اخباروگزارش های کارگری 22 -23 اسفند ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های  خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهوازو کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه - ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،

عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران رفسنجان مقابل دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری شهرستان
- تجمعات اعتراضی کاران شرکت معادن زغال‌ سنگ کرمان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی
- اعتصاب کارگران مرکز گسترش فناوری اطلاعات دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق
- تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن جهاد کشاورزی کردستان نسبت به بلاتکلیفی 23 ساله مقابل استانداری
- هسته گزینش صلاحیت محمد مرادی نصاری را رد کرد 
*******
*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های 
خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهوازو
کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه 
شعارها:
«اتحاد اتحاد علیه فقروفساد»
«نه تهدید نه زندان نه اعدام نیست جلودارما»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«ایران پردرآمد مسئول بی لیاقت چه برسر تو آورد»
«خواسته ما صنفیه حقمونو پس بده»
«زیربار ستم نمی کنیم زندگی زیربار ستم نمی کنیم زندگی جان فدا می کنیم در ره آزادگی مرگ براین بردگی مرگ براین بردگی »
«رئیسی بی عرضه برگرد برو به حوزه»
«رئیسی دروغگو حاصل وعده هات کو»
«شورای عالی کار خیانت نکن این بار»
«یا مرگ یا زندگی مرگ براین بردگی»
«حقوق بازنشسته پشت درهای بسته»
 
 
 
*ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران رفسنجان مقابل دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری شهرستان
روز سه شنبه 22 اسفند، اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با اعتصاب وتجمع پرستاران رفسنجان مقابل دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری شهرستان ادامه پیدا کرد.
 
 
 
*تجمعات اعتراضی کاران شرکت معادن زغال‌ سنگ کرمان نسبت به عدم پرداخت بموقع حقوق وعیدی
روز سه شنبه 22 اسفند،جمعی از کارگران معادن زغال سنگ همکار واقع در شهرستان راور در اعتراض به عدم  پرداخت بموقع حقوق ماه‌های بهمن و اسفند وعیدی مقابل فرمانداری تجمع کردند.
روزدوشنبه 21 اسفند، کارگران معادن زغال سنگ شهرستان‌های زرند و کوهبنان نیزدست به تجمع زده بودند.
 
 
کارگران معادن زغال سنگ واقع در سه شهرستان زرند، راور و کوهبنان که زیرمجموعه شرکت معادن زغال سنگ استان کرمان وابسته به صندوق بازنشستگی فولاد هستند به خبرنگاررسانه ای گفتند:علاوه بر دریافت نکردن حقوق بهمن و اسفندماه، عیدی پایان سال خود را نیز دریافت نکرده اند و خواهان دریافت مطالبات خود هستند.
درهمین رابطه:تجمع اعتراضی   همسران کارگران کارخانه زغالشویی زرند نسبت به عدم پرداخت 2 ماه حقوق و عیدی مقابل ورودی اصلی ومسدود کردنش
روزدوشنبه 21 اسفند، همسران کارگران کارخانه زغالشویی زرند برای اعتراض به عدم پرداخت 2 ماه حقوق و عیدی مقابل ورودی اصلی این واحد تولیدی دراستان کرمان تجمع ومسدودش کردند.
 
یکی از کارگران معترض در این رابطه به خبرنگار رسانه ای گفت: شما خودتان بچه ندارید؟ بچه ما چگونه می‌تواند درک کند که حقوق ندادند! عیدی ندادند! وقتی می‌بیند بچه‌های اقوام همه لباس عید خریدند و ما هنوز هیچ کاری برای آن‌ها نکرده‌ایم!
*اعتصاب کارگران مرکز گسترش فناوری اطلاعات دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق
روزسه شنبه 22 اسفند، کارگران پیمانی مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا)زیر مجموعه برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق دست از کارکشیدند.
کارگران اعتصابی به خبرنگاررسانه ای گفتند:روز گذشته برگه‌ای مبنی بر اینکه قرار است بخشِ کوچکیِ از حقوقِ بهمن‌ماه به صورتِ علی‌الحساب به ما پرداخت شود برای امضا به ما داده شد اما آن را امضا نکردیم. 
آنها افزودند: یک هفته مانده به تعطیلاتِ عید و همه‌ی ما به حقوقمان نیاز داریم. حقوق ما کمتر از 10 میلیون تومان است و حتی همین حقوق را هم نمی‌خواهند به ما پرداخت کنند. 
آنها ادامه دادند:سامانه‌ی یکپارچه 124 خدمات مهمی در حوزه‌ی تجارت، صادرات، واردات، ثبت سفارش، کارت بازرگانی و… انجام می‌دهد و با توجه به مشکلاتی که برای پرسنل به وجود آمده، این سامانه نیز با اختلالِ عملکرد مواجه شد. 
آنها درخاتمه گفتند: از قرار معلوم شرکتِ پیمانکار هنوز پولی بابتِ حقوق کارکنان دریافت نکرده است، اما این مسئله به ما ارتباطی ندارد و دریافتِ به موقعِ این حقوق ناچیز، آن هم نزدیک عید، کمترین خواسته‌ای است که ما می‌توانیم داشته باشیم.
*تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن جهاد کشاورزی کردستان نسبت به بلاتکلیفی 23 ساله مقابل استانداری
روزسه شنبه 22 اسفند،حمعی از اعضای تعاونی مسکن جهاد کشاورزی کردستان برای اعتراض به بلاتکلیفی 23 ساله مقابل استانداری در سنندج تجمع کردند.
 
یکی از اعضای تعاونی مسکن جهاد کشاورزی کردستان به خبرنگار رسانه ای  گفت: بیش از هزار و هفتاد نفر از اعضای تعاونی مسکن جهاد کشاورزی سال 1382مبلغ 3 میلیون و 500 هزار تومان برای دریافت زمین هزینه پرداخت کردند،  زمینی که بعد از 23 سال هیچ خبری آن نیست.
وی با بیان اینکه در طول این مدت مبالغی دیگر نیز از این افراد گرفته شده است ادامه داد: قرار بود زمینی در سنندج به این تعاونی اختصاص یابد، اما تاکنون این امر اتفاق نیفتاده است.
*هسته گزینش صلاحیت محمد مرادی نصاری را رد کرد 
محمد مرادی ضمن انتشار این خبر در صفحه ی اینستای خود نوشت: پس از “چاپ کتاب‌های شعر به زبان کردی، برگزاری جایزە ادبی باشور، شرکت در جشنوارە گلاویژ، مصاحبه درباره‌ی زبان و ادبیات کردی”، توسط نهادهای امنیتی مورد بازجویی قرار گرفتم. مدتی بعد با عدم صدور کد پرسنلی مواجه شدم که با مراجعه به آموزش و پرورش سنندج و هسته گزینش، متوجه شدم که به دلیل جواب منفی استعلام از نهاد امنیتی دیگر حق حضور در کلاس درس را ندارم.
#ژن_ژیان_ئازادی
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 23 اسفند ماه 1402
- اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران(تهران)درباره مسدود کردن هرسه حساب اعلام شده برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
- تداوم اعتصاب سه‌شنبه‌های سیاه در زندان‌های سطح کشور در اعتراض به حکم اعدام 
- ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری
- ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بیمارستان بهشتی 
- اعتصاب و تجمع کارگران راه آهن یزد مقابل استانداری برای احقاق حقوق برحقشان
- اعتصاب کارگران ایستگاه راه آهن آهودشت در اعتراض به عدم پرداخت حقوق
- ادامه دوشنبه های اعتراضی کارکنان بازنشسته صدا وسیما با تجمع مقابل مسجد بلال این سازمان
- سومین روز اعتصاب کارگران شرکت صنایع انرژی ایران سایت یک آغاجاری دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
- سومین روز اعتصاب کارگران  پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رود شور دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق
- تجمع اعتراضی کارگران کارخانه شهد ناب یاسوج نسبت به عدم پرداخت حقوق
- بازهم تصادف سرویس رفت و آمد کارگران اینبار مرگ وصدومیت 5 کارگر شرکت راه‌سازی و معدنی مبین
- جان باختن کارگر شهرداری امین شهر براثر برق گرفتگی
*******
*اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران(تهران)درباره مسدود کردن هرسه حساب اعلام شده برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
به اطلاع همه همکاران و هموطنان عزیز می‌رساند که متاسفانه هرسه حساب اعلام شده برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان مسدود شده و اگرچه امکان واریز به آن‌ها وجود دارد اما امکان برداشت برای صاحبان حساب ممکن نیست. لذا از کلیه همراهان درخواست اکید داریم که از واریز کمک‌های نقدی خود به حساب‌های اعلام شده در اطلاعیه‌های قبلی تا اطلاع بعدی خودداری نمایند. 
کانون صنفی معلمان ایران(تهران) ۱۴۰۲/۱۲/۲۳
*تداوم اعتصاب سه‌شنبه‌های سیاه در زندان‌های سطح کشور در اعتراض به حکم اعدام 
روز گذشته، سه‌شنبه‌ ۲۲ اسفندماه، زندانیان سیاسی در زندان‌های مختلف کشور، برای هفتمین هفته‌ی متوالی با اعتصاب غذا نسبت به قل‌های سیستماتیک زندانیان دست به اعتراض زدند.
لازم به ذکر است که اخیرا دو زندانی اهل کشور افغانستان با نام‌های "نورمحمد تاجیک" و "عبدالباسط" با طناب دار #جمهوری_اعدام در #زندان_قزلحصار به قتل رسیدند. اعتصاب غذا با عنوان #سه‌شنبه‌های_سیاه در قزلحصار همچنان در جریان است.
در سال ۲۰۲۳ میلادی دست‌کم ۸۳۵ انسان توسط جمهوری اسلامی اعدام شدند. این آمار نشان‌دهنده‌ی رشد ۴۳درصدی اعدام‌ها نسبت به سال قبل است. 
#اعدام_قتل_عمد_دولتی_است
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*ادامه اعتراضات کارگران صنعت نفت نسبت به تعیین سقف حقوق، نحوه‌ی کسر غیرقانونی مالیات و محدودیت 30 ساله‌ی سنوات بازنشستگی علیرغم سنوات خدمت بیشتر و بعضا کسورات بازنشستگی بیش از 40 سال ،عدم اجرای کامل ماده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت و عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی با برپایی تجمع کارگران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری
 
*ادامه اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با برپایی تجمع پرستاران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بیمارستان بهشتی 
روز چهارشنبه 23 اسفند، اعتراضات پرستاران کشورنسبت به سطح نازل حقوق ،عدم پرداخت بموقع مطالبات،کمبود نیرو و شرایط سخت کاری با تجمع پرستاران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بیمارستان بهشتی این شهرستان  ادامه پیدا کرد.
 
*اعتصاب و تجمع کارگران راه آهن یزد مقابل استانداری برای احقاق حقوق برحقشان
روزچهارشنبه 23 اسفند،درپی فراخوان از پیش منتشرشده کارگران راه آهن یزد برای احقاق حقوق برحقشان دست از کارکشیدند و مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.
 
گزارشی بقلم یک کارگر:
اعتصاب کارگران راه آهن یزد 
۲۳ اسفند ۱۴۰۲
درخواست های کارگران:(۱) انجام دادن درست وصحیح طرح طبقه بندی بدون استفاده از زور و تهدید .چون اگه مشکل نداشت به صورت تک نفره امضا نمیگرفتن
(۲)دادن بن های مناسبتی امسال
(۳)به روز شدن حقوق
(۴) امنیت شغلی که به خاطر خواسته ها مجبور به تعهد یا اخراج میباشد
(۵) بیمه تکمیلی کارگران که شرکت هیچ گونه کمک یا حمایتی نسبت به انجامش ندارد
(۶)شورای کارگری
(۷)تجمیع شدن
بازم امروز پیگیر درخواست هامون شدیم چون وعده های توخالی دادن بهمون و نزدیک عید هستش و شرمنده جلوی زن و بچه هامون هستیم.
*اعتصاب کارگران ایستگاه راه آهن آهودشت در اعتراض به عدم پرداخت حقوق
روز چهارشنبه 23 اسفند، کارگران ایستگاه راه آهن آهودشت بعداز ناحیه زاگرس واقع در70 کیلومتری اهواز(ناحیه جنوب)هم برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق و عیدی دست به اعتصاب زدند.
گزارشی بقلم یک کارگر:
بچه های اهودشت امروز رو بخاطر عیدی و حقوق کار نکردن که با قول که اقای منصوری امروز دادن قرار بود امروز واریز بشه که برگشتن سرکار 
*ادامه دوشنبه های اعتراضی کارکنان بازنشسته صدا وسیما با تجمع مقابل مسجد بلال این سازمان
فیلم کوتاه منتشره درشبکه های اجتماعی بتاریخ 23 اسفند،از ادامه دوشنبه های اعتراضی کارکنان بازنشسته صدا وسیما با تجمع مقابل مسجد بلال این سازمان خبر می دهد.
*سومین روز اعتصاب کارگران شرکت صنایع انرژی ایران سایت یک آغاجاری دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
روز چهارشنبه 23 اسفند برای سومین روز متوالی، کارگران شرکت صنایع انرژی ایران سایت یک آغاجاری(تحت مسئولیت پیمانکاران احمد انصاری،علی اکبر قاسمی و هدایت یزدانی )  به اعتصابشان دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق ادامه دادند.
 
درهمین رابطه:اعتصاب وتجمع کارگران شرکت صنایع انرژی ایران سایت یک آغاجاری دراعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق
روز دوشنبه 21 اسفند، کارگران شرکت صنایع انرژی ایران سایت یک آغاجاری(تحت مسئولیت پیمانکاران احمد انصاری،علی اکبر قاسمی و هدایت یزدانی ) دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ماه های آبان،آذر،دی و بهمن دست از کار کشیدند وتجمع کردند.
 
*سومین روز اعتصاب کارگران  پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رود شور دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق
روزچهارشنبه 23 اسفند برای سومین روز متوالی، کارگران  پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رود شور(شرکت پیمانکاری نصب نیرو) دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق از رفتن برسرکارشان خودداری کردند.
درهمین رابطه:اعتصاب کارگران  پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رود شور دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق و حق بیمه
فیلم کوتاه منتشره در شبکه های اجتماعی از اعتصاب روزشنبه 12 اسفند کارگران  پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی رود شورواقع در استان مرکزی،شهرستان زرندیه،کیلومتر 43 آزادراه تهران- ساوه دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق و حق بیمه،خبر می دهد.
 
*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه شهد ناب یاسوج نسبت به عدم پرداخت حقوق
روزچهارشنبه 23 اسفند، کارگران کارخانه شهد ناب برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق دست به تجمع مقابل این واحد تولیدی تبدیلی آبمیوه و نوشیدنی های میوه ای یا گیاهی بدون گازواقع دریاسوج زدند.
 
 
*بازهم تصادف سرویس رفت و آمد کارگران اینبار مرگ وصدومیت 5 کارگر شرکت راه‌سازی و معدنی مبین
صبح روز چهارشنبه 23 اسفند،مینی‌بوس حامل کارگران کارگر شرکت راه‌سازی و معدنی مبین با یک تریلی در کیلومتر 10 جاده شهربابک - انار (در منطقه بنیک) در استان کرمان تصادف کرد و 2 کارگر 35 و 40 ساله جان خودرا ازدست دادند و 3 کارگر با 40 تا 44 ساله مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
*جان باختن کارگر شهرداری امین شهر براثر برق گرفتگی
روز چهارشنبه 23 اسفند،یک کارگر 38 ساله شهرداری امین شهراز شهرستان اناردراستان کرمان حین کاردچار برق گرفتگی شد و جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید