و ...در زندان هایش به سر می برند.
شِکوِه از عالم تقدیر!!!
روزگاریست که ما حال پریشان داریم
چهل روز گذشت و همانند گذشته این چرخەی معیوب سرکوب همچنان قربانی می گیرد و ثانیەها و لحظات و روزها و سال های عمر انسان های حق طلب، عدالت خواه و آزادەی این سرزمین را به یغما می برد.
#ژیلا_خیر_را_آزاد_کنید
انجمن صنفی معلمان فارس
مسعود قبادی آزاد شد
مسعود قبادی معلم شریف اهل استان کهگیلویه و بویراحمد، که با وجود بیماری قلبی در بازداشت به‌سر می‌برد، امرروز گذشته ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ به قبد وثیقه آزاد شدند.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، آزادی این همکار عزیز را به ايشان، خانواده محترم و جامعه فرهنگیان مطالبه‌گر تبریک گفته و بر آزادی دیگر همکاران دربند تاکید می‌کند.
اطلاعیه کانون نویسندگان ایران
چنان‌که پیش‌تر به اطلاع مردم آزادی‌خواه رساندیم، دوشنبه ۶ دی‌ماه دو عضو کانون نویسندگان ایران، روزبه سوهانی (از دبیران کنونی) که از ۱۴ آذرماه در بازداشت بود و علیرضا آدینه (از دبیران پیشین) که از ۹ آذر در بازداشت به سر می‌برد با قرارهای سنگین گروگان‌گیری موسوم به «وثیقه» تا زمان برگزاری دادگاه از زندان «تهران بزرگ» موقتاً مرخص شدند. اما آیدا عمیدی (از دبیران کنونی کانون نویسندگان ایران) که او نیز ۱۴ آذرماه بازداشت شد هم‌چنان در بند است، از وضعیت علی اسدالهی (منشی کنونی کانون) که از ۳۰ آبان در بازداشت بوده است هیچ خبری در دست نیست و کیوان مهتدی (عضو کانون و فعال کارگری) نیز که از ۲۸ اردیبهشت در بازداشت بوده و دادگاه او هم برگزار شده هنوز بلاتکلیف است. افزون بر آن‌ها، دو عضو دیگر کانون، رضا خندان مهابادی و آرش گنجی با وجود شرایط نامساعد جسمانی دوران حبس درازمدت و ظالمانه‌ی خود را سپری می‌کنند. (و این‌همه تنها به جرم آزادی‌خواهی و گردن نگذاشتن بر سکوت برابر سرکوب مردم، نقض آشکار آزادی بیان و مبارزه با سانسور).
کانون نویسندگان ایران، که خود را متعهد به دفاع از آزادی اندیشه و بیان و نشر در همه‌ی عرصه‌های فردی و اجتماعی بی‌هیچ حصر و استثنا برای همگان می‌داند، خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط آیدا عمیدی، علی اسدالهی، کیوان مهتدی، رضا خندان مهابادی، آرش گنجی و همه‌ی بازداشت‌شدگان و زندانیان سیاسی و عقیدتی است.
۱۰ دی‌ ۱۴۰۱
خود کشی وجان باختن راننده استیجاری شهرداری ارومیه بدلیل عدم پرداخت مطالباتش
خبر کوتاه:هفته گذشته یک راننده استیجاری شهرداری ارومیه بدلیل عدم پرداخت مطالباتش دست به خودکشی زد وچان باخت.
جان باختن یک کارگر 65 ساله در طالقان براثر افتادن سنگ بر روی سرش
یک کارگر 65 ساله حین کار کردن در یک ساختمان نیمه کاره در طالقان براثر افتادن سنگ بر روی سرش جان خودراازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 9 دی ماه 1401
شروع هفته شانزدهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
روز جمعه 9 دی ماه ، اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران،وارد شانزدهمین هفته شد:
- مراسم گرامیداشت یاد حسین زرینجویی از جان باختگان اعتراضات سراسری خرم آباد بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش
- گرامیداشت خاطره کاروان قادرشکری 16 ساله از جان باختگان اعتراضات سراسری پیرانشهر بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش با شرکت جمعیت کثیری وباسردادن شعارهای اعتراضی برسر مزارش
- ادامه جمعه های اعتراضی اهالی استان سیستان وبلوچستان با تجمع وراهپیمایی در شهرهای:
- خاش
- راسک
- زاهدان
- شعارها:
«مرگ بر دیکتاتور»
«مرگ بر بسیجی»
«سپاه جنایت میکند خامنه ای حمایت میکند»
«بسیجی سپاهی داعش ما شمایی»
« شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد»
« استاندار داعشی نمیخواهیم نمی‌خواهیم»
- تصاویر
و
- جمعه های اعتراضی اهالی شهرستان گالیکش استان گلستان
- تداوم اعتصاب دارو لیلا حسین‌زاده در زندان:
حال او رو به وخامت است
تداوم اعتصاب دارو لیلا حسین‌زاده در زندان:
حال او رو به وخامت است
حال جسمانی لیلا حسین‌زاده بعد از ۹ روز اعتصاب دارو رو به وخامت گذاشته است.
لیلا حسین‌زاده از ۲۹ آذر در اعتراض به «فریب‌کاری پزشکی» در روند بررسی درمانش در زندان و دریافت نکردن داروی مناسب اعتصاب دارو کرده است. او در یک پیام صوتی از زندان عادل‌آباد شیراز گفته بود که یک قتل حکومتی خاموش علیه او در جریان است.
به گفته برادرش به دنبال ۹ روز اعتصاب دارو «درد چشم‌های او شدید شده، التهابات و بثورات پوستی که یکی از عوارض بیماری او است به شدت زیاد شده و حتی کف پاهایش درگیر جوش‌ها و التهابات پوستی شده که راه رفتن را برایش مشکل کرده است.
ماموران امنیتی ۲۹ مرداد لیلا حسین‌زاده را با خشونت در مقابل خانه‌اش دستگیر کردند. قرار بازداشت موقت او را بدون توجه به گواهی پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر در نیمه آبان بار دیگر تمدید کردند.
برادر لیلا حسین‌زاده مسئولان قضایی و زندان عادل‌آباد شیراز را مسئول حفظ جان و سلامت این فعال دانشجویی زندانی دانست.
حکم ۵ سال حبس تعزیری به همراه مجازات تکمیلی برای سپیده احمدخانی
سپیده احمدخانی دانش آموخته دانشگاه بهشتی به ۵ سال حبس تعزیری برای اتهام اجتماع و تبانی، یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق برای اتهام اخلال در نظم عمومی، تهیه پژوهش‌نامه در ۸۰ صفحه پیرامون ضرورت وجود امنیت در جوامع بشری و مذمت خیانت و علاقه به وطن و ... ، ۲ سال منع خروج از کشور و منع استفاده از موبایل و ابزار هوشمند به مدت دو سال و منع عضویت در گروه یا دستجات سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال، همچنین ارائه خدمات عمومی رایگان در مرکز نگهداری سالمندان بهزیستی استان تهران با نظارت به مدت سه ماه روزی چهار ساعت با تأیید و نظارت حراست واحد پذیرنده، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی افشاری محکوم شده است.
با حکم اولیه دادگاه اشد این حکم که ۵ سال حبس تعزیری است قابل اجرا است. سپیده احمدخانی دانش آموخته کارشناسی معماری دانشگاه زنجان و کارشناسی ارشد مطالعات معماری دانشگاه بهشتی است که یکم مهرماه در منزل خود بازداشت شد و پس از ۲۶ روز بازداشت با قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.
آزادی موقت منصور احمدی فولادی (شروین) به قید وثیقه‌ی ۷۰۰ میلیون تومانی
منصور احمدی فولادی (شروین)، کارشناس‌ارشد هوافضا از دانشگاه علوم‌تحقیقات و معلم المپیاد کامپیوتر که روز ۱۶ آذر در خیابان ظفر تهران بازداشت شده‌ بود، در تاریخ ۳دی به قید وثیقه‌ی ۷۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید