شریفه محمدی کارگر  زندانی به اعدام محکوم شد علیه این حکم ضد انسانی به اعتراض برخیزیم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بنا بر خبر منتشر شده در روز پنجشبه ۱۴ تیر شریفه محمدی کارگر زندانی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب رشت  با اتهام "بغی"محاکمه و به اعدام محکوم شد. شریفه محمدی در چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲ دستگیر شده و مدت چند ماهی در سلول انفرادی برای گرفتن اعتراض اجباری زیر شکنجه  جسمی و روحی شدید قرار داشت. فشار بر روی شریفه محمدی به حدی بود که شايد به خاطر ترس از به خطر افتادن جان وی، گزارشها حاکی از اینسنت که برخی مسئولين زندان نسبت به شدت ضرب و شتم او اعتراض کردند.

پس از اعتراض مسئولين زندان، به شكنجه شريفه، او امكان ثبت شكايت را پيدا كرد اکنون مشخص گردیده که در این مدت  او به شدت مورد شکنجه قرار گرفته است و تا مدت‌ها از ملاقات با خانواده‌ی خود، به ويژه فرزندش محروم بود و برای مدت طولانی اجازه تماس تلفنی با خانواده را نداشت. 
هنگم بازداشت به شریفه  اتهام “فعاليت تبليغی عليه نظام” اعلام شد. اما این اتهام  پس از مدتي به اتهام “بغی” که یک اتهام بسیار سنگین در قوانین جمهوری اسلامی است، تغيير يافت. مصادیق این اتهام  “عضویت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری” قید شده است و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این تشکل را  وابسته به کومه‌له اعلام کرده‌اند و بر این اساس برای او حکم اعدام صادر کرده اند.
جاان شریفه محمدی بطور جدی در خطر است.  به نجاات او بشتابیم. او به خاطر فعالیت در یک تشکل کارگری و دفاع از حقوق کارگران حکم اعدام گرفته است. صدای اعتراض او باشیم. از حق بی قید و شرط تشکل و تبلیغ و فعالیت سیاسی دفاع کنیم. با نامه های اعتراضی جمعی علیه این حکم جنایتارانه کیفرخواست دهیم. به نهادها و اتحادیه های کارگری و مدافع حقوق انسانی در سطح بین المللی نامه دهیم و خواستار زیر فشار قرار دادن حکومت منفور اسلامی  و آزادی شریفه محمدی شویم. حکم وحشیانه اعدام برای شریفه محمدی باید لغو شود. او باید فورا و بدون قیدو شرط آزاد شود 
. کمپین برای آزادی کارگران زندانی (free them now)
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
۱۴ تیر ۱۴۰۳، ۴ زوئیه ۲۰۲۴