مهران زنگنه: جنگ فلسطین اسرائیل هشدار در مورد امکان گسترش جنگ

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

پس از انتقال نیروهای نظامی هلندی و آلمانی به قبرس و خبر حضور روزافزون نظامی آمریکا و انگلیس در مدیترانه، گزارش داده می‌شود که چین نیز ۶ ناوگان جنگی به آب‌های آسیای غربی ارسال کرده است! این امور در کنار خبر تخلیه ۱۴ شهرک یهودی نشین در مرز لبنان  و حملات نیروهای عراقی محور مقاومت به پایگاه‌های آمریکائی در عراق و ارسال نیرو به لبنان و سوریه، حملات رژیم آپارتاید به سوریه همه‌ نشانه‌ی افزایش امکان گسترش جنگ هستند.

فردا نیز وزیر امور خارجه روسیه به تهران می‌رود. در صورتیکه آتش بس فوری صورت نگیرد، که با توجه به موضع غرب بعید است، باید منتظر فجایع بیشتری بود! راه حل مشخص در این لحظه پیوستن به جنبش صلح و ضد راسیسم و به وجود آوردن یک مرکز خبری برای مقابله با حق گنوسیدی نهفته است که دولتمردان غربی و رهبران احزاب در این کشورها علی‌العموم برای اسرائیل قائلند! حق مقاومت حق مردم فلسطین است!

نمونه‌ی اخبار فلسطین در این چند روز از طریق واتسآپ

۱

بر حسب گزارش رویترز سازمان دفاع از حقوق بشر Human Rights Watch  اسرائیل را متهم به استفاده از بمب‌های فسفری (آتشزا) در غزه و لبنان کرد!

فرانس انفو با عکس و تفصیلات نیز امروز گزارشی در این مورد پخش کرد!

https://www.reuters.com/world/middle-east/human-rights-watch-says-israel-used-white-phosphorous-gaza-lebanon-2023-10-12 /

۲

امروز اتحادیه‌های فلسطینی از تمام اتحادیه‌ی جهان خواستند همبستگی خود را با آنان با رد ادامه‌ی تامین اسلحه اسرائیل نشان بدهند. آنان از کارگران صنایع مربوطه خواستند دست به اقدامات زیر بزنند:

۱)از ساخت اسلحه به مقصد اسرائیل خودداری کنند ۲) از حمل اسلحه به اسرائیل خودداری کنند ۳)  در اتحادیه‌ی خود قرارهائی را به تصویب برسانند که به خواست‌ها عمل بشود ۴) بر علیه شرکت‌هائی که با اسرائیل در محاصره‌ی ددمنشانه و غیر قانونی غزه همکاری می‌کنند اقدام بکنند، بویژه آنان که قراردادی با اتحادیه دارند ۵) به دولت‌ها فشار بیاورند تمام مبادلات نظامی با اسرائیل را متوقف بکنند و به علاوه در مورد آمریکا، به تامین مالی اسرائیل پایان بدهد.

ترجمه آزاد از نیولفت ریوی‌یو ‌منبع زیر

New left Review, Sidecar, Impending Genocide, Sai Englert, 16 October 2023Politics

https://newleftreview.org/sidecar/posts/impending-genocide?pc=1546

۳

یش از ۸۰۰ نفر از همکاران کمیسیون اروپا و سازمان‌های خدماتی دیگر اتحادیه بر علیه سیاست اروپا در خاورمیانه اعتراض کردند. در یک نامه‌ی اعتراضی آنان ضمن محکوم کردن حماس از دادن چک سفید به اسرائیل توسط  فون در لاین فاصله گرفتند. با این عمل فون در لاین به ارزش‌های بنیادی اروپا خدشه وارد شده است. معترضین در نوشته‌ای در تایم ایرلند استاندارد دوگانه اروپا را نسبت به اوکراین و فلسطین را به نشان داده‌اند.

https://lostineu.eu/eu-offizielle-meutern-gegen-von-der-leyen/

در امریکا نیز هاف پست Huffpost نیز از اعتراضات مشابهی در وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داده است

https://www.huffpost.com/entry/state-department-gaza_n_6531a23ae4b0da897ab75ce4?utm_source=cordial&utm_medium=email&utm_campaign=hp-us-reg-morning-email_2023-10-20&utm_term=us-morning-email&email_hash=c79108e0de4e66fa770feaf06d2db3966921477b

۴

اخبار فلسطین، حزب کارگر انگلیس و سندیکاهای کشور

فشار در حزب کار به کایر استارمر برای تغییر موضع حزب در مورد غزه در جهت دفاع از فلسطینی‌ها افزایش یافته است. ۶ تن از رهبری  حزب را ترک کرده‌اند. در شعبه‌ی اسکاتلند ۹ نفر از حزب بخاطر خفه کردن صدای منتقدین بیرون رفتند. بسیاری از نمایندگان مجلس حزب کارگر (۲۰٪) خواهان آتش بس فوری در غزه هستند.

استامر قدری عقب نشینی کرده است و گفته است من از حق دفاع اسرائیل حرف ردم و نه از قطع آب و برق و غیره بر مردم غزه!

سندیکالیست‌ها انگلیس یک فراخوان برای همبستگی با فراخوان سندیکاهای فلسطینی (که پیشتر پست کردم) داده‌اند و خواهان پایان حمایت نظامی انگلیس از اسرائیل شدند. 

ماخذ تمام اطلاعات را در زیر می‌توان دید:

https://labourhub.org.uk/2023/10/21/pressure-mounts-on-starmer-over-gaza/

http://www.threads.net/@labour_hub

۵

بر حسب گفته‌ی یکی از کارکنان و ارائه‌ی یک مدرک به اینترسپت Intercept:

بزرگترین بنگاه مطبوعاتی آلمان و اروپا یعنی اکسل اشپرینگر Axel Springer به کارکنانش دستور داد، اخبار مربوط به جنگ فلسطین/اسرائیل با گرایش به اسرائیل پوشش بدهند و بویژه آمار کشته شدگان و زخمی‌های فلسطینی را کمتر بنویسند!   زومرفلد سخنگوی بنگاه مذکور این ادعا را رد کرد!

https://znetwork.org/znetarticle/europes-largest-news-aggregator-orders-editors-to-play-down-palestinian-deaths/

۶

رئیس جمهور کلمبیا، گوستاوو پترو، سیاست اسرائیل در رابطه با غزه را با سیاست نازی‌ها در قبال گتو ورشو مقایسه کرد! این امر موجب درگیری بین کلمبیا و اسرائیل شده است. گوستاوو پدرو که متهم به آنتی سیسمیسم شد،  در تویتر نوشته است: «به من اتهام زده شده است که من آنتی سمیت هستم و از حماس حمایت می‌کنم. این امر جاهلانه است! من نمی‌توانم از سازمانی دفاع بکنم که از پیوند دولت  و دین حمایت می‌کند.» پیشتر او نوشته بود: حماس و دست راستی های اسرائیل، هر یک از خون دیگری تغذیه می‌کنند» باید دانست دولت کلمبیا پس از حمله‌ی حماس آن را محکوم کرد. احتمال دارد روابط دیپلماتیک بین دو کشور قطع بشوند! گوستاو پترو در مورد مردم جهان«سوم»   و خطاب بدانان نوشته است :« غزه فقط پیش‌درآمد این امر است که ما زائد هستیم» (منظور با توجه به روابط قدرت در سطح جهان است)


mehran zanganeh <این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید>
22/10/2023  08:28

منبع

https://amerika21.de/2023/10/266406/starke-spannungen-israel-kolumbien