طبیعتا هر حزب سیاسی جدی باید سناریوهای متفاوت به قدرت رسیدن خود و طبقه و جنبش اش، موانع، امکانات و... را در مقابل خود بگذارد و جوابها، راهها و سیاستهای مناسب و منطبق با این سناریوها را تعیینکند. ما به روشنی گفته ایم که ما برای انقلاب کارگری و برقراری سوسیالیسم در ایران مبارزه میکنیم. اما همزمان سناریوهای محتمل و سیاست ما در چنین سناریوهایی را در مقابل خود گذاشته ایم. مسئله خطر سناریو سیاه و یوگسلاویزه کردن ایران، خطر حمله نظامی امریکا، خطر قومی و مذهبی کردن مبارزه مردم و خون پاشیدن به انقلاب مردم، سناریوهای محتمل در سیر سرنگونی و ...

عسل محمدی فعال کارگری، که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بند ۲۰۹ تحت بازجویی بود با پایان دوران بازپرسی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی؛ عسل محمدی فعال کارگری، روز پنج‌شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۰، با اتمام دوران بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.عسل محمدی، روز شنبه ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت مراحل بازجویی به بند ۲۰۹ انفرادی زندان اوین منقل شده بود.

نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم: امروز چهارشنبه ۱۹ آبان‌ماه شمار زیادی از کارگران شرکت ایران‌خودرو در خراسان در اعتراض به سطح نازل دستمزدها دست به اعتصاب زدند و در داخل کارخانه تجمع کردند. کارگران در این حرکت اعتراضی با شعارهایی چون "کارگر داره له میشه، مدیر پولدارتر میشه"، " نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم"، "حمایت، حمایت" و کف زدن و سوت کشیدن صحنه های درخشانی از اعتراض را آفریدند و بساط چپاولگری و استثمار وحشیانه حاکم را به چالش کشیدند. با پایان ساعت کار شیفت صبح، این کارگران خواستار پیوستن شیفت بعد از ظهر به اعتصاب شدند.

- زنده وجاوید باد یاد جان باختگان اعتراضات هفته آخرآبان ماه 1398 بازپخش:روزچهارشنبه 29 آبان 1398:بحث بر سر نارضایتی وتعیین محلی برای تجمع و یا تفاوت معترض واغتشاشگر نیست بلکه بحث اصلی برسر اعتراض و تنفراست- سومین تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی آبادان نسبت به عدم افزایش حقوق- کنش های کارگران معدن زغال سنگ گلندرود دربرابر اعمال فشار کارفرما برای تبدیل قراردادشان به پیمانی ودفاع از امنیت شغلیشان- ادامه کنش های کارگران شرکتی حق طلب مخابرات خوزستان برای بازگشت بکار وبی اعتنایی کارفرما به آرای صادره هیئتهای تشخیص و حل اختلاف بنفعشان

- صاحب منصبان هرکجا پامی‌گذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومی‌شوند: تجمع اعتراضی جمعی از اهالی چهارمحال و بختیاری نسبت به اجرای طرح‌های انتقال آب ازاستان مقابل استانداری همزمان با سفر وزیر نیرو- آغازهفته دوم اعتصاب کارگران معادن زغال سنگ کرمان (بخش دولتی)در اعتراض به واگذاری تشکیل جلسه بی حاصل درفرمانداری زرند وترک جلسه توسط کارگران حاضربدلیل اهانت فرماندار- ادامه اعتراضات بازنشستگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق و انتقال صندوق هما به صندوق بازنشستگان کشوری بابرپایی تجمع مقابل ساختمان ادارت مرکزی فرودگاه مهرآباد

در هفته‌های اخیر به طور مداوم شاهد اوج گیری هرچه گسترده‌تر اعتصابات در عرصه‌های گوناگون کارگری و بخش خدمات در شهرهای بزرگ آمریکا هستیم تا جایی که ماه اکتبر را به درستی “استرایکتبر” می‌نامند، اعتصاباتی که در شرایط بحران اقتصادی و ارقام بالای بیکاری در سطوح مختلف اجتماعی نشان از آگاهی کارگران و زحمت‌کشان به حقوق خویش در شرایطی دارد که جامعه در حال “عادی” ساختن روال حرکت خود پس از ۱۸ ماه درگیری با بیماری کرونا می‌باشد.

ادامه اعتراضات کارگران شاغل در پتروشیمی آبادان و تجمعات بازنشستگان فولاد در اصفهان و اهواز: - روز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه کارگران مجموعه پتروشیمی آبادان در اعتراض به خلف وعده ها و با مطالباتی چون افزایش حقوق و مزایا، پرداخت حق جذب و حق کارگاهی برای دومین روز دست به تجمع و اعتراض زدند. این کارگران در همین رابطه در هفته گذشته در روزهای ۲۶و ۲۷نیز تجمع داشتند. به گفته کارگران افزایش چندرغازی به حقوق این کارگران در هر سال فقط بر اساس حقوق پایه آنها انجام میگیرد و در برگیرنده مزایای شغلی آنها نیست بعلاوه با توجه به گرانی های سرسام آور مزد آنها کفاف زندگی شان را نمیدهد.

ایران: اطلاعات تکمیلی در مورد تشدید سرکوب و اذیت و آزار فعالین کارگری و اجتماعی در ماه های اخیر (ترجمه از متن انگلیسی اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران): طی ماه های گذشته، به ویژه با رسیدن ابراهیم رئیسی به مقام ریاست جمهوری، سرکوب و اذیت و آزار فعالین کارگری، معلمان، نویسندگان، وکلا، فعالین اجتماعی و مدافعان حقوق بشر توسط رژیم جمهوری اسلامی به شدت افزایش یافته است. ابراهیم رئیسی، پیش از انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهور، ریاست قوه قضاییه را به عهده داشت.

مبارزه جاری کارگران، در شرایط عادی و در بحران: آنچه امروز بهمراه طیفی از مسایل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در دوران کنونی جامعه ایران بیش از همه مطرح می باشد، وجود روزانه اعتراضات و مبارزات اجتماعی گسترده و پرشمار و بطور عمده اعتراضات و مبارزات کارگری و طبقاتی است. همه جا و همواره صحبت از مبارزات کارگری و اعتراضات و مطالبات مردم زحمتکش و تحت ستم در میان است. ماهیت استثمارگرانه و ستمگرانه نظام اقتصادی و سیاسی سرمایه داری، و شکاف عظیم بین بورژوازی و پرولتاریا، و مبارزه بی وقفه و فزاینده بین این دو طبقه،

اگر در ایران اتحادیه های مجاز و قانونی مثل  اروپا و آمریکای لاتین و اکثریت کشورهای جهان داشتیم، بحث در باره تشکل توده ای بیمعنا بود. این بحث اساسا بسته بود. با همه نقد به اتحادیه گرایی و سندیکالیسم کارگران کمونیست در آنصورت با ورود به همان اتحادیه ها، به سازماندهی کمونیستی کارگران میپرداختند. مسلما در کشورهای آمریکای لاتین و دیگر کشورهای نظیر آن که بی ثباتی اقتصادی و سیاسی وجود دارد، امکان جایگزینی اشکال دیگر سازمانیابی کارگران به سازمان اتحادیه ای وجود دارد ، اما در کشورهای با ثبات اقتصادی و سیاسی مانند کشورهای اروپای غربی چنین چشم اندازی فعلا وجود ندارد.

من قبل از این‏که درباره‏ ی تشکیل شورا حرف بزنم با اجازه‏ ی شما درباره‏ ی کمیته‏ ی اعتصاب نفت خیلی کوتاه حرف می‏زنم، بعد توضیح می‏دهم که شورا چگونه به وجود آمده است. طبق قانون کار، صنایع مادر مانند نفت، فولاد یا ذوب آهن حق داشتن هیچ‏گونه تشکلی را ندارند. اما در سال ۱٣۵۷ یعنی شروع حرکت‏های انقلابی مردم، موقعیتی به دست آمد که ما، تعدادی از فعالین کارگری در محیط کار دور هم جمع شویم و فعالیت و مبارزه‏ ی سیاسی خودمان را آغاز کنیم. 

کارگران شرکت آرین تجارت مانا همه با سابقه 8 سال از کار، بیکار شده‌اند و بعد از 10ماه تلاش بی‌وقفه این کارگران و پیگیری‌های مکرر در نهایت در اول مهرماه سال 1400 با سفر رئیس جمهور و هیات همراه به استان ایلام دستور جذب این 60 نفر از طریق وزیر نفت در حوزه‌های پتروشیمی و پالایشگاه صادر شد اما کماکان معلق مانده‌اند و این دستور اجرایی نشده است. با پیگیری مکرر مشخص شد که حوزه‌های معرفی شده علاوه بر اینکه پیمانکار خصوصی و پروژه بوده، هنوز اقدامی برای جذب آنها صورت نگرفته است؛ 

رضا مقدم در بحث های اخیر درمورد مجامع عمومی و سندیکا چکیده نظرات راست روانه خود در برخورد به مساله تشکل های توده ای طبقه کارگررا بیان كرده است، نظراتی كه دامنگیر بخشی از فعالان طبقه کارگر هم هست و بهمین جهت ضروری است كه به آن بپردازیم. سابقه این بحث به ابتدای دوران انقلاب ٥٧ باز میگردد. بحث هایی كه تا امروز هم مبنای انتخاب آگاهانه از سوی رهبران و فعالین کارگری، کمونیستها و رفرمیست ها و تشکل هایشان بر متن تحولات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده است.

فراخوان تجمع سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران: پیروزی ما در گرو همبستگی و اتحاد ماست زمان تجمع:پنجشنبه 20 آبان ماه - ساعت 10 استان های تهران و البرز : مقابل مجلس مراکز استان‌ها : مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان شهرستان‌ها : مقابل اداره آموزش و پرورش شهرستان - قطع نامه ی پایانی تجمع پنج شنبه 20 آبان 1400 شورای هماهنگی - ادامه اعتراضات کارگران معادن زغال سنگ کرمان (بخش دولتی)در اعتراض به واگذاری برای پنجمین روزمتوالی با تجمع شبانه روزی مقابل ساختمان شرکت

(مجمع عمومی و تشکل پایدار، سندیکا، شورا) {در 4 قسمت}: این مطلب در 4 بخش است که در نوامبر سال 20، آآبان و اذر 1399 در پاسخ به اقای حسین اکبری در سایت اخبار روز نوشتم. کسانی که امروز مباحث مربوط به سندیکا و مجمع عمومی را دنبال میکنند خوب است این جدل را مطالعه کنند تا ببینند بحث بر سر چیست. همان استدلالاتی که آقای حسین اکبری سال گذشته بر علیه مجمع عمومی داشته است امروز از زبان همه مخالفین مجمع عمومی زیر عنوان دفاع از تشکیل سندیکا بیان میشود.