جان سپیده قلیان در خطر است!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بنا بر اخبار رسیده از زندان ، سپیده قلیان فعال کارگری و زندانی سیاسی به ویروس کرونا همراه با درد و تب شدید مبتلا شده است. این زندانی سیاسی بیش از ۱۵ روز است که از تب،‌ بدن‌درد،‌ اسهال، ‌استفراغ و کلیه‌درد شدید رنج می‌برد.یک فرد مطلع از وضعیت قلیان اظهار داشت؛ او خونریزی معده دارد و با وجود مثبت شدن آزمایش کرونا،‌ در روزهای اخیر به قرنطینه زندان منتقل شده و به وضعیت او رسیدگی نمی‌شود.در حالی که وضعیت جسمانی سپیده قلیان رو به وخامت است، مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان امتناع کرده و جان وی را به خطر انداخته‌اند.

مسئولین قضائی و زندان‌های جمهوری اسلامی از درمان زندانیان سیاسی بارها جلوگیری کرده و جان بسیاری از زندانیان را عامدانه با بی‌اعتنایی به خطر انداخته‌اند این سیاست جنایتکارانه جمهوری اسلامی چندی پیش نیز منجر به قتل بکتاش آبتین نویسنده و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران شد.

لازم به ذکر است که سپیده قلیان از آبان ۹۷ بارها بازداشت و شکنجه شده و پس از افشای بازجو خبرنگاران سپاه در اواخر سال ۹۷ تاکنون در زندانهای سپیدار اهواز، بوشهر و اوین زندانی است.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی این بی‌اعتنای عامدانه در برابر بیماری و شرایط بد جسمانی سپیده قلیان را شدیدا محکوم کرده و خواهان اعزام فوری و مراقبتهای ویژه پزشکی برای وی میباشد. همچنین از تمام نهادها، اتحادیه ها، سازمانها و احزاب سیاسی میخواهد خواهان آزادی فوری سپیده قلیان شوند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۱۰ اسفند ۱۴۰۰
۱ مارچ ۲۰۲۲

? برای کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی گزارش و خبر ارسال کرده و همکاری کنید. با ما از طریق کانالهای زیر در لینک تماس بگیرید :
https://linktr.ee/cfppi
---------
به مناسبت هشت مارس
در آستانه هشت مارس روز جهانی زن، از امروز اول مارس الی هشتم مارس،کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی هر روز عکس و شرح حال زندانیان سیاسی زن را انتشار میدهد. با لایک و شر کردن یاد و شجاعت و مبارزه این زنان را گرامی بداریم. انتشار در میدیای اجتماعی زیر? لطفا روی لینک زیر کلیک کنید.✌✊?
https://linktr.ee/cfppi

اطلاعیه هشت مارس
https://wp.me/p9yWrK-2sq
https://wp.me/p9yWrK-2sI
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید