اطلاعیه خبری کمیته کردستان حزب‌ کمونیست کارگری ایران در ارتباط با مانور سلفی ها در شهر سقز

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

طبق خبر دریافتی به کميته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران، ده ها نفر از سلفی ها شب بیست و دوم فروردین ماه ۱۴۰۳ در خیابان آزادی شهر سقز دست به مانور نظامی بشیوه داعشی می‌زنند. در این مانور ده ها ماشین با پرچمهای سلفی و در ردیف اول ماشین پاترول با بلندگوی بزرگ با شعار و فریاد های آلله اکبر در طول شب در حال مانور بوده اند. همزمان ده ها موتور سوار در ضلع دیگر شهر دست به حرکت تحریک کننده می‌زنند. و فضای بخش‌هایی از شهر را متشنج می‌کنند.

حضور سلفی ها با پرچم و شعارهای دهشتناک داعشی مخل زندگی مردم است. 

نیروهای حکومت اسلامی در مراسم های نوروزی و در جشن های سال نو عملا با از دست دادن کنترل تجمعات شادی و رقص و بی حجابی همگانی ناتوانی و انزوا در میان مردم را تجربه کردند. میدان دادن به جریانات سلفی و روانه کردن گله های سلفی بشکل بسیجی ها و داعشی برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سقز، به منظور جبران انزوا و ناتوانی های یک ماه گذشته انجام شده است. 

در کردستان رو درویی میدانی مردم عمیقتر شده. مردم با بسیج عمومی و ده ها هزار نفری در مراسم‌های نوروزی و سال نو با اتکا به نیروی متحد خودشان حکومت اسلامی را در انزوا قرار دادند. و حکومت اسلامی با به میدان آوردن نیروهای نظامی و سرکوبگر سپاه و پلیس و با استفاده از مانورهای سلفی و حمایت از آنها علیه مردم صف بندی می‌کند. 

مردم بخوبی میدانند که حرکتهای میلیونی آنها برای شادی و بی حجابی همگانی و علیه آپارتاید جنسیتی به مدت نزدیک به یک ماه، باز پس گیری نیست. 

قطعا حضور اوباش و گله های سلفی بخشی از اقدامات امنیتی حکومت تبهکار جمهوری اسلامی است. که باید جواب درخور بگیرد.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران مردم سقز را فرا می‌خواند حضور اوباش سلفی در خیابانهای شهر را محکوم و به هر شیوه ممکن علیه آنها دست به اعتراضات جمعی بزنند. 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران 
۲۴ فروردین ۱۴۰۳