اخباروگزارش های کارگری 29-30 بهمن ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- یکشنبه های اعتراضی کارگران بازنشسته: 1- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان خوزستان، کرمانشاه مقابل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با همراهی بازنشستگان کشوری وشوش مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان

2- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهراهوازبا شعار «فولادی دادبزن حق تو فریادبزن»
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ایلام نسبت به عدم پرداخت دستکم 4 ماه حقوق مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی جمعی از کارگران شهرداری نسبت به بلاتکلیفی 15 ساله برای ساخت وساز
- آخرین خبرها از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
- ادامه کنش های افراد دارای معلولیت با حضوردر نمایشگاه رسانه‌های کشور
- دومین روز تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نسبت به تفکیک جنسیتی سلف پردیس سیدخندان
- دانشجویان، قربانی عدم همکاری بهزیستی با دانشگاه آزاد شدند
- جهت اطلاع شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
- کانون نویسندگان ایران:
مختومه شدن پرونده‌ی آتفه چهارمحالیان
- آتش به اختیار کارگر جوان شهرداری تهران را در حین کار به قتل رساند
- جان باختن یک معلم زنجانرود براثر تصادف در مسیر مدرسه
- بازهم جابجایی کارگران با وانت قربانی گرفت اینبار مصدومیت 13 کارگر معدن گدارسبز گوشک بافت
*******
*یکشنبه های اعتراضی کارگران بازنشسته:
1- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌ و وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع 
اهواز مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان خوزستان،
کرمانشاه مقابل کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با همراهی بازنشستگان کشوری
وشوش مقابل اداره تامین اجتماعی شهرستان
شعارها:
«بازنشسته دادبزن حق تو فریاد بزن»
«بازنشسته می میرد ذلت نمی پذیرد»
«نه تهدید نه زندان نه اعدام نیست جلودارما»
«می جنگیم میمریم حقمونو می گیریم»
«عمل فقر ایران بخشش پول ایران»
«کشور پردرآمد دولت بی کفایت چه برسرتوآورد»
«فقر وفساد همینجاست آقازاده آمریکاست»
«فقر وفساد همینجاست آقازاده کاناداست»
«مجلس انقلابی گند زده حسابی»
«مجلس انتصابی گند زده حسابی»
«مجلس سرسپرده نمی خوایم نمی خوایم»
«مجلس سرسپرده گرانی رو آورده»
«دولت سرسپرده گرانی رو آورده»
«رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«رئیسی بی عرضه برگرد برو تو حوزه»
«پیام ما به دولت خجالت خجالت»
«عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«عیدی 2 و500 نمی خوایم نمی خوایم»
«ازبس دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم»
«حسین حسین شعارشون دروغ ودزدی کارشون»
«حاصل کار دولت غارت جیب ملت»
«حقوق بازنشسته فقط وبرای یه هفته»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«وعده وعید چه خوب بود ولی همش دروغ بود»
«تامین غارت کردند مارو بیچاره کردند»
«نوبت ما که میشه خزانه خالی میشه»
«دولت انتصابی دروغ میگه حسابی»
«یا مرگ یا زندگی مرگ براین بردگی»
«تاکی شرمندگی یا مرگ یا زندگی»
«نه صدقه نه منت حق و بدید با عزت»
تصاویر:
اهواز:
 
شوش:
 
2- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد درشهراهوازبا شعار «فولادی دادبزن حق تو فریادبزن»
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ایلام نسبت به عدم پرداخت دستکم 4 ماه حقوق مقابل استانداری
روزیکشنبه 29 بهمن، کارگران بخش خدمات شهرداری ایلام برای اعتراض به عدم پرداخت دستکم 4 ماه حقوق مقابل استانداری تجمع کردند.
 
یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: حدود 4 ماه مطالبات مزدی کارگران پرداخت نشده و روز به روز بر بدهی‌های کارگران شهرداری ایلام افزوده می‌شود. در عین حال راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان شهری برای پرداخت مزایای پایان سال مشاهده نمی‌کنیم.
وی افزود: طی ماه‌های گذشته برای پیگیری مطابات خود به چند نهاد دولتی و غیردولتی مراجعه کردیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.

 


*تجمع اعتراضی جمعی از کارگران شهرداری نسبت به بلاتکلیفی 15 ساله برای ساخت وساز
روزیکشنبه 29 بهمن، جمعی از کارگران شهرداری برای اعتراض به بلاتکلیفی 15 ساله برای ساخت وسازدست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان دراستان کرمان زدند.
به گزارش یک منبع خبری محلی، این تجمع در اعتراض به عدم ساخت و ساز در زمین هایی که شهرداری جیرفت 15 سال پیش به همراه سند به آنها واگذار کرده، صورت گرفته است.
شهرداری به بهانه قرار گرفتن زمین ها بر روی گسل به آنها اجازه ساخت نداده اما هم اکنون دولت قصد دارد مسکن ملی را روی این زمین ها احداث کند.
آخرین خبرها از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران
صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:
واقعیت این است که این شرکت در تاریخ خود با چنین مدیرانی به این اندازه غارتگر و فاسد و ضدکارگر که پشتیبانی قدرتمند از سوی ارگان های حاکمیت دارند مواجه نبوده است. 
گروه ملی فقط به دست کارگر فولادی است که پایدار مانده و به کانون حق طلبی و دستاوردهای کارگری تبدیل شده است. 
ما با همکاران خود دست برادری داده ایم و با اتحاد و تمام توان خود از چهار عضو شریف و باشهامت گروه ملی که مدیرعامل خودفروخته کارتشان را مسدود کرده حمایت و قدردانی میکنیم و اگر اقدامی برای رفع این اقدام وقیحانه صورت نگیرد بدون شک پاسخ درخوری را به حراست، مدیریت فاسد و عوامل امنیتی که محافظین و جیره‌خواران مافیای غارتگر شده اند خواهیم داد. 
سخنی داریم با همه پرسنل شجاع و فهیم گروه ملی که ماه هاست بیرق مطالبه گری را زمین نگذاشته‌اند تا هم گامی بزرگ برای رفاه خودشان بردارند و هم نظام تولید را از این مسیری که به قهقرا می‌رود با همت کارگر نجات دهند. 
در رابطه با مشکلات ما، آنچه بر همه اعضای شرکت و جامعه عظیم کارگری و مردم کشور روشن شد همان ریشه فاسد شده و از کار افتاده ای است که درخت پربار صنعت را به تباهی و خشکی کشانده است. 
بانک ملی و مدیریت با حیف و میل کردن درامدهای فراوان شرکت، عملکرد زیان آور خود را به گردن کارگر اعتصابی می‌اندازند و به درامدها و همسان‌سازی او دستبرد می‌زنند. درحالیکه با توافق ضدکارگری قبلی مخالف بودیم اما بنا به حسن نیت با آن پیش رفتیم و شاهدیم که همچنان منابع مالی در بده بستان های بزرگ کارفرما با شرکای خود در بالاترین حلقه مافیایی به سادگی چپاول می‌شود و در عوض با چماق تهدید و سرکوب به مطالبات اعتصابی پاسخ میدهند. 
با اینکه حق مان از طبقه بندی را بطور کامل نگرفتیم اما همچنان مطالبه همسان سازی و تبدیل وضعیت همکاران شفقی را در اولویت نگاه خواهیم داشت، اراده و اتحادمان را تقویت خواهیم کرد و یقین داریم همانطور که گفته بودیم باز هم می‌آییم و با موجی سهمگین‌تر باز می‌گردیم تا یک بار برای همیشه بساط ظلم و ستم را از سفره زحمت‌کشان شرکت جمع کنیم و این صنعت را به دست صاحبان و مدیران اصلی آن یعنی کارگران شریف گروه ملی برسانیم. 
کارگران گروه ملی فولاد:
1- اینکه ما کارگران شرکت گروه ملی علاوه بر خانواده کوچکی  که در آن زندگی مي کنيم در  یک خانواده بزرگتر که محل رزق و روزی ما میباشد و وجود این خانواده بزرگ باعث تحکیم و عزت خانواده کوچک می شود حقیقت اجتناب ناپذیر است پس نتیجه می گیریم دفاع از تک تک خانواده تعهد و مسُولیت ما را می رساند . همانطور که می دانید تعدادی از همکاران ما به ناحق  و بدون هیچ گناهی کارت آنان بسته شده وبه نوعی اخراج شده اند . بی تفاوتی و بی مسولیتی ما نسبت به همکاران خطرناک بوده و نباید در قبال این ظلم ساکت بنشینیم .  ما کارگران شریف گروه ملی کاری را با هم انجام دادیم و باید از این طوفان همگی به سلامت خارج شویم و اجازه ندهیم که افرادی با تهدید و ارعاب باعث از بین رفتن اتحاد و همدلی ما شوند . 
همکاران گرامی تا حالا به این موضوع فکر کرده اید پولی که بابت بیمه تامین اجتماعی،تکمیلی و اقساط فروشگاهها از فیش کسر می‌شود به کجا میرود که نه بیمه حاضر به ارائه خدمات است و نه فروشگاه ها دیگر حاضر به همکاری با شرکت هستند؟ 
می‌دانستید شرکتی که دم از نداری میزند و برای حقوق کارگر کاسه گدایی بدست گرفته ، حدود دو میلیون دلار  بازیکن خارجی جذب تیم فوتبال کرده است؟ 
بانک ملی ۳۷ میلیارد تومان به حقوق این ماه اضافه کرده بود که طبق اطلاعات بدست آمده فقط ۲۴ میلیارد در حقوق پرسنل محاسبه شده و سرنوشت ۱۳ میلیارد تومان باقی نامعلوم است. 
وقتی نسبت به سرنوشت خود و شرکت و همکاران خود بی تفاوت باشیم باید هم کارفرما جسارت تعدی به حق و حقوق ما را داشته باشد. 
هوشیار باشید که اگر امروز از خود غیرت و معرفت نشان ندهیم ، ابراز ندامت فردا دردی را درمان نخواهد کرد و جز آه و افسوس و حیات مذلت باری که دوسال تحت مدیریت علی محمدی تجربه کردید دوباره آغاز خواهد شد با این تفاوت که اینبار پایانی ندارد جز زمانی که از این شرکت بازنشسته شوید.
هوشیار باشید که اگر امروز به ندای همکاران خود لبیک نگوییم، زیر لگدهای ذلت بار کارفرما له خواهیم شد.
2- همانگونه که اطلاع دارید کارت همکارانی که زبان گویای کارگر بودند و حقوق کارگر دغدغه شأن بود بسته شده و وضعیت این دوستان بحالت تعلیق درآمده است. با پیگیری های صورت گرفته ، حراست و مسئولین وعده فردا صبح برای بازگشت به کار را دادند. حالا معلوم نیست که امروز و فردا با دو روز دیگر چه تفاوتی دارد یا حضرات بر اساس علم کواکب و اسطرلاب کارهای خود را پیش میبرند ، ولی برای اینکه جای بحثی باقی نماند و گناهی بر گردن کارگر سوار نشود تا فردا صبح را به مسئولین فرصت میدهیم تا همکارانمان را از این حالت تعلیق خارج کنند و در صورت عدم تمکین عکس العمل کارگران با غیرت شرکت گروه ملی فولاد اهواز را خواهند دید.
اجازه نخواهیم داد این داستان به ماه آخر سال رسیده و دوباره داستان کریم سیاحی تکرار شود.
این اولین و آخرین فرصت به مسئولین برای خودداری از لجبازی با کارگران است.
*ادامه کنش های افراد دارای معلولیت با حضوردر نمایشگاه رسانه‌های کشور
روزیکشنبه 29 بهمن،تعدادی از معلولان با شرکت در نمایشگاه رسانه‌های کشور، با تعداد زیادی از رسانه‌ها مصاحبه و مطالبات خود را مطرح کردند.
 
منبع:کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
*دومین روز تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نسبت به تفکیک جنسیتی سلف پردیس سیدخندان
روز یکشنبه 29 بهمن برای دومین روزمتوالی، دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برای اعتراض به تفکیک جنسیتی سلف پردیس سیدخندان دست به تجمع زدند و با پهن کردن سفره در بیرون از سلف و در محوطه اطراف سلف، ناهار خود را در کنار همدیگرخوردند.
 
*دانشجویان، قربانی عدم همکاری بهزیستی با دانشگاه آزاد شدند
دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای به کلیه واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی، از عدم پذیرش معرفی‌نامه‌های صادره توسط سازمان بهزیستی از ابتدای نیم‌سال دوم سال تحصیلی 1403-1402 خبر داد.
در این بخشنامه آمده است که با توجه به عدم همکاری سازمان بهزیستی، تخفیف 20 درصدی شهریه دانشجویان تحت پوشش این سازمان منقضی شده و از این پس شهریه این دانشجویان مانند سایر دانشجویان محاسبه خواهد شد و واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی موظف هستند نسبت به وصول کل شهریه جاری و بدهی ترم‌های گذشته از دانشجویان مربوطه برابر سایر دانشجویان اقدام نمایند.
علاوه بر این، عدم واریز به موقع مبالغ شهریه توسط سازمان بهزیستی، باعث شده سایت دانشگاه آزاد برای دانشجویان بدهکار تحت پوشش بهزیستی فعال نشده و این دانشجویان نتوانند انتخاب واحد نمایند.
برگرفته از کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
*جهت اطلاع شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
امروز ۲۹ بهمن، اینجانب حسین واحدی (داریوش اشکانی)، بازرس انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، طبق ابلاغیه دادگاه انقلاب شهرستان بجنورد شعبه اول جهت دفاع از اتهام‌های انتصابی (تبلیغ علیه امنیت ملی نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی) به همراه وکیل محترم جناب معرف ساعت ده صبح در دفتر شعبه یک دادگاه انقلاب حضور پیدا کردیم و بعد از تفهیم اتهام که قبلا همین قاضی به جهت حضور نیافتن یک سال زندان داده بود برای اولین بار تفهیم اتهام شدم، ضمن اینکه از همین سی‌دی معرف در دادگاه کیفری هم استفاده کرده بودند یعنی یک اتهام رو تقسیم بر دو جلسه دادگاهی کرده‌اند که در دادگاه کیفری به یک سال زندان و سه سال تعلیق محکوم شدم و در دادگاه انقلاب هم غیابی به یک سال زندان محکوم شده بودم که بعد از پیگیری‌های وکیل دوباره یک جلسه دیگه برای دفاع از اتهام‌های انتصابی در ۲۹ بهمن طبق ابلاغیه در نظر گرفته شد که هم اکنون در جریان است.
البته پس از کش و قوس‌های فراوان و اینکه قاضی عنوان می‌کرد اگر دولت و مسئولین قول  هم داده‌اند یا قوانینی مصوب کرده‌اند اگر اجرائی نمی‌کنند تو حق اعتراض نداری و باید بری در خانه‌ات بشینی چون نظام دشمن زیاد دارد که برام خیلی جالب و تعجب‌آور بود که گفتم زندگی #فرهنگیان حتی با دو الی سه شغل پاره‌وقت هم نمی‌گذرد، آقای قاضی چگونه سکوت کنم؟ پرونده را برای تحقیقات بیشتر به بازپرسی شعبه پنجم بازرسی ارجاع داده است و ما رو دوباره در آب و نمک خوابانده تا انتخاباتشان (انتصابات) تمام شود.
*کانون نویسندگان ایران:
مختومه شدن پرونده‌ی آتفه چهارمحالیان
آتفه چهارمحالیان، شاعر و عضو کانون نویسندگان ایران در حساب اینستاگرام خود با انتشار خبر «مختومه شدن» پرونده‌ی خود آورده است: «به اتفاق وکیل ... در نگاه آخری به گردش کار پرونده، متوجه ردیف تازه‌ای شدیم که از مختومه شدن آن حکایت داشت. در مراجعه‌ی حضوری وکیل به شعبه‌ی مربوطه عنوان شد که بسته شدن این پرونده در ادامه‌ی مختومه شدن پرونده‌های زندانیان سیاسی در سال ۱۴۰۱ صورت پذیرفته است».
چهارمحالیان در مهرماه سال گذشته پس از ۷۲ روز بازداشت به ۲ سال و ۸ ماه حبس همراه با «مجازات‌های تکمیلی» محکوم شد و حکمش به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمد. 
او پیش‌تر در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲ در صفحه‌ی اینستاگرام خود از «لغو قرار تعلیق» و اجرای این حکم بر اساس «رای قطعی» دادگاه خبر داده بود.
*آتش به اختیار کارگر جوان شهرداری تهران را در حین کار به قتل رساند
بامداد روز جمعه 20 بهمن،یک آتش به اختیاربا انداختن یک کارگر جوان شهرداری تهران حین کار شستن و نظافت دیواره‌های روگذر اتوبان نیایش از بالای پل به پایین بدلیل واهی سرقت پرچم‌های کنار اتوبان به قتل رساند.
*جان باختن یک معلم زنجانرود براثر تصادف در مسیر مدرسه
یک معلم 50 ساله بنام علی غنی لوبا 27 سال سابقه کار که در مدرسه روستای قره بوطه در زنجانرود دراستان زنجان تدریس می‌کرد براثر تصادف در مسیر مدرسه جان خودرا ازدست داد.
*بازهم جابجایی کارگران با وانت قربانی گرفت اینبار مصدومیت 13 کارگر معدن گدارسبز گوشک بافت
وانت حامل کارگران معدن گدارسبز گوشک بافت دراستان کرمان واژگون شد و 13 کارگر مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 30 بهمن ماه 1402
- چهارمین هفته کمپین "سه‌شنبه‌های سیاه" و اعتصاب غذای اعتراضی زندانیان سیاسی نسبت به صدور حکم اعدام 
- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه )
اردبیل(شهراردبیل)
خوزستان(شهر اهواز)
کردستان(شهرهای قروه،سقز،سنندج ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد وخرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان(شهربندرعباس)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
- تجمع اعتراضی کارگران حق طلب ممنوع الورود گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل درب ورودی مجتمع
-  تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه نسبت به عدم پاسخگویی به مطالباتشان مقابل ساختمان اداری شرکت در خیابان کالج با شعارهای «کارگر میمیرد  ذلت نمیپذیرد»،«درستی حیا کن شرکت و رها کن»،«افزایش مالیات موجب اجتماعات» و...
- ادامه اعتصاب وتجمع کارگران مخازن نفتی کوه مبارک جاسک دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه
- تداوم تجمعات مالباختگان آمیتیس در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده کلاهبرداری
- محمود ملاکی معلم زندانی و از اعضای هیات مدیره کانون صنفی بوشهر برای عمل جراحی زانو به بیمارستان بوشهر اعزام شد
- جان باختن یک کارگر درکرج براثرسقوط در چاهک آسانسور
- اعتصاب هشدار دهنده دیگری در حمل و نقل شهری در آلمان
- اعتصاب دوباره کارگران و کارکنان پرسنل زمینی( تکنیک ، لجستیکی و خدمات زمینی) لوفت‌هانزا  
بیش از صدهزار نفر باردیگر از پرواز باز می مانند
*******
*چهارمین هفته کمپین "سه‌شنبه‌های سیاه" و اعتصاب غذای اعتراضی زندانیان سیاسی نسبت به صدور حکم اعدام 
بر اساس گزارشی منتشر شده، زندانیان زندان قزلحصار، فردا سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ در اعتراض به صدور و اجرای احکام اعدام برای چهارمین هفته متوالی دست به اعتصاب غذا می‌زنند. این در حالی است که پیشتر در دیگر زندان‌ها از جمله اوین، خرم‌آباد، شیراز، کرج و سقز شماری از زندانیان سیاسی با پیوستن به کاراز "سه‌شنبه‌های سیاه" اعلام کرده بودند در همراهی با زندانیان زندان قزلحصار سه‌شنبه‌های هر هفته علیه اعدام دست به اعتصاب غذا خواهند زد.
اعتصاب غذای زندانیان در چهارمین دور خود در حالی صورت می‌گیرد که سه روز پیش پیام درفشان وکیل دادگستری از محاکمه چهار شهروند بازداشت شده اعترضات سال گذشته در پرونده موسوم به "شهرک اکباتان" به نام‌های مهدی حسینی، مهدی ایمانی، نوید نجاران و میلاد آرمون با اتهامات محاربه و مشارکت در قتل عمد خبر داد. وکیل این شهروندان بازداشتی با اشاره به اجرای احکام اعدام در هفته‌های اخیر از وضعیت وخیم روحی این افراد در واحد سه زندان قزلحصار خبر داد. 
در روزهای اخیر صدور حکم اعدام برای روحانی اهل سنت کرد ماموستا محمد خضرنژاد به اتهام "افساد فی‌الارض" در شهر بوکان استان کردستان، صدور حکم اعدام برای شهاب نادعلی زندانی سیاسی به اتهام بغی در زندان اوین و همچنین صدور حکم اعدام برای چهار زندانی بلوچ به نام‌های غنی شه‌بخش، سلیمان شه‌بخش، عبدالرحیم قنبرزهی (میربلوچ زهی) و عیدو شه‌بخش در زندان قزلحصار، خبرساز شده است. زندانیان زندان قزلحصار در چهارمین هفته کمپین "سه‌شنبه‌های سیاه" و اعتصاب غذای اعتراضی، نسبت به صدوراین احکام اعدام اعلام اعتراض کرده‌اند.
#سه_شنبه_های_سیاه
#نه_به_اعدام
#اعدام_قتل_عمد_دولتی_است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی (شهر ارومیه )
اردبیل(شهراردبیل)
خوزستان(شهر اهواز)
کردستان(شهرهای قروه،سقز،سنندج ومریوان)
کرمانشاه(شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
لرستان(شهرهای بروجرد وخرم آباد)
مازندران(شهرساری)
مرکزی(شهراراک)
هرمزگان(شهربندرعباس)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
شعارها :
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«اتحاد اتحاد علیه ظلم و فساد»
«مکاتبات بی حاصل نهضت ادامه دارد»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«فریاد بازنشسته اجرای آئین نامه»
«قانون بیمه مطالبات گم شده تو مخابرات»
«سهامدار خیانت می کند وزیر حمایت می کند»
«مدیربی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم»
«عدالتی ندیدیم ازبس دروغ شنیدیم»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«سهامدار عمده حق ماهارو خورده»
«ستاد اجرایی عمده حق ماهارو خورده»
«بنیاد تعاون عمده حق ماهارو خورده»
«کشتی بازنشسته امروزبه گل نشسته»
«تاحق خود نگیریم  دوشنبه ها می آئیم»
«تاحصول نتیجه دوشنبه ها همینه»
«نه سرما نه گرما نیست جلودار ما»
«تاحق خود نگیریم دوباره برمی گردیم»
«تاحق خود نگیریم ازپا نم نشینیم»
«مخابرات وهمراه ادغام باید گردد»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
«نه سازش نه تسلیم اجرای آئین نامه»
«مخابرات ایران قانون نمی پذیرد»
«مخابرات حیا کن حق مارو اداکن»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
«14 سال خیانت مخابرات خجالت»
«سهامدار حیا کن مخابرات و رها کن»
«سلطانی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«معیشت وخوارباربروز باید گردد»
«بیمه بی فرانشیز حق مسلم ماست»
«بیمه های تکمیلی حق مسلم ماست»
تصاویر :
اهواز:
 
بندرعباس:
 
سنندج:
 
*تجمع اعتراضی کارگران حق طلب ممنوع الورود گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل درب ورودی مجتمع
روزدوشنبه 30 بهمن، کارگران حق طلب ممنوع الورود گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای اعتراض دست به تجمع وبرپا کردن چادر مقابل درب ورودی مجتمع زدند و خواهان بازشدن کارت ترددشان شدند.
 
*تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه نسبت به عدم پاسخگویی به مطالباتشان مقابل ساختمان اداری شرکت در خیابان کالج با شعارهای «کارگر میمیرد  ذلت نمیپذیرد»،«درستی حیا کن شرکت و رها کن»،«افزایش مالیات موجب اجتماعات» و...
روزدوشنبه 30 بهمن، کارکنان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برای اعتراض به عدم پاسخگویی به مطالباتشان  مقابل ساختمان اداری شرکت در خیابان کالج تجمع کردند وبا سردادن شعارهای «کارگر میمیرد  ذلت نمیپذیرد»،«درستی حیا کن شرکت و رها کن» و...عزم راسخشان را برای دست یابی به مطالبات برحقشان بنمایش گذاشتند.
تجمع کنندگان خواستار برگزاری تجمعی دیگر در مقابل ساختمان شهرداری تهران شدند .  
مطالبات تجمع کنندگان بنقل از متن فراخوان ازپیش منتشرشده:
۱: مالیات مضاعفی که امسال آن هم در این شرایط سخت معیشتی از حقوق پرسنل کسر می شود در صورتی که در حال حاضر پرسنل برای امرار معاش و زندگی آبرومندانه چاره ای ندارند جز این که ۳۰ روز ماه را آن هم در کارهای سخت و شیفتی سر کار باشند که این مالیات اضافه هم شده ظلم مضاعف، هر چند در مجموعه شهرداری تهران برای جبران آن ، مابه التفاوت مالیات مذکور به حساب پرسنل شهرداری واریز می گردد ولی این جبران سازی کما فی السابق مشمول پرسنل شرکت ما نگردید. چطور می شود در زمان تعیین درصد افزایش سالانه حقوق، پرسنل شرکت بهره برداری زیرمجموعه شهرداری محسوب می گردند ولی به وقت پرداخت مزایای رفاهی، فوق العاده ها، ترمیم حقوق و مواردی از قبیل همین جبران مابه التفاوت مالیات، شرکت بهره برداری یک شرکت مستقل تلقی می گردد.
 قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را
۲: عدم پرداخت وام خرسند ساز بانک شهر علیرغم اینکه تمامی پرسنل شهرداری در سال گذشته از این تسهیلات منتفع شدند.
۳: عدم پرداخت کارانه علیرغم اینکه پرسنل شهرداری و برخی از شرکت های تابعه کارانه نیمسال اول را در مهرماه امسال دریافت نموده اند.
۴: نبود انگیزش و تعلق سازمانی به دلیل عدم پرداخت مزایای مبتنی بر نظام انگیزشی برای کلیه پرسنل متناسب با شغل و پست سازمانی.
۵: فریز شدن گروه شغلی سهم زیادی از پرسنل علیرغم توقف بیشتر از ۵ سال در گروه شغلی فعلی خود بر خلاف طرح طبقه بندی مشاغل شرکت. 
۶: انتصابات سفارشی و تیمی بدون درنظر گرفتن لیاقت، توانایی و سابقه کارکنان در شرکت علی الخصوص در واحد‌های تخصصی و همچنین واحد انتظامات که رفته رفته در حال نابودی می باشد.
۷: تصمیمات سلیقه ای و همراه با بغض نسبت به پرسنل از جمله جابجایی محل کار و ابطال گواهی نامه راهبری و ایضا تغییر ناایمن دستورالعمل های تخصصی شرکت بدون توجه به هشدارهای فنی و دلسوزانه پرسنل و بدون در نظر گرفتن عواقب اجرایی آن ها.
و...
 
درهمین رابطه:درستی رستمی دربندی جرات حضور در بین تجمع کنندگان را نداشتند و خودشان را در یکی از ایستگاه های دور از کالج پنهان کردند چرا که میدانستند اراجیفی که دیروز گفتند امروز برای پرسنل قابل پذیریش نیست.
شرکت کنندگان در تجمع امروز خواستار برگزاری تجمعی دیگر در مقابل ساختمان شهرداری تهران شدند . 
*ادامه اعتصاب وتجمع کارگران مخازن نفتی کوه مبارک جاسک دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه
روزیکشنبه 30 بهمن،فیلم ها وگزارش هایی درشبکه های اجتماعی منتشرشده از ادامه اعتصاب وتجمع کارگران مخازن نفتی کوه مبارک جاسک  که روز سه شنبه 24 بهمن دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه شروع شده خبر می دهد.
یاد آوری:دومین روزاعتصاب صدها کارگر مخازن نفتی کوه مبارک جاسک دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه
روز چهارشنبه 25 بهمن برای دومین روز متوالی، حدود 500 کارگر مخازن نفتی کوه مبارک جاسک (هلدینگ پترو امید آسیا وشرکت های پیمانکاری زیر مجموعه اش لیدوما،رژین صنعت، آذرستان،صدرا ،فرا پترو...) برای اعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق و حق بیمه دست به اعتصاب زدند وبا تجمع از رفتن برسرکارشان خودداری کردند.
 
 
 
*تداوم تجمعات مالباختگان آمیتیس در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده کلاهبرداری
مالباختگان شرکت فرادادکار آمیتیس که شمار آنها به ده هزار تن می‌رسد، پس از گذشت چهار سال بلاتکلیفی با تداوم برگزاری تجمعات مقابل مراکز قضایی در تهران، خواستار بازداشت اکبر داداشی‌، مدیرعامل این شرکت هستند.
منابع آگاه گفته‌اند بر اساس اسناد موجود، اکبر داداشی در روزهای نخستین بازداشت قبلی، به مالکیت صدها بیت‌کوین و میلیاردها تومان وجه نقد اعتراف کرده است، این در حالی است که قوه قضاییه مدعی شده که وی فاقد چنین ثروتی است و از اقدام برای بازگرداندن سرمایه‌های مالباختگان ممانعت می‌کند.
پیشتر گفته شده بود که بازپرس پرونده برای اکبر داداشی یکی از عوامل اصلی کلاهبرداری در این شرکت، قرار منع تعقیب صادر کرده است!
مدیران شرکت مذکور که تحت عنوان سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال و معامله در این زمینه، اقدام به کلاهبرداری نجومی کرده‌ بودند و با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.
دوشنبه ۳۰ بهمن
برگرفته از کانال کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران
*محمود ملاکی معلم زندانی و از اعضای هیات مدیره کانون صنفی بوشهر برای عمل جراحی زانو به بیمارستان بوشهر اعزام شد
این فعال صنفی معلمان که با پرونده سازی نهادهای امنیتی در حال  گذراندن دوران محکومیت خود است پیش‌تر توسط هیات تخلفات آموزش و پرورش اخراج شده‌است 
  شورای هماهنگی بر بازگشت به کار و لغو احکام قضایی این فعال صنفی پای می فشارد
برای این همیشه معلم محبوب بوشهری آرزوی تسریع بهبودی داریم 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کارگر درکرج براثرسقوط در چاهک آسانسور
دوشنبه 30 بهمن،یک کارگر حین کار دریک ساختمان 18 طبقه واقع در در رجایی شهرکرج از طبقه 8 این برج به طبقه منفی 5سقوط  و دردم جان باخت.
*اعتصاب هشدار دهنده دیگری در حمل و نقل شهری در آلمان
اتحادیه خدمات و ترانسپورت وردی Verdi, با اعلام اعتصاب در شهرهای هانوفر، ولفسبورگ، براونشوایگ،  گوتینگن  اوسنابروگ، گوسلار ؛ مترو و اتوبوس‌ها را در ایالت نیدر زاکسن آلمان ازحرکت باز داشت . تا بار دیگر کار فرما را به پذیرش خواسته های اعضای خود وادار کند.
مذاکرات و بحث وگفتگو بین نماینده اعتصاب کنندگان و کارفرما در روز ۲۲ فوریه ادامه خواهد داشت.
با آنکه هر ایالت می‌تواند بطور مجزا حول خواسته های اعضای خود با کارفرما درسطح هرایالت چانه زنی و توافق را دنبال و عملی کند  اما این بار در سطح کشوری درتوافقی جمعی بین اعتصاب کنندگان ،بطوریگانه و متحد منافع رانندگان مترو و اتوبوس های شهری را در سطح کشوری  دنبال می‌ شود!
خواسته های پرسنل ورانندگان حمل ونقل شهری ،علاوه بر افزایش دستمزد، کاهش ساعت کار ،کاهش ساعت کاری رانندگانی که بصورت شیفت کارمی‌کنند و نیزافزایش روزهای تعطیلی است.
آنان خواهان استخدام و افزایش پرسنل برای کاهش فشار کاری برروی خود هستند.
*اعتصاب دوباره کارگران و کارکنان پرسنل زمینی( تکنیک ، لجستیکی و خدمات زمینی) لوفت‌هانزا  
بیش از صدهزار نفر باردیگر از پرواز باز می مانند
کارگران و کارکنان پرسنل زمینی( تکنیک ، لجستیکی و خدمات زمینی) لوفت‌هانزا  بار دیگرروزسه شنبه ۲۰ فوریه از ساعت۴:۱۰ صبح تا ساعت ۰۷:۱۰صبح چهارشنبه ۲۱ فوریه دست از کار خواهند کشید!
 این اعتصاب  فرودگاه‌های کلن - بن ، دوسلدورف،  فرانکفورت، مونیخ، هامبورگ ، اشتوتگارت  را شامل خواهد شد.
مسافران لوفت‌هانزا بار دیگر باید خود را برای لغو پروازهای متعدد آماده کنند.
اتحادیه خدمات و ترانسپورت وردی (Verdi )قصد دارد با هشداری دیگر به کارفرما , آنان را وادار کند تا به خواسته های اعضای این اتحادیه پاسخ مثبت بدهد.
خواسته های اعتصاب کنندگان: دوازده ونیم درصد افزایش حقوق ، حداقل ۵۰۰ یورو در ماه بمدت یکسال ، آموزش و استخدام پرسنل جدید.
این در حالیست که کارفرما با افزایش ۱۰ درصد حقوق بمدت ۱۲ ماه، پرداخت بموقع غرامت تورم  بدون مالیات تا سه هزار یورو را برای مدت قرارداد ۲۵ ماهه ، پیشنهاد داده است.
تبصره: این اعتصاب شامل شرکت‌های هواپیمایی زیر مجموعه لوفت‌هانزا- ایورو وینگز Eurowingsنخواهدشد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید