اطلاعیه کارگران گروه ملی فولاد در باره وضعیت شرکت و اراده کارگران برای تداوم مبارزاتشان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد،  امروز با انتشار اطلاعیه و پیامی خطاب به کارگران این شرکت به وضعیت شرکت، مدیریت آن و نقش پشتیبانی حکومت از این مدیران فاسد پرداخته و در ادامه تاکید کرده است که اراده و اتحادمان را تقویت خواهیم کرد و یقین داریم همانطور که گفته بودیم باز هم می‌آییم و با موجی سهمگین‌تر باز می‌گردیم تا یک بار برای همیشه بساط ظلم و ستم را از سفره زحمت‌کشان شرکت جمع کنیم و این صنعت را به دست صاحبان و مدیران اصلی آن یعنی کارگران شریف گروه ملی برسانیم.

متن کامل ا اطلاعیه 

واقعیت این است که این شرکت در تاریخ خود با چنین مدیرانی به این اندازه غارتگر و فاسد و ضدکارگر که پشتیبانی قدرتمند از سوی ارگان های حاکمیت دارند مواجه نبوده است.

گروه ملی فقط به دست کارگر فولادی است که پایدار مانده و به کانون حق طلبی و دستاوردهای کارگری تبدیل شده است.
ما با همکاران خود دست برادری داده ایم و با اتحاد و تمام توان خود از چهار عضو شریف و باشهامت گروه ملی که مدیرعامل خودفروخته کارتشان را مسدود کرده حمایت و قدردانی میکنیم و اگر اقدامی برای رفع این اقدام وقیحانه صورت نگیرد بدون شک پاسخ درخوری را به حراست، مدیریت فاسد و عوامل امنیتی که محافظین و جیره‌خواران مافیای غارتگر شده اند خواهیم داد.

سخنی داریم با همه پرسنل شجاع و فهیم گروه ملی که ماه هاست بیرق مطالبه گری را زمین نگذاشته‌اند تا هم گامی بزرگ برای رفاه خودشان بردارند و هم نظام تولید را از این مسیری که به قهقرا می‌رود با همت کارگر نجات دهند.
در رابطه با مشکلات ما، آنچه بر همه اعضای شرکت و جامعه عظیم کارگری و مردم کشور روشن شد همان ریشه فاسد شده و از کار افتاده ای است که درخت پربار صنعت را به تباهی و خشکی کشانده است.

بانک ملی و مدیریت با حیف و میل کردن درامدهای فراوان شرکت، عملکرد زیان آور خود را به گردن کارگر اعتصابی می‌اندازند و به درامدها و همسان‌سازی او دستبرد می‌زنند. درحالیکه با توافق ضدکارگری قبلی مخالف بودیم اما بنا به حسن نیت با آن پیش رفتیم و شاهدیم که همچنان منابع مالی در بده بستان های بزرگ کارفرما با شرکای خود در بالاترین حلقه مافیایی به سادگی چپاول می‌شود و در عوض با چماق تهدید و سرکوب به مطالبات اعتصابی پاسخ میدهند.

با اینکه حق مان از طبقه بندی را بطور کامل نگرفتیم اما همچنان مطالبه همسان سازی و تبدیل وضعیت همکاران شفقی را در اولویت نگاه خواهیم داشت، اراده و اتحادمان را تقویت خواهیم کرد و یقین داریم همانطور که گفته بودیم باز هم می‌آییم و با موجی سهمگین‌تر باز می‌گردیم تا یک بار برای همیشه بساط ظلم و ستم را از سفره زحمت‌کشان شرکت جمع کنیم و این صنعت را به دست صاحبان و مدیران اصلی آن یعنی کارگران شریف گروه ملی برسانیم.

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد

یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۴۰۲