جمعی از جوانان انقلابی محلات مریوان: ارتجاعِ ضدِچپ؛ با پرچمِ «شیرِ نَر» داد می‌زند: مرد، میهن، آبادی!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

با شروع خیزش سراسری ژینا مردم انقلابی ایران با شعارهای شفاف جریانات راست و مرتجع را هدف قرار دادند. «نه سلطنت نه رهبری/دمکراسی برابری»، «مرگ بر ستمگر/چه شاه باشه چه رهبر»، «مرگ بر سه فاسد/شاه ملا مجاهد» از جمله شعارهای درخشان این دوره هستند. حالا دستگاه دروغ‌پراکنیِ رسانه‌های دست راستی علاوه بر #سانسور صداهای رسای #کف_خیابان به جعل شعار و‌ در بوق و کَرنا دمیدن تک صداها روی آورده‌اند. تلاش برای کمرنگ کردن شعار درخشان #ژن_ژیان_ئازادی تداوم همین سیاست است.

نظریات فوق ارتجاعی #محمد_رضا_پهلوی در مورد زنان، تحقیر آشکار #فرح دیبا در مقابل خبرنگاران خارجی و برافراشتن پرچم #شیر_نر با سر دادن تک بیت سراپا مردسالارانه‌ی «مرد، میهن، آبادی» در خارج کشور توسط هواداران نظام شاهنشاهی همه و همه با شعار مترقی #زن_زندگی_آزادی در تضاد قرار دارند. تحریف شعارهای واقعی و تلاش برای القای شعار ضد مردمی «مرگ بر سه فاسد/ملا #چپی مجاهد» یکی دیگر از این تلاشها برای به بیراهه بردن جنبش انقلابی است. بگذارید ببینیم #اپوزسیون_راست_برانداز چرا با چپ دشمنی دارد؟
تنها نیرویی که بر تداوم جنبش انقلابی از سرنگونی جمهوری اسلامی تا پیروزی انقلاب و افتادن قدرت به دست مردم تاکید می‌کند، چپ است. شعار «زن، زندگی، آزادی» هم در محتوا هم در عالم واقع از اعماق #جنبش_چپ جامعه برخواسته است. چپ، پرچم‌دار مهم‌ترین مطالبات اکثریت جامعه است که تحقق هر کدام از آنها در گرو عقب زدن اپوزسیون راست (جعل‌کنندگان شعارهای کف خیابان) است. پایان دادن به استثمار و ستم طبقاتی، لغو خصوصی سازی‌ها، به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت ملت های ستمدیده، تامین برابری کامل زن و مرد، رفع ستم جنسی وجنسیتی، تامین حقوق دمکراتیک مردم و پایان دادن به سلطه‌ی هر گونه سیستم سرکوبگر از جمله‌ی این مطالبات است.
این دشمنی با چپ که در حقیقت دشمنی با جنبش آزادی‌خواهی و برابری‌طلبی مردم است ریشه‌های تاریخی دارد. راست برانداز در طول تاریخ یکصد ساله‌ی ایران با هر نیرویی که مخالف ستم و نابرابری بوده، درافتاده است. جلادان شاه، خون عزیزترین مبارزان راه رهایی مردم #بیژن_جزنی، #حمید_اشرف، #امیرپرویز_پویان، #مرتضی_کیوان، #محمد_حسین_کریمی و هزاران مبارز دیگر را بر زمین ریختند. 12 اردیبهشت 1340 (#روز_معلم) دکتر #ابوالحسن_خانعلی معلم مبارز را در تجمع اعتراضی معلمان در میدان بهارستان کُشتند. در تاریخ 16 آذر 1332 (#روز_دانشجو) سه دانشجوی مبارز #مصطفی_بزرگ‌نیا، #احمد_قندچی و #مهدی_شریعت‌رضوی را با ضرب گلوله در دانشگاه تهران به قتل رساندند. همه‌ی این مبارزات و اهداف و افق هایش را چپ جامعه نمایندگی می‌کرد و همچنان نمایندگی می‌کند. چپ، بازگرداندن اراده‌ی حکمرانی بر سرنوشت جامعه به دست‌های پر توان توده‌ها را نمایندگی می‌کند. چپ مانعی جدی بر سر راه تداوم #استبداد، محافظان نظم موجود و مدافعان نظام #سلطه_و_استثمار است. آری! جاعلان شعار و رسانه‌های سانسورچی‌شان از صدای بلند چپ در کف جامعه به لرزه افتاده‌اند. بگذار سانسور کنند، ما فریادمان را بلند و بلندتر سر می‌دهیم: «مرگ بر ستمگر/چه شاه باشه چه رهبر»

جمعی از جوانان انقلابی محلات مریوان
چهارشنبه 21 دیماه 1401

#مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر
@JavananeEnghlabe