عبدالستار دوشوکی: بایکوت تلویزیون ایران اینترنشنال یک ضرورت انسانی و حقوق بشری

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی; برای یک انسان باشرف و با پرنسیب هدف هرگز وسیله را توجیه نمی کند. یک انسان آزادیخواه هرگز خود را در اختیار رسانه های رژیم آدم کش جمهوری اسلامی قرار نمی دهد و در آنها بعنوان کارشناس, تحلیلگر, روزنامه نگار, مجری و متخصص و غیره ظاهر نمی شود. چرا؟  چون رژیم جمهوری اسلامی یک استبداد آدم کش است. گزارش های هولناک امروز دیدبان حقوق بشر و دیگر نهادهای حقوق بشری در مورد  قتل عام, تجاوز و شکنجه مهاجرین و پناهجویان آفریقایی در عربستان سعودی تکان دهنده است.

صدای آلمان (DW) گزارش می دهد: دیده‌بان حقوق بشر گفته است که نیروهای مرزی عربستان سعودی صدها مهاجر اتیوپیایی را که در تلاش ورود از یمن به این کشور پادشاهی بودند به قتل رسانده اند. این سازمان گفته شمار کشته شدگان ممکن است به "هزاران" تن برسد. نادیه هاردمن، محقق سازمان دیده‌بان حقوق بشر هشدار می دهد که مصرف میلیاردها دلار در بخش ورزش‌های مسلکی گلف، باشگاه‌های فوتبال و برگزاری رویدادهای تفریحی (و رسانه ای) به هدف تقویت وجهه عربستان سعودی نباید توجهات را از این جرایم وحشتناک منحرف سازد.

 

در تیتر یورونیوز آمده است: "مرزبانان عربستان در مرز یمن مهاجران را قتل‌عام می‌کنند".  در گزارش بی بی سی آمده است: "گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر با عنوان «باران گلوله بر سرمان می‌ریخت» منتشر شده و حاوی شهادت دقیق مهاجرانی است که می‌گویند پلیس و سربازان سعودی در مسیر مرز پر فراز و نشیب شمال یمن به سوی آنها شلیک کردند و گاهی با مهمات انفجاری آنها را هدف قرار داده‌اند". خبرگزاری فرانسه نیز در تیتر خبر خود به نقل از سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود تصریح کرده است که مرزبانان سعودی با سلاح های انفجاری مهاجران اتیوپیایی را هدف گرفته‌اند. سال گذشته نیز سازمان ملل عربستان را به قتل عام مهاجرین آفریقایی متهم کرد.

 

این ویدئو مستند هولناک و باورنکردنی را در سایت دیده بان حقوق بشر حتما ببینید. سی ان ان نیز در تیتر خبر خود از قتل صدها مهاجر می گوید. واشنگتن پست از کشتار صدها مهاجر و پناهجوی اتیوپیایی توسط عربستان سعودی خبر می دهد.  ظاهرا بعد از توافق نامه ایران و سعودی, حوثی های یمن هم به اذیت و آزار و زندانی کردن این پناهجویان روی آورده اند ـ احتمالا به دستور جمهوری اسلامی و برای کمک به عربستان سعودی. روزنامه گاردین از "باران آتش و مواد منفجره (خمپاره) می نویسد.

 

بر اساس گزارش روزنامه گاردین, تلویزیون ایران اینترنشنال توسط عربستان سعودی ایجاد شده است و توانست با اعطای حقوق های دوچندان, تعدادی از روزنامه نگاران را از رسانه های دیگر و صدا و سیمای جمهوری اسلامی جذب کند. مضافا به دلیل مبالغ نسبتا زیادی که برای چند دقیقه حضور در تلویزیون به میهمانان خود می دهد, بخش وسیعی از اپوزیسیون (اعم از مفلس و بیسواد تا انسان های فرهیخته و محترم) را عملا تطمیع و جذب کرده است (تا آنجایی که بنده تجربه داشتم ـ مبلغی بیش از دو برابر بی بی سی). ایران اینترنشنال نیز هرگز مالکیت عوامل عربستانی را تکذیب نکرده.

 

لذا روی سخن بنده به آن دسته از میهمانان فرهیخته و محترم می باشد, که اکنون با توجه به گزارش هولناک دیده بان حقوق بشر و مستندات کشتار هولناک انسانهای بیگناه و بی دفاع, زمان آن فرا رسیده تا بقول معروف عطای پترودلار سعودی را به لقایش ببخشند و بیش از با همکاری خویش با رسانه وابسته به عربستان دست خود را تا مفرق داخل خونهای به ناحق ریخته شده پناهجویان آفریقایی نکنند. پناهجویانی که مسلمان بودند و بقول معروف به "سرزمین وحی" پناه برده بودند. این در حالی است که عربستان ابدا پناهجو نمی پذیرد اما انتظار دارد میلیونها پناهجوی مسلمان توسط کشورهای غربی پذیرفته شوند.

 

همانگونه که ما ایرانیان مزدوران اجنبی مثل حوثی ها, حشدالشعبی ها, حزب الله لبنان, سوری ها, زینبیون, فاطمیون و بقیه ریزه خواران ریز و درشت که از بیت المال ملت ایران در ازای دریافت پول و سکوت در مقابل جنایات رژیم محکوم می کنیم؛ همین حق را باید به زندانیان سیاسی سعودی و پناهجویان آفریقایی داد و با رسانه قاتلین آنها نباید همکاری کرد. در طی قیام مهسا, ایران اینترنشنال تلاش کرد تا با باد کردن بادکنک هایی برای ملت ایران رهبرتراشی بکند و هژمونی قیام را به دست بگیرد, که مورد خشم و نفرت حداقل دو میلیون ایرانی قرار گرفت که کمپین "بایکوت ایران اینترنشنال" را حمایت کردند.

 

اکنون (متعاقب گزارش دیده بان حقوق بشر) زمان آن فرا رسیده که نه تنها مهمانان فرهیخته و محترم (که برای این دسته احترام قائلم) بلکه برخی از کارمندان این رسانه, موضع خود را مورد تجدید نظر و بازنگری جدی قرار داده و با قربانیان افریقایی و زندانیان سعودی همدردی نشان دهند. زیرا مسئله خیلی ساده است: "تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی". تاریخ ایران و تاریخ انسانیت در مورد فرصت طلبی و نان به نرخ روز خوردن شما قضاوت تلخی خواهد کرد. انسان نمی تواند خود را انسان آزادیخواه بنامد و از یک حکومت دهشتناک مزد و مواجب دریافت کند. وانگهی شما هرگز حق ندارید حوثی ها, حشدالشعبی ها, حزب الله لبنان, سوریه ها, زینبیون, فاطمیون و بقیه ریزه خواران را مزدور بخوانید. اگر خواندید, نگاهی به خود در آینه "ایران اینترنشنال" بیندازید.

 

 

مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن

دوشنبه ۳٠ مرداد ١۳٠٤

image.png