مردم انقلابی و بپاخواسته کردستان!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دو اطلاعیه کمیته کردستان : روز یکشنبه ۱۸ دی ماه، سومین سالروز شلیک عامدانه سپاه پاسداران حکومت اسلامی به هواپیمائی مسافربری اوکراینی است که با شلیک دو موشک جان ۱۷۶ مسافر و خدمه بیگناه و یک کودک به دنیا نیامده را گرفتند. جنایتی که خامنه ای و بالاترین فرماندهان سپاه از جمله تصمیم گیرندگان آن بودند. در گرامیداشت و دادخواهی این جنایت بزرگ، در سالروز خیزش دیماه ۹۶ و در تداوم انقلاب زن زندگی آزادی، ۴۱ نهاد از دانشجویان، جوانان انقلابی، دانش آموزان، پزشکان و کادر درمان و مادران دادخواه فراخوان به اعتصاب و تجمعات و اعتراضات سراسری داده اند.

دانشجویان چندین دانشگاه در کردستان و جوانان شهرهای سنندج، پیرانشهر، مهاباد، ژاورود و دزلی از فراخوان دهندگان این اعتراضات هستند.
در بخشی از این فراخوان چنین آمده است: "امسال در حالی به ۱۸دی نزدیک می‌شویم که شعار سه سال پیش مردم، در خیابان‌های شهرها و دانشگاه‌ها، مشخصا علیه موجودیت و کلیت جمهوری اسلامی بود. در دانشگاه‌های امیرکبیر و شریف حتی شعار «جمهوری اسلامی نابود باید گردد» سر داده شد. شعاری که هم‌اکنون در دانشگاه‌ها، مدارس و خیابان‌های سراسر کشور در حال عملی شدن است. بیش از سه ماه است که یک انقلاب عظیم برای رهایی زنان و همه مردم تحت سرکوب و استثمار از قید و بند حکومت جنایتکاران، آغاز شده است. انقلابی که محور آن «زن زندگی آزادی» و یکی از اصلی‌ترین اهداف آن نابودی جمهوری اسلامی است. حالا همه ما به این باور رسیده‌ایم که میتوانیم جمهوری اسلامی را سرنگون کنیم و مقامات ریز و درشتش را به پای میز محاکمه بکشانیم. پس به مناسبت گرامیداشت یاد انسان‌های به قتل رسیده در تمام طول عمر این حکومت، به‌خصوص در جریان شلیک عمدی به هواپیمای اوکراینی، قصد داریم خشم خود از جنایت و آدمکشی جمهوری اسلامی را به نیروی ادامه انقلاب تبدیل کنیم. بدینوسیله ما دانشجویان، دانش‌آموزان، کادر درمان، زنان برابری‌خواه و جوانان انقلابی فراخوان می‌دهیم: در این روزهای باقی مانده تا یکشنبه ۱۸ دی، با سازمان‌یابی، با آماده‌سازی و تقویت و ایجاد هر چه بیشتر گروه‌ها و جمع‌های انقلابی، خود را برای برگزاری یک روز اعتراضی سراسری در شهرها، دانشگاه‌ها و مدارس سراسر کشور آماده کنیم".
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری، ضمن حمایت قاطع خود از تلاشها و مبارزات خانواده های دادخواه برای به محاکمه کشاندن سران حکومت اسلامی شما مردم انقلابی کردستان را می خوانیم در روز ۱۸ دی ماه، با اعتصاب و تجمع و راهپیمایی در خیابانها، یاد جانباختگان پرواز اوکراین و یاد همه جناباختگانی که در سه ماه و نیم اخیر و در کل ۴۳ سال گذشته علیه این بنای قتل و آدمکشی و علیه حکومت ضد زن اسلامی مبارزه کردند، را گرامی بدارید و محکمتر از همیشه صدای ژن، ژیان، آزادی و سرنگونی حکومت اسلامی را رساتر کنید!
جمهوری اسلامی نابود باید گردد
زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
۱۲ دیماه ۱۴۰۱، ۲ ژانویه ۲۰۲۳


با تمام قوا از مردم جوانرود حمایت کنیم!

انقلاب زن زندگی آزادی با برگزاری مراسم های بزرگداشت جانباختگان و شرکت گسترده مردم، و با اعتصاب و اعتراض و اشکال مختلف مبارزه ادامه دارد. روز شنبه ١٠ دی ماه مردم جوانرود برای شرکت در مراسم چهلم هفت تن از جانباختگان، در خیابان‌های این شهر تظاهرات کرده و شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای سردادند. تحسین میری، جوهر فاتحی، عرفان کاکایی، بهاالدین ویسی، مسعود تیموری، جمال اعظمی و اسماعیل گل‌عنبر هفت شهروندی بودند که در جریان اعتراضات مردم شهرستان جوانرود در روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان توسط نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی کشته شدند.

در جریان برگزاری مراسم چهلم جانباختگان نیروهای امنیتی ـ نظامی جمهوری اسلامی، به مردم حمله کردند و به سوی شرکت‌کنندگان در این مراسم گاز اشک‌آور شلیک‌ کردند که متاسفانه برهان الیاسی، ٢٢ ساله با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید. حکومت اسلامی روز جمعه ٩ دی ماه کاروانی از نیروهای یگان ویژه سرکوب را از کرمانشاه به جوانرود اعزام کرده بود.

از شنبه ١٠ دی ماه تاکنون نیروهای سرکوبگر و یگان های ویژه حکومت اسلامی با مانور در محلات شهر و اذیت و آزار مردم جوانرود اقدام به دستگیری تعداد قابل توجهی از مردم این شهر کرده اند. روز سه شنبه ۱۳ دیماه این وحشیگری را به اوج خود رسانده و از ساعت ۳ صبح در محلات مختلف شهر مستقر شده و دهها نفر از جوانان را دستگیر کرده و به مکان های نامعلومی برده اند. تا کنون اسامی ٨ نفر از دستگیرشدگان به نام‌های صادق مصطفایی، فریدون احمدی، یاسر هدایتی، ادریس بدیعی، شاهین خدامرادی، اسامه یوسفی، یحیی عبدی و ادریس فتحی منتشر شده است.

در پاسخ به این جنایات کسبه و بازاریان جوانرود و مریوان در روز یکشنبه دست به اعتصاب زدند. مردم مهاباد نیز در روز ١٢دی ماه ضمن برگزاری مراسم با شکوهی برای یادمان شَمال خدری پور یکی از جانباختگان انقلاب حمایت خود را از مردم جوانرود با شعار «جوانرود تنها نیست مهاباد پشتیبان او است» اعلام کردند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری از مردم مبارز و انقلابی در تمامی شهرهای کردستان و سراسر ایران می خواهد که از مردم مبارز جوانرود حمایت کنند، جنایات حکومت را محکوم کنن و خواهان آزادی فوری دستگیرشدگان و پایان دادن به فضای نظامی و سرکوب در این شهر بشوند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری
١٣دی ماه ١٤٠١