ممانعت مجدد از اعزام داود رضوی به بیمارستان به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان و مخالفت با درخواست رضا شهابی برای مرخصی پزشکی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز یکم اسفندماه مسئولان زندان اوین از اعزام داود رضوی کارگر زندانی و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به بیمارستان فارابی جهت معاینه چشم به دلیل نپوشیدن لباس زندان و اصرار ابشان به جهت اجرای قوانین داخلی و بین المللی برای  اعزام زندانیان به بیرون از زندان‌ جلوگیری بعمل آوردند. 

داود رضوی بدلیل فعالیت های کارگری و سندیکایی در ۵ مهرماه سال ۴۰۱ توسط ماموران امنیتی بازداشت و به پنچ سال زندان ناعادلانه از طرف مسئولان قضائیه محکوم شد. ایشان از بیماری های متعددی از جمله خونریزی معده ، بیماری گوارشی، آرتروز و بیماری چشم در زندان رنج می‌برد ولی مسئولان زندان بدون هیچ اعتنایی به وضعیت جسمی و روحی ایشان و همچنین قوانین خودشان و استاندارد های بین‌المللی فقط به جهت آزار و اذیت روحی این کارگر زندانی و خانواده ایشان به طور عامدانه و از روی کینه ورزی دست به چنین اقدامات غیرانسانی می‌زنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه این عمل بی شرمانه و غیرانسانی مسئولان زندان را به شدت محکوم می‌نماید و از قوه قضائیه و مسئولان زندان می‌خواهد هر چه سریعتر با اعزام داود رضوی به بیمارستان موافقت کنند. سندیکا همچنین خواهان آزادی بی قید و شرط اعضای زندانی خود داود رضوی، رضا شهابی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی و ‌مدنی میباشد.

اول اسفند ۱۴۰۲

 چرا مقامات امنیتی با درخواست کارگر زندانی رضا شهابی برای مرخصی پزشکی و نیز درخواست آزادی مشروط او‌ مخالفت میکنند؟ 

رضا شهابی، کارگر زندانی و‌ عضو‌ هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت‌ واحد، با توجه به آسیب در مهره های گردن و کمر بنا به تشخیص پزشک متخصص و نظر به عمل جراحی مجدد در مهره های گردن کاندید جراحی اضطراری می باشد اما هر بار درخواست مرخصی درمانی کرده بود مسئولان قضایی اعلام کرده بودند که ایشان باید یک سوم دوران زندان را بگذراند. در حال حاضر شهابی یک سوم زندان را تحمل کرده است و ۲۲ ماه است که در زندان با شرایط سخت جسمی و درد شدید گردن و کمر تحمل حبس می کند. لذا طی دو نامه ی جداگانه به دادستانی درخواست مرخصی برای جراحی گردن و نیز درخواست آزادی مشروط کرده است که با هر دو نامه طی ابلاغیه ای از سوی حوزه دادستانی تهران مخالفت شده است. 

اما برای چی؟ دلیلشان چیست؟ پیامی که ما بعنوان کارگران و یک سندیکای مستقل کارگری از این‌همه ظلم و ستم نسبت به همکارانمان و کینه توزیهای شدید ضابطها و دیگر مقامات امنیتی بخصوص نسبت به شهابی و‌ رضوی و سعیدی می گیریم این است که مقامات امنیتی در حبس نگه داشتن این کارگران و سرکوب تشکلات مستقل کارگری را برای حاکمیت و‌ کارفرمای مورد حمایتشان و ‌تشکلات دست سازشان که مبارزات‌کارگران را مهار میزنند منفعت عظیمی می بینند. اما بدانند که ما کارگران ضمن ارج نهادن بینهایت نسبت به نمایندگان شجاع و از خود گذشته ی دربندمان،  دست از تلاش و‌ مبارزه برای احقاق حقوق و‌ مطالباتمان نخواهیم‌کشید. ‌لعنتهایی که هر روز توسط همکارانمان و‌ کارگران در تمام بخشهای مختلف کشور نثار مقامات و‌ نیروهای سرکوبشان میشود گواه این واقعیت است. بنابراین دست از این اذیت و‌ آزارها و کارگرهراسی بیمارگونه تان نسبت به همکاران ما و دیگر کارگران زندانی بردارید. 

کارگران زندانی و دیگر فعالین صنفی و‌ مدنی و زندانیان سیاسی و‌ عقیدتی آزاد باید‌گردند.

به امید برقراری کامل عدالت در ایران و‌ جهان.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
دوم اسفند ۱۴۰۲

 

htps://www.instagram.com/vahedsyndica/ (https://www.instagram.com/vahedsyndica/)
‏https://twitter.com/VahedSyndicate
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
https://t.me/vahedsyndica
@Vahed_Syndica