اخباروگزارش های کارگری5-6 آبان ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- قتل حکومتی آرمیتا گراوند رسانه ای شد - سردادن شعاراعتراضی شبانه از منازل نسبت به قتل حکومتی آرمیتا در تهران(سعادت آباد،اکباتان و...)،شیراز،کرج و....
- گرامیداشت یاد آرمیتا گراوند در دانشگاه الزهرا- ادامه اعتراضات کارگران شهرداری ایلام نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق با تجمع مقابل دادگستری- تجمع اعتراضی پرستاران علوم پزشکی مازندران  نسبت به سطح نازل حقوق وتبعیض درپرداخت ها  مقابل ورودی دانشگاه

- تجمع اعتراضی جوانان متقاضی کار شهرستان شوش مقابل مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
- اعتصاب کارگران کارخانه‌ی شونیز تبریز
- تجمع اعتراضی دانش‌آموز سمپاد اصفهان،تهران،شیراز،قزوین،کرمان،مشهد و..... والدینشان نسبت به رای دیوان عدالت اداری مقابل دیوان عدالت ادارای 
- تجمع اعتراضی اهالی محله درویشان نسبت به واگذاری غیرقانونی زمین‌هایشان توسط راه و شهرسازی مقابل استانداری ایلام
- بیانیه انجمن صنفی معلمان کوردستان( مریوان و سروآباد، سقز و زیویه، دیواندره، سنندج و کلاترزان) در رابطه با احکام صادر شده علیه فعالان صنفی فارس
- دانش‌آموزان باید فایلی صوتی نماز خواندنشان را در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند! آغاز فعالیت نمازیاران در آموزش و پرورش!
- موج اخراج و تعلیق فعالین دانشجویی در ابتدای سال جدید تحصیلی
- رد صلاحیت گسترده و غیرقانونی دانشجویان در انتخابات انجمن‌های علمی دانشگاه بهشتی
- جان باختن کارگر اداره برق انزلی پس ازچندماه دست و پنجه نرم کردن با مرگ دربیمارستان
- جان باختن کارگرکارخانه کلر پارس تبریز براثر سقوط از ارتفاع
*******
*قتل حکومتی آرمیتا گراوند رسانه ای شد
آرمیتا گراوند :«حتی تاریک‌ترین شب نیز پایان خواهد یافت و خورشید خواهد درخشید…»
 
روز شنبه 6 آبان، قتل آرمیتا گراوند بدست نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت رسانه ای شد.
28 روز پیش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت با ضرب وشتم آرمیتا گراواد دانش‌آموز نقاشی هنرستان عروة‌الوثقی در خیابان امیریه تهران بدلیل پوشش دلخواهش و نداشتن حجاب اجباری به کما فرستادند.
طی این مدت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستگاه رهبری و دولت با بکارگیری انواع حیله ها ازجمله فشار به خانواده آرمیتا وضبط اجباری فیلم های دروغین گرفته تا محاصره بیمارستان فجرتهران و مهندسی کردن اخباروحشتشان را به از سرگیری اعتراضات نسبت به قتل حکومتی وتحمیل حجاب اجباری بنمایش گذاشتند.
*سردادن شعاراعتراضی شبانه از منازل نسبت به قتل حکومتی آرمیتا در تهران(سعادت آباد،اکباتان و...)،شیراز،کرج و....
فیلم های منتشره در شبکه های اجتماعی حاکی از سردادن شعاراعتراضی شبانه منجمله«آرمیتای گراوند راهت ادامه دارد»،«مرگ بر حکومت بچه کش»،«مرگ بر جگهوری اسلامی»،مرگ بر خامنه ای ضحاک»،«مرگ بردیکتاتور»و..... از منازل نسبت به قتل حکومتی آرمیتا در تهران(سعادت آباد،اکباتان و...)،شیراز،کرج و....می باشد.
*گرامیداشت یاد آرمیتا گراوند در دانشگاه الزهرا
 
روز شنبه 6 آبان دانشجویان دانشگاه الزهرا با انتشار متن و عکسهایی در سطح دانشگاه یاد آرمیتا گراوند را گرامی داشتند.
منبع:کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*ادامه اعتراضات کارگران شهرداری ایلام نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق با تجمع مقابل دادگستری
روزشنبه 6 آبان، کارگران شهرداری ایلام درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست به تجمع مقابل دادگستری زدند.
 
یکی از کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: حدود 4 ماه مطالبات مزدی کارگران پرداخت نشده و روز به روز بر بدهی‌های کارگران شهرداری ایلام افزوده می‌شود. در عین حال راه‌حل مناسبی از سوی مسئولان شهری مشاهده نمی‌کنیم.
کارگران معترض افزودند: طی ماه‌های گذشته برای پیگیری مطابات صنفی خود به چند نهاد دولتی و غیردولتی مراجعه کردیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
این کارگران در خاتمه گفتند: تصور ما این بود که مسئولان شهری پیگیر وضعیت مطالباتمان خواهند شد. در حال حاضر وضعیت مالی کارگران مناسب نیست و آن‌ها از تامین معاش خود ناتوان شده‌اند.
*تجمع اعتراضی پرستاران علوم پزشکی مازندران  نسبت به سطح نازل حقوق وتبعیض درپرداخت ها  مقابل ورودی دانشگاه
روز شنبه 6 آبان، پرستاران  دانشگاه علوم پزشکی مازندران  نسبت به سطح نازل حقوق وتبعیض درپرداخت ها  دست به تجمع مقابل ورودی این واحد آموزش عالی دراستان مازندران زدند.
 
 
*تجمع اعتراضی جوانان متقاضی کار شهرستان شوش مقابل مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
روز شنبه 6 آبان،جمعی از جوانان متقاضی کار شهرستان شوش برای اعتراض به بیکاری مقابل مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه تجمع کردند و خواهان اشتغال شدند.
 
*اعتصاب کارگران کارخانه‌ی شونیز تبریز
کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشارفیلمی نوشت:روز ۶ آبان، کارگران کارخانه‌ی شکلات‌سازی شونیز تبریز (شرکت صنعتی داداش برادر) در اعتراض به عدم افزایش حقوق و وضعیت بد معیشتی خود دست از کار کشیدند و در محوطه‌ی شرکت دست به تجمع زدند.
*تجمع اعتراضی دانش‌آموز سمپاد اصفهان،تهران،شیراز،قزوین،کرمان،مشهد و..... والدینشان نسبت به رای دیوان عدالت اداری مقابل دیوان عدالت ادارای 
روز شنبه 6 آبان،صدها نفر از خانواده ها و دانش آموزان سمپاداصفهان،تهران ،شیرازوکرمان برای اعتراض به رای دیوان عدالت اداری مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری در تهران و دفتر نمایندگی دیوان عدالت ادارای در شهرهای اصفهان،شیراز،قزوین،کرمان،مشهد و.....  تجمع کردند.
 
 
 
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی والدین دانش‌آموزان سمپاد نسبت به رای دیوان عدالت اداری مقابل آموزش‌وپرورش خوزستان
روز شنبه 29مهر،جعی از والدین دانش‌آموزان سمپاد(سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان)برای اعتراض به رای دیوان عدالت اداری مبنی بر آزمون مجدد مقابل آموزش‌وپرورش خوزستان در کلانشهر اهواز تجمع کردند و و خواستار لغو این رای شدند.
 
در همین ارتباط یکی از والدین دانش‌آموزان سمپاد به خبرنگاررسانه ای گفت: ما جمعی از والدین دانش‌آموزان سمپاد هستیم که در اعتراض به رای دیوان عدالت اداری مبنی بر آزمون مجدد جلوی آموزش‌وپرورش کل استان خوزستان تجمع کرده‌ایم.
وی افزود: اعتراض ما این است که چرا باید از دانش‌آموزانی که یکبار در این آزمون پذیرفته شده‌اند و مشغول تحصیل در این مراکز هستند مجدداً آزمون گرفته شود؟ در حالی‌که آزمون تکمیل ظرفیت پایه نهم به دهم وجود دارد.
*تجمع اعتراضی اهالی محله درویشان نسبت به واگذاری غیرقانونی زمین‌هایشان توسط راه و شهرسازی مقابل استانداری ایلام
روز شنبه 6 آبان،مردم محله درویشان به نشانه اعتراض به واگذاری غیرقانونی زمین‌هایشان توسط راه و شهرسازی به افرادی دیگر درب استانداری ایلام تجمع کردند‌.
این افراد خواستار لغو واگذاری غیرقانونی این زمین ها شده و از مسئولین شهرستان و استان انتظار اجرای عدالت و احقاق حق خود هستند.
 
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*بیانیه انجمن صنفی معلمان کوردستان( مریوان و سروآباد، سقز و زیویه، دیواندره، سنندج و کلاترزان) در رابطه با احکام صادر شده علیه فعالان صنفی فارس
با کمال تاسف، در سایه مدیران ناآگاه و رانتی، سیستم آموزشی کشور با مسائل و مشکلات عدیدە، پیچیده، عمیق و ساختاری مواجه است. این در حالی است که گذشته آموزش و پرورش ایران پیشینه درخشانی را به ما یادآوری می‌کند، تحمیل نگاه آمرانه و دستوری و ترویج برنامه‌های ایدئولوژیک و ترویج و گسترش بندگی در سایه همان دیدگاە ایدئولوژیک، عدم برنامه‌ریزی مناسب در سایه مدیران متملق و بله‌ قربان‌گو، غیر متخصص و ناآگاه، آموزش و پرورش با پیشینه‌ی درخشان و پویا را به آموزش و پرورشی فشل و بدون برنامه‌ و ایستا تبدیل نموده است. برای رهایی از این بی برنامگی و احیای دوباره سیستم، به فعالان و دلسوزانی چون فعالان صنفی در سراسر ایران نیاز داریم اما حاکمیت بەجای اینکه حرف این فعالان را بشنود، دیدگاە و تجارب تخصصی آنان را در جهت درمان آموزش و پرورش بیمارگونه بەکار گیرد عرصه را بر فعالان صنفی تنگ نموده و با آنان به صورت قهری رفتار می‌نماید و به جای استفاده از ایده و نظرات دلسوزانه این فعالان صنفی مبلغانی با دیدگاە سنتی و بی‌بهرە از تخصص و علم روز را جایگزین نموده است. پرواضح است متولیان امروزە آموزش و پرورش با این دیدگاه، فعالان صنفی را مخل نظم و امنیت کشور می‌دانند و اینگونه بر آنان می‌تازند. با اندک شناختی - کە در دیدگاە، برنامە و عمل متولیان کنونی آموزش و پرورش هیچ نشانی از آن دیدە نمی شود - مشخص است کە مخل نظم و امنیت کشور همان مبلغان بلەقربان‌گو هستند نه فعالان دلسوز صنفی که از جان ، مال و خانوادە خود، برای پیشرفت ایرانی آباد و ترقی و پرورش دانش‌آموزان آینده‌نگر مایه می‌گذارند!
باید از مسولان کشور پرسید آیا کسانی که برای فعالان صنفی بابت اتهامات ناروا و پوچ و بی اساس همچون مخل نظم و امنیت، حکم صادر می‌نمایند ذره‌ای به وجدان بیدار خود (اگر داشته باشند) رجوع نموده‌اند که چه کسانی مخل نظم و امنیت هستند؟! فعالان صنفی دلسوز یا افراد فرصت‌طلب و بله قربان‌گو؟!
آیا وضعیت بحرانی آموزش و پرورش نتیجه همان برنامه‌های غلط و بدون کارشناسی مدیران رانتی و باندباز و فرصت‌طلب است که پست‌های مهم و کلیدی آموزش و پرورش را تصاحب نموده‌اند یا فعالان صنفی؟
واضح است اگر ذره‌ای درک و بینش انسانی و تخصصی داشته باشیم، باید اذعان کنیم آنکه باید حکم زندان، تعلیق، اخراج و ... بگیرد همان مدیران ناکارآمد و رانتی هستند کە هر روز سوتی و آبروریزی سیستمی و فراقانونی و سلیقەای از آنان رسانەای می‌شود، نه فعالان دلسوز صفی.
امیدواریم قضات به خود بیایند بە سوگند و تعهد کاری و قضایی خود رجوع کردە و بیش از این خود را تحت سیطره‌ی افراد و نهادهای امنیتی قرار ندهند و به وجدان خود رجوع نمایند و بیش از این استقلال خود را در اختیار نابخردان غیر مسئول نگذارند. با علم و آگاهی و از روی وجدان و شرفی که موقع روی کار آمدن به آن سوگند خوردەاند حکم صادر نمایند و با زندگی و آینده‌ی دیگران بازی نکنند، باشد کە در قبال خلق و خالق رستگار باشند.
انجمن صنفی معلمان کوردستان احکام صادر شده برای همه‌ی فعالان صنفی از جمله فعالان فارس ،بوشهر،کوردستان،گیلان و ...  را به شدت محکوم نموده وخواهان آزادی فعالان زندانی و مختومه شدن پرونده همه فعالان صنفی در تمام نقاط ایران است.
به امید آینده‌ای سرشار از شادی.
انجمن صنفی معلمان کوردستان(مریوان و سروآباد، سقز و زیویه، دیواندره، سنندج و کلاترزان)
٦ آبان ماه ١٤٠٢
*دانش‌آموزان باید فایلی صوتی نماز خواندنشان را در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند! آغاز فعالیت نمازیاران در آموزش و پرورش!
اصغر باقرزاده، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت مدیران مدارس جهت اجرای فریضه دینی نماز ۶ نفر از والدین دانش‌آموزان را برای نقش‌هایی از جمله «نمازیار» و «رصدیار» معرفی می‌کنند. او افزود دانش‌آموزان هم باید فایلی صوتی از نماز خواندنشان در یک سامانه دولتی برای داوری بارگذاری کنند!
به گزارش روابط عمومی معاونت پرورشی و فرهنگی، اصغر باقرزاده در این باره گفت: با توجه به ضرورت استفاده از ظرفیت والدین دانش‌آموزان در راستای اجرای برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی، از همه مدیران مدارس خواسته شده است اسامی ۶ نفر از والدین علاقه مند و توانمند در قالب نقش‌های نمازیار، پاسخ‌یار، رصدیار، اردویار، رقابت‌یار و تشکل‌یار را در سامانه سیدا ثبت کنند همچنین از همه مدیران خواسته شده همه دانش آموزان یک فایل صحیح خوانی نماز از خود، در سامانه بارگذاری کنند تا داوری توسط نمازیاران انجام شود!
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*موج اخراج و تعلیق فعالین دانشجویی در ابتدای سال جدید تحصیلی
با فشارهای حراست دانشگاه،حامد سیف، فعال دانشجویی و دانشجوی دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، از تحصیل محروم شد.
وی در جریان جنبش مردمی زن زندگی آزادی نیز بازداشت شده بود.
*رد صلاحیت گسترده و غیرقانونی دانشجویان در انتخابات انجمن‌های علمی دانشگاه بهشتی
فشارها و دخالت‌ غیرقانونی حراست دانشگاه این بار دامن انجمن‌های علمی دانشجویی را گرفته است. در لیست منتشر شده از کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات انجمن‌های علمی دانشکده‌ها، اسامی تعداد انبوهی از ثبت‌نام‌کنندگان دیده نمی‌شود. اکثر این افراد درحالی رد صلاحیت شده‌اند که هیچ‌گونه محکومیت انضباطی نداشته و تمامی شرایط قانونی ثبت نام و نامزدی در انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی را دارا بوده‌اند و احتمالا به بهانه فعالیت سیاسی یا دانشجویی یا عدم رعایت پوشش مدنظر دانشگاه رد صلاحیت شده‌اند.
این در حالی‌است که طبق قانون، معاونت فرهنگی برای تایید صلاحیت‌ها تنها باید آراء کمیته انضباطی دانشگاه را به رسمیت بشناسد، اما به دلایل نامشخص صلاحیت عده زیادی از دانشجویان را رد کرده است.
مطابق آیین‌نامه برگزاری انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی، آراء کمیته انضباطی تنها مرجع مورد تایید برای اخذ صلاحیت دانشجویان است و استناد به هرگونه گزارش غیررسمی برای رد صلاحیت دانشجویان، اقدامی غیرقانونی است. همچنین معاونت فرهنگی مطابق قانون می‌بایست به اعتراضات دانشجویان رد صلاحیت شده رسیدگی کرده و دلیل عدم تایید را به صورت مکتوب به آنان اطلاع دهد، اما نه تنها هیچ گونه فرصت و محل و بستری جهت ثبت شکایات و اعتراضات دانشجویان پیش‌بینی نشده، که از قضا اسامی نیز زمانی اعلام شده است که دانشگاه با تعطیلات پایان هفته خود روبروست.
به نظر میرسد اقدام برای حذف تمامی نهادهای دانشجویی، در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است.
منبع 2 خبربالا:کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور
*جان باختن کارگر اداره برق انزلی پس ازچندماه دست و پنجه نرم کردن با مرگ دربیمارستان
رضا صابر باغی 45 ساله کارگر اداره برق انزلی  با 21 سال سابقه کاری که روز 25 مرداد ماه در حین کار رفع نقص کابل‌های برق در محدوده خیابان پرستار انزلی دچار سوختگی 80 در صدی شده بود، در بیمارستان مهر تهران جان باخت.
*جان باختن کارگرکارخانه کلر پارس تبریز براثر سقوط از ارتفاع
روزپنج شنبه 4 آبان،یک کارگر46 ساله کارخانه کلر پارس واقع در شهرک صنعتی تبریزبراثر سقوط از طبقه هفتم ساختمان PNCB این شرکت با حدود 20 متر ارتفاع در دم جان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 5 آبان ماه 1402
- فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل‌ونقل (ITF) خواستار آتش‌بس فوری، اجرایی و تضمین‌شده توسط سازمان ملل، آتش‌بس در نوار غزه و اسرائیل و تلاش‌های واقعی برای صلح پایدار، از جمله آزادی فوری همه گروگان‌ها و ایجاد کریدورهای بشردوستانه در این منطقه برای جلوگیری از فاجعه انسانی بیشتر و تلفات غیرنظامیان است.
- ادامه جمعه های اعتراضی اهالی سیستان وبلوچستان با راهپیمایی سکوت در شهر زاهدان با توجه به حضور گسترده نیروهای سرکوب دستگاه رهبری درشهرهای خاش و زاهدان 
نقش برآب شدن توطئه نفوذ نیروهای نظامی و امنیتی با لباس مبدل بلوچی بین اهالی شهر زاهدان
اختلال شدید انترنت در استان سیستان وبلوچستان
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ایرانشهر نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق وسال ها مطالبات دیگرو وعده های توخالی مسئولان مقابل ساختمان شهرداری
- راه‌اندازی تورهای یک روزه به لواسانات تهران به نام رانندگان و کارگران اما به کام مدیران و معاونین!
- حکم ١٠ سال زندان برای سروه پورمحمدی
*******
*فدراسیون بین‌المللی کارگران حمل‌ونقل (ITF) خواستار آتش‌بس فوری، اجرایی و تضمین‌شده توسط سازمان ملل، آتش‌بس در نوار غزه و اسرائیل و تلاش‌های واقعی برای صلح پایدار، از جمله آزادی فوری همه گروگان‌ها و ایجاد کریدورهای بشردوستانه در این منطقه برای جلوگیری از فاجعه انسانی بیشتر و تلفات غیرنظامیان است.
به عنوان اتحادیه های‌ کارگران حمل و نقل، ما افتخار ایستادن در کنار مردم تحت ستم را داشته ایم. اساسنامه و سیاست های ما بر اساس اصول صلح، عدالت، فرصت های برابر، ضد امپریالیسم، دموکراسی و استقلال بنا شده است. ما مسئولیت اخلاقی داریم که بی عدالتی ها را به طور عینی شناسایی کنیم و با همه طرفین در روند ایجاد یک صلح واقعی و پایدار کار کنیم. ما از همه اتحادیه های کارگری وابسته به فدراسیون بین المللی کارگران حمل و ‌نقل می خواهیم که به ما بپیوندند تا با صدای رسا برای صلح بگوییم و در مواجهه با بی عدالتیها همانطور که در طول تاریخ انجام داده ایم، اقدام کنیم.
آی تی اف به بیانیه خود در ۹ اکتبر اشاره می کند و تکرار می کند که تنها راه مناسب برای صلح پایدار، پایان دادن به اشغال غیرقانونی فلسطین و راه حل دو دولت است.
تقریباً 8000 نفر از 7 اکتبر از جمله 1400 اسرائیلی توسط حماس و بیش از 6500 فلسطینی در غزه توسط نیروهای مسلح اسرائیل کشته شده‌اند و هزاران نفر در زیر آوار ناپدید شده‌اند.
وضعیت غزه وخیم است. اسرائیل خدمات ضروری از جمله آب، سوخت و برق را قطع کرده و دسترسی به کمک های نجات دهنده و تدارکات را مسدود کرده است. بنا بر گزارش ها، بیمارستان ها با تمام شدن آب و سوخت کار خود را متوقف کرده اند. مساجد، کلیساها، مدارس و بیمارستان ها ویران شده اند و 1.4 میلیون نفر برای فرار از بمباران نیروهای ارتش اسرائیل مجبور به ترک خانه های خود شده اند.
فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل از درخواست سازمان ملل برای ایجاد یک کریدور بشردوستانه و بدون قید و شرط به غزه برای ارائه کمک های فوری و کافی برای نجات جان مردم حمایت می کند. به گفته کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC)، محاصره 16 ساله غزه توسط اسرائیل باعث شده است که از هر 10 نفر، هشت نفر به کمک های بین المللی وابسته باشند. سازمان ملل تخمین می زند که روزانه حدود 100 کامیون برای تامین نیازهای ضروری غزه مورد نیاز است. کمک های کنونی وارد شده به غزه بسیار کمتر از میزان مورد نیاز است.
بدون باز شدن دالان‌های کمک‌های بشردوستانه فوری برای رساندن غذا، آب، سوخت و تجهیزات پزشکی، زندگی همه در غزه از جمله کودکان، زنان و سالمندان بی‌گناه در خطر است.
همه دولت ها و جامعه بین المللی باید برای صلح و همکاری با هدف پیشگیری و توقف جنایات بین المللی اقدام کنند. زمینه تاریخی و علل ریشه ای بحران کنونی همچنان موضوع اساسی است که باید به آن پرداخته شود. صلح پایدار باید بر اساس قطعنامه های 242 و 338 شورای امنیت سازمان ملل متحد با پایان دادن به اشغال غیرقانونی و راه حل دو دولت باشد.
فدراسیون بین المللی کارگران حمل و‌نقل فراخوان می دهد:
* آتش بس فوری در فلسطین و اسرائیل برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی و تلفات بیشتر غیرنظامیان.
* آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان های غیرنظامی، مطابق با قوانین بین المللی.
* کریدورهای کمک بشردوستانه و ارسال کمک های نجات دهنده برای رفع نیازهای میلیون ها نفر در غزه.
* همه طرفین به قوانین بین المللی برای حفاظت از جان غیرنظامیان احترام بگذارند.
* دادگاه کیفری بین المللی و سازمان ملل مکانیسم هایی را برای پیشگیری و پایان دادن به جنایات بین المللی فعال کنند.
* پیگیری راه حل سیاسی و حمایت همه دولت ها برای صلح با تحقق راه حل دو دولت همراه با پایان محاصره غزه، اشغال و شهرک سازی های غیرقانونی بر اساس قطعنامه های 242 و 338 شورای امنیت سازمان ملل متحد.
* ما همچنین درخواست‌های مطرح شده در بیانیه اتحادیه‌های کارگری جهانی در 11 ژوئیه را تکرار می‌کنیم: - از سازمان ملل می‌خواهیم برای حفاظت از جان مردم فلسطین، از جمله از طریق استفاده از نیروهای حافظ صلح، مداخله کند. - از جنبش کارگری جهانی، تحت رهبری اتحادیه های جهانی، میخواهیم تا همه گزینه های ممکن را برای نشان دادن و تحت فشار قرار گذاشتن شرکت ها، کارفرمایان و سرمایه گذارانی که مستقیم درگیر هستند و یا گسترش و تداوم شهرک سازی های غیرقانونی اسرائیل را تسهیل می کنند، در نظر گرفته و پیگیری کند.
ما همبستگی و حمایت خود را از کودکان، غیرنظامیان و اعضای اتحادیه‌های کارگری متاثر از خشونت در فلسطین و اسرائیل، و به همه اعضای خود که از این درگیری متاثر شده‌اند، اعلام می‌کنیم. 
لینک به متن اصلی به زبان انگلیسی:

https://www.itfglobal.org/en/news/itf-calls-immediate-ceasefire-and-humanitarian-corridor-lifesaving-aid-in-gaza 
(https://www.itfglobal.org/en/news/itf-calls-immediate-ceasefire-and-humanitarian-corridor-lifesaving-aid-in-gaza)
فدراسیون جهانی کارگران‌حمل و‌نقل (آی تی اف) نزدیک به ۲۰ میلیون عضو در ۱۵۰ کشور دارد که شامل بیش از ۷۰۰ اتحادیه کارگری در بخشهای مختلف حمل و‌نقل، از جمله سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، می باشد. 
به امید برقراری عدالت در ایران، خاورمیانه و سراسر جهان. 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۵ آبان ۱۴۰۲
*ادامه جمعه های اعتراضی اهالی سیستان وبلوچستان با راهپیمایی سکوت در شهر زاهدان با توجه به حضور گسترده نیروهای سرکوب دستگاه رهبری درشهرهای خاش و زاهدان 
نقش برآب شدن توطئه نفوذ نیروهای نظامی و امنیتی با لباس مبدل بلوچی بین اهالی شهر زاهدان
اختلال شدید انترنت در استان سیستان وبلوچستان
فیلم ها وگزارش های منتشره از طرف منابع خبری محلی بتاریخ جمعه 5 آبان از حضورگسترده نیروهای سرکوب دستگاه رهبری درشهرهای خاش و زاهدان و اختلال شدید انترنت در استان سیستان وبلوچستان خبر می دهند.
علیرغم این جو شدید امنیتی اهالی شهر زاهدان با اختیار کردن سکوت دست به راهپیمایی زدند.
به گزارش همین منابع نیروهای نظامی و امنیتی با لباس مبدل بلوچی  با نفوذ بین اهالی شهر زاهدان قصد توطئه داشتند که مورد شناسایی قرار گرفتند و نقشه شومشان برملا وخنثی شد.
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ایرانشهر نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق وسال ها مطالبات دیگرو وعده های توخالی مسئولان مقابل ساختمان شهرداری
روز پنج شنبه 4 آبان، کارگران شهرداری ایرانشهربرای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان  نسبت به عدم پرداخت 5 ماه حقوق وسال ها مطالبات دیگر منجمله  عیدی و سنوات و وعده های توخالی مسئولان دست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهردر استان سیستان و بلوچستان زدند.
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند.
آن‌ها گفتند: در سال جاری و گذشته چند بار به پرداخت نشدن حقوق اعتراض کرده‌ایم که درنهایت مسئولان شهری وعده پیگیری مطالباتمان را داده‌اند.
این کارگران که در بخش‌های مختلف مجموعه شهرداری کار می‌کنند، در ادامه گفتند: از مجموع حدود 450 کارگر شاغل در شهرداری ایرانشهر فقط مطالبات مزدی کارگران واحد خدماتی دو ماه به تاخیر افتاده اما مابقی کارگران که در بخشهای خدماتی، فضای سبز، اجرائیات، اداری، آتش نشان و سایر واحدها مشغول کارند، پرداخت دستمزدشان از خرداد ماه به تاخیر افتاده است.
آنها در ادامه گفتند: در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.
این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند. آنها درباره مطالبات وصول نشده همکاران بازنشسته خود گفتند: کارگرانی که به مرور از این مجموعه بازنشسته می‌شوند امکان دریافت مطالبات بازنشستگی و حتی زمان اشتغالشان را ندارند به همین دلیل دست به شکایت می‌زنند با این وجود بازهم مطالباتشان وصول نمی‌شود.
*راه‌اندازی تورهای یک روزه به لواسانات تهران به نام رانندگان و کارگران اما به کام مدیران و معاونین!
با توجه به گزارش‌های ارسالی به سندیکا، تورهای فرهنگی و ورزشی یک روزه به مقصد لواسانات تهران ظاهرا توسط معاونت منابع انسانی برای کلیه کارکنان شرکت واحد راه اندازی شده است. 
دستورالعمل این تورها توسط معاونت منابع انسانی شرکت واحد به معاونین کلیه سامانه‌ها برای ابلاغ به کلیه کارگران و رانندگان ارسال شده است. 
ولی گویا این دستورالعمل هم همانند دستورالعمل اضافه کاری (که به میزان ۷۲ ساعت بود و دامنه شمول آن کلیه کارکنان شرکت واحد را در بر می‌گرفت و اجرا نمی‌شود) در خفا فقط برای مدیران و معاونین مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتیکه معاونین سامانه‌ها می‌بایستی این دستورالعمل را به زیر مجموعه اعلام نمایند تا همه کارکنان اعم از کارگر و راننده و کارمند در صورت  تمایل بتوانند از این سفر یک روزه استفاده نمایند.
طبق گزارش های ارسالی در روز پنجشنبه ۴ آبان که نوبت بهره‌برداری سامانه ۴ جهت استفاده از تور بوده، آقای مهندس جهانتاب معاونت بهره‌برداری سامانه بدون هیچ گونه اطلاع‌رسانی به رانندگان، اقدام به برگزاری تور برای تعدادی از دوستان، معاونت‌ها و مدیریت سامانه به اوردگاه فرهنگی و ورزشی لواسانات نموده‌اند.
به احتمال قوی و صد در صد این پنهان‌کاری و پایمال نمودن حق کارگر در سایر سامانه‌ها هم صورت گرفته و به دور از چشم کارگران این تورها راه‌اندازی و فقط برای خودی‌هایشان استفاده شده است. 
حال سوال ما از آقای علیزاده اینست که شما در بدو ورود به شرکت ادعا می کردی که قصد داری جلوی بریز بپاش مدیران گذشته را بگیرید (البته ما توهم نداریم که شما واقعا می‌خواستید جلوی بریز و بپاش‌ها و تبعیض‌ها را بگیرید، چون در این ۴۴ ساله گوش ما کارگران از این وعده وعیدها پر شده است، و فقط جهت یاد‌آوری گفتیم)، پس الان کجائید؟ چرا هیچ نظارتی به عملکرد این معاونین و نحوه اجرایی این دستورالعمل ها را ندارید؟ این چه نظارتی است که معاونین سامانه‌ها، دستورالعمل‌ها را بدون اطلاع‌رسانی به کارگران و رانندگان، فقط برای اعوان و انصار خودشان می‌توانند استفاده کنند؟!!
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به مدیریت تاکید می‌کند به جای شعار توخالی دادن و یا زیر پا گذاشتن حق و ‌حقوق پرسنل شرکت، کمی بر مجموعه‌ای که به عنوان مدیریت آن منصوب شده نظارت داشته باشد تا معاونین سامانه‌ها نتوانند دستورالعمل‌ها را فقط در جهت منافع عده‌ خاصی اعمال نمایند. این گونه سوء استفاده‌ها قطعا به نام شما ثبت خواهد شد و ناشی از سوءمدیریت شما است. همچنین مدیریت بایستی هر چه سریعتر پرداخت مطالبات معوق رانندگان و سایر کارگران را در اولویت کاری خود قرار بدهد،
به همکاران عزیز نیز یاداور میشویم که تنها با اتحاد و همبستگی و‌تشکلمان می‌توانیم با این تبعیض‌ها مقابله کنیم، وگرنه دستاوردهایی که طی سالها به واسطه‌ی اتحادمان بدست آورده‌ایم را هم از دست خواهیم داد.
چاره کارگران و زحمتکشان وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌کلیه نهادهای وابسته و حراستی و ‌اطلاعاتی است.
به امید برقراری عدالت در ایران و‌ جهان
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۵ آبان ۱۴۰۲
*حکم ١٠ سال زندان برای سروه پورمحمدی
سروه پورمحمدی، عضو انجمن فرهنگی – اجتماعی "نوژین" توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ١٠ سال حبس تعزیری محکوم شد.
دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی "کرمی" به اتهام "تشکیل گروه و دسته‌جات" این حکم را برای خانم پورمحمدی صادر کرده است.
حکم حبس این عضو "نوژین" روز پنج‌شنبه ۴ مهرماه از طریق وکلایش جوامیر عبداللهی و هیمن مجیدی به وی ابلاغ شده است.
لازم به ذکر است که روز دوشنبه ٢۴ بهمن‌ماه ١٤٠١، سروه پورمحمدی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از کانون اصلاح و تربیت سنندج آزاد شد.
روز یکشنبه ٩ بهمن‌ماه ١٤٠١، این شهروند در حین پیگیری وضعیت اعضای بازداشتی انجمن فرهنگی – اجتماعی "نوژین" در دادگاه انقلاب سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید