اخباروگزارش های کارگری 3-4 آبان ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- ادامه اعتراضات کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال وعدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت با برپایی تجمعی دیگر مقابل ساختمان مدیریت- تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی نسبت به  تبعیضات منجمله حذف حق پرواز- شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:چند خبر اعتراض و اعتصاب در نفت

- اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه تکدانه دراعتراض به عدم افزایش دستمزد منجمله اجرا نشدن طرح طبقه ‌بندی مشاغل - ادامه اعتراضات کارگران اخراجی شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهر با برپایی تجمع- تجمع اعتراضی کارکنان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نسبت به عدم افزایش حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن- اعتراض دانشجویان دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی نسبت به مسئله سرکوب زاهدان، وضعیت آرمیتا گراوند و حکم ناعادلانه خبرنگاران جنبش زن زندگی آزادی با نصب پوستر
- گرامی داشت یاد آرمیتا گراوند توسط دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران با نصب پوستر
- صدور حکم غیرقانونی زندان برای فعالیت دانشجویی
- ماده ۲۸، دامی برای بکارگیری نیروی کار ارزان
- حسین واحدی (داریوش اشکانی ) به دادگاه کیفری بجنورد احضار شد
- جان باختن یک کارگر راه آهن زاهدان حین  کاراتصال دیزل به واگن
- جان باختن یک کارگر در ساوجبلاغ بر اثر سقوط از درخت
*******
*ادامه اعتراضات کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال وعدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت با برپایی تجمعی دیگر مقابل ساختمان مدیریت
روز چهارشنبه 3 آبان،کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال وعدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت برای باری دیگردست به تجمع مقابل ساختمان مدیریت شرکت زدند.
 
*تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی نسبت به  تبعیضات منجمله حذف حق پرواز
امروز سوم آبان ۱۴۰۲ ، کارگران ارکان ثالث منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با برپایی تجمعی  نسبت به حذف حق پرواز خود، خواستار پایان دادن به تبعیضات در نفت شده و اعتراض خود را نسبت به شرایط موجود اعلام نمودند.
 
تبعیض و استثمار کارگران ارکان ثالث در منطقه ویژه و مجتمع گاز پارس جنوبی به سبب زد و بندهای کارفرمای نفت و پیمانکاران مفتخور همواره به دلیل قوانین ناکارآمد و فساد در اداره کار و امور اشتغال مناطق ویژه اقتصادی از مشکلات همکاران ما در این حوزه و عامل نارضایتی و اعتراض آنها بوده است.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت(ارکان ثالث) تنها تشکل مستقل کارگران ارکان ثالث، حمایت قاطع خود را از اعتراضات واعتصابات کارگری اعلام مینماید.
*شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:چند خبر اعتراض و اعتصاب در نفت
روز سه‌شنبه دوم آبان ماه همکاران پروژه ای شرکت ثمین زیر مجموعه پتروپارس در منطقه نفتی جفیر، در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق و نبود امکانات رفاهی دست به اعتصاب زده و محل کارگاه را ترک نموده اند.
به گفته همکاران تا زمان پرداخت دستمزدها اعتصاب ادامه خواهد داشت.
- همچنین پرسنل اقماری ارکان ثالث سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز امروز چهارشنبه سوم آبان ماه در اعتراض به حذف سهمیه پروازی پرسنل اقماری ارکان ثالث دست به اعتراض زدند.
به گفته این گروه از همکاران، تنها سهمیه های پرواز برای کارکنان ارکان ثالث قطع شده و همچنان کارکنان رسمی و قراردادی از این سهمیه برخوردار هستند. پرسنل ارکان ثالث خواستار برچیده شدن هر چه سریعتر این تبعیض آشکار شده اند.
- و در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، نیز همچون روزهای گذشته، نیروهای عملیاتی امروز چهارشنبه سوم آبان در اعتراض به بی‌عدالتی‌ها و با مطالبه‌:
➖حذف کامل سقف‌حقوق
➖حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی
➖عودت کسورات مازاد مالیات
مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع کردند.
*اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه تکدانه دراعتراض به عدم افزایش دستمزد منجمله اجرا نشدن طرح طبقه ‌بندی مشاغل 
روز چهارشنبه 3 آبان، کارگران کارخانه تکدانه برای اعتراض به عدم افزایش دستمزد منجمله اجرا نشدن طرح طبقه ‌بندی مشاغل دست از کارکشیدند ودر این واحد تولید کننده مواد غذایی واقع درشهرمرند استان آذربایجان شرقی تجمع کردند.
 درهمین رابطه،رئیس اداره کار شهرستان مرند با بیان اینکه  17 مهر امسال با کارگران معترض کارخانه تکدانه شهرستان مرند به توافق رسیده بودیم تا دو ماه آینده طرح طبقه‌بندی مشاغل به منظور افزایش دستمزدها در این کارخانه اجرایی شود اما با این وجود کارگران این کارخانه امروز در محوطه این کارخانه باز بر این مسئله معترض بوده و تجمع کردند.
وی افزود: امروز در مذاکره با کارگران معترض مقرر شد کارفرما تا یک هفته آینده طبقه‌بندی مشاغل را در این واحد تولیدی اجرایی کند.
*ادامه اعتراضات کارگران اخراجی شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهر با برپایی تجمع
روزسه شنبه 2 آبان، کارگران اخراجی پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهر با برپایی تجمعی دیگر مقابل ساختمان شرکت خواستاربازگشت بکار شدند.
یکی از کارگران اخراجی شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر با بیان اینکه هنوز بازگشت به کار نشده‌ایم،به خیرنگاررسانه ای  گفت: 33کارگر شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر بومی منطقه هستیم که از حدود یک ماه پیش از ورودمان به محل کارمان جلوگیری شده و بیکار شده‌ایم.
او گفت: وضعیت پیش آمده در حالی ادامه دارد که با اطلاع‌رسانی رسانه‌ای برخی مسئولان شهری، قرار شد کارگران اخراجی را به کار بازگردانند اما تاکنون اقدامی نشده است.
این کارگر بیکار شده شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر تصریح کرد: از چند سال قبل به امید استخدام به عنوان کارگر در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی بندر ماهشهر مشغول به کار بوده‌ایم اما متاسفانه وضعیت شغلی ما به یکباره تغییر کرد و بیکار شدیم.
*تجمع اعتراضی کارکنان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نسبت به عدم افزایش حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن
روزسه شنبه 2 آبان،جمعی از کارکنان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران(فاوا) بنمایندگی از طرف همکارانشان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم افزایش حقوق ومشکلات معیشتی ناشی از آن مقابل شهرداری تهران تجمع کردند ومشکلات وخواسته هایشان را به مدیر عامل این سازمان درمیان گذاشتند.
*اعتراض دانشجویان دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی نسبت به مسئله سرکوب زاهدان، وضعیت آرمیتا گراوند و حکم ناعادلانه خبرنگاران جنبش زن زندگی آزادی با نصب پوستر
 
دانشجویان دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی اقدام به انتشار پوستری در دانشکده خود کردند که در آن به مسئله سرکوب زاهدان، وضعیت آرمیتا گراوند و حکم ناعادلانه خبرنگاران جنبش زن زندگی آزادی پرداخته شده است.
*گرامی داشت یاد آرمیتا گراوند توسط دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران با نصب پوستر
دانشجویان دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران روز ۲آبان۱۴۰۲ عکسهایی از آرمیتا گراوند را در محیط دانشکده خود نصب کردند.
 
*صدور حکم غیرقانونی زندان برای فعالیت دانشجویی
دو دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی هستی امیری و ضیا نبوی به یکسال حبس محکوم شدند.
این دو دانشجو پس از حضور در تجمع روز ۱۶اسفند ۱۴۰۱ در اعتراض به مسمومیتهای گسترده دانش آموزان درسراسر کشور  که داخل دانشگاه برگزار شده بود، به دلیل گزارش حراست دانشگاه به نهاد امنیتی درگیر این پرونده سازی قضایی شده بودند.
مطابق قوانین مسایل داخلی و تخلفات احتمالی دانشجویان در محیط دانشگاه باید در کمیته انضباطی دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد و ارجاع به نهاد امنیتی خارج از دانشگاه رفتاری غیرقانونی است که توسط مسئولین دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده است.
*ماده ۲۸، دامی برای بکارگیری نیروی کار ارزان
از آغاز دهه‌ی ۱۳۹۰ وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان با همکاری نهادهایی مثل سازمان سنجش، سازمان امور استخدامی، وزارت علوم و بهداشت، به منظور برطرف کردن کمبود نیروی کار در مدارس، با استناد به ماده ۲۸ مندرج در اساسنامه‌ی تشکیل دانشگاه فرهنگیان، اقدام به برگزاری آزمون‌های استخدامی کردند که تا امروز نیز ادامه دارد. این آزمون‌ها با استقبال تعداد بیشماری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی (نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در هر دوره) روبرو شد. با توجه به تعداد بالای شرکت‌کنندگان و پایین بودن ظرفیت پذیرش (هر سال نزدیک به ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار نفر)، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از شانس کمی برای حضور در یک شغل دولتی با بیمه مشخص برخوردار هستند. اما تنها مسئله این نیست.
تعداد بالای فارغ‌التحصیلانِ بیکار، فرصتی مناسب برای سیاست‌ها و سیاستمدارانی است که در پشت ظاهرا فریبنده "استخدام دولتی" در پی بهره‌کشی و استثمار نیروی کار ارزان از خروجی دانشگاه‌ها هستند. 
نرخ بالای بیکاریِ پس از اتمام دوره تحصیلات و نیز ناتوانی دولت برای ایجاد شغل مطابق با معیارهای استاندارد، و نیز طرح‌هایی نظیر ماده ۲۸ راه را برای بهره‌کشی از جمعیت جوان و تحصیل کرده هموار کرد. میزان حقوق و دستمزد ماهانه‌ی کسانی که به استخدام آموزش و پرورش تن می‌دهند؛ در سال اول بین ۷ تا ۸ میلیون و در سال دوم افزایش‌ حقوق این نیروها مطابق با مصوبه افزایش دستمزد اعلام شده از سوی دولت هست. افزایشی که هر سال کمتر از ۲۰ درصد کل دریافتی آخرین فیش حقوقی آن‌هاست. غنیمتی که متولّیانِ سرمایه‌داری از خروجی دانشگاه کسب می‌کنند و با عنوان‌های فریبنده‌ای مانند "فرهنگیان، معلمان" آن‌ها را مورد خطاب قرار می‌دهند ولی در واقعیت "کارگرانی ارزانند" که به ناچار تن به قوانین بازاریِ یک مرجع دولتی می‌دهند. 
نحوه استخدام آن‌ها از مرحله ثبت‌نام تا دوره یک ساله آموزشی به صورت کاملا پولی و با هزینه‌های شخصی داوطلبان صورت می‌گیرد؛ سپس این افراد در صورت تشخیص و تایید نهادهای امنیتی و عقیدتی به‌ طور قراردادی و بدون حق امنیت شغلی به مدت پنج سال بکار گرفته می‌شوند، سپس بعد از پنج سال در صورت تایید و گزینش دوباره، قرارداد آن‌ها تمدید می‌شود! فرایندی که تفاوتی چندان با یک شرکت خصوصی در بازار آزاد ندارد. 
مشخص است که چگونه یک سیاست دست راستی، در فرایندی یک فارغ‌التحصیل را به نیروی کار ارزان تبدیل، زندگی او را بر اساس قرار دادی تنظیم می‌کند و در نهایت گره کار را به سیستم‌های امنیتی که نگهبان و پاسدار حفاظت از این قوانین هستند، واگذار می‌کند، این سیاست چنان قدرتمندانه بکار گرفته می‌شود که سیستم‌های امنیتی را تحت نفوذ خود درآورده و به خدمت‌گذاری وفادار تبدیل کرد.
با این وجود دستگاه‌های تبلیغاتی حکومتی مدام از این آزمون و بکارگیری این نیروها، به نفع آمار‌های اقتصادی خود، سو استفاده می‌کنند. بر همین اساس می‌توان ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان را مصوبه‌ای پلید علیه دانشجویانِ جویای شغل و بازویی توانا برای بازاری کردن آموزش و پرورش در کنار ناکارآمدی دولت جهت تامین شغل دانست.
منبع 4 خبربالا:کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*حسین واحدی (داریوش اشکانی ) به دادگاه کیفری بجنورد احضار شد 
واحدی بازرس  انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی که شهریورماه توسط بازپرسی شعبه پنجم دادسرای شهرستان بجنورد به اتهام نشر اکاذیب احضار شده بود پس از حضور در بازپرسی شعبه پنجم و تفهیم اتهام با قرار کفالت آزاد بود.
طی ابلاغیه ای ایشان توسط شعبه 103 کیفری دادگاه شهرستان بجنورد احضار شده است . درین ابلاغیه جلسه رسیدگی به اتهام ایشان در مورخه ۱۴۰۲/۸/۱۶ تعیین گردیده است.
جلسه رسیدگی به اتهامات جناب محمود صفدری دیگر عضو انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی نیز همزمان با ایشان در جریان است.
بخشی از اتهامات این دومعلم مربوط به دادگاه انقلاب است که هنوز ابلاغیه‌  آن صادر نشده است.
ما به کف خیابان برخواهیم گشت 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*جان باختن یک کارگر راه آهن زاهدان حین  کاراتصال دیزل به واگن
یک کارگر مانورچی(متصل‌کننده واگن‌های قطار) راه‌آهن جنوب شرق زاهدان بنام حسین خدری حین کارجابجایی واگن‌ها با لکوموتیو (دیزل)براثر اصابت تامپون واگن قطار به وی جان خود را ازدست داد.
*جان باختن یک کارگر در ساوجبلاغ بر اثر سقوط از درخت
یک کارگر50 ساله حین کار هرس درخت یک رستوران واقع  در ساوجبلاغ استان البرز ازارتفاع 8  متری شاخه درخت سقوط کرد  وجان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

اخباروگزارش های کارگری 4 آبان ماه 1402
- ادامه اعتراضات کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه با برپایی تجمع وقفل کردن درب ورودی اداره
- تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت پیش فروش خودرو رضایت خودروطراوت نوین تاکستان مقابل دادگستری قزوین برای چند مین بار
- اطلاعیه کانون صنفی گیلان در محکومیت احکام ظالمانه فعالان انجمن صنفی فارس...
- به فاصله یک هفته، ابلاغیه پرونده دوم محمود صفدری از فرهنگیان خراسان شمالی، در سامانه قرار گرفت.
- بازداشت ایرج توبه‌ایهای نجف‌آبادی 
- ممانعت مجدد از اعزام کارگر زندانی داود رضوی به بیمارستان به بهانه نپوشیدن لباس زندان
*******
*ادامه اعتراضات کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه با برپایی تجمع وقفل کردن درب ورودی اداره
روزپنج شنبه 4 آبان، کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد ازادامه اعتراضات دامنه دارشان+ نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه با برپایی تجمع وقفل کردن درب ورودی این اداره درشهر یاسوج خبردادند.
یکی از کارکنان سازمان همیاری شهرداری‌های استان به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: حدود هشت ماه است که کارکنان  سازمان حقوقی دریافت نکرده‌اند و الان هم در ماه مهر هستیم و هزینه‌های زندگی تحصیل دانش‌آموزان بالا رفته است.
این کارمند سازمان همیاری شهرداری‌ها افزود: متأسفانه این نهاد کارایی ندارد و در اکثر زمان‌ها نیز همینطور بوده که حقوق کارکنان معوق می‌شده است.
طبق صحبت‌های کارکنان این مجموعه، همگی از ضعف مدیریتی این سازمان گله‌مند هستند و در ادامه یکی دیگر از کارکنان گفت که حدود 7 الی 8 ماه هست که حقوقی دریافت نکرده‌اند و تا سال 97 نزدیک به 20 ماه حقوق عقب مانده دارند.
وی گفت: فقط حقوق فروردین ماه به ما داده شده، آن هم با پایه حقوقی سال 1401، یعنی نه تنها افزایش حقوق نداشتیم بلکه برای اضافه کاری هم به ما حقوقی داده نشده و همچنین بیمه هم نداریم، گاهی اوقات که از حقوق معوقه حرف می‌زنیم تنش بوجود می‌آید و به هر طرفی که می‌رویم پیگیر نمی‌شوند.
این کارمند بیان کرد: زمانی که به استانداری یا هر اداره مرتبط دیگری مراجعه می‌کنیم، در پاسخ می‌گویند به ما ربطی ندارد!
وی افزود: به اداره کار شکایت کردیم ولی کسی صدای ما را نمی‌شنود و به داد ما نمی‌رسند.
+ادامه اعتصاب وتجمع کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به عدم پرداخت 9 ماه حقوق وعیدی
روز سه سه شنبه 9 اسفند1401، کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد به اعتصاب وتجمعشان دراعتراض به عدم پرداخت 9 ماه حقوق وعیدی ادامه دادند.
 
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق
روز شنبه 6 اسفند1401، کارکنان سازمان همیاری شهرداری های استان کهگیلویه و بویراحمد برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق دست به تجمع مقابل این اداره در یاسوج زدند.
*تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت پیش فروش خودرو رضایت خودروطراوت نوین تاکستان مقابل دادگستری قزوین برای چند مین بار
فیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی،حاکی از تجمع روزپنج شنبه 4 آبان مالباختگان شرکت پیش فروش خودرو رضایت خودرو طراوت نوین تاکستان مقابل دادگستری قزوین برای چند مین باربا خواسته تسریع رسیدگی به پرونده شرکت و بازگشت سرمایه‌های خود می باشد.
*اطلاعیه کانون صنفی گیلان در محکومیت احکام ظالمانه فعالان انجمن صنفی فارس...
آموز‌ش و پرورش امروز کشور با مسائل پیچیده و عمیق و ساختاری مواجه است. درحالی که تکوین و تحول آن در دوره‌های گذشته پیشینه درخشانی را نشان می‌دهد.
تحمیل نگاه آمرانه، تشویق ارادت‌ورزی و بندگی در پرتو سلایق ایدئولوژیک، سیاست گذاری‌های بدون پشتوانه کارشناسی، میراث آموزش و پرورش معنادار و پویا را به آموزش و پرورش میرا و ناروا سوق داده است. 
آنانی که سودای جایگزینی مبلغان را به جای معلمان دارند؛ غافل از آنند که ریشه‌های مدنیت و  تاریخی جامعه ایرانی، در مسیر تاریخی خویش چنین  رویکردی را پذیرا نیست. 
 لذا در پرتو چنین نگاهی، نهادهای صنفی و مدنی را مزاحم خویش می‌پندارند و در صدد حذف و هدم، نهادها و فعالان صنفی می‌باشند. سرکوب و اخراج و حبس‌های طولانی مدت فعالان صنفی انجمن صنفی معلمان فارس نشان چنین اراده‌ای است.
کانون صنفی فرهنگیان گیلان ضمن، محکوم نمودن احکام‌ صادر شده برای فعالان‌ انجمن صنفی‌ فارس‌ خواهان‌ آزادی‌ بی‌قید‌ و شرط‌ همه فرهنگیان فعال صنفی و پایان‌ دادن‌ به هر‌گونه‌ پرونده‌سازی ساختگی‌ و واهی‌ بر‌علیه‌ کنشگران‌‌ مدنی‌ و صنفی‌ است.
   کانون صنفی فرهنگیان گیلان
۱۴۰۲/۰۸/۰۴
*به فاصله یک هفته، ابلاغیه پرونده دوم محمود صفدری از فرهنگیان خراسان شمالی، در سامانه قرار گرفت.
بر اساس این ابلاغیه، قرار است وی در تاریخ ۱۴۰۲/۸/۱۶ ساعت ۹ صبح، در شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری دو شهرستان بجنورد حضور یابد و از اتهام نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی علیه خود، دفاع نماید.
در کیفرخواست ضمیمه ابلاغیه، دادستانی با اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق استمرار مطالب در فضای مجازی، از دادگاه انقلاب شهرستان بجنورد برای ایشان، تقاضای صدور مجازات های اصلی و تکمیلی نظیر منع اشتغال یا انفصال از خدمت نموده است.
لازم به ذکر است برای این فعال صنفی فرهنگیان و مسئول سازمان معلمان ایران در خراسان شمالی، هفته گذشته نیز ابلاغیه ای با همین اتهام صادر شده بود و قرار است او در روز سه شنبه ۱۴۰۲/۸/۱۶ در شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری دو و در روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۱۷ در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو، از اتهام مشابه در پرونده دیگری که علیه او گشوده شده، دفاع نماید.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*بازداشت ایرج توبه‌ایهای نجف‌آبادی 
نیروهای امنیتی امروز به محل کار آقای نجف‌آبادی از اعضای کانون صنفی معلمان نجف آباد یورش برده و ضمن ضبط گوشی ایشان، این فعال صنفی را به زندان نجف آباد انتقال داده‌اند. علت دستگیری این معلم بازنشسته تا این لحظه مشخص نیست و به نظر می‌رسد این بازداشت هم در تداوم سرکوب فعالین صنفی است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ممانعت مجدد از اعزام کارگر زندانی داود رضوی به بیمارستان به بهانه نپوشیدن لباس زندان
داوود رضوی فعال کارگری و ‌عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت که از ۵ مهر ماه ۱۴۰۱ بازداشت می‌باشد، به دنبال شرایط نامناسب زندان و بازجویی‌های طولانی از مدتها پیش دچار بیماری معده، مشکلات بینایی و زانو درد شده است و طی اعزام به بیمارستان تحت درمان و اندوسکوپی قرار گرفته است و طبق نظر پزشک ادامه‌ی درمان و مراجعه‌های مرتب و سر وقت برای چک کردن وضعیت ایشان ضروری و لازم است. با این‌وجود در تاریخ ۳ آبان ۱۴۰۲، مسئولین زندان اوین از اعزام داود رضوی به بیمارستان جهت ادامه ی روند درمان به علت نپوشیدن لباس زندان ممانعت به عمل آوردند. این اقدام در حالی است که داود رضوی طبق حقوق قانونی و تعریف شده حق نپوشیدن لباس زندان را دارد و پس از ممانعت‌ها و‌ بهانه‌گیری‌های اولیه، ایشان در چندین نوبت بدون پوشیدن لباس زندان به بیمارستان فرستاده شده بود. رفتار مسئولان زندان به گونه‌ای است که نشان می‌دهد اجبار نمودن غیرقانونی زندانی به پوشیدن لباس زندان از جان زندانی برایشان با ارزش‌تر می‌باشد. همین ممانعت را در ۲۵ مهر ماه برای چندمین بار نسبت به رضا شهابی روا داشتند. 
بارها در اطلاعیه‌های قبلی در خصوص عدم الزام به پوشیدن لباس زندان نوشته‌ایم. تاکید کرده‌ایم که استفاده از لباس شخصی در هنگام خروج‌ از زندان به دلایلی اعم از اعزام به بیمارستان و غیره قانونی و از جمله حقوق شناخته شده زندانیان می‌باشد که مقامات جمهوری اسلامی نیز موظف به رعایت آن هستند، ولی متاسفانه مسئولین زندان بدون توجه به حقوق زندانی مصر به انجام این عمل از طرف زندانی می‌باشند.
یک فعال کارگری که مدام در پی احقاق حق کارگران و همنوعان خودش بوده و تمام فعالیت‌های کارگری را در چهارچوب قوانین شناخته شده داخلی و بین‌المللی انجام داده است، اولا چرا باید در زندان محبوس باشد، و حال که این کارگر بازنشسته در زندان بدون ارتکاب هیچ جرمی در حال سپری کردن دوران محکومیت خودش می‌باشد، چرا باید برای اعزام به بیمارستان از لباس زندان استفاده بکند در شرایطی که خودی‌هاتون با اختلاس‌های نجومی و‌ غارت اموال عمومی از هرگونه امتیازی برخوردارند.
شرم‌آور است که تزویرانه نام خیابان‌ها را «نلسون‌ماندلا» می‌گذارند اما یکی از میراث‌های مهم زنده یاد ماندلا در دفاع از حقوق اولیه زندانیان را کاملا لگدمال می‌کنند و حتی گویا یک نفر  با ذره‌ای انصاف هم‌ میانشان نیست که به خودشان یادآور شود که بنا به «قوانین حداقل استاندارد سازمان ملل متحد برای رفتار با زندانیان»، و یا «قوانین نلسون ماندلا» هر بار که زندانی برای منظوری مجاز به بيرون از زندان برده می‌شود، بايد به او اجازه داده شود لباس‌های متعلق به خود يا لباس‌هايی را که جلب توجه نمی‌کند بپوشد. 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه شدیدا این رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی مسئولین زندان را محکوم می‌نماید و خواستار اعزام هر چه سریعتر اعضای زندانی خود داود رضوی ‌و رضا شهابی به بیمارستان با رعایت قوانین و استاندارد‌های به رسمیت شناخته شده بین المللی می‌باشد. مسئولیت سلامتی و‌ جان این عزیزان بطور کامل بر عهده مقامات حکومتی می‌باشد. 
سندیکا همچنین خواستار آزادی بدون قید و شرط داود رضوی، رضا شهابی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری، معلمی و‌ مدنی می‌باشد. 
چاره کارگران و زحمتکشان وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌کلیه نهادهای وابسته و حراستی و ‌اطلاعاتی است.
به امید برقراری عدالت در ایران و‌ جهان
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
چهارم آبان ۱۴۰۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید