تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی و مخابرات و پرستاران یاسوج

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 روز ۱۷ خرداد بازنشستگان بنا بر فراخوان از قبل اعلام شده و در اعتراض به فقر و گرانی و اختلاسها و وضع بد معیشتی خود در چندین شهر از جمله در شوش و اهواز ‌تجمع کردند. تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی به اعتراضاتی هر روزه تبدیل شده و بر روی فضای اعتراضی شهرها تاثیر مستقیم دارد. بنرهای اعتراضی آنها با تاکید بر روی درمان رایگان وعلیه گرانی ها توجه ها را بخود جلب میکند. در این اعتراضات بازنشستگان شعار میدادند: "فقط کف خیابون بدست میاد حقمون"، "تا حقمون نگیریم از پا نمی نشینیم"، "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن"، و "تورم، گرانی، بلای جان مردم".

در اهواز بازنشستگان معترض با خواندن سرود زیر بار ستم نمیکنیم و شعار درمان رایگان حق مسلم ماست اعتراض خود را فریاد زدند. در شوش جمعیت به بیش از دویست نفر میرسید و بازنشستگان معترض با شعار فقط کف خیابون، بدست میاد حقمون برادامه اعتراضاتشان تاکید کردند.
روز گذشته ۱۶ خرداد نیز بازنشستگان مخابرات نیز در اعتراض به وضع بد معیشتی خود در شهرهای کرمانشاه، ایلام، سنندج، شیراز، مشهد، شهر کرد، زاهدان، و اهواز تجمع داشتند. در این روز همچنین پرستاران یاسوج در اعتراض به وضع بد شغلی و معیشتی خود مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند. اعتراض علیه گرانی، بی تامینی و تعرضات معیشتی حکومت موضوع اعتراض همه کارگران و کل جامعه است.
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۷ خرداد ۱۴۰۲، ۷ ژوئن ۲۰۲۳

 


دیدار کمپین برای آزادی کارگران زندانی با شورای حقوق بشر سازمان ملل
امروز ۷ ژوئن برابر با ۱۷ خرداد ماه هیاتی از کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FTN) با انیس عنانی مسئول بخش خاورمیانه و شمال آفریقای شورای حقوق بشر سازمان ملل دیدار داشتند. در این دیدار که با قرار قبلی صورت گرفت، شهلا دانشفر سخنگو و کاظم نیکخواه مسئول روابط بین المللی کمپین برای آزادی کارگران زندانی( فری دم ناو) و هاشم فاضلی و بهنام فاضلی از اعضای این کمپین شرکت داشتند. در این نشست هیات فری دم ناو با اشاره به سرکوبگری های جمهوری اسلامی این حکومت ضد زن، ضد کارگر و ضد بشر و نقض پایه ای ترین حقوق کارگران و مردم در ایران، به مماشات سازمان ملل با حکومت اسلامی اعتراض کرده و اعلام کردند که مماشات با حکومت اعدام و شکنجه و سرکوبگر کارگران و مردم، از نظر مردم ایران قابل قبول نیست. هیِئت فری دم ناو تاکید کردند که این حکومت باید از سازمان جهانی کار و سازمان ملل بیرون انداخته شود. تاکید شد که هشت ماه انقلاب زن زندگی ازادی باید دست اندرکاران حقوق بشر سازمان ملل و کمیساریای حقوق بشر را متوجه فضای جامعه ایران و سرکوب ابتدایی ترین حقوق کارگران و مردم کرده باشد. این حکومت باید بایکوت جهانی شود.
در این نشست متن انگلیسی نامه فری دم ناو به اتحادیه های کارگری بر اساس کارزار اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار همراه با امضاهای حمایتی اتحادیه های کارگری که به این کارزار پیوسته اند، بعلاوه ترجمه انگلیسی نامه سرگشاده هشت تشکل کارگری با دو خواست اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار و آزادی کارگران زندانی و همه بازداشت شدگان انقلاب و نیز نامه های رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره سندیکای واحد و علی نجاتی از اعضای سندیکای نیشکر هفت تپه، به مسئول شورای عالی حقوق بشر تحویل داده شد. و از آنها سوال شد که با توجه به این شرایط آنهم در اوضاعی که هشت ماه از انقلاب مردم میگذرد و حکومت هر روز بیشتر جنایت میکند، چه میکنید؟ انیس عنانی از توضیحات این هیات تشکر کرد و با اشاره به اینکه این سازمان از آنچه بر سر کارگران و مردم ایران آمده و اعتراضات کارگری و مردم ایران مطلع و نیز از اعدامها و سرکوبگریهای حکومت اسلامی واقف است، گفت که آنها این موضوعات را در گزارشات سالانه خود منعکس میکنند و سال گذشته نیز همین کار را کردند و امسال هم قرار است بخش مهمی از گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل به سرکوبگریهای حکومت ایران اختصاص داده شود. او گفت از اسناد ارائه شده ما حتما استفاده خواهد شد و درخواست کرد که با ارسال اطلاعات و گزارشات بیشتر به کمیساریای عالی حقوق بشر در مورد وضعیت ایران آنها را در تهیه این گزارش کمک دهیم. او در رابطه با اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار به محدودیت هایی که دارند اشاره کرد. هیات فری دم ناو در پاسخ اعلام داشت که ما کارگران و ما مردم ایران محدودیتی در اعتراضاتمان نیست و برای بایکوت جمهوری اسلامی و اخراج آن از سازمان جهانی کار کارزارمان را به پیش خواهیم برد و همانطور که ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل اخراج شد باید از آی ال او نیز اخراج شود. انیس عنانی از این ملاقات تشکر کرد و از فری دم ناو خواست که با کمیساریای حقوق بشر در تماس باشد.
۱۷ خرداد ۱۴۰۲، ۷ ژوئن 2023
https://free-them-now.com
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید