آخرین وضعیت رضا_شهابی کارگر زندانی و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اول شهریور ۱۴۰۲: پرونده پزشکی رضا شهابی کارگر زندانی مجدد به کمیسیون پزشکی ارجاع شده است و از طرف این کمسیون به پزشک معالج وی نامه جهت تعیین وضعیت ارسال گردیده است.  پزشک معالج تاکید کرده است که بایستی سال گذشته (1401) عمل جراحی انجام می شد و ایشان دستور داده بودند که انجام نشده است. وی بعد از گرفتن MRI مجدد از رضا شهابی، تاکید کرده است که ایشان حتما نیاز به عمل جراحی دارد و به علت تنگی کانال نخاح مهره های C4, C3 و C5 دچار مشکل هستند و بر روی نخاع فشار می آورند.

پزشک مجدد تاکید کرده است که بایستی عمل جراحی انجام شود. در پیگیری های رضا شهابی از آقایان نیری و فیروز جائی، به وی اعلام شده است که اول شما جراحی انجام بدهید بعد ما به شما مرخصی می دهیم. البته این قضیه مورد اعتراض رضا شهابی واقع شده است و وی گفته است که اگر واقعا می خواهند مرخصی بدهند همین الان مرخصی بدهند. ایشان توضیح داده اند که بر اساس تجربه اش از عمل های قبلی در زمانی که زندان بودند، بهتر است که در ابتدا مرخصی پزشکی بدهند که وی بتواند تحت نظارت خانواده و پزشک معالج عمل جراحی را صورت دهد، و بعد از عمل جراحی بتواند در منزل دوره نقاهت را بگذارند نه اینکه دوباره به زندان برگردانده شود. در جراحی های پیشین رضا شهابی طی دوره های قبلی زندان، وقتی بعد از جراحی به زندان برگردانده شد، هم جای زخم جراحی عفونت کرد و هم اینکه به دلیل نبود امکانات مناسب فیزیوتراپی و آب درمانی عملا در وضعیت او بهبود چندانی صورت نگرفت.
وضعیت سلامت رضا شهابی مدتهاست که بدون توجه رها شده است. در حالی که هر لحظه ممکن است بر اساس فشار بر مهره ها صدمات جبران ناپذیر بر سلامت این کارگر زندانی وارد شود.
سندیکای کارگران شرکت واحد از قوه قضائیه و مسئولان زندان می‌خواهد که هر چه سریعتر به وضعیت پزشکی ایشان رسیدگی نمایند و با مرخضی ایشان موافقت شود تا این کارگر زندانی بتواند در بیرون از زندان مراحل درمان و عمل جراحی را تحت نظارت پزشک معالج و خانواده انجام دهد. آیا بایستی حتما این اتفاق ناگوار بیفتد که مسئولین قبول مسئولیت نمایند و به وی مرخصی پزشکی بدهند؟
سندیکای کارگران شرکت واحد بار دیگر خواستار آزادی بی قید و شرط اعضای زندانی خود داود رضوی، حسن سعیدی و رضا شهابی و سایر فعالین کارگری و معلمی و‌ مدنی میباشد. 
چاره کارگران وحدت و تشکیلات مستقل از کارفرما و‌ دولت و ‌نهادهای حراستی و ‌اطلاعاتی است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران