اعتراض کارگران ماشین سازی زرین اصفهان، قند قزوین و راه آهن کرمان، و راهپیمایی مالباختگان در تاکستان: روز ۳۰ شهریور  کارگران کارخانه ماشین سازی زرین‌شهر اصفهان در اعتراض به سطح نازل حقوقها و تعویق پرداختها و وضع بد معیشتی و کاری خود برای سومین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه شرکت تجمع کردند.

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ یکی از خونین ترین و سیاه ترین روزهای تاریخ ایران است. در این روز بالغ بر ۵۵ شهروند معترضی که برای آزادی به پا خواسته بودند توسط ماموران امنیتی حکومت خامنه ای کشته‌ شدند. حدیث نجفی (۱۵ دی ۱۳۷۸ – ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) یکی از معترضان در خیزش ۱۴۰۱ ایران بود که در مهرشهر، کرج توسط نیروهای جمهوری اسلامی به قتل رسید و شبانه به خاک سپرده شد. مرگ او بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشته.

اطلاعیه حزب کمونیست کارگری در مورد بازی تیم النصر و پرسپولیس:  تیم فوتبال النصر به همراه کریستیان رونالدو برای یک بازی رسمی وارد ایران شده است. حکومت این را فرصتی برای منحرف کردن اذهان جامعه یافته و مردم فرصتی برای جلب توجه جهانیان به جنایات حکومت علیه ورزشکاران و علیه همه مردم ایران.  جمهوری اسلامی میخواهد در میان شعله های انقلاب زن زندگی آزادی که در سالگرد انقلاب دوباره زبانه کشید،

ناگفته روشن بود که در سالروز قتل حکومتی مهسا ( ژینا ) امینی ولوله ای برپا خواهد بود و قطعا در داخل و خارج کشور حوادثی سیاسی روی خواهد داد. حکومتیان نیز بخوبی میدانستند و از مدتها قبل در پی پیشگیری از رویدادها در این روز بودند.بسیاری را تهدید کردند و پر شماری را به زندان انداختند و فضای امنیتی شهرها را باز هم تشدید کردند.

معلم زندانی آزاد باید گردد;  روز ۲۸ شهریور بازنشستگان کشوری شامل معلمان و بخش های دیگر کارکنان بازنشسته در اعتراض به گرانی و سطح نازل حقوقها و جهت پیگیری دیگر مطالبات خود در شهرهای  کرمانشاه ، سنندج  و قم تجمع کردند. در این تجمعات بازنشستگان از جمله شعار میدادند: "بازنشسته بیدار است از تبعیض بیزار است"، "اجرای همسان سازی حق مسلم ماست"، "معلم زندانی آزاد باید گردد"، و "جعفر ابراهیمی آزاد باید گردد". 

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران: بعد ازظهر امروز شنبه 16 سپتامبر 2023 (برابر با 25 شهریور 1402) به مناسبت اولین سالگرد خیزش انقلابی سال 1401 تظاهرات بزرگی در میدان "ترافلگار اسکوئر" لندن از سوی نیروهای چپ و مبارز برگزار شد. در این تظاهرات تعداد بسیار زیادی از نیروها و احزاب و افراد چپ و سوسیالیست برای بزرگداشت اولین سالگرد جنبش انقلابی مردم ایران شرکت کردند و یاد جانباختگان این جنبش عظیم را گرامی داشته و خواست آزادی تمامی زندانیان سیاسی و دستگیر شدگان جنبش اخیر را فریاد زدند.

 آمریکایی‌ها ایران را ترک کردند، ایرانی‌ها به قطر رسیدند: ایران شش میلیارد دلار دریافت کرد تا پنج زندانی آمریکایی محبوس در ایران را آزاد کند. فرایند دریافت پول و تبادل زندانیان اکنون رسما انجام شده است. یک مقام آمریکایی اعلام کرده پنج زندانی که واشنگتن به دنبال آنها بود، تهران را به عنوان بخشی از قرارداد مبادله زندانیان ترک کرده‌اند و به دوحه رسیده‌اند. این مقام ارشد کاخ سفید به الجزیره گفته که دو تن از اعضای خانواده نیز همراه زندانیان بودند. این پنج نفر شامل سیامک نمازی، عماد شرقی و مراد طاهباز هستند و نام دو نفر دیگر فاش نشده.

توماج_صالحی متولد ۱۲ آذر ۱۳۶۹ در #گردبیشه (بروجن) و لُرِ بختیاری است توماج صالحی کودکی خود را در اصفهان و شاهین‌شهر گذرانده و دو مدرک تراشکاری دارد. او مانند پدرش دانش‌آموخته مهندسی مکانیک با  گرایش طراحی و تولید قطعات صنعتی پزشکی است. پدر توماج هشت سال زندانی سیاسی بوده‌ است.

حزب دمکرات کردستان ایران پس از سه دهه و در پی فشارهای جمهوری اسلامی بر بغداد و اربیل، مقر اصلی خود در کوینسجق اقلیم کردستان عراق را ترک کرد. یک منبع آگاه در دولت اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگو با دویچه وله فارسی تائید کرد کە حزب دمکرات کردستان ایران پس از سه دهه مقر اصلی خود در کویسنجق معروف به "قلعه دمکرات" را ترک کردە است.

ده‌ها بازداشت در چندین شهر ایران؛ بازداشت نوجوان پانزده‌ساله در سنندج، شهروند دوتابعیتی در کرج: ده‌ها تن از معترضان طی روز و شامگاه شنبه، همزمان با سالگرد مهسا امینی طی تجمع‌های اعتراضی در شهرهای مختلف از جمله در تهران، کرج، قرچک، اصفهان، تبریز، سنندج، سقز، دیواندره، بانه و مریوان، دهدشت و دیگر شهرهای ایران بازداشت شدند.

۲۶ شهریور: تظاهرات مردمی در همدان،  تجمع خانواده های بازداشت شدگان در تهران و اخباری دیگر: امروز ۲۶ شهریور خبرها از به خیابان آمدن شبانه مردم در شهر همدان و فریاد شعارهای ضد حکومتی گزارش میکند. مردم شعار میدهند: مرگ بر جمهوری اسلامی.  نیروهای سرکوب به سوی مردم شلیک میکنند و جوانان با آنها درگیر شده اند. حکومت اقدام به دستگیری از تظاهر کنندگان کرده است.  

انجمن پناهندگان ایرانی گوتنبرگ به همراه دهها تشکل مدافع انسانیت ،شما را برای روز یکشنبه ۱۷ سپتامبر۲۰۲۳  به میدان گوستاو آدولف فرامی خواند !
فراخوان آکسیون اعتراضی قانون گزارش دهی را متوقف کنید!
انسان های بشردوست:

شامگاه شنبه چند شهر ایران صحنه اعتراض‌های پراکنده بود. ماموران امنیتی برای سرکوب اعتراض‌ها چندین شهروند را در اصفهان، بوئین‌زهرا، تهران، دهدشت، فیروزکوه، سقز، تبریز و هندیجان بازداشت کردند.یک روز پس از سالروز قتل حکومتی ژینا (مهسا) امینی رسانه‌های حکومتی ایران همزمان با اینکه ادعا می‌کنند «آرامش کامل» در تمامی نقاط کشور برقرار بود، از بازداشت‌های فردی و جمعی در شهرهای مختلف خبر داده‌اند. دیوارنگاری با مضمون خشونت نظام‌مند جنسیتی - عکس از کمپین «خیابان تریبون زندانی سیاسی»

حضور انبوه نظامیان و سپاهیان در خیابان های شهرهای مختلف ایران، روانه کردن تانک به آرامگان مهسا و نمایش رعب آور حکومت که از سوی همه ی ناظرات بی سابقه ترین لشکرکشی حکومت برای جلوگیری از اعتراضات سالگرد خیزش ژینا لقب گرفت، از چشم خبرگزاری دولت پنهان ماند تا اعلام کند «همه چیز عادی است!» خبرگزاری دولت و همپالکی هایش نظیر فارس و تسنیم، که بازوی رسانه ای این لشکرکشی بی سابقه علیه مردم را بر عهده داشتند، روز گذشته گزارش های متعددی را منتشر کردند تا نشان دهند ۲۶ شهریور هم مثل خیلی از روزهای دیگر، یک روز عادی بوده است.

امروز جمعه ۲۴ شهریور یکروز قبل از سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی جمعیت بزرگی از مردم در  شهر زاهدان به خیابان آمدند و فریاد مرگ بر دیکتاتور سر دادند. مردم شعار می دادند: " کرد، بلوچ آذری، آزادی و برابری"، "این حکومت باطله سپاه خودش  قاتله"، "  مرگ بر خامنه‌ای"، " زندانی سیاسی آزادی باید گردد". بنرهای متعددی با مضمون همبستگی مبارزاتی مردم در انقلاب توجه ها را به خود جلب میکرد.