اخباروگزارش های کارگری 3 -5 مرداد ماه 1402

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اعتصاب کارگران معدن سنگ‌آهن چادرملو برای سومین روز متوالی- سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های  اردبیل(شهراردبیل) البرز(کرج)-فارس(شهر شیراز)-قزوین(شهرقزوین)-کردستان(شهرسنندج)-کرمانشاه(شهر کرمانشاه)-همدان(همدان) واستان یزد مقابل استانداری در شهریزد- بازنشستگان باز هم به کف خیابان باز میگردند، اما ....

- تجمع اعتراضی کارگران  کارخانه خزر پلاستیک نسبت به پایمالی حقوقشان توسط کارفرما منجمله نداشتن امنیت شغلی و اخراج 2 همکار حق طلب مقابل ساختمان اداره کل کار گیلان
- اعتصاب و تجمع رانندگان سرویس رفت و آمد مجتمع فولاد زرند ایرانیان در اعتراض به سطح پایین  دریافتی ها وبسته شدن جاده اختصاصی کارخانجات گندله سازی و کنستانتره فولاد
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سرفاریاب نسبت به جاگذاری نامناسب لوله گازو تخریب زمین های کشاورزی توسط شرکت های گاز وآبفا
- برگزاری دومین‌جلسه دادگاه نیلوفر حامدی
نیلوفر حامدی: به عملکردم افتخار می‌کنم
- برهان سعیدی، فعال کارگری به دو سال حبس محکوم شد
- تعلل مسئولین امنیتی در اعزام کارگر زندانی رضا شهابی به مرخصی پزشکی و عمل جراحی
- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار صدور حکم عدم‌تحمل حبس و آزادی فوری داود رضوی می باشد 
*******
*اعتصاب کارگران معدن سنگ‌آهن چادرملو برای سومین روز متوالی
امروز سه‌شنبه سوم مردادماه ۱۴۰۲ کارگران شرکت‌های پیمانکاری شاغل در معدن سنگ‌آهن چادرملو یزد برای سومین روز‌ متوالی در اعتصاب به سر می‌برند. 
بنابر گزارش‌های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، هم‌اکنون نمایندگان کارگران مجدداً در جلسه‌ای با مدیران معدن و شرکت‌های پیمانکاری برای رایزنی بر سر خواسته‌های‌شان به سر می‌برند و قریب به هزار نفر از کارگران اعتصابی همچنان تجمع خود را برای تحقق مطالبات‌شان ادامه می‌دهند.
این اعتصاب از روز یکشنبه اول مرداد آغاز شده است. 
مهمترین درخواست‌های کارگران افزایش و ثابت شدن حقوق‌ها، پرداخت کامل سود سهام شرکت سها، همسان‌سازی حقوق ها و تعلق بیمه تکمیلی می‌باشد.
*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در استان های
اردبیل(شهراردبیل)
البرز(کرج)
فارس(شهر شیراز)
قزوین(شهرقزوین)
کردستان(شهرسنندج)
کرمانشاه(شهر کرمانشاه)
همدان(همدان)
 واستان یزد مقابل استانداری در شهریزد
شعارها:
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
«بازنشسته داد بزن حق تو فریاد بزن»
«بازنشسته بیداراست از تبعیض بیزار است»
«هم دولت هم مجلس دروغ میگند به دولت»
«دولت انقلابی خجالت خجالت»
«دولت شش کلاسه همین روزا خلاصه»
«شش کلاس دروغگو حاصل وعده هات کو»
«مسئول بی کفایت استعفا استعفا»
«مسئول بی کفایت خجالت خجالت»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
تصاویر:
اردبیل:
 
سنندج:
 
شیراز:
 
قزوین:
 
کرمانشاه:
 
همدان:
 
*بازنشستگان باز هم به کف خیابان باز میگردند، اما ....
اسماعیل گرامی (کارگر بازنشسته)
روز یکشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲ طبق معمول هر هفته، تجمع بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، جلو اداره کل تامین اجتماعی چند استان از جمله استان گیلان با شعارهای صنفی برگزار شد. اما نیروهای امنیتی به همکاران در تجمع گیلان یورش برده و پس از ضرب و شتم، آنها را متفرق کردند. حکومت نمیداند که با ضرب و شتم بازنشستگان، با بازداشت و زندانی کردن آنها در شهرهای مختلف، هرگز نمیتواند آنها را ساکت کند، چرا که بازنشستگان در سرما و گرما، در زیر برف و بوران به تجمع نمیروند که تفریح کنند! آنها نه برای کیک و ساندیس به تجمع میروند و نه برای پاداش های پنهانی! آنها به کف خیابان میروند تا اعتراض خود را نسبت به فقر و فلاکت و ظلم و ستمی که بر آنها روا شده است، نشان دهند. هم اکنون تعداد بسیاری از کارگران و معلمان تنها به صرف اینکه از حق و حقوق خود و همکارانشان دفاع کرده اند در زندان بسر میبرند، با چنین اعمال غیر قانونی و غیر انسانی آیا اعتراضات کارگران و معلمان فروکش کرده است؟ هرگز!! هر نوع سکوت و کاهش اعتراضات هم در این رابطه، مقطعی بوده و آتشی میباشد در زیر خاکستر! حال بجای آنکه خواسته های بازنشستگان را برآورده کنند، آنها را مورد ضرب و شتم قرار میدهند! 
بازنشستگانی که باید یک لقمه نان بیشتر برای فرزندان خود به خانه ببرند، حالا خبر کتک خوردن خود از نیروهای امنیتی را برای آنها میبرند!! خبری که آتش خشم و کینه جوانان را نسبت به حکومت شعله ورتر میکند! بازنشستگان باز هم به کف خیابان باز میگردند، اما این بار با تمامی اعضای خانواده میآیند! گرانی و تورم، اجاره مسکن های سر به فلک کشیده، هزینه های بالای درمان و تحصیل، بیکاری فرزندان، عدم توانایی مالیِ جوانان برای ازدواج و بدتر از همه حقوقهای پایین، جو خانواده ها را تا حد دعوا و مشاجره بالا برده است و در این میان استرس های روزانه چون به تاخیر افتادن حقوقها، سر در گمی در ادارات (بخصوص بیمه های تکمیلی)، قطعی آب و برق، اصطکاک با دیگر شهروندان، ترافیک سرسام آور و.......، همچون شکنجه ای سفید اعضای خانواده را زجر میدهد! امروزه ۹۹٪ افراد جامعه در زیر خط فقر زندگی میکنند و ۱٪ مابقی (مسئولین حکومتی و خانواده های آنها) در ناز و نعمت بسر میبرند، شاهد بودن بر چنین اختلاف طبقاتی و معضلات اجتماعی و سیاسی، اعضای خانواده را به ستوه آورده است، کدام یک از اعضای خانواده است که نداند که عامل این تلخی و فلاکتِ زندگی، حکومت است! بله، دیر یا زود بازنشستگان باز هم به کف خیابان باز میگردند، اما این بار با تمامی اعضای خانواده میآیند! 
۳ مرداد ۱۴۰۲
*تجمع اعتراضی کارگران  کارخانه خزر پلاستیک نسبت به پایمالی حقوقشان توسط کارفرما منجمله نداشتن امنیت شغلی و اخراج 2 همکار حق طلب مقابل ساختمان اداره کل کار گیلان
روز سه شنبه 3 مرداد، کارگران  کارخانه خزر پلاستیک برای اعتراض به پایمالی حقوقشان توسط کارفرما منجمله نداشتن امنیت شغلی و اخراج 2 همکارحق طلب مقابل ساختمان اداره کل کار گیلان در کلانشهر رشت تجمع کردند.
یکی از کارگران خزر پلاستیک به خبرنگار رسانه ای گفت: مدیران کارخانه شب گذشته (دوم مرداد ماه) اقدام به تعدیل دو نفر از همکاران باسابقه شیفت شب کرده‌اند که در نتیجه آن صبح امروز سه شنبه (سوم مرداد ماه) در حمایت از این دو کارگر با حضور در مقابل ساختمان اداره کل کار استان، خواستار بازگشت به کار این دو همکار خود شدیم.
او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران به  15 تا 18سال می‌رسد، اظهار کرد: این کارخانه بیش از 270 کارگر پیمانکاری و قرارداد مستقیم دارد که امنیت شغلی آن‌ها به دلیل داشتن قراردادهای موقت یک ماهه تامین نمی‌شود.
این کارگر در ادامه اظهار داشت: کارگران نگرانند که روند تعدیل‌ها ادامه پیدا کند و شاهد اخراج سایر کارگران قراردادی در هفته‌های آینده باشیم.
او درباره علت اخراج کارگران گفت: از قرار معلوم دلیل این اقدام کارفرما این است که این دو کارگر که یکی از آن‌ها از شهریور ماه سال گذشته نماینده منتخب کارگران کارخانه خرز پلاستیک است، پیگیر مطالبات کارگران بوده‌اند.
این کارگر با اشاره به اینکه کارگران سالهاست پیگیر وضعیت اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و سخت و زیان‌آوری شغل خود هستند، افزود: برخی مسئولان اداره کل کار با حضور در تجمع کارگران وعده کردند ضمن اینکه این دو کارگر را به کار سابق خود بازگردانند پیگیر وصول سایر مطالبات کارگران باشند.
*اعتصاب و تجمع رانندگان سرویس رفت و آمد مجتمع فولاد زرند ایرانیان در اعتراض به سطح پایین  دریافتی ها وبسته شدن جاده اختصاصی کارخانجات گندله سازی و کنستانتره فولاد
روز سه شنبه 3 مرداد، رانندگان سرویس رفت و آمد (سواری، ون و مینی‌بوس) مجتمع فولاد زرند ایرانیان متعلق به شرکت میدکو( شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه)برای اعتراض به سطح پایین  دریافتی ها دست از کارکشیدند وبا تجمع در جاده اختصاصی کارخانجات گندله سازی و کنستانتره فولاد شهرستان زرند در استان کرمان ،مسیر را برای ساعاتی مسدود کردند.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سرفاریاب نسبت به جاگذاری نامناسب لوله گازو تخریب زمین های کشاورزی توسط شرکت های گاز وآبفا
روز سه شنبه 3 مرداد، جمعی از اهالی سرفاریاب برای اعتراض به جاگذاری نامناسب لوله گازو تخریب زمین های کشاورزی توسط شرکت های گاز وآبفا دست به تجمع زدند.
تجمع کنندگان به خبرنگاریک رسانه محلی گتند:
 1- از تنگ پیر زال تا خروجی بخش ( دمه) بیش از صد‌ها هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که نسل‌ها مایه ارتزاق مردم بوده ولی تخریب گردیده و از دست آن‌ها خارج شده است.
2- بر اثر انفجار چند باره این خط لوله چندین خانوار در میان شعله‌های آتش سوختند و چندین خانوار بی‌سرپرست شدند. 
3- وجود این خط لوله در ظلع جنوبی شهر سرفاریاب معضلی بزرگ گردیده که هم مانع توسعه شهر سرفاریاب شده و هم برای مردم و هم مانعی برای شهرداری شده بطوری که مردم مجوز هیچ‌گونه ساخت و‌ سازی تا  250متری این لوله را نداشته و مجبورند به تل و تپه‌های دامنه کوه رو بیاورند که در این زمینه هم شهرداری و هم مردم دچار خسارت می‌شوند، در صورتی که زمین‌های نزدیک خط لوله مسطح بوده و شهرداری به راحتی می‌تواند خدمات دهد و ساخت و ساز برای مردم در این زمین‌های پایین دست آسانتر است.
4- وجود این خط گاز باعث پر پیچ و خم شدن جاده باغچه سادات گردیده در صورتی که اگر این خط لوله نبود این جاده را به زیبایی و با استاندارد بالاتری می‌شد طراحی کرد.
5- کنده‌کاری‌های سالانه و متمادی که هر ساله جهت تعمیر این لوله انجام می‌گیرد خسارت بالایی به وسایل نقلیه وارد کرده و گا‌هاً باعث بدبینی و ترک این مسیر توسط رانندگان می‌شود. 
*برگزاری دومین‌جلسه دادگاه نیلوفر حامدی
نیلوفر حامدی: به عملکردم افتخار می‌کنم
 
محمدحسین آجرلو، همسر نیلوفر حامدی طی توئیتی درباره آخرین جلسه دادگاه  همسرش نوشت: «امروز دومین و آخرین جلسه دادگاه بدوی نیلوفر حامدی برگزار و آخرین دفاع نیز گرفته شد. نیلوفر در این جلسه گفت به عملکرد خود به عنوان یک روزنامه‌نگار افتخار می‌کند. در پایان دادگاه هم وکلا دقایقی فرصت ارائه دفاعیات خود را داشتند. با توجه به پایان جلسات رسیدگی به پرونده، منتظر صدور حکم در روزهای آینده هستیم.»
درهمین رابطه، پرتو برهانپور، وکیل نیلوفر حامدی به خبرنگاران گفت:در جلسه دوم رسیدگی به پرونده نیلوفر حامدی، به اتهامات همکاری با دول متخاصم، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام رسیدگی شد و آخرین دفاع اخذ شد.
خاطرنشان می شود که نیلوفر حامدی، خبرنگار در شهریور 1401خبر قتل ژینا (مهسا) امینی را که در بازداشت گشت ارشاد بود منتشر کرد.
 این روزنامه‌نگار لحظاتی را که ژینا امینی در بیمارستان کسری تهران در کُما بود مخابره و عکس خانواده ژینا امینی را در بیمارستان منتشر کرد.
 مأموران امنیتی شامگاه چهارشنبه 30 شهریور با حضور در خانه نیلوفر حامدی و توقیف وسایل و تفتیش خانه‌اش او را بازداشت کردند.
*برهان سعیدی، فعال کارگری به دو سال حبس محکوم شد
روز دوشنبه ٢ مردادماه ١٤٠٢ برهان سعیدی، فعال کارگری اهل سنندج توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.
حکم دو سال حبس تعزیزی برهان سعیدی، ۵٩ ساله به مدت چهار سال به حالت تعلیق در آمده است.
برهان سعیدی روز شنبه ٢٧ خرداد ماه ۱۴۰۲، با تودیع وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی موقتاً و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد بود.
این فعال کارگری در روز پنجشنبە ۲٨ اردیبهشت‌ ماه ١٤٠٢، پس از احضار به اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بود.
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*تعلل مسئولین امنیتی در اعزام کارگر زندانی رضا شهابی به مرخصی پزشکی و عمل جراحی
رضا شهابی کارگر زندانی بیش از ۱۴ ماه است که با سناریو سازی مامورین امنیتی در زندان اوین بازداشت می‌باشد.  به دلیل مشکلاتی که در مهره‌های گردن و کمر دارد، این کارگر زندانی در ناحیه کمر و گردن دچار درد شدیدی می‌باشد. به طوری که دست چپ و انگشتانش دچار بی حسی می شود. با وجودی که بر اساس دستور پزشک معالجش از آذرماه سال گذشته بایستی مورد عمل جراحی قرار می گرفت اما به دلیل ندادن مرخصی پزشکی، عمل جراحی این کارگر زندانی به عقب افتاده است.
رضا شهابی در اثر صدمات ناشی از ضرب و شتم در حین بازداشت در خرداد ۸۹ و نیز دوران بازداشت در بند ۲۰۹ اوین، مجبور به عمل جراحی گردن و کمر در سال‌های ۹۱ و ۹۳ شد. بعد از دستگیری در ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱، و نگهداری طولانی در بند ۲۰۹ و ۲۴۱ بدون امکانات مناسب و همچنین بازجویی های طولانی عملا دردهای وی در ناحیه گردن و کمر  باعث تشدید بیماری وی شده است به طوریکه بسیاری از اوقات برای اینکه بتواند خوابی کوتاه داشته باشد مجبور به مصرف مسکن است. 
علیرغم اعزام رضا در آذر سال گذشته به بیمارستان امام خمینی و نظر پزشک معالجش مبنی بر جراحی فوری، متاسفانه مسئولین زندان به دستور مقامات امنیتی در درمان این کارگر زندانی تعلل می کنند. به رضا شهابی گفته شده که تو جراحی را انجام بده ما برایت مرخصی پزشکی با وثیقه می گیریم. در حالی که در زمان عمل گردن وی در سال ۹۱ هم همینگونه به او قول داده بودند ولی عملا بعد از عمل جراحی او را به زندان فرستادند که باعث عفونت درناحیه جراحی گردید. برای جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر بیشتر به وضعیت سلامتی این کارگر زندانی، بایستی فورا به وی مرخصی پزشکی داده شود تا در شرایط مناسب جراحی شده و بعد از جراحی بتواند بخشی از ضایعات را با فیزیوتراپی و آب درمانی در فضایی خارج از زندان جبران نماید. 
براساس گفته ها پرونده‌ی وی مجددا به کمیسیون پزشکی ارجاع شده، و دوباره کمیسیون نظر پزشک معالجش را خواستار شده است. شنبه این کارگر زندانی به بیمارستان اعزام شده و پزشک معالجش اعلام کرده است که چرا پارسال عمل نشده‌ای و بایستی مجدد MRI  گرفته شود. بر اساس نظر پزشک حتما بیماری پیشرفت کرده و بایستی سریعتر عمل شود. البته یک بار دیگر هم این پروسه تکرار شده ولی عملا با کاغذ بازی اداری و پاس دادن خانواده این کارگر زندانی به مراجع مختلف، مرخصی پزشکی به رضا شهابی داده نشده است. 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه خواستار پایان دادن به این روند غیر انسانی و آزادی فوری و بی قید شرط رضا شهابی و اعزام به وی بیمارستان در شرایط مناسب و هچنین خواستار آزادی بی قید وشرط دیگر اعضای زندانی خود داود رضوی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری و معلمی و‌مدنی می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
سوم‌ مردا‌د ۱۴۰۲
*سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار صدور حکم عدم‌تحمل حبس و آزادی فوری داود رضوی می باشد. 
در دنیای عجیبی به سر می‌بریم قرار بود بر دستان کارگر بوسه زده شود اما نه تنها بوسه زده نشد بلکه  کارگری را که برای معیشتش اعتراض کرده و تنها جرمش حق خواهی می‌باشد به زندان می‌برند. هزار و یک سناریو می‌چینند که  او را علیه امنیت ملی قلمداد کنند؛ خود و خانواده‌اش را تحت فشارهای روحی و اقتصادی قرار می‌دهند، به طوری که از نظر جسمی صدمه جدی می‌بیند و بعد تازه بایستی پول درمان ناقصش را هم از جیبش بپردازد. 
سرانجام داود رضوی کارگر زندانی و عضو هئیت مدیره سندیکای کارگران شرکت‌واحد که نزدیک به ۱۰ ماه در زندان اوین در حبس ناعادلانه می‌باشد برای آندوسکوپی به بیمارستان اعزام شد. البته طی روندی عجیب و غریب؛ وی روز شنبه ۳۱ تیرماه  به خانواده اطلاع داد که روز یکشنبه یکم مرداد به بیمارستان اعزام خواهد شد. پس از این خبر، دختر ایشان به بیمارستان می‌رود و تا ساعت ۱۱ صبح در انتظار پدرش می‌ماند ولی موفق به دیدن پدر نمی‌شود. بعدا متوجه می‌شود که برای استخوان درد به درمانگاه ارتوپدی بردند و در آنجا پس از رادیولوژی و عکس‌برداری دکتر معالج اعلام کرده که بیماری آرتروز دارید و باید خیلی رعایت کنید.
روز یکشنبه یکم مرداد مجددا داود رضوی با خانواده تماس گرفته و اعلام نمود که روز دوشنبه که زمان ملاقات با خانواده است به بیمارستان اعزام هستم. همسر ایشان دوباره روز دوشبه به بیمارستان مراجعه کرده و متوجه شده که جهت آندوسکوپی به بیمارستان اعزام شده. پس از انتظار در بخش ایشان را ساعت ۹ به بیمارستان آوردند ولی به علت کمبود پولی که به مددکاری واریز شده بود می‌خواستند مجددا آندوسکوپی را کنسل نمایند. در این شرایط با درخواست همسر ایشان که مابقی هزینه را خودش واریز خواهد کرد تا‌مراحل درمان متوقف نگردد، در نهایت با واریز هزینه و با تمام مشکلات کار انجام شد و از زائده معده‌ بعد از ۱۰ ماه نمونه‌برداری شد.
همانطور که بارها تاکید کرده ایم، داود رضوی با توجه به فشارهایی که در طول انفرادی‌ و بازجوییهای طولانی به ایشان‌وارد شده است دچار انواع بیماری‌ها، از جمله بیماری‌های گوارشی و خونریزی معده و همچنین استخوان درد و ناراحتی چشم، گشته و با وجود این بیماری‌ها و شرایط سنی ایشان ادامه حبس برای او بسیار سخت و ناممکن می‌باشد و ‌باید بلافاصله جهت معالجات مختلف و پیشگیری از بدتر شدن وضعیت جسمانی اش از زندان مرخص گردد. 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار صدور حکم عدم‌تحمل حبس و آزادی فوری داود رضوی می باشد. سندیکا همچنین خواستار آزادی بی قید و شرط دیگر اعضای زندانی خود حسن سعیدی، رضا شهابی‌ و سایر فعالین کارگری، معلمی و‌ مدنی می‌باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
سوم‌ مردا‌د ۱۴۰۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

اخباروگزارش های کارگری 4 مرداد ماه 1402
- توافق کارفرما و شرکت‌های پیمانکاری با کارگران و پایان اعتصاب کارگران چادرملو
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سراب‌باغ در مقابل اداره انتظامی نسبت به بازداشت محمدحسین حاصلی
- سروناز احمدی را به کودکان بازگردانید 
- پاشیدن اسپری فلفل توسط نیروی انتظامی رشت به صورت  بازنشستگان 
- الهه محمدی:افتخار می‌کنم کنار مردم ماندم تا صدایشان باشم 
- بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان؛ سقز و زیویە، دیواندرە، مریوان و سروآباد، سنندج و کلاترزان؛ در محکومیت احکام صادر شده علیه
- احضار مجدد میکائیل صدیقی به اداره اطلاعات مریوان
- آنیشا اسدالهی، برای اجرای حکم 5 سال و  8 ماه زندان، که 5 سال آن قابل اجراست، به زندان رفت
- آنیشا اسداللهی معلم و مترجم به زندان رفت
- احضار سارا سیاهپور ، عضو کانون صنفی معلمان ایران (تهران) و فعال صنفی معلمان البرز به هیات تخلفات 
- ضرب و شتم دانشجو توسط حراست
- تبعید تحصیلی در دانشگاه علوم‌پزشکی‌تهران
- چهارمین روزتجمع اعتراضی مشتریان لاماری و کرمان‌ موتورنسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت
*******
*توافق کارفرما و شرکت‌های پیمانکاری با کارگران و پایان اعتصاب کارگران چادرملو
روز گذشته سه‌شنبه سوم مردادماه ۱۴۰۲، طی جلسه‌ی سه‌جانبه‌ای که مابین مسئولین مجتمع چادرملو، مدیران آسفالت‌طوس و نمایندگان کارگران برگزار گردید برای بهبود وضعیت دستمزد و تسهیلات رفاهی کارگران توافقاتی حاصل شد.
پس از این جلسه ۵ ساعته بنابر توافق ایجاد شده، کارگران به اعتصاب پایان داده و به سر کار  بازگشتند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سراب‌باغ در مقابل اداره انتظامی نسبت به بازداشت محمدحسین حاصلی
روز چهارشنبه 4 مرداد، جمعی از اهالی سراب‌باغ بعد از یورش نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به خانه محمدحسین حاصلی وبازداشت وی برای اعتراض به تجمع مقابل اداره انتظامی این بخش از شهرستان آبدانان در استان ایلام زدند.
براساس گزارش های منابع خبری محلی تاکنون از اتهامات و محل بازداشت وی اطلاعی بدست نیامده است.
*سروناز احمدی را به کودکان بازگردانید 
ما جمعی از انجمن‌های حامی کودکان خواستار آزادی سروناز احمدی هستیم و از همه کسانی که دغدغه رفاه و شادی و حیات کودکان این سرزمین را دارند می‌خواهیم صدای او باشند.
 
انجمن حمایت از  حقوق کودکان 
انجمن حمایت از کودکان کار
انجمن فرهنگی اجتماعی کیانا
انجمن فرهنگی- پژوهشی پرنده درخت کوچک
انجمن یاری کودکان در معرض خطر
انجمن یاری گران کودکان کار پویا
تاک سرزمین من
گروه تلاشگران یاری همدل
موسسه توانمندسازی مهر و ماه
موسسه توانمندسازی ندای ماندگار دروازه غار
جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
*پاشیدن اسپری فلفل توسط نیروی انتظامی رشت به صورت  بازنشستگان 
تجمع روز یکشنبه اول مرداد ماه، بازنشستگان در رشت، توسط نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد. با ابراز تاسف، این‌گونه برخوردها بی‌سابقه نیست اما تکرار آن از شنیع بودنش نمی‌کاهد. 
بر اساس گزارش حاضرین در تجمع، حمعیتی بالغ بر ۲۰۰ نفر از بازنشستگان گیلان، روز یکشنبه، ساعت ۱۰:۳۰ صبح، طبق معمول هر هفته، مقابل اداره کل تامین اجتماعی گیلان تجمع نمودند. نیروی انتظامی رشت با پاشیدن اسپری فلفل به صورت تجمع‌کنندگان، سعی در بازداشت عده‌ای از آنان نمودند که خوشبختانه با مقاومت گروهی تجمع کنندگان مواجه شدند و موفق به بازداشت کسی نشدند. 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، ضمن ابراز ناخرسندی از اعمال خشونت در تجمعات قانونی بازنشستگان، این برخوردهای را بشدت محکوم و در برابر آن سکوت نخواهد کرد. این شورا بار دیگر بر حق قانونی تشکل، تشکل‌یابی و ‌آزادی اجتماعات قانونی تاکید می‌نماید و آن را از اصول بدیهی شهروندان می‌داند.
*الهه محمدی:افتخار می‌کنم کنار مردم ماندم تا صدایشان باشم 
سعید پارسایی همسر الهه محمدی در باره برگزاری دادگاه  دوم الهه محمدی روزنامه نگار زندانی نوشت:
جلسه نهایی رسیدگی به پرونده همسرم الهه محمدی امروز در شعبه 15 دادگاه انقلاب بر خلاف درخواست ما به صورت غیرعلنی برگزار و با اخذ دفاع آخر به پایان رسید.
الهه محمدی امروز و در دقایق پایانی دادگاه، این متن را در مقابل قاضی خوانده است:
به نام قلم
من الهه محمدی، 15 سال است که خبرنگارم و در تمام طول زمان کار حرفه‌ای‌ام، غیر از اینکه حرف مردم را بزنم و قدمی در راه بهتر شدن زندگی‌شان بردارم، هیچ کار دیگری نکرده‌ام. من هیچ ارتباطی با هیچ دولت خارجی‌ای نداشته‌ام و افتخار می‌کنم که در کنار مردم ماندم تا صدایشان باشم.
معتقدم به جای بازداشت خبرنگاران، نهادهای امنیتی، قوه قضاییه، دولت و مجلس باید برای حرف‌های مردم گوش شنوا داشته باشند نه اینکه خبرنگارانی را که کارشان را انجام داده‌اند بازداشت کنند و ما‌ه‌های زیادی بلاتکلیف و در بازداشت موقت نگه دارند.
من و نیلوفر حامدی به عنوان نمایندگانی از بدنه رنجور و شریف مطبوعات ایران در حالی محاکمه می‌شویم که به واسطه برخوردهای امنیتی با خبرنگاران صادق و متعهد، مرجعیت رسانه به خارج از کشور منتقل شده و این برخوردهای شدید با روزنامه‌نگاران موجب آزردگی مردم شده است.
باید مقامات، به‌ویژه مقامات قضایی، صدای مردم را به‌ویژه زنان و روزنامه‌نگارانی که از زبان آن‌ها سخن می‌گویند، بشنوند و در برابر مطالبات به حق آن‌ها نایستند.
*بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان؛ سقز و زیویە، دیواندرە، مریوان و سروآباد، سنندج و کلاترزان؛ در محکومیت احکام صادر شده علیه
- معلمان استان فارس
- دکتر محمود ملاکی 
- خانم سارا سیاهپور
متاسفانه امروزه به‌سُخره گرفتن قانون و حقوق شهروندان به یک رویه معمول از طرف حاکمان تبدیل شده است. دولت سالهاست اصل ۳۰ قانون اساسی، قانون مدیریت خدمان کشوری، قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی و ... را زیر پاگذاشتە است و علاوە بر خودداری از ادای حق شهروندان بە بی‌رحمانەترین شیوەها هر آنکس را کە خواهان اجرای قانون و عدالت باشد سرکوب می‌کند. دستگیری، احضار، بازداشت، زندانی کردن، تنزل رتبە، قطع حقوق، اخراج و تبعید صدها و بلکە هزاران معلم عدالتخواە و شرافتمند در سالهای اخیر نمونە‌ای از این برخوردهای غیرقانونی است. در چنین وضعیتی قوە قضائیە و قضات دادگستری بە جای تلاش برای تحقق قانون و عدالت و دفاع از شهروندان بی‌پناە و گرفتارشدە در چنگال خونین حاکمیت، با قانون‌شکنان همسو شدە و در اکثر موارد توصیە‌ها و تاکیدات بازجوهاست کە رای دادگاە را تعیین می‌کند نە حقیقت و قانون. البتە حساب برخی قضات مستقل و باشرف کە هنوز رسالت قانونی و انسانی خود را فراموش نکردە‌اند از گماشتەهای بی‌مقداری کە هر روزە بە بهای ناچیزی حقیقت و عدالت را بە مسلخ می‌برند جداست.
در ادامە این رفتارهای عدالت‌ستیزانە، اخیرا شاهد بودیم کە هشت نفر از بهترین و دلسوزترین معلمان استان فارس بە نامهای #عبدالرزاق_امیری، #زهرا_اسفندیاری، #ایرج_رهنما #افشین_رزمجویی، #مژگان_باقری #غلامرضا_غلامی، #محمدعلی_زحمتکش و #اصغر_امیرزادگان، جمعا بە ٣٤ سال زندان محکوم شدە‌اند. 
در بوشهر هم دکتر #محمود_ملاکی یکی از شریف‌ترین معلمان و فعالان صنفی شناختە شدە کشور کە زندگی و آسایش خود را وقف آموزش فرزندان این مملکت و همچنین نجات محیط‌زیست نمودە است دستگیر و روانە زندان شدە و اخراج وی در دستور کار قرار گرفتە است.
در اقدامی دیگر خانم #سارا_سیاهپور از معلمان شجاع، خوشنام و دغدغەمند کشور بە جای تکریم و تحسین، بە قلم قاضی صلواتی بە شش سال زندان و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدە است.
#انجمن_صنفی_معلمان_کردستان، اعلام می‌دارد کە به وجود تک‌تک این همکاران افتخار می‌کند و فعالیت‌های صنفی و حق‌طلبانه آنان را که تماما در راستای خیر و صلاح عمومی و اصلاح امور است می‌ستاید.
از قوه قضائیه هم انتظار دارد به مسئولیت ذاتی و قانونی خود رجوع نموده و ضمن عدم تایید حکم ۳۴ سال حبس فعالان صنفی استان فارس در مرحله تجدیدنظر، نسبت به لغو حکم جناب ملاکی و خانم سیاهپور اقدام نماید. بهتر است مسولان قضایی کشور این را بدانند که سالها احکام و مجازاتهای سنگین نتوانسته است شعله مطالبه‌گری معلمان را کم‌نور کند بلکه فروغ آن افزونتر شده است. لذا اگر آنها دغدغه امنیت کشور را دارند بهتر است سراغ ریشه‌های ناامنی را بگیرند، یعنی نهادها و مسولان فاسد و قانون‌شکن. 
انجمن صنفی معلمان کردستان، سقز و زیویە، دیواندرە، مریوان و سروآباد، سنندج و کلاترزان
١٤٠٢/٥/٤
*احضار مجدد میکائیل صدیقی به اداره اطلاعات مریوان
بنابر خبرهای منتشرشده، طی چند ماه گذشته میکائیل صدیقی دبیر کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی ایران و رئیس کانون انجمن‌های کارگران ساختمانی کردستان برای چندمین بار از سوی اداره اطلاعات احضار شده است. تاکنون از دلایل احضار این فعال کارگری و اتهامات انتسابی علیه او اطلاعی در دسترس نمی‌باشد. بر اساس این گزارش احتمال می‌رود علت احضار او رابطه با برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و بیانیه دفاع از اعتراضات مردمی باشد.
میکائیل صدیقی پیش از این نیز از بابت فعالیت‌های خود سابقه احضار به نهادهای امنیتی را داشته است.
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*آنیشا اسدالهی، برای اجرای حکم 5 سال و  8 ماه زندان، که 5 سال آن قابل اجراست، به زندان رفت
آنیشا معلم و مترجم متعهدی است که سال گذشته بعد از دیدار با نمایندگان سندیکای FO فرانسه حدود چهار ماه در بازداشتگاه ۲۰۹ وزارت اطلاعات به سربرد. این فعال کارگری امروز ۴ مرداد ماه برای اجرای حکم روانه زندان شد 
علی اسدالهی برادر آنیشا در توئیترش نوشت که «آنیشا ۳۴ ساله رفت که بر آستان ۴۰ سالگی برگردد.»
  شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن تقدیر از شجاعت و تلاش‌های انسانی این معلم شجاع، نیز حمایت از فعالیت‌های ایشان صدور و اجرای چنین احکامی را محکوم کرده و این رویه را نشان ناتوانی و بی‌کفایتی دولتمردان در تامین مطالبات مردمان این سرزمین می‌داند.
*آنیشا اسداللهی معلم و مترجم به زندان رفت
آنیشا اسداللهی معلم، فعال کارگری و مترجم سندیکای کارگران شرکت واحد، برای گذراندن حکم  ۵ سال حبس به زندان اوین رفت.
وی به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به ۵ سال و  ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است که ۵ سال آن قابل اجرا است.
در اردیبهشت ۱۴۰۱ آنیشا اسداللهی به همراه همسرش کیوان مهتدی و تعدادی از معلمان و فعالین کارگری، از جمله اعضای سندیکا، در پرونده موسوم به دو فعال سندیکایی فرانسوی دستگیر شدند. ایشان با قید وثیقه به طور موقت آزاد شد و همسر ایشان، کیوان مهتدی، همچنان با گذشت بیش از یکسال در کنار دیگر معلمان و کارگران در زندان به سر می­برد و از آزادی ایشان ممانعت می­‌شود.
سندیکای کارگران شرکت واحد حکم صادره علیه آنیشا اسداللهی را بشدت محکوم میکند. حکم آنیشا اسداللهی و اتهامات واهی و احکام ناعادلانه علیه ایشان ذره ای حقانیت و وجاهت قانونی و انسانی ندارد و باید بطور کامل ملغی گردند. 
سندیکای کارگران شرکت واحد بار دیگر خواهان لغو احکام سنگین صادر شده علیه فعالین کارگری و معلمان بوده و خواستار مختومه اعلام کردن پرونده­‌سازی موهوم علیه فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان، زنان و فعالین مدنی می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۴ مرداد ۱۴۰۲
*احضار سارا سیاهپور ، عضو کانون صنفی معلمان ایران (تهران) و فعال صنفی معلمان البرز به هیات تخلفات 
در ادامه روند پرونده‌سازی و سرکوب جنبش معلمان سارا سیاهپور جهت اخذ دفاع به هیات تخلفات استان البرز فراخوانده شد.
نکته قابل تامل و طنز تلخ در برگه اتهامات این فعال صنفی تشویق ایشان به بی‌حجابی دانش‌آموزان مدرسه سید احمدخمینی ناحیه یک کرج می‌باشد که این مدرسه ابتدایی پسرانه است .
و استفاده از استیکر بنیانگذار جمهوری اسلامی با عنوان طوری نکنید که طوری شود که مردم فکر کنند طوری شده است.
تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل…  
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
*ضرب و شتم دانشجو توسط حراست
روز یکشنبه ۱۱ تیرماه، محمد موحدی‌نیا دانشجوی کارشناسی ارشد سیاست‌گذاری عمومی دانشگاه تهران و دانش‌آموخته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی طی یک تماس تلفنی و به بهانه‌ی مسائل آموزشی به ساختمان حراست احضار شده مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
این دانشجو که به روند غیرقانونی احضار خود اعتراض کرده و خواستار ابلاغیه‌ی کتبیِ احضارْ شده بود، تهدید به بازداشت شد. در نهایت پس از حضور در دفتر حراست، جهت اخذ نوشته توسط سجاد خاکساری و رضا حضرتی، مدیران کل حراست دانشگاه تهران و دانشگاه بهشتی، مورد تهدید، توهین و ضرب و شتم قرار گرفت.
علی‌رغم پیگیری‌های متعدد دانشجویان دانشگاه تهران از مسئولین جهت برخورد قانونی با مدیر حراست و پس از گذشت ۳ هفته، همچنان هیچ اقدامی از سوی مسئولین دانشگاه‌ صورت نگرفته است.
همچنین این دانشجو اقدام به طرح شکایت قضایی از مدیران حراست دانشگاه تهران و بهشتی کرده و پرونده‌ی وی در دادسرای ناحیه‌ی ۶ تهران در حال بررسی است.
ویدیو منتشره در کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور، رضا حضرتی را در اعتراضات سال گذشته دانشگاه تهران نشان می‌دهد.
*تبعید تحصیلی در دانشگاه علوم‌پزشکی‌تهران
مطهره گونه‌ای دانشجوی دندانپزشکی‌ و دییر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران که پیش از این در کمیته انضباطی بدوی دانشگاه، با اتهام «ایجاد بلوا و آشوب» به اخراج از دانشگاه با محرومیت از تحصیل در کلیه دانشگاه‌ها به مدت ۵ سال محکوم شده بود، در کمیته تجدیدنظر مشمول تخفیف مجازات شده و حکم ایشان به «تغییر محل تحصیل دانشجو» یا همان تبعید تحصیلی تغییر یافت.
گفتنی است پرونده انضباطی ایشان جهت بررسی در کمیته مرکزی وزارت ارسال شده‌است. همچنین حکم انضباطی ایشان با استناد به شیوه‌نامه انضباطی مصوب سال ۱۳۷۴ صادر شده‌است.
*چهارمین روزتجمع اعتراضی مشتریان لاماری و کرمان‌ موتورنسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت
روز چهارشنبه 4 مرداد برای چهارمین روز، مشتریان لاماری و کرمان‌ موتوربه تجمعشان دراعتراض نسبت به گران فروشی در دوگروه  مقابل وزارت صمت و شورای رقابت،ادامه دادند.
 
 
یکی از خریداران که برای پیگیری مطالبات خود از اهواز به تهران آمده با بیان این‌که شورای رقابت و وزارت صمت پاسخگویی مناسبی نداشته‌اند،به خبرنگاررسانه ای گفت:طی روزهای گذشته برای پیگیری مطالبات خود به وزارت صمت و شورای رقابت مراجعه کردم اما از این دو سازمان پاسخ دقیقی را دریافت نکردیم. در این گرما مجبوریم که مسیر وزارت صمت تا شورای رقابت را تردد کنیم شاید یکی از مسئولان این دو نهاد پاسخی به ما بدهند.
وی ادامه می‌دهد: برای رسیدگی به مطالبات دو گروه شدیم، یک گروه در مقابل وزارت صمت و گروه دیگر در مقابل شورای رقابت. اما این موضوع نیز نتوانسته شرایط را برای صحبت با مدیران ذیربط فراهم کند و مدیران این دو سازمان ترجیح می‌دهند که از پاسخگویی طفره بروند.
یکی دیگر از خریداران با اشاره به درخواست تجمع‌کنندگان گفت:بسیاری از خریداران در زمان انتخاب خودرو، قیمت یک میلیارد و 90 میلیون تومانی را در نظر داشتند اما به‌دلیل تغییر قیمت از سوی خودروساز مجبور شدند که با قرض و وام نسبت به تکمیل رقم اعلامی خودروساز اقدام کنند.

خواست تجمع‌کنندگان این است که مطابق قانون شورای رقابت و وزارت صمت خودروساز را مجاب به ارائه خودرو با قیمت واقعی کنند. بسیاری از خریداران پیش از مصوبه شورای رقابت وجه خود را تکمیل کردند و کسانی که به اجبار مجبور به تکمیل وجه شدند باید نسبت به استرداد مابه‌التفاوت مبلغ یک میلیاردی و 90 میلیون تومان با رقم غیرقانونی یک میلیارد و 550 میلیون تومانی اقدام کنند.
در همین رابطه:تجمع اعتراضی دوباره مشتریان لاماری و کرمان‌ موتورنسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت
روز دوشنبه 2 مرداد، مشتریان لاماری و کرمان‌ موتوردرادامه اعتراضشان نسبت به گران فروشی مقابل وزارت صمت و شورای رقابت تجمع کردند.
بنا به گزارش رسانه ای شده،حواله‌داران خودروی لاماری که یک هفته قبل در اعتراض به گران‌فروشی شرکت «آرین پارس موتور» جلوی وزارت صمت تجمع کرده بودند، امروز (دوشنبه) بار دیگر با تجمع در برابر ساختمان شورای رقابت خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر قیمت این خودرو شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخباروگزارش های کارگری 5 مرداد ماه 1402
- خودکشی کارگر پتروشیمی چوار ایلام بدنبال اخراج از کار
- وخامت حال آرش جوهری در زندان اوین
- صدور حکم ۴ سال زندان برای ریحانه انصاری‌نژاد
- تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فعال کارگری پیمان فرهنگیان
- احضار ابوالفضل خوران از کنشگران فرهنگی استان مرکزی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری
- یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد معاون اداری را بدلیل اختلاف کاری زخمی کرد
*******
*خودکشی کارگر پتروشیمی چوار ایلام بدنبال اخراج از کار
چهارشنبه شب (4 تیر)،یکی از کارگران پتروشیمی چوار ایلام بنام حیدر محسنی متاهل و دارای دو فرزند بدنبال اخراج از کار با حلق آویز کردن خود به زندگیش پایان داد.
*وخامت حال آرش جوهری در زندان اوین
بنابر خبر رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران حال آرش جوهری، فعال کارگری زندانی در روزهای اخیر دچار وخامت بیشتر شده است اما مسئولین زندان هیچگونه اقدامی در راستای درمان یا موافقت با مرخصی درمانی او انجام نداده‌اند.
لازم به ذکر است که آرش جوهری حدود دو سال و ده ماه از حکم زندان خود را سپری کرده و قانوناً امکان آزادی مشروط پس از گذراندن یک سوم حبس برای او وجود دارد اما مسئولین قضائی با آزادی مشروط وی نیز مخالفت کرده‌اند.
آرش جوهری در تاریخ پانزدهم مهرماه ۱۳۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. وی در دیماه ۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام “اداره کردن دسته‌ جات غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ده سال حبس تعزیری، به اتهام “اجتماع و تبانی” به پنج سال حبس و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از تسلیم به رای این محکومیت به هفت سال و شش ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.
اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت آرش جوهری، مخالفت و کارشکنی مقامات قضائی و مسئولین زندان در اعطای آزادی یا مرخصی درمانی برای وی را قویاً محکوم می‌کند و خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط آرش جوهری و دیگر فعالین صنفی و سیاسی زندانی است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۵ مرداد ۱۴۰۲
*صدور حکم ۴ سال زندان برای ریحانه انصاری‌نژاد
ریحانه انصاری‌نژاد کارگر بازنشسته و فعال کارگری به ۴ سال زندان محکوم شد. بر اساس این حکم، ریحانه انصاری‌نژاد به ۴ سال حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی به مدت ۲ سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات و خروج از کشور محکوم شده است. این حکم توسط شعبه ۱۵ به ریاست قاضی صلواتی صادر شده است. 
حکم صادره نه بر اساس کیفرخواست، بلکه براساس گردش کار وزارت اطلاعات صادر شده است و حتی به صورت نمایشی هم روال‌های مرسومشان را رعایت نکردند.
این قضیه تایید دیگریست که قاضی در این سیستم ناعادلانه فقط به عنوان ماشین امضاء کار می‌کند، و هیچ استقلالی ندارد. مهم نیست که چه اسمی دارد یا در چه شعبه‌ای نشسته بلکه به او دیکته شده است که چه حکمی در بیدادگاهها بدهد.
خودشان میدانند که ریحانه انصاری نژاد هیچ جرمی مرتکب نشده است. برگزاری بیدادگاه علیه ریحانه انصاری نژاد با اتهاماتی بی پایه و اساس خشم هر کارگر و انسان منصفی را در میاورد.  کلیه اتهامات واهی علیه ریحانه انصاری نژاد در دادگاه تجدید نظر لغو‌ باید گردند و به این سناریو سازیهای دستگاههای امنیتی و قضایی باید خاتمه داده شود. 
کارگر زندانی آزاد باید‌ گردد!
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
چاره کارگران وحدت و تشکیلات
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۵ مرداد ۱۴۰۲
*تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فعال کارگری پیمان فرهنگیان
طی ابلاغیه‌ای که روز چهارشنبه چهارم مردادماه ۱۴۰۲ از سوی شعبه ١٠٢ دادگاه کیفری دو شهرستان آستانه اشرفیه صادر و به پیمان فرهنگیان ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شاعر و فعال کارگری در تاریخ ۱٢ مردادماه ١۴٠٢ برگزار خواهد شد. طبق این ابلاغیه اتهام مطروحه علیه این فعال کارگری «تبلیغ علیه نظام» می‌باشد.
بر اساس دادنامه‌ای که روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان آستانه اشرفیه به ریاست قاضی محمدحسین محسنی صادر و اخیراً به وی ابلاغ شده است، پرونده آقای فرهنگیان به دلیل عدم صلاحیت شعبه مذکور در رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به دادگاه انقلاب ارسال شد.
پیش‌تر قرار مجرمیت وی توسط اسکندر شریف‌پور، بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آستانه اشرفیه از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» صادر شد.
پیمان فرهنگیان شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر در استان گیلان است که پیش از این به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی نهایتاً آذرماه سال ١۴٠١ به صورت مشروط از زندان لاهیجان آزاد شد.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*احضار ابوالفضل خوران از کنشگران فرهنگی استان مرکزی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری
در پی روند فشار و سرکوب معلمان، آقای ابوالفضل خوران از فعالین صنفی معلمان استان مرکزی به هیات رسیدگی به تخلفات اداری احضار شد.
لازم به ذکر است پیش‌تر آقای ابوالفضل خوران  در بهمن ماه ۱۳۹۸ نیز توسط هیئت تخلفات اداری استان مرکزی محکوم به ۶ ماه کسر حقوق شد.
و در آبانماه ۱۴۰۰ نیز درگیر پرونده سازی های متعدد با اتهامات واهی چون  اخلال در نظم عمومی ، تبلیغ علیه نظام و ....بوده است.
کانال شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد معاون اداری را بدلیل اختلاف کاری زخمی کرد
روز چهارشنبه 4 تیر،یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد معاون اداری و مالی این دانشگاه را با ضربات چاقو مجروح و راهی بیمارستان کرد.
برپایه گزارش رسانه ای شده،روز گذشته یکی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی واحد رحمتیه شهرکرد، معاون اداری و مالی این دانشگاه را با ضربات چاقو مجروح و راهی بیمارستان کرد.
بنابهمین گزارش،این درگیری به دنبال اختلافات کاری رخ داده و فرد مضروب هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کاشانی شهرکرد بستری است.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید