اخباروگزارش های کارگری 10 مهرماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

هفدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم! روز یکشنبه 10 مهرماه هفدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد با تجمع ،راهپیمایی و اعتصاب بقرار زیر ادامه پیدا کرد:

تجمعات خیابانی در شهرهای:

اصفهان و همچنین منطقه شاپور جدید این شهر ،تهران ( مقابل دانشگاه صنعتی شریف در همبستگی با دانشجویان بدنبال یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر به تجمعشان ،لاله زار ، شریعتی) ،سنندج ،کرج(گلشهر) ،کرمانشاه

دومین روزاعتصاب سراسری دانشجویان:


- دانشگاه اصفهان

- دانشگاه اهواز

- دانشگاه شیراز

- دانشگاه علوم پزشکی کاشان

- دانشگاه کردستان

- دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان(سنندج)

- دانشگاه باهنر کرمان

- دانشگاه رازی کرمانشاه

- دانشگاه زنجان

- دانشکده علوم‌انسانی دانشگاه مازندران

- دانشگاه فردوسی مشهد

- دانشگاه آزاد نجف‌آباد

- دانشگاه یزد

- دانشگاه تهران

- دانشکده فنی دانشگاه تهران

- دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه خواجه نصیر

- دانشگاه علم و فرهنگ تهران

- دانشکده شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف

- دانشگاه تربیت‌مدرس

- دانشگاه علم و صنعت

- دانشگاه بهشتی

- دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی

- دانشگاه هنر تهران در پردیس باغ ملی

- دانشگاه خوارزمی تهران

- دانشگاه آزاد تهران

- دانشگاه آزاد سوهانک

- دانشگاه آزاد اسلامشهر

- دانشگاه آزاد شهرقدس

- دانشگاه آزاد تهران واحد علوم تحقیقات

همچنین اعتراض دانش آموزان در مدارس:


- تهران

- سنندج

- کرج

گزارشی ازتجمع ،شعار دادن و جنگ وگریز روز شنبه 9 مهر ستارخان تهران

....از ابتدای توحید تا پل ستارخان ترافیک سنگین بود. در دو سوی خیابان گله به گله بسیجی‌های مسلح از هر رقم ایستاده بودند. گروه‌های تقریبا ده‌نفره مستقر و ثابت ایستاده بودند و چون خیابان بسته شده بود مامورها با موتور از پیاده‌رو می‌رفتند و همین کار حمل و نقل سریع‌شان را دشوار کرده بود.

جوانها سر هر کوچه ایستاده بودند. مامورها که نزدیک می‌شدند جوانها داخل کوچه می‌دویدند و آنها که می‌رفتند برمی‌گشتند شعار می‌دادند. این صحنه در دو طرف خیابان مدام تکرار می‌شد.

بوق ممتد ماشین‌ها ملودی دايمی این زدخوردها و جنگ و گریز‌ها بود. ابری از گاز اشک‌آور و دود همه خیابان را فرا گرفته بود.

مامورها الکی گاز اشک آور به آسمان پرتاب می‌کردند انگار موطف باشند خشاب‌هایشان را تمام کنند.

عمده نیروهای مستقر در سر کوچه‌ها و نیروی ثابت از بچه‌های کم‌سن تشکیل می‌شد. با کاسکت‌هایی بزرگ برای سرهایی کوچک و لباس‌های نظامی که به تن‌شان زار می‌زد.

رستوران‌ها باز بودند. اغذیه نشاط ، نماد ستارخان، خلوت بود و کسی غذا نمی‌خورد.

گویی همه مردم با اتومبیل به سمت ستارخان هجوم آورده بودند. این تکنیک یعنی اشغال خیابان و سوق‌دادن اجباری مامورها به پیاده‌رو عملا ضرب خطر حمله موتوری‌ها را گرفت.

تعداد جان باختگان تجمع اعتراضی روز جمعه 8 مهرزاهدان بدست نیروهای سرکوبگر دولت اسلامی و دستگاه رهبری به 56 نفروتعداد مجروحین به بیش از 300نفر رسید

 

اعتصاب صنعتگران و کامیون‌داران منطقه شاپور جدید اصفهان

امروز یک‌شنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱ صنعتگران و کامیون‌داران منطقه شاپور جدید اصفهان در تداوم اعتراضات توده‌ای سراسر کشور دست به اعتصاب زده و با آتش زدن لاستیک خیابان‌ها را مسدود کردند.

منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

گزارشی درباره دستگیری محمدحسین شهابی مجد دانشجوی رشته تخصص بیماریهای داخلی دانشگاه علوم پزشکی ایران وهمبستگی همکارانش

حوالی ساعت ۲۴ شب گذشته مورخ ۹مهر ۱۴۰۱ نیروهای امنیتی با حضور در منزل دکتر محمدحسین شهابی مجد دانشجوی رشته تخصص بیماریهای داخلی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رزیدنت ارشد بیمارستان رسول اکرم تهران سعی در بازداشت ایشان داشتند که این اقدام منجر به وخامت حال جسمی ایشان شده و با انتقال وی به بیمارستان رسول اکرم، هم‌اکنون با حضور مامورین امنیتی در اورژانس این بیمارستان بستری هستند.

در جریان این انتقال و بازداشت، نیروهای امنیتی قصد انتقال وی به بیمارستان خاتم دارند اما پزشکان و پرستاران همکار این دانشجوی پزشکی با حضور در واحد اورژانس تلاش دارند تا مانع از انتقال ایشان شوند.

 


مقنعه‌سوزی در جریان تجمع روزیکشنبه 10 مهر دانشجویان دانشگاه بهشتی


تحصن سکوت دانشجویان دانشکده شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف


در حرکتی خودجوش از حدود ساعت ۱۱:۳۰ جمعی از دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی و نفت در لابی دانشکده برای آزادی دانشجویان زندانی تحصن سکوت برگزار کرده‌اند و در جریان آن برخی از اساتید نیز به آن‌ها پیوسته‌اند.

دانشگاه شریف در امنیتی‌ترین حالت ممکن به سر می‌برد!

دانشجویان در خطر بازداشت به سر می‌برند

بنا به اخباری که لحظاتی پیش به دستمان رسیده، در پی تجمع دانشجویان دانشگاه تهران، دانشگاه در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته است و دانشجویان امکان خروج از دانشگاه را ندارند و هر آن احتمال بازداشت دانشجویان بیشتری وجود دارد.

بنا به این خبر، درب انرژی دانشگاه در قرق نیروهای لباس‌شخصی مسلح است و چند ون در کنار آنها قرار گرفته است. تنی چند از اساتید دانشگاه در درب انرژی حضور یافتنه‌اند تا از دانشجویان در برابر بازداشت محافظت کنند. در خیابان قاسمی مشرف به دانشگاه نیز نیروهای امنیتی مستقر شده‌اند و بنا به نقل شاهدان، چند تن از دانشجویان در آن خیابان بازداشت شده‌اند.

در ادامه چند تن از دانشجویان جهت خروج از دانشگاه وارد پارکینگ شدند اما بلافاصله چند نیروهای موتورسوار وارد پارکینگ شده و به دانشجویان تیر پلاستیکی شلیک کردند.

جو سنگین امنیتی دانشگاه به گونه‌ایست که معاون دانشجویی دانشگاه در حال تدارک اتوبوس یا ون برای تامین امنیت و انتقال دانشجویان به خوابگاه‌های دانشجویی است.

ادامه خبر:

حدود ۳۰ تا ۴۰ تن از دانشجویان شریف امروز تا بدین لحظه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند‌. التهاب در شریف به حدی است که هر آنکه از درب دانشگاه خارج می‌شود مورد شلیک پینت‌بال قرار گرفته و سپس بازداشت می‌شوند.

بنا به پیامهای دریافتی، دانشجویان محبوس در دانشگاه شریف تقاضای کمک برای حفظ جان خود را دارند.

تصویری وضعیت یکی از دانشجویان شریف که امروز مورد اصابت تیر ساچمه‌ای قرار گرفته است و در بیمارستان به سر می‌برد.


برگرفته از کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور


شریف در محاصره

منابع مختلف تائید کرده‌اند که در ساعات گذشته دانشجویان دانشگاه شریف در محاصره نیروهای امنیتی و لباس شخصی قرار دارند.

روزنامه شریف، روزنامه رسمی این دانشگاه، خبر داده که امروز ساعت ۱۵ در دانشگاه تظاهرات و جلوی سردر دانشگاه تجمع شد.

ساعت ۱۷ درِ انرژی شلوغ شد، در حالی که خیابان قاسمی مملو از نیروهای امنیتی بدون لباس فرم و چند وَن بود.

از بین میله‌های شمال دانشگاه به داخل دانشگاه با تیرهای پینت‌بال تیراندازی شد. دانشگاه در انرژی را بست تا موتورسواران متفرق شوند.

گروه بزرگی از دانشجویان به صورت دست جمعی به سمت دانشکده مدیریت و اقتصاد حرکت کردند ولی در پارکینگ طبقاتی دانشگاه موتورسواران حضور یافتند و به آنها با تیرهای پینت‌بال تیراندازی کردند.

برگرفته از شبکه های اجتماعی

دانشجویان دانشگاه تهران: شریف را خونین کردید چون شرافت نداشتید

« ما دانشجویان دانشگاه تهران اعلام میداریم که با تمام وجود از دوستان خود در دانشگاه صنعتی شریف حمایت کرده و نمی‌گذاریم ظلم هایی که امشب به این دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شده است بی جواب بماند»

امشب همگان در بهت بودند، دانشجویان دانشگاه شریف در داخل دانشگاه خود در محیط دانشگاهی زیر شکنجه و شلیک و ویراژ موتورهای نیروی سرکوب بودند

طبق اساسنامه ها و قوانین موجود در کشور ورود نیروهای امنیتی به داخل دانشگاه ممنوع است و اگر این نیروها بخواهند وارد دانشگاه شوند باید با درخواست رئیس آن واحد یا دانشگاه و با تایید فرمانداری و استانداری وارد محیط دانشگاهی شوند، مجوزی که رئیس دانشگاه شریف آن را صادر کرد

بنظر می رسد که سالها شعار و دم زدن از تریبون های آزاد و دانشگاه پویا توسط مسئولان امروز در کتک زدن و شلیک کردن به نخبگان ریاضی کشور توسط حراست و نیروهای سرکوب آن هم داخل دانشگاه خلاصه شد

در این بین اما چیزی که حتی بیشتر از همه این ها دانشجویان را آزار داده است برخورد تند زلفی گل - وزیر علوم و تحقیقات- با دانشجویان و تهدید و سرزنش آنها بوده است

واقعه ای که دیروز در دانشگاه تهران و امروز به صورت شدید تر در دانشگاه صنعتی شریف رخ داد به تمام ما یک بار دیگر ثابت کرد که مسئولان و حراست دانشگاه از کوچک ترین تلاشی برای سرکوب دانشجویان به هر بهانه ای دریغ نمی‌کنند

مسئولانی که اگر دست خودشان بود همین امشب و در دانشگاه شریف در دید انظار عمومی می‌خواستند یک واقعه کوی 78 را در جهت زهر چشم گرفتن از مردم رقم بزنند

ما دانشجویان دانشگاه تهران اعلام میداریم که با تمام وجود از دوستان خود در دانشگاه صنعتی شریف حمایت کرده و نمی‌گذاریم ظلم هایی که امشب به این دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شده است بی جواب بماند

جو امنیتی شدید امروز دانشگاه علم‌ و صنعت و ربوده شدن دانشجویان توسط نیروهای لباس شخصی

بنا اخبار واصله، دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای آزادی دانشجوهای بازداشتی دست به تحصن و تجمع اعتراضی زدند و در ادامه در ساعات عصر هنگام خروج، نیروهای حراست و لباس شخصی پس از بررسی کارت دانشجویی و بازجویی سرپایی، دانشجوها را در اتاقی(واقع در درب سه) حبس کرده و سپس تحویل مامورهای لباس شخصی می‌دادند.

لباس شخصی‌ها با ماشین زانتیا دانشجویان بازداشتی را یکی یکی تا ابتدای کوچه برده و سپس به ماشین دیگری تحویل می‌دادند و برمی‌گشتند.

عکس و ویدیوی موجود در تصویر مربوط به ربودن دو تن از دانشجویان است. تاکنون بازداشت چهار تن از دانشجویان تایید شده است اما از نهاد بازداشت‌کننده آنها اطلاعی در دست نیست.

طبق آخرین خبر ماموران لباس شخصی به خوابگاه پسران رفته‌اند و در جست‌وجوی‌ دانشجویانی هستند که دانشگاه را ترک نکرده‌اند.

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون اعتصاب روز سه شنبه مورخ ۱۲ مهر به مناسبت ۵ اکتبر روز جهانی معلم و در همراهی با اعتراضات حق طلبانه ی مردم ایران

روز شنبه 10 مهر، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بیایه ای بشرح زیرپیرامون اعتصاب روز سه شنبه مورخ ۱۲ مهر به مناسبت ۵ اکتبر روز جهانی معلم و در همراهی با اعتراضات حق طلبانه ی مردم ایران نتشر کرد:

فرهنگیان آگاه، دانش آموزان شجاع و مردم عدالتخواه و ستم دیده ایران:

در حالی سال نو‌ تحصیلی در مدارس و دانشگاه ها را آغاز کردیم که جامعه با چالش ها و البته‌ امیدهای جدی تری روبرو شده است. امروز دانشجویان این فرزندان دیروز ما معلمان،صدای حق خواهیشان رساتر از همیشه طنین انداز شده و علی رغم شدیدترین سرکوب ها، جانانه برای آزادی و عدالت می رزمند. از طرف دیگر معلمین هم در پیکاری که سالهاست در برابر آموزش پادگانی-حوزوی، پولی شدن و طبقه ای شدن آن، تعطیلی اصل ۳۰ (آموزش رایگان و با کیفیت)عدم به رسمیت شناختن حق تشکل یابی و وضعیت اسفبار معیشتی، در پیش گرفته اند، از سوی حاکمیت با سرکوب، ارعاب و زندانی شدن روبرو بوده اند و ده ها تن از فعالان تشکل های صنفی فرهنگیان در سراسر کشور مورد غضب مستمر نهادهای سرکوبگر قرار گرفته و اکنون بسیاری از آنان در زندان بوده و یا با اتهامات واهی و خطر حبس های طولانی مدت و اخراج روبرو هستند.

در روزها و هفته های اخیر سراسر ایران شاهد اعتراضات حق طلبانه و عدالتخواهانه وسیع اقشار مختلف مردم است که در واکنش به قتل حکومتی ژینا (مهسا) امینی به دست یکی از واحدهای گشت ارشاد تهران آغاز شد. حاکمیت این بار هم مثل همیشه به جای پاسخگویی منطقی و عاقلانه، دست به ابزار سرکوب و خشونت برد و متاسفانه تاکنون دست کم صد نفر از هموطنان عزیزمان را کشته و هزاران دختر و پسر جوان را زخمی و یا بازداشت کرده است.بسیاری از این معترضان به جان آمده، دانش آموزان و دانشجویانی هستند که همراه با میلیون ها ایرانی دیگر از خفقان تحمل ناپذیر موجود به تنگ آمده اند و صدها تن از آنها اکنون در زندان و تحت فشار و شکنجه های روانی و‌ جسمی به سر می برند. متاسفانه در شامگاه روز یکشنبه نیروهای سرکوبگر با حضور در دانشگاه شریف و با سلاح به مقابله با نخبه ترین فرزندان وطن برخاستند تا به خیال خام خود صدای این جوانان حق خواه وطن را خاموش کنند.

در اعتراض به چنین وضعیتی، مردم ایران در سطحی وسیع تر و هم بسته تر در شهرهای مختلف به میدان آمده اند و با اتحاد هر چه بیشتر و هم صدایی در حق خواهیشان، بر خشم و خشونت حاکمیت افزوده اند. پیوستن خیل عظیمی از اساتید دانشگاه ها، معلمان، فعالان اجتماعی زندانی، بازاریان، کارگران، ورزشکاران، هنرمندان، رانندگان و کامیونداران، روزنامه نگاران، نویسندگان پیشرو و ... به اعتراضات توده ای که اتحادی مبارک برای دست یابی به آرزوهای بلند و دیرین ملت ایران است، بیش از همه شکاف بین مردم و حاکمیت را به خوبی به تصویر کشیده است.

در شروع سال تحصیلی جدید بسیاری از اساتید و معلمان و همچنین جمعیت وسیعی از دانش آموزان اعلام کرده اند که تا آزادی دانش آموزان و دانشجویان زندانی و بازگشت شان به کلاس درس، از رفتن به دانشگاه و مدرسه خودداری خواهند کرد و یا در مدارس و دانشگاه ها اعتصاب خواهند نمود.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، از نیروهای نظامی و انتظامی دعوت می کند که به وظیفه ی اصلی خود که همانا حفظ جان و امنیت شهروندان است، عمل نمایند و در کنار مردم معترض و عدالتخواه قرار گیرند.

نیروهای نظامی و انتظامی بهتر است حساب خود را از لباس شخصی های قاتل و سرکوبگر و آمران خشک مغزشان جدا ساخته تا در آینده ی نزدیک نزد وجدان خود و دادگاه مردمی شرمسار نشوند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ، همراهی و همبستگی قاطعانه خود را با موج وسیع اعتراضات و اعتصابات عدالتخواهانه و حق طلبانه ی مردمی اعلام می دارد. امسال روز جهانی معلم یعنی پنجم اکتبر در ایران هم زمان شده است با یک تعطیلی سراسری، از همین رو شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران از معلمان و دانش آموزان می‌خواهد که در روز سه شنبه مورخ ۱۲ مهرماه با اعتصاب در مدرسه و خودداری از کلاس رفتن، همبستگی و همراهی خود را با همه معترضان جان به لب آمده، نسبت به بی عدالتی های حاکمیت نشان دهند.

بی خبری از وضعیت داود رضوی

داود رضوی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، غروب سه شنبه ۵ مهر در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید. آقای رضوی طی تماس تلفنی کوتاهی که با خانواده خود در روز چهارشنبه ۶ مهر داشت اطلاع داد که در بند ۲۰۹ زندان اوین، در انفرادی و ‌تحت بازجویی به سر می برد.

متاسفانه مراجعه خانواده داود رضوی به دادسرای زندان اوین در روز ۹ مهر، به دلیل تعداد زیاد‌ خانواده های بازداشتیان و‌حضور چشمگیر نیروهای امنیتی-نظامی نتیجه ای نداشت و‌ امکان صحبت با مسئولین و‌ حتی نگهبانان درب ورودی زندان ‌نیز به آنها داده نشد.

ضمن قدردانی و سپاس فراوان از انتشار اخبار مربوط به بازداشت اعضای سندیکا، جهت صحت و ‌سقم اخبار مربوط به اعضای زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد درخواست میکنیم که به اطلاعیه های سندیکا به عنوان تنها منبع موثق در این زمینه مراجعه گردد. بطور مثال خبر انتشار شده در برخی کانالها مبنی بر بازداشت داود رضوی در «یکی از شهرهای شمالی کشور» صحت ندارد و‌ همانطور که در بالا اشاره کردیم ایشان در تهران بازداشت شدند.

کارگران زندانی، زندانیان سیاسی و‌ کلیه معترضین بازداشتی آزاد باید گردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

۱۱ مهر ۱۴۰۱

سید محمد کرم زمانی، عضو کانون صنفی فرهنگیان بیجارگروس_کردستان

سه شنبه ۵ مهر ماه ۱۴۰۱ بازداشت و به سنندج انتقال داده شده است و هنوز هیچ خبری از وضعیت او در دست نیست.

جناب آقای کرم‌زمانی شهروندی شهره به قانون مداری و اخلاق!

با سابقه‌ی موفق مدیریت دبیرستان‌ها و مراکز پیش دانشگاهی است.

این معلم برجسته و کوهنوردِ حامی و حافظ محیط زیست را آزاد کنید.

سید مصطفی مدنی دانشجوی رشته چندرسانه ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، در کیانپارس اهواز توسط نیروهای یگان ویره بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

سید وحید موسوی، فعال صنفی و دانشجویی سابق دانشگاه شیراز که سال گذشته در اعتراض به روال‌های ظالمانه‌ی حاکم بر دانشگاه شیراز از ادامه‌ی تحصیل انصراف داده بود، روز پنج‌شنبه با هجوم نیروهای امنیتی به منزل خانوادگی‌اش بازداشت شد.

وحید موسوی بابت وضعیت جسمانی نامساعد، پیوسته تحت نظر پزشک است و داروهای متعددی را مصرف می‌کند. تدوام بازداشت او، سلامتش را در معرض خطر قرار دارد.

شهریارمربی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی ورودی ۹۷، توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

محمدرضا رجبی دانشجوی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

شکیبا هوشیار دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک ورودی ۹۷ دانشگاه رازی کرمانشاه، عصر شنبه ۹ مهر ماه در حالی که با اسنپ در حال ترک دانشگاه بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

سپیده نوابی دانشجوی مدیریت دانشگاه خوارزمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

سید علی هاشمیان، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طبابایی، مقابل درب دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بازداشت شده است.

حراست دانشگاه تهران وی را در اتاق نگهبانی محبوس و پس از آن به نیروهای امنیتی تحویل داده‌‌است.

این دانشجوی سابق علوم اجتماعی دانشگاه تهران، به بیماری صرع مبتلاست و بازداشت وی جان او را به خطر می‌اندازد.

البرز نظامی دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران، عصرگاه ۱۰مهر در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

علی منصوری دانشجوی دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۰ روز ۱۰مهرماه توسط حراست دانشگاه بازداشت و تحویل نهادهای امنیتی شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

پرهام داودی مهندسی معدن دانشگاه تهران ورودی ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.

مهدی ابوالقاسم‌بیگی دانشجوی کارشناسی پلیمر دانشگاه تهران ورودی ۹۸ مفقود شده و هیچ تماسی از جانب وی صورت نگرفته است.

اگر چنانچه از وضعیت این دانشجو خبری در دست است به ما اطلاع دهید.

پرویز جنگال دانشجوی کارشناسی ارشد زبان‌های خارجه دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۱، اهل سیستان و بلوچستان، روز گذشته در حالی که عازم دانشگاه برای تحویل کارت دانشجویی جدید خود بود، توسط نیروهای امنیتی بالاجبار سوار خودروی سمند پلیس آگاهی شده و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده ایشان تا بدین لحظه اطلاعی در دست نیست.

مهرنوش طافیان، خبرنگار و فعال رسانه‌ای روز چهارشنبه ۶ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

مهرنوش طافیان، فارغ التحصیل دانشکده خبر، ساکن اهواز است. وی در سال ۱۴۰۰ نیز به دلیل اطلاع‌رسانی درباره اعتراضات خوزستان در صفحه شخصی، به یک سال تعلیق به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و سه ماه و ده روز حبس به اتهام «نشر اکاذیب» محکوم شده است.

منبع:کانال روزنامه‌نگاران مستقل ایران

ترجمه‌‌های بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران در اعلام همبستگی با جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران

کانون نویسندگان ایران اول مهرماه ۱۴۰۱ بیانیه‌ای در اعلام همبستگی با جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران منتشر کرد. اکنون به مدد یاران و همراهان کانون نویسندگان ایران، این بیانیه به زبان‌های کردی، ترکی، عربی، انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و روسی ترجمه شده است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید